1 DE BEURS van gisteren \msterdamse Beurs Nederlands Ballet naar wereldtentoonstelling PROTESTANTS-CHRISTELIJKE COÖPERATIEVE BEGRAFENISVERENIGING U.A. BEGRAFENISSEN'CREMATIES'TRANSPORTEN Wek de gal in uw lever op 538ste STAATSLOTERIJ VRIJDAG 28 FEBRUARI 1958 13 Wadsworth volgt Stassen op als ontwapeningsadviseur Actie verwacht om de impasse te doorbreken Bourguiba tegen verboden zone langs de grens Amerika moest Frankrijk geen wapens meer geven Brits-Amerikaans beraad over een topconferentie Ook de NA VO wijdt err een serie besprekingen aan Vliegend fort met wapens in Algerije geland Lading uit Israel bestemd voor Venezuela Expeditie-Fuchs kan morgen op Scott-basis aankomen Straalvliegtuig gereed voor de thuisvlucht Nasser keert zich tegen de unie van Irak en Jordanië Israel wenst geen Iraki langs zijn grenzen Spaanse voetbalelftal reist niet meer met vliegtuig Adenauer is niet fit voor Zuidamerikaanse reis Vader wierp zijn kinderen uit eerste verdieping van brandend huis De Ri jn wast, de Maas valt Scheepvaart S 4e klas 8e lijs* WASHINGTON (Reuter). - Tot opvolger van Harold Stassen als adviseur van Eisenhower voor ontwapeningsaangelegen heden is benoemd James Wadsworth, plaatsvervangend hoofd van de Ameri kaanse UNO-delegatie. Naar verluidt willen de Verenigde Sta ten in maart de ontwapeningscommissie waarin 25 UNO-leden zijn vertegenwoor digd en waaraan de Sovjet-Unie weigert mee te werken omdat het Westen er een overwicht in zou hebben, bijeen laten ko men. Als de Sovjet-Unie inderdaad niet meedoen, zouden de V.S. de Veiligheids raad een weg uit de impasse willen laten zoeken. Amerikaanse diplomaten polsen andere regeringen over mogelijke stappen om de impasse te doorbreken. President Eisenhower heeft ook een uit vier leden bestaande commissie voor ont wapeningskwesties ingesteld, die minis ter Dulles moet bijstaan. In deze commis sie hebben onder meer generaal Gruen- ther, de voormalige opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten in Europa, en Walter Bedell Smith, voormalig ambassa deur te Moskou en thans hoofd van de centrale geheime dienst, zitting. AMSTERDAM Over het algemeen was de markt hoger dan woensdag. Het optimisme van New York werd in Amsterdam, zij het in kleine mate, overgenomen. Dit gold echter niet voor de aandelen Unilever, die na een opening op 335 tegen 337 3/4 als slotprijs van de vorige dag, verder daalden tot 333V2. De beroepshandel meende, dat de jaarcijfers van het Unileverconcern ongun stig zullen zijn. Hierop vooruitlopend gaf deze groep de aandelen af, in de hoop, de stukken met winst te kunnen terugkopen. Ingevolge Wallstreet waren aandelen Kon. Olie ruim f 1.hoger op 146.50 dan de vorige dag. Het fonds bleef echter een gulden beneden pariteit Amerika, 's Mor gens werd nog 147.50 als hoogste prijs voor de aandelen betaald, door aankopen voor Zwitserse rekening. Deze aankopen bleven 's middags uit, en spoedig bleek dat er eerder iets aan bod was van Parijs. Veel verandering in de koers kwam er in het verdere beursuur niet. De Philipspapieren waren goed gedispo neerd en bleven met een winst van 1 punt nog juist onder de brug van 250 pet. AKU werd op bescheidener schaal uit de markt genomen, maar dat was voldoende, voor een koerswinst van ongeveer 2 punten. KLM was fractioneel lager, de scheepvaar ten waren kalm. Holland-Amerikalijn min 2 pet, de overige waarden brachten niet veel veranderingen vergeleken bij de slot- koersen van woensdag. Cultures lagen voor Ver. Deli min 1 pet., terwijl Senembah de forse koerswinst van woensdag kon behou den. Billiton werd vernomen op 170 pet. (172y2) en voor aandelen Heemaf werd een koers van 230 pet (225 pet) geadviseerd. De aanhoudende ruimte op de geldmarkt was oorzaak, aldus de beurs, dat speciaal het kortlopende papier van de staatslenin gen aan de koopkant lag. Tegenover deze vraag stond hoegenaamd geen aanbod, zo dat de stukken slechts verkregen konden worden tegen belangrijk hogere prijzen dan de vorige dag. De koerswinst bedroeg hier bijna een vol percent. Ook de overige obligatiemarkt was vast met adviesprijzen voor de woningbouwlening in 108 5/8 pet (108y2), rentespaarbrieven 103 pet (102 3/4). Naar het ANP verneemt is het bedrag van de 15.000.000 dollars 5 1/4 pet lening ten laste van de stad Amsterdam geheel ge plaatst. Prolongatie 4Y2 percent. (UP). NEW YORK De kopergroep werd zwaar getroffen in een markt met dalend koersverloop. De oorzaak van de kopermalaise waren divi dend- en prijsverlagingen. Miami Copper moest 2 dollar prijsgeven; Phelps Dodge bijna 2 dollar evenals International Nickel en Anaconda. Het best verging het enkele staal-, olie-, spoorwegwaarden en een paar individuele fondsen. De voornaamste staalwaarden brokkelden echter een wei nig af. Bij de spoorwegen stegen onder andere Chesapeake and Ohio en Southern Railway. Consolidated Natural Gas sloot vaster. Panhandle Eastern Pipe Line moest bij de openbare nutsbedrijven een dollar prijsgeven. Bij de olies sloten Stan dard Oil of Californië en Texas Co. wat vaster. De chemiewaarden moesten grond prijsgeven. Het industriegemiddelde kwam van 440.42 op 437.80; dat voor spoorwegen van 103.44 op 102.70 en dat voor noenbare nuts bedrijven van 72,27 op 72.09. Er werden 1.670.000 aandelen omgezet tegen 1.880 000 op woensdag. Van de 1074 verhandelde fondsen sloten er 276 hoger, 536 lager en 262 onveranderd. (UP). Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 1 3'/2% Nederi '47 87 Vs 3 n/n Nedl 1962/64 91 A. K. U 149 149 Calvé Delft ■2 98 Van Gelder Zonen 172 K. N. Hoogovens 273 Nederi Ford 165 N. Kabelfabriek 222% lew Philips Gloeil 249% 249 Pref.PhilipsGloeil 147% Unilever 333% 333 Wilton Feyenoord 207 Dordtsche Petrol 610% '<on. Petroleum f 146,40 144 Billiton 170 A'dam Rubber 45% K. L. M 104 Holl. Amer. Lijn 138% K. N S. M 138% N. Scheepv. Unie 108 v. Nievelt Goudr 144 Phs v Ommeren 191% H V A 82 Verg Deli Mijen 61 Amsterd Bank 195 Vat Handelsbank 74% led Handel Mij 145% Rotterd Bank 139 rwentse Bank 157% Anaconda Copper 42% Bethlehem Steel 39 U S. Steel 59 Vs General Motors.. 341/10 Shell Union 59 Tidewater 2111/ie Dinsdag 4 maart twee premières Naar Sonia Gaskell donderdag heeft medegedeeld zal het Nederlands Ballet op 21 juli ter gelegenheid van de Wereldten toonstelling een voorstelling in Brussel geven. Omtrent het programma is nog geen beslissing genomen daar men aller eerst wil afwachten wat de grote inter nationale balletten zoals Royal Ballet uit Londen en het Russische Bolshoi-Theater brengen. Tevens werd medegedeeld, dat het Ne derlands Ballet op 4 maart in Den Haag twee premières, te weten „Annabel Lee' en „La boutique fantasque" zal geven. „Annabel Lee" is een choreografie van George Skibine en werd door hem bij het Nederlands Ballet ingestudeerd. Het ge geven is ontleend aan een gedicht van Edgar Allan Poe. Het gedicht zal worden gezongen door de tenor René Claassen. „La boutique fantasque" is een choreografie van Leonide Massine en werd in het na jaar van 1957 door Massine bij het Neder landse Ballet ingestudeerd. Van 8 tot 12 maart zal het Nederlandse Ballet voorstellingen geven in Amsterdam, er staan zestien verschillende balletten op het programma. Het gezelschap zal dit jaar waarschijnlijk in totaal honderdveertig keer optreden, zeer vaak met orkestbege leiding. De belangstelling van het grote publiek voor de balletkunst neemt nog steeds toe en uit de grote steden in de pro vincie worden vele aanvragen ontvangen, aldus Sonia Gaskell. „Langzamerhand ver overen wij ook de jeugd en kortgeleden hebben wij in Eindhoven voor meer dan zevenduizend leerlingen voorstellingen ge geven waarbij ook de jongere krachten in ons gezelschap in staat werden gesteld als solist op te treden", zo voegde zij hieraan toe. TUNIS (Reuter) President Bourguiba van Tunesië heeft in zijn wekelijkse radio toespraak de westelijke mogendheden ge vraagd tussenbeide te komen in de Alge rijnse oorlog om Frankrijk ervan te over tuigen dat een oplossing van het Algerijnse vraagstuk nimmer door wapengeweld kan worden gevonden. Bourguiba beschuldigde Frankrijk ervan NAVO-wapens tegen de Algerijnse opstandelingen te gebruiken. Zolang de Verenigde Staten Frankrijk wa pens verstrekken, zal Frankrijk doorgaan met zijn uitroeiingsstrijd in Algerije, aldus