Visserij-varia THALIA Koopjevan^eweelJ Morgen badstof keukendoeken 2.50 Sneeuwstorm vroeg het uiterste van mens en machine Alarm bij de gemeentereimging 2.- s Vlammenwerpers op Hoogoventerrein in actie; Velser-tunnel woei bijna dicht Moeilijke dinsdag in de IJmond Met de baby in de taxi door de sneeuw 8 Drie sneeuwruimers liepen gisteren zelf vast Conferentie over zeerecht Filmavond van Bedrijfs- bond voor de" Metaalnijverheid Oude koetshuis krijgt andere bestemming Tielrooy en Postma hebben thans de leiding HEEMSKERK Kerkbezoek van Ned. Hervormde gemeente in stijgende lijn WIJK AAN ZEE WOENSDAG 26 FEBRUARI 1958 DE FELLE SNEEUWJACHT, die na een begin van dooi gistermorgen de wereld weer „dichtsloeg", heeft bijna overal haar specifieke moeilijkheden opgeleverd: voor het verkeer te land zowel als te water het zicht was zowel op de wegen als in het havengebied zeer beperkt en menige automobilist heeft zich slechts met grote moeite zijn weg kunnen zoeken door de witte vlakte, die ook op de grote wegen en ondanks de felle strijd van de sneeuwploegen beplekt was met hoge ruggen van opgewaaide sneeuw. Ruitenwissers, die de strijd opgaven, doorslaande wielen en auto's, die, als ze eenmaal geparkeerd waren met geen mogelijkheid meer op de weg te krijgen waren, zijn bij bosjes te tellen geweest. En vele schepen kwamen IJmuiden binnen op radar, omdat het zicht zo gering was, dat bijvoorbeeld zelfs de havenlichten niet meer te onderscheiden waren. Wat bij de openbare diensten gold, was eveneens sterk voelbaar bij de bedrijven: Hoogovens hebben bijvoorbeeld met de grootste moeite en vlammenwerpers de wissels van hun kilometers lange spoor wegnet open weten te houden en voor Van Gelder was het een geluk, dat er op het ogenblik geen boten te lossen liggen, zodat men de elektrische lostreintjes niet nodig heeft. Uiteraard heeft de Velsense Gemeentereiniging de handen vol gehad om de buswegen sneeuwvrij en enigszins berijdbaar te houden, maar men kon niet voorkomen, dat de busdiensten zware vertragingen hadden. Zoals trouwens vooral het verkeer uit en naar Alkmaar sterk vertraagd voortgang vond: een oponthoud van drie kwartier tot een uur was heel gewoon. Hoe erg het gistermiddag was, is in feite alleen maar goed te zien geweest in het havengebied, waar een barre sneeuw storm over de sluizen woedde. Vooral voor degenen, die „op de muur" dienst hadden, de sluisknechts dus, is het geen pretje ge weest met zandstrooien kwam men niet ver en de mensen moesten bijzonder goed uijkijken wilden zij bij de sterke wind en de' verblindende sneeuw niet te water ra ken. Niettemin heeft het havenapparaat „gewoon" doorgewerkt. De loodsdiensten in de Wielingen en het Oostgat werden in de loop van de middag geheel of gedeelte lijk gestaakt, die van Hoek van Holland gaf het om vier uur eveneens op. Vlammenwerpers op wissels Bij Hoogovens heeft de normale gang van zaken uiteraard onder de sneeuw jacht geleden: met vlammenwerpers zijn de wissels schoongehouden en een ploeg van een kleine 200 man is de hele dag en een deel van de nacht in de weer geweest, om het railsnet berijdbaar te houden. Kraandrijvers hadden nogal wat hinder van het slechte zicht, waardoor van tijd tot tijd enige vertraging ontstond, maar voor het overige „marcheerde de zaak", zoals de directiesecretaris de heer Pen- nock ons verheugd kon meedelen. Auto's in de sneeuw Bij de noordelijke tunnelmond één dichtgewaaide chaos van sneeuw liepen tientallen auto's in een sneeuwwal vast, waarbij de beide kraanwagens van de Rijkswaterstaat