Ik hoest niet mee J 9 Jonge Duitser van gestrande kotter afgehaald I Zijn „groene" anemonenknollen bloemkwekerijprodukten Smeden in bollenstreek werken onvermoeid aan praalwagens Vriend waarschijnlijk verdronken bij poging om hulp te halen ABDIJSIROOP Bloemencorso in voorbereiding „De Gladiool" akkoord met prijzenadvies 7 met al die "seizoen- hoesters"! Zakenman uit Zwijndrecht spoorloos verdwenen Hij heejt een schuld van ruim 3x/z ton Op overweg bij Heiloo aangereden en gedood Amsterdamse agenten zijn ontevreden over jongste salarismaatregelen Economische politierechter HÉÉRLIJK JONG, ZO ÉCHT EEN BLAD VAN DÉZE TIJD Belgische onderscheiding voor dr. A. J. Verhage Kerkelijk Nieuws Rotterdammers stalen twintig ton rubber DINSDAG 18 MAART 1958 (Van onze correspondent) GRONINGEN. Twee jonge Duitsers, die het plan hadden opgevat bij Spanje sar dientjes te gaan vissen, zijn met hun kotter „Jupiter" niet verder gekomen dan de Simonsplaat tussen Schiermonnikoog en Rottum. Daar raakte het schip muurvast. Dat gebeurde reeds de vorige week woens dag. Toen er zaterdag nog geen hulp was komen opdagen, ging de 24-jarige Wilhelm Hupke op een vlot van drie olievaten zei lend naar de wal om hulp te halen. Van hem is tot nu toe nog geen spoor gevonden. De andere, de 23-jarige Harold Albouts, is gisteren van het schip gehaald. Een bootje brengt elke maandagmorgen werklieden naar de landaanwinningswer- ken op de Boschplaat. Dat gebeurde ook gistermorgen. Het voer vlak langs de Duitse kotter, waarop iemand wild stond te zwaaien. De jongeman werd van boord gehaald. Toen kwam het verhaal, waaruit bleek, dat het schip reeds van woensdag 12 maart op de Simonsplaat vast zat. De geredde jongeman, die geheel uitgeput was, vertelde dat hij samen met zijn vriend het plan had opgevat om via Engeland naar Spanje te gaan. Zij hadden een houten kotter gekocht, allerlei kostbaarheden aan boord gebracht om in Spanje geld te heb ben en de papieren in orde gemaakt. Het schip werd normaal door de douane te Bre merhaven uitgeklaard. De papieren, ook de Spaanse visa, waren in orde. Met hun kennis van de zeevaart was dit echter niet het geval. Zij raakten reeds een dag later vast op de zandplaat. Aangezien zij niets afwisten van noodseinen, werd een witte vlag gehesen, die echter niets te betekenen heeft in de scheepvaart. Een piloot van een lesvliegtuig van Eelde en enkele vissers hebben de kotter met de witte vlag wel gezien, maar omdat niets erop wees dat het schip in nood was, werd er geen aandacht aan geschonken. Zaterdagmorgen maakten de beide jon gelui een vlot van drie lege benzinevaten. Zij zetten er een zeiltje op en Hupke pro beerde naar de vaste wal te zeilen om hulp te gaan halen. Toen Albouts dat verhaal gisteren vertelde, voeren onmiddellijk dé reddingboten „Insulinde" uit Oostmahorn en de „President Heuss" uit Borkum uit om hem te gaan zoeken. Later nam ook een vliegboot van Valkenburg hieraan deel. De piloot heeft wel het vlot zien drijven maar ADVERTENTIE 't Is er weer, dat ge- hoest in de bus en op kantoor. Niets voor mij! "jij hoest nooit", zegt iedereen. "Hoeft ook niet", zeg ik dan, "ik neem direct Abdij siroop - bij het eerste kuchje! Bij mij krijgen de ziektekiemen geen kans!" De 23 genezende bestanddelen bssen het slijm op en verjagen de ziektekiemen. (AKKER SIROOP) Een 29-jarige meubelhandelaar uit Zwijndrecht is spoorloos verdwenen met '.chtcrlating van een schuld van 362.000. De Zwijndrechtse politie stelt alles in het werk om hem in handen te krijgen en heeft daartoe onder meer de hulp ingeroepen van