Bourguiba, die voorstelde de bevoegdheid van de Amerikkaans-Britse commissie van goede diensten uit te breiden tot de relaties van Frankrijk met alle landen van Noord- Afrika. Bourguiba keerde zich heftig tegen het Franse plan voor een niemandsland tussen Algerije en Tunis, dat zijns inziens gedwongen verhuizing voor honderddui zenden zou betekenen. „Een onmenselijke maatregel" zo heeft de Tunesische UNO- ambassadeur Mongi Slim aan secretaris generaal Hammarskjoeld te New York me degedeeld. In Tunesië zijn negen Fransen gearres teerd, nadat in hun woningen wapens wa ren ontdekt. Volgens de Tunesische voor lichtingsdienst is tegen een aantal gearres teerde Tunesiërs een gerechtelijk onder zoek geopend wegens een komplot tegen de binnen- en buitenlandse veiligheid van de staat. Volgens Franse kringen gaat het om aanhangers van de extremistische na tionalistische leider Salah Ben Joessef, die Tunesië kort nadat het land onafhankelijk was geworden, heeft verlaten. NEW YORK (Reuter) Mongi Slim, heeft bij de UNO een klacht ingediend, dat Franse militaire vliegtuig herhaaldelijk het Tunesische luchtruim schenden, „on danks waarschuwingen van de Tunesische autoriteiten". LONDEN (Reuter) De Britse en Ame rikaanse ministers van Buitenlandse Za ken, Selwyn Lloyd en John Foster Dulles, zullen de volgende maand te Manilla over de huidige fase van de besprekingen over een topconferentie spreken, aldus verluidt in gezaghebbende kringen te Londen. De ministers zullen de bijeenkomst van de ministerraad der Zuidoost-Aziatische-Ver- dragsorganisatie bijwonen, die van 10 tot 13 maart in de Philippijnse hoofdstad hoofdstad wordt gehouden. In Britse kringen is men optimistisch ge stemd ten aanzien van de mogelijkheid, dat de moeilijkheden die een topconferen tie in de weg staan, worden opgelost, mo gelijk nog op tijd voor een conferentie te Genève tegen juli. Naar verluidt is Lon den voorstander van een kleine conferen tie van niet meer dan vier of zes regerin gen. PARIJS (Reuter) Werkgroepen van deskundigen uit landen van het Atlantisch pact bestuderen in Parijs vraagstukken die verband houden met de voorbereiding van een mogelijke topconferentie, aldus is gis teren door het hoofdkwartier van de NA VO in Parijs bekendgemaakt, na een bij zondere vergadering van de permanente NAVO-raad. WASHINGTON (Reuter) Harold Stas sen, president Eisenhowers voormalige adviseur voor ontwapeningskwesties, heeft in het blad „Alliance" voorgesteld, dat er op het UNO hoofdkwartier van de te New York, onder voorzitterschap van secretaris-generaal Hammarskjoeld, een topconferentie wordt gehouden, waaraan Tsjechoslowakije en Polen, naast de vier grote mogendheden, zouden deelnemen. BONN. (UP) De Westduitse regering heeft een korte nota opgesteld aan Polen, waarin zij belooft over het plan Rapacki voor een kern wapen vrije zone in Midden- Europa besprekingen te voeren met haar bondgenoten in de NAVO. Deze bespre king zou in de plaats komen van de door Polen voorgestelde rechtstreekse bespre kingen tussen Polen en West-Duitsland. Bonn neemt hiermee een welwillender houding aan dan tot dusver. ALGIERS (Reuter) Een „vliegend fort", dat in Böne is geland met ongeveer drie ton wapens aan boord, wordt tijdelijk door de Franse autoriteiten vastgehouden, aldus heeft een Franse regeringswoord voerder in Algiers vandaag medegedeeld. Hij zei, dat de bemanning van het toestel twee Amerikanen, een Brit en een Israë liër vrij is. Volgens de documenten had het toestel, op weg naar Venezuela tus 2iï- landingen moeten maken in Algiers, Da kar en Santa Domingo. In Parijs was men niet tevoren van de vlucht van het toe stel in kennis gesteld en daarom was het van het burgervliegveld van Böne naar het militaire vliegveld overgebracht. (Het Franse militaire hoofdkwartier te Constantine had eerder bekendgemaakt dat het vliegtuig door Franse jagers tot landen te Böne was gedwongen). De woordvoerder zei, dat de gezagvoer der met het oog op het slechte weer tever geefs gepoogd had in Zuid-Italië te lan den en later te Philippeville, ten westen van Böne. Het manifest van het vliegtuig en de pa pieren van de bemanning lijken