achter deze Vanmorgen in de vishal en op zee Trannosan DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Kort en bondig Kroesjtsjev is niet bang naar Amerika te vliegen Thuis ontbijtlunch in de lucht, diner in VS. Katten tellen niet mee in de Britse samenleving Jaarlijks een „overschot" van een miljoen poezen Gaillard eist opheffing van maatregelen tegen Fransen Bourguiba wil Middellandse Zee'Unie niet bespreken Emigratie naar Australië gaat door Proces om filmrechten Duits geschenk voor dr. Eduard van Beinum Parijse theaterclub in ons land vertegenwoordigd Nu ook „Les Sylphides" door Ballet der Lage Landen Examens Motor slipte: twee gewonden De onderlinge competitie van Kijk-Uit Parfumerie JUNG Likdoorn Remedy Reeds sedert 1899 is Fiat beroemd om zijn volwaardige kleine auto's. Daarom zijn de Fiat 500 en 600-van-nu zo betrouwbaar, zo veilig en zo com fortabel. Niet minder ^dan 60 jaar ervaring met kleinere auto-typen is erin verwerkt! Dat vindt U alleen in de kleine Fiats! J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N.V. BLOEMENDAAL e.o.: FA. GEBR. BEEKMAN Wagenweg 72 - Tel. 02500 14140 FA. H. DE VRIES Riviervismarkt 7 - Tel. 02500 - 17690 FA. GEBR. BEEKMAN Bloemendaalseweg 52 - Tel. 02500 - 54601 WOENSDAG 12 MAART 1958 4 MOSKOU (UP/AFP) „Als het nodig is, gaan wij voor een topconferentie naar Washington", zo heeft partijsecretaris Kroesjtsjev verklaard op een receptie in de Deense ambassade te Moskou, ter ge legenheid van de verjaardag van koning Frederik IX. Gedurende de receptie dronk de partijsecretaris slechts een glas cham pagne en hij liet zich verder niet weer over politiek uit. WARSCHAU (Reuter) Kroesjtsjev zegt in een vraaggesprek in het Poolse partij- orgaan Triboena Loedoe, dat hij en mi nister-president Boelganin niet bang zijn naar Washington te gaan, want „wij kun nen thuis ontbijten, in het vliegtuig lun chen en in de Verenigde Staten dineren". Kroesjtsjev zegt te vrezen, dat onderhan delingen langs diplomatieke weg zullen leiden tot een eindeloze correspondentie en eindeloze onderhandelingen. Als de Sov jet-Unie zou merken, dat men op deze wijze niet tot een spoedige bijeenroeping van de conferentie komt, zal zij deze wijze van aanpakken alsnog verwerpen. Over een bijeenkomst van de minister van Bui tenlandse Zaken zegt Kroesjtsjev, dat hij, de ministers kennende, geen illusies heeft. Indien zij geen overeenstemming over een agenda zouden bereiken, zal de gehele we reld weten wie werkelijk overleg op het hoogste niveau bevordert, aldus Kroesjt sjev. MOSKOU (Reuter) De eerste Russi sche vice-premier Mikojan heeft op een verkiezingsbijeenkomst te Erewan in Ar menië gezegd, dat de Amerikanen voor gesteld hebben het gebruik van de kosmos voor militaire doelen te verbieden, in de hoop dat het niet aanvaardbaar is voor de Sovjet-Unie, het enige land met een inter com entale raket. „Wij hebben echter besloten dat punt ook te bespreken indien het wordt gebonden aan de opheffing van militaire steunpunten in het buitenland", aldus Mikojan. Minister-president Boelganin zei op een andere verkiezingsbijeenkomst, dat een topconferentie de verwachtingen overal ter wereld kan rechtvaardigen, als alle deelnemers oprecht verlangen naar het be reiken van overeenstemming. WENEN (AFP) Het Oostenrijkse blad „Neue Weltpresse" zegt uit Weense diplo matieke kringen vernomen te hebben, dat Alexei Kiritsjenko, thans secretaris van het centrale partijcomité, na de verkie zingen premier Boelganin zal vervangen NEW YORK De voorstellen van president Eisenhower en de aanstaande