nm. Uw rijbewijs Vanmorgen in de vishal en op zee Havenberichten J iAaArtjjtak Een kind en' een spaarbrief Rechts - allemaal rechts Per schoolbus naar het stipje IJmond-agenda Uw bril klaar terwijl u wacht J. DE BOER-Mr. Opticien voor motor of scooter Fa. DE VILDER Heemskerk wil hard draverij vroeger beëindigen Belangrijke wedstrijd voor „IJmond" De medische verzorging tijdens het weekeinde rt Japonstoffen van Boussac de Franse stoffenkoning Eerzame dames Paastooi Kop op! ZATERDAG 29 MAART 1958 Aan de zaterdagmarkt De aanvoer bestond vandaag uit ruim 3200 kisten vis, waarbij 140 schelvis, 480 wijting, 25 gul en kabeljauw, 320 verse haring, 430 makreel, 100 stokkebit, 35.000 kg tong, 200 stuks stijve kabeljauwen en 1000 kisten schol. De KW 81 (van 21 maart) zorgde voor 370 kisten makreel, 320 verse haring, 300 wijting, 30 diversen en de IJM 211 Wiron 2 (van 19 maart) voerde aan 140 kisten schel vis, 180 wijting, 25 gul en kabeljauw, 60 makreel en 40 diversen. De schol en tong- aanvoer kwam van 50 schepen. Voor de export De buitenlandse handel nam de regels grote kabeljauw af voor 76-90, kleine voor 38-45, kisten grote kabeljauw voor 71-92 en kleine voor 67-86. De grote schol noteerde 27-29, grootmiddel 37-50, Zetschol 49-60 en schol I 38-45. De grote tong maakte 3.20- 3.30, grootmiddel 3.20-3.40, kleinmiddel 3.50-3.70, tong I 3.60-4, tong II 3.30-3.60. Voor het binnenland De binnenlandse handel nam de haring af voor 11-15, makreel voor 16-22 en kleine makreel voor 6-10. De grote gul deed 28-36, middel 22-26, torgullen 17-21. Schol 2 leverde op 31-34, schol 3 16-26. Grote schel vis maakte 30-32, middel 31-37, kleinmiddel 30-36, pennen 36-37 en braadschelvis 27-33. De wijting haalde 16-21. Voor de maandag Aan de maandagmarkt worden verwacht de „Stadt Enchuysen" met 140 schelvis, 300 gul en kabeljauw, 420 makreel, 125 haring, ADVERTENTIE DEFECT aan electr. apparaten' of leiding Bel op 4402 VELSERDUINWEG 173 ERKEND PEN-INSTALLATEUR De harddraverij vereniging Heemskerk wil de draverijen in het vervolg vroeger laten beëindigen. Een tijdstip van half acht 's avonds vond men wel wat te laat. De voorzitter de heer J. C. Rol deelde tij dens de donderdagavond in zaal Dam ge houden jaarvergadering mede dat men dit wil bevorderen door de wagens aan de an dere kant van de baan te laten parkeren bij de start, zodat de paarden hier veel vlugger kunnen verschijnen. Uit het jaar verslag dat de secretaris de heer J. D. Vosselman Bosch op deze uitstekend be zochte vergadering uitbracht bleek dat 1957 voor de vereniging niet ongunstig is geweest, mede door het goede weer tij dens de draverij. Het ledental blijft con- stant, dit bedraagt thans 412. Er was verleden jaar een nadelig saldo van 64,93 wat is veroorzaakt door een aantal vernieuwingen aan het materiaal. Het bezit van de vereniging bedraagt thans nog 1458,95. De heren J. C. Rol en C. de Ruyter werden in het bestuur herko zen. Door gebrek aan' tijd zag de secre taris zich genoodzaakt zijn functie, die hij zevén jaar heeft vervuld neer te leggen. Als zijn opvolger werd benoemd de heer J. Bosman. De voorzitter bracht de heer Vosselman Bosch dank voor het vele werk dat hij heeft verricht en roemde de prettige samenwerking. De contributie werd onveranderd vast gesteld op 2,50 per jaar, waarvoor men dan 1 heren- en 2 dameskaarten ontvangt. Een probleem voor de vereniging vormt het afzetten van de baan. Dit wordt steeds moeilijker omdat de bebouwing rondom de Marque'ctelaan zich steeds verder uit breidt. De voorzitter deed een beroep op de leden om zich beschikbaar te stellen als baancontroleur. ADVERTENTIE Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Goote van Rotterdam, Eemland van Ham burg, Hoogkerk van Antwerpen, Castor van Middlesborough, Bernhard van Ham burg, Zaanstroom van Hull, Deo Gratia van Antwerpen, Cambrio van Fowey, Pro- theus van Portland, HM Bulgia van Den Helder, Ciudad de Cucuta van