In de strijd op Sumatra is de blokkade het effectiefst Oordeel van minister Suurhoff over de K.L.M.-salarissen iWMORRIS Ijeforet/of/óui// Atoomvoortstuwing voor toeristenschepen overwogen HET WEER De beschieting van de „Bretagne" Kerkgebouw in Den Haag door brand grotendeels verwoest Haarlems Dagblad Verbittering over hulp van Rusland Uitslaande brand aan Gedempte Oude Gracht Meer dan een ton schade bij Haarlems textielbedrijf Minder koud Tweede spoetnik te zien Hammarskjoeld in Moskou V iermogendhedengesprek op ambassadeursniveau Sir Winston Churchill heeft weer last van bronchitis Twee doden in het verkeer Boekhouder verduistert zestien mille Het woord is aan Washington meldt opnieuw een Russische kernproef Radio-activiteit is boven Japan verveelvoudigd Nasser verleent ontslag aan Syrische stafchef Bizri Burgemeester ontsnapt aan groot gevaar Juwelier voor vijftien mille opgelicht 72e JAARGANG No 217 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 24 MAART 1958 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 303e JAARGANG No 65 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De Haarlemmers, die zaterdagmiddag op de Gedempte Oude Gracht langs de bloemenkramen schuifelden, werden tus sen half twee en kwart voor twee opge schrikt door het springen van ruiten op de tweede verdieping van het n.v. Confectie bedrijf De Groot en Co., een filiaal van „Ecobé". Onmiddellijk sloegen de vlam men naar buiten, nadat zij binnen zonder dat iemand het merkte al enorme schade hadden veroorzaakt in de voorraden four nituren en textiel. De brandweer leverde fraai werk door het vuur uit een af en toe al rokend rechts gelegen pand te houden en de vuurhaard zodanig aan te pakken, dat het gevaar voor uitbreiding in een kwartier tijd bezworen was. De belang rijkste schade was echter al aangericht voordat de brand ontdekt werd: voor een waarde van ruim een ton aan fournituren werd verwoest en wat de verkoolde of on bruikbaar gemaakte textiel aangaat is nog geen schadecijfer berekend, maar ook hier loopt het in de tientallen duizenden gul dens. Het bedrijf is verzekerd. Tot twintig over twaalf hadden twee magazijnmeesters aan de voorzijde van de tweede etage aan hun bureaus gewerkt en gerookt, want dat was aan de bureaus toegestaan, maar bij de meer naar achte ren gelegen voorraden niet. De brand is, naar de politie mededeelde, in het gedeel te van de voorraden, dat het dichtst bij de bureaus lag, begonnen. Niet alleen de tweede etage, maar ook een daarboven gelegen zoldertje is uitge brand. De brandweer moest dit weekeinde nog twee keer uitrukken, want zaterdagavond werd een binnenbrandje aan de Previnai- restraat, waar een bewoonster een onge luk had met een oliekachel, maar de zaak was al geblust toen de brandweer arri veerde en zondagmiddag werd een brandje in de berm van de spoordijk bij de Zijlweg gemeld. De brandweer kon het vuur daar spoedig doven De minister van Sociale Zaken heeft thans in een brief aan de Vereniging van K.L.M.-vIiegers zijn oordeel gegeven over de vraag, of de reële salarissen der K.L.M.-vliegers een achterstand vertonen ten opzichte van die bij de andere Euro pese luchtvaartmaatschappijen. De minis ter is tot de conclusie gekomen, dat het reële inkomenspeil in 1956, rekening hou dende met de salarisverhoging per 1 april van dat jaar, ten hoogste ongeveer vijf percent bij het westeuropese peil ten achter bleef. Persoonlijk acht de minister een andere conclusie van meer belang, namelijk dat 1915 vliegers bij 4 maat schappijen een lager en 654 vliegers bij 2 maatschappijen een hoger reëel inkomen genoten dan de vliegers van de K.L.M., omdat het werken met een gemiddeld Europees salarispeil, gezien de zeer grote verschillen, weinig zegt. Tot dit oordeel is de minister gekomen na bestudering van de rapporten van