Invasie op de Padangse stranden lijkt nabij HET W Haarlems Dagblad B, en W. van Haarlem handhaven aanspraken op watersportgebied Vergadering van aandeel houders „Renate Leonhardt „DE BUNKERT" N.-Korea zal Amerikaanse vlieger in vrijheid stellen Film over atoomaanval op Hirosjima vrijgegeven Aanhoudende nawinter Indonesische goudreserves bereiken nieuw dieptepunt Voorgestelde grenswijzigingen Velsens territoriale verlangens betwist ZO ZIET DULLES HET Verbetering in Marokkaans- Franse betrekkingen Relaties met Spanje over luchtvaart gespannen België zeite oud-SS'ers het land uit Het woord is nan Nederlands smaldeel in Portsmouth Russisch voorstel en dreigementen bij opening van ZOAVO-bijeenkomst „Wie wint de Derby?" P. Visser voelt zich gepasseerd 72e JAARGANG No 205 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 10 MAART 1958 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 303e JAARGANG No 53 Uitgave. Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. O. Huijsman Bedekt met sneeuw, stralend in de zondeed „De Blinkert" zijn naam zondag alle eer aan. Wie kon skiën bond de lange latten onder om van de hoge duintop zijn weg naar beneden te zoeken, schielijk de uit spanning Kraanje Lek" tegemoet. PANMOENDJOM (AFP) Op een bij eenkomst van> de wapenstilstandscommis sie in Korea, heeft een Noordkoreaanse generaal krachtig geprotesteerd tegen de „schending van het luchtruim boven Noord-Korea door Amerikaanse straal vliegtuigen". Donderdag hebben de Noordkoreanen een Amerikaanse Sabre boven Noord-Korea neergeschoten. Een half uur later hadden twee Amerikaanse vliegtuigen een verkenningsvlucht boven Noordkoreaans gebied gemaakt. De gene raal beschuldigde de Amerikanen er ver der van dat zij Zuid-Korea tot een atoom basis maken. De UNO-afgevaardigde in de bestands commissie erkende dat twee geallieerde toestellen boven Noordkoreaans gebied waren afgedwaald. Hij vond echter dat beschieting niet nodig was geweest en vroeg de Noordkoreanen de piloot van het neergeschoten toestel, die zich met een valscherm heeft gered, naar Zuid-Korea terug te zenden. Dit verzoek werd inge willigd. NEW YORK (AFP) De film die de Amerikaanse luchtmacht in 1945 heeft ver vaardigd van het afwerpen van de eerste atoombom waarbij de Japanse stad Hirosjima als doelwit diende mag thans worden vertoond. Tot nu toe was hij ge heim en slechts enkele ingewijden hadden een vertoning mogen bijwonen. De film, die zondagavond voor een tele visiestation van New York is vertoond, bestaat uit drie delen. Het eerste over een groep Amerikaanse vliegers die een spe ciale opleiding krijgen. Het tweede deel over het overbrengen van de bom, onderdeel voor onderdeel, naar een eiland in de Stille Oceaan. Het derde deel over de eigenlijke bombarde- mentsvlucht, op 6 augustus 1945. Men ziet hoe de bom op „scherp" wordt afgesteld en afgeworpen, waarna zich de paddestoel van rook en stof vormt. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD.BOLSTR. 48 A' DAM TEL: 717162 SUèDE DAMES-HERENJASJES Verwachting tot morgenavond: Plaatselijk enkele sneeuwbuien en hier en daar mist maar ook verspreide opklaringen. Matige tot zwakke wind uit uiteen lopende richtingen. Vannacht op de meeste plaatsen matige vorst, morgen overdag temperaturen om het vriespunt. