TYPEN STENO Stofzuigers Simplex rijwielen JAC. STET Meegedaan aan een Duits kat- en muisspel met Velsense stakers? uw lompen, cud ijzer, oud papier ROGGEVEEN winkelmeisje TAXS iOchtendhoest! j Rokershoest I DOMPROOST Fa. DE VILDER Eens ter dood veroordeelde deliquent vroeg revisie van vonnis uit 1948 Amsterdamse Beurs Fa. Max Gossuhalk Bijzondere zitting Haarlemse rechtbank Ook dit jaar geen VW zomerprogramma in Gastricum Vereniging voor facultatieve Crematie Hangarbouw gestagneerd door vorstperiode Scheepvaart sDit is de genezing!* NI RAT MAANDAG 31 MAART 1958 Verscheidene getuigen hebben heden morgen op een bijzondere zitting van de Haarlemse rechtbank onder president schap van mr. J. P. Petersen hun geheu gens afgetast naar omstandigheden, zoals zij die ruim vijftien jaar geleden hadden bevonden. Er stond een 54-jarige reiziger in technische artikelen uit Amsterdam te recht, die op 16 juli 1948 door 't bijzondere hof te Amsterdam ter dood veroordeeld was wegens zijn landsverraderlijke gedra gingen in de bezettingstijd te Velsen, wel ke straf door de bijzondere raad van cas satie in twintig jaar gevangenisstraf was gewijzigd. In 1956 had de verdachte een verzoek tot revisie van het vonnis inge diend bij de Hoge Raad, dat in november van dat jaar de behandeling van de zaak schorste en deze inmiddels aan de Haar lemse rechtbank had voorgelegd. Bij de schorsing van de zaak is de verdachte in vrijheid gesteld, hij heeft nog altijd een restant van enkele maanden gevangenis straf uit te zitten. De revisie was gevraagd op één punt van de dagvaarding van dat bij de behandeling voor het bijzondere hof en voor de bijzondere raad van cassatie bewezen was verklaard. Hem was name lijk ten laste gelegd, dat hij als hoofd van de luöhtbescherming zich in zó grote mate door zijn nationaal-socialistische begin selen had laten leiden, dat hij eerst zes leden van zijn dienst als communisten had aangegeven en doen arresteren, van wie er later vier zijn gefusilleerd, en voorts, dat hij in april 1943 toen ook in Velsen sta kingen uitbraken als gevolg van de ver plichte terugkeer van Nederlandse mili tairen in krijgsgevangenschap, aan de Grüne Polizei gegevens zou hebben ver strekt over een aantal gevangengenomen stakers, met het gevolg, dat er kort daar na zes van deze stakers werden gefusil leerd. Dit laatste heeft de verdachte bij het Slotkoers Voorbeurs vrijdag koersen 3-3% °/o Nedl. '47 923/i« 3 °/o Nedl. 1962/'64 9354 A. K. U 157 159 Calvé Delft 297 Van Gelder Zonen 178 K. N. Hoogovens 286 Nederl. Ford 170 N. Kabelfabriek 223 gew.Pi ibps Glueil. 261% 262 Pref.PhilipsGloeil. 151% Unilever 335% 335 Wilton Fyenoord 202% Dordtsche Petrol 640 Kon. Petroleum 153.50 153.80 Billiton 171 A'dam Rubber 47% K. L. M f 108.50 Holl. Amer. Lijn 132 K. N. S. M. 126% N. Scheepv. Unie 119% v. Nievelt Goudr. 145% Phs. v. Ommeren 197% H. V. A 84 Verg. Deli Mij en. 62% Amsterd. Bank 202% Nat. Handelsbank 73 Ned. Handel Mij 148% Rotterd. Bank 170% Twentsche Bank 153 Anaconda Copper 467/i» Bethlehem Steel 38% U.S. Steel 58% Generaal Motors. 