Toenemende spanning in de onderste regionen van 3 A Feestelijke opening van nieuwe Santpoortse kleuterschool Vanmorgen Visserij-varia IJmond-agenda en op zee VOETBAL IN KENNEMERLAND Beverwijk DEM Kennemers Burgerlijke Stand van Velsen Wjjk aan Zee VVB Kinheim ADO V itesse AJC Beverwijk vierde 25-jarig bestaan Twee keer brand op zondag in Beverwijk In huis aan de Patersweg en zolder aan de Alkmaar seweg Jong Hercules De heer Van Scherpenzeel nam afscheid Excercitia kampioen derde klasse Palmpaasoptochten trok ken veel belangstelling Vergadering district Noordwest KNBRD Aanbesteding werken Noordzeekanaal MAANDAG 31 MAART 1958 De spanning in de onderste regionen van 3 A is na gisteren nog weer toegenomen, doordat HSV zich naast Beverwijk en Ter rasvogels ook nog als kandidaat voor de onderste plaats gemeld heeft en Velsen met haar 13 punten zich ook nog niet gelukkig zal gevoelen. Bovenaan blijkt steeds dui delijker, dat Alcmaria het kampioenschap moeilijk meer kan ontgaan. De Velsense vierde klassers zorgden voor verrassende uitslagen: Kinheim door niemand minder dan NAS te kloppen en Waterloo door met grote cijfers van Zaanlandia te verliezen. In de kampen van de ernstigste kandi daten voor de onderste plaats in 3 A, Be verwijk en Terrasvogels, heerste alles zins begrijpelijk na afloop van de wed strijden tegen Velsen en HSV grote vreug de, want deze op het gebied van overwin ningen behalen niet verwende clubs had den beide met 1-0 over hun tegenstanders gezegevierd. Natuurlijk werd deze vreugde later ietwat getemperd, toen men van el- kaars overwinningen kennis nam. ADO ongerust Door deze nederlagen van Velsen en HSV is de spanning niet onaanzienlijk toe genomen en we kunnen ons zelfs voorstel len, dat zelfs een club als ADO met haar 14 punten zich nog niet helemaal prettig voelt. De Heemskerkers verloren gisteren n.l. met 4-1 van Alcmaria Victrix, waardoor de Alkmaarders hun dertigste winstpunt no teerden en het kampioenschap Egmon- dia kan het hoogstens tot 33 punten bren gen zich steeds duidelijker aftekent. De met spanning tegemoet geziene derby VitesseCSV eindigde evenals de eerste keer in een 3-1 zege voor de Vitessenaren, zodat dezen zich „kampioen van Castricum" mogen noemen. Velsen won Tot verrassing van beide partijen eindig de de ontmoeting NASKinheim in een 3-1 zege voor de Velsenaren, wat dezen thans over 14 winstpunten doet beschikken, o.i. een aantal voldoende om de toekomst rustig tegemoet te kunnen zien. Waterloo daarentegen stelde geducht teleur door met 8-0 van Zaanlandia te verliezen. Door de 3-0 overwinning van Uithoorn op ETO moet NAS nu weer enigszins op haar tellen gaan passen. Twee kostbare punten werden door Be verwijk veroverd in een maar matig ge speelde wedstrijd tegen Velsen. Voor rust kwamen de doelen beurtelings in gevaar maar de paal bracht steeds redding. In de tweede helft kreeg men in het be gin eenzelfde spelbeeld. Totdat met nog tien minuten te spelen Veldman een schot op het Velsen doel loste waarna doelman Kaasenbrood over de bal heen dook (1-0). Doelman Raap bracht nog geen twee minuten later redding toen hij een harde kopbal van de naar voren gekomen Bak- kum uit de hoek stompte. Met twee Wij kers alleen voor het Velsen-doel kwam het einde van de tegen 't slot nog spannende wedstrijd. -. - - c - r- - rr TOG speelde tegen DEM een forse maar sportieve wedstrijd. DEM gaf het de Amsterdammers niet cadeau. Er waren vijftien minuten gespeeld toen de links buiten met een hard schot, onbereik baar voor doelman Aardenburg, inschoot (1-0). Kort hierop redde Aardenburg meesterlijk. Het werd pas na 30 minuten in de tweede helft één-één toen Starmans een hard schot op het TOG doel loste. De doelman sloeg de bal wel weg maar viel en de aanstormende Van Balen schoot de bal in het lege doel (1-1). Men deed voor elkaar niet veel onder al zag het er voor TOG drie minuten voor tijd slecht uit.Ko Bakker wandelde door de hele achterhoede heen en stond op een meter van het TOG doel af. Maar de aanstormende spil schoot de bal weg. Het begint er voor Kennemers nu wel slecht uit te zien daar in de wedstrijd te gen Purmersteyn weer twee kostbare pun ten verloren zijn gegaan. En dit was niet nodig geweest, want zowel in de eerste als in de tweede helft waren de rood-zwar- ten in de meerderheid. In