de haken vol hadden, om de kluwen weer te ontwarren en het ver keer weer in normale banen te leiden. Dat is tenslotte toch gelukt, waarna de kraan wagens met behulp van ploegen aan het sneeuwruimen zijn geslagen. Bij de tunnel- politie is men enige tijd bang geweest, dat de tunnel geheel onbruikbaar zou wor den door de opwaaiende sneeuw, maar op het juiste moment matigde de storm zich in de late avond. De garagehouders in de IJmond stonden gisteren hun mannetje en hadden enige auto's klaar staan om zo nodig assistentie te verlenen. Zo had garage „Stormvogels" een personenwagen met sneeuwkettingen achter de hand, welke wagen gistermorgen twee automobilisten hulp heeft geboden toen zij met hun auto's in de opgewaaide sneeuwhopen vastraakten. De service wagen van garage „Stormvogels" slaagde er tot grote opluchting van de gestrande automobilisten in om de wagens uit hun benarde positie te bevrijden. De beide auto's strandden respectievelijk in de Ra darstraat en bij de watertoren. Een onzer redacteuren, die bij de oprit van het via- dukt in de Rijksweg 9 vastraakte, is met behulp van omwonenden uitgegraven. Het garagebedrijf van Van Dongen uit IJmui den heeft weer op een andere wijze zijn diensten aangeboden. Een van de wagens van dit bedrijf heeft bijna de gehele dag een melkboer geassisteerd bij het rond brengen van de zuivelprodukten. En dank zij deze hulpverlening slaagde de melkboer er tot grote tevredenheid van de IJmui- dense huismoeders erin om de melk, pap en andere onontbeerlijke melkprodukten toch nog op tijd af te leveren. Ondanks deze hulp bleek deze „loopbaan" toch niet een onverdeeld genoegen te zijn, evenmin als voor de bezorgers van onze krant. Dat de krant gisteren niet overal op tijd in de brievenbus verscheen was ook hun schuld niet. Bovendien waren de brieven bussen in enige straten bevroren of waren volgestoven met sneeuw. Hier en daar weigerde tevens de huisbel door de barre weersomstandigheden. Uitgesteld Tevens is het niet verwonderlijk, dat vele bestuurderen van verenigingen hun vergaderingen gisteren uitstelden in ver band met het noodweer. De weergoden hebben de ongevallen diensten in IJmuiden uiteraard ook de no dige last bezorgd. Het ziekenvervoer kon echter normaal doorgang vinden, hetgeen een compliment inhoudt voor de ijverige chauffeurs van deze zo uiterst belangrijke dienst. De taxibedrijven hebben het eveneens niet gemakkelijk gehad. Daar kunnen on der andere de chauffeurs van taxi 500O over meepraten. „Het is verschrikkelijk", zei de bedrijfsleider van dit bedrijf. „We ondervinden veel vertraging, maar redden het wel. Vooral verliezen we veel tijd om dat we omwegen moeten maken. In de meeste straten kunnen we namelijk niet keren, dan zouden we helemaal vast ko men te zitten". De bedrijfsleider van het taxibedrijf vertelde voorts, dat zijn chauf feurs de meeste last ondervinden van de fietsers en de voetgangers, die soms ge dwongen door de sneeuwhopen aan de kant van de weg midden op de rijbaan hun (glibberige) weg zoeken. „Of de fooien nogal meevallen en de klanten een beetje begrip tonen voor de moeilijkheden, waar mee de taxichauffeurs hebben te worste len?" „Dat gaat best. De mensen begrijpen gelukkig, dat wij onze uiterste best doen en de fooien zijn vrij royaal", antwoordt de bedrijfsleider. „Een ding is belangrijk", zegt hij tot slot, „dat we blijven door draaien. Dat we blijven rijden en kalm aan doen. Dan blijft het toch nog een ze- nuwenwerk, maar we redden het". Ook de bewoners van Castricum en Heemskerk hebben