35 Shell Union 69% Tidewater 23 verhoor door de P.R.A. aanvankelijk ont kend, later tweemaal bekend, vervolgens weer ontkend, zoals hij ook thans nog doet. De bekentenis zei hij toen te hebben afgelegd als gevolg van bedreigingen en morele druk. Drie oud-P.R.A.-mensen ver klaarden echter als getuigen, dat er van zulk een druk bij de verhoren van deze verdachte geen sprake was geweest. Gegevens verstrekt? Een der toen op het politiebureau te Vel sen gevangengehouden stakers, die er le vend af is gekomen, verklaarde evenals vroeger bij de bijzondere rechtspleging, dat de vragen die hem gesteld werden (on der meer betreffende zijn lidmaatschap van de „Young Odd Fellows") van dien aard waren, dat iemand wel gegevens aan de Grüne verstrekt had moeten hebben. En deze verdachte was de enige, die van dit lidmaatschap afwist omdat hij hem. als zijn directe chef bij de Papierfabriek Van Gelder voor de oorlog wel eens vrijaf had moeten vragen om aan bijeenkomsten van die jeugdgroep deel te nemen. „We stonden niet in hiërarchisch verband met de verdachte", verklaarde de man die toen in Velsen politie-inspecteur was, „ik weet dan ook niet wat hij op het bureau deed toen de gevangen stakers binnen waren gebracht, pas later hoorde ik dat burge meester Van der Weide hem daar nodig oordeelde om kwartieren voor de man schappen van de Grüne in het buitengoed „Waterland" gereed te maken". Dat laatste gaf ook de verdachte op als reden van zijn aanwezigheid daar. Verder werd uit het verhoor van de getuigen duidelijk, dat zich bij de geüniformeerde Duitsers ook een „rijksduitser" in burger had bevonden, die in nauwe relatie stond met de comman dant en over veel gegevens betreffende de inwoners van Velsen beschikte. Een toenmalige arrestant van de Grüne, wiens verhoor als getuige grote betekenis gehad zou hebben, bleek inmiddels te zijn overleden. Een toenmalige politie-agent, die de geschiedenis met de gearresteerden op het hoofdbureau te Velsen had meege maakt, zeide zich nog heel goed te her inneren, dat de toenmalige hoofdinspec teur van deze arrestant had opgemerkt, dat hij onmogelijk aan de staking kon heb ben deelgenomen, omdat hij gepensioneerd was. Hij wilde dit onder de aandacht van de Grüne gaan brengen, maar werd vol gens deze getuige, door de verdachte weerhouden met de woorden „laat maar gaan, die is tóch fel antiDe verdachte zei zich hiervan niets te herinneren. Een andere toenmalige agent, thans bri gadier van politie te Velsen, meende zich zelfs te herinneren, dat de vèrdachte toen de gevangen stakers op de binnen plaats van het politiebureau stonden aan getreden met daar aanwezige Duitsers over hen zou hebben staan praten en zelfs naar sommigen hunner gewezen zou heb ben. Getuige a decharge Als getuige décharge werd een afde lingschef bij een grote handelmaatscoappij gehoord, die zich in de bezettingstijd bij de Velsense politie had opgewerkt van agent tot luitenant, voornamelijk door zijn diensten aan de bezettende macht, waar voor ook hem de doodstraf boven het hoofd heeft gehangen, totdat de bijzondere raad van cassatie anders besliste. Hij was op de dag van de genoemde arrestatie van stakers, 1 mei 1943, naar hij zeide, vrijwel de gehele middag en avond op het bureau geweest, maar herinnerde zich niet