Bedrijf in Heiloo kan enige gedupeerde agrariërs redden BADDOEKEN 3 r THALIA Groothandel strafbaar wegens verkoop ondermaatse vis Relief voor St. Lucia ULO Havenberichten Visserij-varia IJmond-agenda A anmeldingsfo Geschikt voor groente- en bollenteelt ABVA-leden stellen vertrouwen in hoofdbestuur Vervangende gronden voor Beverwijk en Heemskerk Schaakclub „Weenink" steeg in ledental Kortebaandraverijen in de komende zomer „Breestraat-vriendelijk- heidsactie" in begin April I.L.V.T. gaat gronden kopen en verkopen „Turnlust" wordt steeds groter Premier en oud-premier Economische politierechter Arbeider bij hoogovens ernstig aan voet gewond onze permanent fcx- ƒ8.50 MAISON „ANNY" Na achterstand boekt VZV ruime zege Bridgeclub „Driehuis" in zesde competitiewedstrijd WOENSDAG 19 MAART 1958 7 De heer C. Oly In Heiloo heeft het Inter communaal Lichaam Vervanging Tuin- bouwgronden (I.L.V.T.) een boerderij met weilanden aan de Meerweg 21 te koop aan geboden. De prys hiervan zal 75.000, bedragen, welke prjjs door de Haarlemse grondkamer werd goedgekeurd. Xe hoge stand Het dagelijks bestuur tekent hierbij aan, dat het complex na grondverbetering en ontwatering geschikt kan worden gemaakt voor de tuinbouw. De grond blijkt zich uit stekend te lenen voor de uitoefening van groenteteelt, zowel onder glas als op de volle grond. En gedeelte van het complex kan voorts dienen voor de bollenteelt. Kalkrijk zand uit de ondergrond zal dan naar boven gebracht moeten worden. Alles bij elkaar genomen is het geheel geschikt voor verscheidene bedrijven uit de ÏJmond, die naast groente teelt ook veelal wat bollen telen. De stand van het grondwater is voor het tuinbouwbedrijf, vooral in de zomermaan den, te hoog. Op betrekkelijk eenvoudige wijze kan dit echter worden verholpen. Men behoeft dan slechts een vol-automa- tische onderbemalingsinstallatie bij een van de middelste sloten in werking te stel len. Splitsing van het bedrijf in zijn hui dige vorm is ook zeer wel mogelijk, bit kan namelijk noodzakelijk worden daar het ge hele oppervlak waarschijnlijk niet voor één tuinbouwbedrijf in beslag zal worden ge nomen. Door het aanleggen van dammen met duikers kunnen de verschillende ka vels alle aan de verharde weg komen te liggen. Indien zulks wordt uitgevoerd zal ADVERTENTIE Als de bestedingsbeperking uw be- groting in de war stuurt wil dat dan zeggen dat u zich niet meer moet üjj wassenNeen, u heeft als de ■5 oude badhanddoeken versleten zijn evengoed nieuwe nodig. Maar dan ook kopen als de prijs het laagst is, de kwaliteiten die tot de beste uit Twente gerekend worden, «4 voor een prijs die bijna DE HELFT is van de normale.... voor nog geen TWEE GULDEN VI3FTIG. -4 En morgen doet u dat, maar dan ook slechts één dag 4 Wij bieden u 240 zware grote •4 -4 •4 •4 •4 4 -4 •4 50 x 100 cm een enkele met kleine foutjes DONDERDAGMORGEN om half 9 begint de verkoop van deze partij baddoeken in moderne fantasie dessins van 4.75 O /I Q voor slechts En bovendien onze waardebiljetten. Zo lang de voorraad strekt •4 4 4 4 4 4 4 ▼TTTTTTTTVTTTTTVTTVTTTTVTTTV Lange Nieuwstr. - Marktplein IJmuiden - Tel. 5205 De leden van de Beverwijkse afdeling van de Algemene Bond van Ambtenaren hebben dinsdagavond blijk gegeven van hun vertrouwen in het hoofdbestuur van hun bond Onder de leden was onrust geconstateerd, toen bekend werd hoe de salarisonderhandelingen waren afgelopen. Het bestuur had daarom gemeend een hoofdbestuurslid uit te moeten nodigen om een en ander over de gang van zaken mee te delen. De heer A. van Rossen hield in zaal Timmer een gloedvol betoog, waarin hij de moeizame onderhandelingen schetste. Het grootste winstpunt was