veel hinder van de sneewstormen ondervonden. Gisteren werd onder meer de treinenloop tussen Castricum en Alkmaar uitermate gestag neerd door ijsafzetting op de bovenleiding en enige bevroren wissels. Op een gegeven ogenblik konden zes treinstellen hun rit op deze lijn niet meer vervolgen. Vele Castricummers, die er 's morgens in alle vroegte op waren uitgetrokken, raakten onderweg met hun vehikels in de sneeuw vast en moesten hun reis staken. Er werd hierdoor een druk telefonisch verkeer met hun woonplaats onderhouden, waarin de gestrande huisvaders hun echt genoten meedeelden, dat zij niet thuis konden komen en besloten hadden de nacht elders door te brengen. Tot over maat van ramp konden verscheidene be woners van dit dorp 's avonds niet n&ar de radio luisteren omdat de draden van de radio-distributie tengevolge van de hevige sneeuwval waren gebroken. Velen waren voorts tot overmaat van ramp door de onbegaanbare wegen van hun dage lijkse krant gespeend. Vele groentehandelaren, kruideniers, slagers, bakkers en dergelijke mensen staakten de bezorging, zodat de huisvrou wen het slechte weer moesten trotseren om althans nog een maaltijd op tafel te kunnen zetten. De meeste avonden, die de verenigingen Xx)000000c000000<x5000000000<x)c0000c000c00000000000000000< 8 De barre sneeuwstormen plaatsten de taxichauffeurs, ook in IJmuiden, voor bijzonder grote moeilijkheden. Het spiegelgladde wegdek, de verraderlijke bochten en de overal doordringende, uiterst fijnverdeelde opgezweepte poe dersneeuw, die de wielen onmachtig deed rondwentelen, de lampen om floerste en de ruitenwissers een halt toeriep, maakten normaal chaufferen schier onmogelijk. Maar de taxichauf feurs zijn wel het een en ander gewend en hebben wel eens meer het uiterste van hun rijkunst moeten vergen als er plotseling iemand onverwijld naar een ziekenhuis vervoerd moest worden of iemand hoognodig een trein nog op het nippertje wilde halen. Dinsdag zetten de IJmuidense taxichauffeurs ook hun beste beentje voor en brachten ondanks de meer dan abominale toestand der wegen een baby naar Amsterdam, xx0000cxxxxxx)000(xxxxx>0c00000000000000000000000c)00000cxx uit Castricum hadden belegd, werden naar nader vast te stellen data verschoven, zo dat de Castricummers ook in dit opzicht dinsdagavond weinig plezier hebben be leefd. Het verkeer Het wegverkeer ondervond vooral op de buitenwegen rondom Castricum veel hinder van de zware sneeuwval, zodat verscheidene auto's van de weg raakten en met takelwagens weer op het rechte spoor moesten worden gebracht. Ook de den zich enige aanrijdingen voor, die ech ter weinig materiële schade veroorzaak ten, omdat de snelheid van de auto's ten gevolge van de gladheid zeer gering was. Sneeuwstorm in Beverwijk Tot dinsdagmiddag zes uur hadden in Beverwijk nog geen ongevallen van enige betekenis plaats gehad. Op de grote ver keerswegen reden de auto's uiterst voor zichtig en ook op het Stationsplein, waar de drukte van bussen voor het uitvallen van de spoorwegverbinding Beverwijk- Santpoort heel groot was, wist men tot nu toe alles zonder brokken tot een goed einde te brengen. De bussen naar IJmui den reden goed op tijd. Meer in de binnenstad zat hier en daar een auto vast in de sneeuw, die soms tot een meter hoogte was opgewaaid. Hier bracht een gezamenlijke actie van chauf feurs vaak uitkomst, want met de wind was het ook voor Openbare Werken niet doenlijk overal aanwezig te zijn. Op de Breestraat rrioest een enkele zwa re tak van de oude iepenbomen het op geven wegens de zware