Ét Burgemeester W. Thomassen van Zaandam: „Graag naar Enschedé" Smaakbezwaren van het water bij Provinciaal Waterleidingbedrijf DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Proeven zijn aan de gang „Studiefonds Gemeente Velsen" 7 Van veen naar zand, van industrie naar industrie Staalarbeiders in de Ruhr besluiten tot staking Koersfluctuaties op de Amsterdamse Beurs van 24 tot en met 28 maart Pleidooi in verraadzaak uit 1943 te Velsen Bijzondere zitting der Haarlemse rechtbank Tien jaar voor poging tot moord op stiefdochter Twee doden in het verkeer Openbare vervoer ligt in Frankrijk vrijwel stil Scheepvaart KIJKAVOND BOEKHOUDEN E X A M E N 0 P L E I D I N G HUGAS, ELGER.SMA.POTGIESER Oe schoen van standing DINSDAG 1 APRIL 1958 Tussen een commissie- en een Staten vergadering door hebben wij vanmorgen de nieuwbenoemde eerste burger van En schedé, burgemeester W. Thomassen van Zaandam enige ogenblikken gesproken. De benoeming tot burgemeester van de industriestad in Twente verheugde hem zichtbaar niet alleen om de nieuwe perspectieven, die deze functie openen gaat in de overeenkomsten-tot-zekere- hoogte met de Zaanstreek, maar ook voor zijn echtgenote, die evenals hijzelf een be wonderaarster van natuurschoon is. „En we zullen dan als ras-kampeerders wel aan onze trekken komen". De problemen, die de nieuwe werkkring gaat stellen, waren voor de heer Thomas sen nog te onoverzichtelijk en te nieuw, om een concreet antwoord te geven op een vraag naar zijn plannen: „Eerst maar eens kijken en praten met de wethouder, de diensthoofden en alle andere topfiguren uit mijn nieuwe gemeente. Ik weet wél, dat het noch mijn vrouw, noch mijzelve gemakkelijk zal vallen "burgemeester Van Veen te vervangen, wetende welk een grote AMSTERDAM Er heerste op de eerste beursdag van deze week een grote lusteloosheid op het Damrak. Wat de arbitrage ook probeert, tot zaken met de overige Europese beur zen kan zij niet komen. Het publiek ziet geen termen aanwezig, om in de aandelen te stappen of hun reeds bestaande posi ties uit te breiden. Van Amerika gaat ook geen enkele stimulans uit en het bedrijfs leven in Europa vertoont tekenen tot een teruggang. De beurs heeft reeds veel on gunstig nieuws in de koersen van de aan delen verdisconteerd, dit is dan ook de reden waarom in lusteloze markten de koersen over het geheel genomen vrij sta biel blijven. De Philipsaandelen lagen een tikje be ter op 262. Hoewel in het jaarverslag ver meld wordt dat in 1958 door het concern geen beroep zal worden gedaan op de ka pitaalmarkt is de beurs er niet zeker van dat dit ook zal gelden voor 1959. Alge meen is bekend dat het concern door zijn structuur kapitaalintensief moet worden geacht. De angst voor verdere kapitaal behoefte van het concern is een rem voor een gunstige koersvorming van de aande len. Aandelen Kon. Olie veranderden ten op zichte van vrijdag op f 153.40 hoegenaamd niet; het fonds bleef een paar dubbeltjes onder pariteit New York. Het dividend van 11 percent van de AKU had niet veel in vloed meer ter beurze. De aandelen la gen echter 1 punt boven de slotkoers van vrijdag. De gunstige vooruitzichten voor de K.L.M. betreffende het „economy" ta rief, ingaande op 1 april voor de Noord- Atlantische routes (New York en Mon treal), had nog geen invloed op de koers. De^ aandelen noteerden fractioneel lager. fn de scheepvaarthoek was het uiterma te 4-ustig. Zo nu en dan ging er een stuk in andere handen over en of nu de koer sen over de gehele linie in deze sector 1 punt hoger of lager werden genoteerd, het heeft