k k pju Velser Sportstichting houdt sportweek met 68 verenigingen prima tarwebrood melkbrood Aartsen's „Curasao" houdt IJmuidens eer hoog; KW. 52 en 73 winnen ook k IJmond-agenda Beverwykse en Velsense raad in het veld Op 24 maart uitreiking in Den Haag r VAN 9 TOT 14 JUNI De onderlinge competitie van Kijk-Uit Gezingszorg in Heemskerk is op de goede weg Gymnastiekzaal in Heemskerk dringend nodig PRODUKTSCHAPSPRIJZEN 1957 KAB Velsen-Noord kiest nieuwe voorzitter „IJmond" ontvangt drie buitenlandse clubs Namen voor nieuwe K.N.S.M.-schepen Van 3 tot 8 maart collecte voor „Zonnestraal" a een speciale aanbieding mavond- en wandelkousen 1e paar f. 2.95 De stranding van het motorschip „Kaap Falga" Inbraak in IJmuiden-Oost: sieraden verdwenen VRIJDAG 28 FEBRUARI 1958 DE VORIG JAAR met veel zorg en moeite door de Velser Sportstichting georgani seerde algemene sportdag, waarop de IJmuidense sportverenigingen hun prestaties aan het publiek konden tonen, zal dit jaar uitgroeien tot een sportweek met mani festaties op elk gebied. In tegenstelling tot vorige keer, toen de sportieve gebeurte nissen zich te IJmuiden concentreerden, zullen nu in dezelfde week ook in Velsen-Noord en Santpoort programma's ten uitvoer worden gebracht. De com missie van voorbereiding heeft de week van 9 tot en met 14 juni als de sportweek gekozen. De voorzitter, de heer C. H. Vos, deelde verder mee, dat de commissie zich in haar voorbereidende werkzaamheden gesterkt voelt door het feit, dat alle 68 aangesloten verenigingen spontaan hun medewerking aan de Velser Sportweek hebben toegezegd. Het ligt niet in de bedoeling om alleen de grote sportverenigingen in het volle licht der schijnwerpers te plaatsen. Men speelt vooral met de gedachte om de min der bekende sporten, zoals badminton, vol leybal en honkbal, de gelegenheid te ge ven zich aan het Velsense publiek te pre senteren. Hoewel de juiste data van de uit voeringen nog niet bekend zijn kon de commissie gisteravond toch al enkele zeer interessante mededelingen doen. Deze ge ven een indruk van hetgeen er in de ge meente Velsen tijdens de sportweek zal gebeuren. In Velsen-Noord zal op vrijdag avond een voetbalwedstrijd worden ge houden tussen een elftal van Velsense amateurs en een team van amateurs uit Beverwijk, "Wijk aan Zee en Heemskerk. Deze wedstrijd zal worden voorafgegaan door een treffen van de Velsense en Be- verwjjkse raadslieden, die erin hebben toegestemd te tonen dat zij niet alleen achter de groene tafel doch ook op de grasmat een woordje kunnen meespreken. Verder vermeldt het programma voor Velsen benoorden het Noordzeekanaal nog enkele wedstrijden op Watervliet van 1 andbal-, hockey-, volleybal-, atletiek- en ADVERTENTIE Verleden week vroegen wij uw aan dacht voor ons Nu vragen wij uw aandacht voor ons gebakken met VOLLE MELK en de allerbeste tarwebloem. brood- en banketbakkerij Stephensonstraat 72-74 - Telefoon 4713 In de onderlinge competitie van de IJrnui- der schaakclub Kijk-Uit zijn vorige week weer heel wat partijen gespeeld. In de eerste groep boekten twee van de toon aangevende spelers de volle winst. Ir. W. Mees rekende af met A. Kistemaker en C. Gordijn bracht hekkensluiter J. L. Wijd- oogen een nederlaag toe. Hij had het geluk echter wel iets op zijn hand doordat Wijd- oogen bij een afwikkeling stukverlies over het hoofd zag. De afgebroken partij tussen A. Kistema ker en J. L. Wijdoogen leverde Kistemaker, zoals werd verwacht, geen moeilijkheden meer op. Tj. de Jong moest zich na afloop van zijn partij met A. Rijke wel wat geno men gevoeld