Strandplan-Stolk maakt niet veel kans bij de gemeente Velsen IJ mond-agenda WBÈSMMé ilSISSI Reeds volgend jaar verbreding van havenmond te IJmuiden Plannen om de reinigingsdienst binnenkort te moderniseren G. Huigen neemt de leiding over in groep B lekker ZWARE SHAG Verwondering over steun van IJmuidens Bloei Ondanks het verouderde materieel werd sneeuw bevredigend bevochten DONDERDAG 27 FEBRUARI 1958 13 „Verkeerde plaats - opzet uit winstbejag" Weekoverzicht van de IJselmeervisserij Commissie voor Duinwijk II en Zeewijk Eigen problematiek rond IJmuidens torenflats Wandeltochten op 8 en 9 maart in de IJmond Waterpolowedstriideri werden uitgesteld IjdMWJ Grotere schepen te Amsterdam verzvacht Alarmsysteem en uitbreiding zvagenpark pittig! DOUWE EGBERTS Auto uit garage in IJmuiden gestolen Eerste narcissen Burgerlijke Stand van Velsen Onderlinge competitie Sportief MET EEN LINEAAL als aanwijsstok in de hand en staande voor een grote kaart van de gemeente Velsen, die de omtrekken van de streekplannen aangeeft, heeft de wethouder voor Openbare Werken, de heer R. Verbeek ons in rijn kamer in het raadhuis uiteengezet, hoe hij denkt over het „plan-Stolk", dat, zoals men zich zal herinneren, niet alleen bij zijn indiening als „tegenactie" op het gemeentelijke idee over de toekomstige ontwikkeling van het IJmuidense strand, maar ook nog dezer dagen als gevolg van een ondersteuning door IJmuidens Bloei een onderwerp van gesprek heeft uitgemaakt. De heer Verbeek heeft zich in dit gesprek niet alleen bepaald tot het geven van een mening, maar ook diverse andere onderwerpen aangeroerd, die verwijderd of direct verband houden met de strandontwikkeling. Zoals de verlegging van de Zuidpier, die naar men moet aannemen een fikse kans op verwezenlijking maakt en die dus alle strandplannen min of meer ondersteboven haalt, omdat er dan een heel nieuwe situatie gaat ontstaan. Ten aanzien van het plan-Stolk, dat op een strook tussen de wortel van de pier en het Semafoorduin uitge voerd zal worden, daar waar de gemeente het noordelijke eindpunt van de boulevard heeft gedacht, een aantal etablissementen als restaurants, een zwembad en een motel plus andere zaken, heeft ontworpen, was de heer Verbeek ook na de brief van IJmuidens Bloei bijzonder sceptisch en bijzonder duidelijk: „het gaat niet aan door dit plan-Stolk de vette kluitjes uit de pap te laten halen en dan straks de overheid te laten opdraaien voor de minder-rendabele onderdelen van het strandplan". „Laten we nu eens van de veronderstel ling uitgaan", zo meende de heer Verbeek, „dat de nieuwe Zuidpier, waarover de Rijkswaterstaaat het zelf overigens nog lang niet eens is, een kilometer verder naar het zuiden zal worden gebouwd. In dat geval komt het strandplan-Stolk nog erger in de verdrukking dan het nu al zou komen bij de bestaande situatie, omdat het nu eenmaal aansluit op het slechtste stuk van het IJmuidense strand, dat tus sen de pieren namelijk, waar het om ge zondheidsredenen aanvechtbaar moet wor den geacht het baden en zwemmen toe te staan. Het gemeentelijke strandplan kan echter zonder al te grote bezwaren, een kilometer naar het zuiden mee-schuiven. Voor de toekomst Op de merites van het plan-Stolk als zodanig wilde de wethouder niets afdingen: „deze aannemer heeft bewezen over fan tasie en durf te beschikken", maar met de achtergronden kon hij het allerminst eens zjjn. „En ik begrijp eerlijk gezegd niet, dat IJmuidens Bloei zich tot een uitspraak als neergelegd in haar recente brief heeft laten verleiden, terwijl enige leden van deze or ganisatie toch deel uitmaken van de vaste adviescommissie voor Strandzaken, die regelmatig bijeenkomt en die dus ook het