sneeuwvracht. Na bij het politiebureau wisten een paar agenten juist te ontkomen aan een vallen de twijg. Chauffeur Th. van Gijzel van de G.R. 45 geeft een „dot gas", zoals dat in vak termen heet. De sneeuw stuift omhoog en slaat als fijne poedersuiker tegen de ra men, omfloerst de koplampen en bedekt de voorkant van de sneeuwruimer van de Velsense gemeentereiniging onder een steeds dikker wordende laag. De weg is glad en verraderlijk. Op verscheidene punten ligt de sneeuw, op het ogenblik vijand nummer een van het Nederlandse verkeer, metershoog opgetast. De motor gromt wat nadrukkelijker als de wagen er doorheen stuift. De wagen schuift even weg, een begin van slippen. Chauffeur Van Gijzel laat het stuur even los. De auto komt weer in het goede spoor terug. Even bijsturen, het ge vaar is bezworen. Dan mindert de heer Van Gijzel vaart. „Ik ga de schuiver er op zetten", zegt hij, voert enige manipulaties uit met enige handels en geeft intussen een verklaring van hetgeen hij doet. „Kijk, dat is een oliedrukpomp, waarmee ik de sneeuwrui mer op het wegdek kan brengen. Nu kan ik gaan vegen". Wij zitten naast hem en kijken lijdzaam toe hoe alles in zijn werk gaat. Het is koud. De fijnverdeelde sneeuw wordt door het geopende portierraampje naar binnen geblazen en prikt ons in het gezicht. Onze chauffeur start de motor v/eer. De schuiver duwt de sneeuw opzij. Als wij uit het raampje kijken en de sneeuw langs de wagen zien golven den ken wij onwillekeurig aan een schip, dat zich door de baren ploegt. De poeder sneeuw. die als een striemende motregen tegen de voorruit slaat geeft de indruk van buiswater. „Hoe lang de heer Van Gijzel al bij de gemeentereiniging in dienst is?" „Och, ik ben nog geen oud-gediende. Ik ben pas vier jaar in dienst". „Wat hij doet als er geen sneeuw is?" .Dan rij ik op vuilniswagens of op putten- schoonmakers en doe daarnaast ook nog allerlei andere klusjes". Dan zwijgt de heer Van Gijzel even. Hij heeft al zijn aandacht bij de weg nodig. Het is moeilük riiden roet die verraderlijke rukwinden en een sniegelgladde-weg. En dan nog zo'n schuiver voor je wagen. Aanvoelen Op de vraag of hij een speciale oplei ding heeft gehad voor dit soort werk, ant woordt hij ontkennend. „Dat moet je aan voelen", zegt hij. „Je moet eigenlijk als het ware voelen, dat je vlak langs de trot toirs ri.idt. Anders gaat je veger naar de maan. En het vervelende is. dat je de trot toirs door de sneeuw niet meer kunt zien". Onze chauffeur houdt niet van sneeuw. .Driemaal narigheid" als het valt. als het 'r ligt en als het dooit. Kan het beter een beetje vriezen". Dan remt hij af. Voorzich tig keert hij de wagen, zet hem „in z'n achteruit". Maar eerst gaat de schuiver omhoog, want als de wagen achteruit rijdt mag de schuiver niet op de grond rusten Dan gaan wij dezelfde weg ergens in het haast onherkenbare Santpoort - weer te rug. Want ook de andere kant van de weg moet worden geruimd. „Nou nog even de busroute pikken", zegt de heer Van Gijzel en weer zoekt de auto van de gemeente reiniging grommend zijn weg door de sneeuwstorm. Verkeerde voorspelling De chauffreur lacht. „Weet u, dat ik vorige week tijdens het douchen tegen een van m'n maats zei: het is nu zo'n lekker weertje, het gaat vast niet meer sneeuwen. Zo zie je dan maar weer". Hij wijst met een weids gebaar naar de witte wereld rondom ons. Wij horen ook. dat hij maan dagnacht van half elf 's avonds tot half negen 's morgens in de weer is geweest. Toen was het slechte weer nog niet eens op z'n ergst. Op het ogenblik, dat