hebben. Door zichzelf wel te verstaanIn vrijwel gewonnen positie bood hij remise aan! In de kopgroep kwa men Gordijn en Mees door hun overwin ningen weer dichter bij J. Blok zoals uit de stand blijkt: - - ey2 8 8 iVi 1. J. Blok 13 6 5 2 2-3. C. J. Gordijn 12 8 0 4 2-3. ir. W. Mees 12 6 4 2 4. F. Walda 12 7 1 3 In groep twee vestigde J. A. Stals ander maal de aandacht op zich. Zijn enorme op- nars was ditmaal J. Plugboer te machtig. '.Vas hij bij de aanvang der competitie >eter op dreef geweest, dan zou P. Heiden- sich nog een gevaarlijke concurrent ge- 'ad hebben. Nu staat hij voorlopig nog uit wekend, temeer nu W. Doornenbal de inst met Lanser moest delen. W. Deelder oekte een uiterst nuttige overwinning op iede-degradatie-kandidaat A. ZeijlmanS. Hij kan nu weer even vrijer ademhalen! Bovenaan ziet de situatie er als volgt uit: 1. P. Heidenreich 11 7 3 1 8V2 2-3. W. Doornenbal 14 6 5 3 8V2 2-3. J. A. Stals 14 7 3 4 6V2 4. H. v. Nieuwenhuizen 12 6 3 3 7V2 G. Boerrigter ging in groep drie op de goedé weg verder. Daaraan kon S. Kiste maker geen afbreuk doen. K. Meyer werd uit twee ontmoetingen anderhalve punt rij ker (winst tegen J. Wal, remise met W. v. d. Berg). Hij vormt wanneer hij zijn ach terstallige wedstrijden snel inloopt wellicht nog éen bedreiging voor Boerrigter. Van Niekerken en P. A. Peek bevestigden met een overwinning op C. Abspoel dat deze sportieve speler nog vergeefs naar zijn vorm loopt te zoeken. E. van Egten blijft het ook goed doen. Dit ondervond W. v. d. Hoek zeer tot zijn nadeel. C. Gravemaker kon zich nog niet uit de gevaarlijke zone bevrijden. Daar zorgde J. v. d. Doel voor, die met de winst ging strijken en zich daardoor zelf vrijwel in veiligheid bracht. De leidende personen zijn nu: 1. G. Boerrigter 15 11 2 2 12 2. M. Warnez 11 7 1 3 1V2 3. E. van Egten 11 6 2 3 7 4. K. Meyer 6 3 3 0 iV2 Veruit de belangrijkste ontmoeting in groep vier was het treffen tussen A. A. Verkooyen en leider J. Vis. De laatste liet zich niet voor de tweede maal verrassen -n eiste ditmaal de winst op. R. Blok Weef kanshebber door zijn overwinningen >p P. Kramer ên A. Schelvis. Zoals werd erwacht kon J. J. Greven niet tegen C. Donker op evenmin als H. F. Schachtscha- el tegen W. Wolthuizen. W. Kalis boekte m verdienstelijke zege op G. Koomen. ^merkelijk is deze week het gering aantal nisepartijen geweest. In groep vier zien wij nu aan de leiding: J. Vis 18 13 0 5 13 2. J. Blok 15 10 3 2 liy2 1. J. B. Cleeren 17 10 2 5 11 1. A. A. Verkooyen 16 10 1 5 10V2 basketbalwedstrijden. Op een der avonden zal door drie gymnastiekverenigingen een demonstratie op het Stratingsplantsoen worden gegeven. Santpoort Santpoort opent de sportweek waar schijnlijk met een ruitersportavond in Kennemergaarde of in de open manege aan de Kennemerduinweg, terwijl de Santpoortenaren zich eveneens een gym- nastiekdemonstratie in het Burgemeester Rijkenspark zullen zien voorgeschoteld. Tevens zullen op een der sportvelden de monstraties honkbal en handboogschieten plaatshebben. IJmuiden Voor IJmuiden is het hoogtepunt ge zocht in een internationale voetbalwed strijd tussen een elftal, dat door de tech nische commissie van de KNVB zal wor den samengesteld uit de professionals van VSV en Stormvogels en een buitenlandse profclub. Welke club dit zal worden is ook aan de commissie van de Velser Sportstichting nog niet bekend, omdat het bestuur van de KNVB voor de verdere afwikkelingen zal zorgdragen. Verder staat het reeds vast dat één avond geheel in het teken van de hengel-, roei- en wandelsport zal komen