Verkoper in appèl na vonnis van kantonrechter wegens hinder Afscheid van Rijkswaterstaat na avontuurlijk leven ïtt.Gebtil Kuiler Havenberichten IJmond-agenda Nederlands Ballet naar wereldtentoonstelling Eerst 3 maanden hechtenis en 2 jaar ontzegging; thans f 50.- boete geëist Hebt U al eens onder Uw wagen gekeken? Haarlemse rechtbank Caféhouder reed coupeur bijna ondersteboven Veehandelaar reed na aanrijding door Tarzan J. Pein hangt zijn uniform aan de kapstok Nieuw Venneper verdacht van verduistering Opleggen van schepen Slachtoffers van het trottoir Vrouweneiland Het kind van een ander Journaal Burgerlijke Stand van Velsen ZATERDAG 1 MAART 1958 Een 33-jarige verkoper uit Haarlem, die door de kantonrechter wegens het in ge vaar brengen van het verkeer tot een boe te van driehonderd gulden, een hechtenis van drie maanden en ontzegging van het rijbewijs voor de tijd van twee jaar ver oordeeld was, hoorde de officier van Jus titie bij de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman bevestiging van het vonnis eisen met uitzondering van de daarin opgelegde straf. Hij vond deze veel te hoog en eiste nog slechts vijftig gulden boete tegen de verdachte. Deze zou op 5 januari 1957 des avonds om half negen een achter hem rijdende auto tot vier maal toe verhinderd hebben hem te passeren door naar links uit te halen. De inzittende van deze auto, een ambtenaar van het rijksbrandweerwezen, die als getuige gehoord werd, verklaarde, dat hij van de Kadijk te Bennebroek in noordelijke richting de Herenweg opgere den was op zodanige wijze, dat de uit zui delijke richting genaderde verkoper hem nog gemakkelijk kon passeren. Hij wilde hem kort daarna op zijn beurt passeren, maar toen had de verkoper volgens hem zózeer links aangehouden, dat hij bijna in de linkerberm was beland. Dit zou zich volgens hem nog enige malen herhaald hebben en een dame in de voor hem rij dende auto zou daarbij „feestelijk lachend" naar hem om hebben gekeken. De ambtenaar trachtte nu naar hij zeide met verdubbelde-inspanning voorbij deze auto te komen om hem verderop staande te kunnen houden. Dat lukte bij de krui sing van de Zandvoortselaan. Bij de Hout was de ambtenaar uitgestapt. Hij had zijn leren jas aangetrokken en zijn uniformpet opgezet, naar hij toegaf, om de ander te ADVERTENTIE Drie weken gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor een jaar eiste de officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, donderdag tegen een 42-jarige Aalsmeer- se caféhouder, verdacht van het berijden van een bromfiets onder de invloed van sterke drank. In die toestand zou de ver dachte op 10 december van het vorig jaar in de Dorpsstraat te Aalsmeer bijna een Haarlemse coupeur van de sokken hebben gereden. De verdachte gaf toe dat hij op een ver gadering van caféhouders waar hij net van daan kwam een zestal borrels en enkele glazen bier had gedronken. De als getui ge gehoorde coupeur verklaarde, dat hem, toen hij op zijn motorfiets de verdachte was nagereden en deze op zijn gevaarlij ke rijden attent had gemaakt, de woor den waren toegevoegd: „Ik heb met jou niets te maken; als je niet maakt dat je wegkomt zal ik je een paar blauwe ogen slaan". De raadsman van de verdachte, mr. C. Reinders Folmer, trok in twijfel dat ver dachte niet in staat zou zijn geweest zijn bromfiets naar behoren te besturen. Als bewijs hiervoor voerde hij het feit aan, dat de bloedproef een alcoholgehalte had aangetoond van 1,32 per mille, hetgeen nog onder het minimum is. Mr. Reinders Folmer gispte vooral de handelwijze van de brigadier der rijkspolitie, die de café houder, hoewel deze onder verdenking stond van dronkenschap, naar het bu reau had laten fietsen om hem verder te verhoren. Hij was van mening dat er in de tenlastelegging teveel twijfelpunten waren om tot een veroordeling van zijn cliënt te komen. Uitspraak op 13 maart. Jenever en champagne Een 64-jarige vertegenwoordiger uit Amsterdam hoorde een gevangenisstraf van één maand en intrekking van het rij bewijs gedurende een jaar tegen zich eisen. Hij zou op een