van Praag KWF had de lachers op zijn hand Vanmorgen in de vishal en op zee Strijd in onderste regionen van derde klasse spitst zich toe Gerard MEUBELSHOW EETKAMERS en BANKSTELLEN Met Pasen nog geen bollen rond Beverwijk Belijdenis- geschenken Ab. de Jong VOETBAL IN KENNEMERLAND Zware opgave voor Kinheim tegen NAS pantalons sportcolberts blazers DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 7 En het geld 2500,-binnen Moderne Als speciale MEUBELSHOW-aanbieding BOEKHANDEL Oud-katholieke Besturen bond telt weer mee De betekenis van ontslag en W.W.-wet voor metaal arbeiders Zaterdag gaat IJmuiden op bezoek bij Zuidvogels Land- en tuinbouwbank binnenkort in nieuw gebouw J. BlomJ. Nijman bridge- kampioen van „Sans Atout" Richtlijnen voor visserij Kandidaten der K.V.P. voor Castricums raad Centraal Genootschap deed zegenrijk werk in 1957 HONDERDEN OXFORD-COSTUUMS Heren- en jongensblazers Gabard. jassen 89.50 Egyptisch katoenen FALCONS 49.75 VRIJDAG 28 MAART 1958 Met de vijfde van de reeks uitvoeringen, die in IJmuiden en Beverwijk worden ge houden ten bate van de kankerbestrijding zijn de organisatoren gisteravond gekomen tot een netto-opbrengst van rond 2500. Met deze tot vreugde stemmende mede deling van de voorzitter van het K.W.F., dokter A. Rolink uit Velsen-Noord werd de gisteravond gehouden voorstelling be sloten. Hieraan werkten wederom de Kla vierschippers, gecompleteerd met Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer mee. De aanwezigen, welker aantal teleurstellend te noemen was, hebben zich in het Patro naatsgebouw uitstekend vermaakt met een zowel keurig verzorgd als uitstekend uit gevoerd programma. De Klavierschippers hadden hierin een groot aandeel en men komt tot de con clusie dat hun prestaties een stijgende lijn vertonen. Uiteraard wordt hiervoor door alle leden hard gewerkt en gerepeteerd, doch hun uitvoeringen zijn ook van dien aard dat succes welhaast verzekerd moét zijn. Alle bewondering en hulde dus aan de leiders Jan Stoker en Jack Hammer, die gesteund door hun enthousiaste leden, steeds weer een nieuwe show op de plan ken kunnen brengen. Gisteravond ver toonden zij onder andere een „Parijse show". Een keur van Franse liedjes in hoofdzaak voorzien van een sympathieke vocale bijdrage van pianist Non Verschoor, werd tot klinken gebracht. Doch ook zoon Oetse Verschoor, in het programma aange kondigd als „Kennemerlands jongste zan ger" deed zich kennen als een muzikaal manneke dat zijn liedjes uitstekend voor draagt en over een prettige en zuivere stem beschikt. Pete Jongepan, de kunstfluiter, kreeg van het publiek veel bijval ondanks het feit dat hij de specifieke kern van dit genre kleinkunst „de zuiverheid" niet steeds wist te raken. De opvatting van de leiding om de klankkleur van het orkest meer relief te geven door het tweetal saxefonisten, Dina Spieker en Chris Boerée, enigszins op de voorgrond te plaatsen bleek juist te zijn: het geheel won beslist aan volheid van geluid en de op den duur eentonige accor deonklanken behielden er een zekere fris heid door. ADVERTENTIE Woensdag t.m. zaterdag in hotel Royal rei 7S«» Geopend van 210 uur alleen deze week MODERN BANKSTEL249.50 Bijpassende FAUTEUIL49.50 Als paddestoelen verrijzen op de bloem bollenakkers de rietschelven; de kwekers profiteren volop van het zachte voorjaars weer en zijn met man en macht bezig de achterstand, die men in maart opliep, weer in te halen. Eén der eerste bezigheden is het riet en stro, het „winterdek", van de akkers te halen. Men was hier eigenlijk al mee be zig, voor de late winter in het begin dezer maand de kwekers overviel. Maar nu moet het winterdek er toch hoog nodig af want de bolgewassen dreigen schade op te lopen. De