De werkloosheid in Nederland Panda in het Wilde Westen k i Enige kans op sneeuwbuien 22 Wereldnieuws ^och ió het zo ZATERDAG 8 MAART 1958 2 VAN 1955 TOT EN MET FEBRUARI J.L. Aantal werklozen in Noordholland gestegen De Nederlandse in- en uitvoer in januari Boerenleenbank februari Haarlems bedrijf kreeg regeringsopdracht De Westduitse begroting Produktie van „Zwitserse" in 1957 gestegen Kort economsich nieuws Mr. Van der Mandele pleit voor Vrijhandelsgebied Sinaasappelenoogst in V.S. kleiner dan in vorige jaren Dividenden Rott. Llovd en Thomsen's Havenbedrijf Arabië vroeger TERREIN VREDENBURG Huishoudelijke artikelen en onder houdsmiddelen Glas, aardewerk, porselein, kristal Luxe metaal, en houtwaren, kunstnijverheids- en reli gieuze artikelen, bestek Goud, zil ver, bijouterieën, uurwerken, rokers benodigdheden Woninginrichting: w.o. woningtextiel en fournituren, kleinmeubelen, spiegels, schilderijen, lijsten Lederwaren Textiel, kleding, mode- en kleinvakartikelen Parfumerieën en cosmetica, toilet artikelen Speelgoed. Sportartikelen Reclame-toegiftartikelen, papier waren, souvenir- en feestartikelen Winkelinrichting, etalage- en recla me-artikelen Handelsinformaties en voorlichtingsdiensten TERREIN CROESELAAN Huishoudelijke verwarmings- en ADVERTENTIE ZATERDAG MAART kookapparaten voor gas-, kolen- en olieverbruik Machines en materieel voor het bouwbedrijf, wegen-, water, en mijnbouw, grondwerk Bouw materialen Scheepsbouw Interne transportmiddelen Machines en apparaten voor de luchtbehandeling, verwarming, koeling en stookinrich- DONDER dag tingen Elektrische Installaties voor de industrie (w.o. elektromotoren transformatoren gelijkrichtei s draad en kabel schakelmateriaal telefonie - telegrafie enz.) Stoom machines, stoomketels en appendages Pompen, compressoren, blaas- en afzuiginstallaties Verbrandings motoren Grootkeukeninstallaties en -machines Diversen Grond stoffen en halffabrikaten Machines, gereedschappen en apparaten voor de metaalindustrie Machines, ge reedschappen en apparaten voor de houtindustrie Schoolinrichting Toegangsprijs - ook voor de eerste twee dagen 12.50. Catalogus I 3.-, verkrijgbaar aan de loketten. Het grafiekje toont de ontwikkeling der werkloos heid sinds 1955 tot en met februari jongstleden. Het kaartje geeft de stand per eind februari voor de verschillende delen van ons land. Geen reden voor paniekstemming Volgens de hoofdinspecteur-directeur van de arbeidsvoorziening in Noord-Hol land, ir. J. P. Corver, is de stijging van het aantal werklozen in de afgelopen maand met 600 mannen (15.706 in januari tot 16.190 in februari) in verhouding tot de toeneming van het aanbod in januari en december gering te noemen. De stijging van de geregistreerde ar beidsreserve deed zich vooral voor in de bedrijfsklassen metaalnijverheid (gevolg van kapitaalschaarste, geringe bouwacti viteit en afwachtende "houding van het bedrijfsleven) en landbouw (afstoten vaste tuinarbeiders door de slefjil;^ £ang van zaken in de grove' tuinbouw eri hét aflo pen van winterwerkzaamheden). Ook de groep „minder-geschikten" vertoonde een vrij belangrijke stijging, hetgeen een ge volg is van de selectie-ontslagen en de strengere selectie bij de aanneming van personeel. Bovendien steeg het aantal in- ingeschreven gerepatrieerden met ruim honderd. Ir. Corver is van mening, dat de ver onderstelling dat de hoogste werkloosheid van de huidige periode bereikt is en dat maart een daling van het aanbod te zien zal geven zeker gewettigd is. Een paniek stemming behoeft er niet te bestaan en er liepen weinig vaklieden werkloos rond. Vier jaar geleden bedroeg het aantal in geschreven werklozen in Noord-Holland 19.489, dus ruim tweeduizend meer dan thans. Bij de vrouwen daalde het aantal werk lozen in de provincie van 1463 tot 1360. Voor een belangrijk deel is een en ander het gevolg van de verbeterde werkgele genheid in de confectie-industrie door het in productie nemen van de zomercollec tie. Tevens nam de vraag naar ongeschoold vrouwelijk personeel en naar vrouwelijk kantoorpersoneel wat toe. Het betrof voor al jonge arbeidskrachten. 