r Wil EWIJK'S B 1 Nog 3 dagen meubeishow Vanmorgen in de vishal en op zee Visserij-varia erom At&föndM de (kwketkkkeM vorken, lepels enz. „Sola" tafelgerei GEELS WINTERS DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 9 De onderlinge competitie van Kijk-Uit Cursus verkoopkunde nu ook in IJmuiden Vanavond uitreiking van „VZV-zuilen" I Burgerlijke Stand van Velsen De onderlinge competitie bij de damclub „Sportief" Frisse ouderavond van de P. Vermeulenschool College beantwoordt vragen van C.P.N.-lid De elftallen van „Noord" voor de komende zondag H. Bosscher jeugdschaak- kampioen Noordholland ETERE AKKERIJ Visserij en Zeerecht Lastige wedstrijden voor handballers van „IJmond" IJmuidense O.B.K. Noord- Hollands kampioen CASTRICUM mmm DONDERDAG 6 MAART 1958 In de onderlinge competitie van Kijk- Uit werd A. Rijke in de eerste groep door P. Lanser verrast. Door een goede over winning distancieerde P. Lanser zich voor lopig uit de bedreigde zone. G. L. de Haas heeft de laatste plaats overgedaan aan J L. Wijdoogen door een bijzonder fraaie re mise tegen leider J. Blok. De clubkam pioen kwam er met dit gelijke spel zelfs nog genadig af! De partijen R. VisserJ. L. Wijdoogen en G. L. de HaasA. Kiste- maker werden afgebroken. R. Visser en A, Kistemaker beschikken over de betere stelling en verwachten dan ook te zullen winnen. Hun tegenstanders menen even wel de balans nog in evenwicht te kun nen houden In groep twee liet leider P. Heidenreich een steekje vallen. Tegen A. v. d. Plas kwam hij onverwacht niet verder dan een gelijk spel. H. van Nieuwenhuizen maakte van de gelegenheid gebruik iets van zijn achterstand in te lopen en versloeg daar toe A. Zeylmans. W. Deelder kwam ander maal uitstekend voor de dag, ditmaal met een overwinning op J. Verlaak. Voorlopig loopt hij nu geen degradatiegevaar meer. A. Zeijlmans en J. Verlaak staan er ech ter niet best voor. De grote verrassing in groep drie was de nederlaag, die de lijstaanvoerder G. Boerrigter van W. v. d. Hoek te incasseren kreeg. Voor M. Warnez, die v. d. Berg klopte; en K. Meyer die niet over W. v. d. Hoek struikelde een mooie gelegenheid om in te lopen. Ook P. A. Peek zag zich nog door M. Warnez verslagen. K. Meyer C. Gravemaker kwamen nog niet tot een beslissing. R. Blok heeft zich in groep vier door de onberekenbare A. Schelvis laten verras sen. A. A. Verkooyen herstelde zich van de nederlaag tegen J. Vis en klopte daar toe H. Wolthuizen. W. Kalis bleef ook nog in de running, waarvan J J. Greven het slachtoffer werd. C. Donker koestert ken nelijk ook nog aspiraties, hetgeen P. Kra mer zeer tot zijn nadeel moest ondervin den. Voorlopig is J. Vis, die zelf niet speelde, nog de onbetwiste leider. De Stichting Ontwikkeling Verkoopkun de te 's-Gravenhage heeft vergevorderde plannen om een cursus verkoopkunde te IJmuiden te beginnen. Bij voldoende deel name zal reeds deze maand een cursus aanvangen. Het ligt in dè bedoeling twaalf lesavonden van twee uur op een vaste avond in de week te houden in IJmuiden. Na het volgen van de cursus kunnen de deelnemers zich onderwerpen aan het op 7 juli te Utrecht af te nemen examen voor het diploma verkoopkunde. Dit examen vindt plaats onder toezicht van het minis terie van Economische Zaken. Als cursusleider voor IJmuiden treedt op de heer J. P. N. du Quesne van Bruchem, Hofstedestraat 32 te IJmuiden. De jaarlijkse, ledenvergadering van VZV zal worden gehouden in het zaaltje van de wed. Posthuma aan het Marktplein te IJmuiden. Buiten de jaarstukken staat er een