vraag of men met de Paasdagen zal kunnen genieten van de geel gekleurde velden met naricessen kan, voor wat de streek Kennemerland betreft, al bij voor baat ontkennend worden beantwoord. Want juist in deze streek hebben voor namelijk de vroege narcissen heel erg van de late winter geleden. Met name van de soorten als Californië, Carlton, Helios, Golden Harvester, Rembrandt en Fortune zijn de bloemen voor een groot deel bevro ren. Het jonge narcissenblad, dat voor enige weken „preigroen" op de velden te zien was, staat er nu dood en verlept bij. Ook de bloem heeft danig geleden en juist de eerste knoppen die met de Paasdagen zeker de Kennemer bollenvelden een gele kleur hadden kunnen geven hangen nu slap bij de stengels. Het wachten is op de latere, tweede bloemknop. Of deze schade ook aan het gewas te zien zal zijn valt te betwijfe len, want met de moderne spuitmiddelen kan men dit euvel wel onder de knie krij gen. In de grond is er niets bevroren, zodat de plant toch doorgroeit. Ook de vroege soorten irissen hebben nogal geleden, maar ook alleen aan het groene blad. Het enige, dat kleur geeft is de crocus en er staan er hier en daar heel wat. De tulpen komen net de grond uit en zullen ook niet vroeg in bloei staan. Zo zal het wel goed half april worden eer men de kleurende bloembollenvelden kan gaan zien, want de hyacinten zijn ook niet vroeg, al zijn deze de winter goed doorge komen. Vergeetachtig Beverwijk Aan het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: twee armbanden, bril, zijden sjaal, koortsthermometer, ge deelte van schroevendraaien, kindercape, dameslaars, roodbonte kat, loonzakje met inhoud, damesknipportemonnaie met in houd, snoeischaar, wagenzeiltje, etui inh. 2 vulpennen, gulden, portemonnaie met in houd, rijksdaalder, kruiwagen, een paar glacé handschoenen, wollen sjaal, geruite sjaal, damesportemonnaie met inhoud, muntbiljet, regenbroek, bril, nylonkous en wollen want, houten autoped, balletschoe nen, actetas inh. brood en fruit De twee televisieartiesten, Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer, bleken zo als te verwachten was, over een dusdanig zot repertoire te beschikken dat zij een groot deel van het succes voor zich konden opeisen. In het bijzonder was hun persi flage over „twee jongens en een gitaar" kostelijk, mede omdat zij hun vakman schap op het gebied van „gekke gezichten trekken" uitbuitten. Rijk de Gooyer bracht een wat goedkopere pantomime waarin hij een uitbeelding gaf van de overbevolking aan de Noordzeestranden op een zonnige dag en de moeilijkheden die men kan on dervinden om zich voor een zeebad in de daarvoor gebruikelijke kledij te steken. Met een hartelijk dankwoordje van dokter Rolink vond deze avond een besluit. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 59 - TEL. 5326 Van de Oud-Katholieke Besturenbond IJmuiden, het overkoepend lichaam van alle in IJmuiden bestaande Oud-Katholieke verenigingen en organisaties in de laatste twee jaren weinig activiteit uitgegaan en men heeft vergeefs geprobeerd in deze periode dit orgaan nieuw leven in te blazen. Na alles wat de Oud-Katholieke Bestu renbond in zijn meer dan twintigjarig be staan voor de Oud-Katholieke gemeente van IJmuiden heeft betekend, is de laatste paar jaar de non-activiteit van deze bond als band tussen rlle verenigingen te pijn lijk gevóeld. Op initiatief van een aantal Oud-Katho lieken is na overleg met pastoor C. F. Nieuwenhuyzen besloten na te gaan of de Besturenbond nog levensvatbaarheid zou hebben. Het bevestigend antwoord leidde aan het eind van de vorige maand tot een oriënterende bespreking, waarin de wer kelijkheid van nieuwe autoriteit vg'n de bond werd geuit. Een vijftal personen, meest afkomstig