bestaande gemeentelijke strandplan in den brede heeft doorgepraat. Daarbij is toch duidelijk gesteld, dat de baten en de las ten van dit plan elkaar zoveel mogelijk in evenwicht moeten houden, wil een harmo nische ontwikkeling van het strandleven voor een verre toekomst en voor een steeds intenser woongebied daar achter mogelijk zijn." Toen het strandplan van de heer Stolk het licht zag en de wethouder ontkende ten stelligste, dat het ooit officieel is in gediend óf het onderwerp van een prin cipe-besluit is geweest, zodat het ook niet kon worden afgewezen, al wil men dit aan de andere kant van de gesprekstafel wel al6 zodanig doen voorkomen moet dit naar het oordeel van de heer Verbeek een VELSEN DONDERDAG 27 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „Paris Canaille". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30-12 en van 14-16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. Chr. Sportver. „Fit", 20 uur: Café Böhm, Hoofdstraat, Santpoort, uitvoering. Algemene Ned. Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid, 20 uur: Herv. Jeugd- gebouw, filmvoorstelling. Alcoholics Anonymous: Spreekuur van 20 uur af in de zaal aan de Abelenstraat. VRIJDAG 28 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „Tarzan en de verloren Safari". Rex: geen opgave. Tieter Vermeulenmuseum: als donder dag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: ge opend van 10 tot 12.30, van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur; filiaal open van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Katholieke Leeszaal Velsen-N.: geopend van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Katholieke Leeszaal IJmuiden-O.: ge opend van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur; jeugdbibliotheek van 16 tot 17.30 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder A. de Jong, financiën, reinigings- en ontsmet- tingsdienst, 1112 uur. Cultureel Gebouw: Lezing over Noor wegen voor V.U. Velsen, 20 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 27 FEBRUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Caval- leria Rusticana". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond Arbeiders Toneelfonds „Puck" met „De knecht van twee meesters". Café Appeldoorn, 20 uur: Klaverjaswed- strijd voor Kennemers Jubileumfonds. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering Schilderscombinatie. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10-13 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 15-18 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. VRIJDAG 28 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Slachtoffers van het verkeer". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het kind van een ander". W.B. Theater, 20 uur: „Vrouweneiland. zonder mannen". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". De Groentcnbeurs, 20 uur: Districtsver gadering K.A.B. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 en 18.30-20.30; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18.30-20.30 uur; jeugdleeszaal, geopend van 18.30-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wük aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-19 uur. direct gevolg zijn geweest van de gemeen telijke plannen „toen heeft de heer Stolk een licht zien opgaan en hij zag tussen zuidpier en semafoor een paar vette hapjes". Ongewenste plaats Voortpratend over de ongewenste plaats van deze door de heer Stolk voorgestelde ontwikkeling namelijk tussen de pieren stelde de heer Verbeek, dat er naar de hoedanigheid van het water nog steeds een onderzoek gaande is, maar dat men het ergste vreest. „Wij willen vergelijkende biologisch-chemische cijfers