LUXE VERHUUR Arie Beekhuis Arendsweg-Zuid vraagt L ton meer dan geraamd was In juli dient Beverwijks aandeel in Meerestein bouwrijp gemaakt B. en W. houden het been stijf inzake „Warande"-scholenplan IJmond-agenda Lof in warme grond groeit in België als kool Miniatuur-agent regelt verkeer Castricums tafeltennissers vieren lustrum met kampioenschap Bedrijfschapsvoorzitter pleit voor zuiverhouden der markt Ondanks bezwaren de beste plaats voor twee nieuwe complexen Telefoon 7179 Voorlopig met „kort geld" financieren Kennemer tuinders zien nog niet veel in bodemverwarming Lening van een miljoen gulden aangevraagd DONDERDAG 6 MAART 1958 7 SCHOLENBOUW IN BEVERWIJK C.N.V. vertoonde films voor kinderen Commissie voor middelbaar onderwijs Crediet voor terugbetaling van wegenbouwkosten A.R. houdt met de Arjos verkiezingsbijeenkomst Kwekers tegen opkopen van „abnormaal" Snelle bespuiting kan gas-schade voorkomen Goede turnuitvoeringen van S.S.S.-gvmnasten Cabaretavonden voor het jubilerende ,,'t Centrum" Voor het eerst in Castricum woningsplitsing In de raad van 16 januari werd de be slissing op de voorstellen over de aanwij zing van de plaats voor twee lagere scho len in het uitbreidingsplan „Warande" aangehouden, om B. en W. in de gelegen heid te stellen enige naar voren gebrach te nieuwe gezichtspunten nog eens nader te bezien. Ook bij nadere overweging blijven B. en W. van oordeel, dat de voorgestelde plaatsen voor de r.k. lagere school aan de Zonnebloemlaan en voor de openbare lagere school aan de Hornlaan, zowel met betrekking tot de belangen van het onder wijs als uit stedebouwkundig oogpunt be zien, als de beste moeten worden be schouwd. Ten aanzien van de r.k. lagere school is duidelijk gebleken, dat het aanvanke lijk gedachte terrein aan de Esdoorn straat en de Olmenstraat daarvoor niet geschikt is. In het scholenrapport is voorts door uitgebreide berekeningen aangetoond, dat een plaats in het plan Warande uit onderwijsoogpunt de beste is. Dit geldt ook voor de openbare lagere school. In het uitbreidingsplan Warande is op de plaats, welke B. en W. voor deze school hebben voorgesteld, een openbaar gebouw, waar onder dus ook een school valt, ontworpen. Niet aan de weg De suggestie, een school te stichten aan de Wijk aan Duinerweg, kunnen B. en W. niet aanvaarden. Een groot deel van de ADVERTENTIE VOOR ZONDER CHAUFFEUR ALLEEN TORRICELUSTRAAT 52 U belt en wij komen VELSEN DONDERDAG 6 MAART Thalia, 20 uur: ,,'s Nachts op de boule vards". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, open van 10-12.30 uur; filiaal geopend van 10-12 uur, Wijkerstraat- weg 77. Chr. Oratoriumvereniging „Looft den Heer": Uitvoering van de Matthaus Passion" in de Ned. Herv. Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden. Aanvang 19.30 uur. „Alcoholics Anonymous", 20 uur: Spreek, uur in de zaal Abelenstraat. VRIJDAG 7 MAART Thalia, 20 uur: „Geef 'm een kans". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: als donderdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heidestraat, open van 10-12.30 uur, 14.30- 17.30 uur en 19-21 uur. Filiaal Wijker- straatweg 77: open van 14-17 en 19-21 u. Cultureel Gebouw: P.v.d.A., IJmuiden, 20 uur, ledenvergadering. R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Willemsbeekweg, open van 14.30-17.30 en 19-21 uur; Jeugdbibliotheek open van 16-17.30 uur; Bibliotheek Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, open van 14-17 en 19- 21 uur. Raadhuis, 11-12 uur, spreekuur wethou der van financiën. BEVERWIJK DONDERDAG 6 MAART Luxor Theater, 19 en 21 uur: „Mandy", filmavond voor Commissie Cultureel Beverwijk. Het Centrum, 14.30 uur: Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen, Reis door Griekenland. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Turnuitvoering Sport Staalt Spieren. Het Centrum, 20 uur: Declamatie-avond, Boekhandel Van der Velde. Deken Waarestraat 50 a, 20 uur: Hurna- nitas, lezing door C. Uitenbogaard. Vryz. Herv. Kerk, Prinsessenlaan. 