besprekingen over belas tingverlaging en hogere staatsuitgaven sti muieerden de beurs. De opening was nog vrij besluiteloos maar al spoedig zette over een breed front een stijgende koersontwik keling in, waarin Lukens vooral de aan dacht trok met een stijging van meer dan drie dollar. De. hele, staalsector, verbeterde trouwens en ook de koperfondsen stegen. Alcoa sloot meer dan 2 dollar hoger. Skelly 011 steeg 2 dollar; de overige oliewaarden bewogen fractioneel tot ruim opwaarts. Bij de tabaks-, zwavel-, papier-, vliegtuig bouw en glasfondsen trokken sterke fond sen de aandacht. Het was gisteren de achtste achtereen volgende stijging in de industriesector. Het industriegemiddelde kwam van 451,90 op 455,92; dat voor spoorwegen kwam van 104,31 op 105,65 en dat voor openbare nuts bedrijven van 73,06 op 73,18. De omzet be droeg 2.640.000, een flinke stijging vergele ken bij maandag toen hij 1.128.000 bedroeg. Van de 1137 verhandelde fondsen sloten er 661 hoger en 255 lager (UP). AMSTERDAM De beurs liet een optimistisch geluid ho ren, door middel van het bericht van de Algemene Industriële Mineraal- en Erts maatschappij (A.I M.E.) Deze maat schappij publiceert een dividendvoorstel van 15 pet. in contanten (onveranderd) over het boekjaar 1957 alsmede een bonus in de vorm van 25 pet. in aandelen, over eenkomstig de Herkapitalisatiewet, waar voor de aandeelhouders schadeloos zullen worden gesteld ten aanzien van de hierop te betalen belasting, doordat de maat schappij nog eens extra 614 pet. zal uitke ren. Dit bericht maakte op de gehele beurs een buitengewoon goede indruk en de koers van de aandelen werd vernomen op 205 pet. (198V2). Hierbij dient in aan merking genomen te worden, dat het pu bliek van dit bericht nog niet voldoende op de hoogte was. Naar aanleiding van een gunstig bericht over de samenwerking van de Verenigde Machinefabrieken, de Nederlandse Maat schappij voor Havenwerken en Thomas sen Motoren, werden de aandelen respec tievelijk vernomen op 134 (1321/a), 93 (91) en 225 (224). Aandelen Van Gelder's pa pierfabrieken werden op 182 (175%) verno men op het gunstige dividendvoorstel van 12 pet. in cash, tegen het vorig jaar 12 pet. waarvan 10 pet. in aandelen. Aande len Fridor n.v. werden op 18 pet. verno men (19%) en de 4 pet. obligaties op 64 (65) op het bericht van de openbare ver koop van machines enzovoorts van de n.v op 8 april a.s. Aandelen Ketjen werden geadviseerd op 163Vz (I62V2) op het bericht over de op richting in Nederland van een nieuwe maatschappij van Ketjen n.v. en de Ame rican Cyanamid, Amerika, ter vervaardi ging van een platina-katalisator voor de olie-industrie. Het maatschappelijk kapi taal zal 40.000.000 bedragen. De samen werking zal geschieden op fifty-fifty ba sis. Dit geldt ook voor de financiële deel name in de opgerichte maatschappij. Over de internationale waarden valt niet veel te vertellen. De markt had slechts een gering aanbod te verwerken, waar door de koers zich in het algemeen over de gehele linie iets lager stelde dan maan dag. Veranderingen van enige betekenis deden zich niet voor. De scheepvaarten deden het wat rustiger aan, na de forse stijging van de vorige dag. De koersen la gen bij opening om en nabij het vorig slot, maar in het verdere beursverloop trad een lichte daling in. De verliezen be droegen ongeveer 1 punt. De gebeurtenis sen rond Sumatra werden door de beurs rustig opgenomen. Senembah noteerde punten lager 54. De overige fondsen in de cultuurafdeling waren slechts fractioneel lager vergeleken bij maandag. Aandelen Alg. Insutriële