avond in december van het vorig jaar met zijn auto slinge rend over de rijksweg bij Velsen hebben gereden. Volgens mededeling van de rijks politie stond de verdachte toen hij uit zijn wagen kwam zeer onvast op zijn benen en werd bij hem een sterke dranklucht waar genomen. „Ik had die dag heel hard gewerkt, ik moet onwel zijn geworden", verdedigde de vertegenwoordiger zich. Tijdens een zakelijke bespreking had hij niet meer dan drie glazen jenever en enige glazen champagne gedronken. „Een vreemde en heilloze combinatie", vond de officier van Justitie. Overigens liet de verdachte duidelijk blijken dat hij het gebeurde diep betreur de. „Ik schaam me diep dat ik op mijn leeftijd hier moet staan", zei hij. Hij ver zocht om de uiterste clementie omdat een veroordeling hem zijn moeizaam opge bouwde positie zou kosten. Uitspraak over veertien dagen. imponeren, maar zou al dadelijk ijlings opzij hebben moeten springen omdat hij anders aangereden zou zijn. Hij was weer ingestapt en haalde de wagen opnieuw in toen deze in de Schouwtjeslaan reed. Daar bij had hij de wagen klem gezet, maar deze slaagde er toch weer in te „ontsnap pen". Opnieuw zette de ambtenaar achtervolging in en hij slaagde erin de ander te verhinderen de Schouwtjesbrug op te rijden door dwars over de oprit te gaan staan. Daar had hij het portier van de andere auto opengedaan en de man toegevoegd, dat hij hem toch wel eens even over het voorgevallene wilde spre ken. Deze had daar echter geen animo voor getoond en was toch weer weggere den, waarop de ambtenaar aangifte was gaan doen bij de politie. De president, mr. H. J. Ferwerda rea geerde op dit relaas met de vraag: „Had u politiebevoegdheid?" De getuige moest toegeven van niet. „U heeft geprobeerd die indruk te maken met die jas en die pet", vervolgde de president. De getuige gaf toe, dat dat niet geheel juist was ge weest, maar zei het ten einde raad ge daan te hebben om te vermijden, dat deze „gevaarlijke rijder op de binnenstad zou worden losgelaten". „U heeft toch hele maal niet de bevoegdheid om iemand aan te houden?" vroeg de president, „en toch doet u dat alsof het heel normaal is. U gebruikt in uw beschrijving zelfs de uit drukking „Hij ontsnapte mij", dat vind ik wel héél vreemd". Nadat twee getuigen, die bij de ambte naar in de auto hadden gezeten, diens le zing van het geval min of meer hadden bevestigd, traden niet minder dan vier ge tuigen a décharge naai voren, waarvan er twee bij de verdachte in de auto had den gezeten. Volgens hun verklaringen was de ambtenaar toen hij van de Kadijk de Herenweg opreed begonnen met geen voorrang te verlenen, zodat de verdachte de grootste moeite had gehad een aanrij ding te vermijden. Geen van de inzitten den was zich ervan bewust, dat de amb tenaar vervolgens enige malen mislukte pogingen tot passeren zou hebben ge daan, maar wel zeiden zij allen te hebben gezien, hoe hij bij de kruising met de Zand voortselaan wél passeerde, namelijk een tegenligger couperend. Dat de verdachte bij de Hout recht op de daar opgestelde ambtenaar af zou zijn gereden werd ont kend. „Ik herkende hem onmiddellijk als de man met die witte trui, die mij bij de hoek Kadijk in zo groot gevaar had gebracht", zei de verdachte en zijn raads man herinnerde eraan, dat de getuige we gens het niet verlenen van voorrang op deze plaats tot vijftien gulden boete was veroordeeld. Toen hij de wagen van de verdachte wilde vastzetten in de Schouw tjeslaan had hij volgens deze getuigen een tegenligger genoodzaakt, ijlings het trot toir op te rijden. De verdachte zeide bij de Schouwtjesbrug niet uit de wagen te zijn gekomen omdat zijn mede-inzittenden hem overreedden, anders was hij er vol gens zijn zeggen uitgegaan en had hij de ambtenaar aangevlogen. Mr. B. J. Lam bers, de raadsman van de verdachte leg de de rechtbank uit, dat hij naar aanlei ding van deze als zwart tegenover wit staande lezingen zich af was gaan vragen of de ambtenaar wel objectief was geweest in zijn lezing van het gebeurde, vooral gezien diens wonderlijke achtervolgings- rit. Daarom