het Nederlands Economisch Instituut (de rap porten-Tinbergen), een nota van prof. Haccou en drs. Coppes, die op 17 februari 1958 werd ontvangen, en het daarop door prof. Tinbergen geleverde commentaar. Het oordeel van de minister, dat thans ter kennis van de pilotenvereniging is ge bracht, is door deze vereniging en door de directie van de K.L.M. bij voorbaat als een eindoordeel aanvaard. Beide partijen hebben op zich genomen de besprekingen over de salarissen en de verdere arbeids- ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL: 71.716.2 SUèDE DAMES - HERENJASJES Naar aanleiding van de mededelingen van de heer L. Edgar Detweiler, president van de een jaar geleden opgerichte „Ame rican European Travel Project Crp.", over een bouwopdracht voor vier supertoeris- tenschepen die hjj aan het Verolme con cern zou willen verstrekken, bericht United Press dat er sinds de jaren 1920 onophou delijk plannen zjjn geweest voor derge lijke reuzen-schepen. Degenen, die gepoogd hebben ze te ver wezenlijken, hebben doorgaans vooral deze moeilijkheden ontmoet: allereerst het vin den van voldoende kapitaal; een van de zegslieden van UP schatte, dat zulk een schip minstens 60 miljoen dollar zou kos ten „en waarschijnlijk meer"; en vervol gens het probleem der continue diensten Verwachting tot morgenavond: Aanvankelijk nog weinig, later van het zuiden uit toenemende bewolking, maar op de meeste plaatsen droog weer. Krachtige tot matige zuidoostelijke wind. Vannacht minder vorst. Morgen overdag iets hogere temperatu ren dan vandaag. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S met volledige passagiersbezetting, want dit is nodig om een dergelijk schip bij een zo lage passageprijs rendabel te maken. Tus sen mei en september zijn de lijnschepen en vliegtuigen op de transatlantische rou tes doorgaans volgeboekt, maar de reste rende maanden neemt de reislust zeer af en de zeer-bemiddelden die ook in die tijd op reis gaan prefereren luxe-schepen. In de Verenigde Staten aldus UP heeft men niets vernomen dat een beves tiging kan heten van het bericht dat de order voor deze schepen verstrekt is aan de Nederlandse scheepsbouwmaatschappij van Verolme, noch ook dat die order op het punt staat verstrekt te worden. Aan een verslaggever van het ANP heeft de heer Detweiler te Rotterdam verklaard, dat hij met plannen rondloopt om atoom voortstuwing voor de vier reuzeschepen te doen gebruiken, maar dat hij daarover pas na 1 mei een beslissing kan nemen, omdat op die datum een door kernenergie ge dreven elektrische centrale bij Manches ter in gebruik wordt gesteld. Die centrale levert 400.000 pk en dat zou ook voldoende zijn voor de voortstuwing van een reuze schip. De vier schepen zouden dan wel weer duurder worden dan de geschatte 350 miljoen dollar. Het contract, dat medio april zou wor den getekend volgens de heer C. Verolme, zal door de atoomplannen van de heer Detweiler waarschijnlijk vertraging onder vinden. De Utrechtse sterrewacht deelt mee, dat de tweede Russische kunstmaan vandaag om ongeveer 19.58 uur in het Noord-westen te zien zal zijn op veertig graden hoogte, gaande van west naar oost. voorwaarden van de vliegers op grondslag van dit oordeel voort te zetten. Zijn oordeel heeft de minister verge zeld doen gaan van een uitvoerige argu mentatie, waarin ook de critiek van prof. Haccou en drs. Coppes wordt besproken. De minister komt tot de conclusie dat voor zover deze critiek geheel of ten dele juist is, zij slechts zeer geringe wijziging in de door het N.E.I. gemaakte berekeningen noodzakelijk maakt. De minister voegt aan zijn conclusies nog enkele algemene opmerkingen toe. Hij wijst er op dat door het N.E.I. bewust geen rekening is gehouden met de verschillen in aantallen vlieguren. Het trekt niettemin de aandacht, dat dit aantal