Mineraal- en Ertsmaat schappij 210. Staatsfondsen waren iets ge makkelijker. Prolongatie 41/» pet. (ANP) (Van onze correspondent in Londen) Honden behoren tot de meest gerespec teerde wezens in de Britse samenleving, maar katten worden niet gewaardeerd. Een automobilist mag een kat overrijden en dood langs de weg laten liggen, wan neer hij echter een hond tussen de wielen krijgt, moet dit ogenblikkelijk worden ge- meid aan het dichtstbijzijnde politiebu reau. Een overreden mens krijgt een of twee regels in de krant, een overreden hond minstens tien. De hond is dan ook belastingbetaler, of liever: zijn baas of bazin. De fiscus trekt zijn neus op voor een kat. Elk jaar worden er meer dan een miljoen katten geboren, die als ongewenst worden beschouwd. Een aantal wordt eenvoudig de deur uitgezet. Andere worden zo slecht be handeld, dat ze weglopen en verwilderen. De rest wordt door de eigenaars naar het asyl gebracht om te worden afgemaakt. Dagelijks worden er alleen al in de gebou wen van de direnbescherming duizend jon ge, gezonde katten ter dood gebracht. Men maakt zich dan ook ongerust over het steeds groeiende aantal zwerfkatten. Ten opzichte van de hond bezitten de meeste mensen een behoorlijk verantwoordelijk heidsgevoel, maar velen schaffen zich een poes aan als speelgoed voor hun kleuter. De dierenbescherming beveelt aan de dierenarts operatief te laten ingrij pen om een katten-surplus te voorkomen. De geschiedenis gaat van een kat, die 107 jongen had, en wier nakomelingschap in twaalf jaar 1204 was PARIJS (Reuter) Premier Gaillard van Frankrijk heeft in de Franse Senaat verklaard, dat Frankrijk niet kan denken aan hervatting van de onderhandelingen met Tunesië voordat „alle maatregelen' tegen de Franse burgers zijn ingetrokken. TUNIS (Reuter) De Amerikaan Mur phy en de Brit Beeley, die namens hun re geringen goede diensten aanbieden in het geschil tussen Frankrijk en Tunesië, heb ben met president Bourguiba van Tunesië Frankrijks antwoorden besproken op de voorstellen tot een hervatting van de Frans-Tunesische besprekingen. Te Tunis verluidt dat het Franse plan voor het nieuwe defensieverdrag van het westelijke bekken van de Midellandse Zee, ter sprake is gebracht, maar dat Bourguiba erop heeft gestaan, dat de twee afgezanten zich aan hun opdracht tot het verlenen van goede diensten houden. Verder zou de Tu nesische president andermaal hebben ge- eist, dat alle Franse troepen uit Tunesië worden teruggetrokken en dat Frankrijk een begin moet maken met het regelen van het Algerijnse probleem. Algerijns voorstel ROME (AFP) De. Algerijnse nationale beweging (MNA) heeft ter'gelegenheid van de 21ste verjaardag van haar oprichting verklaard, dat alleen de verwerkelijking van de nationale verlangens van het Alge rijnse -volk de rust in Noord-Afrika zal kunnen herstellen. De beweging is van mening, dat onverwijld onderhandelingen met de Algerijnse nationale beweging en de andere Algerijnse organisaties moeten beginnen om te komen tot een wapenstil stand en vrije verkiezingen voor een soe vereine Algerijnse grondwetgevende ver gadering onder internationaal toezicht, bij voorbeeld door de vijf andere landen van het Europa van de zes. De op grond van de nieuwe grondwet gevormde regering zou met Frankrijk kunnen onderhandelen over samenwerking op economisch, cultureel en ander gebied. NEW YORK. De groep van Afrikaanse en Aziatische landen in de Verenigde Na ties heeft besloten twee afgevaardigden naar de secretaris-generaal Hammarskjoeld te zenden om uiting te geven van de diepe