20 uur: lezing door de heer Pinksterboer over muziek. De Groentenbeurs, 20 uur: Vergadering Beverwijkse Jeugdraad. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10-13 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 15-18 uur. W«k aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17.30-19 uur. VRIJDAG 7 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het vlees is zwak". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mamsel- Strip Tease". W.B. Theater, 20 uur: „Vrij gevochten". Deken Waarestraat 50 a: „Alcoholics Anonymous". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Vergadering Fabrieksarbeiders. Het Centrum, 20 uur: Jaarvergadering Federatie Partij van de Arbeid. Gebouw „Nieuw Leven", Baanstraat 74, 20 uur: Ned. Ver. v. Sexuele Voorlichting, mevrouw Blankenstein-Bierma over: Moeilijkheden met kinderen. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 en 19-20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18.30-20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.30-20 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10-13 en 14-18 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17 30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17.30-19 uur. daar nu nog aanwezige strook is bestemd voor de toekomstige hoofdrijbaan van de Wijk aan Duinerweg. Het overblijvende terrein is voor een school te smal, waar bij nog komt, dat een school niet aan een drukke verkeersweg hoort te liggen. In het uitbreidingsplan Arendsweg-Zuid zijn geen gronden meer aanwezig, waar op scholen kunnen worden gebouwd. Het is volgens B. en W. niet redelijk de grond voor het centrale winkelblok daarvoor geheel of gedeeltelijk te bestemmen. Dit plan zou daarvoor al te zeer worden ver brokkeld. Bovendien zou het aantal scho len in dit gebied te groot worden, meent het college. Ten aanzien van het aangevoerde be zwaar, dat door deze voorstellen de schaarse oppervlakte grond voor betere woonbebouwing nog zal verminderen, mer ken B. en W. op dat het hier niet betreft grond voor villabouw, doch voor eenge zinswoningen in half gesloten bouw met een inhoud van 325 m3. Deze soort bebou wing kan ook elders tot stand worden ge bracht. Onderwijsbelang B. en W. wijzen tenslotte nog op de be langen op onderwijskundig gebied, die met deze zaak zijn gemoeid. Het is van groot belang, dat de scholen worden ge sticht op zodanige plaatsen, dat zij voor de kinderen gemakkelijk bereikbaar zijn en dat de af te leggen afstanden niet te groot worden. Ook uit stedebouwkundig oogpunt kan een wijk, welke dan ook, geen scholen missen. Op grond van dit alles hebben B. en W. dus besloten de raadsvoordrachten te handhaven. Tot tweemaal toe was het zaaltje in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw aan de Schans te Beverwijk bezet door kinderen, die op hun vrije woensdagmid dag onthaald werden op enkele films die hun werden aangeboden door het plaatse lijke bestuur van het Christelijk Nationaal Vakverbond. De kinderen hebben buiten gewoon genoten van de koddige filmpjes. Films met Stan Laurel en Olivier Hardy mogen dan geen opvoedkundige waarde bezitten, voor de kinderen is het een genot om er naar te mogen kijken. 's Avonds kwamen in hetzelfde zaaltje de ouderen bijeen, die ondermeer in ge dachten een reisje maakten naar Oosten rijk. De film „Gouden Edelweiss" werd voor hen gedraaid. Ingevolge de bepalingen van de Middel baar-onderwijswet is het toezicht op de openbare en bijzondere scholen voor mid delbaar onderwijs, onder oppertoezicht van de minister van O., K. en W. opge dragen aan: plaatselijke commissies, door de gemeenteraad te benoemen en aan in specteurs van het middelbaar onderwijs. Aangezien in Beverwijk middelbaar on derwijs wordt gegeven zal aan de be palingen over de commissie van toezicht uitvoering moeten worden gegeven. B. en