bij de K.L.M. het laagst ligt en dat de hoge inkomens bij de Air France mede hierin hun ver klaring vinden. De minister vestigt er voorts de aan dacht op, dat bij deze internationale ver gelijking van de reële inkomensverhou dingen de belastingen van de bruto- inkomens zijn afgetrokken. MOSKOU (Reuter) Secretaris-gene raal Hammarskjoeld is zondag te Moskou aangekomen, waar hij met Sovjet-leiders van gedachten zal wisselen over de ont wapening, het Nabije Oosten en andere kwesties die bij de UNO aan de orde zijn. Wellicht zullen ook de kansen op een top conferentie een belangrijk onderwerp van gesprek zijn. Hammarskjoeld verwacht drie of vier dagen in Moskou te blijven. Op 31 maart wordt hij te Londen verwacht voor een officieel bezoek van drie dagen. Hammarskjoeld verklaarde voor zijn vertrek uit Stockholm dat een topconfe rentie op het UNO-hoofdkwartier in New York „uit praktische overwegingen ge makkelijk" zou zijn. WASHINGTON (Reuter) De Ver enigde Staten, Groot-Brittannië en Frank rijk overwegen met Sovjet-vertegenwoor digers in Washington viermogendheden- besprekingen op ambassadeurs-niveau te houden, zo verluidt in de Amerikaanse hoofdstad. Aan dergelijke besprekingen zouden deelnemen: de nieuwe Sovjet ambassadeur in Washington, Mensjikov, die „opvallend sociaal is", de Britse am bassadeur Sir Harold Caccia, die ervaring heeft in onderhandelingen met de Russen, Hervé Alphand, een der beste Franse di plomaten, en een hoge functionaris van het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken. (UP) In diplomatieke kring te Washington verluidt dat Amerikaanse en Westeuropese diplomaten hun Russische collega's hebben doen weten dat van een „voor-conferentie" der ministers van Bui tenlandse Zaken in april geen sprake kan zijn. SINGAPORE (UP) Het nieuws over het front op Sumatra dat hier uit Dja karta en Bukittinggi ontvangen wordt, is fragmentarisch en verwarrend. Bij een vergelijking van de berichten krijgt men echter de indruk dat de rebellen zich op twee plaatsen terugtrekken, namelijk bij het Tobameer en bij de olievelden van Pakanbaru en in berichten uit Bukit- tinggi wordt te verstaan gegeven dat de door de centrale regering ingestelde blokkade een zware slag voor de rebel len is. Inmiddels blijven vluchtelingen uit Su matra Singapore binnenstromen. De mees ten zijn Nederlanders en Duitsers. Zij ver tellen dat de situatie op Sumatra verward is, maar dat de regeringstroepen kennelijk geleidelijk het heft in handen krijgen. Prapat, een stad aan het Tobomeer, en Rengat Lirik, een centrum van olie-indu strie, zijn zondag door strijdkrachten van de centrale regering heroverd. De herove ring van Rengat Lirik, waar 600 mensen wonen en belangrijke olie-installaties staan werd door de officiële woordvoerder een even belangrijke onderneming genoemd als de actie tegen Pakanbaru. De buitenlanders zouden van 19 tot 21 maart uit Rengat Lirik geëvacueerd zijn. „Zenuwoorlog" Medan is een „zenuwoorlog" begonnen tegen de rebellen. Volgens radio-Medan heeft luitenant-kolonel Gahanu, militair bevelhebber van Atjeh, verklaard dat zijn gebied niet door de rebellen zal worden gebruikt om een aanval te doen op de cen trale regering. In Djakarta werd verklaard dat hiermede Atjeh de zijde van de cen trale regering heeft gekozen. Openlijke Russische interventie In kringen te Singapore van de Indone sische regering is verbittering over het uitblijven van krachtdadige hulp uit de een of andere hoek ondanks de „openlijke Russische interventie" in het Indonesisch conflict. De premier van de tegenregering, Sja- fruddin, heeft aan Denis Warner van de Londende „Daily Mail", verklaard dat de tien Russische schepen die aan de centrale regering in Djakarta zijn overgedragen, Russische bemanningen hebben. De Russi sche hulp aan.Sukarno is volgens Sjafrud- ding een hoogst ernstige ontwikkeling. Het kan tot een openlijke interventie naar het voorbeeld van Korea leiden. Volgens Dja karta zijn de Russische bemanningen er alleen om de Indonesische zeelieden op te leiden. Het is niet uitgesloten dat de tegen regering de hulp zal inroepen van ZOAVO (Z.O.