volgens hem het feit dat men met het Georganiseerd Over leg op de goede weg is en dat nu kan worden gesproken van een overleg, waarbij ook de regeringsvertegenwoordigers onder handelingsbevoegdheid hebben. De heer Van Rossen noemde de resultaten accep tabel, temeer indien men dit beziet tegen de achtergrond van de economische toe stand waarin ons land thans is komen te verkeren. Met een groeiende werkloosheid wat in de jaren vóór de oorlog een loonsverlaging voor ambtenaren met zich meebracht is men er thans toch in ge slaagd enige verbeteringen tot stand te brengen, waarvan ook de middelbare amb tenaren meeprofiteren. De regering wilde aanvankelijk alleen iets voor de lagere ambtenaren doen, hetgeen voor de schat kist een uitgave van 9 a 10 miljoen gulden per jaar zou betekenen. De jongste maat regelen schatte de heer Van Rossen op 25 a 30 miljoen gulden per jaar. Na de inleiding werd nog een aantal vragen gesteld, die de spreker de ge legenheid gaf nog wat dieper op enkele aspecten in te gaan. In het openingswoord deelde de voorzit ter, de heer A. v. d. Bosch, mede dat één lid had gemeend te moeten bedanken na het bekend worden van het resultaat van de salarisonderhandelingen. Vergadering uitgesteld Door bijzondere omstandigheden is de aangekondigde vergadering van de Ne derlandse Onderwijzers Vereniging te Be verwijk dinsdagavond niet doorgegaan. De vergadering is nu vastgesteld op dins dag 25 maart in de Emmaschool aan het Moensplein. de verkaveling voldoen aan de eisen, die noodzakelijk zijn wil men een rationele be drijfsvoering mogelijk maken. De verkoper is bereid de koopsom, groot 75.000 gulden aan het I.L.T.V. te lenen voor vijf jaar zonder aflossingen en tegen een rente van vier percent per jaar. Het dagelijks bestuur stelt het algemeen bestuur voor zijn goedkeuring aan dit voor stel te hechten, daar dit bedrijf van groot belang is als vervangende grond voor de ge dupeerde agrariërs in de IJmond. Tot slot zij nog vermeld, dat de technische com missie van het bestuur en de adviescom missie zich met de aankoop van het bedrijf in Heiloo kunnen verenigen. Het Intercommunaal Lichaam Vervan ging Tuinbouwgronden (I.L.V.T.) zal zich tijdens haar vergadering op donderdag 27 maart in „Scheybeeck" te Beverwijk on der andere beraden over het voorstel om grond aan Beverwijk en Heemskerk te ver kopen. Het gemeentebestuur van Bever wijk heeft namelijk verzocht om van het I.L.V.T. weilanden en duingrond aan de Duinweg in Heemskerk te mogen kopen. De oppervlakte van deze gronden geza menlijk bedraagt ongeveer twee hectare. Deze grond is nodig als vervangende grond voor de gebroeders C. A. en Th. H. de Ruiter in Beverwijk, die hiervoor in de plaats grond in „Holland" en „Meerestein" aan Beverwijk zullen verkopen. Aan Heemskerk zal een stuk grond van twee hectare aan de Wentweg worden ver kocht ten behoeve van tuinder E. de Groot, die in het uitbreidingsplan „Assumburg" ruim twee hectare aan de gemeente Heemskerk heeft afgestaan. De prijs van de te verkopen gronden werd vastgesteld op elfduizend gulden per hectare, hetgeen overeenkomt met de boekwaarde. De Land- en Tuinbouwbank in 1957 Volgens de kassier van de afdeling Be verwijk van de Coöperatieve Land- en Tuinbouw Bank, de heer R. de Ruyter, is 1957 een goed jaar geweegt voor de bank. De totaalomzet was ruim vier miljoen gul den hoger dan in 1956. Men besloot de winst, een bedrag van f 7.420,53 aan de reserve toe te voegen. In een nabeschou wing deelde de kassier mee, dat de be stedingsbeperking een goede werking heeft gehad op het verlagen van de ren tevoet. Meegedeeld werd, dat het huis, waar de bank is gevestigd, thans een ver