in orde te zijn, aldus de woordvoerder. De gezagvoer der had gezegd, dat de wapens een schen king waren van Israel aan Venezuela „voor diensten die dat land aan Israel had verleend". CHRISTCHURCH, (UP) De expe ditie van dr. Fuchs is op het ogenblik bezig met de afdaling van de lage hellingen van de Skelton gletsjer en wordt morgen ver wacht op Scott-basis. Van de gletsjer is het nog 260 kilometer naar McMurdo Sound. Vandaag wordt mevrouw Fuchs in Christchurch verwacht, waar zij op haar echtgenoot zal wachten. De expeditie zal van Scott-basis met een „Comef'-straal- jager van de RAF via Nieuw-Zeeland naar Engeland gebracht worden. De expeditie maakt „goede vooruitgang". Dr. Fuchs deelde per radio mee, dat de temperatuur om zes uur 's middags 30 graden onder nul bedroeg en dat er een krachtige wind woei. LONDEN (Reuter) President Nasser heeft in een rede te Damascus verklaard te zullen strijden tegen de „stromannen van het imperialisme" in Bagdad en Am man, aldus meldt radio-Cairo. Hij noemde bij name de Jordaanse en Iraakse mi nisters van Buitenlandse zaken, Rifai en Basjayan, en de voormalige Iraakse pre mier Fadhil Al Djamali, die verklaringen ten nadele van de nieuwe Syrisch-Egyp- tische unie zouden hebben afgelegd. De dag van de afrekening voor deze agenten van het imperialisme is nabij, aldus Nas ser, die Rifai agent nummer één noemde. Rifai had zijn tegen de Verenigde Ara bische Republiek gerichte verklaringen afgelegd „om het imperialisme, om de dol lar te behagen". „De agenten van het imperialisme zijn gevaarlijker dan het imperialisme zelf", aldus Nasser, die door duizenden Syriërs werd toegejuicht. Daags tevoren zei hij dat de „onechte federatie van Jordanië en Irak als as door de wind zal worden weggeblazen". DAMASCUS (UP) Nasser heeft giste ren een bezoek gebracht aan het hoofd kwartier van het Syrische leger bij de grens met Israel in de nabijheid van het Hoeleh-meer. Hij inspecteerde stellingen langs de grens en wierp een blik op Is raëlisch gebied. Het Hoeleh-meer ligt in het gebied van Israelisch-Syrische grens incidenten. Volgens AFP zal Nasser van daag een inspectietocht maken langs de Syrisch-Turkse grens. Herovering DAMASCUS (AFP) Namens de Ara bische vluchtelingen uit Palestina is aan Nasser, een petitie angeboden waarin zij herinneren aan „de ramp van Palestina" en hem vragen hen aan te werven om „hun vaderland" te heroveren. Waarschuwing JERUZALEM (Reuter) Israel be houdt zich het recht voor op te treden als Irak troepen naar de Jordaans-Israelische grens brengt, zo heeft de Israëlische eer ste minister, Ben Goerion op een perscon ferentie gezegd. Hij zei, dat Israel geen mededeling heeft gehad, dat de Verenig de Arabische Republiek de wapenstil standsovereenkomst met Israel zal eer biedigen, Ben Goerion zei voorts, voorstan der te zijn van een embargo op nieuwe wapenleveranties aan het Nabije-Oosten en niet een, dat, zoals nu, alleen op Israel van toepassing is. De premier zei dat Is rael de vorming van de twee Arabische unies met enige bezorgdheid gade slaat, in het bijzonder omdat zij door militaire dic tators worden geleid. Naar zijn mening bestaan in het hele gebied waartoe Isra el behoort geen andere democratische regeringen, met uitzondering van Turkije (UP) Ben Goerion verklaarde, „ieder ogenblik" met Nasser over vrede te wil len praten. Israel is bereid een non-agres- sie-pact of vrede te sluiten, maar alleen op basis van de huidige territoriale status quo. „We kunnen de grenzen van 1947 al leen herstellen als onze zonen die toen vie len weer ten leven worden gewekt," zo zei hij. Op 13 maart zal het Spaanse voetbalelf tal in Parijs tegen Frankrijk spelen en op 19 maart in Frankfort tegen Duitsland. In verband met het aan Manchester United overkomen vliegtuigongeluk, heeft de Spaanse Voetbalbond echter besloten dat per trein inplaats van per vliegtuig gereisd zaï worden. (Van onze correspondent in Bonn) Enigszins onverwacht heeft bondskanse lier Adenauer in zijn vakantieoord Vence, aan de Franse Rivièra, te kennen gegeven, dat hij een reis van drie weken, die hij van plan was dit jaar naar Zuid-Amerika te maken, voorlopig