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S. PADANG (UP) De revolutionaire regering in Indonesië verwachtte zondag land-, zee- en luchtaanvallen tegen Sumatra, aldus was officieel in Padang bekendgemaakt. De woordvoerder refereerde hierbij aan pamfletten, die zaterdag door twee B-25 bommenwerpers van de Indonesische luchtmacht waren afge worpen. In de 3 maart gedateerde pamfletten waarschuwt de centrale regering de bevolking dat „zeer spoedig" troepen zullen landen op Midden-Sumatra. Het leger van de revolutionaire regering bereidt zich voor op een aanval „binnen vierentwintig uur", zo werd zaterdag ge zegd. De minister van Buitenlandse Zaken in de revolutionaire regering, kolonel Sim- bolon verklaarde dat op 5 maart met troe pen en voorraden beladen schepen, o.a. de Gadja Mada", uit Tandjong-Priok waren vertrokken. Hij zeide te betwijfelen of de stranden van Midden-Sumatra kunnen worden verdedigd, maar drukte zijn ver trouwen uit dat tegenaanvallen en een daarop volgende guerilla-oorlog een zware tol van de aanvallers zullen eisen. Kolonel Simbolon beschuldigde president Sukarno ervan besprekingen met dr. Hatta te voeren om de aandacht af te leiden van dè militaire voorbereidingen voor een aan val op Midden-Sumatra. Tezelfdertijd dat boven Padang pamflet ten werden afgeworpen, liet een bommen werper van de Indonesische luchtmacht zes bommen vallen op een brug te Kelumpang, c.a. 160 km ten zuiden van Padang. PADANG (UP) Het aantal buiten landse journalisten (totdusver uitsluitend Amerikaanen) neemt toe. Er bestaat onge rustheid over Robert Elegant van „News week" die op 26 februari uit Singapore naar Padang was vertrokken; hij is daar echter nog niet aangekomen, zodat moei lijkheden worden gevreesd. Verboden voor luchtverkeer LONDEN (UP) De centrale regering van Indonesië heeft op Sumatra een gebied van 12.000 vierkante kilometer geblokkeerd voor alle luchtverkeer, zo heeft een woord voerder van de British Overseas Airways Corporation heden verklaard. Volgens andere bronnen worden 12 inter nationale luchtvaartmaatschappijen door deze maatregel getroffen. Zuid-Sumatra: gespannen De „Bintang Timur" beweert dat de situatie in Zuid-Sumatra „gespannen" is en dat de voormalige plaatsvervangende stafchef Zulkifli Lubis gepoogd heeft de garnizoenscommandant van Palembang, majoor Nawawi, tot de zijde van de rebel len over te halen. Een poging van „loyale troepen" om Lubis, tijdens diens bezoek aan Palembang, in hechtenis te nemen, is mislukt, aldus de „Bintang Timur". Het ogenblik is gekomen PADANG (UP) Kolonel Achmad Hus sein heeft een dagorder tot de soldaten van de strijdkrachten der revolutionaire rege ring gericht, waarin hij verklaart: „Het ogenblik is gekomen om voor onze idealen te vechten." De door Djakarta verspreide pamfletten, waarin de bevolking wordt aangeraden het gebied van de haven te ontruimen, de ob stakels op de startbanen van het Padangse vliegveld te verwijderen en vervolgens de omgeving te verlaten, hebben geen indruk gemaakt. In de pamfletten wordt voorts met zware straffen gedreigd voor diegenen die zich schuldig maken aan de tactiek van „verschroeide aarde". Soldaten die zich aan Djakarta wensen over te geven, wordt aangeraden de pam fletten te bewaren voor gebruik als „pas poorten". In de haven liggen nog slechts twee schepen: de „Bath" (van de K.P.M.) en de „Bogowonto", van de Pelni. Riouw geïsoleerd LONDEN (UP) Alle post-, telefoon- en telegraafverbindingen tussen de Riouw- archipel en de buitenwereld zijn volgens een radio-uitzending van het Indonesische persburean Antara uit Djakarta verbroken. Dit is, aldus Antara, geschied op last van het hoofdbestuur der Indonesische P.T.T. in Bandung. De maatregel, donderdag j.i. afgekondigd, heet slechts tijdelijk te zijn. Er wordt geen reden opgegeven. DJAKARTA (UP) De (linkse) „Bin tang Timur" beweert dat Hatta het vol gende geëist heeft: 1. terugkeer van beide partijen tot de status quo, zoals die bestond vóór het ultimatum van Padang; 2. aftre den van beide regeringen, dus van het kabinet-Djuanda in Djakarta en van de Midden-Sumatraans tegenregering; 3. vor ming van een „presidentieel" kabinet, waarin hij (Hatta) het premierschap of het vice-premierschap zou bekleden. Sukarno is, aldus de „Bintang Timur", na overleg met zijn drie plaatsvervangers en met zijn stafchefs, tot de conclusie ge komen dat hij deze