bestuursverkiezing op het programma Aan de beurt van aftreden zijn: de he ren: H. Hagedoorn (secretaris), C. Visman (2e voorzitter), G. Oldenburg (commissaris), Verder treden als bestuurslid af de heren: N. Schoone en L. Gravemaker. Het bestuur stelt voor te verkiezen: als secretaris, A. Strubbe, als 2e voorzitter, H. Hagedoorn, als commissarissen, C. Visman, G. Olden burg en J. Kobes. Tijdens de bijeenkomst van vanavond zullen verder de uitreiking van de VZV-zuil en de prestatie-zuil plaats hebben. Vanaf zondag 2 maart is voor de VZV- ers de gelegenheid geopend deel te nemen aan het kunstzwemmen dat zal worden gehouden zondagmorgens van 9 tot 10 uur in het Velserbad. ADVERTENTIE EEN TRACTATIE BIJ DE THEE Nougatblaadjes 100 gram 55 ct Pindarotsjes 100 gram 55 ct Slagroomtruffels 100 gr. <5 ct Eigen fabrikaat dat zegt genoeg KENNEMERIAAN 88, IJMUIDEN, TELEFOON 5520 BEVALLEN: N. P. Spaans-Struijs, d., Reggestraat 47, IJmuiden; H. I. Kistema- ker-Delleman, d., Edisonstraat 44, IJmui den; J. W. Osse-Caminada, d., Kruisbeek- laan 3, Velsen-N.; H. J. ten Hoeve-Dijk huis, z., Geelvinckstraat 5, Velsen-N.; G. W. ter ^Horst-Ten Voorde, d., Korteweg 7, Haa'rlem; J. van der Putten-Saya, d., Ka naalstraat 5, IJmuiden; G. W. Hoedema- ker-Van Kleef, d., Hoofdstraat 20, Sant- ooort; C. G. Manshanden-Sijm, d., Plane- tenweg 136, IJmuiden; C. Zwart-Pesch, d., J. P. Coenstraat 77, IJmuiden; C. P. Strij ker-Vlieland, d., Schoutenstraat 7, IJmui den. E. Mandemaker-Rolink, d., woonwa genkamp, Velsen; E. P. Haver-Van den Berg, d., Eikenstraat 40, IJmuiden-O.; J. Prinsse-Urbaan, z., Rijnstraat 76, IJmui den; B. Bijlsma-Kramer, d., Jac. van Ueemskerkstraat 1, IJmuiden; A. M. de Tong-Jongens, z., Oranjestraat 95, IJmui- len; G. van de Wint-Post, z., Planetenweg '38, IJmuiden; L. J. van Veen-Zwanen burg, z., Wijk aan Zeeërweg 141, IJmuiden; t E. Luijpen-Brandt, z., Dolfijnstraat 276, Tmuiden; L. M. Meinema-Schilling, d., "an der Zwaagstraat 13, IJmuiden-O.; B. "i°leijnse-Houweling, z., Raamsingel 32 rd., Haarlem; D. Braam-Duivenvoorde, z., J. P. Coenstraat 16, IJmuiden-O. OVERLEDEN: A. J. Bakker, 2 mnd., d •-an A. Bakker en Chr. P. de Brouwer, "'res. Krugerstraat 4 rd., IJmuiden; A. M. T, Sombroek, 89 jr., weduwe van Chr. S. t. Gordijn, Rijnstraat 4, IJmuiden. Contactavond van ADO De Heemskerkse voetbalvereniging ADO oudt op dinsdag 11 maart in zaal Kloes n contactavond. Klaverjassen is wel het zangrijkste onderdeel van deze avond. Met vereende krachten trekken vrij willigers een schoolbus uit de „grote Zandrivier" bij Prestonburg in de Amerikaanse staat Kentucky, die met veertig kinderen en de chauffeur, na een aanrijding, van de steile oever naar beneden was gestort. Veertien kinderen kwamen via de nooddeur in veiligheid, maar 26 anderen en de chauffeur kwamen bij het ongeluk om het leven. Er komt nu enige tekening in de onder linge competitiestrijd bij de damclub Sportief" te IJmuiden. Door van G. Mooi te winnen heeft P. C. Bais het weer in eigen hand om het clubkampioenschap dit jaar te prolongeren. H. Visser heeft het geringste aantal verliespunten. He laas moest hij deze week verstek laten gaan. J. Slager, die in theorie nog kans heeft de clubtitel te behalen, wist in een moeilijke partij van J. Visser te winnen. J. Bakker verzuimde in het eindspel tegen C. Lodder winst te behalen. Het was van beide kanten een vrij zwak gespeelde wed strijd. J. Jansen nam de volle winst in de partij met H. van Nieuwenhuizen, zo dat hij zijn positie aanzienlijk verbeter de. P. Bakker werkte het eindspel