tot het volgende jaar wil uitstellen. Als motivering wordt aan gevoerd, dat de huidige binnen- en buiten landse politieke situatie het hoofd van de bondsregering niet veroorlooft zo lang uit Bonn afwezig te zijn. Het is echter be kend, dat Adenauers' medewerkers en politieke aanhangers hem wegens zijn ho ge leeftijd op de vermoeienissen van de toch naar Zuid-Amerika met vele officiële ontvangsten en festiviteiten hadden af geraden. Adenauer had de meeste staten van Zuid-Amerika willen bezoeken, behal ve die waarvan de hoofdstad op een hoogte van meer dan drie duizend meter boven de zeespiegel ligt. Vermoedelijk door een explosie in een hete luchtkachel brak donderdagavond om ruim kwart over negen brand uit in de woning Baron van Wassenaerlaan 42 te Katwijk a/d Rijn. Dit pand werd be woond door het gezin Hoogendorp bestaan de uit man, vrouw en twee kinderen. Het vuur ontwikkelde zich snel en slechts fer- nauwernood gelukte het de bewoner zijn twee jonge kinderen te redden door ze uit het raam van de eerste etage te werpen, waarna hij zichzelf langs dezelfde weg in veiligheid stelde. Omdat de grond in de voortuin door de dooi zeer week was liepen de kinderen geen verwondingen op. De brandweer kwam spoedig ter plaatse en was het vuur na ongeveer twintig minu ten meester. Ondertussen was het pand, waarvan de binnenmuren uit boardplaten bestonden, geheel uitgebrand en het dak ingestort. Van het belendende perceel nummer 41 werd het dak eveneens door het vuur aangetast en ernstig beschadigd. De aan de andere zijde van de vuurhaard gelegen woning kon door het snelle ingrij pen van de brandweer geheel worden be houden. De rijkswaterstaat deelt mede, dat de topstand op de Rijn thans onze grens na dert. Het hoogwater blijft echter lager dan dat van januari 1955. Op de Maas is er tot Venlo overal val. De Maas bij Venlo is zo hoog gestegen, dat alleen diep geladen schepen de spoorbrug nog kunnen passe ren. Verscheidene vaartuigen liggen bij de brug te wachten op het zakken van het water. In de Venlose haven staat het water bijna zeventien meter boven N.A.P. De havenkaden liggen diep onder water. Ten noorden van Venlo zijn vele Maaslande- rijen blank komen te staan. Ook de Niers bij Gennep is buiten de oevers getreden. Bij; Maastricht is sinds gisteravond een val van 24 cm. geconstateerd. In België wordt, echter weer een stijging verwacht. Het water van de Rijn stroomt thans over de Spijkse overlaat. In het drostambt Elten moest de voor het vervoer van stenen van de te Lobith en Spijk gelegen steenfabrie ken belangrijke wegverbinding Elten-Spijk voor het zware wegverkeer worden afge sloten. Het voetgangersverkeer tussen Lo bith en Spijk wordt met een motorboot onderhouden. Amstelsluis, 27 288 m .z.w. Bombay n. Bombay. Antonia, 27 v. Pladju n. Singapore. Aardijk, 27 te Boston v. New York. Alioth, 27 te Rotterdam verw. v. Antwerpen. Amsteldiep, 27 te Sayreville v. Gibraltar. Alphard. 27 te Rosaria verw. v. Buenos Aires. Axeldijk, 27 te Baltimore verw. v. Philadelphia Arnedijk, 27 te Antwerpen v. Rotterdam. Arendskerk, 27 280 m. n.n.o. Fremantle n. Aden. Almkerk, 3/3 v. Havana te Le Havre verwacht. Ardeas, 27 v. Amsterdam n. Lissabon. Argos, 27 te Amsterdam n. Rotterdam. Attis, 25 v. Nickerie n. Georgetown. Alblasserdijk, 27 v. Rotterdam n. Londen. Aagtekerk, 27 te Dar Es Salaam. Alamak, 28 te Bahia Blanca. Albireo, 27 te Cochin. Ameland, 27 te Willemstad. Andijk, 28 te Havana. Astrid Naess, 27 v. Fawley n. Mena Al Ahmadi. Alcor, pass. 27 Dungeness n. Las Palmas. Banggai, 27 200 m. z.w. Iwojima n. San Franciscö. Bengalen, 27 te Penang verw. v. Pt. Swettenham. Bennekom, 26 250 m. n.o. Azoren n. Pt. of Spain. Beninkust, 27 v. Lagos n. Port Harcourt. Britsum, 26 35 m. z.z.w. Dakar. Beninkust, 28 te Port. Harcourt verwacht. Bengkalis, 28 te Surabaja. Bintang, 28 te Tandjong Priok. Bloemfontein, 27 v. Hamburg n. Antwerpen. Breda, 26 te La Guaira n. Pto. Cabello. Bengalen, 28 te Belawan. Bloemfontein, 28 te Antwerpen. Boissevain, 28 te Singapore. Bonita, 27 te New Orleans. Borneo, 28 v. Djibouti n..Penang. Calt. Delft, pass. 27 Kp. Ras Al Kalb n. Rastanura. Caltex