Interpol. De voortvluchtige meubel handelaar heeft zich volgens de politie bij herhaling schuldig gemaakt aan oplich ting. Hij leefde boven zijn stand, maar toch acht men het onwaarschijnlijk, dat hij de grote bedragen, die hij door handige manipulaties in zijn bezit kreeg, heeft op gemaakt. De mogelijkheid bestaat, dat hij de wijk genomen heeft naar België. De man was aanvankelijk ijscoventer in Dordrecht. Enkele jaren geleden be gon hij een handel in meubelen in Zwijn drecht. De zaken gingen zo goed, dat hij daar eind vorig jaar in een groot pand dat hij grondig had laten verbouwen, een meu belzaak opende. Ook met deze zaak had hij succes. Maar volgens de politie waagde hij zich aan gevaarlijke financiële manipula ties. Uit het onderzoek dat terstond na zijn verdwijning door de politie is ingesteld, kwam vast te staan, dat hij bij een bank te Dordrecht voor 27.600 in het krijt staat. Bij een Rotterdamse zaak voor woningin richting heeft hij een schuld van 160.000. Vier Barendrechtse kooplieden krijgen nog 103.000 van hem en drie Dordtse ban delaren 44.000. Een Rotterdamse zaken man leende hem f 17.000, en donderdag wist hij nog bij een Rotterdamse firma en een Dordts bankbedrijf respectievelijk f 27.540 en f 20.500 los te krijgen. Bij enke- 'e schuldeisers heeft hij een deel van zijn "huid afgelost, maar totaal staat op zijn 'ebetzijde toch een bedrag van 362.000. 'iertegenover staat een waarde van 70 a '0 mille aan meubelen, die in zijn maga- -ijn aanwezig zijn. Om geld los te krijgen gebruikte hij onder meer facturen van een ïrma in IJsselstein, die hij zelf had laten drukken. Hij vulde op zo'n factuur een order" in, die hij bij die firma zou heb ben geplaatst en liet tegelijkertijd met dit bewijs een telegram zien dat hem zoge naamd door een groot warenhuis was ge tuurd, waarin werd bevestigd, dat hem de desbetreffende order was gegeven. Hij vroeg dan of men hem even wilde helpen met de betaling en op deze manier kreeg hij meermalen grote bedragen los. geen jongeman gezien. De „Insulinde" en de vliegboot hebben, toen het donker werd, het zoeken gestaakt. Men mag wel aanne men, dat Wilhelm Hupke verdronken is. De geredde jongeman is eerst naar Us- quert gebracht en daarna naar Delfzijl, waar hij ter beschikking blijft van de marechaussee, totdat nog enige vraagpun ten zijn opgelost. Het schip is namelijk niet verzekerd en zal nog wel enige moeilijk heden opleveren bij een eventuele berging. Vlot gevonden Vanmorgen is aan de Groninger kust bij Pieterburen het olievatenvlot gevonden. De politie zoekt nog naar de vermiste Duitser, doch haar pogingen worden zeer bemoeilijkt door de aanwezigheid van veel drijfhout. Gisteravond heeft de „Insu linde" op een zandplaat bij Schiermonnik oog twee boeien van de „Jupiter" en een paar laarzen gevonden. De 70-jarige heer Klaasse is op de spoor wegovergang nabij Heilo door een trein aangereden en op slag gedood. Deze over weg wordt beveiligd door bomen, die slechts het rechter gedeelte van de rij baan afsluiten. Het dalen van de bomen wordt aangegeven door het rinkelen van een bel. Vermoed wordt dat de heer Klaas- se, die te voet de rails overstak, de bel niet heeft gehoord en doordat hij aan de linkerkant van de weg liep ook niet heeft opgemerkt dat de bomen gesloten werden. Rumoerige protestvergadering In een maandagavond te Amsterdam gehouden buitengewone vergadering der afdeling Amsterdam van de Nederlandse Politiebond, die door ongeveer 800 lagere politieambtenaren werd bijgewoond, ook leden van de andere politiebonden wa ren aanwezig hebben vele sprekers