de ver dachte bij de Duitsers te hebben gezien. De schifting van de gevangen genomen stakers was volgens hem geschied aan de Nog bestaan er bij de Castricumse V.V.V. geen plannen om wederom te komen tot samenstelling van een zomerprogramma. Reeds enkele jaren lang heeft men nu al weer een dergelijk programma gemist en het VVV-bestuur betoogt, dat de oorzaak hiervan is gelegen in het feit dat er geen belangstelling voor diverse evenementen werd getoond. Op de algemene ledenvergadering die in hotel Borst werd gehouden sprak hierover o.m. de voorzitter de heer v. Exter. Daar naast gewaagde ook de secretaris de heer De Nijs van een geringe belangstelling voor het werk van de V.V.V., zelfs in eigen ge meente. Niet eens alle hotelhouders zijn lid, al dus werd medegedeeld. Toch wil men weer nagaan of de moge lijkheid bestaat weer excursies naar bos en duingebied te houden omdat deze de enige punten waren waarvoor wel animo was, vooral onder inwoners. Daarnaast wil ook de bridgeclub Bricas weer haar wekelijkse „gastenbridge"- avonden houden. Dag of avondles Aanvang na Pasen. Systeem Pont of Groote Aanvang na Pasen. Haarlem, Oude Gracht 71 INST PONT Het lidmaatschap van de kost f 2.— per jaar; het geeft een belangrijke re ductie op de crematie tarieven. Inlichtingen: VAN DER WEYDEN, se cretaris, Krelagestraat 36, Haarlem. Eén berichtje en wij halen dezelfde dag INDUSTKIESTR. 39-41 IJMUIDEN TELEFOON 5852. MORGENMEISJE of WERK STER voor enkele uren per dag gevraagd. Mevr. v. Vee- len, Lierstraat 25. WERKSTER gevr. voor ocht. p. w. Bakker, Driehui- zerkerkweg 2, Velven-Z. WERKSTER gevr. brandtlaan 15. Rem- Vraagt prijs voor trouwrijden J. L. KLOOSTERHUIS - v. Poptaplantsoen 11 Te huur aangeb. 2 ongemeub. KAMERS voor jong echtp. Brieven L 4951. VERHUUR zonder chauffeur Nieuwe „Vauxhall Victors" Per dag - week - maand of jaar. All risks verzekerd D Lindenberg en Zn., Moer- bergplantsoen 121. IJmuiden Telefoon 5322. VERHUUR OPELS REKORO '57, met radio, f 20 per dag. 200 km. Verzekering inbegr Kompasstraat 57, tel 6599 BEL 7179 voor luxe verhuur A Beekhuis voor Opeis Re kord en Volkswagens HOEST? KEELPIJN? Nat termann's Bronchicum Elixi- helpt, lost taal slijm op neemt de prikkel weg Fla con f2— bii elke drogist PLATENSPELERS, Philips. Erres, Dual. Triotac, B.S.R., vanaf f 55.—. Fa. de Vilder. Velserduinweg 173, tel 4402 CENTRIFUGES, geweldige keuze, le klas merken vanaf f 159 Betaling in overleg Fa De Vilder. Velserduin weg 173 Telefoon 4402 ETALAGE MATERIALEN v. iedere branche, glasplaten spiegels (ook verzilveren). J. Mertens, Snelliusstraat 14, telefoon 6140, IJmuiden UITZONDERLIJK exclusie ve kostuums in 1- en 2-rij model, ook met vest. Prijzen f 98 t/m. f 219 Veranderin gen gratis op eigen atelier. Chris Duin, Kloosterstr. 