eisen van Hatta niet kon inwilligen. Hatta zou, naast de genoemde drie voor waarden, tevens de verzekering verlangd hebben dat een algemene amnestie zou worden verleend voor alle opstandelingen, militairen zowel als politici. Korvetten voor Djakarta ROME (AFP) Het korvet „Hasanudin" dat voor rekening van de Indonesische marine in Italië is gebouwd, is zondag in Livorno aan een delegatie van de Indone sische marine overgedragen, plaatselijke militaire autoriteiten waren daarbij aan wezig. Eerder was het zusterschip „Pati- mura" overgedragen. De beide schepen zijn nog niet naar Indonesië vertrokken. Canadese instructeurs MONTREAL (Reuter) De ICAO (Inter national Civil Aviation Organization) heeft medegedeeld, dat Canada via het Colombo- plan 100.000 dollar ter beschikking zal stellen voor de ontwikkeling van de burger luchtvaart in Indonesië. Het geld zal wor den gebruikt om Canadese instructeurs naar Djakarta te zenden voor de opleiding van Indonesiërs. Japanse schepen SINGAPORE (AFP) Japan zal aan Indonesië schepen verschaffen op grond van het akkoord betreffende de herstelbe talingen, zo heeft de Japanse ambassadeur te Djakarta, Hirosji Takagi hier meege deeld. Het genoemde akkoord zal binnen kort van kracht worden. De Indonesische goud- en deviezenreser ves hebben zaterdag een nieuw dieptepunt beriekt. Het dekkingspercentage is thans gedaald tot 9.79 percent. De voorschotten van de Bank Indonesia aan de Indonesi sche regering zijn met 510 miljoen rupiahs toegenomen tot 16.397 miljoen. Het bedrag aan bankpapier dat in omloop is gebracht is met 77 miljoen rupiahs gestegen tot 13.899 miljoen. De voorraad goud en devie zen daalde met 54 miljoen tot 1.363 miljoen rupiahs. De stafchef van het Indonesische leger generaal-majoor Abdoel Haris Nasoetion heeft volgens Antara een decreet uitge vaardigd, waarbij de Nederlandse bank instellingen in Indonesië verplicht worden hun financiële relaties aan te houden met Nederlandse bedrijven die door de Indo nesische regering zijn „overgenomen". Het leger heeft onlangs bepaald dat Ne derlandse banken niet onderworpen zijn aan de Indonesische regeringscontrole, die wel voor alle andere Nederlandse bedrij ven in Indonesië geldt. De nieuwe bepaling heeft ten doel de financiering van de „overgenomen" bedrijven te verzekeren. B. en W. van Haarlem zijn van mening, dat de door Gedeputeerde Staten van Noordholland opgestelde ontwerp-rege- ling tot wijziging van de grenzen tussen Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Haarlem voor Haarlem niet in alle op zichten bevredigend is. Met name keren B. en W. zich tegen het voorgestelde be loop van de grens ter hoogte van de Mooie Nel. Het college betreurt het, dat G.S. de suggestie van Haarlem niet hebben over genomen het grondgebied ten oosten van de Mooie Nel bij Haarlem te trekken. B. en W. stellen de raad voor in een brief aan Gedeputeerde Staten dit college erop te wijzen, dat het naar het oordeel van de Haarlemse raad dringend gewenst is het toekomstige watersportgebied aan de oostzijde en de oostelijke oever van de Mooie Nel bij Haarlem te voegen. Slechts op deze wijze zal voorkomen kunnen worden, dat op die oever te eniger tijd een ongewenste bebouwing kan ont staan, die ernstig afbreuk doet aan de door Haarlem beoogde plannen, die niet in de laatste plaats tot doel hebben het behoud van de huidige schoonheid van het ge bied. B. en W. willen G.S. in overweging geven met het oog hierop de grens tussen Spaarndam en Penningsveer te leggen on middellijk ten oosten van de Lagendijk. Tevens keren B. en W. zich tegen de suggestie, die Velsen heeft gedaan met be trekking tot een eventueel toewijzen aan Velsen van een gebied ten zuiden van het Noordzeekanaal tot aan het zijkanaal F. Hoewel Haarlem in dat gebied op het ogenblik geen belangen heeft, die urgent genoemd