4 nVF.RTt:N~r if I GAAF HUIDJE 's Gravenhage, 7 maart Het centraal ureau voor de statistiek heeft de volgende 'jfers, betrekking hebbende op de in- en 'itvoer per land Over januari 1958 gepu bliceerd (de cijfers over 1957 staan tussen baakjes), Alle cijfers zijn in miljoenen guldens. In januari was de invoer 1179 '1445) en de uitvoer 998 (1016). De uitvoer :n percentages van de uitvoer is dus dit iaar 85 (70). De handel met België en Lu xemburg in januari' invoer 196 (258), uit voer 142 (149), dekking 72 (85). Bij de Stichtingen Spaarbank van de boerenleenbanken, aangesloten bij de coö peratieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven en de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-bank te Utrecht, bedroegen de tortingen en 'erugbetalingen in februari '958 respectievelijk f 116.200.000,en 90.800.000,zodat er een spaaroverschot /as van f 25.400.000,In de vorige maand 'cdróeg het spaaroverschot 29.500.000, De ministeries van Oorlog en Marine •^bben met de n.v. Aannemingsmaatschap- j „Noord Holland" contracten afgesloten ">or respectievelijk het bouwen van enstgebouwen te Uitgeest-Zuid 950.000) n te Velsen (915.000), en voorts het bou wen van een tweede loods voor voertui gen- en goederenmagazijn op het terrein van het fort bij Aalsmeer (96.780, De Westduitse minister van Financiën, Etzel, heeft tijdens een persconferentie over de nieuwe Westduitse begroting on der meer verklaard, dat hij het opnemen van een buitenlandse lening voor het in evenwicht brengen van de begroting zou overwegen, mdien hem dit mogelijk zou zijn. In de toelichting op de begroting spreekt de regering de verwachting uit, dat de positie van de kapitaalmarkt in West-Duitsland het in het begin van 1959 mogelijk zou maken tot de uitgifte van een lening over te gaan. Op de vraag, hoe groot deze lening zou zijn, gaf de minister ten antwoord, dat ge dacht werd aan een bedrag van 1 miljard D,M. Op een verdere vraag, of eventueel uitgifte van een buitenlandse Igpipg jou worden overwogen, antwoordde de minis ter bevestigend. De begroting voor het financiële jaar, dat 1 april a.s. begint, komt uit op een totaal bedrag van 39,2 miljard D.M., een record. De sociale voorzieningen vragen het grootste bedrag aan uitgaven, namelijk 15,5 miljard D.M.; de defensieuitgaven bedragen 10,7 miljard, tegen 9 miljard voor het lopende financiële jaar. Minister Etzel deelde mede, dat hij bij de opstelling van zijn begroting er van was uitgegaan, dat het Westduitse nationale inkomen in 1958/59 zou stijgen met 7 per cent. De Zwitserse Maatschappij van Levens verzekering en Lijfrente heeft in 1957 een recordproduktie geboekt van totaal 840 miljoen Zw. frs. Daarmede was de jaar- produktie met een stijging van 147 miljoen Zw. frs. groter dan enig jaar tevoren. De stand van de totale portefeuille beliep eind 1957 totaal 5,73 milliard Zw. frs., hetgeen vergeleken met eind 1956 een vooruitgang van 490 miljoen Zw. frs. betekent. Ook de Nederlandse portefeuille van de „Zwitserse" heeft een zeer belangrijke vooruitgang vertoond. De produktie in het Nederlandse bedrijf bedroeg: aan ka pitaalsverzekeringen 68 miljoen gulden, aan renteverzekeringen (gekapitaliseerd) 29 miljoen gulden, totaal 97 miljoen gul den, hetgeen een vooruitgang van 46 mil joen gulden betekent. De stand