W. stellen de raad nu voor tot lid van deze commissie te benoemen: mevr. J. Versélewel de Witt Hamer-v. d. Ven en de heren B. M. A. Batenburg, drs. L. A. Pen- nock, Th. W. Reijnders jr., en mr. C. P. Vos. Voor het bouwrijpmaken van het uit breidingsplan Arendsweg-Zuid in Bever wijk in Zuid zjjn tot nu toe kredieten ver leend tot een bedrag van 1.102.000, geba seerd op de in 1953 gemaakte raming. Hoe wel het bouwrijpmaken thans voor 40 per cent voltooid is en het krediet nog niet is uitgeput, zijn er aanwijzingen dat het be drag niet voldoende zal zijn om alle werk zaamheden te bekostigen. Het realiseren van het uitbreidingsplan heeft door allerlei tegenslagen veel lan gere tijd in beslag genomen, dan aanvan kelijk mocht worden verwacht. Dit heeft het o.m. nodig gemaakt een post voor on derhoud van straten op te nemen. (Door het zware bouwverkeer hebben de omlig gende straten zwaar te lijden). Ten slot te zijn gedurende de afgelopen jaren eni ge wijzigingen in het plan aangebracht, Van onze correspondent in Brussel) De teelt van Brussels lof (in Belgisch Brabant „witloof" geheten) is bijzonder sterk ontwikkeld in de omgeving van Brussel. Sedert jaren wordt ook in het Westland en in de omgeving van Parijs Brussels lof geteeld. Maar tot nu toe zijn de Nederlandse en de Franse telers er niet in geslaagd een zo stevige wortel te kweken als die in Belgisch Brabant. De adviseur van het verbond der Belgische witloofkwekers, de heer G. van der Auwera, vertelde ons dat de experimenten met elektrische bodemverwar ming goede resultaten opleveren en de verwarming met kolen van de bodem, waarin de lofwortelen worden gekweekt, spoedig zal worden opgegeven. Echter wordt er de telers op gewezen dat zij bij voorbaat zekerheid moeten heb ben over de prijs die hen voor de stroom zal worden berekend. De verpakking van het Brussels lof kan nog sterk worden verbeterd en hieraan wordt in België op het ogenblik grote aandacht besteed door het organiseren van visuele proeven. Kwaliteit Op onze vraag of de teelt van het Brus sels lof in de Europese gemeenschappelijke markt een toekomst heeft, antwoordde de heer Van der Auwera beslist bevestigend. Alleen moet er door de telers voor gezorgd worden dat de kwaliteit hun eerste en voornaamste bekommernis blijft. Brussels lof is een tuinbouwprodukt dat door de warme gebieden van de Europese gemeen schap niet kan worden geproduceerd. Het is zowel een winter- als een zomergroente. Wanneer de koopkracht in de zes landen toeneemt, zal z.i. ook het verbruik van witloof groter worden. Naar buiten Enkele maanden geleden werd de export van Brussels lof naar Frankrijk door de Franse autoriteiten sterk geremd. De Bel gen reageerden met invoerbeperkingen op Franse groenten en tenslotte werd de ex port opnieuw mogelijk. In de Verenigde Staten vindt Brussels lof meer en meer afnemers. Geregeld wordt op Belgische schepen in de haven van New York een diner met Brussels lof aangericht, en leert een Belgische kok aan de Amerikaanse dames van vrouwen tijdschriften hoe men een smakelijk gerecht kan bereiden met witte saus en Brussels lof. Desgevraagd vertelde de heer J. C. Muyen als hoofdassistent van de Rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst in Beverwijk ons, dat deze wijze van grondverwarming in Kennemerland weinig zin heeft. In zand- De Rijkswaterstaat heeft de Wijker- meerweg als onderdeel van de verbinding BuitenhuizenBeverwijk van een nieuwe bestrating voorzien en tevens over de ge hele lengte aan de noordwestzij de van de weg een rijwielpad aangelegd. Van deze verbetering zouden voor reke ning van de gemeente Beverwijk zijn ge komen: de noodzakelijke voorzieningen aan de riolering; de aanleg en verbetering van het rijwiel-voetpad langs de woningen aan de zuid westzijde; de aansluiting van de trottoir- en straatkolken en het achter stallige onderhoud van de wegverharding. Om te voorkomen, dat tijdens het