kunnen worden, kan niettemin een ontwikkeling worden voorzien, die zou rechtvaardigen, dat thans reeds met be paalde belangen rekening wordt gehou den en dat geen beslissingen worden ge nomen, die aan een te verwachten ont wikkeling in de weg zouden kunnen staan. B. en W. zetten uiteen, dat in de eerste plaats Haarlem een levensbelang heeft bij een goede verbinding met het Noordzee kanaal en via dit kanaal met de Noord zee met het oog op de scheepvaart en scheepsbouw in en om de Spaarnestad. Voorts wettigen de geringe mogelijkhe den, die Haarlem, ook na de realisering van de thans aan de orde zijnde grens wijziging, heeft voor industrievestiging de verwachting, dat te eniger tijd een ge deelte van het gebied, waarop Velsen thans aanspraak maakt, bij Haarlem zal moe ten worden gevoegd. Tuinbouwgebied Voorts gaan voor het gebied ten oosten van Haarlem, ongeveer tot aan de Hoge Spaarndammerdijk, de gedachten reeds geruime tijd in de richting van een tuin bouwgebied, dat in de eerste plaats dient ter vervanging van het binnen de stedelij ke agglomeratie steeds meer afbrokke lende tuinbouwareaal. Een dergelijk ge bied zou, aldus B. en W„ ook van groot WASHINGTON (UP) John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, heeft in de Commissie voor Buitenlandse Zaken uit het Huis van Afgevaardigden verklaard, dat in Indo nesië tot voor kort een sterk streven naar communistische dictatuur zichtbaar was, welke tendens door de recente gebeurte nissen waarschijnlijk zwakker is geworden of nog zal worden. De verklaringen van Dulles werden, nadat om veiligheidsrede nen een deel ervan achtergehouden was, eerst dagen later te Washington gepubli ceerd. „Wij volgen een koers die, naar ik ver trouw, van volkenrechtelijk standpunt ge zien de juiste is, en wij mengen ons niet in de binnenlandse aangelegenheden van dit land," aldus Dulles (hier volgde een „correctie" uit veiligheidsoverwegingen). „Het zou ons verheugen wanneer de niet- communistische elementen, die daar in de meerderheid zijn (opnieuw een „correctie") een groter invloed op de Indonesische zaken uitoefenden dan in het recente ver leden gebeurd is. Sukarno is naar zijn theorie van de zogenaamde „geleide demo cratie" toe gaan werken. „Geleide demo cratie" is een mooie naam voor iets dat, naar ik vrees, in communistische dictatuur zal eindigen." Marguerite Church, een republikeins lid van de commissie, vroeg Dulles of de op standige beweging, die tegenover Sukarno's bombardementen (met Amerikaanse vlieg tuigen) geen luchtmacht kan stellen, een kans heeft om te slagen. Daarop was Dulles' antwoord: „Ik geloof dat er een goede kans bestaat dat hieruit een vermindering van het streven naar communisme zal voortkomen. Op het ogen blik wil ik me niet preciezer uitdrukken." belang kunnen zijn voor de voedselvoor ziening van het gehele IJmondgebied, waardoor het in hoge mate onjuist zou zijn aan dergelijke ontwikkelingen, welke op volkomen reële verwachtingen berus ten, op dit ogenblik enige belemmeringen in de weg te leggen. B. en W. willen er bij G.S. op aandrin gen om voor het gebied, dat begrensd wordt door de oostelijke grens van Haar lem, het zijkanaal C, het Noordzeekanaal, het Zijkanaal F en de Amsterdamsevaart een ontwikkelingsplan op te stellen, waar bij rekening gehouden zou moeten wor den met de toekomstige Haarlemse belan gen op het gebied van industrievestiging en havenaccommodatie, woningbouw, tuin bouw en recreatie. Met het oog hierop vragen B. en W. zich af, of het thans wel gewenst is tot opheffing van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude over te gaan. Tenslotte geven B. en W. het provinciale college in overweging na de grenswijzi gingen voor Haarlem niet opnieuw ge meenteraadsverkiezingen te laten hou den, aangezien de Haarlemse bevolking slechts met ongeveer 600 mensen