allemaal weinig te betekenen om dat de affaire veel te gering is. De cultures waren verdeeld met Amsterdam Rubber 1 punt hoger op 48V2. De staatsfondsen waren wederom vast; vooral voor de staffellening, die bij ope ning op 92hoger noteerde. In het ver dere beursverloop, toen aan de vraag vol daan was, kwam er gering aanbod op de markt, waardoor de koersen van'het kort lopende papier nauwelijks prijshoudend bleven. De staffellening kon zich uitein delijk goed handhaven. Verder werden nog vernomen aandelen Amsterdam Ballast Maatschappij op 222 (220) op het onveranderde dividendvoor- stel van 15 percent, waarvan 10 percent in aandelen. Aandelen Thomassen en Drij ver 17 percent in contanten (v.j. 15 per cent, waarvan 4 percent naar keuze in aandelen plus 6 percent in aandelen uit de agio-reserve), werden geadviseerd op 295 (299). Prolongatie 4 pet. (ANP) NEW YORK Na een vrij onregelmatig koersverloop ontstond tegen beurseinde een lichte da ling. Chemie-, spoorweg-, staal- en metaal fondsen ondervonden hiervan de invloed. De tabaksgroep was vast.Beursdeskundigen zijn van mening dat men ter beurze wacht op een duidelijker beeld van de economi sche ontwikkeling. In de metaalsector daalde Kennecott meer dan een dollar. De staalwaarden wer den aangeboden nadat American Iron en Steel Institute produktiedalingen hadden aangekondigd. Youngstown en Lukens moesten meer dan een dollar prijsgeven. De auto's waren prijshoudend; de vlieg- tuigbouwwaarden licht onregelmatig. Het industriegemiddelde kwam van 448,61 op 446,76; dat voor spoorwegen van 104,60 op 103,88 en dat voor openbare nutsbedrijven van 74,03 op 74.00. De omzet bedroeg 2.050.000 aandelen tegen 1.930.000 de vorige dag. Van de 1158 verhandelde fondsen sloten er 343 hoger en 542 lager. (UP). plaats Enschedé's burgervader in het open bare leven der stad innam". Paralellen Natuurlijk was de nieuwe eerste burger blij met de parallellen, die er te ontdekken zijn tussen Zaanstreek en Twente: beide sterk industrieel-georiënteerde gebieden, maar toch weer zo geheel verschillend. Het had hem echter sterk getroffen, dat zowel in zijn oude als in zijn nieuwe ambtsge bied de gesloten familievennootschappen een belangrijke rol in het economische verkeer vervullen, al ligt in Enschedé de nadruk op de textiel, terwijl de Zaankan- ters een veel grotere spreiding in de nij verheidssector kennen: hout, chemie, le vensmiddelen en metaal. Gunstiger In stedebouwkundig opzicht zag hij evenwel grote verschillen: Zaandam, dat op veengrond een moeizame strijd voert tegen het natuurlijk corset van water, wegen en weidegebieden, die de uitdijen de gemeenschap moéten afremmen in Haar expansie; Enschedé, dat daarentegen op zand is gebouwd en veel gunstiger ontwik kelingsmogelijkheden moet bieden. En dan ook met zijn 120.000 zielen al bijna drie keer zo groot is als Zaandam (47.000 in woners). Maar dit is alles theorie voor burge meester Thomassen; tenslotte kent hij de nieuwe standplaats alleen uit aanschou wing tijdens een congres van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, uit een collegiaal over-en-weer-bezoek der beide burgemeesterskringen en uit een doortocht af en toe. De cultuur De praktijk zal hem hij verhult dit niet af en toe nog wel eens voor nieuwe vragen stellen. Maar dat Enschedé een centrum-functie in cultureel opzicht heeft gekweekt, met de nieuwe schouwburg, de operagroep „Forum" en het Overijssels Philharmonisch Orkest doet hem nu al deugd. Want burgemeester Thomassen heeft ook in Zaandam bewezen een warm voorstander te zijn van alle