had hij mede gezien de zwaarte van het kantonrechtervonnis twee getuigen gedagvaard, die deze ge tuige gedurende een lange tijd van zijn leven hadden gekend. Deze beiden ver klaarden desgevraagd, dat de ambtenaar zeer impulsief en subjectief reageert, zo dra hij meent, dat iemand zich niet juist tegenover hem gedraagt. De officier van justitie zei in zijn re quisitoir, dat het vrijwel vast staat, dat de verdachte uit reactie op het niet-voorrang- verlenen gehinderd heeft. Het huidige ver keer levert zovele redenen tot ergernis op, dat men er als automobilist maar be ter aan doet, zich te beheersen. Hij wilde dan ook grondig rekening houden met het temperament van de getuige en diens be- ginfout: het niet verlenen van voorrang. Daarom vond hij de straf van de kanton rechter veel te hoog. Hij eiste een boete van vijftig gulden. De raadsman achtte de straffen van de kantonrechter in beide zaken tekenend voor het beeld, dat deze zich van de zaak had gevormd en veronderstelde, dat deze, gezien de enorme hoeveelheid verkeers zaken, te weinig tijd heeft gehad om de zaak dieper te onderzoeken. De beschul diging van hinder, door de ambtenaar ge uit, lag volgens hem geheel in het emotio nele vlak. Hij vroeg vrijspraak. De recht bank zal op 13 maart om half tien uit spraak doen. Een zeldzaam staaltje van onverschil ligheid", was de mening van de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, over het gedrag van een 35-jarige veehandelaar te Uit hoorn, die op 22 november van het vorig jaar des avonds op de Stommeerweg in Aalsmeer na met zijn auto een andere auto te hebben geschampt alsof er niets was gebeurd zou zijn doorgereden. De of ficier eiste een gevangenisstraf van twee maanden en ontzegging van de rijbevoegd heid voor twee jaar tegen hem. Ik had die dag zeven uur in een cafe geze ten en veel haast om nog voor mijn vrouw thuis te komen", zei de verdachte, die toe gaf de schok van de aanrijding te hebben gevoeld. Omdat hij er echter zeker van was dat de bestuurder van de andere wa gen ook in de buurt woonde en vroeg of laat zich bekend zou maken, was hij niet gestopt. Een café-houder uit Aalsmeer verklaarde, dat de verdachte die dag niet meer dan zeven glazen bier had ge'" on- ken. Dat verdachte zich toch niet zo gerust had gevoeld bleek uit zijn medede ling, dat hij de volgende ochtend zijn auto had laten spuiten. Ik vind het maar kordaat, hoor, u hebt er geen gras over laten groeien", merk'a de president, mr. H. J. Ferwerda, spot tend op. Verdachte's raadsman, mr. C. Reinders Folmer, achtte het eerste deel van de ten lastelegging, het rijden onder de invloed van sterke drank, niet bewezen en conclu- Dinsdag 4 maart twee premières Naar Sonla Gaskell donderdag heeft medegedeeld zal het Nederlands Ballet op 21 juli ter gelegenheid van de Wereldten toonstelling een voorstelling in Brussel geven. Omtrent het programma is nog geen beslissing genomen daar men aller eerst wil afwachten wat de grote inter nationale balletten zoals Royal Ballet uit Londen en het Russische Bolshoi-Theater brengen. Tevens werd medegedeeld, dat het Ne derlands Ballet op 4 maart in Den Haag twee premières, te weten „Annabel Lee" en „La boutique fantasque" zal geven. „Annabel Lee" is een choreografie van George Skibine en werd door hem bij het Nederlands Ballet ingestudeerd. Het ge geven is ontleend aan een gedicht van Edgar Allan Poe. Het gedicht zal worden gezongen door de tenor René Claassen. „La boutique fantasque" is een choreografie van Leonide Massine en werd in het na jaar van 1957 door Massine bij het Neder landse Ballet ingestudeerd. Van 8 tot 12 maart zal het Nederlandse Ballet voorstellingen geven in Amsterdam, er staan zestien verschillende balletten op het programma. Het gezelschap zal dit jaar waarschijnlijk in totaal honderdveertig keer optreden, zeer vaak met orkestbege leiding. De belangstelling van het grote publiek voor de balletkunst neemt nog steeds toe en uit de grote steden in de pro vincie worden vele aanvragen ontvangen, aldus Sonia Gaskell. „Langzamerhand ver overen wij ook de