bouwing ondergaat. Er komt een grote hal met loketten. De brandkast wordt ver vangen door een grote kluis, waarin ook de leden hun waardepapieren kunnen op bergen. De aftredende bestuurder, de heer G. J. de Wit, zag zich met 142 van de 148 uitgebrachte stemmen herkozen. De Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft het ledenverlies van verleden jaar ruimschoots goedgemaakt door de aanwas van nieuwe leden. Het aantal is hierdoor op een goed peil gekomen: het steeg van 30 tot 51, waarvan 10 jeugdleden. In hotel „Bellevue" werd dinsdagavond de jaarver gadering gehouden die zich in een flinke belangstelling mocht verheugen. De voor zitter, de heer J. C. Muyen, deelde mede dat het lidmaatschap van Kennemer staten per 1 april in zal gaan met een proeftijd van één jaar. Na afloop hiervan zal wor den beslist of tot een definitieve toetre ding zal worden overgegaan. Bij Kenne mer staten zijn dan drie schaakverenigin gen aangesloten: „Pat Mat", „Kijk Uit" en „Weenink". Uit het jaarverslag van de penningmees ter, de heer L. H. Siebers, bleek dat over 1957 een batig saldo is te constateren. Van het bestuur traden af de heren F. H. Piet, P. H. Bakker en L. H. Siebers, waarvan de twee laatstgenoemde zich niet herkiesbaar stelden. In hun plaats werden benoemd de heren G. de Koter en J. Bur gerhout. Als afgevaardigden naar de gedelegeer den vergadering van de Noord-Hollandse Schaakbond, die waarschijnlijk op zater dag 19 april zal worden gehouden, werden benoemd de heren G. de Koter en C. Ver duit. Tot besluit van deze geanimeerde ver gadering werd gesproken over de zomer wedstrijden. Besloten werd hiermee op dezelfde voet door te gaan. Met ingang van 1 juni zal worden begonnen. Blijkens de „Koersalmanak 1958" wordt de jaarlijkse kortebaandraverij in Sant poort dit jaar op donderdag 7 augustus ge houden. De kortebaan in Beverwijk staat op donderdag 14 augustus en de draverij te Heemskerk op donderdag 4 september. In een circulaire aan de leden heeft het bestuur van de Breestraatvereniging mee gedeeld, dat aan de Beverwijkse Midden stands Centrale (B.M.C.) is verzocht bij het gemeentebestuur vergunning te vra gen voor het houden van een wekelijkse koopavond. Deze zou dan op vrijdag avond worden gehouden. Het bestuur deelt niet mee of het personeel of de orga nisaties ook zijn gehoord over dit plan. Iets bijzonders is de „Breestraat-vrien- delijkheids-actie", die men wil houden van 28 maart tot 13 april. Het publiek zou dan moeten optreden als jury en uitmaken welke verkoopster (verkoper) de vriende lijkste en vakkundigste bediening geeft. De drie besten, die door het publiek wor den uitverkoren, zullen dan ieder een ge heel verzorgde reis van vijf dagen naar Parijs aangeboden krijgen. Het winkelpersoneel zal bij deze actie genummerd worden. Donderdag 27 maart des avonds om acht uur zal in „Scheybeeck" in Beverwijk een openbare vergadering van het Inter communaal Lichaam Vervanging Tuin bouwgronden plaats hebben. Op de agenda staan onder meer de vol gende punten: vaststelling begroting voor 1958; voorstel tot het kopen van een boer derij in Heiloo en tot het aangaan van een geldlening groot 75.000 gulden met 'n ren te van vier percent per jaar; voorstel om enkele stroken grond in het plan „De Bie" onder Heemskerk aan te kopen en tenslot te de verkoop van vier hectare weiland in het plan „De Bie" aan Beverwijk en Heemskerk. De stukken liggen ter inzage: in Velsen ten raadhuize op woensdag 19 en donder dag 20 maart, in Heemskerk op vrijdag 21 en zaterdag 22 maart, en in Beverwijk op maandag 24 en dinsdag 25 maart. De Beverwijkse Gymnastiekvereniging „Turnlust" krijgt steeds meer leden. Voor