hij ons dat vertelt, zijn alle wagens van de ge meentereiniging bezig om de Velsense we gen schoon te maken. In het bijzonder de hoofdwegen. De mannen van de gemeente- reiniging hebben het dinsdagavond hard te verduren gehad, want ook'drie van hun wagens kwamen in de sneeuw bij de Bie- zenweg vast te zitten. Zo ook de wagen van de heer Van Gijzel. Het leed was echter gauw verholpen. Jammer Nu rijden wij in Santpoort-Noord. Hier en daar pikt onze chauffeur nog even snel een weg, die nodig een dringende schoon maakbeurt behoeft. Het is bijna tien uur. .Kijk dat is nu vervelend", zegt de heer Van Gijzel. Hij ontwijkt een geparkeerde auto. Spijtig zegt hij: „Kijk dat stukje kan ik nu niet schoonmaken". Dan vervolgt hij: „hier ben ik al eerder geweest, maar door dat stuiven van die sneeuw moet je er keer op keer overheen". De bergen sneeuw aan de kant van de weg getuigen van het ruimingswerk, dat al des middags werd verricht. Steeds meer naderen wij de centraal- post: het gemeentelijke reinigingsbedrijf aan de Velserduinweg in IJmuiden. „Het wordt tijd voor een kopje koffie", zegt de chauffeur. Wij beamen zulks. Het was dan ook wel een enerverende rit al zegt chauf feur Van Gijzel, dat sneeuwruimen een eentonig werk is. En al moge het dan in zijn ogen een eentonig karwei zijn, het is heel belangrijk, wat deze mensen onder toch zeer moeilijke omstandigheden ver richten. Daarom al was het kopje koffie, dat hij om kwart over tien ging drinken meer dan verdiend. GENèVE (Reuter). - De Internationale Conferentie over het Zeerecht is maandag in Genève begonnen. Aan deze conferentie nemen vertegenwoordigers van 80 landen deel. Prins Wan van Siam. de vorige voor zitter van de Algemene Vergadering van de UNO, werd met algemene stemmen tot voorzitter van de conferentie gekozen. Men stelt zich ten doel te komen tot een veel omvattende overeenkomst over het zee recht. Prins Wan zei in zijn openingswoord dat het welzijn van de internationale sa menleving afhangt van het succes van deze conferentie. De conferentie begon met een door de Russische afvaardiging ontketend debat over de eventuele deelname van commu nistisch China; door Rusland werd echter geen stemming verzocht. TOKIO (UP). - Indonesië, op de confe rentie te Genève vertegenwoordigd door zes man, heeft de protesten van een aan tal landen tegen uitbreiding der Indonesi sche territoriale wateren tot twaalf mijl verworpen. Dr. Subard.jo zal het Indone sische standpunt verdedigen. De afd. IJmuiden van de Alg. Nederland se Bedrijfsbond voor de metaalnijverheid en de elektronische industrie houdt voor de leden filmavonden op donderdag 27 februa ri in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden Oost en op vrijdag 28 februari in het houten schoolge bouw aan de Van Diepenstraat te Velsen Noord. Vertoond zal worden de rolprent „De wrede zee". Het oude koetshuis van het buiten „Scheybeeck", dat nog bewoond wordt door het gezin Pel, bode van 't gemeente huis, zal van zaterdag af een andere be stemming krijgen. Het woonhuis van de heer Pel en van de tuinbaas van Schey beeck, de heer Martens, zal dan gereed zijn om de gezinnen te ontvangen. Van Hattum en Blankevoort n.v. zal het leeg gekomen koetshuis voor andere doelein den bestemmen. In Amsterdam is de jaarlijkse herden king van de februaristaking van 1941 gehouden. Burgemeester Van Hall legde na een toespraak een krans aan de voet van het monument De Dok werker op het J. D. Meyerplein. Bij haar bezoek aan Albina in Suri name begroette Prinses Beatrix een aantal