werk stukken ervan gelijktijdig door Rijkswa terstaat en de gemeente zouden worden uit gevoerd, was de Rijkswaterstaat genegen de uitvoering van het gehele werk te ver zorgen tegen een vergoeding van in totaal 10.000,—. B. en W. stellen de raad nu voor tot ge noemd bedrag een krediet te verlenen om uitgevoerde werken terug te betalen. (Voor de naaste toekomst zal met het rijk een regeling worden getroffen, waar bij door en voor rekening van het rijk de rijweg van de Wijkermeerweg, met inbe grip van de bebakening zal worden onder houden en waarbij de gladheidsbestrijding door het rijk zal worden verzorgd. Hier tegenover zal de gemeente aan het rijk jaarlijks vergoeden een bedrag, gelijk aan de bijdrage, die de gemeente jaarlijks voor de Wijkermeerweg ontvangt uit het aan de provincie toegewezen aandeel in de uit kering van het Verkeersfonds.) grond gaat het namelijk veel minder gun stig dan in vettere gronden, omdat het water een warmte-overbrengende functie heeft en men bijvoorbeeld met kippengaas, dat onder spanning komt te staan of kabels die een zwakke stroom uit een transfor mator als warmte afgeven, weinig rende ment zal krijgen. De aanlegkosten per hectare zijn bovendien vrij hoog en voor lopig is alleen de witlofcultuur, zoals die ook in de omgeving van Venlo wordt uit geoefend, er bij gebaat. Krot werd garage en dus weer „bewoonbaar" In de Beverwijkse raadsvergadering van 11 april 1957 werd besloten de onbewoon de woning Raadhuisstraat 4, onbewoon baar te verklaren. Door de verbouwing van deze woning tot garage heeft dit pand 't karakter van woning geheel verloren en thans geven B. en W. de raad in over weging de onbewoonbaarverklaring op te heffen. die een herziening van de kostenbereke ning nodig maakten. De totale uitgaven voor het uitbreidings plan Arendsweg-Zuid zullen f 1.261.700 be dragen. Dit bedrag is dus f 159.700 meer dan het. reeds verstrekte krediet ad 1.102.000 en B. en W. stellen de raad voor een aanvullend crediet ad 159.700 te verstrekken. Aangezien het uitvoering betreft van een reeds voor 12 juli 1957 begonnen werk, zal dit krediet, in afwach ting van een mogelijkheid tot vaste finan ciering, voorlopig met kort geld gefinan cierd moeten worden. In verband met de komende verkiezin gen houdt de A.R.-kiesvereniging te Be verwijk in samenwerking met de Arjos, district Kennemerland en de Statencentra- le Velsen een grote verkiezingsbijeenkomst op zaterdag 22 maart. In het Kennemer Theater komen een drietal sprekers en wel prof. L. W. G. Scholten, de heer J. E. Eibergen en ds. H. S. J. Kolf uit Bennebroek. „Weenink" zal niet degraderen Na arbitrage is gebleken dat de Bever wijkse schaakclub „Weenink" de belang rijke bondswedstrijd tegen „Aalsmeer" met 4V251/® heeft gewonnen, waardoor „Wee nink" veilig is voor degradatie. In de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: MuyenPiët afgebr.; KoomenDe Kooter remise; Nij- manVerduit 10; BurgerhoutNijkamp 01; JansenMeyer 01; De Bruyn— Van Leeuwen 10; Mallienv. d. Veen 1—0. Jeugdafdeling: L. Bruinzeel—R. v. d. Bovenkamp 10; L. v. d. KommerJ. Bouwman 10; A. v. d. KommerH. Boer 10; L. de BoekR. v. d. Bovenkamp 1—0. Op het kruispunt van de Wagenweg met het Florapark en de Iordenstraat in Haarlem verscheen dezer dagen plotseling bij de agent, die daar het drukke verkeer stond te regelen, een klein jongetje, met een witte pet op het hoofd en een brede witte riem om de nog smalle borst. Hij wilde mee helpen de stroom automobilisten, motorrijders en fietsers in de juiste lijk naar school. banen te leiden en toen hij daar toe stemming voor kreeg bleef hij onver saagd een uur op zijn post. Druk zwaaide hij met zijn armpjes en gebie dend stak hij zijn hand op wanneer het verkeer moest stoppen. Met de hulp van zijn iets grotere collega ging het allemaal gesmeerd. Om één uur was het grote feest afgelopen. Toen moest de miniatuur-politieman name- Om een geregelde