Liverpool, Hanne S van Gdynia, Mariëndahl van Easthamn, Hercules van Hornillo, Argo van de Noordzee Ellewoutsdijk van Parr, Kaap Falga van Vestervick, Zanzibar van Vlissingen, Frey van Londen, Barbara van Maassluis, Tjerk Hiddesz van Vlissingen, Ingerven van Rotterdam, Luna van Rotter dam. Vertrokken zijn: Polarsol naar Larvik, Wansbeck naar le Havre, Oranjestad naar Paramaribo, Dorus naar Hamburg, Jelö naar Rotterdam, Transporteur II naar Rotterdam, Bierum naar Aalborg, Pere grine naar Harlingen, Drittura naar Lon den, Grebbestroom naar Manchester, Vol harding naar Rotterdam, Neuwied naar Rotterdam, Nancily naar Rotterdam, Deo Duce naar Silloth, Goote naar Londen. 100 wijting, 15 stokkebit en 60 stuks stijve kabeljauwen en de „Beatrice" met 780 kis ten haring, 130 gul en kabeljauw, 110 kool vis, 110 wijting, 35 schelvis, 35 makreel en 5 stokkebit. Ook de „Herman" (van 17 maart) zou komen. Oudste boten zijn ver volgens: VL 110 (van 17 maart), KW 176 (van 18 maart), SCH 117, SCH 27 en KW 101 (van 19 maart) en „Ariadne", VL 84, VL 7 en VL 27 (van 20 maart). Prijzen van vrijdag Heilbot 3.30—2.50, gr. tong 3.70—3.20, grm. tong 3.90—3.20, kim. tong 4.00—3.50, kl. tong I 4.10—3.70, kl. tong II 4.003.50, tarbot I 4.603.30 per kg. Tarbot IV 60—48, gr. schol 30—26, grm. schol 41—36, kim. schol 5046, kl. schol I 4240, kl. schol II 3817, schar 28—8, bot 98, v. haring 15 11. makreel 3117, gr. schelvis 4525, grm. schelvis 4827, kim. schelvis 4834, kl. schelvis I 50—36, kl. schelvis II 3416, wijting 178, gr. gul 45—42, mid. gul 4529, kl. gul 22—10, poontjes 2820, kl. koolvis zw. 2012, kl. koolvis wit 26 per 50 kg. Gr. kabeljauw 16861, gr. koolvis zw. 4638, gr. koolvis wit 8078, gr. leng 80—61 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag 469 kisten tong en tarbot, 7 k. heilbot, 735 k. schol, 175 k. schar, 85 k. bot, 1920 k. haring, 1085 k. makreel, 455 k. schelvis, 940 k. wfjting, 260 k. kabeljauw en gul, 20 k. leng, 40 k. poon, 285 k. koolvis en 34 k. diversen. Totaal 6510 kisten vis. Besommingen van vrijdag IJM 28 Amsterdam 19.000; VL 121 19.850, HD 108 10.700; KW 87 19.400; KW 89 7970; KW 69 9380; KW 10 9070; KW 23 1710; KW 95 f 1280; RO 27 10.750; KW 105 6320; KW 33 9290; TX 33 1830; WR 25 10.350. De zondag zal voor de handbalvereni ging „IJmond" een druk bezet pi*bgram- ma hebben. Voor het eerste herenelftal is weer een belangrijke wedstrijd opge nomen. De IJmond 1-heren ontvangen het Amsterdamse Vriendschap 1 en zullen moeten proberen ook op „Watervliet" bel de punten te veroveren in de opmars nqar het kampioenschap van de afdeling. Nu vorige week overtuigend van het sterke Blauw Wit 2 is gewonnen, zal het de IJmonders niet moeilijk moeten vallen om de kansen in eigen hand te houden, het geen trouwens wordt verwacht. Een even moeilijke wedstrijd krijgt IJmond 2 (heren) tegen HOC 1 in Haar lem. Vermoedelijk kan ook hier met de sterke Velsense ploeg een overwinning worden behaald, al zal HOC als sterke tegenstander zich niet snel gewonnen geven. De dameselftalen IJmond 2 en 3 spelen thuis, respectievelijk tegen Concordia 3 uit Haarlem en ADO 2 uit Heemskerk. Voor de IJmond 2-dames moet het moge lijk zijn te winnen, maar of het derde Velsense damesteam er in zal slagen de Heemskerkse handbalsters een punt af handig te maken, valt te betwijfelen. De opstellingen zijn: IJmond 1 (heren): J. Böhm; A. Blok en J. v. Buuren; K. Schik, H. Boom en J. Wolters; J. Burg hoorn, E. Sauer, J. Kramer, E. Jonker en G. Noomen. IJmond 2 (dames): R. Wijers; H. Venus en T. Groot; R. Nijman, J. Siebers en T. v. Tunen; G. Roos, M. de Vries, J. Kreek, J. v. d. Kuil en J. v. d. Vlis. IJMUIDEN r Dokters Van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen zijn te raadplegen de artsen D. J. Boosman, Statfonsweg 7, tel. 4340; J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953 en P. H. J. de Weerdt Jr., Oosterduinweg 8. tel. 6158. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: J. H. M. Rolink, Duinvliet- straat 8, Velsen-Noord, tel. 02510-3745 en zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Dreef 3, tel. 4234. Apotheken De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. F Dikkenberg, Rijks straatweg 16, Heemskerk, tel. 02510-240. Bovendien neemt dr. Tuinman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts D. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500^16760 en Sant- poortse Apotheek. Bloemendaalsestraatweg 145, tel. K 2560-8249. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden-Oost, Driehuis en Sant poort: zr. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398; voor IJmuiden-West en Oost: zr. Kuiper, J. P. Coenstraat 145; voor IJmui den-Oost, Velsen-dorp en Noord: zr. Nap, Rembrandtlaan 5, tel 6195. CASTRICUM Artsen Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur: dr. H. Wieringa, Schelgeest- straat 31, tel. 2289. Wijkverpleging Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur: zr Meihuizen, Bakkummer- straat 41, tel. 2530. Verloskundige Mevrouw Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8. tel. 2590. Apotheek Apotheek Ouwerkerk is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook 's nachts) geopend. ADVERTENTIE ILASTINOVA corset: hiast baleinloos, van zware elas tiek en toch soepel als een step-in! Speciaal Flexfront houdt voorpand rimpelloos glad. Met zijsluiting 29.7) AMERICAN LOOK beha. 4.9) lang 9.7), half-lang 6.9) ■x lange Nieuwstraat 791 Tel. 5003 Dè speciaalzaak voor corsetten en beha's Onderlinge competitie bij de damclub „Sportief" Deze week werden de wedstrijden voor de onderlinge competitie bij de damclub „Sportief" voortgezet. In groep A waren geen verrassende uitslagen te noteren. G. Mooi kreeg geen kans tegen H. Visser. J. Groen moest het tegen P. C. Bais opnemen en speelde op deze avond voor wat hij waard was. In het eindspel ging de klok een woordje meespreken. Groen deed in hevige tijdnood enige zwakke zetten en verloor eervol. F. Postma nam een dam- combinatie tegen P. Bakker, maar maakte hierbij een verkeerde berekening. Hij kwam op een achterstand van twee schij ven, wat teveel voor hem was. J. Slager handhaafde zich in de kopgroep door van H. van Nieuwenhuizen te winnen. C. Lod der gaf J. Visser geen kans en blijft de leiding goed volgen. In groep B speelde J. Groen Jr. tegen de ^eider G. Huigen. In deze goed gespeelde partij plaatste hij zijn tegenstander voor diverse problemen. Hij wist een voordelig spel te bereiken, maar deze veertienjarige knaap zette het eindspel te snel voort. Hij zag de kans op remise niet en verloor. J. v. d. Wel verraste K. Lichtendahl met een goede combinatie. E. Wijker blijft in het hoekje, waar de slagen vallen. Hij moest in J. de Ruiter zijn meerdere erkennen. N. Michel verspeelde een kostbaar punt tegen H. Holt. Ook J. Wesselius kon het tegen P. Westerwal niet /erder dan remise brengen J. Lichtendahl behaalde op H. Huigen de volle winst. H. Veldman heeft een streep onder zijn nederlagen gezet. J. Hiemstra werd het eerste slachtoffer. Eén afgebroken partij tussen C. Lodder en H. Visser is remise geëindigd. ADVERTENTIE ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 Tel. 7119 ADVERTENTIE VOOR DE ZOMER Opleiding door gediplomeerde Instructeurs U slaagt bij Arend Reym voor t al uw rijbewijzen Gediplomeerde K.N.A.C. - A.N.W.B - K.N.M.V. - F.N.O.P. auto- en motorrijschool Hagelingerweg 154, Santpoort Telefoon K 2560 - 8950 ADVERTENTIE Nu ook in llmuiden - Alleenverkoop: MARKTPLEIN 7 TELEFOON 7029 Kennemer v Lantaarn Hoe een jonge zoon van het Velsense volk. Jan Dekker, de derde prijs won met een opstel over de spaarbrief-actie, wil ik voor u niet verborgen houden. Het is een móói opstel van Jan die in het dagelijkse leven de St. Josejschool be zoekt. Lees maar: „Al de mensen praten tegenwoordig maar over de woningnood, bij ons thuis ook, want mijn broers en zusters willen trouwen