hun ontevredenheid geuit over het resultaat van de laatste salarismaatregelen voor het overheidspersoneel (de loonsverhoging van 3 pet.). Deze nogal rumoerig verlo pen protestvergadering was op verzoek der leden door het bestuur uitgeschreven. Herhaaldelijk kwamen uit de zaal inter rupties als de voorzitter of sprekers uit de vergadering aan het woord waren. „Wil de regering ons verleiden hetzelfde te doen als wat in Oslo en Parijs is gebeurd? werd er geroepen, men applaudisseerde en floot op politiefluitjes. „Wij wensen ons niet te laten afschepen met een fooi," „Wij worden te laag betaald om ons werk naar behoren te vervullen," zo werd betoogd. Een motie, waarin om heropening van het overleg werd gevraagd met een daarbij te stellen eis van 10 pet. loonsverhoging werd niet in stemming gebracht. Tegen middernacht werd een motie van het bestuur in stemming gebracht. Deze werd met meerderheid van, stemmen aangenO' men. In de motie werd het beleid van het afdelings- en hoofdbestuur en de algeme ne centrale van overheidspersoneel goed gekeurd, maar het ernstige misnoegen uit gesproken over het bereikte resultaat. Voor werd in de motie gewezen op „de zeer lage periodieken van vier groepen (agent, hoofdagent wachtmeester en wachtmeester le klas)." Het hoofdbestuur werd opgedragen met alle wettige midde len te streven naar verdere verbeteringen. „Handelt een bollenkweker, die ane monenknollen heeft gekweekt en deze als zogenaamd „groen" verkoopt in strijd met de bloemkwekerij-verordening 1954?" Deze principiële vraag deed zich voor in de zaak tegen een vijftigjarige Heem- steedse kweker-handelaar, die maandag voor de Haarlemse economische politie rechter, mr. J. D. Vink, heeft gediend. De Heemstedenaar was ten laste gelegd dat hij. zonder in het bezit te zijn van de vereiste vergunning, op een stuk grond in Heemstede, groot 1400 m2, anemonen zou hebben gekweekt. Hij was wel in het be zit van een vergunning om bloembollen te kweken. In maart van het vorig jaar had hij de anemonenknollen, waaraan reeds wat groen te bespeuren viel, ver kocht aan een bloemkweker in Lisse. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, was van oordeel dat de verdachte de bloemkwekerij-verordening had over treden omdat deze als de feitelijke teler van de anemonen moet worden aange merkt en wel tot het einde van de bloei tijd. „De anemonen zijn voor rekening en risico van verdachte gekweekt. Indien men van dit begrip afstand zou doen kan men vele reglementen en verordeningen aangaande de bloemkwekerij wel af schaffen", zo meende de officier, die tegen de Heemstedenaar een boete van drie honderd gulden, subsidiair zestig dagen hechtenis, eiste. Mr. Vink vroeg aan de Lisser bloem kweker, die als getuige werd gehoord, of hij aan de door hem gekochte knollen kon zien dat het anemonenknollen waren. Dezp antwoordde ietwat verwonderd: „Als je zo van je twaalfde jaar af in de bloem kwekerij zit weet je dat zo zoetjesaan wel, edelachtbare". Verdachte's raadsman, mr. O. H. van Wijk, betoogde dat zijn cliënt zich niet aan een strafbare handeling had schuldig gemaakt. Artikel 36 en 37 van het Han delsreglement heeft met dit soort verkoop niets uit te staan, meende hij. Rekening en risico dienen in het onderhavige geval gelijk te worden gesteld aan de feitelijke handeling, dat is hét kweken van bloe men, hetgeen wel door de koper van de knollen maar niet door zijn cliënt is ge beurd, aldus mr. Van Wijk, die van me ning was dat hier strafrecht en civiel- recht met elkaar verward worden. De raadsman betoogde voorts, dat de ver dachte