aspecten der cultuur, die in de Zaanstreek onder zijn leiding dan ook mogelijkheden hebben ge boden, waarom men hem alleen al node zal zien verdwijnen uit het Noordholland se waterland. GELSENKIRCHEN (UP) Het dage lijks bestuur van de Westduitse vakbond van metaalarbeiders heeft 180.000 ijzer en staalarbeiders in het Ruhrgebied op dracht gegeven op 9 april in staking te gaan. Het advies van de loonadviescom- missie van de bond om te staken werd met grote meerderheid aanvaard. Het wachten is thans op een bemiddelingspo ging van de minister van Arbeid in Noord- rijn-Westfalen, Hemsath. Slaagt hij er niet in werknemers en werkgevers in de metaalindustrie tot een compromis te brengen, dap. zal de eerste grote staking in het Ruhrgebied sinds de dertiger jaren een feit worden. (DPA) Het loonconflict in de textiel industrie van Hessen is bijgelegd. Werk gevers en werknemers zijn het eens ge worden over een loonsverhoging De sta king was op 6 februari uitgebroken. De nieuwe regeling geldt voor alle 27.000 tex tielarbeiders in Hessen. 3-3/4 °/o Nedl. '47 3". Nedl. 1962/T.4 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonm K. N Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Pl Vps Gl> eil. Pref.PhilipsGloeil Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Dijn K. N. S. M N. Scheepv. Unie v. hfievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen A.nsterd Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U.S. Steel Teneraal Motors Shell Union T de water Slotkoers gisteren 92s/i« 93/. 157 292 17814 288 16814 22214 26114 15214 334 203 639% f 153.40 170 48% 108 131 126% 118 145% 197% 85% 61 201 71% 148% 170% 155 4611/!» 39% 58% 34% 70% 22% Voorbeurs- koersen 157 261 334 153.40 Vrijdag 28 maart '58 Van Berkei's Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Holland-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij Ned Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H. V. A Ver. Deli Maatschappijen 3V2% Staffellening 1947 3% Invest, cert. Nederland 3% Nederland 1962—64 6°/o Nat. Woningbouwlening '57 Laagste Hoogste Laatste Koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 21 maart 154% 157 156% 3% 187 1891/2 189 0 178 178 178 1 286 288 286 2 221 224 223 1 260% 265 261% - 2% 332% 337% 335% Vz 202 Vz 205% 202% 1 f 152,90 157,60 153,40 0,20 131 134 132 125 127% 126% 117 122 119 - 3% 197 203% 197% - 5% 47 50 47% 3% 84 85 Vi 84 4 si y2 65 62 Vz - 2Vz 90% 92% 92% 1 93% 94»/n 94 92% 94 93% lVl. 107% 107% 107% Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) Aandelen 7.614.137,- Aandelen 7.090.405,- Obligaties 14.468.083,- Obligaties 15.620.445,— Tijdens de zitting van de bijzondere strafkamer der Haarlemse rechtbank heeft de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, maandag zoals wij reeds hebben gemeld bevestiging ge- eist van het vonnis van de Bijzondere Raad van Cassatie, waarbij een 54-jarige reiziger in technische artikelen uit Am sterdam wegens het verlenen van hulp aan de vijand indertijd was veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. De Hoge Raad had in 1956 een verzoek om revisie van het vonnis toegewezen, nadat de ver dachte, die in de oorlogsjaren als hoofd van de Luchtbeschermingsdienst in Vel sen inlichtingen aan de Duitsers zou heb ben gegeven over in 1943 gevangen geno men stakers, verzachtende omstandighe den had aangevoerd. De officier van Jus titie meende echter, dat deze niet van dien aard zijn, dat de straf gewijzigd dient te worden. Nadat de officier van Justitie zijn eis had uitgesproken, hield de raadsman van