hebben met Bergen. Wijk aan Zee of zeg maar Dom burg, want ons is bekend dat bijvoorbeeld aan de Oostkust van Engeland en in ae badplaatsen van de Verenigde Staten nog al wat schrik is ontstaan na het onderzoek daar, waaruit bleek, dat de rivieren en havens onvoorstelbare hoeveelheden resten van chemische stoffen in zee lozen, die een wel erg vuil badwatertje veroorzaken". Grootsteeds Over de toekomstige ontwikkeling spre kend, meende de heer Verbeek, dat het plan-Stolk daar niet op redelijke wijze In te passen is men zal in IJmuiden ten slotte niet naar een dorpse ontplooiing toe moeten, maar naar een outillage, die afge stemd is op een functie voor een groot stuk van West-Nederland. Ten aanzien van de plannen voor een nieuwe zuidoier wist de heer Verbeek ook niet meer dan wat er in de loop der jaren over gezegd en gepubliceerd is. maar dat er rekening moet worden gehouden met een nieuwe stiekdam. die tot ver in het diepere water van de Noordzee steekt en aldus een veel groter gebied met rustig water voor de scheepvaart oplevert, stond voor hem vast. Ook al daarom zou het volgens hem „vrij dom" zijn, mee te werken aan de verwezenlijking van het plan-Stolk, omdat men tussen de nieuwe zuidpier en het zui delijk toeleidingskanaal hoogstwaarschijn lijk een stenen glooiing moet verwachten, die het strand er niet aantrekkelijker op zal maken. Niet tussen de pieren De boulevard, die de gemeente Velsen zich gedacht heeft en die zal lopen van het ontmoetingspunt tussen de nieuwe recrea- tieweg de voortzetting van het stuk Heerenduinweg, dat er thans al in ligt en het zuidelijke einde van het IJmuidense strand tot ongeveer het IJmond-paviljoen, zal bij een nieuwe pier wellicht wat lan ger moeten worden. Maar tussen de pieren gaat men zeker geen strandaccommodatie tot ontwikkeling brengen. Er zijn natuurlijk nog meer plannen, die verband houden met de veranderingen, die Rijkswaterstaat in het hoofd heeft voor de IJmuidense haven. Zo houdt men onder meer rekening met een oliebunkerhaven, die naar aangenomen moet worden, een aparte ingang zal krijgen aan de noordkant van de huidige haven kom. De noordkant, die logischerwijze in aanmerking komt voor eventuele uitbrei dingen. omdat men in het zuiden geen plaats meer heeft: de situatie is hier ge blokkeerd Tenzij er uiteraard uitvoering wordt gegeven aan de eveneens nog ergens bestaande ideeën, om de vissershaven van een of meer nieuwe kommen te voorzien, die dan wél een zuidelijke toegang zouden moeten krijgen. „Maar om terug te komen op de strand plannen," zo zei de wethouder tenslotte, „zullen we er rekening mee moeten houden, dat de huidige outillage nog wel een jaar of wat mee zal moeten. Tot er een nieuwe opzet verwezenlijkt wordt, waarin voor het plan-Stolk in zijn huidige vorm geen plaats kan zijn." (Van onze correspondent) Vorige week werd de visserij beïnvloed door het ruwe weer. Vooral in het begin van de week was het te stormachtig voor het uitoefenen van de visserij. Toen waren vooral de snoekbaars- en rode baarsvang- sten gering. In het begin van de week wa ren de vangsten van snoekbaars tot 60 pond per etmaal. Dit had tengevolge dat de prijs toen f. 1,33 per pond was. Later liepen de prijzen terug van 1.23 per pond. In het begin van de week waren de vang sten van rode baars tot 50 pond, later tot 80 pond per etmaal. De prijzen waren eerst 1.30, later tot f. 1,13 per pond. De vangsten van rode naars waren ook min der dan in de vorige weken: 300 tot 500 pond per etmaal met een notering van 0.09 tot 10,10 per pond. De karper werd verkocht voor 0,30 per pond. De snoek maakte f 0.90 tot f 1,02 per pond. De vang sten van de staandnetvissers waren ge ring. Ten