jeugd en kortgeleden hebben wij in Eindhoven voor meer dan zevenduizend leerlingen voorstellingen ge geven waarbij ook de jongere krachten in ons gezelschap in staat werden gesteld als solist op te treden", zo voegde zij hieraan toe. (Thalia) Tot en met zondag treft men in dit theater de eerste Tarzan in kleuren en wel „Tarzan en de verloren Sa fari". Reeds schreven wij over deze film, die de liefhebbers van oerwoudromantiek het volle pond geeft en ons Tarzan weer doet kennen als redder in de nood, ditmaal van een gezelschap Amerikanen. Van maandag tot en met woensdag ma ken wij kennis met 't werk van abbé Pier re in „De hel van Parijs". Wij schreven indertijd reeds uitvoerig over deze film, zodat we kunnen volstaan met vast te stel len, dat de ietwat geromantiseerde ge schiedenis rond het werk van deze vriend van armen en verschoppelingen der maatschappij toch genoeg aanrakingspun ten met de bittere werkelijkheid heeft, dat zij een getuigenis mag heten van de opof fering in naastenliefde, welke de abbé en zijn helpèrs dagelijks moeten opbrengen. Vooral de sobere verhaaltrant dwingt de film tot een sterke concentratie op het in- nerlijk van de mensen, wier lotgevallen ze in beeld brengt. De abbé leidt de film zelf in. In een speciale voorstelling voorts draait donderdag de film ,,'s Nachts op de boulevards" die intrigeert door een uitzon derlijk gegeven. De misdaad speelt er een grote rol in, de liefde en de strijd tussen genegenheid en roeping evenzeer. De ver rassende intrige maakt de film boeiend, zelfs al kan men erop aanmerken, dat zij de problemen niet altijd even zuiver stelt Tenslotte nog een vermelding van de film die zondagmiddag wordt vertoond, de rid derlij ke en romantische „Richard Leeu wenhart" epos uit de tijd der Kruistoch ten. NA EEN AVONTUURLIJK leven heeft de heer J. Pein uit IJmuiden afscheid ge nomen van Rijkswaterstaat. Dat gaat hem kennelijk aan het hart. Want als wij zo eens luisteren naar het relaas van de vele belevenissen, dat de heer Pein met vele kleurige details doet, dan blijkt daar wel uit, dat hij ondanks de vele zorgen en moeilijkheden altijd met plezier heeft gewerkt. En als men altijd met genoegen zijn werk heeft verricht dan valt het eens zo moeilijk om er definitief mee uit te scheiden. Vele IJmuidenaren, die vaak wat te doen hebben om en nabij het sluiseiland zullen de heer Pein ongetwijfeld kennen. Zij weten, dat hij voer op de peilvlet „De Waker", een scheepje, dat men doorgaans tussen de pieren kan aantreffen. De heer Pein is trots op zijn schip, ,,'t Is een lief scheepie en een vlug scheepie en het kan ook goed tegen de zee", zegt hij. Vijf jaar geleden heeft hij eens een avontuur met de peilvlet beleefd. Wij zul len hem zelf aan het woord laten. „We hadden net in zee gepeild en liepen de haven binnen om te gaan eten. Toen werd er geseind, dat we ogenblikkelijk naar de pier moesten, omdat er een vrouw was verdronken. We gingen tegen de pier aan zover als we dorsten. En we vonden de vrouw. Zij was dood. Ontsnapt uit het krankzinnigengesticht en toen in zee ge sprongen. Even zwijgt de heer Pein Het is een minder prettige herinnering. Uit de tijd, dat hij als dekknecht in dienst van Rijkswaterstaat op de Nieuwe Waterweg voer, heeft hij prettiger her inneringen overgehouden. Duitser gered De bemanning van de boot, waarop hij toen voer had tot taak om voor de ver' lichting van de ducdalven te zorgen. De lichten werden toentertijd gevoed door blauwgas (een gas, dat uit olie werd ver vaardigd). In 1918 heeft de heer Pein een Duitser in de Nieuwe Waterweg van de verdrinkingsdood gered. Een schip met een transport Duitse gewonden voer na melijk van Engeland uit de Nieuwe Water weg op toen een door de oorlog krankzin nig geworden Duitse officier overboord sprong. Net op tijd werd de man gered. In 1922 wist de heer Pein een schipper op te pikken, die overboord was geslagen. „Hij ADVERTENTIE Marktplein 30 - Telefoon 4273 deerde tot vrijspraak. Ten aanzien van het doorrijden na de aanrijding vroeg hij een billijke straf omdat verdachte het verkeer de van deze daad wel inziet. De gemeentepolitie van Hoofddorp heeft een 26-jarige Nieuw-Venneper aangehou den die verdacht wordt van verduistering van een bedrag van vijfduizend gulden ten nadele van zijn werkgeefster, een coöpe ratie in de Haarlemmermeer. De man was met zijn auto op maandag avond van zijn huis vertrokken en was sindsdien voortvluchtig. Men kon hem ar resteren toen hij woensdagavond in de bollenstreek met zijn wagen tegen een boom opreed. De gearresteerde zal voor de officier van Justitie in Haarlem geleid worden. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. kwam net langs onze boot weer boven water", vertelde de heer Pein. Later haal de de heer Pein nog eens vier kinderen uit het water. „Ja, u heeft inderdaad een avontuurlijk leven gehad", merkten wij op. „Niet alleen een avontuurlijk, maar ook een zwaar le ven", zegt de heer Pein. Beschoten „In- 19ii voer ik. op de pont in Buiten huizen, toen we door de Engelsen werden beschoten. Ik ben er gelukkig zoals u ziet heelhuids vanaf gekomen". Dat de scheidende beambte van rijks waterstaat ook met grote moeilijkheden te kampen heeft gehad, blijkt uit het relaas van zijn echtgenote. „In de oorlog ver diende mijn man 116 gulden in de maand Men vroeg in die dagen echter 150 gulden voor een pond boter", zegt zij. „Ach dat is niet zo belangrijk", voegt haar man er aan toe. „We hebben het altijd kunnen redden en zijn altijd gelukkig met elkaar geweest". Ramp Als jongen van dertien jaar heeft de heer Pein ook nog de ramp met de „Ber lin" in Hoek van Holland meegemaakt. Bij deze ramp verloren 128 mensen het leven Het schip liep namelijk op de pier en brak in tweeën. Even tevoren had de heer Pein op zee gevist. „Als we een half uur langer op zee waren gebleven, hadden we de mensen van het schip waarschijnlijk op kunnen pikken", zegt de scheidende amb tenaar peinzend. Alles bij elkaar genomen heeft de heer Pein vijftig jaar gtvaren. Maar nu is de tijd aangebroken om het uniform van Rijkswaterstaat aan de kapstok te hangen. „Maar als ze nog eens een beroep op mij doen.Lachend kijkt de heer Pein ons aan. „Ik voel me nog best in staat om te werken. Ik ben nog niet zo oud", zegt hij. De officiële datum van het afscheid is 1 maart. De rijkswaterstaters hebben de heer Pein echter al een vaarwel toege wuifd en hem daarbij een passend ge schenk aangeboden. Het cadeau heeft een ereplaats in de huiskamer van zijn wo ning aan het Sluisplein in IJmuiden ge kregen. Wat het geschenk is? Een tekening van de peilvlet „De wa ker" met de pieren van IJmuiden en al. Ongetwijfeld zal de heer Pein menigmaal met een zekere weemoed naar die teke ning kijken. Het valt immers nooit mee om afscheid te nemen. LONDEN Griekse reders te Londen zijn het eens geworden over een plan om volgens een bepaald schema schepen op te leggen met het doel de daling van de vrachttarieven tegen te gaan. Aan de Griekse reders te New York en Athene zal worden verzocht dit plan eveneens te aanvaarden. Men hoopt, dat hun antwoord de volgende week zal worden ontvangen, waarna het plan onmiddellijk ten uitvoer zal worden gelegd. Het plan voorziet niet in schadeloosstel lingen aan de eigenaars van opgelegde schepen. Wat gevonden en verloren werd Bij de Heemskerkse politie werden de volgende gevonden voorwerpen aange geven: witte gebreide shawl; glacé hand schoen (grijs); geruit shawltje; zwart wol len handschoentje; bruine kinderpet; don kergrijze want; zadeldekje; blauwe capu chon; kinderwant en zilveren armband. Verloren: donkerblauwe gebreide das; een pakje shag; bruine glacé handschoen; lederen riem van jongensjasje; een paar grijze glacé handschoenen; zwart dames rijwiel; blauw kinderwant je. (Kennemer Theater) De bezoeker wordt tijdens het eerste deel van de nieuwe speelweek (tot en met maandag) geconfron teerd met het leven dat zich afspeelt aan de zelfkant van de beschaving. Er worden een aantal nachtclubs en gangster-ruzies in opgevoerd, die voor de sensatie zorgen. Zoals andere Franse films in dit genre heeft de film een moraliserende inslag. Dinsdag