zal ver meerderen die niet eens allen kiesgerech tigd zijn. Een dergelijke kleine bevolkings toename kan, aldus het college, op de sa menstelling van de gemeenteraad niet van invloed zijn. B. en W. vragen de raad zich met deze zienswijzen te verenigen en in voorgestel de zin aan Gedeputeerde Staten te schrij ven. RABAT (Reuter) De Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken Bala- frej heeft verklaard dat de Frans-Marok kaanse besprekingen over de legering van Franse troepen in Marokko zich gun stig ontwikkelen en dat de standpunten elkaar merkbaar naderen. Over de nieu we Franse voorstellen is officieel nog niets gezegd, maar men vermoedt dat zij on der meer beperking van de omvang der Franse troepen in Marokko en concentra tie in zekere gebieden behelzen. (AFP) Twee treinen met Frans oor logsmateriaal, die waren «geblokkeerd, mogen verder rijden. De Marokkaanse autoriteiten hebben de verzekering gekre gen dat het materiaal uitsluitend voor de in Marokko gelegerde Franse troepen be stemd is. Minister Balafrej had op een persconferentie de veronderstelling uitge sproken dat het materiaal voor de Franse troepen in Algerije of de Sahara bestemd was. „Kwaadwillig" De Marokkaanse regering heeft bekend gemaakt dat toestellen van de Spaanse luchtvaartmaatschappij niet meer in Ma rokko mogen landen, wegens de „kwaad willigheid", die de Spanjaarden bij de on derhandelingen over een luchtvaartver drag hebben getoond. Spanje zou getracht hebben bepaalde voorrechten te houden die het gekregen heeft toen Noord-Marokko nog een Spaans protectoraat was. Het verbod zal van kracht blijven tot er een overeenkomst tot stand is gekomen en geldt ook voor de lijn tussen Tetoean en Nador, die zal worden overgenomen door de Marokkaan se luchtvaartmaatschappij. De Belgische politie heeft zaterdag on geveer 100 Westduitse en Nederlandse oud-SS'ers uit het land gezet. De oud-SS'ers, die in de laatste wereld oorlog aan het oostelijk front gevochten hebben, woonden een feest in Gent bij dat georganiseerd was door een vereniging van pro-Duitse Belgische oud-strijders. George Herbert: In de rechtszaal van het geweten wordt doorlopend zitting gehouden. In Portsmouth heeft een verbindingsof ficier van de Britse marine de bemanning van een oefensmaldeel van de Nederland se Koninklijke Marine er voor gewaar schuwd, dat zij voorzichtig moeten zijn met het drinken van „Scrumpy", een soort cider die rond Portsmouth veel wordt verkocht. „Ik vind het fair, dat ik jullie vertel dat Scrumpy veel alcohol bevat, en zeer kop pig is. Voor iemand die nooit tevoren met deze drank heeft kennis gemaakt, heeft scrumpy iets weg van limonade", zo zei de verbindingsofficier. Meer dan 500 leden van de bemanning van het smaldeel hebben zondag een uit stapje gemaakt naar Londen. Heden ver laat het smaldeel de haven van Ports mouth weer om de oefeningen in Het Ka naal voort te zetten. MOSKOU (Reuter-AFP) - „Alle lan den van Azië kunnen en moeten een vredeszone vormen waar geen plaats is voor kernwapens en raketten", zo heet het in een verklaring die door het Rus sische persbureau Tass is gepubliceerd aan de vooravond van de bijeenkomst van de landen van de Z.O.-Aziatische Verdragsorganisatie in Manilla. Volgens de verklaring stelt de Sovjet-Unie een „collectief vredesverdrag" in Azië voor. „De westelijke agressieve kringen", aldus de verklaring, „willen de gebieden van de Aziatische leden van de ZOAVO maken tot bruggehoofden waarop onvermijdelijk de vergeldingsslagen tegen de aanvaller zullen neerkomen". De Aziatische leden van de ZOAVO werden verder gewaar schuwd dat de afstand van andere oorlogs- toneelen hen niet zal redden als zij zich met de „westelijke agressieve plannen" in laten. De uitvoering van plannen om de ZOAVO te koppelen aan de NAVO en het Pact van Bagdad zou de ZOAVO ten slotte veranderen in „een aanhangsel van het voornaamste agressieve NAVO-pact". Stump: „Wij zijn klaar" MANILLA (UP) Schout-bij-nacht Felix Stump heeft verklaard, dat de ZOAVO „nu klaar is zonder dralen op te treden tegen enige communistische agressie in Z.O.