„Beeckesteyn" wordt buitenmuseum of universitair discussie-oord DONKER PUZZELREPEN in sneeuw en storm Onzichtbaar bord Gekeken - begrepen Nationale actie om restauratie- plannen financieel te steunen Fa. DE VILDER 5 Damclub Sportief" houdt IJmondtoernooi Promotor mag buiten eigen universiteit worden gekozen DEFECT op electrisch gebied? Genoeglijke filmavond voor bejaarden Matthaus-Passion in Beverwijk en propageren Knalplaag Geen (verre) gezicht De deur (van het hart open ZATERDAG 1 MAART 1958 Kennemer Lantaarn ii - 'O Zo is het geweest (en zo kan het weer worden). In het staatsblad is gepubliceerd het Koninklijk Besluit van 14 februari, hou dende wijziging van het Academisch Sta tuut (promotor van andere universiteit of hogeschool). Dit K.B. verruimt de moge lijkheden van keuze van eqn promotor door toe te staan dat desgevraagd ook een hoog leraar van een andere universiteit als pro motor wordt aangewezen. ADV.. TE NT IE repareert het Velserduinweg 173 - Telefoon 440? ,,Pat Mat -schakers in onderlinge competitie In de onderlinge competitie van de Ken- nemer schaakclub „Pat Mat" werden de volgende partijen gespeeld: Afdeling 1: Zoontjes—Steeman afgebr.; afdeling 2: Janssen—Sauer afgebr.; afde ling 3: Heere—Nijhoff 1-0; afdeling 4: Hoe- be"Wester 0-1; Ruiter—Kruyer 1-0; """uinzeel—De Gelder 1-0. DE TOEKOMST VAN HET VELSENSE BUITEN „BEECKESTEYN", die, inds de gemeenteraad in mei 1957 het besluit nam tot afbraak, er enige tiid bijzonder somber heeft uitgezien, gaat aanzienlijk opklaren. Althans wat betreft één der doelstellingen van het verleden jaar geïnstalleerde comité tot redding van het historische en naar veler mening uitzonderlijk waardevolle buiten (dat 'e enige overgebleven Franse „Le Notre tuin" rijk is en het enige rococo-buiten an West-Europa genoemd kan worden. Dit comité, dat wordt voorgezeten door et Velsense raadslid L. van Hameien en waarin thans ruim dertig vooraan- aande Nederlanders zitting hebben, heeft namelijk kunnen voldoen aan de eis, n een bestemming voor „Beeckesteyn" te vinden. Meer dan dat: er zijn op dit enblik twee aanvaardbare „reflectanten" voor het buaengoed. De mogelijkheid wdt overwogen om er een buitenmuseum van het Rijksmuseum in onder te engen, waartoe reeds vergevorderde en enthousiaste besprekingen met de iding van het Rijksmuseum konden worden gevoerd, terwij! tevens van de ant der Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam belangstelling is getoond voor „Beeckesteyn" teneinde het te bestemmen als retraite- en conferentie-oord. In de maanden april en mei houdt de damclub „Sportief" een IJmond-damtoer- nooi. De volgende damclubs hebben voor dit toernooi ingeschreven: DCIJ, Sportief, Beverwijk, Stabiel, St. Thomas (Castricum), Haarlemse Damclub en VKD te Haarlem. De damclubs Sportief, Beverwijk, St. Tho mas, VKD en Stabiel zullen met het eer ste tiental deelnemen, DCIJ en HDC met het tweede tiental. De opening van het toernooi is op Woensdag 9 april in het clublokaal van „Sportief" in het Cultureel Centrum te IJmuiden. De tweede ronde wordt gehou den bij de HDC te Haarlem op maandag 14 april; de derde ronde in het clublokaal van DCIJ op woensdag 23 april; de vierde ronde te Santpoort bij „Stabiel" op maandag 28 april, de vijfde ronde te Beverwijk op don derdag 8 mei en de zesde ronde te Castri cum bij „St. Thomas" iop 13 mei. De laatste ronde wordt op woensdag 21 mei bij „Sportief" gespeeld. maart een plenaire vergadering te beleg gen, waar de verdere plannen worden uit gewerkt, maar reeds thans kan worden meegedeeld, dat er in elk geval geld moet komen. Voor deze landelijke actie is in Velsen een voorlopig contactadres gevonden bij de heer Van Hameien, De Genestetlaan 9, Driehuis, telefoon 6252. Men hoopt aan de zijde van het comité, dat zich door een brede laag der bevolking gesteund weet, dat het particulier initiatief, destijds door de Hoogovens