de reiziger, mr. J. van der Hoeven uit Amsterdam, een pleidooi, waarin hij zijn best deed de getuigenverklaringen te weer leggen. Hij voerde aan, dat vele aanmer kingen te maken zijn op het proces-ver baal, dat indertijd is opgesteld door een 24-jarige inspecteur van politie. Hij vroeg zich af, waarom de inspecteur het pro cesverbaal niet door de verdachte had la ten tekenen. Veelvuldige kwalificaties als „het bekende grijnslachje van de verdach te" achtte de raadsman symptomatisch voor het onderzoek. Daarom zijn volgens hem tegen de wijze, waarop het onderzoek is geschied, vele bezwaren in te brengen. Mr. Van der Hoeven concludeerde, dat de verdachte ten onrechte veroordeeld is tot twintig jaar gevangenisstraf, daar het be wijs ontoereikend is. „Het is onwaarschijn lijk, dat de verdachte ten opzichte van de gearresteerde stakers op het politiebu reau in Velsen zo'n belangrijke rol heeft gespeeld, als hem wordt verweten." De raadsman voerde voorts aan, dat diege nen, die het onderzoek tegen de verdach te hebben geleid, sterk vooringenomen waren. Tenslotte vroeg hij de rechtbank een straf op te leggen, gelijk aan de tijd, dat de verdachte reeds in gevangenschap heeft doorgebracht. Na het pleidooi zei de verdachte nog, dat hij langzamerhand tot de overtuiging is gekomen vlak vóór en in de oorlog „in een volkomen verkeerde richting" te zijn gegaan „Ik geef toe, din gen gedaan te hebben, die ik nu veraf schuw." Niet schuldig achtte hij zich ech ter aan net verstrekken van inlichtingen aan de Duitsers in 1943, waardoor zes landgenoten waren gefusilleerd. De recht bank doet op maandag 17 april om half tien uitspraak. Wegens poging tot moord op zijn 24- jarige stiefdochter, heeft de rechtbank te Amsterdam de 53-jarige loswerkman A. F. F. V. uit Amsterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien jaar met aftrek van voorarrest. De officier van Justitie had twaalf jaar geëist. De 42-jarige automobilist J. Terpstra uit Amsterdam is, toen hij met grote snelheid een bocht nam in de provinciale weg Am sterdam—'Weesp—Bussum geslipt en tegen een met 65.000 eieren geladen vrachtauto gebotst. De heer Terpstra was vrijwel op slag dood. De tienjarige Maria Levelink is op haar fiets voor het ouderlijk huis aan de Voor- sterweg bij Marknesse (N.O.P.) door een auto aangereden. Het kind werd zo zwaar gewond, dat het in de loop van de avond in het R.-K. Ziekenhuis te Zwolle is over leden. In de hedenmorgen gehouden vergade ring van de Provinciale Staten van Noordholland heeft de heer A. B. J. Prak ken (Arbeid) namens Gedeputeerde Sta ten een verklaring afgelegd over de smaakbezwaren van het water bij het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf. Maandag 24 maart is een eerste begin gemaakt met de bestrijding van het smaakbezwaar door de indienststelling van een chloordioxyd-installatie op het pompstation te Castricum. Deze methode is gekozen, omdat deze goed past in de be staande wijze van waterzuivering en om dat zij zeer snel te realiseren was. Deze methode berust op de toepassing van een zeer kleine hoeveelheid chloor-dioxyd aan het water om de gedachte te bepalen één deel chloordioxyd op twee miljoen de len water. Deze chloordioxyd breekt als een sterk oxydatiemiddel de smaakstof af, aldus de heer Prakken. De ervaring heeft geleerd dat elke ver andering die in het af te leveren water wordt aangebracht zekere, niet te voor spellen reacties in het leidingnet te weeg brengt zoals het optreden van troebel wa ter of een nieuw smaakbezwaar. Deze reacties zijn van tijdelijke aard, zij