tegen W. Post helaas slecht af, waardoor deze partij in remise eindigde. In de A-groep blijft een felle strijd be staan. Niet alleen de club-titel, maar ook de vorming van het eerste tiental van Sportief", dat zal bestaan uit de tien hoogst geplaatste spelers, staat op het spel. In september worden er nog twee tientallen gevormd voor deelname aan de bondscompetitie van het district Kenne- merland. In de B-groep schijnt H. Veldman zijn goede vorm kwijt te zijn. Hij moest door zwak spel de strijd tegen de nieuwe lei der in deze groep, G. Huigen, al spoedig opgeven. P. WesïèrwaT'speelde deze week goed. N. Michel: werd het slachtoffer, J. de Ruiter won op onverklaarbare wijze van J. v. d. Wel en K. Lichtendahl kon H. Holt verrassen met een fraaie slagcom binatie. Ook door H. Dijkhuizen en J. Wesselius werd een mooie partij gespeeld. Dijkhuizen kreeg flink voordeel door goed combinatiespel, maar hij verloor dit weer in het eindspel door enige zwakke zetten. Er werd tot remise besloten. Wegens het late uur moesten enige partijen worden afgebroken. Zoals elk jaar het geval is, was de ouder avond van de Pieter Vermeulenschool die gisteravond in het Hervormd Jeugdgebouw werd gehouden ook deze maal weer een frisse en gezellige bijeenkomst, uitstekend voorbereid en bijzonder verzorgd. Dr. J. Koolstra, bedrijfsarts te Velsen, hield een inleiding over het onderwerp Opvoeding tot gezondheid". Hij betoogde, dat men het accent van de medische we tenschap is gaan verleggen van de ziekte behandeling naar de ziektevoorbehoeding de preventieve behandeling dus. De chronische ziekten zijn bepaald veel min der geworden en het is nog niet zolang ge leden dat wij een belangwekkend moment beleefden: tientallen jaren geleden stierf een van de vijf kinderen binnen het eerste levensjaar, terwijl dat aantal nu terugge bracht werd tot 20 per 1000, zo zei de heer Koolstra. Hij stelde de ouders met grote nadruk aansprakelijk en verantwoordelijk voor de gezondheidszorg der kinderen. De sociale zorg strekt zich nu zo ver uit dat elke ouder in staat is de kinderen naar behoren in te laten enten tegen pokken, tetanus en andere gevaarlijke infectie ziekten. Hij achtte het ook van het grootste be lang dat men aandacht besteedt aan de geestelijke gezondheid der kinderen. Voor de pauze hadden de leerlingen reeds een volledig programma afgewerkt. In vlot tempo werd er voorgedragen, toneel gespeeld en gemusiceerd. Alles met name te noemen zou te ver voeren doch er zijn pluimen op de hoeden te steken van de leerlingetjes der zesde klas. Onder leiding van de heer C. de Jong brachten zij een aardig toneelspelletje „Hoe Mario plezier in lezen kreeg" het verhaaltje van een levensmoede jonge prins, die door een sprookjesfee gedwongen werd zich weer fris op de litteratuur te werpen. De „bedtijd" was voor de jongelui al met enkele uren overschreden toen de avond besloten werd. Beroepschriften Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is op 27 februari 1958 ontvangen een aan de Koningin gericht beroeps schrift van J. Klein, Lange Nieuwstraat 281 te IJmuiden, tegen het besluit van 28 januari 1958, waarbij vergunning ingevol ge de hinderwet is geweigerd aan het Kon- struktiebedrijf Klein n.v., Lange Nieuw straat 281 te IJmuiden tot het oprichten van een constructiewerkplaats in het per ceel Alexander Bellstraat 2 te IJmuiden. Voorts is op 26 februari 1958 een aan de Koningin gericht beroepsschrift ontvan gen van J. van Buuren en F. Verhagen, te gen het besluit van 28 januari 1958, waar bij