er geen moment aan gedacht heeft de anemonenknollen als veldgewas te telen en te verkopen. Hij noemde de tenlaste legging een wonderlijk gekunstelde en ge forceerde constructie, welke coüte aue coüte moet aantonen dat zijn cliënt bloem kwekerijprodukten heeft gekweekt. Mr Van Wijk meende dat opzet noch schuld wettelijk en overtuigend bewezen waren en concludeerde tot vrijspraak van zijn cliënt. Op verzoek van de raadsman zal de economische politierechter op maandag 24 maart in deze zaak schriftelijk uit spraak doen. Een 47-jarige veehouder uit Wormer moest zich verantwoorden wegens over treding van de wet Vervreemding land bouwgronden Hij had in juli van het vorig jaar een uit een nalatenschap verkregen boerderij met negen hectaren weiland verkocht voor 35.500. Hem was ten laste gelegd dat hij bij deze verkoop als voorwaarde had gesteld, dat de koper tevens de inventaris van het bedrijf voor f 25.000 moest over nemen. De koop van de boerderij met weiland zou dus onverbrekelijk aan de koop van de inventaris zijn verbonden. Een drietal ambtenaren van de algemene inspectiedienst die als getuigen werden gehoord hadden de waarde van de machi nes, werktuigen gereedschappen en de veestapel niet hoger dan 21.100 ge taxeerd. De als getuige gehoorde koper zeide, dat hij de prijs van de inventaris weliswaar wat aan de hoge kant had ge vonden, maar dat hij er niets ongewoons in had gezien dat bij de verkoop van de b'óerdefij ook de inventaris waS inbegre pen. Overigens was deze getuige allesbe halve positief in zijn verklaringen. Zo antwoordde hij op de vraag van de politie rechter of de koop van de boerderij en in ventaris afzonderlijk mogelijk zou zijn ge weest na lang aarzelen: „Ik zal maar nee zeggen". De officier van Justitie achtte op grond van de inhoud van het koopcontract, waarin de overname van de inventaris voor 25.000 als voorwaarde bij de koop van de boerderij was bedongen, be wezen dat hier gedwongen koppelverkoop heeft plaatsgevonden. Ook het tweede ten laste gelegde feit de te hoge prijsbe rekening voor de inventaris, achtte de of ficier bewezen. Hij eiste voor beide straf bare feiten tezamen een boete van 2500, subsidiair twee maanden hechtenis. De raadsman van de verdachte, mr. J Lieuwen uit Purmerend, betoogde dat zijn cliënt de boerdeij met weiland, veestapel en inventaris voor f 65.000 totaal te koop had aangeboden, 40.000 voor de boerde rij met weiland en 25.000 voor de inven taris. De getuige-koper had tegen dit be drag geen bezwaar gemaakt omdat alles in uitstekende staat verkeerde. De Grond kamer van Noordholland had nadien de prijs voor de boerderij en het weiland vastgesteld op 35.500, maar de prijs voor het vee en de overige inventaris was niet gewijzigd. Dit laatste was voor mr. Lieuwen een bewijs dat de door zijn cliënt gevraagde prijs voor de inventaris niet te hoog was gesteld. Volgens de raadsman had de koper geen enkele verplichting om bij de koop van de boerderij ook de inven taris over te nemen. Mr. Vink achtte ech ter op grond van de verklaring van ge tuige en de inhoud van het koopcontract gedwongen koppelverkoop en te hoge prijsberekening wettelijk en overtuigend bewezen. Bij zijn vonnis wilde hij reke ning houden met de omstandigheid van verdachte die momenteel van de rente van een klein kapitaal moet leven. De veehouder werd veroordeeld tot een boete van duizend gulden, subsidiair een maand hechtenis. Van links naar rechts op deze foto ziet men Sir Edmund Hillary, Lady Hil lary, dr. Vivian Fuchs en mevrouw Fuchs, nadat de Britse zuidpoolexpe ditie met de „Endeavour" in