hou den op zodra het zich aan de nieuwe toe stand heeft aangepast. Om het ongerief dat hieruit voor de con sumenten zou kunnen voortvloeien zo klein mogelijk te houden, is de installatie zeer voorzichtig in bedrijf genomen, dus aanvankelijk met zeer lage dosis na melijk 0,2 miligram per liter. Het' effect is dus deze eerste tijd nog gering. Op don derdag 27 maart was op het pompstation Castricum, dus ter plaatse van aflevering, niettemin een duidelijke verbetering in de smaak te constateren. De dosis is geleidelijk verhoogd. Op vrij dag 28 maart was de uitwerking in het voorzieningsgebied zodanig dat berich ten binnen kwamen, dat men de smaak minder onaangenaam vond en met name de thee beter smaakte Dit is hoopgevend, maar het zou te voorbarig zijn om nu reeds tot het succes van de methode te conclude- PARIJS (Reuter/AFP) Het parool voor de waarschuwingsstaking van 24 uur in de Franse openbare diensten, dat vanochtend te vier uur van kracht is geworden, lijkt over het geheel opgevolgd te zyn. De trei nenloop in geheel Frankrijk ligt nagenoeg stil. Vele reizigers hebben van de nacht treinen gebruik gemaakt om hun bestem ming te bereiken. De hoofdstad was in de vroege ochtenduren reeds geheel van open baar vervoer verstoken. Het was vroeger druk dan anders, want de Parjjzenaars wa ren gedwongen van eigen vervoersmiddelen gebruik te maken. De politie liet oogluikend toe dat op motoren en scooters meer dan twee per sonen werden vervoerd. Door de ongewoon grote aantallen fietsers bood Parijs een bijna Nederlapdse aanblik. *0$ Parijs® sta tions lagen verlaten, maar op verscheidene kruispunten fn de stad ontstonden irote verkeersopstoppingen die men met vee! gemanoeuvreer, geschreeuw en getoeter trachtte op te heffen. Behalve in de ver keersopstoppingen werd er weinig gemor gehoord. Er heerste integendeel een geest van solidariteit. De Parijzenaars aanvaard den de toestand,, ondanks het verwarde verkeer, de niet-geleegde vuilnisemmers en de verminderde druk op het gas, met een onmiskenbaar gevoel voor humor, ook al omdat het echt voorjaarsweer is. Geen dagtreinen (ANP) Vandaag rijden er uit Neder land geen dagtreinen naar en van Parijs De nachttreinen zijn gehandhaafd, aldus delen de NS mede. Er bestaat geen zeker heid dat de nachttrein die vanavond uit Parijs vertrekt, morgen in Nederland zal aankomen. ren. Daarvoor is een langere tijd van proefneming nodig. Verrassingen zijn ze ker nog niet uitgesloten. Zaterdag 29 maart is de dosis op 0,4 milligram per liter gebracht. De waarnemingen op 31 maart waren tot en met zondag gunstig, daarna volgde "een terugslag. Het is niet te verwachten dat het chloor dioxyd de smaak geheel weg zal nemen. Dit is alleen te bereiken door een combina tie van middelen. Afgewacht moet dus wor den hoe groot de verbetering wordt en of het restant van de smaak nog zo hinder lijk zal zijn dat andere maatregelen, die dan zeer grote investeringen zullen vergen, nog economisch verantwoord zullen zijn. De dosering van het chloordioxyde wordt zeer nauwkeurig geregeld. De toe gepaste hoeveelheid is zo gering dat daar mee blijkens veeljarige ervaring in het buitenland, voornamelijk de Verenigde Sta ten, geen schadelijke gevolgen te duchten zijn. Bovendien is het chloordioxyde thans nog geheel en in de toekomst echter gro tendeels uitgewerkt vóórdat het water de consument bereikt. De kosten van de chloordioxyde toevoe ging zijn hoog, omdat een van de grond stoffen namelijk het chloriet een duur pro duct is, en zal bij gehele toepassing onge veer f 100.000,-- bedragen. Mocht