vergunning ingevolge de hinderwet is geweigerd aan de firma Conlas, J. van Buuren en F. J. Verhagen tot het oprich ten van een constructie-werkplaats in het perceel Meervlietstraat 8 te Velsen. Het Marktplein en de politiek Het communistische gemeenteraadslid Van Velsen, de heer T. Kruisman, heeft B. en W. de volgende vragen gesteld: Op 19 december 1957 verzocht de afde ling Velsen van de Communistische Partij van Nederland aan u vergunning voor het houden van een openluchtmeeting op dinsdag 27 mei op het Marktplein. Pas op 15 februari hebben Burgemees ter en Wethouders op dit verzoek afwij zend beschikt, onder het motief dat: „op dinsdag de Federatie Velsen van de Partij van de Arbeid het gebruik van dat plein is toegestaan". 1. Zijn Burgemeester en Wethouders niet van oordeel, dat deze gang van zaken onjuist is, daar niet valt aan te nemen, dat de Federatie van de P.v.d.A. een ver zoek om gebruikmaking van het Markt plein eerder indiende dan de CPN? 2. Welke overwegingen hebben Burge meester en Wethouders laten gelden aan de P.v.d.A. voorrang tot gebruikmaking van het Marktplein te verlenen? B. en W. repliceren: 1. Wij achten deze gang van zaken niet onjuist. 2. Zowel van de afdeling IJmuiden van de CPN als van de federatie Velsen van de P.v.d.A. werd een verzoek ontvangen om het Marktplein op 27 mei 1958 (de dag voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad) te mogen gebruiken voor een verkiezingsbijeenkomst. Deze beslissing hebben B. en W. niet afhankelijk gesteld van de toevallige om standigheid, dat het eerstgenoemde ver zoek enkele dagen eerder werd ontvangen dan het laatstgenoemde. Zij hebben, gelet op de getalsterkte van de beide partijen en de te verwachten toeloop van het pu bliek, besloten het plein met de grootste oppervlakte aan de P.v.d.A. in gebruik te geven. Aan de CPN hebben B. en W. be richt. dat zii desgewenst een nieuw ver zoek kan indienen voor een andere plaats of voor gebruik van het Marktplein op een andere datum. Haar bij dezelfde aanvrage gedaan ver zoek om het MarktDlein op 1 mei (na af loop van de markt) te mogen gebruiken hebben B. en W. ingewilligd. Modeshow in Heemskerk Op initiatief van een plaatselijke mid denstander heeft op dinsdag 18 maart in de Heemskerkse zaal Dam een modeshow plaats. ADVERTENTIE Tot maandag 10 maart uiterlijk kunt uw uw oude afgekeurde nog inruilen voor gloednieuw met 20 °/o korting bij r WILLEMSBEEKWEG 64 KENNEMERLAAN 1 HMSVVB (te Utrecht 14.30 uur): VVB: J. Jonkman; A. v. d. Schans en J. Hogen^ dijk; R. Luitjes, A. Both en J. Kersbergen; H. André, G. Buur, F. Kooimans, J. v. d. Linde en C. Luntz. Kinheim—OFC (sportpark „Rooswijk 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en H. Bakkum; J. v. Hesselingen, W. Mol en Th. v. Vuuren; B. Demmers, H. Hamers G. Sluiter, F. v. Well en A. v. Dijk. SVIJ—IEV (op „Schoonenberg", vriend schappelijk 12 uur): IEV: H. Alkemade; A. Harsveld en G. Bos; B. Wijker, G. v. Berneveld en C. Schot; H. de Reus, G Kaandorp, J. Fijen, J. de Reus en E. Wub- benhorst. ADVERTENTIE in hotel ROYAL TEL 7541 Geopend van 210 uur. De jonge Santpoortse schaker H. Bos scher is er in geslaagd de jeugdschaakti- tel van Noord-Holland te winnen. Hij deed dit na in de finale met D. G. Vonk (Haar lem, kampioen 1957); F. Vlugt (Volen- dam) en W. F. Petersma (Haarlem) de meeste punten te hebben vergaard. Hij is nu gerechtigd in april deel te nemen aan de strijd om de nationale jeugdschaakti- tel. Zoals reeds eerder werd vermeld wor den deze wedstrijden in de paasvacantie in