de eerste helft begon Zwanenburg met het lossen van een hard schot, maar doelman Tol werkte de bal weg. Hetzelfde gebeurde met een hard schot van De Bie. Aan de andere kant had Kennemers geluk toen Meyer al gepasseerd was en Van der Sluis de bal uit het lege doel schoot. In de tweede helft kon J. Mosk na zes minuten spelen een vrije trap nemen, die met grote moeite voor het doel der bezoekers werd wegge werkt. Bij een onverwachte aanval van BEVALLEN: Rijken-Leginah, d„ De Noostraat 29, IJmuiden (oost); M. Olthol-Petersen, d.. Abe lenstraat 4, IJmuiden (oost); H. M. van Sprang- Lohr, z., Radarstraat 54, IJmuiden; M. van der Flas.-Hölscher, d., Donkerelaan 30a, Bloemendaal; C P Timmers-De Wit, d., Maerelaan 42, Heems kerk', H. Kufjn-Walter, d., Wijkeroogstraat 150, Velsen (noord); M. de Vries-De Boer, d., Tromp straat 108, IJmuiden (oost); M. H. Böhm-Wessel- man, d„ Terrasweg 2b, Santpoort. ONDERTROUWD: H. van der Ploeg, Kennemer- laan 165, IJmuiden en K. Foekens, Kennemerlaan 165, IJmuiden; C. A. Diependaal, Terburgstraat 34 Santpoort en A. C. M. Baars, P. J. Troelstra- weg 4, IJmuiden (oost), t.a.: Terburgstraat 34; B H. Dekker, Elzenstraat 21, IJmuiden (oost) en M. Bruin, Elzenstraat 21, IJmuiden (oost), t.a.: Stratingplantsoen 51 rd., Velsen (noord); A. H. Spanjaard, Alkmaarseweg 419, Beverwijk en W. F. Stals, Doelmanstraat 13, Velsen (noord), t.a Witte Duifstraat 26, Krommenie: H. van der Plas, Saturnusstraat 81, IJmuiden en L. Tanis, Wilgen straat 32, IJmuiden (oost), t.a. Snelliusstraat 16, IJmuiden; M. van Eek, Papaverweg 33, Amster dam en G. Jongejan, Warmenhovenstraat 58, IJmuiden; J. M. Jansonius, Stratingplantsoen 65, Velsen (noord) en J. W. van den Hoek, Hercules straat 11, IJmuiden, t.a. Herculesstraat 11; W. Jongejeugd, Jacob van Heemskerkstraat 65 rd., IJmuiden en L. S. Corbijn, Sluisplein 24, IJmuiden, t.a. Reggestraat 1, IJmuiden; G. van der Veldt, Ranonkelstraat 4, Santpoort en R. M. de Kraker, Spaarndammerweg 12, Santpoort, t.a. Bonaire- straat 11. Santpoort; J. Lokerse, Solemstraat 8, Haarlem en J. A. Rieske, Lindenstraat 23, IJmui den (oost); A. van den Berg, Glipperdreef 90, Heemstede en O. Warmenhoven, Hofdijklaan 20, Driehuis, t.a.: Hofdijklaan 20; L. A. Eiff, Rus- burglaan 10, Santpoort en C. J. Bokelman, Olym- piaweg 89. Amsterdam; D. M. Homan, Kanaaldijk 241, IJmuiden en A. A. C. Visser, Kanaaldijk 241, IJmuiden. GEHUWD: J. du Crocq en J. Minneboo, Wijker- straatweg 297, Velsen (noord); A. H. F. Schrijber en D. M. Kruisman, Tesselschadestraat 43, Haar lem; L. Suijkerbuijk en M. Hoogendijk, Kon. Wil- helminakade 28, IJmuiden. OVERLEDEN: K. Chr. Bauer, 82 jr., weduw naar van A. Walter, Herculesstraat 39, IJmuiden; F. A. van der Vlugt, 58 jr.. echtgenoot van C. E. Henskes, Wüstelaan 3, Santpoort. Purmersteyn kon Zwart na 20 minuten het enige doelpunt scoren. Kennemers ontke tende in de laatste minuten een zware druk op het doel van de gasten maar men kwam niet verder dan enige corners. In de spannende wedstrijd tussen Wijk aan Zee en ZAP kregen de aanwezigen heel wat doelpunten te zien. Vooral in de eerste helft was de thuisclub sterker, W. Snijders en Scholten zorgden er voor dat het al spoedig 2-0 werd. Nog voor rust werd Blok door een doelpunt van Stam gepasseerd (2-1). In de tweede helft wist Seysner uit een pass van de Winter doelman Kuis voor de derde maal te passeren 3-1. ZAP gaf zich niet gewonnen en door doelpunten van Van Oosten en Timmer kwam de thuis club zelfs met 3-4 achter te staan. Door er een schepje op te gooien kon Bol in de laatste momenten nog gelijk maken (4-4). Wel probeerde ZAP nog te winnen maar de Wijk aan Zee-verdediging was in goe de vorm. De strijd tussen VVB en HBC op „Wa tervliet", die al direct bij het begin een voorsprong voor de Heemstedenaren op leverde, bood over het algemeen niet veel aanlokkelijks en werd pas in het laatste half uur wat aantrekkelijker. In beide aan- valslinies kwamen enige nieuwe gezichten voor; bij HBC Duindam als linksbinnen en De Reus midvoor; bij VVB André als rechtsbuiten en Buur als midvoor. Ver moedelijk was de stootkracht van de bei de aanvalslinies wat minder krachtig. Des ondanks gingen toch verscheidene kansen verloren wegens de afwerking van de aan vallen, waarmede de bezoekers al na een minuut succes hadden