zo genereus geopend met een toezegging van 100.000 met kracht wordt voortgezet, opdat Velsens veelbesproken buiten definitief voor afbraak behoed zal kunnen worden. Enige honderden bejaarden vertoefden gisteravond in de grote zaal van het Patro naatsgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden om daar onder de hoede van de Algemene Bond van Ouden van Dagen een genoeg lijke filmavond te beleven. De voorzitter van het plaatselijke be stuur, de heer G. Blaas, deelde in zijn wel komstwoord mee, dat woensdagmiddag 5 maart in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Abelenstraat een gezellige bijeen komst voor alle leden zal worden gehou den. Tevens zullen binnenkort de dames leden bijeenkomen voor een bespreking van hun problemen. Het filmprogramma van gisteravond be vatte als hoofdfilm „Jody en het herte- jong". De belevenissen van dit tweetal heb ben de bejaarden kennelijk met interesse gevold. In de •'•oorfilm zagen zij onder andere een rolprent met Charlie Chaplin in „Charlie at work" waarin hij optreed als hulp van een patroon-behanger op Charlies zo eigen wijze, met een lach en een traan speelde hij het klaar met stijfsel kwast, ontploffende gaskachels, omvallen de stijfselemmers enzovoort een patriciërs huis bijna met de grond gelijk te maken. Ook met deze voorfilm legde het bestuur van de algemene Bond van Ouden van Dagen veel eer in. Vooraf draaide ook nog een tekenfilmpje waarin een lieve koe een hardvochtige jager redt uit de soepterrine der kannibalen. Woensdag 2 april zal in de grote kerk te Beverwijk een uitvoering worden ge geven van de Matthaus-Passion van Jo- hann Sebastian Bach waaraan twee grote koren en een groot aantal solisten zullen medewerken. De grote medewerking van de hoofden der scholen maakte het mogelijk na selectie een koor van zestig jongens te vormen. Aan de uitvoering zullen medewerken: Maria van Dongen sopraan, Maartje Klif fen alt, Chris van Woerkom tenor, evange list, Peter Penders tenor - aria's, Jan Hulsbos bas, Otto Ottens bas, aria's en kleine partijen, vocaal koor één „Toon kunstkoor" Beverwijk, vocaal koor twee: „Zaans Bachkoor", knapenkoor: leerlingen lagere scholen Beverwijk, Johan Feitkamp fluit één, Gerard van de Hoek fluit twee, Nina Hoog oboe één, Gijs de Graaf oboe twee, Abel Bourdeauduc viool één, Kitty Rafaël viool twee, Nellie Duin viola da gamba, Rotterdams Kamerorkest, instru mentaal koor, Cor Kee en Robert Dispa continuo. Het geheel staat onder leiding van dirigent Jac. Kort. Zij nog vermeld dat de uitvoering in onverkorte vorm zal plaatsvinden, zodat het aanvangsuur op zeven uur werd ge steld. Onze gezamenlijke winternarigheid heeft één lichtpuntje gehad deze week: we herinnerden ons af en toe, dat e.' anderen bestonden. Een dokter ergens in het toe-gesneeuwde nieuw-IJmuiden maakte dat waar, door zijn krantenbezorger onmiddellijk bij diens yermoeide intocht warme dranken te offreren, zich verbaasd afvragend, waarom die krant eigen lijk nog verscheen op een dag als deze dinsdag. (Als ik daarop even mag antwoorden: omdat dit het credo is van de krant, dokter: dat ding móét elke dag de deur uit en als het niet goedschiks met zon gaat, dan maar kwaadschiks met glet- schers.) Een andere Velsenaar bewees zijn solidariteit met de benarde medemens eveneens door midden in de barre nacht van dinsdag op woensdag twee uur lang te helpen graven bij een ingesneeuwd voituurke, dat in de woestijn onder Castricum hopeloos was vastgelopen en ik zelf herinner mij nog altijd met dankbaarheid de boeredochter ter hoogte van de Hofgeest, die langdurig en hartverwarmend assistentie verleende, toen mijn vierwielertje het niet langer wilde opnemen tegen een meter sneeuw op de oprit naar het viaduct. We hebben samen nog gelachen ook in die ijzige jacht. En zo zijn er tientallen kleine gebeurtenissen geweest, die ons een klein stukje naar elkaar