bezorgdheid van de landen over het Franse plan tot het instellen van een niemands land in Algerije langs de Tunesische grens. Van kappersjas naar toga. De 46 jarige A. van Pel uit Zwijndrecht gaat de kappersjas verwisselen voor de toga. Hi wordt in Zierikzee hulppredikant van de Nederlands Hervormde Gemeente. De heer Van Pel slaagde in 1949 voor de akte gods dienstonderwijzer. De eerste gemeente waar hij als hulpprediker werd benoemd was Wolvega (Fr.). Hij was toen in de ge legenheid om aan de Rijksuniversiteit te Groningen colleges in de theologie te vol gen. Op zondag 23 maart zal hij officieel aan de Nederlands Hervormde Gemeente te Zierikzee worden verbonden. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3%% Nederl. '47 88% 3% Nedl. 1962/64 A. K. U 151% 152 Calvé Delft 300 y2 Van Gelder Zonen 179 K. N. Hoogovens 288 Nederl. Ford 170 N. Kabelfabriek 228% gew.Philips Gloeil. 264% 267 Pref.PhilipsGloeil. 146% Unilever 334% 336 Wilton Feyenoord 209% Dordtsche Petrol 647 Kon. Petroleum 153,90 156,70 Billiton 178 A'dam Rubber 47% K. L. M 108,90 Holl. Amer. Lijn 134 K. N. S. M 124% N. Scheepv. Unie 116 v. Nievelt Goudr. 147 Phs. v. Ommeren 198% H. V. A 84% Verg. Deli Mijen 61% Amsterd. Bank 197 Nat. Handelsbank 73 Ned. Handel Mij 149% Rotterd. Bank 170 Twentse Bank 159% Anaconda Copper 44% Bethlehem Steel.. 40% U.S. Steel 61% Teneraal Motors.. 35% Shell Unio 66% Tidewater 23% Mr. J. A. V. M. van Grevenstein, plaats vervangend commissaris voor de emigra tie, heeft te Hobart in Australië verklaard, dat hij niets in de Australische economie heeft gevonden dat de waarschuwing om niet naar Australië te gaan aan het adres van aanstaande Nederlandse emigranten rechtvaardigt. De heer Van Grevenstein, die een reis maakt naar de landen, die Nederlandse immigranten opnemen, zei dat Australië het huisvestingsprobleem kent. Maar dat bestaat in Nederland ook, aldus de heer Van Grevenstein. Hij merkte op dat Australië per jaar tussen de 8.000 en 15.000 Nederlanders kan verwachten. De civiele rechtbank in Milaan heeft dezer dagen een actualiteiten filmmaat schappij, waartegen een aanklacht was in gediend omdat zij zonder toestemming van de houder van de exclusieve rechten opna men had laten maken van de wereldkam pioenschappen wielrennen in 1955 in Rome en in Napels, vrijgesproken van het ten laste gelegde. In de overwegingen van het vonnis wordt gezegd dat sportwedstrijden het ka rakter hebben van openbare bijeenkomsten en dat afbeeldingen daarvan door mid del van filmreportages tot het domein van de persvrijheid behoren. Reportages door film en televisie vervullen hier dezelfde taak die vroeger alleen voor rekening van de pers kwam. De berichtgeving door pers film en televisie, zo wordt verder gesteld, betekent een dienst aan de gemeenschap en kan niet door het vergeven van exclu sieve rechten geregeld worden. In dit verband kan worden opgemerkt dat de Zweedse organisatoren van de we reldkampioenschappen van de overzeese radiomaatschappijen een bedrag van on geveer 7300 gulden per uitzending verlan gen. Het bedrag, dat voor de tv-rechten geëist wordt, zou ongeveer 730.000 gulden bedragen. Verzamelde werken van Reger Dinsdagmiddag heeft de Duitse consul- generaal in Amsterdam, dr. Carl von Hol ten, tijdens een receptie te zijnen huize aan dr. Eduard van Beinum de pas uitgekomen eerste zes boeken van een in totaal vijfen dertig banden omvattende uitgave van de verzamelde werken van Max Reger over handigd. De gehele collectie, waarin ook tot nu toe vrijwel onbekende manuscripten van Reger zijn