voortgang van de wo ningbouw, ook na voltooiing van het Be verwijkse gedeelte van het uitbreidings plan Oosterwijk, mogelijk te maken zal het noodzakelijk zijn dat omstreeks juli van dit jaar een begin wordt gemaakt met het bouwrijpmaken van een gedeelte van het uitbreidingsplan Meerestein. Het gedeelte dat allereerst voor uitvoe ring in aanmerking komt wordt begrensd door de Marktweg, de Heemskerkweg en de grens tussen Beverwijk en Heemskerk. Alle gronden in dit gebied zijn, met uitzon dering van een drietal percelen, eigendom van de gemeente. Bij de huidige stand van zaken is het nog niet mogelijk een nauwkeurige begro ting van de kosten te maken. Een defini tieve raming kan pas gemaakt worden wanneer het uitbreidingsplan is vastge steld en met de verschillende architecten die B. en W. reeds voor het plan hebben aangezocht, verder overleg is gepleegd Om het echter mogelijk te maken in juli Een klinkende 8-2 zege op het Haarlem se Oranje-Zwart heeft in Haarlem het kampioenschap van het eerste herenteam van de Castricumse tafeltennisvereniging CTTC bezegeld. Dit ongeslagen kampioen schap betekent, juist nu de vereniging haar eerste lustrum viert, een buitenge woon welkom geschenk. De feestvreugde wordt nog verhoogd omdat ook het eerste damesteam een kampioenschap heeft be haald en wel in de afdeling Kennemerland van de NTTB. De strjjd De dames en heren hebben dus het kam pioenschap behaald en dit was mede het gevolg van het uitstekende spel dat ook in De Commissie van Bijstand voor de Bloembollen van het Produktschap voor Siergewassen is het niet eens met de op vatting van een groot gedeelte der tulpen kwekers. De in de Vereniging „De Tulp" georganiseerde kwekers hebben via het Hoofdbestuur van de Koninklijke Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur te kennen gegeven, dat zij niet langer prijs stellen op de opkoop van zgn. „ab normaal". Volgens de aan het produkt schap verzonden brief vinden zij deze maatregel veel te Kostbaar worden. Niet alleen omdat zij een heffing moeten beta len om de „rommel" te kunnen opkopen, maar ook omdat er bij de inlevering nog eisen gesteld worden ten aanzien van het schoonmaken van tulpen. De in de R.K. Vereniging van Onderne mers in het Bloembollenbedrijf verenigde kwekers zijn dezelfde mening toegedaan. Hun narcissen kwekende collega's hebben, in tegenstelling tot die van de Algemene Vereeniging, dezelfde argumenten. De hyacinten-kwekers van beide verenigin gen zien overigens wel het nut van de op koop van abnormaal in. De voorzitter van het produktschap, dr. A. J. Verhage, heeft dinsdagmiddag in de openbare bestuursvergadering in Den Haag bekendgemaakt, dat de Commissie van Bijstand unaniem van opvatting is, dat deze maatregel zeer veel rommel uit de markt heeft gehaald, waardoor de kramen verbeterd zijn. Bovendien wordt hiermede tevens de gelegenheid ontnomen om dit goed tegen zeer lage prijzen naar de Bene lux-partners te zenden.Zij wees dus het voorstel af, maar liet merken, dat er mis schien overleg met de betrokken organisa ties mogelijk was. Dit is niet gebruikelijk. Dr. Verhage vroeg toch de vergadering deze commissie toe te staan om van ge dachten te wisselen. Het bestuur leek maar al te graag bereid om een beslissing uit te stellen, zij het dan, dat de heer El frink er de nadruk op legde, dat dit een in cidenteel geval dient te blijven. De zwijg zaamheid van de overige bestuursleden doet vermoeden, dat het punt al zeer uit voerig is besproken. Het gaat nu terug naar de Commissie van Bijstand. De reeds in februari bekendgemaakte heffingspercentages voor opkoop van het overschot aan leverbare bloembollen en abnormaal werden zonder commentaar goedgekeurd. Wef wees dr. Verhage er nog op, dat de heffingen meer hadden opgele verd dan het totaal benodigde bedrag. Aan gezien dit overschot echter minder dan 3 percent is zal dit teveel niet worden ge restitueerd en naar de reserves worden