35, Beverwijk. NEEM TOCH OOK televisie Bij Keizer krijgt u graag alle door u gewenste inlich tingen en demonstratie Keizer Trompstraat no 30, IJmuiden-O.. tel 4516 DE IDEALE badkamerver- wanning: Philips warmte- stralers en A.E.G badkamer kachels. Vraag eens een prijsopgave: Keizer, Tromp straat 30, IJmuiden-O. Tel no. 4516. BUR. v. RECHTSBIJSTAND Kraneveld, behandeling van dagvaardingen, huurzaken, requesten, benevens consult in iedere rechtszaak, kant, 95 en 's av. 8.309.30, Ha venkade 25, tel. 5934. STRANDHUISJE voor 5 per sonen te huur gevr. half juli tot half aug. Brieven L 4953 EEN MALSE BRAADKIP voor de a.s. feestdagen? Stuyt's wildhandel, Terras- weg 33, Santpodrt, tel. 02560 no. 8245. Ook voor uw jongens „Lon- neker" OVERALLS, krim pen niet mogelijk, reeds v.a, f 5.25. Van Keulen, Kenne- merlaan 61, IJm. NYLON ONDERJURKEN normale waarde f 12.95 bij ons f 7.75. Zeeman, Bloem straat 70. WERKSOKKEN, krimpvri' met Perion versterkt vanaf f 1.49. Zeeman, Bloemstr. 70 NYLON SWEATERS voor dames en kinderen. Zeeman Bloemstraat 70. BERENDS HEMDJES v.a. 72 ct. Berends broekjes v.a. 75 ct. Zeeman, Bloemstraat 70 TE RUILEN: huis. Eng. k 3 slaapk., gemoderniseerd voor huis liefst duinkant, geen flat. Adres bur. van dit blad. Te koop gevr. goed onderh WANDELWAGENTJE. Brie ven L 4956. TE KOOP a. n. 1 pers. ma tras met binnenvering f 35. grote linnenkast met spiegel deur f 90. Rijksweg 324, Sant poort. TE KOOP: wandelwagentje en nieuw zwart colbertjasje vest en streepjesbroek. Adre bur. van dit blad. Te koop VOETBALSCHOE NEN m. 36 f 5. Ahornstr. 27 WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk up Woensdag te worden betaald, daar de bezorger* op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE )QQQ()OljüCOCOÜQ0(XXXXiOütfj|»VX10ÜUmXXXXX hand van gegevens, welke de rijksduitsei had verstrekt. „Als men u gegevens over de stakers ge vraagd zou hebben, zou u ze wel gegeven hebben, nietwaar", zo vroeg mr. Petersen, ,dat lag immers helemaal in uw lijn?" Men hééft hét me biet gevraagd", ant woordde de verdachte, „hoe kan ik daar nou op antwoorden?" De verdachte werd toen herinnerd aan lange brieven met na men en gegevens, die hij had opgezonden aan de toenmalige referendaris in buiten gewone dienst, die over de benoemingen van overheidspersoneel ging. Voorts aan bet doorgeven van onderduik-adressen aan kamer 45". Dat ging volgens de verdachte echter om tewerkstellen van mensen in de „vesting IJmuiden", zoals deze toen heette, In de vraag of deze namen konden worden doorgegeven had hij zich niet verdiept. „In Velsen heeft onder de bezetting een terreur geheerst als nergens elders", zo werd tot de verdachte gezegd, „dat weet u zelf ook wel". Hierbij werd gedoeld op het optreden van de verdachte in samenwerking met de N.S.B.-burgemeester, die beiden zeer ge vreesd waren- De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. zei in zijn requisi toir, dat hij in de zaak bij deze behande ling geen nieuwe gezichtspunten had ont dekt, waardoor wijziging van de sensentie van de bijzondere raad van cassatie nood zakelijk zou zijn. „We hebben meer af stand genomen van alles wat er toen is gebeurd, maar het blijft moeilijk om der gelijke vuile praktijken te vergeten, als waarvoor ook deze verdachte veroordeeld is", zo zei hij. Het verhaal als zou de be kentenis van de verdachte bij de P.R.A. onder druk tot. stand zijn gekomen, ver wierp de officier ten enen male en hij eiste bevestiging van de sententie van de bijzondere raad van cassatie. De zitting duurt voort, GEMEENTE