-Azië". Stump, de bevelhebber van de Ameri kaanse strijdkrachten in de Pacific, ver klaarde op de sluitingszitting van de mili taire adviseurs van de ZOAVO, dat na drie jaren van voorbereiding, de organisatie nu gereed stond om op doeltreffende wijze welke communistische agressie ook in dit gebied het hoofd te bieden. Tegelijkertijd herhaalde d« minister voor de Nationale Defensie der Philippijnen, Jésus Vargas, dat zijn land „voort zou gaan het communisme te bestrijden". Nieuw-Guinea MOSKOU (AFP) In de door Tass uitgezonden verklaring worden de „kolo niale mogendheden" die deel uitmaken van de ZOAVO ervan beschuldigd Westelijk Nieuw-Guinea als militaire basis te ge bruiken. Het gebied is volgens de ver klaring een deel van Indonesië dat „on rechtmatig" door Nederland wordt vast gehouden. Voorts wordt gerept van een bijzondere overeenkomst voor de coördi natie van plannen met betrekking tot Westelijk Nieuw-Guinea, die onlangs tus sen Australië en Nederland is gesloten. In de opgave van zaterdag j.l. is een fout geslopen. De letter W kreeg namelijk twee verschillende puntenwaarden, ofschoon het de bedoeling was haar de waarde 8 te geven. De W is dus acht punten waard. W In de grote zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Utrecht zul len de aandeelhouders van de Coöperatie ve Bergings vereniging „Renate Leon hardt" deze week dinsdag in een leden vergadering bijeenkomen. Evenals op vo rige vergaderingen in dezelfde zaal be looft het een bewogen vergadering te worden, want de vergadering is uitgeschre ven door een „actiecomité" in de vereni ging. Dit comité bestaat uit een aantal aandeelhouders, die de voorzitter van de vereniging, de heer P. Visser uit Wijde Wormer, uit de voorzittersstoel willen wippen. De heer Visser zal op deze ver gadering verslag moeten uitbrengen van de bergingswerkzaamheden van 4 juni 1956 af en dienen te verklaren waarom de bergingstoren nog steeds ongebruikt in het Noordzeekanaal bij IJmuiden ligt. Op 15 februari van dit jaar werd te Utrecht ook al een vergadering van aan deelhouders gehouden. Initiatiefnemer voor deze vergadering was de heer J. Kuil jr. Er waren 450 aandeelhouders uit genodigd, maar er verschenen er slechts 106 ter vergadering. Met de handelingen van het actiecomité gingen 102 aandeel houders akkoord. Dit comité heeft nu op 18 maart een algemene ledenvergadering uitgeschreven. Morgenmiddag zal de vergadering in de eerste plaats moeten uitmaken wie op de ze vergadering de leiding heeft: de heer P. Visser of een van de leden van het actiecomité. Alles duidt erop, dat men de heer Visser, die nog steeds goud vermoedt in het Duitse stoomschip „Renate Leon hardt" bij den Helder, terzijde wil schui ven. Nadat de heer Visser verslag heeft uit gebracht over het „bergingswerk," zal hij ook een gespecificeerd financieel verslag op tafel moeten brengen over de jaren 1955, 1956 en 1957. Op de agenda staat ook de verkiezing van een nieuw bestuur. Als kandidaten zijn gesteld de heer L. J. Boomman uit Overzande, P. Damsteeg uit Capelle aan de IJsel, G. Hassing uit Lo- chem, L. Hillebrands uit Leiden, J. Kuil uit Gorinchem, N. P. Lamsbergen uit Rot terdam, C. Lof uit Barneveld, A. van Staal duinen uit 's Gravenzande en F. v. d. Sij- de uit Den Haag. Ook over een wijziging in de statuten zal de vergadering zich moeten uitspreken. Voorts wordt nog ver wacht, dat de heer P. Visser voor de ver gadering zal overgaan tot een tegenactie. Hij voelt zich door het optreden van het actiecomité danig gepasseerd.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 1