en woensdag kan men kennis maken met „De laatste uren van Mary Hilton", waarin voor zover ons bekend vdor het eerst in een film critiek wordt ge oef end op de omstandigheid, dat een mis daad in Engeland nog kan worden be recht met de doodstraf. De film laat een vrouw zien in een cel, ter dood veroordeeld wegens moord, wachtend op het ogenblik waarin een verzoek om gratie wordt geac cepteerd of verworpen, trachtend zich in de onzekerheid te verzoenen met de ge dachte aan de dood. Het onderwerp is even actueel als boeiend. Het is zeker interes sant te zien hoe de Engelsen het hebben aangepakt. De film is over het geheel ze ker boeiend. De typeringen van het gevan genispersoneel zijn raak. De gedeelten met Mary Hilton in de cel hebben sfeer, al wordt er veel met „thriller-effecten" ge werkt, waardoor 't drama op beslissende momenten niet steeds echt aandoet. Diana Dors speelt in deze film haar eerste dra matische rol. In de matinees gaat „Tarzan en de dui velin", een variatie op een welbekend the ma. (W. B. Theater) Vandaag nog kan men James Craig ontmoeten in de film „Vrou weneiland"...zonder mannen, een lichte lijk romantische en vooral avontuurlijke geschiedenis, die aan geen probleem zwaar tilt. Zondag en maandag gaat de aardige filmbewerking van John Steinbeck's ro man „De verdoolde bus", waarin men wordt geconfronteerd met een niet alle daags gegeven, dat de liefde en haar be proevingen tot onderwerp heeft. In de matinées kan men zich begeven in „Satan1 Paradijs", overigens niet zo schrikwekkend als de titel doet vermoeden. (L u x o r) Tot dinsdag draait deze Ita liaanse film, waarin een oud en veelge bruikt gegeven geënt is op moderne om standigheden. Een jonge vrouw, die geen baby kan krijgen, neemt, zonder dat haar echtgenoot hiervan weet, een kind van een andere vrouw aan en laat het voor haar eigen baby doorgaan. Dit gaat goed, tot dat de echte vader van het kind dreigt al les aan de echtgenoot te zullen vertellen en van de jonge vrouw steeds grotere be dragen als zwijggeld aanneemt. Alles komt toch uit en een rechtspraak volgt, waarvan de uitspraak gelukkig de dingen ten goede keert. Het verhaal wordt met veel Italiaanse geestdrift opgediend. Het gegeven houdt alleen het gevaar van een steeds dreigen de melo-dramatiek in, maar de film weet meestal wél de juiste toon te treffen, zon der te vervallen ifl eed overdreven aan doende emotionaliteit. Dinsdag en woensdag wordt ons het le vensverhaal verteld van een goede bekende uit de wereld van de jazz in „The Benny Goodman Story. Dat vocale en instrumen tale prestaties dit levensverhaal begelei den, behoeft geen betoog. Feitelijk is het ook daarom begonnen. De supporters van Goodman zullen dat wel weten te apprecië ren. Dat net matineeprogramma „Marce- lino, brood en wijn" vermeldt, doet de filmliefhebber het meest deugd. Een gaaf en ontroerend werk van de in Spanje wer- De journaals zijn ditmaal gewijd aan minder spectaculaire gebeurtenissen, uit gezonderd natuurlijk de reis van prinses Beatrix door de West, waarvan Polygoon- Profilti een levendig en vaak verrassend verslag geeft. We zijn verlangend naar de reportage in kleuren van dit bezoek, dat zoveel hartelijke toneeltjes in beeld brengt. Spiegel van Nederland" kampt deze week met gebrek aan interessante stof. Het be zoek aan een veiling vormt er in feite het enig aantrekkelijke onderdeel van. Contactavond voor Kennemersjubileumfonds - Voor leden van De Kennemers van de supportersvereniging Rood Zwart te Be verwijk vond de tweede jubileum-contact avond plaats in café Appeldoorn. De voorzitter van het organiserende co- mitié kon ondanks de slecht begaanbare wegen een groot aantal belangstellenden welkom heten. Hij hoopte voor de vier volgende avonden op een nog grotere deel neming. Voor de klaverjascompetitie heeft de heer Appeldoorn een compleet theeservies beschikbaar gesteld, terwijl ook voor het vlotbruggen en sjoelen enige waardevolle prijzen zijn aangekocht. De uitslagen van deze avond waren: Klaverjassen: 1. J. Kleyn; 2. J. Adelaar; 3. Edel; 4. P. Dibbets. Vlotbruggen: 1. A. Kops; 2. mevr. Valk; 3. J. Mosk; 4. S. Kops. Sjoelen: 1. J. Kops; 2. K. Kops; 3. P. Ver horst; 4. Jac. Appeldoorn. Gymnastiekuitvoering van SSS De r.