-Aziatische V^rdragsorganisatie). Dr. Sjafruddin verklaarde op de vraag, wat hij tegen de schepen met Russische beman ningen kon doen, dat Padang tegenaanval len op Djakarta zou kunnen ondernemen met Amerikaanse jachtvliegtuigen. Volgens onbevestigde berichten heeft Djakarta een overeenkomst ondertekend om vier torpedoboten uit Joegoslavië en Egypte te verwerven, welke schepen de blokkade van de havens der opstandelin gen zullen versterken. Komende 3 maanden bepalend BUKITTINGGI (UP) De blokkade van Sumatra door de centrale Indonesische re gering is het doelmatigste, wat tot nu toe door Djakarta tegen Padang is onderno men, aldus bevestigde de minister-presi dent der tegenregering, Sjafruddin Prawi- ranegara, in een interview. „De blokkade doet ons kwaad," aldus Sjafruddin. „Wij moeten haar doorbreken. Wij hebben behoefte aan belangrijke hoe veelheden invoer en wij moeten exporteren om deviezen te krijgen". Het meest behoeft de opstandige bewe ging militaire leveringen, waarmee men de blokkade der havens kan doorbreken. De komende drie maanden zullen bepa lend zijn voor het lot van de revolutionaire beweging, aldus Sjafruddin, bepalend ten goede of ten kwade. In verband met de berichten dat de re gering van Djakarta Russische hulp, te weten een krediet van 100 miljoen dollar en tien vrachtschepen, heeft aangenomen, verklaarde Sjafruddin: „Indien in de Rus sische hulp Russisch personeel begrepen is, betekent het een duidelijk geval van interventie. De Russische bemanningen der schepen behoren naar huis gestuurd te worden. Wij voelen er niets voor door Russen gedood te worden. We zijn deze revolutie begonnen om te voorkomen dat Indonesië wordt gekoloniseerd door Sukar no, en Sukarno heeft er al zijn zinnen op gezet, Indonesië, met Russische hup, als dictator te regeren." Amerikaanse journalisten Bij de verovering van Prapat „ontdekten" de troepen van de centrale regering een tweetal Amerikaanse journalisten die ge accrediteerd waren bij de tegenregering. KOPENHAGEN (UP) De Deense re gering heeft haar gezant in Djakarta op dracht gegeven bij de Indonesische (cen trale) regering een protest in te dienen we gens de beschieting van het Deense vracht schip „Bretagne" op vrijdag j.l. Een woordvoerder yan het ministerie van Buitenlandse Zaken \deelde voorts mede, dat de gezant tevens opdracht heeft gekre gen om een vrijgeleide voor de „Bretagne" gedurende haar reis van Padang naar Sin gapore te vragen. Hij voegde eraan toe dat, volgens telegrammen van kapitein Dyr- borg, de gezagvoerder van het schip, de beschieting niet opzettelijk is geweest, of wellicht bedoeld was als een waarschu wing. Uit Singapore meldt UP dat, terwijl in de haven van Padang de 3000 ton metende Deense vrachtboot „Bretagne" zijn lading lost, voor de haven twee kanonneerboten van de centrale regering patrouilleren. De „Bretagne" werd vorige week door een korvet van de Indonesische marine bescho ten, hoewel van de centrale regering toe stemming was verkregen voor de reis. De „Bretagne" heeft rijst, suiker, meel en me dicamenten aan boord. Het schip kwam uit Singapore. Bij de beschieting werd de „Bretagne" aan boeg en dekhuis beschadigd, maar er vielen geen slachtoffers onder de opvaren den. De „Bretagne" wist de haven van Padang te bereiken en werd op het laatste deel van zijn reis beschermd door geschut van de rebellen. Aan boord van de „Bretagne" bevinden zich vijf journalisten, onder wie Wendell Merick van United Press, die opdracht heeft zich naar Padang te begeven. De