uit het actieve vereni gingsleven, verklaarde zich bereid de leiding te aanvaarden en kreeg machtiging als definitief bestuur te fungeren en de werkzaamheden te beginnen. Dit bestuur bestaat uit de heren: Th. B. van Kleef, voorzitter; J. D. ter Brugge, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden, secretaris; J. van Riessen, penningmeester; Jb. Zwart en mevr. A. GravemakerWijker, leden. Eerste werkvergadering De eerste werkvergadering, deze week gehouden, werd gewijd aan een omschrij ving van de taken, die de Oud-Katholieke Besturenbond zich heeft gesteld in eerste instantie, om later wellicht deze taken tot een nog breder terrein uit te kunnen breiden. Als eerste van deze taken wordt gezien het vormen van een agendabureau voor alle Oud-Katholieke vereniginen, waarvoor een bestuursvoorstel werd aangenomen, in houdende dat alle verenigingen zich ver plichten maandelijks een opgave van hun activiteiten te verstrekken, welke dan weer op verschillende plaatsen ter kennis worden gebracht. Het activeren en coördineren van het verenigingsleven werd als een belangrijke factor in het bondwerk opgenomen, als mede de organisatie van bijzondere ge beurtenissen in groter verband. Evenzeer werd :t stimuleren van ge beurtenissen, die een algemeen ontwikke lend of cultureel karakter dragen als een behoefte erkend. Van grote betekenis achtte men het vormen van een fonds voor de bouw van een nieuw verenigingsgebouw, dat beter aan de eis ,i voldoet, die aan een dergelijk pand moeten worden gesteld, dan het huidige gebouw aan de Kanaalstraat. Reeds werden enige suggesties over deze fondsvorming gedaan en kreeg het bondbestuur opdracht deze suggesties nader uit te werken. Het stemde tot vol doening, dat alle Oud-Katholieke vereni gingen en organisaties aan de nieuwe activiteiten van de Besturenbond hun medewerkirg toezegden. Vissen met dynamiet REGGIO CALABRIA (UP) De vissers uit de. Straat van Messina gebruiken der mate veel dynamiet bij de visvangst dat de ontploffingen door het observatorium van Reggio Calabria worden geregistreerd Visvangst met behulp van explosieven is in Italië verboden. Uitgaande van de IJmuidense afdeling van het N.V.V. van de Metaalbewerkers organisatie hebben donderdagavond in het nieuwe Wijkcentrum in Velsen-Noord slechts een gering aantal leden kennis kunnen maken met de diepere betekenis van de ontslag- en werkloosheidswet, waarover zij werden voorgelicht door de heer J. Koelemey, districtsbestuurder. In zijn openingswoord gaf de heer G. Dekker, voorzitter, uiting aan de teleur stelling over de verkiezingsuitslag voor de socialistisch georganiseerde arbeiders. De heer Koelemey herinnerde aan de grondige wijziging van de arbeidsmarkt sedert vorig jaar, die toen overspannen was en nu eigenlijk plotseling velen in aanraking doet komen met de ontslag- en werkloosheidswetgeving. Voor 1907 be stond de ontslagwet uit slechts drie arti kelen in het Burgerlijk Wetboek; sinds dien is veel gewijzigd en deze wet telt nu 25 artikelen, die het ontslag regelen. Het na 1954 opgenomen „buitengewoon besluit arbeidsverhouding" (BBA) en de na 1945 ontstane CAO's hebben de ontslagen beter geregeld met in schakeling van het Ge westelijk Arbeidsbureau, geassisteerd door een ontslagcommissie. Uitvoerig behan delde spreker de nieuwe in het Burgerlijk Wetboek opgenomen artikelen, onder andere, die, waarin bepaald wordt, dat na twee jaar ziekte pas ontslag kan worden gegeven. De opzegtermijn behoort tot de merkbare verbeteringen, evenals „het ge wicht van de dringende en dwingende redenen". Nadat vele vragen beantwoord waren, 'werden de aanwezigen ingelicht over de uitvoering van de werkloosheids wet, zodat de avond leerzame stof op leverde. De