al i^it de nieuwe woonwijken treden velen als lid tot de oudste Beverwijkse turnver eniging toe. Op de dinsdagavond gehou den jaarvergadering heeft de voorzitter, de heer K. van Leeuwen dit meegedeeld. „Turnlust" heeft nu 550 leden. Men ziet met voldoening op het afgelopen jaar te rug. Inmiddels worden al weer vele plan nen voor het nieuwe jaar gemaakt. Er staan een openluchtuitvoering, onderlin ge wedstrijden voor jongens en heren en deelname aan de sportavond op het pro gramma. Men neemt echter niet deel aan de Bondsfeesten in Arnhem, zodat men ook niet uitkomt op de Olympische dag. In het bestuur werden de heren K. van Leeuwen, K. Leguit en H. Los herkozen. In een vacature werd voorzien door de be noeming van Mej. C. van Rijn. „Wijk aan Zee en Duin" op de eerste plaats De Coöperatieve boerenleenbank „Wijk aan Zee en Duin" mag er zich op beroe men op de eerste plaats te staan in de kring der Boerenleenbanken in de bloem bollenstreek. Van de 24 aangesloten ban ken van Wassenaar tot Castricum staat deze bank nummer één, wat betreft de in 1957 ingelegde spaargelden. Er werd ruim ƒ450.000 ingelegd. Met trots deelde de voorzitter, de heer R. Hommes, dit op de dinsdagavond in 't Centrum gehouden jaarvergadering mee. De voorzitter bracht nog naar voren dat het een goed jaar voor de bank is geweest. Er werd een winst van 8420,98 gemaakt. De kas sier de heer G. L. Taffijn gaf een toelich ting op de verschillende rekeningen. Het ledental is met 37 leden toegenomen, zo dat er nu in totaal 429 leden zijn. Het aan tal spaarders is toegenomen tot 1218, de spaargelden bedragen 2.494.015,53. In het bestuur werd de heer H. Dames her kozen. Ook het lid van de raad van toe zicht, de neer C. van Duivenvoorde kreeg weer zitting. Premier Macmillan van Groot-Brit- tannië heeft zijn voorganger, Sir An thony Eden, verslag uitgebracht over zijn reis door verschillende landen van het Britse Gemenebest. Macmillan deed Sir Anthony en Lady Eden een omstandig verhaal van de tocht, die de vroegere premier zelf gemaakt zou hebben, als hij niet genoopt was af te treden. Nieuwe lerares aan de Huishoudschool B. en W. van Velsen stellen de raad voor te benoemen tot lerares aan de mevr. dr. J. v. d. Bergh van Eysinga-Eliasschool te IJmuiden: mevr. P. .T. EekhofJansen, voor het tijdvak van 1 februari 1958 tot en met 31 juli 1958. ADVERTENTIE ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. - 8 uur in een speciale voorstelling GRACE KELLY in een van haar laatste films THE SWAN De liefdesgeschiedenis van een prinses in cinemascope en kleuren met Alec Guinnes en Louis Jordan. Het verrukkelijke verhaal van een koninklijke romance! 14 j. HEDENAVOND 8 uur laatste voorstelling ROMY SCHNEIDER in „MONPTI" 18 j. DE ECONOMISCHE POLITIERECHTER te Amsterdam, mr. J. A. Bletz, heeft de IJmuidense groothandelaar C. G., die op 28 november van vorig jaar ondermaatse schar aan een kleinhandelaar te Volendam leverde, strafbaar bevonden. De politie rechter constateerde geen grote schuld. Hij was van mening, dat men niet van het Staatsvissershavenbedrijf koopt, omdat dit bedrijf slechts bemiddeling verleent. De handelaar werd veroordeeld tot een geldboete van 25.of vijf dagen hechtenis. De Volcndamse handelaar S. T. kreeg een geldboete van 20. Bij het verhoor van de groothandelaar C. G. bleek, dat de schar op 28 november te IJmuiden was gekocht en was door.ver- kocht naar Volendam. De controleur J. van de Algemene Inspectiedienst trof daar in 100 kg schar 19 kg ondermaatse visjes aan. „Wist u niet dat er ondermaatse vis in zat", vroeg mr. Bletz. „De vissers mogen die vis niet aanbren gen en we denken dus, dat er geen onder maatse