van de Ne derlandse portefeuille beliep eind 1957: ka pitaalverzekering 153 miljoen gulden, ren teverzekeringen (gekapitaliseerd) 72 mil joen gulden, totaal 225 miljoen gulden. Malakka is vrijdag het 65ste lid van de Inter nationale Bank en het Internationaal Monetair Fonds geworden. Van het land werd een eerste storting gevraagd van 25 miljoen dollar voor elk van beide instellingen. Het totaal aan eerste stor tingen voor het fonds bedraagt nu ruim negen miljard, het totaal van de bank bijna 9V2 miljard dollar. (UP) In de vergadering van de Rotterdamse Kamer van Koophandel heeft de voorzit ter, mr. K. P. van der Mandele, een ver klaring afgelegd over een totstandkoming van het Vrijhandelsgebied in West-Euro pa, waarvoor naar het oordeel van de Ka mer alle argumenten gelden, welke in het verleden konden worden aangevoerd om de Europese Economische Gemeenschap tot stand te brengen. Mr. Van der Mandele wees er onder meer op, dat Nederland met zijn sterke bevolkingsaanwas voor de noodzaak staat de werkgelegenheid in een snel tempo te doen toenemen, hetgeen zijns inziens slechts kan slagen als ook de export voort durend kan worden vergroot. Ons land heeft derhalve het grootste belang bij ver ruiming van zijn afzetmarkten en het pro ject van het vrij handelsgebied in West- Europa kan opnieuw een belangrijke ver ruiming van de afzetmarkten van Neder land betekenen. Er is becijferd dat onge veer 63 percent van de Nederlandse ex port gaat naar het gebied, dat de landen van de Vrijhandelszone zouden vormen. De voordelen van de grote markt gelden dus, aldus mr. Van der Mandele, a fortiori voor de Vrijhandelszone. Men moet, aldus de verklaring, daar naast bedenken,, dat de Nederlandse im port voor 59 percent afkomstig is uit de landen, die de Vrijhandelszone zouden vormen. Voor Nederland is dan ook, naar het oordeel van de Kamer, de totstandko ming van de Vrijhandelszone zeer wense lijk en zij acht een evenwichtige ontwikke ling van de economie van West-Europa slechts verzekerd, als de E.E.G. en de Vrij handelszone ongeveer gelijktijdig feitelijk in werking treden. De moeilijkheden, welke bij de verwe zenlijking van de Vrijhandelszone zullen moeten worden overwonnen, acht de Kamer niet onoverkomelijk. ADVERTENTIE OP D E DEU R VAN OU D KAS TEEL Slotgeest spookt heden niet." (Zó boeiend is nu PANORAMA!) S-15> f fff r\ ftr\«-* Een vore van lage druk die vrijdag boven de Noordzee lag, passeerde in de afge lopen nacht ons land, waarbij de wind naar noord tot noordoost draaide en de koude lucht uit Scandinavië ons land be gon binnen te stromen. De temperatuur daalde in het noordoosten van het land tot 3 graden onder nul. In Noord-Denemarken vroor het in de afgelopen nacht 10 graden, in Stockholm 20 graden. Uit het noorden nadert nu een zwakke druk van hoge druk ons land; deze zal aanleiding geven tot een afneming van de wind en opklaringen, tijdens welke in de komende nacht plaat selijk meer dan 5 graden vorst kan voor komen. De rug van hoge druk wordt ge volgd door een storing die langs de Noorse -SI03T kust naar het zuiden beweegt. Onder in vloed hiervan kunnen morgen plaatselijk weer enkele sneeuwbuien vallen. WEERRAPPORTEN Zondag 9 maart Zon op 7.10 uur, onder 18.32 uur. Maan op 23.58 uur, onder 8.44 uur. Maandag 10 maart Zon op 7.08 uur, onder 18.34 uur. Maan op uur, onder 9.22 uur. Maanstanden 12 maart 11.48 uur 20 maart 10.50 uur 28 maart 12.18 uur laatste kwartier, nieuwe maan. eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 9 maart Hoog water 6.11 en 18.32 uur. Laag water 1.51 en 14.19 uur. Maandag 10 maart Hoog water 6.57 en 19.21 uur. Laag water 2.35 en 15.05 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Temperaturen buiten- «t 09 en binnenlandheden a morgen 7 uur. Neerslag: wind richt t ÜJs c.5 laatste 24 uur. Helsinki onbewolkt nno -21 0 Stockholm onbewolkt windst.