toen de uiterst snel le Duindam voorzette, de VVB-verdedi- ging nog niet voldoende was ingespeeld en midvoor De Reus hoog inschoot (nul een). HBC, technisch wellicht wat beter, moest daarna op eigen helft in hoofdzaak terugtrekken door het VVB-overwicht. Dit resulteerde na 12 minuten in een vrije trap op 20 meter afstand door v. d. Linde ge nomen, wiens harde schuiver doel trof (een-een). Met krachtige schoten van Luntz en Kooimans demonstreerde VVB zijn overwicht. Toch had HBC bijna suc ces toen na een half uur de bal op doel man Jon'-man werd teruggespeeld en de HBC'er Van Leun plotseling opdook, de bal hoog optrapte maar Hoogendijk met een even hoge fantastische trekbal vlak voor de doellijn het doel blank hield Na de hervatting voerde VVB het tempo flink op, zodat HBC wel mee moest en de strijd meer aanzien kreeg. De thuis club was sterker, wat Luntz met een prachtige kopbal accentueerde en hoe wel HBC het spel probeerde te verplaat sen, moesten de gasten met schoten van Kooimans, v. d. Linden en Buur een of fensief doorstaan. Na een half uur kreeg VVB opnieuw een vri.ie trap te nemen. Van der Linde plaatste de bal in de doelmond en André kopte fraai in (twee-een). De thuisclub miste daarna nog enige mooie kansen. 3 .;sz In Halfweg heeft Kinheim leider NAS een verrassende nederlaag bezorgd; een uitslag, die pas in het laatste gedeelte van een enerverende strijd werd bereikt. De thuisclub virkoos de vrij krachtige wind in de rug en was daardoor en met goed opgebouwde aanvallen dan ook sterker. Maar de Kinheimers bleken in hun defen sie onder de bijna voortdurende drang voor het Velser-doel uitstekend paraat te zijn, waarbij doelman Pigmans in buiten gewone vorm de meest spectaculaire red dingen verrichtte. Eerst tien minuten na de hervatting -verd het overwicht van NAS van de eerste speelhelft beloond, toen Pigmans de bal uit een voorzet ""eg- stompte maar de linksbinnen toch kans zag tussen twee Kinheimers door te sco ren (een-nul). Hoewel NAS pittig bleef spelen konden de gasten nu het spel ver plaatsen, wat na 17 minuten resulteerde in een duel van Sluiter met achterspelers en doelman, die werden gepasseerd (een een). Kinheim had nu de smaak te pak ken. Hamers schoot van ver tegen de paal. De thuisclub gaf in de gelijkopgaande strijd ondanks het windvoordeel voor Kinheim een prima tegenspel, dat de spanning er danig in hield. Toen acht minuten voor het einde Paap de bal ver naar voren speelde en dit na het terugkrijgen van de bal herhaalde kwam Sluiter opnieuw in duel maar kon de bal naar Van Dijk koppen, die hard raak schoot (één-twee). Drie minuten la ter had NAS de kans gelijk te maken uit een strafschop. Deze werd grandioos ge mist, waarna twee minuten voor het ein de Van Well de NAS-doelman verraste met een scherp diagonaal schot, dat doel trof (een-drie). Enigszins geflatteerd heeft ADO verlo ren van Alcmaria Victrix hoewel de pun ten bij het technisch beter spelende Alc maria Victrix verdiend terecht kwamen. Met de wind in de rug was ADO in de eerste faste van de strijd sterker, maar de bezoekers legden het al direct op ver dedigen toe. Daar Welboren een overtre ding beging kreeg Alcmaria een straf schop te nemen, die tot twee maal toe door Burger weggewerkt werd. Met twee doelpunten van Wielinga en Goossen ging de rust met een 0—2 voorsprong in voor de bezoekers. Direct na de aftrap in de tweede helft bracht Th. de Wit na vier minuten spelen de stand op 1-2. Toen za ten er voor ADO weer mogelijkheden in. Maar de bezoekers trokken de binnenspe- lers in de verdediging en er was voor ADO geen doorkomen aan. De laatste aan vallen waren voor de bezoekers, die .wee corners forceerden waaruit ook twee doelpunten voort kwamen (1-4). In de plaatselijke ontmoeting tussen Vitesse en CSV heeft Vitesse het beste spel laten zien en deze club won dan ook verdiend. De jeugdige Nico Jonker smaak te het genoegen in deze wedstrijd twee doelpunten te scoren. Het duurde twintig minuten voordat Valk kon scoren (1-0). Uit een goede combinatie van H. Jonker, Zonneveld en N. Jonker kon laatstge noemde het tweede doelpunt langs De Heer schieten (2-0). Dit werd ook de rust stand. In de tweede helft ging Vitesse het te mooi doen en daarvan kon CSV na 25 „Zoek het niet hij de televisie Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de