dit middel in de practijk blijken niet geheel afdoende te zijn, dan zullen Ge deputeerde Staten naar andere middelen uitzien om aan de bezwaren tegemoet te komen- Deze andere middelen zullen alvo rens te kunnen worden toegepast echter tijd vergen. Gedeputeerde Staten zullen echter niet schromen ook deze andere middelen toe te passen, wanneer dit wenselijk blijkt, al zullen daarmede tijd en geld gemoeid zijn, aldus besloot de heer Prakken de ver klaring. Aagtedijk, 2/4 te Aden verwacht. Aagtekerk, 1/4 te Marseille. Aalsum, 31 te Liverpool verw. v. Las Palmas. Abida, 1/4 v. Rotterdam n. Curagao. Aegis, 31 te Bremen verwacht v. Amsterdam. Alamak, 1 te St. Vincent. Albireo, 31 230 m. n.w. Alexandrië n. Genua. Alhena, pass. 31 Ouessant n. Antwerpen. Alioth. 1 te Buenos Aires. Almkerk, 2 te Kaapstad verw. Alphard, 3 te Las Palmas verwacht. Aludra, pass. 31 Ouessant n. St. Vincent. Alwaki, n. 31/3-1/4 te Hamburg verwacht. Ampenan, 1 te East-London. Amstelkroon, 31 340 m. w.n.w. Pt. Said n. Pt. Said. Andijk, 31 270 m. z.o. Cape Race n. Le Havre. Appingedijk, 31 v. Portland n. Victoria. Arendsdijk, 1 te Antwerpen. Arkeldijk, 30 370 m. n.w. eil. Guam n. Manilla. Astrid Naess, 31 56 m. z.o. The Brothers n. Fawley. Attis, 30 90 m. w.n.w. Key West n. Mobile. Axeldi.ik, 1 te Paranagua. Baarn. 31 v. Bremen n. Hamburg. Banda, 1/4 ten anker Pusan. Barumun, 31 v. Bushire n. Kuwait. P-atjan, 1 te Ummsadi. Rawean, 31 v. Belawan n. Penang. Bontekoe. 1/4 te Singapore verwaht. Borneo, 1/4 te Manokwari. Breda, 30 1050 m. z.w. Flores n. Emden. Britsum. 30 240 m. w. Fayal n. Hampton Roads. Bussum, 31 140 m. n.o. Kuria Muria n. Rotterdam. Calamares, 31 te Mobile. Callisto, 1 te Rotterdam. Caltex Arnhem, 1/4 v. Port Said n. Rotterdam. Caltex Delft, pass. 31 Gibraltar n. Sidon. Calt. Leiden, 31 50 m. n.o. Bornholm n. Cartagena. Calt. Nederland, 31 170 m. n.w. Muscat n. R'dam. Caltex PermsvSjJ-87 m.«SSA4giers n. Pernis. Caltex The Haijue, 31157 m. z.z.o. Suez n. Suez. Caltex Utrecht, pass. 1/4 Sabang n. Suez. Camerounkust, 31 te Hamburg. Carrillo, 31 te New York verwacht v. Cortes. Castor, 30 720 m. w.z.w. Fayal n. San Juan. Celebes, 31 rede Belawan. Ceronia, 31 v. Bombay n. Kandia. Charis, 30 270 m. z. New York. Cistula, 4/4 te Melbourne verwacht. Cleodera, 31 v. Singapore n. Cebu. Congokust, 31 dw. Oporto n. Freetown. Coryda, 31 160 m. n. Semarang n. Auckland. Cradle of Liberty, pass. 31 Bizerta n. Mena. Crania, 31 750 m. w.z.w. Fayal n. Key West. Daphnis, 31 te Paramaribo v. Georgetown. Delft, 31 550 m. z. Azoren n. Trinidad. Dongedijk, pass. 31 Acapulco n. Los Angeles. Dorestad, 30 1200 m. n.o. Martinique n. P. La Cruz. Doris, 31 te Antwerpen. Eemland, 31 180 m. o.n.o. Kp. Finisterre. n. Bahia. Eos, 31 90 m. n.w. Alexandrië n. Alexandrië. Esso Amsterdam, 31 305 m. w. Finist. n. Aruba. Esso Nederland, pass. 31 Ouessant n. Port Said. Etrema. 31 25 m. n.w. Stromboll n. Piraeus. Friesland, 31 te Setubal verwacht. Gaasterkerk, 31 v. Port Said n. Genua. Garoet, 1 rede Belawan. Graveland. 1 te Recife. Heemskerk, 31 te Suez. Helder, 31 te Puerto Limon verwacht. Helena, 31 45 m. n.w. Ouessant n. Kingston. Hermes, 31 v. Amsterdam n. Bremen. Hersilia, 31 te Rio Haina verwacht v. San Juan. Hestia, 31 17 m. z.w. Dungeness n. Amsterdam. Hilversum, 30 300 m. n.w. Fayal n. Swansea. Holendrecht, 31 310 m. w. Scillys n. Baltimore. Hydra, 30 780 m. n.o. Barbados n. Guanta. Iberia, pass. 31 Dungeness n. Emden. Ivoorkust, 31 te Pointe Noire. Jason, 30 v. Georgetown n. Curacao. Kabylia, 31 60 m. n.o. Alexandrië n. Landsend. Kalianda, 