hoogste werd 50 besomd. De sleepnetvissers boekten weekresultaten van 310 tot f. 840 per span. De Noordzee- vloot voerde geen zeevis op Urk aan. Door het ruwe stormachtige weer werd door de ze vloot weinig gevist. De weekbesommin- gen waren niet hoger dan 500 per Noord- zeekotter. De vorige week (17 tot en met 22 febru ari) werd aan de gemeentelijke visafslag aangevoerd: 1607 pond snoekbaars voor 2033,20, 2552 pond rode baars voor f. 3116.04, 3132 pond blei en voorn voor 306.61; 23 pond karper voor f. 6.90 en 4 pond snoek voor 3.72. Er werd in totaal 7318 pond vis verhandeld voor 5466,52. Ter voorbereiding van een afgerond uit breidingsplan der gemeente Velsen, dat niet alleen het tweede gedeelte van het thans nog niet geheel afgegraven areel voor Duinwijk (in het verlengde dus van de reeds gerealiseerdesterrenbuurt) en de aansluiting daarop van de geheel nieuwe stedelijke bebouwing van „Zeewijk" om vat, maar ook dat „Zeewijk" zelve, wordt binnenkort een commissie geïnstalleerd. Daar de nieuwbouw van IJmuiden in westelijke richting, nu de tweede basis industrie definitief van de baan is, urgent gaat worden, wil men door middel van deze commissie, bestaande uit architect W. M. Dudok, de oud-stedebouwkundige supervisor van Velsen en de heren ir. Wissing en drs. De Bruine (socioloog, ver bonden aan de Stichting voor Maatschap pelijk Werk Noordholland in Haarlem) een zo goed mogelijke harmonie in élk op zicht verkrijgen. „Zeewijk" zal in dit vérband zijn eigen problemen meebrengen, door de bebou wing met zogenaamde „torenflats" op een glooiend duinterrein en de overgang van deze nog vrij revolutionaire woonvorm, zowel in architectonisch als sociaal oozicht naar de bestaande en te verwezenlijken nieuwbouw van „Duinwijk", is een der aspecten, waarin de te installeren commis sie zich zal gaan verdiepen. De Noordhollandse Wandelsport Bond houdt op 8 en 9 maart ook in Beverwijk en IJmuiden propaganda-wandeltochten, die als startplaats hebben het Hotel Ken- nemèrhof aan de Kennemerlaan te IJ muiden. De afstanden zijn 10 en 20 km voor personen van tien tot en met dertien jaar uitsluitend 10 km. De herinnering aan de wandeltocht bestaat uit een fraai uitge voerde medaille. Groepen van tenminste elf personen ontvangen een groepsherin- nering. Inschrijfadressen voor IJmuiden en Beverwijk zijn: de heer H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408 te IJmuiden en H. G. Scholts, Acacialaan 82 te Beverwijk. In verband met de hevige sneeuwval en de daarmee gepaard gaande moeilijkheden in het verkeer, zijn de wedstrijden die op dinsdagavond waren vastgesteld voor de waterpolocompetitie Kring Haarlem van de KNZB afgelast en zullen opnieuw wor den vastgesteld. Itlill® W& De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, beeft woensdagmiddag tijdens de begrotingsdebatten in de Amsterdamse gemeenteraad verklaard van mening te zjjn, dat hij de super tankschepen en ertsboten van 100.000 ton nooit in de Amster damse haven verwacht, om de eenvoudige reden, dat deze schepen er volgens hem voorlopig wel niet zullen komen. Niettemin zal Amsterdam rekening dienen te hou den .met het verschepen binnen afzienbare tijd van belangrijk grotere erts- en tank- boten dan tot dusver, zelfs tot 65.000 ton. Daarbij zullen de waterverbindingen van de hoofdstad van zee cn naar het achterland geschikt moeten worden gemaakt voor een drukkere scheepvaart. Dit is een der belangrijkste economische perspectieven voor Amsterdam als internationale handelsstad. Omtrent een door enkele raadsleden ge uit pessimisme ten aanzien van de ont wikkeling van de stad en met name over het achterblijven van de Amsterdamse economie ten opzichte van de rest van