Rotterdam gespeeld. Bij de eersteklassers was het de Over- vener D. de Jongh, die in de finale aan het langste eind trok Hij liet H. W. van Dis (Overveen); J. Lindenberg (Bloemen daal) en H. v. Nimwegen (Beverwijk) ach ter zich en zal het volgend jaar samen met zijn plaatsgenoot H. W. van Dis in de hoofdgroep mogen deelnemen. De laatste uitslagen luidden: Hoofdgroep: W. F. PetersmaD. G. Vonk remise, F. Vlugt H. Boscher 0-1. Eerste klasse: D. de JonghH. W. van Dis remise, H. v. NimwegenL. Linden- berg remise. Bijeenkomsten van huisvrouwen De afdeling Santpoort van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen houdt op maandagmiddag 1 maart een bijeenkomst in het gebouw „Spaarnberg" aan de Wüste- laan. Mevrouw E. v d. Leeuw spreekt dan over huidverzorging. Op 14 april komt drs, J. W. Wichers uit Bloemendaal met een lezing „Geheimzinnige stoffen, die het le ven beheersen". Woensdag op zee Woensdag werd het al slecht weer om de Noord. De schippers meldden wind kracht 8 tot 9 tussen 61 en 59 noorder breedte, waar de trawlers waren. Van 56 tot 53 N.B. werd windkracht 7 gemeld en daar hebben de trawlers nog enige trekjes gedaan: dagvangsten van 150 tot 100 man den hoops. De Vios I ving van twee trek ken 100 manden schelvis, koolvis en wij ting; de Emma van twee trekken 4 pakjes schelvis en wijting. De Allanwater en de Deining gingen thuisstomen met respec tievelijk 1150 kisten en 1300 kisten. De „Deining" had bij deze vangst 1000 kisten verse haring. En op de kust De loggers en kotters op de kust vingen woensdag per etmaal 160 tot 100 kg tong, 30 tot 20 manden schol en bot. Bij de Pitt- boei waren de vangsten 200 tot 150 kg tong, 20 tot 15 manden schol en schar en 20 tot 15 stuks kabeljauwen. De loggers bij de P.-boeien vingen per etmaal 250 tot 200 kg tong, 30 tot 20 manden schol en wijting en 2 manden tarbotjes. Gister avond werd het slecht weer. Aan de donderdagmarkt Te IJmuiden werden donderdagmorgen aangevoerd 3000 kisten vis, waarbij 110 schelvis, 230 wijting, 130 gul en kabel jauw, 470 koolvis, 830 haring, 380 makreel, 25 stokkebit, 8000 kg tong en 100 stuks stijve kabeljauwen. Twee trawlers Er losten vandaag twee trawlers: de Curagao (van 21) met 80 kisten schelvis, 40 gul en kabeljauw, 270 koolvis, 30 ma kreel, 470 haring, 150 wijting, 10 radio en 20 stuks stijve kabeljauwen; de VL 84 met 80 kisten schelvis, 90 gul en kabeljauw, 200 koolvis, 340 makreel, 360 haring, 80 wijting, 30 stuks stijve kabeljauwen. De rest van de aanvoer kwam van de kleine vaart. Voor de vrijdag Aan de vrijdagmarkt lost de Deining 1050 kisten haring, 70 schelvis, 70 koolvis, 50 wijting en 10 stokkebit en de Allan water 750 kisten, waarbij 350 schelvis Voor de export Donderdag nam .ie export af: regels gro te kabeljauw voor (in guldens) 92 tot 66. kleine 56 tot 38, kisten grote kabeljauw 90 en kleine 92. De kisten grote zwartp koolvis maakten 50 tot 51, kleine kabel- jauwmaat 40 tot 43. koolvis I 16 tot 17 en 2 15 tot 16. De grote Noordschol bracht op 27 tot 28, middel 38, zetschol 56 en schol I 50 tot 54. Grote tong bracht per kg op 3,10 tot 3,40, grootmiddel 3,40 tot 3,70, kleinmiddel 3,20 tot 3,50, tong I 3,40 tot 3,60 en tong 2 3,10 tot 3,40. En het binnenland in De binnenlandse handel nam de grote schelvis vandaag af voor 55 tot 60, groot middel voor 60, kleinmiddel voor 60 tot 65, pennen voor 55 tot 58 en braadschelvis voor 42 tot 50. De wijting noteerde 19 tot 25, grote gul 40 tot 48, middel 37 tot 41, torgullen 20 tot 25. Witte koolvis bracht op 64 tot 61, leng 72 