Arowak-Indianen (boven). Zij huldigden de Prinses door haar hun halskettingen en amuletten ten ge schenke aan te bieden (onder). Kennemerland damtoernooi De voorwedstrijden om een plaats in de finale hoofdklasse van het damtoernooi Kennemerland lopen ten einde. In de voor laatste ronde behaalde Theo Tielrooy in groep C een overwinning op G. Zeeuwe van HDC. G. Postma kwam uit tegen H. Willemse (St. Bavo). Deze partij werd in remisestelling afgebroken. H. Vossen van 't Oosten eindigde onbeslist met G. Schelf hout (HDC). De stand in deze groep is thans: G. Post ma 8 punten (6 gespeeld), Tielrooy en Vos sen 7 (5), Willemse 5 (5), Blom 3 (5) en Zeeuwe 2 (5). In de laatste ronde bindt Theo Tielrooy de strijd aan met N. Blom, H. Vossen speelt tegen Zeeuween J: Willemse komt tegen Schelfhout uit. De DCIJ'er G. Postma heeft de strijd geëindigd. In de B-groep speelde de DCIJ'er J. van Straten een uitstekend partij tegen J. Dray- er. De partij werd in remisestand wegens het late uur afgebroken. Visser van Stabiel speelde tenslotte remise tegen F. Fopma. In de B-groep hebben J. Warmerdam, Meure en Drayer de beste kansen op de bovenste twee plaatsen. Vrijdag wordt de laatste ronde gespeeld. Radio-morgenwijding door Oud-Katholiek pastoor De morgenwijding van donderdag om 9.40 uur over de zender Hilversum I zal geleid worden door pastoor D. N. de Rijk, Oud-Katholiek pastoor te Egmond aan Zee, de moedergemeente van de IJmui dense Oud-Katholieke gemeente. ADVERTENTIE Uu kostuum binnen 1 dag gereed zonder prijsverhoging OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 De Ned. Hervormde gemeente te Heems kerk heeft over 1957 de balans opgemaakt. Wat de collecten betreft is het resultaat meegevallen. In totaal is voor de kerk bijeengebracht 3.065,72, terwijl nog 270 is opgehaald in bijzondere diensten. Over het aantal kerkgangers is men minder te vreden: 5074 mensen hebben in 56 dien sten de kerk bezocht; een gemiddelde van 91. In 1956 hebben in 57 diensten 3984 mensen de kerk bezocht; een gemiddelde van 70. In vergelijking met het feit, dat het aantal leerlingen van de Hervormde school is verdubbeld, komt de kerkeraad tot de conclusie dat de kerk een stuk achter is geraakt. Het nieuwe jaar is ech ter met vertrouwen tegemoet gegaan. Nu de gemeente niet langer vacant is, is er sinds de komst van ds Wendte een be langrijk groter aantal kerkbezoekers. Om dit te kunnen opvangen heeft men een aantal stoelen aangekocht die bij een eventueel gebrek aan plaatsruimte kun nen worden bijgeplaatst. Aanbesteding Witte Kruisgebouw Namens het bestuur van het Witte Kruis te Heemskerk zal op zaterdag 8 maart 's middags om drie uur in café Nijman door het architectenbureau Dul- laart en Götzen te Hilversum in het open baar worden aanbesteed het bouwen van een Witte Kruisgebouw annex leeszaal in houd ongeveer 1300 m3. Dit gebouw zal komen op de hoek J. van Scorelstraat- Ruysdaelstraat. ,,'t Snoekje" zette vis uit De Heemskerkse hengelsportvereniging ,,'t Snoekje" heeft in de Neksloot 100 kg karper uitgezet. Het is reeds de tweede maal dat dit gebeurde. Binnenkort zal nog 100 kg voorn volgen. De Neksloot is van de Tolweg af tot „De Kuip" uitgebag gerd. Het water was zeer vervuild, daar de riolering erin uitmondt. Prijzen van dinsdag Heilbot 4.10—2.90, gr. tong 3.30, grm. tong 3.60 —3.40, kim. tong 4.40, kl. tong I 4.10, kl. tong II 4.20, tarbot I 4.20—3.60 per kg. Gr. schol 34, grm. schol 49—48, kim. schol 76, kl. schol I 70, kl. schol II 65—35, V. haring 27—14, makreel 31 10.60, gr. schelvis 