VELSEN Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat de Secretarie en de bureaus van de gemeentelijke diensten en bedrijven op 4 april a.s. (Goedé Vrijdag) de gehele dag voor het publiek GESLOTEN zullen zijn. Op zaterdag 5 april a.s. zullen eveneens voor het publiek GESLOTEN zijn: de Secretarie en de kantoren van de diensten en bedrijven, met uitzondering van: a. de afdeling burgerlijke stand van de Secretarie (van 99.30 uur. uitsluitend voor zeer dringende gevallen betreffende de aangiften van geboorte en overlijden); b. de vleeskeuringsdienst; c. de bedrijven voor gas en water; d het bedrijf van openbare werken, uitsluitend voor aangelegenheden de begraafplaats betreffende: van 99 30 uur; e. het bedrijf reinigings- en ontsmettingsdienst. Het huisvuil wordt op Goede Vrijdag NIET en op zaterdag 5 april 1958 WEL opgehaald. Velsen, 24 maart 1958. Burgemeester en Wethouders voornoemd. de Secretaris de Burgemeester De vorst tijdens de afgelopen maand heeft een spaak tussen het wiel van de opbouw der EZZC-hangar in Castricum gestoken. Men had het plan deze hangar zondag 30 maart officieel in gebruik te nemen, maar dit is lang niet gelukt. Er kon gisteren toch verdienstelijk werk gedaan worden en het vliegmateriaal is op orde gebracht. Bovendien zag men ook nog kans om drie starts te maken; instructeur Bouw- knegt was de eerste, die het luchtruim in het nieuwe seizoen ging „verkennen". Helaas was er weinig thermiek en hin gen de wolken reeds op 150 meter hoogte zodat de leden na de drie vluchten het ma teriaal alweer gingen opbergen. Daarna werd de bouw van de hangar bezichtigd en de vorderingen bleken toch van dien aard dat men hoopte spoedig tot ingebruik neming te kunnen overgaan. Knipmes met duimstok op straat Over de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen bij de Heems- kerkse politiepost: rode ceintuur van man tel, fietsbel, portemonnee met geld en melkkaart, diverse kinderwantjes, door loop-schroevendraaier, blauwe alpinomuts, blauwe gebreide shawl met kwasten, vul pen, kinderdriewieler, knipmes, duimstok, rood kindertasje waarin portemonnee en zakdoek en een Lipssleutel. Renners in individuele wedstrijd Zondagmorgen hebben de, leden van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" een individuele wedstrijd gehouden, welke in de volgende uitslag eindigde. A-klasse: 1. J. Bloetjes, 51 min. en 19 sec.; 2. J. Bruin. B-klasse: 1. H. Kooman. C-klasse: 1. H. Huisman. Adspiranten: 1. J. Baas in 44 min. en 27 sec.; 2. J. Lute; 3. B. Weeda. „Volksonderwijs-leden feestelijk bijeen De jaarlijkse feestavond van de Heems- kerkse afdeling van de vereniging „Volks onderwijs" die zaterdag in zaal Dam plaats vond kan ook nu weer als geslaagd be schouwd worden. Een geheel gevulde zaal heeft genoten van een programma dat werd verzorgd door onderwijzend personeel en leerlingen van de vijfde en zesde klas van de open bare lagere school. Met teksten van het hoofd der school de heer A. van der Laan werd een gevarieerd programma gebracht onder de titel „Hallo hier Heemskerk". Er waren parodieën ge maakt op diverse populaire radiorubrieken. Zo kon men luisteren naar „De Ant woordman" en „Wie biedt er wat". Ook was er nog een schoolradio- en een rege ringsuitzending. Tussen de bedrijven door trad op een mondharmonica-ensemble, be staande uit drie man van elk één meter lang. Na afloop bracht het opgetogen publiek de medewerkenden een ware ovatie. De voorzitter van de plaatselijke afdeding de heer G. J. Klesser bood de heer Van der Laan een boekwerk aan als blijk van waardering voor het vele werk dat deze heeft verricht. St. Barbara hield haar jaarvergadering De r.