te staan. Het zal dan tot een gezamenlijk treffen komen bij het Noordzeekanaal waarna tot slot een feestelijke gondelvaart zal wor den gehouden. Op het Marktplein zullen judo- boks- en krachtsportdemonstraties worden gegeven. In de sportzaal van het gymnasium zullen badmintonwedstrijden worden gespeeld. Hieraan zal waarschijnlijk de wereldkam pioen, de Amsterdamse student Sonneville, deelnemen. Ook de denksporten zullen die week aan hun trekken komen. Er staat een damwed- strijd op het programma. Op dinsdag zullen in het Velserbad in ternationale zwemwedstrijden worden ge houden. De Velser Sportweek wordt besloten met een massale optocht van deputaties van alle deelnemende verenigingen naar het sportpark waar men zal defileren voor enige autoriteiten. Hierna heeft een op treden plaats van groepen uit Velsense gymnastiekverenigingen, die in een ge zamenlijke vrije oefening uiting zullen ge ven aan de olympische gedachte. Met een uitbeelding van een figuur, betrekking hebbende op de organisatrice, de Velser Sportstichting, zal de sportweek worden besloten. De Heemskerkse afdeling van de K.A.V. heeft donderdagavond in zaal Nijman een bijeenkomst gehouden, die door een gering aantal leden werd bijgewoond. De presi dente mevrouw Beentjes-Tjeertjes deelde mee dat op donderdag 27 maart in samen werking met de plaatselijke afdeling van het Katholieke Vrouwengilde een passie avond wordt gehouden. Pastoor Van Stijn zal dan spreken over de Goede Week- plechtigheden. Deze avond was georganiseerd om de dames op de hoogte te brengen van het werk van Gezinszorg. Tot dit doel was me juffrouw Koppenol uit Haarlem overge komen om er het één en ander over te vertellen. Zij deelde mee, dat het in Heemskerk nu pas de goede kant opgaat. Er zijn drie meisjes voor een cursus van een half jaar in Amsterdam. Spreekster noemde het vak van gezinsverzorgster ty pisch vrouwelijk. Vele vaders en moeders denken slechts aan het geld dat de doch ter thuis brengt. Maar door dit beroep krijgt het meisje een training voor haar verdere leven. De taak van een gezins verzorgster bestaat uit het vervangen van de moeder, wanneer die uitvalt. De moe der is immers de spil waarom het gezin draait. Mejuffrouw Koppenol had het grootste respect voor de moeder, die het meest veelzijdige beroep uitoefent dat er bestaat. Spreekster vertelde dat het idee van de gezinszorg na de bevrijding in het zuiden van Nederland is ontstaan. Oók voordien was hieraan veel behoefte ge weest maar deze is thans beslist groter te noemen, aangezien vele moeders de eisen, die de moderne tijd aan de mens stelt, niet altijd kunnen opbrengen. Jaarvergadering van bejaarden uitgesteld De jaarvergadering van de afdeling Velsen-Noord van de Algemene Bond van Ouden van Dagen, die donderdagmiddag in het Jozefhuis aan de Banjaertstraat zou worden gehouden, is uitgesteld. Men achtte het wegens de slechte gesteldheid van de wegen raadzaam de bejaarden, die voor de belangrijke beslissing staan bij het geheel aftreden van het bestuur een nieuw college te kiezen, een lastige gang te besparen. Ter afsluiting van de viering van het tienjarig bestaan van de Heemskerkse gymnastiekvereniging ADO werd donder dagavond in het Marquette-Theater een uitvoering gehouden. De heer C. Timmers sprak een openingswoord waarin hij dank bracht voor de grote belangstelling die de vereniging ter gelegenheid van het tweede lustrum heeft ondervonden. Tot zijn vreug de kon hij mededelen dat het ledental nog altijd stijgende is. Hierdoor wordt de nood zaak van een gymnastiekzaal in Heemskerk