-k. gymnastiekvereniging S.S.S. te Beverwijk geeft op woensdag 5 en donder dag 6 maart in het K.S. A-gebouw haar jaarlijkse uitvoeringen. Jaarvergadering van ,,'t Nut" Het departement Heemskerk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen houdt op maandag 3 maart in zaal Dam de jaarvergadering. Naast de behandeling der diverse verslagen staat een bestuursverkie zing op de agenda. Bridgeclub „De Jump" bracht de troeven op tafel De uitslagen van de bridgeclub ,,De Jump" in IJmuiden luidden in percenten als volgt: Groep A: 1. v. AmerongenMaarleveld 61.46; 2. dames Elzerman—Rolloos 59.38; 3. WestraHan- nema 50.00; 4. MainzWittebrood 50.00. Groep B: 1. v. d. Berg—Amsing 57.94; 2. De Haas—Kramer 53.97; 3. dames SeydelDe Haas 53.97; 4. Laman—Middelkoop 53.97. Groep D: 1. BanninkBakkum 60.32; 2. echtp. Stam 53.97; 3. echtp. Broeren 53.17; 4. dames La- manKoningstem 53.17. In de strijd bij de viertallen wonnen de echt paren Rem en Nieuwkoop-Porck met 3731 van de dames Van AmerongenBreur en de dames OuwerkerkVlotman. Jump I speelde tenslotte met 40-38 gelijk tegen BOC III. Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Goo- the van Rotterdam, Westland van Hamburg, Hans Oltmann van Grimsby, Granitas van Grimsby, Tawali van Oost-Afrika,Peregrine van Londen, Grootekerk van Antwerpen, Waal van Rotterdam, Botne van Newport News, Rijnstroom van Lon den, Vasara van Narvik, Margriet L van Cork, Boreas van Antwerpen, Wubbina van Rouen. Vertrokken zijn: Achilles naar Hamburg, Bar bara naar Le Havre, Olzstein naar Stettin. Ine naar Huil, Grebbestroom naar Middlesborough, Metropole naar Londen, sleepboot Argus met zuiger naar Maassluis, Oskar Matthis naar Zee- brugge, Louise Emile naar Bohus, Gezina Hendri- ka naar Delfzijl, Willemstad naar Dover, Oranje naar Djakarta, Chronitas naar Londen, Franka II naar Huil, Rano naar Halmstadt, Poti naar Odes- sa, Oste naar Antwerpen, Pirola naar Cork, Gra- veland naar Hamburg, Jelö naar Oslo, Frieda naar Sarpsborg, Goothe naar Manchester, Brou wersgracht naar Rotterdam, Volta River naar Hamburg, Argos naar Rotterdam, Gordias naar Kingston, Isis naar La Guaira, Fernland naar Hamburg, Visbeck naar Bremen. BEVALLEN: C. Immers-Koelemeijer, z., Bloe- mendaalsestraatweg 166, Santpoort; L. J. Leen man-De Pijper, d., de Tiendestraat 4, Velsen (noord); M. Dekker-Van Klooster, z., Parallel straat 7, Velsen (noord); G. W. Bruinenberg-Van Leeuwen, z., Vinkenkrogtlaan 22, Velsen (noord); G. N. de Haas-Lugtig, z., Lierstraat 35, IJmuiden; H. M. K. Kaandorp-Leurs, z., Acaciastraat 13, IJmuiden (oost); M. W. Timmers-De Laat, Geel- vinckstraat 28, Velsen (noord); M. Keur-Paap, z., Guldewagenplantsoen 22, Velsen (noord); W. M. Bakker-Hulscher, z., Curagaostraat 38, Santpoort; D. M. Neele-Rotteveel. d.. Wardenaarstraat 31, Velsen (noord); F. A. Voogt-Van Dijk, d., Kom passtraat 61, IJmuiden; C. Th. Dam-De Vlieger, d.. Iepenstraat 14, IJmuiden (oost); N. Löke-Van der Linden, d.. Lange Nieuwstraat 111, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. B. Witteman, Overbildt- weg 21, Santpoort en H. M. Zwanenburg, Hof- geesterweg 3 Santpoort; M. Lans, Noorderdorp straat 13, Velsen en G. M. Persijn. Noorderlaan 18, Velsen (noord): A. J. Duijn, Hoflanderweg 44, Beverwijk en A. J. Schavemaker, Bornstraat 36, Velsen (noord); C. Buren, Bloemendaalsestraat- weg 61. Santpoort en C. M. Wesselman, Kerkweg 16, Santpoort; G. Plugboer, Frans Naereboutstraat 25, IJmuiden (oost) en M. Zwart, Huijgensstraat 46, IJmuiden; L. Gorel, Watervlietstraat 30, Vel sen (noord) en M. W. Boeter, Watervlietstraat 30, Velsen (noord), t.a.: Watervlietstraat 30; L. Broek, Smedestraat 16, Haarlem en F. G. Jansen, Zeeweg 273, IJmuiden (oost), t.a. Zeeweg 273: D. Capaan, Creutzberglaan 88, Beverwijk en G. N. Fennema, Lijsterlaan 29, IJmuiden (oost): P. Vingerhoed, Eksterlaan 39. IJmuiden (oost) en A. Blom, Schel- destraat 18, Haarlem; P. van den Bos, Van Tuyll- weg 20, Velsen en T. Hofman, Kennemerlaan 174, IJmuiden. GEHUWD: A. A. W. Christiaans en N. van Spijk, Strengholtstraat 16, IJmuiden (oost), D. van der Wateren en C. Waagmeester, Stratingplantsoen 11, Velsen (noord); W. J. Lameris en J. de Niet, Nieuwmarkt 18, Amsterdam; T. Bosman en J. M. E. Koop, Kanaalstraat 204, IJmuiden; P. C. Prins en D. C. 