5038, grm. schel vis 54-40, kim. schelvis 48-41, kl. schelvis I 49— 33, kl. schelvis II 44—28, wijting 31—16, gr. gul 45-40, mid. gul 40—36, kl. gul 28—25, kl. haai 36— 33, ham 102. kl. koolvis zw. 1914.50, kl. koolvis wit 32—26 per 50 kg. Gr. kabeljauw 256-134, gr. koolvis zw. 66—51, gr. koolvis wit 92-77, gr. leng 73-65, gr. wolf 96 per 125 kg. Aanvoer van dinsdag 36 kisten tong en tarbot, 7 k. heilbot, 40 k. schol, 525 k. haring, 310 k. makreel, 450 k. schelvis, 775 k. wijting, 215 k. kabeljauw en gul, 35 k. leng, 14 k. haai, 5 k. ham, 3 k. wolf, 805 k. koolvis,en 30 k. diversen. Totaal 3250 kisten vis. Besommingen van dinsdag SCH 210 22.550. KW 129 7190, KW 87 23.730, KW 135 20.880, HD 79 21.900. Aanvoer op Urk Door 10 vaartuigen werd zaterdag aan de vis- afslag op Urk aangevoerd: 407 pond snoekbaars 1.23—1.25, 552 pond baars 1.19—1.22 en 1132 pond voorn 910 ct„ alles per pond. Schaakclub „Weenink" hoopt op ontsnapping aan degradatie De Beverwijkse schaakclub „Weenink" speelde de laatste competitiewedstrijd thuis tegen „Haarlem 2". Voor beide tien tallen was deze ontmoeting uiterst be langrijk omdat zowel voor deze twee clubs als voor „Aalsmeer" degradatie dreigt. Er werd dan ook bijzonder fel gestreden, wat de vele afgebroken partijen bewijzen. Aan het eind bleek dat de Beverwijkers een 32 voorsprong hadden veroverd. De af gebroken partijen zijn zeer moeilijk te arbitreren. Vermoedelijk zal er één wor den gewonnen en hoogstens twee verloren gaan. Het wordt dus minstens een gelijk spel. De persoonlijke resultaten waren: P. Stet (W)C. Koster (Him) 01; K. Slings F. Meulenbeld 10; C. KoomenG. Krimp afgebr.; J. MuyenF. Antonisse afgebr. (A. staat beter); F PiëtJ. Bouwer (B. staat gewonnen); H. v. t. HoffJ. J. van Tongeren 10; G. de KoterP. in den Berken afgebr. (verm. remise); G. Beek hovenW. Geus 10; J. WortelF. Bar- thel afgebr. (verm. remise); J. Verseveld B. Halderstadt 01. ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in slechts één speciale voorstelling Een film, welke u beslist niet mag missen PARIS CANAILLE met Dany Robin en Daniel Gelin. Dit schreef het Alg. Dagblad over deze film, verdere aanbeveling overbodig. „Een tintelende film, pikant, wild, bruisend en zo veroverend, als men er zelden een ziet". „Paris Canaille" wordt in deze film gezongen door niemand minder dan CATHERINE SAUVAGE. Toegang 18 jaar. Muziekavond Jongevrouwenvereniging Voor de Ned. Hervormde Jongevrou- wenvereniging te Wijk aan Zee zal me vrouw Rijlaarsdam op woensdag 5 maart een muziekavond verzorgen. De uitgaans dag werd vastgesteld op 29 april. Eens gezind werd als reisdoel Den Haag ge kozen. De feestavond zal plaats vinden op 6 mei, de verkoopdag op 19 juli. Om de openlucht-verkoping voor te bereiden, werd een groot comité samengesteld. ADVERTENTIE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA U bent nu toch wel iets van ons ge wendU weet onderdehand wel dat onze „koopjes van de week" zeer goedkoop zijn.... heus onze klanten, die telkens opnieuw naar onze zaak komen, weten dat ze nooit een tweede keer voor zulke prijzen kunnen kopen. moet u er beslist bij zijn, want dan verkopen wij prima Jacquard geweven voor EXTRA LAGE PRIJS. BADSTOF KEUKENDOEKEN grote maten in 2 soorten en verschillende kleuren 1e soort van 1.35 per stuk NU 2 voor 2e soort \?an 1.65 per stuk NU 2 voor en nog waardebonnen cadeau. Zo lang de voorraad strekt. Lange Nieuwstr. - Marktplein Uitluiden - Tel. 5205 ▼▼▼YYTYYYYYTYTTTYTVVV'VV??TTT f

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9