steeds groter. Vooral voor de rytmische gymnastiek bestaat een grote belangstel ling. De uitbreiding van de vereniging kost veel geld en hiervoor moeten offers ge bracht worden. De heer Timmers hoopte dat in het vervolg elk jaar een uitvoering kan worden gehouden. Voor de pauze wa ren de kleineren aan de beurt. Voor hun prestaties bestond flinke belangstelling. Een fleurige aanblik vormde een rytmische oefening met vlaggetjes van kleine meis jes. Het programma werd besloten met een oefening op de brug en een rytmische dans door dames. De prestaties werden met met aandacht gevolgd. Uit het gebodene bleek dat de vereniging op de goede weg is. Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: staaflantaarn, auto ped met houten wielen, gymnastiekschoen, groene capuchon, een paar glacé dames handschoenen, sjaal, bankbiljet, porte monnee met inhoud, rolschaatssleutel, portemonnee met inhoud, paar ballet schoentjes, tas inh. overall, broek en jas, portemonnee m. inhoud, portemonnee inh. muntbiljet, autokrik, kindersjaal, rieten mandje inh. melkfles en plastic zakje, jongenspet, leesboekje, bril, sjaal, bank biljet, geblokte sjaal.. Alfred Mozer spreekt voor P.v.dA.-vrouwen De afdeling Velsen- Noord van de Vrou wenbond van de Partij van de Arbeid houdt dinsdagavond 4 maart in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een ledenbijeenkomst. De heer Alfred Mozer zal spreken over „De vreedzame toepassing van atoomenergie". OP MAANDAG 24 MAART zullen in de Haagse Dierentuin vijf schippers en be manningsleden van Nederlandse vissersschepen uit handen van de commissie voor de Produktschapsprijzen voor de best-verzorgde vis-of haring van het seizoen 1957 weer hun gebruikelijke trofeeën ontvangen: de wisselbekers, plaquettes en oorkondes, die elk jaar de strijd om de kwaliteit afsluiten. Deze bijeenkomst, die tot de tradi tionele hoogtepunten is gaan behoren in het wereldje van visserij en visserij-organi satie en die een strijd om de eer en de meeste punten afrondt, is het resultaat van een nauwgezette „jurering" van de kwaliteit der aanvoeren in de verschillende vissershavens. Bovendien wordt die maandag een prijs uitgereikt voor de.beste vis- conserven van het jaar. Voor IJmuiden zal de eer toevloeien aan de schipper en de bemanning van de IJM 99 „Curagao" van de Visserij Maatschappij „Batavia',', De Katwijkse winnaars zijn de KW 52 „De Vrouwe Anna" (voor vis en verse haring) en de KW 73 „Maria Jacoba" voor de beste kwaliteit gezouten haring. dingen. (Voor de best verzorgde gezouten haring, welke met een logger te Vlaar- dingen is aangevoerd). Zoute: Schipper J. van Beelen van de KW 73 „Maria Jacoba", rederij n.v. voor heen A. den Duik, Katwijk aan Zee. (Voor de best verzorgde gezouten haring, welke met een logger te IJmuiden (Katwijk) is aangevoerd). Conserven: Verder zijn prijzen toege kend voor de beste in 1957 geproduceerde visconserven. De n.v. voorheen Gebr Schaap te Huizen kreeg de prijs voor de beste kwaliteit buikartikelen, de n.v. Vis- conservenfabriek Vico te IJmuiden die voor de beste kwaliteit specialiteiten. De n.v. Wylax te Woudrichem kreeg een eer volle vermelding voor specialiteiten. „Ammon" en „Kreon" De KW 73, winnaar van de prijs voor de best verzorgde gezouten haring, die met een logger te IJmuiden (Katwijk) is aangevoerd. De afdeling Velsen-Noord van de katho lieke Arbeidersbeweging, die donderdag avond in het St. Jozefhuis bijeen kwam voor haar jaarvergadering heeft de heer P. Lubbers tot voorzitter gekozen. De heer B. H. Vink, waarnemend voor zitter, kon