de Nieuw- zeelandse hoofdstad Wellington was aangekomen. Het Nieuwzeelandse blad „Dominion" heeft geklaagd dat dr. Fuchs niet het eerst werd begroet door zijn vrouw, maar door een lange rij officiële persoonlijkheden. ADVERTENTIE Dit is het geheim waarom al wat jong is en zich jong voelt, onweerstaanbaar aangetrokken wordt door dit fleurige blad met zijn hartverwarmende gezelligheid- Let de komende weken eens extra goed op MARGRIET met haar verrassende inhoud! Alléén MARGRIETkan zóveel bieden, want- MARGRIET is verreweg het grootste blad van Nederland. Nog ruim een maand en dan zal voor de elfde maal het bloemencorso voor de bloembollenstreek worden gehouden. Dit maal rijdt de corsokaravaan uit onder de naam „Lenteparade 1958". Dat gebeurt op 26 april. Tenminste: vermoedelijk. Want pas op het laatste ogenblik is men zeker van de datum. Om te zorgen, dat de stoet praalwagens ongeveer 35 kan uit rijden, zijn al enkele maanden op verschil lende plaatsen in de bollenstreek handige lieden druk in de weer. Aan de opbouw van de praalwagens komen namelijk vele handen te pas. En als de corsostoet op zaterdagmorgen 26 april bij de Warmon- derdam start, vormt dit de bekroning voor het enthousiasme, waarmee velen zich voor het slagen van het corso hebben ingezet. Bijna alle ontwerpen zijn weer van „cors'oconsul" Jos van Driel uit Amstel veen, die welhaast het gehele jaar voor het corso in actie is. Want de heer Van Driel doet méér dan alleen de ontwerpen maken. Hij doet zijn best om de corso wagens te „verkopen", rijdt de smeden af om bij de bouw van de wagens nuttige adviezen te geven en zorgt dat allerlei andere mensen aan het werk worden ge zet. De laatste weken is hij daarom steeds weer in de bollenstreek te vinden. De ene keer overlegt hij met een van de smeden in Warmond, Lisse of Hillegom. De andere keer is hij bij de mattenvlechters in de HBG-hal in Lisse of klopt hij bij een naai ster aan, die een japon moet maken voor een van de meisjes, die op de praalwagens zullen plaatsnemen. Al deze activiteit zou echter op niets uit lopen, als de heer Jos van Driel zich niet verzekerd wist van de grote medewerking, die hij van vele kanten krijgt. „Het corso is het resultaat van een samenspel van krachten", zegt hij in een hem typerende zin. In het fabriceren van dergelijke zin nen is hij trouwens zeer sterk. „Verkoop de lente", schreeuwt hij de bollenstreek toe. En laat er dan onmiddellijk een lange bespiegeling op volgen, die onderbroken wordt door reclamezinnen als „Het corso is een blikvanger, die is uitgedacht om meer bollen te verkopen". De heer Van Driel gelooft niet, dat hij bij het ontwerpen van de praalwagens spoedig op een dood punt zal aankomen. „Op het vlak van de fantasie raak je nooit uitgepraat. Trouwens: het corso vernieuwt zich geleidelijk". Hij denkt hierbij aan het ontwerpen van non-figuratieve wagens, die „los van een verhaaltje" alleen lijnen- en kleurenspel zijn. „Maar dit moet ge leidelijk gaan, want het nieuwe moet ac ceptabel zijn van het grote publiek". Een zevental smeden is in januariKal be gonnen met de bouw van de corsowagens Vele meters betonijzer worden verwerkt in de geraamten, die in de open lucht bij de smederijen staan opgesteld, 's Avonds wordt thans geregeld tot laat in de sme derijen overgewerkt voor het lassen van de diverse onderdelen, die op de grote platte wagens moeten worden gemonteerd. Voordat de smeden aan het werk zijn gegaan, hebben zij grondig de tekening bestudeerd, want de ontwerper stelt hen soms voor puzzels. Daarna wordt dan met het buigen en lassen