afwerking der zaterdagmiddag-voet- balcompetitie laat wel iets te wensen over de laaLte tijd. Het ziet er gelukkig wel naar uit dat zaterdag de velden in zodanige conditie zijn, dat er op gespeeld kan worden. Het eerste elftal van VVY trekt naar Zuidvogels en krijgt geen gemakkelijke taak, want hoe zal de vorm van de spe lers zijn na zo'n lange stilstand. En deze wedstrijd is, voor IJmuiden althans, nog van groot belang, omdat er uit de reste rende wedstrijden nog in ieder geval 1 punt behaald móet worden, willen de VVY'ers veilig staan. Het 2e elftal speelt uitstekend en kan wel eens voor een kampioenschap zorgen. De wedstrijd van zaterdag echter tegen de Geuzen 2, is lang niet gemakkelijk. VVY 3 gakt naar Jong Hercules en zal zich ge ducht moeten inspannen om een zo goed mogelijk resultaat te behalen. IJmuiden 4 en IJmuiden 5 komen tegen elkaar uit. Deze wedstrijd zal door het 4e elftal ge wonnen moeten worden om de kans op het kampioenschap te behouden. Zuid vogelsIJmuiden, de Geuzen 2 IJmuiden 2, Jong HerculesIJmuiden 3, IJmuiden 5IJmuiden 4. Vandaag 5000 kisten Te IJmuiden werden vandaag aange voerd 5000 kisten vis, waarbij 235 schelvis, 145 gul en kabeljauw, 400 koolvis, 1000 makreel, 1460 haring, 880 wijting, 750 schol, 135 diversen, 225 stuks stijve kabel jauwen en 12.500 kg tong. De „Amsterdam" (van 15 maart) zorgde voor 160 kisten schelvis, 15 gul en kabel jauw, 100 koolvis, 120 makreel, 420 verse haring, 100 wijting en 200 stuks stijve kabeljauwen; de VL. 121 (van 17) was er met 15 kisten schelvis, 100 gul en kabel jauw, 55 koolvis, 540 makreel, 300 verse haring, 190 wijting; de HD. 108 Machiel (van 15) met 20 kisten schelvis, 30 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 180 makreel, 140 verse haring, 230 wijting, 25 stuks stijve kabeljauwen en de „Albatros" KW. 87 (van 13) met 35 kisten schelvis, 225 kool vis, 260 makreel, 600 verse haring, 360 wijting. De kleine vaart zorgde voor de schol en tong. Aan de zaterdagmarkt De zaterdagmarkt zou worden bezocht door de KW. 81 met 300 kisten verse ha ring, 300 wijting, 370 makreel en 30 diver sen. Oudste boten zijn vervolgens Herman. Beatrice, KW. 82 en VL. 100 (van 17), KW. 176 (van 18), SCH. 117, SCH. 27, KW. 101 en Wiron 2 (van 19 maart). Voor de export De buitenlandse handel had vanmorgen belangstelling voor kabeljauw, tong, tar bot en schol. De regels grote kabeljauw noteerden f 50f 80, kleine f 28f 40, kisten grote f 75f 90, kleine f 75f 90, kisten grote schol f 28f 30, middel f 37 f 43, zetschol f 48f 54, schol 1 f 41f 46. De grote tong maakte f 3,20f 3,60, groot middel f 3,30f 4, kleinmiddel f 3,80 f 3,90, tong 1 f 3,70—f 4,10, tong 2 f 3,60— f 3,90. De tarbot noteerde f 3,70f 4,50. Het binnenland in De grote schelvis ging het binnenland in voor f 23f 35, middel voor f 28f 36, kleinmiddel voor f 38f 43, pennen voor De jaarvergadering van de Coöp. Land en Tuinbouwbank te Heemskerk, die don derdag in zaal Nijman werd gehouden, mocht zich in een grote belangstelling van de zijde der leden verheugen. De kassier, de heer R. Beentjes, sprak de hoop uit dat het nieuwe kantoorgebouw op 1 juli ge opend kan worden. De bouw hiervan was noodzakelijk geworden door de snelle uit breiding. Dit wordt geïllustreerd door de stijging van de spaarsaldi, die thans 2,5 miljoen gulden bedragen. Ook het reke- ning-courantwerk onderging een belang rijke stijging. Het omgezette bedrag beliep bijna tien miljoen gulden. Het winstsaldo, na aftrek van de te betalen belasting be draagt 6785,58. Voorgesteld werd deze winst te verdelen onder de verschillende reserves, hetgeen door de vergadering werd goedgekeurd. Terwjjl Alcmaria Victrix zondag haar positie door het gelijke spel van Egmondia