toe dreven, zodat men soms haast zou wensen, dat er altijd maar narigheid mocht zijn om de mensen onderlinge verdraagzaamheid bij te bren gen. Weetunogvandeoorlog? Maar we kunnen op zulke momenten ook hartelijk sa mengaan in het opbouwen van mooie en wijdlopige mopperpartijen. Op de melkboer, die te laat is en op de groenteman, die zijn klanten maar helemaal niet meer bedient en is zo'n man nou helemaal, wat denkt hij wel, ik moet er toch ook door. Of op de gemeentereini ging, want daarover heb ik zóveel boze verhalen gehoord dat ik blij ben de Slag van het eerste uur op die bulde rende dinsdagavond te heb ben meegemaakt om te zien, hoe men zich bij de gemeen tereiniging in het tappelingse vocht heeft gewerkt teneinde althans de zaken een weinig rollend te houden. Maar üw straatje is niet geveegd en de Rijkswater staat deed het met de gróte sneeuwploegen en de bull dozers véél en véél beter. Inderdaad, het materieel van de Waterstaat heeft bij de tunnel snelle en korte metten gemaakt met de februari- deken, maar ik geloof niet, dat het aangaat de gemeente te dwingen een duur stél sneeuwploegen en bulldozers mitsgaders .andere kostbare anti-sneeuwzaken op onze kosten aan te schaffen voor het ene moment, waarop eens in de zoveel jaar de beer los raakt in de natuur. Al gaat men ge hebt het gelezen driftig moderniseren. En ik spreek echt niet als iemand met een schoon en gemakke lijk straatje voor zijn neus, want tot diep in deze week En nu moet u als mede- heren dezer moeilijke schep ping niet meteen zegyen dat als vrouwen wat op touw gaan z"ttcn. u maar even een ommetje gaat maken, want dit smoesje gaat niet op. Al thans niet jegens de vereni ging voor huisvrouwen in Velsen en IJmuiden, die maandag drie maart een pro- pagandamiddag in het Cultu reel Centrum gaan optuigen. „Teneinde belangstellenden in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de ver eniging" zoals de secretaresse mij arglistig schrijft. Inderdaad zouden er meer vrouwen de blik op de wereld nodig eens wat moeten ver ruimen. Niet vanwege hun ingeboren benauwde blik, maar omdat het huishouden en de prijs van de aardappels en de griep van Henkje óók wel eens gaan vervelen voor een denkend mens. (Niet op stuiven, moeders, want zó bedoel ik het natuurlijk niet.) En daartoe houdt die vereni ging van Huisvrouwen haar propagandamiddag en alle bijeenkomsten, die daarop volgen, want huisvrouwen mogen echt wel eens wat over techniek horen en heus wel eens een weinig in de zo mannelijke melk brokken. O zo. En laat die mannen nou maar, mevgoi. Ze weten er soms niets van. Ze begrijpen u gewoon niet. Gaat u maar eens naar een lezing, hoor. En komt u maandag maar rustig naar het Cultureel Centrum om twee uur. heb ik mij vier maal per dag door hoge bergen moeten worstelen om aan de bescha ving te kunnen deelnemen. Ik geloof met de mopperaars, dat er te weinig gedaan kon worden met te krap mate rieel, maar aan de andere kant was er zóveel te doen ineens, dat men eenvoudig voor een onmogelijke taak kwam te staan. Heb op zo'n ogenblik maar eens genoeg materieel achter de hand Straks wel misschien. Maar dat „straks" duurt wel weer tien jaar. Om te eindigen met een vriendelijkheid. Mevrouw Brassinga wordt hartelijk be dankt voor het tientje, dat ze me zomaar toestuurde voor de beesten in het asiel, die in de koude dagen wel eens een extraatje mochten heb ben. Het is in dank aanvaard en in dank overgedragen. En als u in Driehuis goed had geluisterd, had u de vreugde- blaffen van de Heerenduinen kunnen horen overwaaien. Donderdagmiddag draaide een auto de oprijlaan van het „Vinkennest" op, het huis voor de „opgevangen" jeugd in het oude Water land, beladen met een be stuurslid van de V eiser Zwemvereniging en een kleine honderd chocolade repen. Deze vraemde combi natie was geboren uit een puzzelritje, dat de VZV'ers een week geleden hebben