tot 71, schol 2 27 tot 42 en schol 3 16 tot 25. De verse haring bracht op 17 tot 19,50, de makreel 18 tot 22 en dè kleine makreel 10. ADVERTENTIE heeft altijd wel iets voor u. Kijkt u maar 250 gr Wilhelmientjes 65 ct 200 gr stengels68 ct 200 gr cocoskoekjes 68 ct 200 gr bitterkoekjes en Wellingtons 84 ct A.s. zaterdag slagroomgebak 20 ct Wij vragen uw speciale aandacht voor onze ROOMBOTER KOEKJES Probeer eens ons suikerbrood Willemsbeekweg 1 - IJmuiden-Oost Telefoon 4640 GENèVE (Reuter) Op de conferen tie van de Verenigde Naties over het zee recht deelde de Peruviaanse afgevaardig de mee, dat zijn land zich tezamen met Chili, Equador, Costa Rica en El Salva dor houdt aan het standpunt van de con ferentie van Zuidamerikaanse Staten te Santiago, waarbij werd uitgemaakt dat de soevereiniteit en de jurisdictie van kust staten zich tot 200 mijl uit de kust uitstrek ken. Hij legde er de nadruk op, dat de Latijns-Amerikaanse landen, zoals Peru in grote mate afhankelijk zijn van hun visserij. Exploitatie van de visgronden door buitenlanders zou in zeer ernstige mate schade toebrengen aan de economie van de genoemde landen, aldus de Peruviaan se afgevaardigde. De Britse procureur-generaal, Sir Regi nald Manninham-Buller verklaarde dat de eis betreffende exclusieve visrechten ge baseerd blijkt te zijn op een van de vol gende drie redenen: 1. de wens om een voldoende hoeveelheid vis voor de kust staat te verzekeren; 2. de noodzaak van visserijbescherming; 3. de wens om een beperkte uitbreiding van de soevereini teit te verzekeren. „Wat gewenst is, is te voorkomen dat door te veel visserijactiviteit een bepaald zeegebied wordt leeggevist. Voorts is het nodig passende maatregelen ter bescher ming van de visstand te treffen, opdat de hoeveelheid vis zich kan uitbreiden. Het is hoofdzakelijk een vraagstuk van het be houd van een bepaald peil," aldus Man- ningham-Buller. Wat de territoriale wateren in baaien betreft, acht Engeland de tienmijlzone nog steeds de juiste. De Britse regering hecht het grootste belang aan het recht van vrije doorvaart, dat zij als de essen tie van de vrijheid ter zee beschouwt. De Britse afgevaardigde zei geschokt te zijn door uitlatingen op de conferentie, dat de vrijheid ter zee louter door de zeemogend heden als middel tot overheersing was ge bruikt. Zondag zal de competitie voor de hand balvereniging „IJmond" na een langdurige onderbreking ten gevolge van het slechte weer en de zaalhandbalcompetitie weer worden hervat. De eerste Velsense dames- en herenelf tallen zien zich het komende weekeinde al dadelijk voor lastige opgaven geplaatst, want de IJmond 1-dames trekken naar Zandvoortmeeuwen 1 en de IJmond 1- heren bezoeken Aalsmeer 2. Aangezien deze beide IJmond-ploegen kampioens aspiraties hebben en het dameselftal in het bijzonder een heel goede kans heeft, is er voor de groen-gele „Watervliet"- bewoners(sters) alles aan gelegen om de beide wedstrijden in overwinningen te kunnen omzetten. De Zandvoortse dames, die geen kampioensaspiraties meer heb ben, zullen desondanks proberen als zeer wisselvallig spelend team de Velsense da mes in een spannende strijd de beide pun ten afhandig te maken. Hetzelfde geldt voor de IJmond 1-heren. die in Aalsmeer op een zwaar terrein alle krachten zullen moeten inspannen om zich te handhaven. De IJmond 2-heren hebben op „Water vliet" met Tonegido uit Wieringen nog een appeltje te schillen, maar of het hier een Velsense overwinning wordt valt te be twijfelen. De dames-juniorenstrijd IJmondCon cordia kan een