maar dat kan nog niet want er zijn nog geen huizen genoeg. Dat komt omdat er oorlog is geweest in ons land en toen hebben de Duitsers bij ons in de gemeente een heleboel huizen gesloopt, die nog goed waren. En toen de oor log over was had bijna iedereen die een huis had ook nog andere mensen in wonen, dat noemen ze „in woning". Maar ze hebben bij ons in de gemeente ook wel weer huizen gebouwd voor die mensen die er geen een hadden, maar het is nog lang niet genoeg, want er zijn hier steeds meer mensen komen wonen. Nu wil de gemeente bij ons nog veel meer huizen bouwen, maar daar is geen geld genoeg voor, want dat kost tegen woordig een heleboel geld. Maar iedereen kan daarbij helpen want je kan spaar- brieven kopen in iedere ge meente. Dat zijn brieven, die je bij het postkantoor van alle gemeentes kart krijgen. Als je 25, 100 of 500 in eens wilt sparen dan krijg je een bewijs dat men bij een bepaalde ge meente spaart en dat noe men ze een spaarbrief. En daar hebben de mensen nog voordeel ook van, want als je bijvoorbeeld f 25 spaart dan kan je over dertien jaar 50 terug krijgen en zo doende help je de woning- Meneer S. Hogeland uit Driehuis schrijft mij naar aanleiding van de weigeren de dame, de vriendelijke automobilist en de koude bushalte, door mij samen gevat onder „Ten onrechte?" het volgende: Hoe jammer dat bedoelde „eerzhme" dame zich niet nader bekend maakte. Dage lijks rijd ik meermalen Driehuis-IJmuiden, IJmui- den-Haarlem. Het is mijn gewoonte vooral bij slecht weer, op de bus wachtende dames of heren een plaats aan te bieden en echt niet met „bijbedoelingen". Waar van meestal dankbaar ge bruik gemaakt wordt. Ik vind het schrijven van deze „êerzame" dame dan ook ta melijk beledigend jegens de bereidwillige chauffeurs, alsmede tegenover wel mede- rijdende dames als zijnde niet zo bijzonder „eerzaam". Niettegenstaande deze ver dachtmaking, wil ik gaarne doorgaan met mijn gewoon te bij slecht weer behulp zaam te zijn. nood, want die centen ge bruiken ze weer voor huizen te bouwen. Als je dan geld spaart, kan je er bij zeggen voor welke gemeente het mag gebruikt worden en nu hoop ik maar dat er een hoop mensen zijn die de ge meente Velsen kiezen want dan krijgt m'n broer mis schien ook gauw een huis en heb ik gauw een bruiloft Maar ja dat gaat zo maar niet. want er zijn nog een heleboel mensen die aan de beurt zijn voor mijn broer. Maar dat geeft niet want des te meer mensen er spa ren des te eerder zijn wij in onze gemeente van de wo ningnood af". Uitzinnig van vreugde heeft een mij zeer toege negen lid van het vrouwe lijk geslacht dezer dagen twee fraaie rubber-hand schoenen meegebracht, waarvoor zij op de markt de bespottelijke prijs van 98 centen had neergeteld. Met dit koopje-van-de-maand is zij nog dezelfde dag aan die arbeid getogen, welke naar zij sinds vele jaren beweert, ernstige nadelen voor de staat harer handen oplevert: het schillen der dagelijkse aardappelen. Bij het aantrekken der nieuwverworven huidbe schermers merkte zij even wel, dat het.twee rech terhandschoenen waren, het geen het comfort aanmerke lijk verlaagde en het hoog gestemde enthousiasme met enige octaven deed zakken. Toen kreeg zij door, dat de- geen die haar de handschoe nen had verkocht met een goed-gespeelde onschuld speciaal haar rechterhand had geplukt, om de pasvorm na te gaan. Als u eens tegen een onge regeld partijtje gasmaskers oploopt of enige ondeugde lijke helmen tegen het lijf dribbelt: welaan, hier ligt uw kans voor een aantrek kelijke bijverdienste. Toch waren dit rechter handschoenen van een uit stekende kwaliteit, maar wij eten de aardappelen nu weer zonder handschoenen. NA DE 32253 rode stipjes, zorgvuldig aangebracht met rood potlood in kleine vierkantjes en staande in onberispe lijke hokjes mogen wij het democratische hoofd tot 28 mei in de ten dode vermoeide schoot leggen. Het is ons weer zeer wél. De avond daarop mogen wij dan even zijn