opgenomen, wordt gedrukt bij de Duitse uitgeverij Breitkopf und Hartel in Wiesbaden. De Duitse consul- generaal wilde met deze aanbieding zijn erkentelijkheid uitdrukken voor de wijze, waarop dr. Eduard van Beinum zich voor het concertleven verdienstelijk heeft ge maakt. Dr. Van Beinum zeide in zijn dankwoord zeer geporteerd te zijn voor de muziek van Reger, wiens composities hier om voor hem onbegrijpelijke redenen weinig wor den uitgevoerd. Zoals bekend zal dr. Van Beinum de volgende maand met het Con certgebouw-orkest een buitenlandse tqur- née maken, waarbij ond'ér andere uitvoe ringen worden gegeven in Dusseldorp, Bad- Gödesburg, Lügano, Zürich, Bern", L'ëiïssin- ne, Straatsburg en Stuttgart. Tijdens deze reis zal ook Eugen Jochum enkele keren het orkest dirigeren. In de Rotterdamse Schouwburg is deze week de eerste van de drie vergade ringen gehouden, die ten doel hebben de oprichting van een Nederlandse afdeling van de „Club du Théatre des Nations". Daarbij is een film vertoond over de acti viteiten in de eerste jaren van het Théatre des Nations. De bedoeling van deze middag werd achtereenvolgens toegelicht door jhr. mr. P. J. W. de Brauw, Bob de Lange en mevrouw F. M. Wijckerheld Bisdom- Bruyn. Er werd onder andere meegedeeld, dat het Théatre des Nations op 25 maart in Parijs zijn vierde achtereenvolgende seizoenprogramma zal beginnen. De reeds bestaande Franse club wil een inniger internationaal contact tot stand brengen en daarom, voorlopig, ook in Engeland, Italië en Nederland een afdeling stichten. Het gaat hierbij niet alleen om toneel, maar ook om ballet, opera en in bepaalde gevallen ook om film en niet in de laatste plaats om het contact van de clubleden onderling. Het lidmaatschap, zo verzeker de men, waarborgt belangrijke reductie op de toegangsprijzen men zou in zekere zin van internationale uitkoopvoorstel lingen kunnen gaan spreken al zal men er vanuit moeten gaan, dat de doelstelling van het lidmaatschap van ideëler kwali teit dient te zijn. Voor Nederland wil men ten hoogste tot duizend leden komen, anders vreest men, dat de organisatie niet te overzien zal zijn. Men wil in vele gevallen gemeenschappe lijk naar Parijs gaan al kan men ook als enkeling op vertoon van het bewijs van lidmaatschap in Parijs faciliteiten krijgen en als het gelukken mocht, er ook huis vesting ontvangen. In Nederland is een voorlopig bestuur gevormd, waarvan me vrouw F. M. Wijckerheld Bisdom-Bruyn in Den Haag secretaresse is. Kandidaat. De Nationale Unie deelt mede, dat zij een speciale afdeling voor overheidspersoneel formeert. Voor deze af deling zal de heer J. Wolff op de verkie zingslijst uitkomen. De heer Wolff, die zich initiatiefnemer en oprichter noemt van de „Partij voor Overheidspersoneel", heeft zich uit die partij teruggetrokken, omdat hij zich met de opzet, de oriëntatie en de samenstelling van het bestuur niet kan verenigen. W.A.-verzekering. De ANWB deelt mede dat op 1 april ook in Oostenrijk de verzekering tegen wettelijke aansprake lijkheid voor buitenlandse motorrijtuigen en bromfietsen verplicht zal worden ge steld. Buitenlanders zullen het internatio nale verzekeringsdocument, de groene kaart, moeten kunnen tonen. Het afsluiten van een verzekering aan de Oostenrijkse grens zal niet mogelijk zijn. Kan men geen groene kaart overleggen, dan moet men 20 Schilling (ongeveer 3) betalen. Dit is geen verzekeringspremie en men blijft derhalve aansprakelijk voor de aan derden toegebrachte schade. Rolstoel voor Pakistan. De ambassa deur van Pakistan Begum Ra'ana Liaquat ,Ali