- -19 0 Oslo licht bew. nw -8 0 Kopenhagen sneeuw no -7 1 Aberdeen zwaar bew. n -1 5 Londen geheel bew nw 1 2 Amsterdam half bew. n -3 2 Brussel sneeuwbui wzw 1 1 Luxemburg geheel bew wzw -1 0,4 Parijs sneeuwbui w 1 1 Bordeaux onbewolkt w -3 0,1 Grenoble sneeuwbui nnw -0 1 Nice onbewolkt w 4 0 Berlijn onbewolkt z -3 0 Frankfort geheel bew. zw -1 1 München sneeuw wzw -3 1 Zürich sneeuwbui wzw -3 0,2 Genève zwaar bew w -2 0,1 Locarno onbewolkt O -0 0,1 Wenen sneeuw windst. 0 0,1 Innsbruck zwaar bew. w -2 0,3 Rome zwaar bew. w 7 0 Ajaccio geheel bew. w 10 0 Madrid zwaar bew. windst. 4 0 Mallorca zwaar bew. wnw 11 0 Algiers onbewolkt zw 8 0 Den Helder sneeuwbui nno 0 0,5 Ypenburg half bew. nno -2 13 Vlissingen zwaar bew nno 0 4 Eelde licht bew. windst. -3 0,1 Twente licht bew. nno -3 0,2 De Bilt geheel bew. nno -2 3 Eindhoven sneeuw windst. -0 10 Vlv. Z.-Limb. geheel bew. zw 0 4 9. In statige galop snelde Jolliepop over de wegen, onderweg enkele aanmaningen en dwangbevelen uit de tas verliezend. Maar de goede knecht had zo'n haast, dat hij dit niet eens merkte. Er was echter iemand anders, die dit wel opmerkte: een deftige persoon die, vreemd genoeg, in een oude, opgelapte deken was gehuld. „Halt!',' riep deze, naar de tas grijpend, „ik ruik belastingformulieren!" „Laat los, goede vriend", zei Jolliepop gejaagd, „ik heb geen tijd om met u over belastingen van ge dachten te wisselen". „Nee wacht!", riep de ander, „dit is mij ontnomen en„Ik geloof gaarne, dat de belastingen u alles hebben ontnomen", riep Jolliepop onge duldig, „dat is u aan te zien. Maar daar voor moet u zich niet bij mij beklagen, doch bij de bevoegde instanties!" „Ik be hoor zelf tot die bevoegde instanties", snauwde de ander, „ik ben de deurwaar der. Die tas is mij ontstolenevenals mijn kledij en zelfs mijn bril!" Nu ging Jolliepop een licht op. „Was het misschien een zekere J. Goedbloed, die u aldus heeft beroofd?", vroeg hij ademloos. „Juist!", riep de deurwaarder verrast, die was het! Hoe weet u dat? En hoe komt mijn tas nu in uw handen en waarom Maar Jollie pop gunde zich niet de tijd, om op al deze vragen te antwoorden. „Ik moet voort!", hijgde hij, „voor deze Goedbloed nog meer schurkenstreken bedrijft! O, o, mijn ergste vermoedens blijken bewaarheid te zijn!" ADVERTENTIE Voor al uw REPARATIES van MATRASSEN en BEDDEN Telefoon 1.1.4.8.5 BÖVULLEN en VERNIEUWEN HAARLEM'S MATRASSENHUIS H. DE GRAAFF GROTE HOUTSTRAAT 105 Nederlandse importeurs zullen zich op Zuid-Europa moeten oriënteren De totale sinaasappelenoogst van de Verenigde Staten werd op 1 februari ge schat op 116.135.000 kisten, tegen 136.705.000 voor 1956, en een gemiddelde over 1946 tot 1955 van 121.864.000 kisten. De oogst is dus kleiner dan in vorige jaren. Bovendien zijn in deze cijfers de vorst periode van februari, en de gevolgen daar van, niet verwerkt. In kringen van Amerikaanse fruitkwe kers verwacht men dat de oogst dit jaar grotendeels op de binnenlandse markt zal worden afgezet, mede omdat de kwekers een dollar per kist meer kunnen vragen dan vorig jaar. Het gevolg zal zijn dat de voornaamste afnemers van Amerikaanse sinaasappelen Nederland, België, Zwe den en Westduitsland hun import zullen moeten aanvullen met sinaasappelen uit Italië, Spanje en andere landen aan de Middellandse Zee, of eventueel uit Israel. De exporteurs in deze landen zullen zich waarschijnlijk binnenkort gaan oriënteren op de mogelijkheden welke door de ont wikkeling in Californië en Florida voor hen geschapen worden. ADVERTENTIE 5 Letters gaan de naam