overwinning voor de thuis club opleveren. Het programma voor de meisjesaspiran ten luidt: IJmond 1De Blinkert 1; De Blinkert 2IJmond 4 en ADO 1IJmond 3 De opstellingen zijn: Dames IJmond 1: M. de Vries; H. Venus en B. Dekker; T. Groot, R. Uitentuis en W. Bosma; E. Bos, D. Marckelbach, W. v. d. Kuil, R. Wijers en G. Slatman. Heren IJmond 1: J. Böhm; A. Blok en J. v. Buuren; K. Schik, H. Boom en J. Wolters; G. Unger, E. Sauer, G. Kramer, N.N. en E. Jonker. Op de voorjaarsvergadering van de com petitie-afdeling Noordholland, aangesloten bij de Kon. Ned. Politiehond Vereniging, is gebleken dat de vereniging O.B.K. met zijn politiehonden het clubkampioenschap 1957 heeft verworven met niet minder dan 1549 punten. Het drietal, dat aan de com petitie heeft deelgenomen, bestond uit de heren P. Ch. van Oeffelen met zijn hond „Tiras", P. Westening met zijn hond „Min ca" en J. Keur met zijn hond „Kazan". Vitesse tegen Concordia De r.k.s.v. Vitesse uit Castricum heeft de vrije zondag van 9 maart te baat genomen om een nuttige oefenwedstrijd te spelen. Het eerste elftal gaat dan naar Hillegom om Concordia, de koploper van de vierde klasse, te ontmoeten. Vittesse zal dan in een gewijzigde op stelling in het veld verschijnen om ver scheidene nieuwe krachten op de proef te stellen. De opstelling is als volgt: doel: P. Bak ker; achter: N. Lute en K. de Wildt; mid den: H. Zonneveld, J. Borst, A. Groot; voor: J. de Zeeuw, H. Jonker, A. v. d. Valk, V. Marcker en P. Duin. Prijzen van woensdag Heilbot 3.90—2.70, gr. tong 3.40-3.20, grm. tong 3.70—3.50, kim. tong 3.90—3.70, kl. tong I 3.70—3.50, kl. tong II 3.30—3.10, tarbot I 3.60-3 per kg. Schartong 38—31, gr. schol 33, grm. schol 38, kim. schol 50—44, kl. schol 1 48, kl. schol II 40—13, schar 468, bot 108, v. haring 23.40—17, makreel 27—16, gr. schelvis 48—32, grm. schelvis 49—32, kim. schelvis 48—36, kl. schelvis I 46-34, kl. schelvis II 36—26, wijting 21—9, gr. gul 48—34, mid. gul 38—27, kl. gul 20—17, ham 92—57, kl. wolf 50—46, poontjes 37—25, kl. koolvis zw.. 17— 14.50, kl. koolvis wit 2522 per 50 kg. Gr. kabeljauw 204—78, gr. koolvis zw. 5138, gr. koolvis wit 62—61, gr. leng 57—50, gr. wolf 100—98 per 125 kg. Aanvoer van woensdag 46 kisten tong en tarbot, 12 k. heilbot, 10 k. tongschar en schartong, 195 k. schol, 72 k. schar, 115 k. bot, 2065 k. haring, 600 k. makreel, 745 k. schelvis, 710 k. wijting, 285 k. kabeljauw en gul, 20 k. leng, 7 k. ham, 25 k. wolf, 30 k. poon, 505 k. koolvis en 30 k. diversen. Totaal 5470 kisten vis. Besommingen van woensdag IJM 10 Hattem 21.600, IJM 18 Ariadne f 20.940, SCH 117 f 26.940, VL 7 20.940, KW 153 18.810, IJM 11 2320, IJM 45 3310, KW 57 2620. AMSTERDAM Aandelen Senembah eisten de grootste belangstelling van de beurs voor zich op. Het fonds werd bij de opening in een open hoek verhandeld op 55'/2 pet., tegen dins dag slotprijs 52 pet. In het verdere beurs- verloop steeg de koers tot 56'/2 pet. en sloot op de hoogste prijs /an de dag. Een be kend commissiehuis te Amsterdam vestig de in haar weekoverzicht speciaal de aan dacht op aandelen Senembah. Op de eerst komende vergadering van de maatschap pij zal een aanbod van Noorse zijde, (die een meerderheidsbelang bij de Senem bah hebben) ter tafel worden gebracht, om de niet Noorse aandeelhouders tevre den te stellen, hetzij door een bod, hetzij door een terugbetaling op de aandelen. Een en ander houdt, aldus de beurs, gun stige perspectieven in voor de aandeel houders. De overige cultuurwaarden ble ven prijshoudend. De optimistische stemming van de vori ge dag zette zich niet voort voor de inter nationale waarden. Alleen aandelen Kon. Olie pasten zich aan bij de hogere koers van deze papieren in New York. Na een opening op 150.10 steeg de koers tot f 150.40, tegen dinsdag 149.