Kihan,.. heeft. in. haar. residentie een sportrolstoel voor netbalspel in ontvangst ■genomen. De stoel is een der twee sport- rolstoelén, dfë door de Bond van Neder landse Militaire Oorlogsslachtoffers aan de zusterorganisatie in Pakistan worden geschonken. Aanvoer voor woensdag Te IJmuiden werden vandaag aangevoerd 6600 kisten vis, waarbij 50 kisten tong, 115 schol, 4000 verse haring, 600 makreel, 600 schelvis, 400 wijting, 70 kabeljauw en gul, 700 koolvis, 120 diversen en 600 stuks stijve kabeljauwen en 120 kisten diversen. De trawler „Haarlem" (van 27 febr.) zorgde voor 70 kisten schelvis, 320 koolvis, 280 makreel, 1700 verse haring, 130 wijting; de „Albatros" KW 87 (van 26 febr.) was er met 25 kisten schelvis, 225 koolvis, 190 makreel, 1160 verse haring, 160 wijting; de SCH 153 „Onderneming IV" (van 26 febr.) met 70 kisten schelvis, 30 gul en kabeljauw, 90 koolvis, 40 makreel, 950 verse haring, 75 wijting en 195 stuks stijve kabeljauwen en de „Polderman" (van 1 maart) met 350 kis ten schelvis, 70 radio, 70 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 90 makreel, 70 verse haring, 50 wijting, 30 diversen en 230 stuks stijve kabeljauwen. Voor de export De buitenlandse handel nam de regels grote kabeljauw af voor (in guldens) 139-98, kleine voor 71-46, kisten grote kabeljauw voor 134-88, kleine voor 110-92. Grote schelvis noteerde 54-38, grootmiddel 49-43. De grote schol bracht op 29-30, grootmiddel 39-35, zetschol 41-44 en schol I 40-42, De haring ging van de hand voor 16-17.50. Grote tong bracht op 3.20-3.30, grootmiddel 3.40-3.50, kleinmiddel 3.50-3.80, tong I 3.20- 3.40 en tong 2 3-3.10. De grote tarbot bracht 2.90-3.20 op. Het binnenland in De grote gul noteerde vanmorgen 40-46, middel 34-39 en torgullen 25-21. Zwarte koolvis maakte 46-40, koolvis I 16-17 en II Ook het Ballet der Lage Landen, onder leiding van Mascha ter Weeme, heeft thans de suite „Les Sylphides" van Mi chael Fokine op muziek van Chopin op zijn repertoire genomen. Het werk is door Michael Holmes ingestudeerd, P Mayo ontwierp het decor. De eerste >ering heeft plaats op 19 maart in ei Stads schouwburg te Amsterdam met Ine Riet stap, Clazina Nepveu en Milly Emmer met Ben de Rochemont als solisten. Er is ook een tweede bezetting. Het corps de ballet telt zestien danseressen. Op deze avond in Amsterdam worden verder vertoond: „Palissades" van Micha el Holmes op muziek van Michael Hobson en „Straatspelletjes" van Walter Gore op muziek van Jacques Ibert, benevens na de pauze de eerste en tweede akte van „Coppélia" op muziek van Delibes in de versie van Jack Carter. Groningen. Op een proefschrift „Chromatogra- fische onderzoekingen over menselijke haemo- globinen" is gepromoveerd t9t doctor in de wis- en natuurkunde H. K'. Prins; geboren te" Munten dam.. Delft. Geslaagd voor jie^t kandidaatsexamen civiel-ingen'ieurH. J. Smit, Driehuis. Geslaagd voor het ingenieursexamen civiel-ingenieurR. J. Krabbendam, Aerdenhout; F. J. N. Pik, Aalsmeer en E. Tammes, Haarlem. 15-16. Leng maakte 67, kleinmiddel schel vis 42-48, pennen 42-49 en braadschelvis 31-40. De wijting maakte 22-30, schol 2 37- 44, schol 3 24-31. Makreel ging weg voor 22-27 en kleine voor 10-12. Voor donderdag Aan de donderdagmarkt lost de „Sakina Martine" 1200 kisten verse haring, 70 ma kreel, 50 kabeljauw en gul. Oudste boten zijn nu HD 108 (van 28 febr.), KW 80 en HD 87 (van 1 maart), Herman, Stadt Enck- huysen, VL 121 en VL 153 (van 3 maart) en Beatrice en VL 131 (van 4 maart). Doordat gistermiddag op de Wijker- straatweg een motor met zijspan op de