afdeling Beverwijk van de Arbeiders Jeugd Centrale hield het be stuur een receptie in Huize Terpsichore, die erg druk bezocht was. In de zaal wa ren bloemstukken opgesteld van het ge meentebestuur, een groot aantal vakbon den, aangesloten bij het N.V.V., oud-leden en vrienden. De voorzitter, de heer M. Visser, gaf na een korte welkomstgroet het woord aan wethouder W. Alberda, die namens het gemeentebestuur dank bracht voor alles wat de A.J.C. voor de Bever- wijkse jeugd heeft gedaan. Deze liet uit komen, dat het gemeentebestuur had ken nis genomen van het plan om de werk wijze van de A.J.C. in andere banen te leiden, en voegde de wens daaraan toe, dat het bestuur zou mogen slagen in die richting, met het gevolg dat heel veel kin deren de weg naar de A.J.C. zullen vin den. De heer P. van Hassel bracht de geluk wensen van het hoofdbestuur over. Men was verheugd dat ook in Beverwijk een aantal jongeren bereid is de handen aan de ploeg te slaan, nu het met het werk een andere koers uit zal gaan. Tal van bestuurders van bevriende or ganisaties voerden het woord en ook de beide padvindersgroepen en de Beverwijk- se Jeugdraad hadden afgevaardigden ge zonden. Mevrouw Schmohl, die namens de Vrou wengroep het woord voerde, zei dat de vijf jaar hoogconjunctuur voor de jeugd niet de beste tijd is geweest, omdat het niet gemakkelijk is de geest met de ma terie te bevredigen. Men wil steeds méér hebben. Een gevolg daarvan zou zijn, dat de strijdlust bij sommigen verflauwt. En waar dat zo is, moet er iets ander in de plaats komen. En als een moeder gaf me vrouw Schmohl als advies: zoek het niet bij de televisie, maar tracht de vernieu wing welke op het programma staat, te verwezenlijken De medeoprichter van de afdeling, de heer C. Groot, gaf een overzicht van de moeilijkheden die overwonnen moesten worden orr een afdeling op te richten en van de steun van de heren J. C. Comis en Jb. Davidson, bestuurders van de toen malige afdeling Wijk aan Zee en Duin van de S.D.A.P. Hij schetste de moeilij ke toestand van de leden in de oorlogsda gen, die trots alles toch bijeenkwamen. Komende bij het punt dat de A.J.C. zou gaan veranderen zei de heer Groot: „in de loop der jaren is ze reeds veranderd. Als men jaren geleden iemand zag die wat vreemd gekleed was, dan bleek het altijd een lid van de A.J.C. te zijn. Als men nu iemand ziet die ook vreemd ge kleed gaat, dan is het vast géén A.J.C.-er". Als oud-voorzitter sprak hij de wens uit dat de leden steeds zullen streven naar het hoogste. Bijna alle sprekers overhandigden een enveloppe met inhoud, om de jubileren de vereniging in staat te stellen het club gebouw beter in te richten. De bijeenkomst in Het Centrum was van die aard, dat het de leden en oudleden nog heel lang zal bijblijven. Het was een weerzien van oude vrienden, waarvan sommigen een heel grote reis hadden ge maakt om 'dit festijn mee té m'Sêafe.' Het hoogtepunt van de avond was zéker voor de oudleden en de 'tègeriwóordièè jeugd, toen een heel groot deel van de op richters van de A.J.C. op het toneel ton den, waarbij weer net als voorheen Kees Groot en Jan Negrijn de leiding hadden. Onder leiding van Siem Mooyman werden tal van volksdansen uitgevoerd en „The Broadway Players" uit Haarlem lokten ook heel wat ouderen op de dansvloer. „Mevrouw Warren's Bedrijf" voor Arbeiders Toneelfonds Door de Stichting Nieuw Nederlands To neelgezelschap zal op donderdag 10 april in het Kennemer Theater te Beverwijk een opvoering gegeven worden van „Mevrouw Warren's Bedrijf" van G. B. Shaw. Dit zal de laatste toneelavond zijn voor het Ar beiders Toneelfonds van deze winter. Onder grote belangstelling, zowel van de zijde van het gemeentebestuur als van de kant van de kerkeraden en diverse schoolbesturen uit Santpoort en Bloemen daal werd zaterdag te Santpoort-station de nieuwe protestants-christelijke kleu terschool, die verrezen is aan de Bloe- mendaalsestraatweg, geopend. In totaal 65 Santpoortse kleuters kunnen in deze school worden ondergebracht, zo dat de wachtlijst, waarop de namen van 25 kleuters een plaatsje hadden gevonden, nu tot het verleden behoort. De school is gebouwd onder de frisse en moderne architectuur van de gemeente architect II. Peters en de inrichting is van A. Koning uit Amsterdam. De voorzitter