Utrecht, 27 40 m. z.w. Colombo n. Kobe. Casamance, 27 120 m. n.w. Lissabon n. Rouen. Coolsingel, 27 360 m. z.z.w. S. Maria n. Venezuela. Caltex Leiden, 26 83 m. z.w. Kuriamuria naar Rastanura. Calamares, 27 v. New York n. Cristobal Crania, 27 te Punta Cardon verwacht. Carllevers, 27 te Philippeville v. Sfax. Celebes, 28 te Tandjong Pandan. Ceronia, 2/3 te Assab verw. v. Abadan. Cottica, 27 v. Port Au Prince n. Gonaives. Charis, pass. 27 Azoren n. Paramaribo. Camerounkust, 26 te Pto. Amboin v. Lobito. Cinulia, 26 v. Pta. Cardon n. Durban. Delfland, 27 te Bremen v. Amsterdam. Delft, 27 375 m. z.w Landsend n. Londen. Drente, 28 te Aden. Eos, 27 te Burriana. Eenhoorn, 28 v. Rotterdam n. Algiers. Eemdijk, 27 te Antwerpen v. Rotterdam. Elizabeth B, 28 te Balboa. Esso Den Haag, pass. 27 Casquets n. Antwerpen. Fairsea, 23 v. Lissabon te Southampton. Farmsum, 27 v. Rio Haina n. Landsend. Fravizo, 27 v Bürriane, 27 te Gandia. Gaasterland, 27 dw. Madeira n. Bahia. Ganymedes, 27 400 m. z.w. Finisterre n. Curagao. Groote Beer, 27 70 m. n n.w. Alexandrië n. A'dam. Grootekerk, 27 te Antwerpen. Guineekust, 26 te Hamburg. Gooiland, 27 te Recife v. Las Palmas. Groote Kerk, 27 v. Antwerpen n. Amsterdam. Helicon, 27 v. Miami n. Baltimore. Hermes, 27 te Puerto Limon. Houtman, 28 te Kobe. Hilversum, 26 180 m. n.o. Madeira n. Ph.delphia. Iberia, 27 dw. Casquets n. Hornillo. Japara KPM, 25 te Zanzibar. Java, 28 te Genua. Jagersfontein, 27 te Pt. Elizabeth v. Kaapstad. Jason, 27 te Rotterdam. Jacob Verolme, 28 te Providence. Johan van Oldenbarnevelt, 27 te Tandjong Priok. Karsik, 27 v. Singapore n. Mombasa. Karimata, 27 v. Hamburg n. Rotterdam. Kellia, 27 v. Purfleet n. Pernis. Kermia, 28 te New York. Khasiella, 28 te Curagao. Kinderdijk, 27 te Philadelphia. Korovina, 27 v. Curagao, 28 te Aruba. Keizerswaard, 27 180 m. z.w. Cocos eil. n. Mena. Kieldrecht, 28 te Dar Es Salaam. Kryptos, 27 150 m. n.w. R. Al Hadd n. P. de Bouc. Kasimbar, 25 te Manokwari. Kopionella, 27 150 m. o. Mozambique n. Aden. Kenia, 27 80 m. o. Timor n. Singapore. Korenia, 27 200 m. w. Finisterre n. Curagao. Leopoldskerk, 27 te Hamburg. Louis Lantz, pass. 27 Dover n. Las Palmas. Larenberg, 27 te Punta Cardon. Laurenskerk, 28 v. Rotterdam n. Londen. Lekkerkerk, 28 te Rotterdam. Leto, 27 60 m. n.w. Finisterre n. Freetown. Lekkaven, 27 te Recife v. Las Palmas. Lieve Vrouwekerk, 27 te Bushore verw. v. Kuwait. Maetsuycker, 27 v. Fremantle, 5/3 te Singap. verw. Musilloyd, pass. 27 Gibraltar n. Rotterdam. Maasland, 1/3 te Buenos Aires verwacht. Mapia, 27 v. Halifax n. Algiers. Mataram, 27 v. Istanbul n. Napels. Mentor, 1/3 te Cape Haitien verwacht. Maasdam, 28 te Curagao. Maaskerk, 27 v. A'dam via Marseille n. Z.-Afrika. Meerkerk, 28 v. Rotterdam n. Bremen. Mijdrecht, 27 90 m. z.o. Sokotra n. Mena. Maashaven, 27 v. Las Palmas n. Bremen. Maas, 27 op Elbe n. Hamburg. Merwede, 27 v. Las Palmas n Avonmouth. Mississippilloyd, 28 te Baltimore verwacht. Modjokerto, 27 te Bremen. Maaslloyd, 27 10 m. z. Mindanao n. Sorona. Naess Commander, 27 v. Mena Al Ahm. n. Fawley. Nieuw Amsterdam, 28 te Cristobal. Nieuw Holland, 28 te Penang. Orion, pass. 27 Burlings n. Palermo. Oberon, 28 v. Maracaibo n. Bachaquero. Orestes, 27 te Bremen. Osiris, 27 te Port of Spain. Ouwerkerk, 28 te Casablanca. Ondina, 27 230 m. z.w. Okinawa n. Yokohama. Oostkerk, 27 350 m. w. Colombo n. Penang. Oranjestad, 27 te Paramaribo verw. n. Demarara. Pygmalion, pass. 27 Dover n. Barbados. Poelau Laut, 28 te Belawan. Prins Frederia Willem, 28 te Civita Vechia. Prins Willem IV, 27 te Valencia. Prins Willem II, 28 te Halifax verw. v. Le Havre. Pendrecht, 27 te Piraeus v. Napels. Prins Casimir, pass. 27 Wight n. Valencia. Prins Willem V. 27 te Oslo verwacht. Prins der Nederlanden, pass. 27 Az. n. Plymouth. Prins Frederik Hendrik, 28 te Rotterdam verw. Rijnkerk, 27 te Hamburg v. Hoek v. Holland. Radja, 27 te Genua v. Marseille. Roebiah, 27 te Amsterdam. Rotti, 27 v. Napels n. Halifax. Rijndam, 27 v. Halifax n. New York. Raki, 23 te Karachi. Saroena, 28 te Singapore. Straat Malakka, 26 v. Penang n. Durban. Sunetta, 2/3 te Sydney verw. Salatiga, 28 v. Abadan