meedelen, dat de KAB, KAV, KAJ en VKAJ voortaan bij plannen voor grotere samenkomsten zullen samenwer ken. Ook zal de propaganda ter hand wor den genomen. De heer J. Witteman werd hiertoe als leider benoemd. Het jaarverslag, uitvoerig inlichtend over alle werkzaamheden van de afdeling, waaronder Herwonnen. Levenskracht, de Centrale Volksbank, welke van 161 tot 183 deelnemers steeg met een spaarsom van 27.590 en terugbetalingen tot 17.963, vermeldde een ledental van 500 leden. Ook de Coöperatieve Levensverzekeringmaat schappij „Concordia" ondervindt plaatse lijk een toenemende belangstelling. Vol gens de heer J. Tervoort, penningmeester, had de afdeling een gunstig jaar achter zich met een flink saldo. Toen de begroting van 1958 aan de orde kwam werden diverse posten aangevochten. Naar aanleiding van het financiële verslag kon worden vastge steld, dat het katholiek Instituut voor Volksontwikkeling (KIVO) geen levensvat baarheid heeft gehad. Wegens aanvulling van het bestuur vergde de kandidaatstelling veel tijd, maar dit had tot resultaat de herverkiezing van de heren B. H. Vink, Joh. Tervoort en J. Crombeen, terwijl de heer J. Dijkman het bestuur completeerde. Uit het bestuur zag tenslotte de heer P. Lubbers zich tot voor zitter gekozen. Kapelaan P. Meyer dankte de scheidende voorzitter en leidde de nieuwe functionaris in, om vervolgens een lans te breken voor toenemende activiteit op cultureel gebied. Schipper H. Krab van de „Curagao" heeft al eens eerder glunderend voor de tafel der commissie gestaan om de prijs in ontvangst te nemen, al was hij toen nog geen schipper op de „Curagao": dat was in het eerste jaar, dat de Bedrijf- schapsprijzen en wimpels werden uitge reikt. De tota1^ uitslag van de wedstrijd is: IJmu'den: Schipper H. Krab van de IJM 99 „Curagao", rederij n.v. Visserij Maatschappij „Batavia", IJmuiden. (Voor de best verzorgde zeevis en verse haring, welke met een trawler is aangevoerd). Katwijk: Schipper J. Plug van de KW 52 „De Vrouwe Anna", rederij C. Cuyt, Kat wijk aan Zee. (Voor de best verzorgde zeevis en verse haring, welke met een log ger is aangevoerd). Scheveningen: Schipper A. Hofland van de SCH 6 „Alida", rederij n.v. A. van dér Zwan Zn., Scheveningen. (Voor de best verzorgde gezouten haring, welke met een logger te Scheveningen is aangevoerd). Vlaardingen: Schipper A. Rog van de VL 153 „Liesje en Rutger", rederij n.v. G. Kornaat's Handelmaatschappij, Vlaar- Handbaltoernooi De handbalvereniging „IJmond", die vorig jaar aan het jaarlijkse Paastoernooi door het laten deelnemen van een Franse damesploeg een internationaal tintje gaf, kan dit jaar bij het eerste lustrumtoernooi, dat op 7 april wordt gehouden, rekenen op het deelnemen van drie buitenlandse ver enigingen. Behalve de vereniging „Bad Homburg", die aan het toernooi op „Watervliet" met een dames- en een herenelftal deelneemt, komen ook „Grün Weisz" uit Frankfort en „Femina Sport" uit Parijs naar Velsen. Van de Nederlandse verenigingen zal worden deelgenomen door Athene, Hellas en Hermes uit Den Haag, Amstel, Unitas en hoogstwaarschijnlijk Zeeburg, alle uit Amsterdam. De directie van de Koninklijke Neder- landsche Stoomboot Maatschappij n.v. heeft besloten de beide schepen, die in het begin van februari besteld zijn bij A. Vuyk en Zonen's scheepswerven n.v. te Capelle aan de IJsel, te zijner tijd de na men te geven van „Ammon" en'„Kreon". Het is een traditie bij de K.N.S.M. om het merendeel der schepen namen te ge ven ontleend aan de Griekse en Romeinse mythologie, aan sagen en aan de