van de Stichting Christe lijk Kleuteronderwijs, de heer M. C. Bol- senbroek, dankte in zijn feestrede in het bijzonder het gemeentebestuur van Vel sen voor de betoonde daadwerkelijke bij stand vóór en tijdens de bouw. Hij zei, dat het bestuur zich het bezit van deze school nog niet ten volle kan realiseren doch dat hij uiting diende te geven van grote vreug de en dankbaarheid. De wethouder van onderwijs in de ge meente Velsen, de heer H. de Boer, bood namens het gemeentebestuur de meest hartelijke gelukwensen aan bij de totstand koming van de school. Hij releveerde in kort bestek de moeilijkheden die men had ondervonden om de bouwplannen te ver wezenlijken. doch hij kon nu, tevens tot zijn grote persoonlijke voldoening, ver klaren dat „een ereschuld werd ingelost" Mejuffrouw W. Muller, rijksinspectrice van het onderwijs, voegde hieraan haar ge lukwensen toe en tot slot spraken ds. Ter Steege namens de kerkeraad van Sant poort, ds. Stelma, namens de kerkeraad van Bloemendaal over hun grote bewon dering voor het werk van het bestuur van de stichting. Uit naam van de ouders, die een kleine inzameling op touw hadden gezet, bood de heer H. Schipper, het schoolbestuur een poppenkast aan, aangekocht van de op brengst ad f 152.25. De Beverwijkse brandweer werd zon dag tot twee maal toe gealarmeerd voor een aanzienlijke brand. Omstreeks acht uur des avonds maakte het vuur zich meester van het perceel aan de Paters weg, waar de familie Appel woont. Er was niemand thuis, toen omwonenden vlam men zagen op de bovenverdieping. Hoe wel de brandweer terstond gewaarschuwd i^erd en met groot materiaal uitrukte, zag ze bij haar komst de vlammen aan alle kanten uit de bovenverdieping slaan. Groot gevaar dreigde voor de houten schuur van de firma Waterdrinker. De wimf wgs 'er n'aaf föe. men vreesde het érgste en, zelfs vöor andere omliggende péreeïen bestond* groot gevaar. Direct werd alles nat gehouden, waarna ook water werd gegeven op het brandende perceel. Met drie stralen werd de brand omsin geld en men wist het vuur toen snel in te tomen. Het grootste deel van de inventaris ging verloren. De familie Appel zou van daag op straat worden gezet, daar de wo ning onbewoonbaar verklaard was. 's Morgens was de brandweer ook al aan het werk geweest voor een brand aan de Alkmaarseweg, waar de vlammen gretig voedsel vonden op een zolderverdieping waar elektrisch materiaal van de firma Vianen opgeslagen lag. De rookontwikke ling was hier zo hevig dat het verkeer op de drukke Alkmaarseweg geruime tijd stil gelegd moest worden. Zaterdag hebben de schepen tussen de 59 en de 55 met stormweer te kampen ge had. Tussen 59 en 61 NB was het echter goed weer. Hier kon worden gevist. De etmaalvangsten waren aan de matige kant: 200 tot 100 manden makreel, haring en schelvis en koolvis per etmaal. De Cu- ragao deed op die dag een trek van 1 pak je, de Medan een trek van twee pakjes, de Allanwater een trek van twee pakjes en de Haarlem twee trekken voor 125 man den haring en makreel. Op de Vikingbank werd die avond ook windkracht 7 tot 8 gemeld. In de Duitse Bocht gold een waar schuwing voor windkracht 6 tot 8. Alle loggers en kotters stoomden naar de kust om daar nog enige trekken te doen. De „Amsterdam" ging zaterdag naar zee. Vrijdag op zee Om de Noord was het vrijdag goed weer van 59 tot 51 noorderbreedte. Er werd door de uitstomende schepen echter storm weer gemeld tussen 55 en 58 noorderbreed te. De dagvangsten om de Noord waren aan de schrale kant: 150 tot 100 manden schelvis, wijting en koolvis. Van de ma kreel en haring werd weinig gevangen. De Job Gouda deed die dag een trekje van een pak, de Elie een trek van twee pak, de Medan een trek van vier pakjes schel vis en koolvis. De Medan ging verder sto men naar de Vikingbank. De loggers en kotters op de kust hadden vrijdag goed weer. Vandaag verschenen deze scheepjes aan de afslag. De vangsten waren vrijdag niet breed: 125 tot 80 kg minuten spelen profiteren. Kossen plaats te de bal goed voor het Vitesse-doel en Van der Wal kon de bal inschieten (2-1). De thuisclub zag het gevaar in en gooide er een schepje op. De naar binnengekomen N. Jonker kon een voorzet van De Zeeuw in schieten (3-1). In de ingelaste wedstrijd tegen IJmui den 3 heeft Jong Hercules verdiend ge wonnen. Jong Hercules kwam