ons land, zei burgemeester Van Hall, dat de stad ernstig heeft geleden tengevolge van de deportaties van 100.000 van zijn aller beste burgers die belangrijke plaatsen be zetten in de diamantindustrie en de handel en nijverheid. Deze ernstige oorlogschade voor de hoofdstad wordt dikwijls ver- „De slechte weersomstandigheden en de hevige sneeuwval van afgelopen dinsdag hebben nogmaals de urgentie aangetoond van de modernisering van de reinigings- en ontsmettingsdienst in Velsen". Dit betoogden de directeur van bovengenoemde gemeentelijke dienst, de heer J. H. van der Burg en wethouder A. de Jong tijdens een woensdagmiddag gehouden persconferentie. Vooral de opslagruimten voor zand en zout, alsmede de parkeergelegenheid verdienen een aanzienlijke verbetering te ondergaan. Bovendien ligt het in de bedoeling om in het oude kantoor moderne was gelegenheden, douches en bergruimten onder te brengen. Tevens zal het wagenpark worden uitgebreid en verbeterd. Waarschijnlijk zullen in de toekomst nog drie voor sneeuwploegen worden aangeschaft, die volgens een nieuw systeem zullen werken en automatisch zand zullen strooien, alsmede twee jeeps, die in de zomer tevens op het strand kunnen worden ingezet. Omdat bij het eventueel in te voeren nieuwe ovsteem minder arbeiders nodig zijn dan thans het geval i in tevens de mogelijkheid worden overwogen om een doeltreffende alarminstallatie te reali seren. De zeven tot negen man, die dan nodig zijn om gladheid en sneeuw te be strijden zouden met behulp van een zoge naamde brandweerwekker naar de cen- traalpost aan de Velserduinweg kunnen worden gedirigeerd. Thans heeft men an derhalf uur nodig voordat dz eerste auto de straat kan worden opgestuurd. Zou men echter de beschikking krijgen over een dergelijk alarmsysteem dan zou dit reeds na een half uur kunnen geschieden. Bergen zand en zout Dat het er de afgelopen dagen om heeft gespannen bii de gemeentelijke reinigings dienst behoeft weinig betoog. Omstandig hebben wij reeds in onze edities van gis teren uiteengezet, dat de mannen van deze dienst heel wat uurtjes van hun nacht rust hebben opgeofferd om de wegen al thans enigszins begaanbaar te maken. Tij dens de barre sneeuwstormen heeft de reinigingsdienst naast het vele voortreffe lijke sneeuwruimwerk ook nog 140.000 ki lo zout en 150 ton zand op de belangrijkste Velsense wegen gestrooid. Dat is heel wat. als men in aanmerking neemt, dat men van 21 tot 26 januari er 80 ton zout en 120 ton zand „tegen aangooide". Dinsdag zijn de chauffeurs van de rei niging er met zeven sneeuwploegen op uitgetrokken. De meeste moeilijkheden werden op de Hagelingerweg, de Duin en Kruidbergerweg, de Stationsweg, de Rijks weg en bij de Velser tunnels ondervon den. Bovendien is er nog een gehuurde tractor in actie geweest, die tevens werd ingezet om gestrande auto's uit hun be narde positie te bevrijden. De directeur van de reinigingsdienst vertelde, dat er naar schatting dertig tot vijfendertig auto's in Velsen waren ge strand. Met man en macht Dat er inderdaad niet alleen met „maeht" maar ook met „man" is gewerkt blijkt wel uit het feit, dat in totaal 82 mensen aan de ruimingswerkzaamheden hebben meegewerkt en dat er 's nachts minstens vijftien man in de weer waren. De sneeuwruimers hebben hun activi teiten zelfs niet louter en alleen ontplooid ten dienste van de Velsenaren, maar ook voor de brandweerlieden, wier kazerne zich op rijksgebied bevindt. Het terrein' voor de kazerne in de nabijheid van de Velser tunnels werd de gehele nacht door tot in de puntjes schoongehouden. Maar ook woensdagmiddag hadden de sneeuwruimers er nog niet genoeg van ge kregen. De ploegen zetten hun bezigheden op de