oudheid, waarbij schepen van hetzelfde type, namen krijgen die dezelfde uitgang heb ben. De beide schepen zullen dus tot de „on-klasse" behoren, waarvan er elf in de vaart zijn en vijf in bestelling. „Ammon" was een Egyptische god, die later door de Grieken en de Romeinen als Zeus of Jupiter werd vereerd. „Kreon" be tekent de machtige, de heerser. Hij was koning van Korinthos. In de week van 3 tot en met 8 maart 1958 zullen de Vereniging „Zonnestraal" en het NVV-tbc-fonds in Beverwijk en Velsen weer in de gelegenheid worden ge steld door middel van een openbare kol- lekte een beroep te doen op het Neder landse volk. In voorgaande jaren werd de opbrengst van deze kollekte gebruikt ter financiering van de tuberculosebestrijding. Deze bestrijding is zodanig geweest, dat de tuberculose veel terrein heeft verlo ren. Door deze teruggang is de mogelijk heid geopend, dat zowel de Vereniging „Zonnestraal" als het NVV-tbc-fonds hun werkgebied hebben kunnen uitbreiden. In het sanatorium „Zonnestraal" te Hilver sum worden naast tuberculose patiënten ook mensen verpleegd, die aan andere ziek ten lijden, die meestal langdurige verple ging vereisen. Het NVV-tbc-fonds is in 1956 overgegaan tot het verlenen van fi nanciële steun aan hen, die aan andere ziekten lijden dan tuberculose. Ondanks deze uitbreiding van de werk zaamheden, blijft de tuberculosebestrijding de volle aandacht vragen, want deze zo gevreesde ziekte zal zeker niet nalaten hard toe te slaan, indien haar de gelegen heid hiertoe zal worden geboden. ADVERTENTIE 1 K m met kleine foutjes op onzichte 4RE plaatsen TEL. 7541 MARKTPLEIN Ook verkrijgbaar bij Dé speciaalzaak voor corsetten en beha's Lange Nieuwstraat 791 - Tel. 5005 GOEDE KWALITEIT TEGEN LAGE PRIJS Raad voor de Scheepvaart De Hoofdinspecteur voor de Scheepvaart heeft de Raad voor de Scheepvaart voor gesteld de kampioen A. H. uit Rotterdam en de vroegere stuurman J. P. van V. uit Hoorn van de kustvaarder „Kaap Falga" te straffen door hen de bevoegdheid om in deze functies te varen te ontnemen voor respectievelijk een maand en twee maan den. Hij achtte beiden schuldig aan de stranding van het schip op 21 september van het vorig jaar benoorden Oeregrund aan de zuidoostkust van Zweden. De ka pitein was donderdagmiddag niet, de stuurman wel verschenen bij de behande ling van deze zaak door de raad. Het was de bewuste dag mooi weer, windstil, helder zicht en er waren geen andere schepen in de buurt toen de stuur man om 12.35 uur de wacht en het roer van de kapitein overnam. Vijf minuten later liep het op volle kracht varende schip vast. De kapitein had de stuurman op een grote kaart even gewezen hoe ge varen moest worden. De stuurman had al leen op wacht gestaan. Een matroos van de wacht was naar de bak gestuurd om verfwerk te verrichten. De stuurman antwoordde op vragen, dat hij precies wist hoe hij moest varen. Er was meer op het zicht dan op kompas en kaart gevaren. Hij gaf toe niet opgelet te hebben. De voorzitter vond het een raad sel, dat het schip onder de reeds genoem de gunstige omstandigheden was gestrand. De hoofdinspecteur, de heer J. Metz, zei, dat van bestuderen van de kaart geen sprake is geweest. Bovendien verweet hij de kapitein, dat geen gebruik was ge maakt van een aan boord zijnde betere detailkaart. Naar zijn mening had de stuurman gewoon als roerganger de kapi tein afgelost. Over het feit, dat de tweede wachtsman op het voorschip aan het werk was gezet merkte hij op: „Zo brengen de mensen hun geld op en kan met een klei ne equipage worden volstaan. Door non