met een in valler uit die goed voldeed. Na een kwar tier spelen kon Snibbe scoren (1-0), maar twintig minuten later was de achterhoede van de thuisclub er even uit en de stand was 1-1. Dit werd ook de ruststand. In de tweede helft kwamen er nog doelpunten van Snibbe en Veerbeek (3-1). tong en 10 tot 8 manden schol per. et maal. De schepen bij de Pittboei vingen die dag 120 tot 100 kg tong en 6 tot 5 man den schol. Bij de boei P. 3 bestonden de vangsten uit 150 tot 120 kg tong en 5 tot 6 manden schol. Vrijdag ging onder meer de „Emma" naar zee en begon de „Herman" van daag aan de markt aan de thuisstoom. Vergadering Tijdens de openbare vergadering van het Bestuur van het Produktschap voor Vis en Visprodukten op donderdagmiddag 3 april in de grote vergaderzaal van het Hoofdproduktschap voor Akkerbouwpro- dukten te 's-Gravenhage zullen de vol gende punten aan de orde komen: wijzi ging van de verordening vaststelling da tum begin en einde verwerkingsverbod van mosselen; intrekking van de verorde ning verbod inblikken van visserijpro- dukten en van de verordening kwaliteits- en aanduidingsvoorschriften voor conser ven bij uitvoer; vaststelling varl het be-» sluit betreffende nieuw toe te laten mos selkwekers, mosselvissers en mosselzaad vissers 1958; benoeming van de leden van de adviescommissie toekenning Produkt- schapsprijzen voor de best verzorgde zee vis en haring aan boord van vissersvaar tuigen; benoemine van een voorzitter van deze commissie en tenslotte de vaststel ling van het besluit tot vaststelling van de sluitingsdatum van de haringteelt 1957- 1958 en de uitvaardatum haringteelt 1958- 1959. Ook de bespreking van de verdere regeling van de haringteelt 1958-1959 staat de bestuursleden te wachten. Slechte week In de afgelopen week is het voor de kot- tervloot op de kust en bij de Pittboei zeer schraal geweest met de tongvisserij. Een gelukkige vanger had 500 tot 600 kilo tong aan boord, maar de gemiddelde vangst van de kotters was slechts 300 kilo. De grootste kotters van de Texelse vloot kwa men tot een besomming van 1500. omdat ook weinig schol en andere „bijvis" waren verschalkt. Als oorzaak geven de vissers de koude maand maart op. Als het weer in april wat zachter wordt zal er wel meer visserij komen. De KW 95 kwam na vier dagen vissen naar binnen met 50 kisten platvis. Een der bemanningsleden werd wegens familie omstandigheden aan wal gezet. Na de los sing er werd 1260 besomd is de log ger weer naar zee vertrokken. De heer H. L. Saager voelde zich ge dwongen uit naam van het bestuur van „De Toorts" zijn erkentelijkheid uit te spreken voor de prettige samenwerking in de afgelopen 10 jaren; er zijn ondanks het feit dat al deze tijd veertig kleuters de „Toorts" hebben bevolkt geen noemens waardige vernielingen geweest en hij wilde dit zien als een vermeldenswaardige prestatie van de leidsters. Bezichtiging Na dit officiële gedeelte maakte het ge hele gezelschap een uitstapje naar de nieuwe school. Reeds bij de poort werden de bezoekers verwelkomd door een tweetal kleine meis- kes, schattig gekleed in een blauw jurkje met een wit bonten bolerootje. Nadat de heer De Boer de vlag m de standaard had geplaatst en de heer Bolsen- broek het slot van de hoofddeur had ge opend werd aan allen nog eens gelegen heid gegeven zich met eigen ogen van de prachtige inrichting van het gebouwtje te overtuigen. In „Augusta" hebben zaterdagmorgen velen de kans gegrepen, om de heer G. H L. van Scherpenzeel, inspecteur voor de visserij van „Radio Holland" voor het laatst in dienstverband de hand te druk ken: na bijna 40 jaren moest hij namelijk wegens het bereiken der pensioengerech tigde leeftijd afscheid nemen van de werk kring. die hem zo lief geworden was. Zowel uit de visserij als de scheepvaart inspectie, van de kant der reders evengoed als van de opvarenden, was er hartelijke belangstelling voor deze afscheidsreceptie, die vandaag in de interne kring van het bedrijf nog eens werd overgedaan met geschenken en prijzende woorden. De heer Van Scherpenzeel zal niet uit het openbare leven verdwijnen: hij gaat zijn krachten wijden aan de B.B. Baskethal De Velsense basketbalvereniging „Ex cercitia" heeft via een automatische over winning van 20. wegens het niet op komen van Schoten Giants, het kampioen schap van de derde klasse afdeling Haar lem behaald, zodat de IJmuidenaren het volgend seizoen in de tweede klasse zul len uitkomen. Uit alle elf wedstrijden die tot nu toe zijn gespeeld werd de volle winst behaald. Er rest nu nog een wed strijd tegen hekkesluiter HOC 4, op 17 april. De stand in de kopgroep luidt (bijgewerkt tot 27 maart) Excercitia 11—22, White Stars 3 1118, Schoten Giants 10—12. Het ondercomité van de r.