van het ijzer begon nen. De constructie moet zeer stevig zijn want in sommige gevallen zal enkele me ters boven de begane grond een bloemen- fee of een mythologische figuur tronen. En men kan deze niet op een wankele con structie laten plaatsnemen. Als het ijzeren geraamte gereed is, gaat de wagen naar de HBG-hal in Lisse, waar mattenvlech ters het geraamte aankleden met een ste vig rietdek. In de hal zag men dezer dagen al enkele „beklede" wagens staan. Zoals „Discovery", een wagen, waarop een grote angstaanjagende saurus zijn dreigende kop vooruitsteekt. Het achterste gedeelte van de wagen wordt ingenomen door de kop van een mammoet waarop de mens zal tronen als ontdekker en beheerser van de natuur. Naast die wagen „ligt" een sierlijk schip aari decade)"waarop öe> kranen kisten met bloembollen overladen. Zoals men begre pen zal hebbën, syiribbliseert deze wagen de export. Als men deze kale wagens ziet, kan men zich nog moeilijk indenken, dat straks tienduizenden mensen in verrukking zullen komen van het kleuren- en lijnen spel, dat straks aan hun oog voorbij zal trekken. Nu nog missen de wagens alle aantrek kelijkheid waarmee niets gezegd wil zijn van het vakkundige werk der smeden, die dank zij de groeiende ervaring gelei delijk tegen lagere prijzen kunnen werken. Eerst pas als honderden handen de rieten bekleding met hyacintentrossen hebben be dekt, krijgen de wagens hun aantrekkelijke gestalte. Dan zijn zij geworden tot rijdende uitbeeldingen van bijvoorbeeld:de Geisha. Carmen of Peer Gynt of men ziet het gol- venspel van een bloemenzee, die Ondine zal omspoelen. Nog een maand en deze en andere praalwagens zullen uitrijden als resultaat van een samenwerking tussen vele mensen, die zich als doel hebben ge steld: de faam van de bollenstreek door een voortreffelijk bloemencorso een nog betere klank te geven. De Nederlandse Gladiolus Vereeniging heeft maandagmiddag in café-restaurant Brinkmann in Haarlem beraadslaagd over het aan het Produktschap voor Siergewas sen te geven prijzenadvies. De vergadering, die onder leiding stond van de heer L. W. J. Bijvoet, ging met de voorgestelde prij zen akkoord. Door de kwekers en expor teurs in het bestuur waren deze prijzen reeds goedgekeurd. Buiten het b' stuur om was een lijst rondgegaan, waar op 23 fir ma's hun prijzen hadden vermeld. Deze bleken overeen te komen met die van het bestuur. De heer Bijvoet wees erop, dat het pro duktschap vorig jaar de voorgestelde prij zen had verlaagd, hetgeen voor het eerst in de geschiedenis van „De Gladiool" is. Thans stelde het bestuur de volgende prij zen per honderd voor: 14/op 7,50; 12/14 f6,25; 10/12 f4,25; 8/10 f4,75; 6/8 f 1,75; 4/6 fl,20; 2/4 f0,60. Deze prijzen ligger hoger dan vorig jaar. Naar het oordeel van de voorzitter werd dit noodzakelijk geacht om de kweker wat. meer winst te gunnen. De teelt wordt steeds moeilijker en duurder. De kwekers in Westfriesland verklaarden zich geheel met het standpunt van het bestuur ak koord. Ook zij waren van mening, dat er vermoedelijk voldoende kleine maten zul len zijn, gezien de vermoedelijke grote uit zaai van kralen. Het plantgoed daaren tegen is schaars en duur. De heer Freriks zou gaarne aparte prij zen voor de U.S.A. zien. Deze zouden on geveer tien percent hoger moeten liggen om het „jobbers-discount" op te vangen. Hij werd door een bescheiden groepje ge steund. Andere „Amerikaanse exporteurs" verklaarden zich tegen, omdat de concur rentiepositie toch al moeilijk genoeg is. Het resultaat van de uitwisseling van me ningen was, dat de heer Freriks geen voor stel