vormen van een plezierige gezel in uw leven. Reken maar dat het een aangename kennismaking wordt XTT U hoort er binnen kort meer over van uw sigaretten- leverancier. Het college van commissarissen van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd heeft be sloten aan de op 1 april te houden alge mene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het dividend over 1957 te bepalen op 12K percent. Ook over 1956 werd 12 lA percent uitgekeerd. Commissarissen en directie van Thom sen's Havenbedrijf n.v. zullen aan de alge mene vergadering van aandeelhouders op 28 maart voorstellen het dividend over het boekjaar 1957 te bepalen op 9 percent (on veranderd). Generaal Gomez. De Oostduitse oud-mi nister van Staatsveiligheid Wilhelm Zaisser is op 65-jarige leeftijd overle den, aldus heeft het Oostberlijnse blad „Berliner Zeitung" donderdag gemeld. Zaisser werd in 1953, kort na de opstand van 17 juni 1953, als minister afgezet. In de Spaanse burgeroorlog was hij on der de naam „generaal Gomez" bevel hebber van de eerste internationale bri gade. Persoonlijk. Sir Hartley Shawcross, lid van het Lagerhuis voor de Labourpar- tij en voormalig minister van Justitie en tijdens de processen in Neurenberg openbare aanklager, verlaat de poli tiek. Hij stelt zijn zetel om persoonlijke redenen ter beschikking, al geeft hij toe het op bepaalde punten met de offi ciële Labourpolitiek niet eens te zijn. Brand. Naar schatting zijn bij een brand, die woensdag in Karatsji heeft ge woed, honderd mensen omgekomen, voornamelijk vrouwen en kinderen. Een minder. Het ledental der Verenigde Naties is met een verminderd tot 81. De beheerschapsraad van de UNO heeft de federatie van Egypte en Syrië erkend en deze landen laten zich nu ge zamenlijk vertegenwoordigen door de afgevaardigde van Egypte. Aangesproken. De weduwe van een Ame rikaanse kettingroker, die drie jaar ge leden aan longkanker is gestorven, heeft twee van de grootste Amerikaan se tabakshandelmaatschappijen in rechte voor 750.000 dollar aangespro ken. Ruit. De vereniging van Belgische glasfa brikanten zal de grootste spiegelruit ter wereld (42m50 lang, 2m53 breed, 13 mm dik) op de wereldtentoonstelling te Brussel in het paviljoen van het glas- en aardewerk tentoonstellen. Om een ruit van zulke afmetingen te verplaat sen moest een speciaal toestel met zuig nappen gemaakt worden. Niet overdrijven. Mao Tse-Toeng, de lei der van communistisch China, heeft verklaard dat de intellectuelen bij de massa ten achter zijn in vorderingen op politiek, economisch en cultureel ge bied. De „herscholingscampagne" is versneld. In Peking, Sjanghai en Tien tsin hebben zich 24.000 „kapitalisten" bereid verklaard binnen drie of vijf jaar hun eigen brood te verdienen. Een mil jonair verricht al een halve dag per week loodgieterswerl Er moet iets worden gedaan... In de toe komst zullen slechts blanken in de Zuidafrikaanse bouwnijverheid werk zaam mogen zijn, aldus heeft dé mi nister van Arbeid aangekondigd. „Er moet iets worden gedaan om te voor komen dat kleurlingen de blanken uit hun beroep stoten", aldus minister De Klerk, een zwager van premier Strij- dom. Het is niet-blanke arbeiders ook verboden in de kledingindustrie te wer ken, maar er zijn echter talrijke uit zonderingen op deze regel. Niet zeker. De Amerikaanse piloot, die een collega begeleidde toen deze don derdag nabij de gedemilitariseerde zone in Korea werd neergeschoten, verklaarde er niet zeker van te zijn, of het toestel door afweervuur van de communisten of van de Zuidkoreanen was neerge schoten. Hij zei: „Onze vliegtuigen zijn de gedemilitariseerde zone niet bin nengevlogen". Deze verklaring is in strijd met de berichten van het UNO- opperbevel, waarin