kinderhoofdjes slipte, schoof dit vehikel dwars over de weg tegen de pui van kap per Suyk aan. Voor de motor daar tot stilstand kwam, werd een uit de richting Beverwijk komende fietser, de 20-jarige J. B. uit Velsen-Noord, geschept en de zijspanpassagier van de motor, de Haar- lemer W. A. v. K. kreeg bij de botsing met de gevel eveneens verwondingen. B. liep bij de botsing een wond boven het linkeroog, een shock en een schaaf wond op; de Haarlemmer moest via het ziekenhuis naar huis worden gebracht met een lichte hersenschudding en enige ontvellingen. Het motorrijwiel werd ern stig beschadigd en de fiets is vernield. In de onderlinge competitie van de schaakclub Kijk-Uit zijn de afgelopen week maar betrekkelijk weinig wedstrij den gespeeld. De oorzaak lag in het feit dat de meeste spelers hun laatste wedstrijd voor de bondscompetitie moesten spelen. In groep één kwamen slechts J. L. Wijd- oogen en P. Lanser tegen elkaar in het strijdperk. Wijdoogen liet zich niet voor de tweede maal verslaan en zal in de af gebroken stelling tenminste remise beha len. Een kostbaar half punt. J. A. Stals zag zijn opmars in groep twee volkomen onverwacht onderbroken door M. Lanser, die een beste zege behaalde. Voor A. Zeijlmans was het ook een goe de week. Hij boekte de eerste volle winst, waarvan A. v. d. Plas het slachtoffer werd. J. Verlaak kon het tegen H. Aarts niet bolwerken waardoor hij nog vaster op de laatste plaats werd genageld. S. Kistema- ker werkte zich in de derde groep op door een zege op A. J. v. Niekerken. Leider J. Vis boekte in groep -ier een mooie overwinning op A. Schelvis en maakt nu een fraaie kans op promotie. Voor deze week staat weer een volledig programma op het rooster. „Never Down" na vijf ronden De stand na de vijfde ronde in de kam pioenscompetitie van de r.-k. bridgeclub „Never Down" te Beverwijk is als volgt: (in percenten). Groep A: 1. v. BalenTervoort 296,11; 2. Ff. DuinP.Poncin 271,79; 3. mv. Groen— J. Schaaper 265,00; 4. Gebr. Groen 256,84; 5. J. Huls-Horsthuis 247,46 Groep B: 1. J. HamersG. Schaaper 279,89; 2. mv. Schaap—mv. Schaaper 268,74; 3. TimmerWillems 266,72. Wij hebben steeds in voorraad alle moderne kleuren nagellakkenaan gepast aan de lip sticks o.a. Cutex, Duragloss, Mar- gret Astor, Peggy Sage enz. Kennemerlaan 73 Nummerbrieven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer brieven worden na 14 dagen vernietigd Trannosan verlost U hiervan! Lijdt U aan likdoorns? De Trannosan Remedy van Prof. Dr. Polland helpt drievoudig: stilt onmiddellijk Uw snerpende pijn en sluit de deur voor iniectie, weekt de kwelgeest los... Binnen 2 dagen plukt U hem als een madeliefje, |^...met wortel en al! Hij komt niet meer terug. Lijd dus niet langer I Ook Uw eeltplekken gaan weg. Doe er vanavond een Trannosan Remedy op. Doosje voor 8; toepassingen 75 cent. Trannosan, Bruisend Voetbad gratis erbij Rationele constructie, goedkope onder delen, dus blijvend voordeligEnwaér U ook in Europa komt - U kunt rekenen op de Fiat-service. Fiat 500 Fiat 600 snelheid: verbruik: Uitvoering 90 km/u 1:22 Voor 2-4 personen of 2 personen met veel bagage, inclusief open dak, verwarming en defroster „economics" f 3799.- „normale" f 4150.- 96 km/u 1:17 met neerklapbare ac-hterbank (handig voor zakengebruik en ingebouwde ver warming. f 4940.- met open f 5240. Een lijst van' alle Fiat-agenten en catalogus sturen wij U graag op aanvraag toe. Stadhouderskade 114 E Amsterdam Tel. 719744 Agenten voor HAARLEM e.o. SUB-AGENT VOOR FIAT 500

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6