gebracht. Zwitserse heffingen Met vier Zwitserse organisaties worden voortdurend besprekingen gevoerd over heffingen op de uitvoer van bloemen. Spe ciaal die van tulpen vormt een twistpunt. De vier Zwitserse organisaties voeren ech ter een voortdurende onderlinge strijd zo dat het moeilijk is tot een beslissing te ko men. Als de ene een Nederlands voor stel aanneemt zullen de drie andere scherp protesteren. Deze moeilijkheden worden nog doorkruist door de Zwitserse wens tot opvoering van de invoerrechten. Deze moeten door de G.A.T.T. worden goedge keurd. Tot die tijd zal men de oude rege ling handhaven, met dien verstande, dat de heffing van 27,5 cent per tien stuks wordt gebracht naar 36 cent. Het ver zoek van het Schweizerische Bauernver- band om dit nog dit jaar te doen ingaan moest worden afgewezen, omdat het sei zoen al te ver gevorderd is. Dr. Verhage zal de besprekingen verder voortzetten. De benoeming van het dagelijks be stuur en de onder-voorzitters leverde een nieuwtje op. De werknemersvertegen woordigers meenden, dat er ook een van de handel in diende te zitten. Dit leverde moeilijkheden op, die men slechts kon op lossen door de vergadering enige tijd te schorsen. Dit was voor de eerste maal. De heren besloten voor te stellen het dage lijks bestuur uit te breiden met een werk nemers- en een werkgeversvertegenwoor diger. De werkgevers voelden niet hier voor. Ten laatste trok de heer Hoogerland zich terug om de heer Sterringa een plaats te geven. Ieder kon zich ermede vereni gen, dat er zal worden gerouleerd, waarme de deze strubbelingen ook weer waren op gelost. de wedstrijd te Haarlem tegen Oranje Zwart te zien werd gegeven. De dames wonnen met 91 van DSB, eveneens in Haarlem en promoveren naar de derde klasse. Onder captain W. Schumacher heb ben de oud hoofdklassespelers J. Putman, C. Sneekes en J. Mulder (trotse bezitter van de J. P. Bos wisselbeker) het ongesla gen kampioenschap met uitstekend spel bevochten. De nog resterende wedstrijden tegen Togido en Uitgeest kunnen namelijk geen wijziging meer in de stand brengen. De Castricummers promoveren daardoor naar de tweede klasse waarin ook reeds het eerste team van de Castricumse tafel tennisvereniging CSV uitkomt. Lustrumviering Dinsdag 11 maart zal het heren team zijn laatste competitiewedstrijd spelen en na afloop daarvan zal dan tevens in intieme sfeer de huldiging van de kampioen plaats vinden. Het bestuur en de leden, vijftig in getal zullen dan nog eens vanaf de oprichting het wel en wee van de vereniging de revue laten passeren. Toen in 1947 de heer H. Groot het initia tief tot oprichting van een tafeltennisver eniging nam, bleek Castricum niet over voldoende enthousiaste beoefenaars van deze sport te beschikken. 1 januari 1953 was dit dus wel het ge val, toen kon onder voorzitterschap van de heer Groot een vereniging worden opge richt, die al snel uitgroeide en in 1955 en 1956 over spelers als Schumacher en Put man kon beschikken, die de vereniging op een hoger plan brachten. In 1954/1955 werd voor het eerst aan de comp'ètitie deelgenomen en al had dit niet direct een kampioenschap tot resultaat, doch bleek dat er verscheidene goede krachten waren die er toe zouden kunnen bijdragen om CTTC Castricum een woordje te laten meespreken. Dit werd bewezen toen in het seizoen 56/57 het kampioenschap van de vierde klasse werd behaald. Ongeslagen stevende men in het afge lopen seizoen op het kampioenschap in de derde klasse af en dit werd dan mede be reikt door de uitstekende teamgeest en de prettige sfeer in de vereniging, waarvoor ook het huidige bestuur zich beijvert. Helaas is het tweede herenteam op de drempel van het kampioenschap gestrui keld en zal met twee punten achterstand op leider Heemskerk, genoegen moeten nemen met de overigens eervolle tweede plaats. Plannen Het huidige bestuur, bestaande uit: P. Bruggeling, voorzitter; H. Boddeke, secr.; J. Roemer, penningm.; G. Bouwhuis, tweede