werd gezegd, dat de Sabre door communistisch afweer vuur werd neergeschoten. Ongegrond. Een woordvoerder van het koninklijk paleis te Brussel heeft de be richten ontkend als zou koning Boude- wijn zich verloven met een prinses van Bourbon-Parma. Een woordvoer der zei dat „de geruchten volkomen ongegrond zijn." DE ontoegankelijkheid van Arabië, waardoor nooit vreemdelingen zich blij vend in het land hebben kunnen vestigen, staat in schril contrast tot het verschijnsel dat Arabische stammen naar alle zijden zijn uitgetrokken en buiten hun vaderland volksplantingen en rijken hebben gesticht, daarbij hun wetten en gewoonten invoe rendUit de omstandigheden van dit mo ment kan dit verschijnsel niet worden ver klaard, want Arabië is momen- teel te dun bevolkt om zulke grote en talrijke aderlatingen te ondergaan als in het verle den bij herhaling zijn voorge komen. Maar gelukkig beschikken we sinds 1911 over de zgn. uitdroginpstheorie, die ons vertelt dat het overwegende woestijn karakter van het land langzaam en zeer geleidelijk in de plaats is getreden van een grotere rijkdom aan water, regenval en plantengroei, die in vroegere perioden het landschap kenmerkten. Door deze uitdro ging van het vroeger goed-bewoonbare ge bied zouden telkens grote groepen van de bevolking zijn gedwongen buiten Arabië nieuwe woonplaatsen te zoeken en aldus zouden de uit de geschiedenis bekende Semitische volken, zoals Akkadiërs of Babylonïèrs, Hebreeërs en Arameeërs in hun nieuwe woongebieden zijn gekomen. Ook de Abessinische Semieten zijn om streeks 1000 v. Chr. uit Zuid-Arabië naar Afrika overgestoken. De laatste grote volksverhuizing uit Arabië, die gepaard ging met de grote veroveringen kort na de predikingen van Mohammed, zullen we hier buiten beschouwing laten, omdat we aan de oudheid onze handen al vol hebben. Belangrijker voor de uitdrogingstheorie is echter de vraag, welke gegevens ons in lichtingen kunnen geven omtrent de toe stand van het land in vroeger tijden. We kunnen wat dat betreft gerust zijn, want het aantal plaatsen waaruit blijkt dat het Arabische land in de oudheid betere om standigheden heeft gekend, zijn inderdaad legio. Babylonische inscripties uit het 3de millenium v. Chr. maken al melding van koningen en volken in Noord-Arabië die niet alleen steen en metaal in Babylonië hebben ingevoerd, maar ook hout! Ook de Egyptenaren onderhielden van oudsher betrekkingen met de volken aan de over- zijde van de Rode Zee, wat alleen te verklaren is, in dien die volken iets belang rijks te bieden hadden. Om streeks 300 v. Chr. dankte de welvarende staat der Nabataeërs in het Noorden van Arabië zijn rijkdom aan de doorvoerhandel naar Zuid- Arabië, kortom, er zijn tal van feiten en aanhalingen waaruit blijkt in welke gun stige omstandigheden het nimmer door vreemden betreden Arabia Felix verkeer de. Het duidelijkst is wellicht de Griek Dyonisius in dit opzicht, waar hij zegt: „In Arabia Felix ademt men steeds de zoete geur van heerlijke kruiden, van wierook of van verrukkelijke mirre De bewoners van het land bezitten grote kud den schapen die in de weiden grazen enz.". Uit alles blijkt, dat Arabië vroeger inderdaad een bewoonbaar en welvarend land is geweest. Dat we nu ook eens gaan zien, wat er bekend is van Scheba, het rijk dat in het Oude Testament wordt ge noemd, zal niemand ons kwalijk nemen. Laten we als inleiding hiervoor gebruiken de mededeling, dat de koningin van Scheba naar Jeruzalem reisde „met een zeer groot gevolg van kamelen, die specerijen, goud in overvloed en edelgesteente droegen" (2 Kr on. 9:1). Daarover een volgende keer. Nadruk verboden) H. Pétillon

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 2