-k. lagere scholen in Velsen-Noord, dat ook vorige jaren een palmpaasoptocht voor de schóól- Vlinderen heeft gehouden, is ook zondag niet afgeweken van deze traditie. Het aan tal Vlinderen was deze keer aanmerkelijk groter dan vorig jaar. Er waren prachtige exemplaren bij de versierde kruisen, waar in de palmtakjes een hoofdbestanddeel vormden. Aan bijna alle stokken was wat fruit bevestigd, dat door gidsen en kabou ters en jongens van de Tunnelboys na af loop aan zieke parochianen werd uitge reikt. In de Corverslaan heerste gister middag om een uur een gezellige drukte toen de stoet van tweehonderdvijftig kin deren aan de optocht begon, voorafgegaan door de r.-k. harmonie „St. Caecilia" in de lichtblauwe uniformen. De.vrolijke mu ziek, de veelkleurig versierde palmpaas- stokken en niet minder de grote belang stelling, die voor deze stoet in een groot deel van Velsen-Noord bestond, gaven de overigens koude Palmzondagmiddag een milde voorjaarsfleur. Zaterdagmorgen is een opgetogen kin derschaar leerlingetjes van de IJmui- dense kleuterschool „De Duinkrekels" door nieuw-IJmuiden getrokken in een „echte" Palmpaasoptocht. Hiermee her leefde voor een kort moment een oude traditie van de week voor Pasen: het „ei- koerei-één ei is geen ei" en de versierde Palmpasens ontbraken niet aan deze aar dige stoet, die opviel door zelfs bijzonder verzorgde werkstukken, compleet met ge bakken kippetjes in de top. De lange stoet heeft onderweg terecht heel wat bewonderende blikken geoogst. In restaurant Munniks in Haarlem werd zaterdag de jaarvergadering van het dis trict noordwest van de Koninklijke Neder landse Bond tot het Redden van Drenke lingen gehouden. Door afwezigheid van de heer Kattestaart stond de vergadering on der leiding van de heer A. Nouwen die met genoegen in zijn openingswoord me moreerde dat de brigades Heemstede en Purmerend meer aktiviteit beginnen te tonen en dat er in Heemskerk, Egmond- binnen en_ Heerhugowaard een reddings brigade werd opgericht Het bestuur: voorzitter: J. L. Kattestaart, Ursem; se cretaresse: mevr. F. J Jansen-de Jager, Haarlem; penningmeester; A. Nouwen, Alkmaar; en J. F. de Haan, Amsterdam; en F. Lodder, Haarlem: commissarissen, werd herkozen. Bij de behandeling van de agenda voor de jaarvergadering van de KNBRD werd langdurig van gedachten ge wisseld over de financiële voorstellen van het bondsbestuur waarbij de vergadering niet tot overeenstemming kon komen en de afgevaardigden tijdens de bondsverga dering hun houding zullen vaststellen. Met een opwekking tot deelneming aan de dis trictswedstrijden die op zondag 20 april in IJmuiden zullen worden gehouden werd de vergadering gesloten. De directie Noordholland van de Rijks waterstaat heeft aanbesteed het onderhou den van de werken van het Noordzee kanaal, ressorterende onder de dienstkring IJmuiden, gedurende het jaar 1958. De laagste geldige inschrijving werd ge daan voor 320.000 door n.v„ aannemers bedrijf J. van de Vlies te Sliedrecht. Prijzen van zaterdag Heilbot 3.50—2.20, gr. tong 3.30—3.00, grm. tong 3.40—3.10, kim. tong 3.70—3.20, kl. tong I 4.10—3.60, kl. tong II 3.70—3.30, tarbot I 3.80—3.50 per kg. Tarbot IV 8243, gr. schol 32—27. grm. schol 50—37, kim. schol 60—49, kl. schol I 49—38, kl. schol II 34—15, schar 24-8, bot 10-8, v. haring 16.40—11, makreel 2016, gr. schelvis 3830, grm. schelvis 3931, kim. schelvis 5032, kl. schelvis I 5431, kl. schelvis II 3318, wijting 238, gr. gul 38, mid. gul 35 34, kl. gul 19, poontjes 19—18, kl. koolvis zw. 2117 per 50 kg. Gr. kabeljauw 16092, gr. koolvis zw. 5655 per 125 kg. Aanvoer van zaterdag 721 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 1065 k. schol. 220 k. schar, 185 k. bot, 460 k. haring, 485 k. makreel, 255 k. schelvis, 665 k. wijting. 