indiende. Slechts vijf aanwezigen wa ren tegen de voorgestelde prijzen. In de rondvraag kreeg het bestuur net netelige probleem van het brandziek onder de aandacht. Er worden grote partijen af gekeurd door „Export U.S.A." als er maar één brandzieke gladiool in zit. Men vond dit wel drastisch en begon te vrezen, dat de vriendschappelijke verhouding tot de controleurs zou verdwijnen. De voorzitter van het Produktschap voor siergewassen, dr. A. J. Verhage, is be noemd tot officier in de Kroonorde van België. Dit werd meegedeeld in een bij eenkomst in de Belgische ambassade door de ambassadeur van België, de heer F. X. J. M. G. van der Straeten-Waillet. De ambassadeur merkte daarbij op, dat in het grote verband van de Europese markt samenwerking tussen de landbouwspecia- listen van beide landen noodzakelijk is. „Uit de vele werkers in de Benelux-bloe- mentuin is thans een man gekozen, aan wie het ereteken kan worden overhan digd," aldus de ambassadeur. De voorzitter van de Gentse Bloemis tenvereniging, tevens voorzitter van de Belgische Nationale Dienst van In- en Uit voer van Tuinbouwprodukten, de heer P. van der Dael, heeft de grote bijdrage ge memoreerd, die dr. Verhage voor de eco nomie van zijn land heeft geleverd. Daar bij heeft hij ook gewag gemaakt van de samenwerking tussen beide landen in het kader van de Europese markt. De ondervoorzitter van het Produkt schap voor Siergewassen, de heer Th. R. de Vroomen, bracht dr. Verhage dank voor al hetgeen hij in de sector van de sier teeltgewassen heeft gedaan. Hij bood hem een bloemstuk aan, dat uit prachtige or chideeën was samengesteld. Dr. Verhage bracht tenslotte dank in het bijzonder aan de medebestuursleden en leden van het produktschap. Hij zag in de hem verleende onderscheiding te vens een blijk van waardering voor hun werk. Ned. Herv. kerk Beroepen te Vriescheloo (toez.) C. Boo gaard, te Noordbergum te Bovensmilde (toez.) W. v. Bruggen, kand. te Utrecht. Aangenomen naar Dokkum G. Zonne- berg te Werkendam Bedankt voor Noordwijk-Binnen (2e pred.pl.) C. L. Timmers te St. Pancras. Bedankt voor Oude- en Nijehorne A. Donker te Dwingelo voor Wissekerke (toez.) Chr. van der Leeden te Hazers- woude. Chr. Geref. kerken Tweetal te Schiedam M. Vlietstra te Eemdijk en C. v. d. Weele te Leiden. Beroepen te Bunschoten W. v. 't Spijker te Drogeham te Ede P. Op den Velde te Hilversum-O. Bedankt voor Driebergen N. de Jong te Katwijk aan Zee. Tweetal te Rotterdam-Kralingen T. Brienen te Mussel en G. de Vries te Zeist. Geref. kerken Bedankt voor Leek en voor Oude-Peke- la S. S. van Dijk te Witmarsum. Doopsgez. Broedersschap Aangenomen naar Barsingerhorn J. J. J. v Sluijs te Burg op Texel. De Rotterdamse politie heeft vier Rot terdammers aangehouden die gezamen lijk sinds november op nachtelijke stroop tochten 20 ton rubber ter waarde van 30.000 tot f 40.000 hebben gestolen uit een fabriek te Roosendaal. Het was de Rotterdamse politie opgeval len, dat 's nachts geregeld een auto met vier mannen, van wie enigen bij de politie minder goed bekend staan van Rotterdam uit in zuidelijke richting reed. Eén keer hield men de auto aan, maar de politie kon toen niets onrechtmatigs ontdekken. Zij ging echter na, wat het nachtelijke reisdoel was en toen kwamen de diefstal len bij de fabriek aan het licht. De gestolen rubber werd aan handela ren in Waalwijk en omgeving verkocht. Eén keer zelfs heeft de gedupeerde fa briek haar eigen rubber gekocht. De vier Rotterdammers zijn overgebracht naar de politie in Roosendaal.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11