gehouden door Velsens dre- Een ergernis uit de Van Broekhuysenstraat is uitge vloeid in een brief aan mijn adres en die ergernis kan ik mij levendig voorstellen, want op dit stuk van zaken wordt er in de wereld heel wat af geplaagd onder men sen- Het gaat over een open luchtsamenkomst van het Leger des Heils, die zaterdag op onhebbelijke wijze werd verstoord door een motor vlerk,wiens knalpot het lang durig en doorslaand won van het geluid, dat door derge lijke samenkomsten pleegt te worden voortgebracht. Op nog geen twee meter van de spreker, zo vertelt men mij, startte deze knaap zijn zware plof met het re sultaat, dat hij minstens tien keer op de starter moest gaan staan, waarbij er in het in gewand van de stoomfiets telkenmale zwaar gereutel ontstond, dat bij de elfde keer uitbarstte in een levens grote serie ontploffingen en toen de toch al gestoorde spreker geheel onverstaan baar maakte. Gevraagd, of hij niet wat verder op kon gaan staan storen, trok de motormeneer zijn schouders op en hij ging rustig verder met knallend trappen en trappend knallen. Zoiets is om helemaal wit te worden van binnen ik ken het. Het is een vreemd en draaierig soort ergernis. Laat u echter niet gaan op zulk een moment. Het Heils leger zou er niet mee gediend zijn. Een welmenend Velsenaar heeft mijn aandacht gevraagd voor een luttel probleem op het Marktplein, dat echter naar zijn mening tot enige verkeersbrokjes zou kunnen leiden, wanneer daar van hogerhand geen handje naar wordt uitgestoken. Droeve televisiekijkers uit de Fazantenlaan hebben zich de laatste tijd het genoegen van hun apparaten enigszins vergald gezien door een elek trisch apparaat in de buurt, dat van tijd tot tijd voor on herkenbare verminkingen van het beeld zorgt en daar nevens voor onvertaalbare uitroepen in de duistere ka mers der kijkers. Bijvoorbeeld: de twintig ste februari was „het niet mooi meer", om met meneer De Jong op nummer 10 te spreken en hij is er zeker van, dat ook andere vogelen- buurters zich deze avond en andere keren hebben geër gerd aan het geschemer en het gewriemel voor hun ver baasde ogen. De stoornis is onbekend. En wie weet helpt het, als ik namens al deze gedupeer de TV-ers de, vermoedelijk volkomen onwetende ver stoorder van het kijkgenot vraag, of hij zijn apparaat eens na wil laten kijken en ontstoren. Anders is er altijd nog een andere mogelijk heid: de opsporingsdienst van de PTT. Die er dan met fijngevoelige instrumenten op uittrekt om lastige ma chientjes na te pluizen en tot stoorloosheid te brengen. Deze dienst is gevestigd aan de Kortenaerkade num mer 11 in Den Haag en heet „Radio en Televisieopspo ringsdienst der PTT". Wel, in zo'n geval, zoveel mogelijk handtekeningen van medege dupeerden verzamelen, dat werkt wat krachtiger. Hoewel het in dit speciale geval misschien niet eens nodig zal zijn. Ter plaatse blijkt inder daad een kleinigheidje aan het oog onttrokken te wor den, die nu juist volop in het gezicht moet vallen: het bord, waarop staat aange geven, dat men een voor- rangsweg nadert. Dat bord staat namelijk; braaf aan de rechterzijde van de weg langs de weste lijke kant van het plein, zoals er ook aan de andere zijde zulk een manende drie hoek is opgesteld. Maar aan de westzijde staan bovendien altoos auto's geparkeerd on der of voor het bord en daar door ziet men het geval maar hoogst zelden, zodat vreem delingen nietsvermoedend de Lange Nieuwstraat benade ren en dan aanrijdingen kun nen veroorzaken, zonder dat zij te kwader trouw geacht kunnen worden. En nu geeft mijn Velsenaar de volgens hem enig moge lijke remedie aan, die inder daad redelijk en uitvoerbaar lijkt: verplaats het bord naar de overkant, waar een stop verbod geldt en het is wèl weer zichtbaar. En volgens het wegenverkeersreglement mag dat. ven, waarbij men zich niet alleen het bekende hoedje heeft gezocht, maar even zeer het nog