't Hart, Oosterduinweg 10, IJmuiden (o.). OVERLEDEN: H. van Loon, 77 jr., echtgenoot van J. C. Knegjes, Van Leeuwenstraat 43, IJmui den; P. Duin, 66 jr., echtgenoot van C. M. de Regt., Tuindersstraat 5, IJmuiden (oost); J. Alders. 68 jr,. echtgenoot van J. Oldenburg, Tasmanstraat 3, IJmuiden; A. Kolk, 75 jr., echtgenote van A. van Bodegraven, Velserduinweg 28, IJmuiden (oost); A. van Beele, 80 jr., echtgenote van J. Guijt, Van Speijkstraat 29, IJmuiden (oost); A. Nanninga, 21 jr., ongehuwd, Moerbergplantsoen 85, IJmuiden; B. Solleveld, 84 jr., weduwe van J. M. Bakker, Paramaribostraat 40, Santpoort. BEVERWIJK ZATERDAG 1 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Slachtoffers van het trottoir". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het kind van een ander". W.B. Theater, 20 uur: „Vrouweneiland., zonder mannen". Kennemer Theater, 20 uur: Concert Kla vierschippers t.b.v. de Kankerbestrijding. Gereformeerde Kerk, Moensplein, 20 uur: Christelijke Filmdienst, „Eroica". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1012 en 1517 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1012 en 15 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30—16.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 en 1417.30 uur; jeugdleeszaal geopen'd van 1417 uur. Wjjk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.30—19 uur. ZONDAG 2 MAART Kennemer Theater, 14.30 uur: „Tarzan en de duivelin"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Slachtoffers van het trottoir". Luxor Theater, 14.30 uur: „Brood en Wijn"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het kind van een ander". W.B. Theater, 14.30 uur: „Satan's Para dijs", 16.30 en 20 uur: „Verdoolde bus". MAANDAG 3 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Slachtoffers van het trottoir". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het kind van een ander". W.B. Theater, 20 uur: „Verdoolde bus". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Vergadering L.T.B. De Groentenbeurs, 20 uur: Vergadering Bloembollencultuur. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15—17 en 19—20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 18.30—20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1920 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17.30—19 uur. VELSEN ZATERDAG 1 MAART Thalia: „Tarzan en de verloren safari", 19 en 21.15 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Ge bouw, open van 9.30—12 en 14—16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10—12.30 en van 14.30—17.30 uur; filiaal open van 10—12 en 14—17 uur. Katholieke Leeszaal Velsen-N., Banjaert- straat 13, geopend van 1417 uur. Katholieke Leeszaal IJmuiden-O., Wil- lemsbeekweg 96, geopend van 14.30—17.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw: „Advendo" met „De dorpsdokter" van Jan Fabricius, 20 uur. ZONDAG 2 MAART Thalia, 15 uur: „Richard Leeuwenhart" 19 en 21.15 uur „Tarzan en de verloren Safari". Rex, geen opgave. MAANDAG 3 MAART Thalia, 20 uur: „De hel van Parijs". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Ned. Ver. v. Huisvrouwen, afd. Velsen- IJmuiden, propagandamiddag in Cultu reel Gebouw te IJmuiden. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, open van 14.30—17.30 en 21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77 van 1417 uur. Katholieke leeszaal, Willemsbeekweg 96, open van 14.30—17.30 en 19—21 uur. Raadhuis, 1517 uur, spreekuur wethou der van Onderwijs. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater, zaterdag en zondag, 20 uur: De grote verleiding. Zondag 14.30 uur: Het kasteel in de schaduw.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8