-. De aandelen bleven uiteindelijk nog 60 ct. beneden pari teit New York. De handel was minimaal. In de Unileverhoek heerste een luste loze stemming. De koers kon zich bij ope ning nauwelijks handhaven op het niveau van dinsdag. In het verdere beursverloop echter.werd 337 gedaan, plus V» pet., ver geleken bij de vorige slotprijs. De Philips- aandelen ontmoetten ook niet die belang stelling, waarvan de vorige dagen sprake is geweest. Het fonds had de grootste moeite bij de opening op peil te blijven. Londen was geen koper en het publiek liet vrijwel verstek gaan. Het fonds verloor ongeveer 1 pet. AKU was ongeanimeerd, min 1, en K.L.M. een halve gulden lager. Op de scheepvaartmarkt trokken de aan delen van de K.P.M. de nodige belangstel ling; de koers van deze aandelen stak gun stig af bij die van de. overige waarden in deze sector. De K.P.M. behaalde een koerswinst van ongeveer 2 pet. De overige waarden waren prijshoudend zonder meer. De wederom gunstige weekstaat van de Nederlandsche Bank, met een deviezen aanwas van 50 miljoen, woog niet op te gen de invloed die het bericht had over een te verwachten 5 Li pet. obligatielening a 99 pet. ten laste van de Bank voor Nederland se Gemeenten. Alle staatspapieren ston den onder druk en sloten iets lager dan dinsdag. Prolongatie 4V2 pet. (ANP). NEW YORK Voor de vierde achtereenvolgende maal was het koersverloop stijgend, hoewel de koersen beneden hun hoogste dagwaarden sloten. Olie-, vliegtuigbouw-, metaal- en enkele individuele fondsen hadden de leiding met winsten van meer dan een dol lar. Ter beurze verkeerde men in de mening dat de tweede Amerikaanse kunstmaan met succes was afgevuurd en dat verhoog de de goede stemming. Chrysler, de voor naamste contractant voor de Jupiter C, monteerde bijna een dollar. In de alumi- niumgroep was Alcoa vast. Enkele staal- fondsen ontmoetten vraag. De spoorwegen waren op enkele uitzonderingen na prijs houdend. New York Shipbuilding, dat be kend heeft gemaakt zijn personeelsaantal met de helft te willen verhogen, steeg meer dan een dollar. Federated Department Stores was vast op een dividendvergroting. International Telephone monteerde meer dan een dollar op voorspellingen over een recordjaar 1958. Het industriegemiddelde kwam van 445,06 op 446,58; dat voor spoorwegen van 102,32 op 102,74 en dat voor openbare nuts bedrijven van 72,34 op 72,52. De omzet be droeg 2.020.000 aandelen tegen 2.010.000 op dinsdag. Van de 1.129 verhandelde fondsen sloten er 322 lager en 538 hoger. (UP) Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3%°/o Nederl. '47 87% 3 Nedl. 1962/64 90% A. K. U 148/4 149 Calvé Delft 30014 Van Gelder Zonen 172 K. N. Hoogovens 27714 Nederl. Ford 171 N. Kabelfabriek 22614 /ew.Philips Gloeil 259 259 Pref.PhilipsGloeil 146 Unilever 337)4 337 Wilton Feyenoord 20714 Dordtsche Petrol. 628 Kon. Petroleum 150,30 151 Billiton 175% A'dam Rubber 47 K. L. M 105 Holl. Amer. Lijn 134 K. N. S. M 123 N. Scheepv. Unie 113% v. Nievelt Goudr 14454 Phs. v Ommeren 195 H. V. A 84% Verg. Dell Mijen 62% Amsterd. Bank 193% Nat Handelsbank 75% Ned. Handel Mij 146% Rotterd. Bank 161 Twentse Bank. 157 Anaconda Copper 41% Bethlehem Steel 39°/i« mmm U. S. Steel 59'/is General Motors 33% 63% 2254

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7