bekendere or geltje heeft gelachen. In het Santpoortse ge komen kregen de puzzelende automannen namelijk de on verwachte opdracht om zich ergens een chocoladereep aan te schaffen. Nu is men bij dergelijke gelegenheden wel wat gewend, zodat de bestuurders ijverig uitstap ten, zich winkelwaarts rep ten en enige dubbeltjes in ruilden voor een blokje zoe tigheid. Geheel verheugd over deze kleine, doch zelf- betaalde lafenis moesten zij even later aan de hand der wedstrijdvoorwaarden tot de schrikwekkende ontdek king komen, dat zij de repen niet mochten opeten (en wie het in de gauwigheid wel deed zal wel teruggegaan zijn), maar dat de chocolade ingeleverd moest worden. Daarvoor werden zoge naamde „punten" bijgeschre ven op het credit der deel nemers, die er dus toch wat voor kregen. De eerste zelf bepaalde punten in een rally hoogstwaarschijnlijk. Met de repen in de zak arriveerden de puzzelaars derhalve bij het eindpunt en daar kwam de aap uit de mouw, maar de chocola nog niet uit het zilverpapier, want er werd voorgesteld, om de aldus verzamelde bij na honderd repen voor een goed doel te bestemmen en ze uit te delen onder de kin- ders van het Vinkennest. Vandaar die auto donder dagmiddag. Al eerder had ik u eens willen meenemen door een deur, die altijd open staat in deze IJmond, maar daar is door de griep, die ook mijn leden een oogwenk met suc ces besprong, niets van ge komen. Er is namelijk in dit gewest een „commissie" voor bijzonder kerkewerk, die buiten vele andere activitei ten ook af en toe (open deur diensten" houdt. Waar men mee poogt nieu we contacten te leggen met hen, die de kerk en alles wat daarmee samenhangt, uit hun gedachten hebben ge bannen. En ik heb onlangs nog een vooraanstaand socia list horen zeggen: „bewaar ons in de IJmond voor gees telijk nihilisme". Daar wil deze commissie geloof ik van harte graag aan meehelpen en dat gaat op de gewone, onplichtplegerige manier van mensen onder elkaar. Men sen, die geen geloofsverschil len kennen, maar eikaars moeilijkheden des te beter en die een steuntje willen zijn om weer wat houvast in het leven op te bouwen en wie na zo'n „open-deur- dienst" in de consistorie kamer wil horen, waar hij als nieuweling in dit woelige stukje Nederland geestelijk nu eigenlijk heen moet,wordt daar van alle kanten gehol pen. Geen „zieltjesjagerij" dus, maar gewoon praten. En gewoon eens even denken over dingen, waar velen geen tijd en geen zin meer in heb ben. Ik zal u waarschuwen, als er weer een „open-deur- dienst" is. Misschien hebt u er wat aan. Lampenier De zelfbedieningswinkels of kjjkgrjjpen blijven voor verscheidene overigens smet teloze huisvrouwen vaak net iets te verleidelijk te zijn. Ik spreek nu niet van uw en mijn echtgenote, die hun tassen en duwwagentjes voller laden dan het budget zou kunnen toelaten, want ach hebben wjj mannen niet sinds de uitvinding van uitverkopen en etalages, hoedjes-op-standaards en andere verlokkende zaken niet eindeloos beweerd, dat onze gades te ver gingen. En dat wjj niet weten, waar wjj het vandaan moesten halen dewjjl het ons niet op de rug groeide wat denk- jewel? Maar er is een verder gaande verleiding in de zelf bedieningszaken, waarover de politie zich lichtelijk on gerust maakt en dat is het meenemen van artikelen, met het oogmerk ze te be houden zonder ze te betalen. Omdat voorkomen nog steeds gezonder is dan ge nezen wijst de goede Her mandad te Velsen erop, dat zulke losvingerige vrouwen zich een groot risico op de hals laden. Want zulke ge vallen komen voor de kadi. En die kadi is dan meestal niet mis. Voor dat potje pin dakaas en dat zakje hagel slag lijkt me deze prijs echt wat aan de hoge kant. En het woord „Kijk-Grijp" moet dus vooral niet keerd worden uitgelegd, de politie. De tweede eis, waaraan het comité meen de te moeten voldoen, wilde het voldoende sterk staan om de restauratie van het Vel