110 k. kabeljauw en gul, 38 k. poon, 15 k. koolvis en 30 k. diversen. Totaal 4250 kisten vis. Voor de maandagmarkt loste de Beatrix 35 kg schelvis, 130 gul en kabeljauw, 110 kool, 35 makreel, 780 haring, 110 wijting en 5 diversen. De Herman kwam de pie ren binnen met 70 schelvis, 60 gul en ka beljauw, 120 kool, 240 makreel, 440 haring en 70 wijting. De KW 82 had 140 schelvis, 300 gul en kabeljauw, 420 makreel, 125 haring, 100 wijting, 15 diversen en 60 stij ve kabeljauwen aan boord. Van de kust visserij kwam 850 schol en 35000 kg tong. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor: kisten kabeljauw 72-88, kleine kabeljauw 78-77, grote rijen kabeljauw 90-102, kleine rijen kabeljauw 48-56, grote tongen 3,20-3,30, groot middel tongen 3,20-3,30, klein mid del tongen 3,70-4, tong I 3,70-4, slips 3,50- 3,60, grote schol 30-35, middelschol 41-46, zetschol 55-62, schol I 49-56, schol II 46-50. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor: schol III 36-27, zwarte kool 56-62, koolvis I 21-24, koolvis II 18-20, witte kool 96, lengen 67- 68, grote gullen 46-49, middelgullen 37-40, torren 27-30, grote schelvis 28-42, groot middel schelvis 30-42, kleinmiddel schel vis 364-6, pennen 33-43, braad 27-39, wij ting 16-22, haring 16-11, makreel 23-17, „pijpjes" 12-6. Wat er dinsdag komt Voor de dinsdagmarkt wordt verwacht de KW 176 met 130 schelvis, 160 makreel, 170 kabeljauw, gul en kool, 100 wijting, 80 haring en 25 diversen. Eveneens worden verwacht de SCH 117, de eSCH 27 en de KW 101 (van de 19e), de VL 84, VL 27 en VL 7 (van de 20e), alsme de de Hattu men de Curagao (van de 21e). Benoeming Aan de Prinses Marijke Kleuterschool aan de Frans Halsstraat 29 te IJmuiden is benoemd tot hoofd mej. H. Oldersom te Haarlem. VELSEN MAANDAG 31 MAART Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, IJmuiden-Oost, geopend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. FiliaaL__Wij kerstraatweg 77, Velsen-N., geopend van 14 tot 17 uur. Thalia, 20 uur:' „Avontuur in Hong kong". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30—12 en 14—16.30 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Willems- beekweg 96, open van 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21 uur; Jeugdbibliotheek open van 16 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. Emmaschool, 20 uur: Ouderavond. Technische School, 19.30 uur: Diploma uitreiking. DINSDAG 1 APRIL Thalia, 20 uur: „Avontuur in Hong kong". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Als maandag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, IJmuiden-Oost, geopend van 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77 open van 19 tot 21 u. R.K. leeszaal en bibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden, open van 10 tot 12 uur. R.K. leeszaal en bibliotheek, Banjaert- straat 13, Velsén-Noord, open van 10 tot 12 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. Wijsmullers Walclub, 20 uur, Cultureel Gebouw: Bijeenkomst. Raadhuis, 19.30 uur: Openbare verga dering gemeenteraad. Jan Ligthartschool, 19.45 uur: Ouder avond. Ned. Zeevisgroothandel Vereniging, 15 uur, Royal: Jubileum-vergadering BEVERWIJK MAANDAG 31 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.13 Mis daad op bestelling". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi, keizerin en moeder". W.B. Theater, 20 uur: „De vlucht der plunderaars". Stadhuis, Scheybeeck, 19.30 uur: Ge meenteraadsvergadering. Kennemer Theater, 19.30 uur: Begroe tingsavond Pius X College. Het Centrum, 20 uur: Vergadering Chris telijke Bond van Onderwijzend perso neel. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15—17 en 19—20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15—17 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1920 uur, R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en studie zaal geopend van 15—18 en 19—21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17.30—19 uur DINSDAG 1 APRIL Kennemer Theater en Luxor Theater: Als maandag. Zeewijkschool, 20 uur: Vergadering Vrouwengroep Partij van de Arbeid in IJmond-verband, over Alimentatiewet. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15—17 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 1517 en 18.30— 20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013, 15—18 en 19— 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18.30 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11