-k. begrafenisvereniging „St. Bar bara" in Velsen-Noord, die zondagmorgen in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat haar jaarlijkse ledenvergadering heeft ge houden onder voorzitter, de heer Th. Hoog land, blijkt voor deze meer gebruikelijke formele bijeenkomsten maar geen vat op de leden te kunnen krijgen om wat meer belangstelling te tonen voor het wel en wee. Ook nu was de vergadering op een veranderd uur belegd, maar niettemin was de opkomst weer teleurstellend, wat de voorzitter, die speciaal pastoor A. G. de Boer als geestelijk adviseur begroette, be treurde. Op vlotte wijze werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester afge werkt, die beide uiteraard waren afgestemd op het aantal sterfgevallen in de parochie en de gehouden uitvaarten. Toch kon een batig slot van de financiën worden aan getoond. waarna décharge volgde. De beide aftredende bestuursleden, de heren H. Hoogland, voorzitter en J. A. Kaandorp, commissaris werden bij accla matie herkozen. Met de rondvraag kwamen verschillende interne zaken ter sprake, die alle éen op lossing vonden, waarna de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Aalsum. 31 te Liverpool. Abbekerk. 31 te Cebu. Albireo, 30 v. Port Said n. Genua. Aldabi, 9/4 te Rio de Janeiro verw. n. B. Aires. Alderamin, 30 te Le Havre. Alhena, 4/4 te Antwerpen, 6/4 te R'dam verw. Alioth, 30 te Montevideo. Alkaid, 30 v. Bremen n. Hamburg. Alnati. 31, te Rio de Jan., 3/4 te Vitoria verw. Aludra, 29 v. Rotterdam n. Recife. Alwaki, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Amstelstad, pass. 30 Ras Al Hadd n. Mena. Annenkerk. 30 te Port Said verwacht. Arendskerk, 30 te Duinkerken v. Marseille. Argos, 31 te Izmir. Arnedijk, 29 v. Galveston n. New Orleans. Attis, 29 210 m. z.o. Key West. n. Mobile. Baarn, 30 te Bremen v. Amsterdam. Balong, 31 te Genua verwacht v. Port Said. Bengalen, 29 te Venetië. Beninkust, 29 v. Duinkerken n. Amsterdam. Bevmekom, 27 te Palua. Bintang, 30 te Colombo. Bloemfontein, 3/4 v. Amsterdam te Durban verw. Boskoop, verm. 5 v. Amsterdam n. Pto. Limon. Bussum, 30 41 m. n.n.w. Ras Al Hadd n. R'dam. Callisto, pass. 30 Ouessant n. Rotterdam. Caltex Arnhem, 30 te Suez verw. v. Rastanura. Caltex Delft, 30 15 m. n.w. Berlenga n. Sidon. Caltex Leiden, 30 v. Stockholm n. Cartagena. Caltex Nederland, 30 v. Bahrein n. Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 30 Cabodagarde n. Pernis. Caltex Utrecht, 30 v. Singapore n. Suez. Camitia, 30 te Curacao v. Adelaide. Carrillo, 31 te New York. Celebes, 29 v. Penang n. Belawan. C'ongokust, 30 135 m. n.o. Finisterre n. Freetown C'oryda, 29 v. Singapore n. Auckland. Delfland, 30 v. Las Palmas n. Santos. Dinteldijk, 29 v. Panama n. Londen. Dorestad, 29 700 m. z.w. Azoren n. Pto. La Cruz, Doris, 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Eenhoorn, 30 te Istanbul v. Constanza. Eemdijk, 30 et Coatza Coalcos. Elisabeth B, 30 te Dordrecht. Eos, pass. 30 oostp. Kreta n. Alexandrië. Esso Nederland, 30 v. Fawley n. Port Said. Etrema, 1/4 in Piraeus verw. v. Berre. Fravizo, 30 te Santos. Friesland, 31 te Setubal. Gaasterkerk, 31 te Port Said. Gaasterland, 30 te Itajai. Garoet, 29 te Penang. Giessenkerk, 31 te Cairns. Graveland, pass. 31 Fernando Noronha. Grootekerk, 29 te Rotterdam. Guineekust, 29 te Port. Harcourt. Hecuba, 31 te Rotterdam. Heemskerk, 30 150 m. n.n.o. Pt. Sudan n. Suez. HeJder, 31 te Pto. Limon. Helena, pass. 30 Wight n. Kingston. Helicon-,-29. z, Trinidad b. Baltimqrq. Hestia, pass. 30 Lizard n. Amsterdam. Hispania, 31 të Castro Urdiales verw. v. R'dam. Iberia, 30 dw. Ouessant n. Emden. Jagersfontein, 4/4 te Las Palmas verw. n. A'dam Japara, 30 te New Orleans. Japara KRL, 30 te New Orleans v. Galveston. Johan v. Oldenbarnevelt, verm. 1/4 v. Amsterdam naar Melbourne. Kabylia, 31 v. Port Said n. Landsend. Karimata, 29 v. Rotterdam n. Houston. Kloosterdijk, 30 te Moreheadcity. Korenia, 29 te Miami. Kvlix, 31 v. Rotterdam n. Helsingborg. Laagkerk, 29 te Amsterdam. Lemsterkerk, 30 v. Damman n. Basrah. Leto, 30 rede Freetown n. Pepel. Leuvekerk, pass. 30 Straal Messina n. Port Said. Lissekerk, 31 te Mena Al Ahmadi. Lombok, 31 te Suez. Louis Lantz, 30 Finisterre gepass. n. Rotterdam. Lutterkerk, 29 v. Karachi n. Antwerpen. Maasdam, 30 te Rotterdam. Maaskerk, 31 te Zanzibar. Maasland, 29 v. Montevideo n. Las Palmas. Malea, 1/4 te Shimonoseki verwacht. Mapia, 30 50 m. z.o. Kuria Muria eil. n. Kandia. Meerkerk, 30 et Rotterdam. Meliskerk, 2/4 te Penang verwacht. Merwede, 29 v. Dakar n. Winneba. Montferland, 30 v. Hamburg n. Amsterdam. Moordrecht, 30 60 m. z. Gavdo n. Port De Bouc. Musilloyd, 31 te Port Said. Nestor, 30 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 3/4 te R'dam verw. v. N. York. Noordam, 29 v. New York n. Rotterdam. Noordzee, 29 te Beyrouth. Ondina, 30 v. Madras n. Chittagong. Oranje, 3/4 te Colombo verw. n. Amsterdam. Oranjefontein, verm. 4/4 v. Amsterdam n. Durban. Oranje Nassau, 1/4 te A'dam verw. v. Pto. Limon. Oranjestad, 3/4 te Madeira verw. n. Georgetown. Papendrecht, 30 te Cutuco verw. v. San Jose. Parkhaven, 30 te Rotterdam. Peperkust, 30 v. Freetown n. Monrovia. Phrontis, 31 v. Port Said n. Amsterdam. Bolydorus, 31 te Rejang river tot c.a. 10/4. Polyphemus, 31 te Singapore. Poseidon, 30 te La Guaira verw v. Trinidad. Prins Alexander, pass. 30 Pantellaria. Prins der Nederlanden, 7/4 te Trinidad verwacht. Prins Frederik Hendrik, 30 v. R'dam n. Montreal. Prins Frederik Willem, 30 te Rotterdam. Prins Willem George Fred., 30 v. R'dam n. Antw. Prins Willem van Oranje, 30 te Halifax. Prins Willem II 30 ten anker bij Gravesend. Prins Willem V. te Cartagena v. Valencia. Raki, 31 te Tandjong Priok. Rempang, 30 te Beira. Riouw, 30 te Le Havre v. Rotterdam. Rijndam, 2/4 v. Rotterdam te New York verw. Roebiah, 31 te Penang. Roggeveen, 1/4 te Bluff verwacht. Rondo, 30 te Khorel Mufatta. Saloum, 30 