hoofdwegen onverdroten voort en trokken tevens de Hofgeesterpolder bin nen, zodat de boeren op tijd hun melk konden afleveren. Dat de reinigingsactiviteiten door velen bleken te worden gewaardeerd uitte zich onder meer in de tevredenheid van de N.Z.H., wier bussen de dienst zonder noe menswaardige moeilijkheden hebben kun nen voortzetten. ADVERTENTIE geten. Bovendien is de situatie in Indone sië gedurende de laatste jaren zeer ongun stig voor de Amsterdamse haven geweest; een andere slag die de stad te boven moest komen. Men heeft gedaan wat men kon en de burgemeester somde daarbij op wat bereikt is sedert de laatste oorlog, waarbij vooral de bloei van West-Duits- land veel heeft bijgedragen. Volgend jaar In dit verband sprak mr.'Van Hall over de mogelijkheid van de ontvangst van de super tankers en dito ertsschepen in de Amsterdamse haven. Hoewel men niet on tevreden is over de positie van de haven om dit grotere verkeer op te vangen, zijn er twee knelpunten: de pieren te IJmui den en de Hembrug. In de loop van het volgende jaar, zo wordt verwacht, hoopt men te beginnen met, de verbreding van de havenmond te IJmuiden. Persoonlijk zei de burgemeester van mening te zijn, dat hij het verbreden van deze haven mond voor tankers van 100.000 ton (kosten 100 miljoen) niet rendabel acht. Hij verwacht deze superschepen niet in de Amsterdamse haven, zolang er zich daar geen raffinaderijen bevinden. Het eerste enthousiasme voor deze superboten bij de scheepvaartmaatschappijen is aan merkelijk geluwd, omdat ze naar de me ning van deskundigen niet rendabel kun nen worden geëxploiteerd. Slechts voor het vervoer over zeer lange afstanden ver wacht men er enig heil van, zo was mr. Van Hall gebleken tijdens zijn reis naar de Verenigde Staten. Bovendien zijn voor het verschepen van ertsboten van 100.000 ton niet minder dan 100 binnenschepen no dig, alsmede een daarmee overeenkomende geoutilleerde binnenhaven. De ertsopslag werd door mr. Van Hall ook een probleem genoemd. Wegens allerlei omstandigheden kan niet meer onmiddellijk van schip tot schip verscheept worden. Ook hiermee zal in de Amsterdamse haven rekening moe ten worden gehouden door de aldaar ge vestigde overslagbedrijven. Dinsdagavond is ingebroken in de gara ge van een garage- en taransportbedrijt aan de Vissershavenstraat te IJmuiden West. Een personenauto van een verhuur bedrijf, die in de garage stond gestald, werd door de dader(s) ontvreemd. De Vel sense recherche heeft de zaak thans in onderzoek. Een in de sneeuw verzonken landschap met molens in de omgeving van Alkmaar. (Luchtopname „ANP-foto") Hoewel de sneeuw nog decimeters hoog op de bloembolakkers ligt werden woens dagmiddag aan de veiling 't Centrum te Beverwijk de eerste narcissen van de kou de grond aangevoerd. Het was de heer W. Aardenburg, die een bos narcissen van de soort Californië aanbood. BEVALLEN: A. G. Hoekstra-Bouwkamp, d„ Gildenlaan 26, Velsen (Noord); M. van Sikkelerus-Vriend, d„ Kanaalstraat 208 rd., IJmuiden; IJmuiden; E. M. de Lange- Hoogland, d„ Duinlustparkweg 55, Sant poort; M. M. Buijck-Scheeper, z„ Reinier Claeszenstraat 23, IJmuiden (Oost); J. C. Been-Griekspoor, d„ Stephensonplein 1, IJmuiden; A. M. Rutte-Van Roode, d., Cu- ragaostraat 16, Santpoort; P. Kelbing-Gil- ling, z„ Linnaeusstraat 38, IJmuiden; J. H. E. van Eeken-Van der Voort, d„ Hof van Egmond 33, Haarlem; A. H. Hamers-Tel lier, z„ Fazantenlaan 48, IJmuiden (Oost); H. van Geldorp-Van Gulik, z„ Schreuder v. d. Kolkweg 20, Bloemendaal; A. Chr. van Polder-Jansen, z„ P. C. Boutensstraat 101, Haarlem; M. Bruijns-Van Duiven voorde, d„ Kerkweg 41, Santpoort; P. Ver- duijn-Rovers, z„ Pres. Steijnstraat 54 rd., IJmuiden; K. Jansen-Stam, d„ Havenkade 5, IJmuiden. OVERLEDEN: M. C. C. A. de Wette, 78 jr., weduwe van J. Brunsting, Loseweg 66, Apeldoorn; K. de Greef, 54 jr., echtgenoot van G. Ploeger, Corverslaan 69, Velsen (N.); A. van Borre, 76 jr., Meidoornstraat 8, IJ muiden (Oost)M. Koot, 76 jr., weduwe van J. de Vreugt, Kortenaerstraat 35, IJmui den (Oost). BEVERWIJK GEBOREN: Hessel, z. v. D. Kaan en H. D. Smid; Maria, d. v. J. Brink en M. Riet dijk; Hendrik W„ z. v. J. S. van Kooten en IJ Wielinga; Margaretha W. M„ d. v. J. Teeling en J. C. Héijnis; Elisabeth W„ d. v. T. J. van der Peet en E. P. J. A. Rama kers; Willem J„ z. v. G. Snijder en W. van der Weide; Erik J., z. v. H. H. Sminia en J. A. C. van Dam; Marianne, d. v. R. Belkom en H. Koops. Anna W. M„ d. v. J. J. Schuijt en C. M. L. van Goethem; Ronal- dus H M.. z. v. G. G. Eist en J. M. Bleeker; Hanny, d. v. H. Bosscher en E. de Vries; Johannes C., z. v. J. C. van der Horst en G. de Roos; Wilma, d. v. J. Dorp en C. E. Pleging; Antonius F. J., z. v. A. Schaaper en M. Pirovano; Sophia J., d. v. T. W. Bouwmeester en P. J. H. Kuppens; Mari- nus C. J„ z. v. G. W. Kroes en G. van Hoe- sel; Frank P., z. v. C. H. Oudhof f en Y. de Rooy. GETROUWD: meulen. C. Roos en C. G. Ver- ONDERTROUWD: J. de Ruiter en C. Bergen; J. J. Vink en C. Schoone; J. van Putten en A. Nijkamp. OVERLEDEN: P. de Boer, echtg. v. M. Weijers, 81 jr.; C. L. Sem, echtg. v. J. Esch- weiler, 59 jr.; F. Goos, 81 jr.; C. van der Ben, 80 jr.; A. J. Buijs, 80 jr.; A. J van Eerden, wed. v. P. Jansen, 67 jr.; G. Mole- man, echtg. v. G. van Leeuwen, 53 jr. In de onderlinge competitie, groep B. bij de damclub „Sportief" uit IJmuiden verraste H. Dijkhuizen H. Veldman met een fris gespeelde partij, waarbij hij uit het middenveld voordeel behaalde, het geen hij niet meer afstond. Veldman kreeg hierdoor dit seizoen zijn derde nederlaag te slikken. G. Huigen won volkomen vol gens verwachting van P. Westerwal en be zet thans de eerste plaats. N. Michel won tot twee keer toe van E. Wijker, waardoor hij zijn positie op dp ranglijst aanzienlijk verbeterde. J. Wesselius bouwde een keu rige slagcombinatie tegen W. Lichtendahl op en wist de volle winst in de wacht te slepen. Lang bood H. Huigen tegenstand in de partij tegen J. v. d. Wel, maar hij moest het in het eindspel toch afleggen tegen zijn clubgenoot.H. Holt leed een teleurstel lende nederlaag tegen J. Riemstra, die op zijn beurt de eer moest laten aan P. Wes terwal. Riemstra gaf een afgebroken partij op. gesp. punten G. Huigen 17 30 H. Veldman 19 29 J. de Ruiter 20 25 H. Holt 25 N. Michel 18 22 In groep A ziet H. Visser zijn voorsprong langzaam aan verloren gaan. Zijn partij tegen C. Lodder moest in een nadelige stand worden afgebroken. Alleen met sterk spel kan H. Visser nog een remise forceren. H. Lichtendahl gaf W. Post geen kans en won op duidelijke wijze. J. Groen verbe terde zijn positie door een overwinning op H. van Nieuwenhuizen. J. Visser, die cr de laatste weken goed in was, liet tegen J. Bakker een steek vallen, waardoor laatst genoemde naar de vijfde plaats verhuisde. G. Mooi en J. Jansen speelden een aan trekkelijke partij met aan beide kanten on dernemend spel. De partij eindigde onbe slist hetgeen de verhouding goed weer gaf. F. Postma moest tegen J. Slager een voor sprong van één schijf opgeven en verloor na enige zwakke zetten de partij. J. de Boer 14 11 H. v. Nieuwenhuizen 17 11 W. Post15 10 F. Postma 17 8 G. Mooi 13 7 MARKTBERICHT BEVERWIJK BEVERWIJK, 26 februari. Boerekool 37—55 cent, prei 31—77 cent, spruiten 1.15, waspeen 1632 cent, uien 710 cent, peen 616 cent, rode kool 711 cent, groene kool 717 cent.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 15