Amerikaanse ambassade zal de Indone sische regering inlichtingen vragen. De helpende hand DJAKARTA (UP) Russische zeelieden zullen de helpende hand bieden bij het na vigeren en het onderhoud van de tien schepen die Indonesië in Rusland aange kocht heeft. Dit deelde de Russische am bassadeur in Djakarta, D. Zjoekow, mee in een redevoering tijdens de officiële over drachtsplechtigheid. De schepen, in totaal 23.000 ton dead weight, waren in het begin van de vorige week in Indonesië aangekomen. Vliegveld Bandung DJAKARTA (ANP) De militaire com mandant van Bandung heeft berichten tegengesproken, dat het vliegveld van Bandung door vliegtuigen van de opstan delingen zou zijn gebombardeerd. (Van onze correspondent in Londen) Sir Winston Churchill moet in zijn va kantie-oord aan de Rivièra opnieuw het bed houden, omdat zijn oude kwaal, brom chitis, is teruggekeerd. Uit de officiële irn formaties, die in Londen ter beschikking staan, blijkt dat zijn toestand niet ernstig is. De kou lijkt hem te veel te zijn ge weest. Een week geleden bezocht Church ill een restaurant. Sindsdien heeft hij zich niet meer buiten vertoond. Het uitje had hem teveel vermoeid. In de nacht van zaterdag op zondag is de 30-jarige H. J. Voorhout uit Harmeien, toen hij met zijn echtgenote per fiets op weg was van Woerden naar Harmeien, do> delijk verongelukt toen hij werd geschept door een bestelauto. De wielrijder werdin de berm van de weg geslingerd en is in de loop van de nacht in het R. K. ziekenhuis te Woerden aan zijn verwondingen overle den. De 26-jarige marechaussee tweede klas se H. J. Pleizier van de birgade Den Haag is bij een ongeval op rijksweg 4a om het leven gekomen. Hij was belast met het es corte van een militaire kolonne en raakte bij het viaduct ter hoogte van het vlieg' veld Ypenburg bekneld tussen een tien tons-trekker met vuurmond en de muur van het viaduct. Hij overleed ter plaatse. In Den Haag is een 43-jarige boekhouder aangehouden, die als penningmeester van een onderwijsvereniging gedurende de ja ren 1952-1958 een bedrag van 16.000 heeft verduisterd door valse boekingen te doen. John Gunther: De nazi's predikten de wereldbroeder schap aldus: „Wees mijn broeder, of ik sla je de hersens in". WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse commissie voor kernenergie heeft zaterdagavond bekendgemaakt, dat zater dag in Siberië een middelzware kernont ploffing teweeg is gebracht, de derde Rus sische kernproef in drie opeenvolgende dagen. Donderdag hebben de Russen in Si berië een klein kernapparaat laten ontplof fen en vrijdag in het noordpoolgebied een zwaarder toestel. De Russen hebben in de afgelopen negen dagen, volgens de Amerikaanse commissie, zes proeven genomen. In Washington gaan geruchten, dat de Sovjet-Unie zich wellicht bereid zal ver klaren, eenzijdig een einde te maken aan de proeven met kernwapens. Deze geruch ten vinden hun voedsel in de spoed waar mee de Russen de laatste tijd kernproeven nemen in de afgelopen maand heeft de Amerikaanse commissie melding gemaakt van negen Sovjet-proeven. De Russen zou den haast maken om hun besluit bekend te kunnen maken, voor het begin van de Amerikaanse kernproeven in de Stille Oceaan in april. TOKIO (Reuter) Het Japanse weer kundige instituut heeft bekendgemaakt, dat de radio-activiteit in de lucht boven Japan nu bijna twee keer zo sterk is als vorig jaar, en tien tot twintig keer zo krachtig als in 1955. BOLOGNA (UP) De radio-activiteit in de lucht boven Noord-Italië is de laatste maand aanmerkelijk toegenomen als ge volg van de kernproeven in Rusland, zo meldt het natuurkundig instituut van Bo logna. De radio-activiteit is echter nog „ver beneden het gevaarlijke peil", aldus het instituut. CAIRO (Reuter) President Nasser heeft zaterdagavond het ontslag aanvaard van de stafchef