wederom verbeterd zag, bleef de spanning in de onderste regionen ongewijzigd voort duren, doordat Beverwijk en Terrasvogels beide verloren. Daardoor vragen de ont moetingen van zondag tussen Beverwijk en Velsen en Terrasvogels en HSV onze volle aandacht. Voorts spitst men zich in Castricum natuurlijk op de ontmoeting Vitesse—CSV. De twee Santpoortse derdeklassers zijn er nog niet zeker van, dat ze ook in het volgende seizoen dit predicaat nog zullen dragen, zodat de ontmoetingen, die hun nog resten, van het grootste belang zijn. Vooral de Terrasvogels s'taan er slecht voor en het wordt dan ook de hoogste tijd, dat er weer, eens een paar puntjes binnen komen. Nu bestaat daarop zondag tegen HSV wel enige kans, ondanks het feit, dat de Vogels zondag j.l. door Vitesse met zesnul werden „gekraakt" en in no vember van het vorige jaar de uitwed strijd tegen de Heiloërs met vijfnul ver loren werd. Sinds de tijd toch, dat de Terrasvogels op het Waterloo-terrein spe len, hebben ze nog geen enkel puntje in een thuiswedstrijd verspeeld! Mét Velsen en Terrasvogels staat ook Beverwijk er niet bepaald gunstig voor. Het ligt dus voor de hand, dat het zondag a.s. in de ontmoeting BeverwijkVelsen geducht spannen zal. Bij beide clubs mun ten de voorhoedes niet bepaald uit door Op de laatst gespeelde wedstrijden voor de kampioenschappen A- en B-afdeling van de Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" viel de beslissing. In groep A kwam de titel van het jaar bij het paar J. BlomJ. Nijman. In groep B waren het W. en G. de Boer die met ruime voor sprong als eersten eindigden. De uitslag van de laatste wedstrijd was: Groep A: 1. B. en W. Hoogeboom 62Vi; 2. J. NijmanJ. Blom 59'/23- J. Groen H. Oosterveen 58; 4. mevr. v. EssenPh. v. Groningen 57 ;5. A. TandG. Zoontjes 57; 6. J. BosC. Luttik 55; 7. J. Krab G. C. Tabak 53; 8. J. BerleeC. Hooge- bom 52; 9. J. v. ZutphenJ. Hamers 46/2; 10. A. v. GroningenH. v. Duren 38 Va- Groep B: 1. C. GeldermansL. Kleyne 64; 2. mevr. TabakD. Biben 61 Va3- J- de LalijneJ. Stals 61; 4. de heer en me vrouw Vollaerts 59 V2; 5. R. HoenJ. Groot 59; 6. de dames BeltermanTabak 51; 7. W. en G. de Boer 49 V2; 8. A. Worst Jr. A. Worst Sr. 48; 9. B. GrootK. v. d. Zon 47; 10. de dames ReymersKleyne 39 Vi. K.A.V. en Vrouwengilde-leden bijeen Teneinde de plechtigheden in de Goede Week goed tot hun recjit te laten komen heeft pastoor Van Stijn donderdagavond in zaal „De Zon" een inleiding over dit onderwerp gehouden voor de Heemskerkse leden van de K.A.V. in het Katholiek Vrouwengilde. De pastoor betoogde dat de liturgische vernieuwing van de Goede Week niet het resultaat is van een soort liturgische ar cheologie, maar dat deze is voortgekomen uit pastorale bezorgdheid. Het gesprokene werd verduidelijkt door de vertoning van lichtbeelden over de nieuwe ritus. Wedstrijden van Rijkspolitie Het detachement van de Rijkspolitie te Heemskerk houdt woensdag 2 en donder dag 3 april in zaal Nijman onderlinge wedstrijden. Opstelling Wijk aan Zee In de thuiswedstrijd tegen ZAP komen de badplaatsbewoners in de volgende op stelling uit: doel: De Blok; achter: Aar denburg en J. Schellevis; midden: Dirks, A. Snijders en Burger; voor: De Graaf, Bol, Durge, Scholten en G. de Winter. grote produktiviteit, maar toch bestaat er wel enig verschil tussen de twee aanvals- linies: Die van Velsen springt tenminste nog eens zo af en toe uit de band vier goals tegen HSV en Alkm. Boys en drie tegen Vitesse zodat we het op een Vel- ser zege houden. VitesseCSV zal natuurlijk grote be langstelling trekken, 't Is nu wel niet zo, dat men in beide kampen veel hoop op het alsnog bezetten van de bovenste plaats zal hebben, maar een kansje is er nog en bovendien, het geldt