chalance is het schip vastgelopen". De re paratie van de bodemschade had, zo had de hoofdinspecteur vernomen, 70.000 gul den gekost. „Deze stranding is de vrucht van het efficiënt gebruik van het scheeps volk en een fout in de navigatie. De assu- ratie betaalt", zo merkte de voorzitter op. „Dit alles is met sanctie van de kapitein geschied, een slap, niet goed systeem", al dus de hoofdinspecteur. De raad zal later schriftelijk uitspraak doen. In een particuliere woning te IJmuiden- Oost is gisteren ingebroken .waarbij de da ders zich meester maakten van een aantal sieraden tot een gezamenlijke waarde van f 300. De bewoners waren een avondje uit zodat het huis onbewaakt was. De recher che heeft de zaak in onderzoek. Jeugddienst in Grote Kerk Zondagavond wordt in de Grote Kerk te Beverwijk een jeugddienst gehouden, waarin zal voorgaan ds. H. Postma, Ned. Herv. predikant te Amsterdam. Qyganist is de heer G. J. Moed. „Excelsior-Scheywijck" behaalde overwinning In de biljartcomf>etitie eerste'klasse van het district Haarlem heeft de Beverwijkse combinatie „Excelsior-Scheywijck" een 6-0 overwinning behaald op „Scheywijck" eveneens uit Beverwijk. Spreekuur burgemeester van Beverwijk Op zaterdag 1 maart zal de „burgemeester verhinderd zijn zijn wekelijkse spreekuur te houden. VELSEN VRIJDAG 28 FEBRUARI Thalia, 20 uur: Tarzan en de verloren Safari". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend vaft 9.30-12 en van 14-16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 19-21 uur; filiaal open van 19-21 uur. Katholieke Leeszaal Veisen-N.: Geopend van 19-21 uur. Katholieke Leeszaal IJmuiden-O.: Ge opend van 19-21 uur. Cultureel Gebouw: Lezing over Noor wegen voor V.U. Velsen, 20 uur. ZATERDAG I MAART Thalia: „Tarzan en de vèrloren safari", 19 en 21.15 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: AIS vrijdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10-12.30 en van 14.30-17,30 uur; filiaal open van 10-12 en 14-17 uur. Katholieke Leeszaal Velsen-N.: Geopend van 14-17 uur. Katholieke Leeszaal IJmuiden-O.: Ge opend van 14.30-17.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw: „Advendo" met „De dorpsdokter" van Jan Fabricius, 20 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 28 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Slachtoffers van het trottoir". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het kind van een ander". W.B. Theater, 20 uur: „Vrouwenêiland. zonder mannen''. Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". De Groentenbeurs, 20 uur: K.A.B., dis- trictsvergadèring. R.K. jeugdhuis „De Magneet", 19.45 uur: Ouderavond. Ned. Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: Werkavond amateurfotografen. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17 en 19-20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18.30-20.30 'uur; jeugdleeszaal geopend van 18.30-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17.30-19 uur. ZATERDAG 1 MAART Bioscopen: Als vrijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Concert Kla vierschippers, t.b.v. de kankerbestrijding. Gereformeerde Kerk, Moensplein, 20 uur: Christelijke filmdienst, „Eroica". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 10-12 en 15-17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10-12 en 15-17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10-13 en 14-17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 14-17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17.30-19 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11