van het Syrische leger, generaal Afif El Bizri, die pas enkele da gen geleden tot stafchef van het „eerste leger" der Verenigde Arabische republiek in de provincie Syrië was benoemd. Radio-Cairo meldt dat in de tweede helft van april te Damascus het proces zal beginnen tegen Asaad Ibrahim, schoon vader van koning Saoed, en zijn broer Khaled, die er van beschuldigd worden fabelachtige bedragen te hebben geboden om Nasser om het leven te brengen. De twee verdachten bevinden zich in het bui tenland. Zaterdagmiddag is de Sacramentskerk aan de Sportlaan in Den Haag door een hevige brand voor het grootste deel ver nield. Van het kerkgebouw zijn alleen de toren met de zware luidklokken en de muren overeind gebleven. Omstreeks half drie „^gen kinderen, die op de Sportlaan aan het spelen waren, vlammen achter de kerkramen. Zij waar schuwden direct de naast de kerk wonen de kapelaan, die op zijn beurt de brand weer alarmeerde. Op dat moment reeds sloegen uit het dak van het middenschip ineens de vlammen meters hoog op. De brandweer rukte met 4 autospuiten, twee ladderwagens, een gereedschapswagen en een commandowagen. Later kwamen er nog twee autospuiten bij. Daar de kerk geheel vrij staat van de nabijgelegen huizen, kon het vuur van vier kanten worden aangepakt. Omwonenden, politie en brandweer zagen nog kans de sacristie leeg te halen. Het vuur moet in het dak van het schip nabij het priesterkoor zijr ontstaan. Van het priesterkoor breidde het zich met enorme snelheid uit in de richting van de toren. Na ruim een half uur stortte het dak van het middenschip met donderend ge raas neer. Het orgel, dat in een stenen nis is ingebouwd, bleef behouden. Het werd met zeilen afgedekt om het zoveel mogelijk voor waterschade te sparen. Alleen de speeltafel van het orgel, die bij het pries terkoor staat, werd beschadigd. Ook de banken en verdere inventaris van het middenschip liepen schade op. Het priesterkoor kreeg vrijwel alleen water schade. Het altaar bleef onbeschadigd. Met grote moeite slaagde de brandweer erin het vuur steeds verder in te sluiten en terug te dringen. Om acht minuten voor half vier kon hoewel de vlammen toen niet gedoofd waren het sein „brand meester" worden gegeven. De nablussing heeft echter nog tot tien minuten over tien in de avond, het tijdstip, waarop de laat ste brandweerwagen inrukte, voortge duurd. Burgemeester Kolfschoten van Den Haag waagde zich, terwijl het vuur nog volop woedde, in het kerkgebouw, op het mo. ment dat het grootste deel van het dak naar beneden kwam. Hij ontsnapte aan een groot gevaar, doordat de ondercom mandant van de brandweer hem bijtijds achter een pilaar trok. De oorzaak van de brand wordt gezocht in een defect aan de elektrische leidingen. In de afgdlopen dagen waren daaraan juist herstelwerkzaamheden verricht, doch niet op de plaats, waar de brand is ont staan. Het gebouw was verzekerd voor slechts 450.000 gulden, maar het staat wel vast, dat de aangerichte schade dit bedrag verre te boven gaat. Het gebouw kan worden hersteld. Over het herstel is het kerkbestuur inmiddels al besprekingen begonnen. Het zal echter nog zeker tot Kerstmis duren voordat de kerk weer in gebruik kan worden geno men. Tot zolang zullen de kerkdiensten in de parochiescholen worden gehouden. In een juwelierszaak aan het Noordeinde in Den Haag kwam een man, die zich voor een Amerikaan uitgaf en een ring wenste te kopen. Zijn keus viel op een witgouden ring met briljanten van 15.000 De koper wenste te betalen met een cheque en legiti meerde zich met een paspoort ten name van Benjamin Garvy uit New York. De winkelier ging hiermee akkoord. Later bleek dat dit paspoort hier te lande aan Benjamin Garvy ontstolen was en dat diens handtekenig op de cheque vervalst was.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 1