hier een plaatselijke ontmoeting met de Castricummer supre matie als inzet en zoiets trekt altijd. Op 10 november j.l. vond het eerste treffen tussen beide clubs plaats en toen won Vitesse met ééndrie. We houden het nu meer op een gelijkspel. ADO ontvangt het op Het kampioen schap beluste Alcmaria Victrix. De Alk- maarders zijn aan hun stand verplicht op beide punten beslag te leggen en zullen dit o.i. wel doen ook. Wijk aan Zee krijgt ZAP op bezoek. Wanneer de bij het verdere verloop van de competitie betrekkelijk weinig geïnte resseerde badmensen desondanks hun ge wone spel spelen, moeten zij kunnen winnen. In 4D moet Kinheim in Halfweg de strijd aanbinden tegen NAS. We kunnen moeilijk in een Velser overwinning of zelfs maar in een gelijkspel geloven. In hun negen thuiswedstrijden toch smaak ten de NAS-ers acht keer het zoet der overwinning en „vergisten" zich alleen tegen Onze Gezellen. Voor Waterloo is geen wedstrijd vast gesteld. Het verdere programma luidt' AFC—Geel Wit; Uithoorn—ETO; Bloe- mendaalDIO; WHOnze Gezellen. ADVERTENTIE Alle soorten r f» coV ^«CIAALZ^ BREESTRAAT 17 BEVERWIJK GENèVE (Reuter) Op de Internatio nale Conferentie over het Zeerecht, die thans te Genève wordt gehouden, is don derdag een ontwerp-artikel over de vis serijrechten in de open zee voorlopig goed gekeurd, waarbij onder meer wordt be paald dat de visserij zodanig dient te wor den beoefend, dat de visstand er geen schade van ondervindt. Er zullen bepaalde richtlijnen worden opgesteld om dit te verzekeren. f 42f 48 en braadschelvis voor f 24f 32. De wijting maakte f 11f 16, grote gul f 37—f 45, middel f 27—f 36, torgullen f 16f 22, zwarte koolvis f 41f 46, kool vis 1 f 17— f 20 en 2 f 15—f 17. Witte kool vis ging weg voor f 78, leng voor f 66 f 70, schol 2 voor f 36f 32 en 3 voor f 30 f 20. De haring noteerde f 11f 15, de ma kreel f 16—f 31 en de kleine makreel f 6—f 11. Donderdag op zee Donderdag was het slecht weer om de Noord. De trawlerschippers meldden windkracht 7 tot 8. Tot in de middag kon worden gevist, daarna lagen de schepen te steken. De dagvangsten bestonden uit 150 tot 200 manden makreel, kleine makreel en haring. De Elie meldde een trek van drie pakjes, de Job Gouda een trek van twee pakjes, de Curasao een trek van twee pakjes, de Deining een trek van twee pakjes en de Burgemeester Heusdens een vangst van 7 pakjes van drie trekken. De loggers en kotters op de kust hadden goed weer en vingen per etmaal 190 tot 150 kg tong en 10 tot 12 manden schol en bot. De schepen bij de Pittboei meldden als dag vangsten 180 tot 150 kg tong en 8 tot 10 manden schol. Bij de boeien P. 2 en P. 3 bestonden de dagvangsten van de log gers uit 240 tot 200 kg tong en 10 tot 12 manden schol. Ook daar had de vloot met briezerig weer te kampen. Windkracht 6, was de schatting van de schippers. VL 132 verkocht De Vlaardingse rederij n.v. Stoomvisse- rij „Flevo 3" heeft haar activiteiten op het gebied van de visserij gestaakt. Haar enige logger, de VL 132 „Flevo 1" is ver kocht aan G. Kornaat handel-maatschappij n.v. Deze rederij had al drie loggers in de vaart. Op de VL 132 wordt Cor Rog schip per. Hij is een zoon van de bekende schip per A. Rog van de VL 153 „Liesje en Rut- ger" en heeft tot nu toe bij zijn vader als stuurman gevaren. De afdeling Castricum van de K.V.P. heeft tijdens de gisteravond in zaal Roo- zendaal gehouden bijeenkomst de kandi datenlijst vastgesteld voor de a.s. gemeen teradsverkiezingen. Er werd naar aanleiding van de door het bestuur voorgestelde lijst heftig gedis cussieerd omdat men het niet allemaal eens was met deze lijst. Niet alleen wenste men thans specialisten, om de „kwaliteitszetels" te doen bezetten, doch ook was men van mening dat