opgeschrikt door het resultaat onzer kleurwoede, maar het Oudhollands liedje „Ze dronken een glas, ze deden een plas en ze lieten de zaak zoals ze was", waarmee de Groene Amsterdammer deze week zijn voorpagina schalks-geïllustreerd siert, is toch wel erg waar gebleken. Met stijgende vreugde heb ik de paasetalages onzer Velsense middenstand aan schouwd, ziende dat de goe de smaak dit jaar hoogtij viert achter het spiegelglas en dat de vaak knappe vondsten der H.H. etaleurs de uitstalkasten een lente- fleur hebben verschaft, die mij binnenkort zal vragen minstens een nieuw colbert, twee dassen, een stoel en een grammofoonplaat aan te schaffen. Het is haast een paas-etalagewedstrijd waard. Want niemand heeft zich snikkend van de pont gewor pen en er zijn geen uitge trokken haren opgeveegd voor de publicatieborden van dit goede dagblad, toen daar woensdagavond de eerste veelzeggende cijfers versche nen en niemand heeft ook maar nauw-verstaanbaar „hiep-hoy" gemompeld, toen de stem uit de luidspreker gewag maakte van liberale zegepralen. Nee. Geef mij soms maar Bogota of San Domingo. Daar stemmen ze tenmin ste met hartstocht en politie- cordons, fraaie beledigingen en af en toe een karabijn salvo. Wij stemmen slechts met eert rood potlood en vaak niet eens met een hart. Zei een goede vriend donder dagmorgen monkelend: „Kijk, ik wou links de das omdoen en toen heb ik maar eens rechts gestemd". Zei een ge trouwde vrbuw: „Ik besef nu pas, dat ik Staatkundig Ge deformeerd had moeten stem men, want die is tenminste tegen sport op zondag. Ik 'ook. Nóóit heb je je man thuis". de stemgerechtigde leeftijd en dat waren er nog al wat gracielijk van hunne haardsteden gehaald en bij het rode potlood, het hokje en de bus-met-de-gleuf neer gezet. Het was, vrinden, een verbazingwekkend gezicht het woord „schoolbus" voor op te zien staan en ditkeer een vriendelijke heer Span jaard zonder zijn traditionele kleuterschare er uit te zien komen. Hij was er niet min der vriendelijk om gedurende deze tocht met ontkleuterde stemsters en stemmers. De inwoners van het W. F. Visserhuis hebben hoege naamd niets tegen verkiezin gen. Zij hielden er tenminste ditkeer een bustochtje op over; de schoolbus van de gemeente heeft allen boven Het vak van stembureau commissielid lijkt mij een heerlijk vak tussen twee haakjes. Ge zit daar dan in de volle aanschijn uwer •waardigheid de binnen komenden te bekijken en na tuurlijk een beetje te raden, wat meneer ginds, die ge uit het dagelijkse leven zo goed kent, met zijn stembiljet gaat doen. Ge volgt dan de arm in het hokje: gaat ie naar links? Ik moet u bekennen, dat ik drie paren ogen in mijn rug heb gevoeld en dat ik met een camouflagetech niek, een nóg betere zaak waardig, eerst mijn arm helemaal naar links en toen helemaal naar rechts heb doen zwerven. Daarna heb ik een mooi geheim stipje gefa briceerd, waarmee straks de provincie wordt bestuurd. Het was een eervolle dag. De crocussen en de spina zie hebben het ondanks alle pessimisme dus toch gewon nen en mijn bureau is der halve geheel en grondig ont redderd uit naam van de schoonmaak. Elk jaar waag ik een •schuchtere poging mijn le vensgezellin van deze actie af te houden, maar elk jaar gaan met de crocussen de bezems en de dweilen bij tientallen opbloeien in ons anders zo vredige gezin en elk jaar raak ik daardoor brieven kwijt, die ik anders nimmer had beantwoord, maar waar ik nu met recht en reden over schetteren kan. Als dat zo doorgaat begin ik een A.S.P., oftewel anti- schoonmaak-partij, waarin alleen mannen en een enkele verstandige vrouw het voor het zeggen hebben en punt één van het beginselpro gramma luidt vast en zeker: Nooit meer schoonmaak, tenzij de garantie gegeven kan worden, dat het euvel zich beperkt tot de onkwets bare onderdelen van het gezin. Kandidaten moeten over de maanden maart en april minstens zes nota's van bekende eethuizen kun nen overleggen en vijf ver