voorzitter; J. v. d. Ven, commissaris en Th. Lute, alg. jeugdleider heeft plannen om de vereniging nog meer bekendheid te geven in Castricum. Naast het jeugdtoernooi om de J. P. Bos wisselbeker (individueel) zijn er weer plannen om het wedstrijdmateriaal uit te breiden. Voorts zal kort na afloop van deze competitie de jaarlijkse vriendschappelijke ontmoeting CTTCCSV plaatsvinden. Óok het Pastoor Goes wisselbeker-toernooi zal weer worden gehouden en alles tezamen betekent dit dat de tafeltennissport in Castricum de laatste jaren een grote vlucht heeft genomen. met de eerste werkzaamheden te begin nen stellen B. en W. de raad voor een voor lopig krediet ad. f 1000.000,- te verstrek ken. Ten aanzien van de financiering van dit bedrag wordt meegedeeld, dat B. en W. reeds aan Gedeputeerde Staten hebben verzocht te bevorderen, dat aan de ge meente uit de Nationale Woningbouwle ning 1957 een vaste geldlening ad. 2.000.000,- wordt verstrekt in het bijzon der voor het bouwrijp maken van het plan Meerestein. Inmiddels heeft de raad besloten ge bruik te maken van de door de N.V. Bank 'voor Nederlandsche Gemeenten," als ge volg hiervan aangeboden geldlening ad. 500.000,-. B. en W. stellen de raad nu voor om, in afwachting van een verdere inwilliging van het verzoek, nu reeds een voorlopig krediet ad. 1.000.000,- te verstrekken. Bloembollenkwekers bijeen Tijdens een woensdagavond in café Timmer gehouden bijeenkomst van bloembollenkwekers uit Beverwijk en Heemskerk heeft de voorzitter van de afdeling Beverwijk der Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloembollencultuur, de heer C. Broeze, de kwekers verzocht vroegtijdig te beginnen met het spuiten van hun bolgewassen om gasschade te voorkomen. De industrie zal op haar beurt al datgene doen wat in het belang van de bloembollenkwekers ligt; men zal zo spoe dig mogelijk overgaan tot het stoken van gasarme olie. Op deze bijeenkomst heeft de heer P. Balkenende uit Lisse voorlichting gegeven over de ziektebestrijding van gladiolen. Het wordt steeds moeilijker om op de geestgronden nog gezonde gladiolen te te len. Wat men moet doen om zoveel moge lijk de ziekte te voorkomen heeft de heer Balkenende in een leerzaam praatje naar voren gebracht. De r.-k. gymnastiekvereniging SSS uit Beverwijk heeft woensdagavond in een zo goed als geheel bezet KSA-gebouw de eerste van een tweetal turnuitvoeringen gegeven. Het achtentwintig nummers tel lende programma bestond grotendeels uit jeugdnummers afgewisseld met het op treden van de dames- en herenadfelingen. Na het optreden van de kleuters, die met applaus werden onthaald, kreeg men het optreden van de meisjes en jongens. Het was vooral het laagrek van de jongens en de ritmische behendigheid van de meisjes die aller aandacht verdienden. De dames en heren kwamen gelijktijdig uit op het nummer lange mat, hetgeen vlot werd afgewerkt. Met enige toestelnummers werd het optreden van de senioren-af delingen besloten. Het veertigjarig bestaan van de bloe menveiling ,,'t Centrum" te Beverwijk, dat in december met een officiële receptie werd herdacht zal ook op feestelijke wijze worden gevierd. De leden zullen op 15 en 16 april in het Kennemer Theater bijeen komen voor een cabaretavond waaraan medewerking wordt verleend door het ac cordeonduo De Wico's, het acrobatentrio De Kalmars en de pianist Leslie Davis. Rudi Carrel zal optreden als conferen cier. De avonden worden met een bal be sloten. MARKTNIEUWS Beverwijk, 5 maart, Spinazie 98-110, waspeen 18-34, andijvie 53-64, rabarber 78- 102,boerenkool 27-48, prei 34-54, rodekool 7-11, groenekool 12-38, witlof 33-70. Eén van de eersten, die gebruik maak ten van de gelegenheid om bij woning splitsing rijkssubsidie te verkrijgen, is de heer W. de Groot aan de Bakkumerstraat te Castricum, die op zijn verzoek hiertoe mag overgaan.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11