sense buiten aanvaardbaar te maken voor overheid en particulieren, die de handen ineen hebben geslagen en nog zullen moe ten slaan, is die van de gedeeltelijke financiering van deze kostbare restauratie. Op dit punt"is men minder ver: buiten de reeds toegezegde 100.000 van de kant der IJmuidense Hoogovens, een bijdrage van het Rijk ad 200.000, komt men momenteel nog kapitalen tekort. Die er echter naar het gevoel van het comité moeten komen, wil het buiten voor verder verval behoed kunnen worden en willen de plannen van Rijksmuseum of Universi teit dus op het laatste moment niet af springen op de praktische onmogelijkheid tot verwezenlijking. Twee commissies Het comité, waarin onder meer zitting hebben de burgemeester van Soest, mr. S. P. Baron Bentinck als voorzitter van de bond „Heemschut", die reeds ettelijke ma-, len gehamerd heeft op het behoud van het buiten, de heer Th. H. Lunsigh Scheurleer, conservator van het Rijksmuseum en voor zitter van de Oudheidkundige Bond, ir. H. A. Breuning, stadsarchitect van Haarlem, ir. W, Ph. van Harreveld namens de B.N.A., ir. R. Meischke namens Monumentenzorg in Amsterdam, de heer B. Merkelbach als de Amsterdamse Stadsbouwmeester, enige Velsense raadsleden en vele andere des kundigen en belangstellenden, wordt ge flankeerd door een „technische commissie", die bezig is aan een rapport over de uit voerbaarheid van de restauratie, welke in het recente verledeq in twijfel werd ge lrokken, maar die aan de andere kant door -clen warm is verdedigd. Het „burgerlijk" comité heeft dus voor- ■pig hard gewerkt aan het zoeken naar n bestemming en is daarin ten volle ge- "gd, waarbij men bij B. en W. van sen een willig oor heeft gevonden. (waarvoor ongeveer zeven ton nodig zou zijn, gerekend naar de maatstaven van vorig jaar) een gaaf geheel te krijgen met een illustere aankleding op de begane grond, die een volledig beeld zou kunnen geven van de levensstijl uit de achttiende eeuw. Geld en actie Nu dus de bestemming een feit genoemd kan worden, moet het comité trachten de laatste barricade te nemen: het benodigde geld om de restauratie mogelijk te maken en de reeds bestaande toezeggingen tot een sluitende begroting aan te vullen. Hiertoe wil men een nationale actie ont ketenen, waarbij voorop zal moeten staan, dat Nederland geen tweede voorbeeld meer heeft als „Beeckesteyn" en waarbij uiter aard nog de in discussie zijnde restauralie- mogeljjkheden als aanwezig moeten wor den erkend. Niettemin zal er op korte ter mijn reeds een bepaald bedrag beschik baar moeten komen, wil het deels voor verder verval beschermde buiten toch niet worden aangetast door weer en wind. De 25.000, die de gemeenteraad destijds voor dit doel voteerde, blijken namelijk niet geheel voldoende te hebben gewerkt, waardoor het verval de kans heeft gekre gen verder te vreten aan dak en interieur. Het comité heeft het voornemen op 18 Bij de overweging, om in „Beeckesteyn" i buitenmuseum van het Amsterdamse ksmuseum te vestigen, werd uitgegaan 'i de zeldzame homogeniteit van het len: een laatste restant uit de rococotijd, representatief gebouw voor die periode dus een prachtige omgeving voor het en van stijlkamers en uit de achttiende w stammende kunstvoorwerpen, terwjjl Franse tuin een ideale plek zou zijn :>r een beeldententoonstelling. Daarnaast zou „Beeckesteyn" een zuiver nresentatief karakter krijgen als ont- ingstcentrum voor de IJmond, wat door ijn ligging naast de tunnelingang bijzon der aantrekkelijk geacht moet worden. Dat ook de Amsterdamse Universiteit vooral op deze laatste overweging van haar belangstelling heeft blijk gegeven, is onder .neer gebleken uit een beschouwing in het blad „Civitas". Men erkent algemeen de grote mogelijkheden om na het herstel Zo is het (en zo kan het niet langer blijven). En zo ziet het er van binnen uit.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9