n. Karachi. Sarangan, 7/3 te Kaapstad evrwacht. Sarpedon, 27 te New Orleans. Steenwijk, 28 te Norfolk. Straat Cook, 1/3 te Durban verwacht. Steven, 27 60 m. o. Gibraltar n. Londen. Stad Delft, 27 56 m. z.w. Barcelona n. Marseille. Stanvac Malacca, 29 te Sungeigerong verwacht. Straat Singapore, 27 te Mombasa v. Zanzibar. Stentor, 26 v. Pampatr n. Port of Spin. Stad Alkmaar, 27 rede van Melilla. Stad Rotterdam, 27 v. Emden n. Narvik. Sibajak, 26 300 m. o.n.o. Marguasai n. Tahiti. Stanvac Talang Akar, 27 te Sungeigerong verw. Slamat, 27 te Genua. Stad Rotterdam, 27 v. Emden n. Narvik. Theobaldius, 27 dw. Ras Alf Hadd n. Mena. Tawali, 27 v. Antwerpen n. Amsterdam. Teirecias, 27 v. Pt. Swettenham n. Singapore. Telamon, 28 te Curagao. Themis, 27 v. Bachaquero n. Maracaibo. Trompenberg, 27 te Le Havre v. New Orleans. Tjibadak, 28 te Tsamkong verw. v. Hongkong. Tjiluwah, 27 te Makasar v. Bali. Tjinegara, 27 v. Pt. Elizabeth n. East-London. Trajanus, 27 te Bremen v. Amsterdam. Triton, 27 12 m. z.w. Curgao n. Guanta. Tiba, 28 v. Rotterdam n. Bremen. Teucer, 27 te Singapore. Thaletas, 26 v. Istanbul n. Samos. Van Noort, 28 te Nelson. Van Waerwijck, 28 te Dar Es Salaam. Wieldrecht, 27 te Curagao verw. v. Rotterdam. Westland, 27 v. Hamburg, 28 te Amsterdam verw. IJssel, 27 v. Belize, 27 te Puerto Barrios. Zeeland, 28 te New York. Zuiderzee, 24 te Chittagong. KLEINE VAART Alcetas, 27 40 m. z. Gavdo n. Tel Aviv. Bab T, 26 v. Barry n. Bayonne. Bloemgracht, 28 v. Kotka n. Londen. Flevo, 26 te Hamburg n. Amsterdam. Ilias, 26 v. Messina n. Caneto. June. 27 10 m. v. Waterweg n. Maasssluis. Lucas Bols I, 26 v. Sornas n. Amsterdam. Lucas Bols II, 27 v. Amsterdam n. Scheveningen. Midas, 26 te Rijeka n. Catania. Nero. 26 v. Valencia n. Cartagena. Notos, 26 v. Odense n. Kopenhagen. Pavo, 26 v. de Tees n. Sete. Phidias, 26 te Savona n. Genua. Ponza, 25 v. Malaga n. Barcelona. Prinsengracht, 26 v. Malta n. Nemours. Tilly, 26 v. de Tees n. Sevilla. SLEEPVAART Argus, 28 v. Rotterdam n. IJmuiden. Barentszee, 28 230 m. z.o. Bahia n. N. Palmira. Cycloop, 26 240 m. z.o. Suez n. Massawa. Friesland, 28 v. Maracaibo te New Orleans. Gele Zee, 28 v. Holyhead n. Bromsborough. Humber, 26 170 m. o. Rio Grande n. N. Palmira. Loire, 26 520 m. n.w. Minikoi n. Conakry. Maas, 26 te Hoek van Holland. Oceaan, 26 230 m. z.z.o. Fayal n. Pto. Cabello. Oostzee, 26 160 m. z.z.w. Mona eil. n. N. Palmira. Poolzee, 28 v. Dover te Maassluis. Rode Zee, 26 180 m. z.z.o. N. Orleans n.P Arthur. Thames, 26 dw. Kp. Bon n. Dublin. Titan, 28 640 m. w.z.w. St. Vincent n. Belem. Tyne, 28 dw. Bona n. Tandjong Priok. Gevestigd te HAARLEM Kantoor' Witte Heerenstraat 20, Telefoon 11384 Kantoor I1MUIDEN-OOST' IOH FENENGA, Oosterduinweg 39, Telef 495? Lidmaatschap 0.50 per jaar, voor het gehele gezin. Bij inschrijving direct recht op onze voordelige tarieven Het uitvoeren van een begrafenis of crematie is een zaak van vertrouwen Daarom lid worden van de PCB. ROUW- EN ONTVANGKAMERS Dag en nacht ie ontbieden. loeKt U een motor in prima staal PI A A 1TCÏ jCPp(i '-|<* zonder schadelijke laxeermiddelen - en u zult 's morgens kiplekker uit bed springen Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. Het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam wordt vergiftigd, u bent humeurig, voelt u nó.ér en loom. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. Neem CAR TERS LEVERPILLETJES - on schadelijk. plantaardig en zacht- om de liter gal op te wekken, die uw lichaam dagelijks nodig heeft. U zult zich weer een ander mens voelen. Vraag Carters Leverpilletjes, f. 1.35 per flacon. HOGE PRIJZEN 50.00° 12302 2000 7918 19718 1500 2354 5434 14037 1000 1026 2959 7546 9095 11570 11823 12171 15015 16320 17106 21136 400 I ,'54 2524 5073 11077 17013 17372 18357 19307 ?ioV- L2„°® 1(i?0 2223 2330 3180 3804 3977 4354 61)00 6382 7504 8682 10873 11700 11875 12392 12820 12878 12915 13717 13798 15231 16978 17536 19217 20936 20940 21584 PRIJZEN VAN ƒ80, 402 488 519 522 550 749 873 500 631 711 715 807 875 925 266 425 427 492 526 745 815 1226 2ÖU J4U 94(1 941 997 2108 149 185 926 934 3083 207 257 848 877 4055 058 105 569 715 794 5077 104 146 6019 137 234 833 978 7025 179 223 693 705 841 8017 068 087 526 887 893 9039 149 231 10048 049 093 11049 058 109 110 233 828 904 181 290 325 357 283 336 895 983 114 143 509 642 097 378 431 477 359 417 920 330 436 378 391 443 448 454 601 738 964 531 597 827 12005 037 776 944 13069 097 848 Sö i L4033 >59 15087 167 839 16004 049 453 461 620 639 643 178 180 231 392 416 809 843. 