vis in de hal staat", aldus de han delaar. „Maar je kunt die Urkers toch niet altijd vertrouwen", merkte de politierechter op. Eigen verantwoording De handelaar voegde er aan toe, dat men verwacht, dat de vissers, de contro leurs in de hallen en het personeel van het Staatsvissershavenbedrijf scherp toezien op het aanvoeren van de vis. De politierechter was echter van mening, dat de handelaar eigen verantwoording heeft en zelf ook moet controleren. In een schrijven hadden de vissers, die de schar in IJmuiden hadden aangevoerd, verklaard, dat zij geen ondermaatse vis in de hallen hadden geplaatst. Zij meenden niets te maken te hebben met hetgeen er na de lossing in de hallen of de vispakhui- zen is geschied. Vandaag wordt hel nieuwe gebouw van de r.-k. St. Lucia ULO aan de Pla- netenlaan in Haarlem-Noord met een Heilige Mis in de aula ingewijd en donderdag wordt het officieel in tegenwoordigheid van vele belangstel lenden geopend. De school was al anderhalve maand in gebruik. Van daag is het relief voor de school erin gebracht, dat vervaardigd werd door de Haarlemse beeldhouwer Theo Mulder. Het verzinnebeeldt de berech ting en de terechtstelling van St. lang. Lucia, tijdens de Christenvervolgingen te Rome. De volkomen geloofsernst van St. Lucia, het vergeefse trekken van de buffels, welke haar af zouden voeren ter executie; het ingrijpen van de beul, die uit angst op de executie vooruitloopt door zijn zwaard tegen haar op te heffen en haar daarmee door de hals te steken, zijn alle weer gegeven. Geheel links, half in de scha duw ziet men de rechter afgebeeld, die het vonnis over St. Lucia velt. Het relief is drie-en-een-halve meter Als getuige-deskundige heeft de IJmui dense groothandelaar, de heer J. L. Uit- zinger de gang van zaken bij de aanvoel en de afslag van vis weergegeven. Contro leurs van de A.I.D. en personeel van de af slag oefenen voortdurend controle uit, maar er kan toch wel een ondermaats visje door de mazen glippen. De heer Uitzinger antwoordend op een vraag van de politierechter achtte het ondoenlijk om elke kist vis bij de afslag leeg te storten voor controle door de han delaar. De verse vis moet zo gauw moge lijk haar bestemming krijgen. Volgens de heer Uitzinger bestaat in de hal de opvatting dat de groothandel op de controleurs mag vertrouwen. Ook fabrikant strafbaar De officier van Justitie, mr. W. A. J. Smit, achtte het ten laste gelegde bewezen. Hij was van mening, dat de IJmuidense groothandelaar wel verantwoordelijk is. Ook een vleeswarenfabriek staat dagelijks onder controle. Wordt echter bij een detail list een overtreding geconstateerd er glipt altijd wel iets door dan is de fa brikant strafbaar, omdat hij het produkt heeft geleverd. De officier van Justitie eiste een geld boete van 50. Onbekende aanvoerder Als raadsman van de groothandelaar C. G. trad op mr. W. H. Vermeer uit Amster dam. Volgens hem weet de groothandelaar in IJmuiden niet wie er achter het Staats vissershavenbedrijf staat wie dus de aanvoerder van de vis is. Men koopt de vis van de staat, betaalt aan de staat en de staat keert het bedrag weer uit aan de reder. De groothandel mag er op vertrouwen, aldus mr. Vermeer, dat deze van staats wege verkochte vis niet ondermaats is. De raadsman kwam tot de conclusie, dat elke schuld bij C. G. afwezig was. Redelijker wijs is het onmogelijk om alle vis te sor teren en te controleren. Tenslotte kwam de politierechter tot de al genoemde veroordeling. De 58-jarige arbeider J. W. P. uit Am sterdam werd dinsdagmorgen omstreeks acht uur ernstig gewond toen een plak in de plakkenhal van Breedband op het ter rein van de Hoogovens in IJmuiden van een stapel