15 m. o.n.o. Casquets n. Dakar. Schiedijk, 30 te Philadelphia. Seven Seas, 6/4 te Halifax verw. n. St. John. Sibajak, verm. 31 v. Surabaja n. Aden. Sirrah, 30 v. Durban n. Aden. Sliedrecht, 30 v. El Palito n. Landsend. Sloterdijk, pass. 30 Vlissingen n. New York. Stad Delft, 31 te Bombay verwacht. Stad Gouda, 29 te Vlaardingen. Stad Haarlem, pass. 30 Kp. St. Vincent n. R'dam. Stad Leiden, 30 100 m. n.n.o. Finist. n. Monrovia. Stad Vlaardingen,, 30 40 m. w. Bergen n. A'dam. Statendam, 1/4 v. Yokohama, 8/4 te H'lulu verw. Straat Lombok, 31 te Mombasa n. Dar Es Salaam. Sunetta, 30 et Singapore. Tabian, 31 te Djeddah. Tabinta, 30 v. Genua n. Amsterdam. Talisse, 30 t.a. Rivier Shabt Al Arab n. Basrah. Tappanzee, 29 v. New York n. Baltimore. Tara, 29 v. Rotterdam n. Bremen. Tawali, 29 v. Rotterdam n. Chittagong. Teirecias, pass. 30 Gibraltar n. Liverpool. Telamon, 30 te Aruba v. Curagao. Teucer, 29 v. Djibouti n. Suez. Tomori, 30 te Cheribon. Tjimenteng, 31 te Beira. Tjitjalengka, 30 v. Santos n. Rio de Janeira. Vivipara, 31 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Waterman, 30 te Rotterdam. Weltevreden, 29 v. Surabaja n. Probolingo. Westerdam, 29 v. Rotterdam n. New York. Westland, 29 v. Rio Grande n. Montevideo. Wieldrecht, 30 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Willem Ruys, 2/4 te Port Said verw. n. Tj. Priok. Willemstad, 31 te Brighton. Woensdrecht, 31 te Buenos Aires. Wonogiri, 31 te Singapore. Wonosari, pass. 31 Gibraltar n. Halifax. IJssel, 2/4 te Rotterdam verwacht. Zeeland, 29 te Philadelphia. Zonnekerk, 30 te Suez. Zonnewijk, 29 te Baltimore. Zuiderkerk, pass. 30 Ouessant. n. Las Palmas. Zuiderkruis, 30 v. Tandjong Priok n. Aden. SLEEPVAART Blankenburg, 31 v. Dakar n. Lagos. Cycloop, 28 v. Basrah n. Aden. Gele Zee, 31 v. Gibraltar n. Napels. Hudson, 31 560 m. n.w. Fortaleza n. Manaus. Loire, 31 150 m. n.w. Alexandrië n. Conacry. Nestor,, 31 v. Rotterdam n. Den Helder. Oostzee, 31 300 m. o. Montevideo n. N. Palmira. Poolzee. 31 410 m. w. Oporto n. New York. Rode Zee, 31 320 m. o.z.o. Fayal n. Ravenna. Thames, 31 te Belfast. Tyne, 31 320 m. n.o. Guardafui n. Tandj. Priok. Zeeland, 31 690 m. n.o. Paramaribo n. Maracaibö. mat U at - irriteert Uw keel - houdt U uit de slaap. Laat J hoest U niet langer plagen. S Neem bij het rfl 5 slapen gaan 1 M\FljVv 1 1 en'smorgens l -» na het ontbijt 'n Domproost tablet. Zonodig J in de loop van de dag nog m eena, tot maximaal 4 tablet- B ten per dag. S Verrassend resultaat! 2 Tabletten f. 1.46 2 bij apotheker en drogist. Het ideale rattenbestrijdingimiddel, on gevaarlijk voor andere dieten en mensen. Nummerbneven die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties worden niet doorgezonden Niet-afgehaaJde nummer brieven worden na 14 dagen vernietigd Eerst halen in 10 maanden betalen Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Dainesconfectle Gordijnen Lakens Slopen eng enz (iED OUDE GKAGHl 81 HAARLEM l'EL. 11152 VERKOOP INRUIL REPARATIE Bet in overleg VELSERDUINWEG 173 Tel. 4402 GEVRAAGD ZWANENBURG'S SUPERMARKT Lange Nieuwstraat 505-507 Velserduinweg 530 Tel. 5191

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10