de wijze van opstellen niet geheel op democra tische wijze was geschied. Tenslotte werd de lijst als volgt samen gesteld: 1. N. Veldt (L.T.B.); 2. Th. Berlee (K.A.B.); 3. J. Kaandorp (Middenstand); 4. mevr. Verhoef-Defourny (K.V.G.); 5. H. Twisk (L.T.B.); 6. J. Landbergen (K.A.B.); 7. J. Kraakman (Middenstand); 8 P. F. Janzen (K.A.B.); 9. C. Res (L.T.B.); 10. N. Stiemer (Middenstand); 11. W. Houtenbos (K.A.B.); 12. mevr. Konijn-Gent (K.V.G.); 13. E. d'é Graaf (K.A.B.); 14. J. Dam (L.T.B.); 15. S. Druyven (L.T.B.); 16. C. Ge luk (Middenstand). De afdeling Castricum van het Centraal Genootschap heeft ook in het afgelopen jaar weer veel en belangrijk werk ge daan. Dit bleek uit het jaarverslag van de secretaresse van de afdeling mevrouw Keizer-Bernhard tijdens de vergadering die gisteravond in hotel Kornman plaats vond. Zij sprak nl. over de uitzending van een twaalftal kinderen, die mede tot stand was gekomen door de verhoogde gemeen telijke subsidie. Ook de voorzitter dr. H. v. d. Werff heeft hierover in zijn openings woord zijn vreugde uitgesproken. Het ge zamenlijk aantal verpleegdagen van deze kinderen had 664 bedragen en de resulta ten van deze uitzending waren zeer bevre digend geweest. Over de gehouden collec tes werd tenslotte medegedeeld dat ook deze een mooi resultaat hadden gehad. De huis aan huis collecte had nl. 577 op gebracht en die op het CSV-terrein had hieraan nog f 73 toegevoegd. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Johannes Cornelis Maria, z. van S. J. Groentjes en A. A. Zoontjes, Geelvinckstraat 71; Hendrikus, z. van S. Boomsma en W. Slijkhuis, Eerste Groene- laan 71; Wilhelmus Hermanus, z. van W. Korsman en M. Schuit^ Schoutenbosch 30; Jacqueline Maria, d. van J. H. M. Putman en A. C. Seltenrijck, Prins Frederik Hen- Hnilf dtunnt 40 ONDERTROUWD: J. B. A. Buur te Be verwijk en M. D. Glorie te Castricum, Geel- vinckstraat 8; G. Roetering te Koog aan de Zaan en P. van Geenhuizen te Castricum; J. N. Samshuijzen te Beverwijk en J. M. Korsman te Castricum, Geelvinckstraat 66. GETROUWD: K. P. O. Manzke te Bever wijk en P. M. J. de Vries te Castricum. OVERLEDEN: N. A. W. Smidt, 43 j., te Castricum, gehuwd met W. J. Wemmers. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK. GEBOREN: Alida B„ d. van J. P. Been tjes en J. Brakenhoff; Johannes H. J., z. van J. Kuys en B. Veldt te Castricum; Hendrikus H. S., z. van -H. Rumping en C. A. Hoogland te Beverwijk; Catharina G. J., d. van J. Capelle en G. Verdonk; Wil- librordus H. M., z. van F. Kuyl en C. G. Duiker te Beverwijk; Clasina J., d: van J. Boergonje en K. E. de Jong; Jacobus F., z. van B. A. Bloemhof en M. v. d. Mey; Har ry, z. van W. Steenkamp en C. A. Boevink te Beverwijk; Geertruida J. C., d. van G. J. v. d. Kolk en C. A. Zoontjes; Arnoldus T. J., z. van L. van Roon en C. Dam. ONDERTROUWD: C. de Wit te Assen delft en M. Künnen; C. J. J. van der Vos te Amsterdam en M. A. C. Knaap; J. van Pelt en L. Schoonhoven. GEHUWD: G. Schoon te Beverwijk en A. Jongejans. OVERLEDEN: Klasina Duyn, wed. v. A. Butter, 75 jr.; Pieter van Essen, wedn. van D. Kleyn, 81 jaar. Aan de grond SUEZ (UP) Donderdag zijn in het Suezkanaal, op ongeveer 35 km ten noor den van Suez, twee tankschépen, een Italiaan van 10.427 en een Fransman van 14.000 ton, aan de grond gelopen, waar door de waterweg versperd werd. Het Italiaanse zit nog vast, het Franse schip werd door Egyptische sleepboten losge-z trokken. ADVERTENTIE Bij GERARD VAN PRAAG in 24 opvolgende malen. Ook in de bekende merken: VICTORY, SANTEGA enz. zuiver wol, FALCON, OXFORD, VICTORY, reeds v.a. KENNEMERLAAN 100 -106 NEW YORK Aandelen Alleghany Corp. stimuleerden de beurs omdat door het federale gerechts hof een drie jaar oud