miste brieven kunnen be wijzen. Maar in zo'n stembureau zit ten lijkt me haast nog eer voller. Omdat je dan de hele dag kunt nadenken over dat ene geheime stipje. ZATERDAG 29 MAART Thalia, 19 en 21.15 uur: „Je kunt 't haar niet kwalijk nemen". R.K. Leeszaal en Bibliotheek Velsen- Noord: Geopend van 14 tot 17 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden- Oost: Geopend van 14.30 tot 17.30 uur Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur: filiaal open van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 17 uur. ZONDAG 30 MAART Thalia, 15 uur: „De avonturen van Prins Valiant", 19 en 21.15 uur, als zaterdag MAANDAG 31 MAART Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, IJmuiden-Oost, geopend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77. Velsen-N geopend van 14 tot 17 uur. Thalia, 20 uur: „Avontuur in Hong kong". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag Raadhuis, 10 tot 12 uur, spreekuur bur-' gemeester; 15 tot 17 uur, spreekuur wet houder van Onderwijs. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Willems- beekweg 96, open van 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21 uur; Jeugdbibliotheek open van 16 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. Emmasehool, 20 uur: Ouderavond. BEVERWIJK ZATERDAG 29 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De pyama parade". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi. keizerin en moeder". W.B. Theater, 20 uur: „Het salvo der dapperen". Terpsichore. 15 tot 16 uur: Receptie Arbeids Jeugd Centrale. Het Centrum, 20 uur: Feestelijke bijeen komst Arbeiders Jeugd Centrale. Hotel Parkzicht, 20 uur: De IJmond Vissers. (D.IJ.V.). Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19, geopend van 10 tot 12 en 15 tot 17 uur; ADVERTENTIE rapsodie In kleur O Kies uw linoleum uit meer dan 100 kleuren. Desgewenst deskundig advies. Marktplein 29 Tel. 7541 lees- en studiehoeken geopend van 10 tot'12 en 15 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30 tot 16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 en 15 tot 17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13 en 14 tot 17 uur; jeugdleeszaal ge opend van 14 tot 17 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17.30 tot 19 uur. ZONDAG 30 MAART Kennemer Theater, 14.30 uur: „Duivels der zee". 16.30, 19 en 21.15 uur: „De pyama parade". Luxor Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Sissi. keizerin en moeder". W.B. Theater, 14.30 uur: „De zwarte wreker"; 16.30 en 20 uur: „De vlucht der plunderaars". MAANDAG 31 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur; „Misdaad op bestelling". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur; „Sissi, keizerin en moeder". W.B. Theater, 20 uur: „De vlucht der plunderaars". Het Centrum, 20 uur: Vergadering Christelijke Bond van Onderwijzers. Openbare Leeszaal, Prinsesselaan 19. ge opend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur. Lees- en studiehoeken geopend van* 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdlees zaal geopend van 19 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur; lees- en studiezaal geopend van 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12 geopend van 10 tot 11 en 17.30 tot 19 uur. Geen spreekuur De Velsense wethouder voor Sociale Za ken en Huisvesting, de heer Maas, heeft geen spreekuur op 2 en 9 april 1958. Oud-katholieke geestelijkheid De aartsbisschop van Utrecht der Oud- Katholieke Kerk, mgr. dr. A. Rinkel heeft benoemd tot opvolger van pastoor M. J. Aarents, vroeger kapelaan te Egmond aan Zee, de priester in algemene dienst J. Visser tot pastoor van de parochie van de H. Willibrordus te Arnhem. De benoeming van pastoor Visser, die IJmuidenaar is en thans studeert te Bern in Zwitserland aan de theologische facul teit, zal op een nader vast te stellen datum van kracht worden.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9