viel en zijn rechtervoet trof. Met ernstig letsel aan zijn voet werd de arbeider naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk overgebracht. Kiosk op het Kerkplein Aan de heer J. van Loon te Beverwijk is van gemeentewege toestemming ver leend tot het plaatsen van een kiosk op hét Kerkplein te Heemskerk bij de bushalte. DAMES, PROFITEERT nog van met de modernste coupe knippen, natuur- C, krullend en watergolf, J J\ voor de prijs van A. en J. WAAL—VAN OPBERGEN Lange Nieuwstr.381-385 b.h. Marktplein IJmuiden Telefoon 5672 Waterpolo in het Velserbad In de centrale wintercompetitie water polo werd in het Veiserbad een wedstrijd gespeeld tussen DAW 2 en VZV 1, die met 7-4 door laatstgenoemde ploeg werd ge wonnen. Waren in den beginne beide ze ventallen aan elkaar gewaagd, zodat de Alkmaarders zelfs met 2-0 kwamen voor te staan, na de rust kwam hierin een dui delijke kentering. L. Gravemaker bracht ae stand gelijk; P. Gravemaker en J. Ko- bes, die in deze wedstrijd vier keer scoor de, zorgden er voor dat DAW met een ne derlaag naar Alkmaar kon terugkeren. De match werd geleid door de heer See- man. Bridgeclub „Driehuis" speelde haar zesde com petitiewedstrijd. De uitslagen in percenten luid- dwen Lijn A: 1. mevr. Leyenaarhr. Baart 60.32; 2. heren KrabDe Waal 56.35; 3. heren Bosman Valk 52.38; 4. heren BaisMeyer 50.79; 5. echtp. Poppe 50.00. Lijn B: 1. heren De KluiverDe Hoog 70.00; 2. echtp. Noortman 51.25; 3. heren Ouwerkerk Vlotman 50.00; 4. dames v. Dokv. Hofte 48.75; 5. dames Berkhout—Heykants 41.25. Lijn C: 1. heren Dupkerv. Gameren 57.60; 2. heren Tormayv. Harten 57.60; 3. echtp. Broere 51.25; 4. echtp. Berkhout 48.75; 5. heren Levit— Braunius 42.50. Junius ïngerman voor I.v.A.O. over het negerprobleem Voor leden van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling zal de heer Junius ïngerman in het Cultureel Centrum in TJmuiden op woensdag 19 maart een le zing houden over het negerprobleem. Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Britsum van Hamburg, Bram van Swansea, Bri tish Duke van Rotterdam, Reine Astrid van Ham burg, Captain Theao van Vancouver, Reinhold Krusemark van Saxköping, Montferland van Bue nos Aires, Selim van Cuxhafen, IJstroom van Grangemouth, Gabonkust van Hamburg, Vijgen dam van Fowey, Burgundia van Gothenburg, Ba tavier van Malmö, Texelstroom van Liverpool, Spioonger van Ordez Cusby, Bittern van Liver pool, Flora van Avonmouth, Anna Marie van Rot terdam. Op dinsdag kwamen binnen: Agamemnon van Rotterdam, Joneth van Rotterdam, Odille R van Rotterdam, Osiris van Antwerpen, Mantho van Antwerpen, Laholm van Duinkerken, Wester- eems van Rotterdam, Rossly van Melilla, Albert L van Terneuzen, Willy van Bremen, Elsa Ess- berger van Amnoy, Prero van Stettin, Maron van Rotterdam, Graveland van Bremen, Axeline Bro- din van Newport News, Hanne S van Londen, Lucas Bols II van Abö, Kemnaren van Rotterdam. Vertrokken zijn op manadag: Renovata naar Karlshamn, St. Monica naar Flensburg, Franz naar Hamburg, Agian Dolfin naar Hampt. Roads, Anne S naar Koge, Reine Astrid naar Antwer pen, Grootekerk naar Antwerpen, Louise Emile naar Sarpsborg, Oldekerk naar Hamburg, Luhe naar Malmö, Joseph Kamaret naar de Noordzee, Netherlands Coast naar Rotterdam, Meerkerk naar Hamburg, British Progres naar Antwerpen, Bertha Beck naar Rotterdam, Swift naar Harlin- gen, Bram naar Antwerpen, Rien Teekman naar Cork. Op dinsdag zijn vertrokken: Frieda naar Huil, Adolf Leonhardt naar Puorto Andaz, Royal Tulp naar Stockholm, Stad Leiden naar Narvik, Torna naar Karlshamn, Tjoba naar Garfston. Henrika naar Cork, Marietje Böhmer naar Rotterdam, Niobe naar Rotterdam, Sun