verbod op een emissie van converteerbare aandelen was opgeheven. Het fonds leidde de omzet en de preferente schoten 15 dollar omhoog wat de prioriteitsfondsen betreft en 5 1/4 dollar wat de gewoon preferente betreft. De aluminiumfondsen daalden nadat een maatschappij de prijzen had verlaagd. Een dividendvermindering door Anaconda Wire and Cable bracht de koers een stuk lager. Andere koperwaarden moesten fracties tot meer dan een dollar prijsgeven. De staal- waarden werden vlak voor sluiting wat vaster. De olies fluctueerden over het al gemeen licht. Van de 1092 verhandelde fondsen sloten er 451 lager en 362 hoger. Het industrie gemiddelde kwam van 449,70 op 448,64; dat voor Spoorwegen van 105,04 op 104,69 en voor openbare nutsbedrijven van 73,76 op 73,88. De omzet bedroeg 2.140.000 aan delen tegen 1.990.000 de vorige dag. (UP) AMSTERDAM De verkiezingen voor de Provinciale Staten werkten ter beurze nog even na. Er werden strijdliederen gezongen en grapjes gemaakt. Dit was dan ook het enige, dat van de verkiezingen op de beurs was overgebleven, want de koersen trok ken zich er totaal niets van aan. Aande len Kon. Olie lagen ingevolge Wallstreet wederom lichtelijk aangeboden en bij ge brek aan kooporders, kwam de notering ongeveer 1.50 beneden de vorige slot- koers. Het fonds noteerde echter pariteit New York. De koersen van Wallstreet wa ren wederom tegengevallen, niettegen staande de geslaagde lancering van de derde Amerikaanse satelliet. Behalve dan de lagere koers voor aandelen Kon. Olie dient direct gezegd te worden, dat de ove rige internationale waarden niet alleen goede weerstand boden, maar zelfs nog boven de slotkoersen van woensdag uit kwamen. Unilever was op 334Vs plus 2 pet. Aandelen Philips, die wederom in de belangstelling staan door het spoedig te verwachten jaarverslag, bleven goed prijs houdend en AKU steeg na een opening op 15614 tot 157. K.L.M. goed prijshoudend. Op de scheepvaartmarkt ging heel wei nig om. Aandelen KPM openden zwak op 108, min 2V2, trokken aan tot 110 en ble ven verder rond de 109 draaien. Scheep vaart Unies op 118 min 1 pet. en van de overige waarden in deze sector kan ge zegd worden dat de geringe handel niet veel koersfluctuaties veroorzaakte. De cultures lagen goed gedisponeerd en Ver enigde Deli boekte een punt winst, Am sterdam Rubber iets hoger en H.V.A. on veranderd. Staatsfondsen wederom vast voor het kortlopende papier, 14 tot 1h pet. hoger. Rentespaarbrievén, die nog steeds achter blijven, werden vernomen op 104% (103%); 514 pet. bank Ned. Gemeenten 102% (102). Aandelen Vihamij hadden van het la gere dividendvoorstel 8 pet. (10 pet. in aandelen) niet te lijden en werden op 106 a 107 onveranderd vernomen. Aandelen N.D.S.M. een puntje lager op het divi dendvoorstel van 12 pet. (onv.). Key en Kramer werden vernomen op 111 op het onveranderde dividend van 9 pet., tegen woensdag eveneens 111. Prolongatie 4 pet. (ANP). Slolkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3H% Nederl. '47 91% 3°/o Nedl 1962/64 93l3/ie A K. U 157 157 Calvé Delft 296% Van Gelder Zonen 178 K. N. Hoogovens 287 Nederl. Ford 173 V Kabelfabriek 222 Tew.Philips Gl"eil 260% 260 Pref. PhilipsGloeil 151% Unilever 334% 333 Wilton Feyenoord 203% Dordtsche Petrol 645 i Kon. Petroleum 154.70 f 152.70 Silüton 170% A'dam Ruhbei 47 K. L. M 108.50 Holl. Amer Lijn 131% K. N. S. M 126 N Scheepv Unie 118% v. Nievelt Goudr 146 Phs. v. Ommeren 198 H. V. A 85 Verg. Deli Mij en. 62% Amsterd. Bank 200% Nat. Handelsbank 71 -Ned. Handel Mij 149 """otterd. Bank 168% Twentsche Bank 1501/2 Anaconda Copper 473/is Bethlehem Steel 38% U.S. Steel 58% leneraal Motors 35 ell Union 68% 22'3/ik -

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9