532 543 734 754 919 954 872 938 943 1001 043 245 311 569 612 737 791 956 968 2048 055 237 250 555 588 723 729 855 874 3001 009 240 244 413 448 905 906 4014 035 271 306 514 518 800 814 5009 031 176 178 575 576 765 789 6015 029 296 302 458 487 844 845 7096 134 378 400 641 655 805 821 980 999 8062 165 483 488 753 788 9036 060 338 410 708 729 869 871 10020 052 196 206 390 451 652 741 985 987 110,74 095 269 273 050 078 388 389 617 624 850 866 969 062 112 290 336 604 617 751 753 883 885 020 030 268 272 528 532 922 989 043 076 361 397 525 566 907 912 059 072 222 223 587 677 836 848 033 040 340 379 530 557 853 860 152 175 424 429 662 684 849 868 226 252 538 595 794 852 132 141 436 448 740 753 909 927 054 067 208 237 459 471 749 767 098 123 301 338 NIK 091 114 196 202 227 242 403 429 456 509 547 551 636 640 666 683 696 706 869 884 919 920 927 95? 17041 432 18285 300 835 915 19007 134 20016 042 545 569 21012 046 717 744 MAN 140 166 198 321 371 546 569 672 957 282 463 603 715 725 788 814 822 923 941 961 14000 275 331 416 536 597 674 697 195 365 443 459 481 491 660 706 129 198 297 404 579 720 778 853 489 537 610 843 905 938 958 513 516 572 606 620 691 705 776 988 239 308 502 599 666 864 973 062 108 121 129 298 303 376 469 669 847 937 085 135 258 336 379 385 556 656 758 791 873 883 119 120 386 406 636 655 789 803 914 927 084 112 282 304 615 807 125 138 418 450 664 665 825 828 939 949 153 172 309 364 823 830 146 218 475 485 681 72S 829 84i 951 971 217 22' 366 38' 846 86'. 127 164 194 239 242 24b 439 442 467 480 481 504 598 607 697 758 768 780 924 963 964 096 099 114 127 141 158 226 282 359 404 430 518 682 685 691 692 744 746 864 951 961 971 993 067 105 129 199 209 248 386 390 394 433 436 444 558 642 715 739 771 825 896 911 965 986 186 187 238 247 250 317 443 470 481 493 533 599 739 773 778 780 792 793 889 904 920 942 952 976 292 337 359 376 466 480 686 698 705 738 743 745 855 925 926 960 161 196 254 268 327 337 450 502 527 622 648 683 764 784 787 795 838 847 138 142 148 165 179 183 261 272 321 327 348 365 523 525 548 579 587 626 786 830 911 913 939 974 142 149 150 212 220 237 344 371 442 562 581 584 1 634 642 684 726 775 814 877 888 895 909 934 987 •«001 031 051 074 117 125 209 261 307 309 '152 384 490 560 562 652 657 675 814 826 891 901 904 932 001 039 041 085 128 134 251 270 284 309 321 382 504 513 606 630 636 673 759 767 826 830 834 846 917 938 939 950 951 953 010 030 086 098 131 169 305 317 343 392 400 402 514 520 545 548 587 588 696 722 732 753 786 789 880 924 977 '.020 050 060 120 124 136 242 254 282 291 327 338 446 496 515 617 640 654 831 845 900 920 927 940 16100 171 199 237 249 260 454 487 588 651 683 714 896 939 959 985 995 17021 038 074 077 086 092 206 210 213 259 265 323 511 529 555 562 609 619 762 771 790 806 822 829 909 962 '8014 026 036 051 068 111 166 167 195 270 385 391 537 571 624 641 648 692 804 830 925 980 999 '9064 072 091 094 108 142 467 477 485 488 526 541 600 617 621 657 672 685 734 764 795 808 837 848 934 994 30002 027 047 170 180 191 459 468 526 554 653 710 848 886 944 957 966 988 31017 019 037 045 072 106 171 264 307 317 320 342 487 489 494 508 518 519 772 781 788 868 910 952 820 830 837 164 175 405 406 710 711 987 200 205 412 452 710 714 892 895 969 975 181 184 419 428 613 637 790 797 188 189 409 494 718 745 207 230 496 498 730 743 910 914 266 304 480 493 669 681 834 875 174 182 229 241 366 373 379 388 689 760 764 770 960 976 366 371 440 448 753 770 791 869 118 131 133 145 326 349 470 481 636 671 672 717 845 859 863 884 133 149 158 164 491 493 500 528 696 718 763 772 260 322 327 371 546 547 556 562 706 713 719 721 854 858 893 932 211 339 379 402 775 783 796 807 112 116 142 166 387 392 428 483 541 587 588 648

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3