Polynesia naar Ham burg, Flora naar Bremen, Oranjefontein naar Bremen, Gerd naar Londen, Spaarnestroom naar Hull, Helena naar Bremen, Otto Schepers naar Hamburg, Holdermene naar Goole, IJstroom naar Leith, Amstelstroom naar Londen. Prijzen van dinsdag Heilbot 3.90-2.40, gr. tong 3.30—3.20, grm. tong 3.30—3.20, kim. tong 3.40—3.05, kl. tong I 3.40—3.20, kl tong II 2.90—2.70, tarbot I 3.90-3.00 per kg. Tarbot IV 110—55. gr. schol 35—32, grm. schol 5049, kim. schol 6155, kl. schol I 5748, kl. schol II 49—20, schar 32-16, bot 10—8, v, haring 17.60—13, makreel 32—17. gr. schelvis 55—46, grm. schelvis 5843, kim. schelvis 59—50, kl. schelvis I 58—48, kl. schelvis II 48—31, wijting 31—14, gr. gul 5745, mid. gul 46—37, kl. gul 35-30, kl. leng 41, ham 96—48, poontjes 28, kl. koolvis zw. 17—13, kl. koolvis wit 31 per 50 kg. Gr. kabeljauw 192-90, gr. koolvis zw. 41—35, gr. koolvis wit 77, gr. leng 7569 per 125 kg. Aanvoer van dinsdag 109 kisten tong en tarbot, 7 k. heilbot, 150 k. schol, 20 k. schar, 20 k. bot, 3775 k. haring. 535 k. makreel, 350 k. schelvis, 570 k. wijting, 90 k. ka beljauw, en gul, 20 k. leng, 5 k. ham, 10 k. poon, 1375 k. koolvis en 34 k. div. Totaal 7070 kisten vis. Besommingen van dinsdag VL 85 t 12.960, VL 153 21.980, SCH 27 20.390, SCH 117 25.280, KW 16 6920, KW 101 22.920, KW 135 11390, IJM 211 14.690. VELSEN WOENSDAG 19 MAART Thalia: „Mompti", 20 uur. Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Hei- destraat, open van 19 tot 21 uur. Cultureel Gebouw, 20 uur, lezing voor Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling. DONDERDAG 20 MAART Thalia: „The Swan", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Als woens dag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30 uur; filiaal open van 10 tot 12 uur. Alcoholics Anonymous: Spreekuur van 20 uur af in de zaal aan de Abelenstraat. Raadhuis: Spreekuur wethouder van Openbare Werken, 9.30 tot 12 uur. Koffiekamer Westerveld: Voorlichtings avond voor Tuinbouw Studieclub Velsen en omstreken, 20 uur. BEVERWIJK WOENSDAG 19 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Santa Lucia". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De avonturen van Arsène Lupin". Kennemer Theater, 20 uur: Concert Noordhollands Philharmonisch Orkest. De Groentenbeurs, 20 uur: Vergadering smedenpatroons. Het Centrum, 20 uur: Vergadering bouw vakarbeiders. Het Centrum, 20 uur: Emigratie-film- avond. Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, geopend van 15 tot 17 uur; lees- en stu dieboeken geopend van 15 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 15 tot 16 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15 tot 16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 uur; lees- en studie zaal geopend van 10 tot 13 en 15 tot 18 uur; jeugdleeszaal geopend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17.30 tot 19 uur. DONDERDAG 20 MAART Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ont- eerde meisjes". Kennemer Theater, 20 uur: Concert Hoogoven Harmonie en IJmuider Koor. Het Centrum, 20 uur: Vergadering Gei- tenfokvereniging. Het Centrum, 20 uur: Verkiezingsver gadering Partij van de Arbeid, met J. Harmsen als spreker. De Groentenbeurs, 20 uur: Vergadering Handels- en Kantoorbedienden. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 uur; lees- en stu diezaal geopend van 10 tot 13 en 15 tot 18 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van ••••••«•••••••••a te abonneren op IJmuider Courant k f 7.65 per kwartaal// 0.59 per week Handtekening,t< Doorhalen wat niet verlangd wordt Zij die zich met ingang van 1 april 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11