10/4 te Singapore verw. v. Makassar. Karaton, 31 v. Ambon n. Singapore. Karimata, 30 18 m. z. Startpoint n. Houston. Kellia, pass. 31 Aden n. Bandar Mashur. Kenia, 31 te Suez. Kennemerland, 31 te Amsterdam. Khasiella, 31 te Hamble v. Stanlow. Kieldrecht, 31 v. Port Eüzabeth n. Kaapstad. Kopionella, 31 v. Manilla n. Singapore. Koratia, 1 te Havana. Kosicia, pass. 31 Guadeloupe, 1/4 te Curacao verw. Kryptos, 31 te Piraeus verwacht v. Malta. Kylix, 31 dw. Texel n. Helsingborg. Langkoeas, 31 ten anker Tandjong Mani. Leersum, 31 v. Cobh n. San Domingo. Lekhaven, 31 v. Rio de Janeiro n. Las Palmas. Leuvekerk, 31 140 m. n.w. Kreta n. Port Said. Liberty Bell, pass. 31 Pt. Elizabeth n. Ph.delphia. Limburg, 31 te Djeddah. Lissekerk, 31 te Mena Al Ahmadi v. Rastanura. Loenerkerk, 31 te Hamburg. Louis Lantz, 31 100 m. z.z.w. Ouessant n. R dam. Maaskerk, 31 te Zanzibar v. Tanga. Maaslloyd, 31 1250 m. w. Christm. Isl. n. Houston. Malea, 1/4 Shimonosiki v. Kobe. Mapia, 31 700 m. w. Bombay n. Kandia Marnelloyd, pass. 31 Gibraltar n. Genua. Mentor, 31 te Philadelphia v. Baltimore. Merwelloyd, 31 nog te Damman. Mississippilloyd. 31 115 m. z.z.o. Suez n. Bahrein. Molenkerk, 31 260 m. z.o. Str. Messina n. Genua. Montferland, 31 te Amsterdam. Moordrecht, 31 150 m. o.z.o. Malta n. Pt., de Bouc. Musilloyd, 31 te Port Said verwacht v. Bona. Oberon, 1/4 te Amsterdam. Ommenkerk, 1/4 te Genua. Oranje, 31 v. Belawan n. Colombo. Oranje Nassau, 31 te Amsterdam. Oranjestad, 31 Kp. Finisterre gepass. n. Madeira. Peperkust, 30 v. Freetown n. Monrovia. Phrontis, 31 v. Port Said n. Amsterdam. Polyphemus, 31 te Singapore verwacht. Pr. Alexander. 31 10 m. n.o. Cape de Fer n. Antw. Pr. Frederik Hendrik, 31 12 m. z. Bill of Portland naar Glasgow. Prins der Nelerlanden, 31 200 m. n.o. Flores naar Port of Spain. Pr. Johan Willem Friso, 31 v. Antw. n. La Guair.a Prins Willem II. 31 v. Londen n. Le Havre. Prins Willem V, 31 v. Cartagena n. Oslo. Pygmalion, 30 300 m. z.z.o. Jamaica n. Cardenas. Ridderkerk, 31 Gibraltar gepass. n. Lissabon. Rita, 2/4 te Penang v. Pladju. Roggeveen, 1/4 te Bluff verwacht. Rotti, 31 v. Port Arthur n. New Orleans. Saloum, 31 145 m. z.z.w. Ushant n. Dakar. Sibajak, 31 v. Surabaja n. Aden. Sirrah. 31 250 m. n o. Durban n. Aden. Sloterdijk, pass. 31 Scillies n. New York. Solon, pass. 29 Kp. San Antonio n. La Guaira. Sommelsdijk, 1/4 te Antwerpen verwacht. Stad Haarlem, 31 70 m. z.w. Oporto. Stad Leiden, 31 100 m. n.w. Burlings n. Monrovia. Stad Schiedam, 31 35 m. n.n.w. Lissab. n. R'dam. Stad Utrecht, 31 460 m. w. Landsend n..Baltimore. Stad Vlaardingen, 2/4 te Amsterdam verwacht. Stanvac Benakat, 31 te Palembang verwacht. Stanvac Lirik, 31 v. Sungeigerong n. Bangkok. Stanvac Ogan, 1/4 te Tandjong Uban. Stanvac Riau, 31 v. Buatan n. Sungeigerong. Statensingel, 31 580 m. w. Landsend n. R'dam. Statue of Liberty, 30 850 m. z.o. St. Helena naar Philadelphia. Steenwijk, 31 180 m. o. Norfolk n. Rotterdam. Stentor, 30 v. Port Au Prince n. Ciudad Trujillo. Straat Johore, 31 v. Hobart n. Adelaide. Straat Mozambique, 31 v. Mauritius n. Durban. Str. Singapore, 31 780 m. z.o. A'dam n. M'bourne. Tabian, 31 te Djeddah verwacht. Tabinta, pass. 31 Majorca n. Amsterdam. Tarakan, 31 30 m. z.w. Ouessant n. Marseille. Taria, 1 te East-London. Tawali, 31 80 m. z.w. Ouesant n. Port Said. Telamon, 31 te La Guaira verwacht v. Aruba. Ternate, pass. 31 Aden n. Port Said. Tero, 6 te Antwerpen verwacht. Teucer, 1/4 te Suez. Theobaldius, 31 40 m. w. Gibraltar n. Continent. Tiibadak. 31 v. Tandjong Priok n. Bintang. Tjibodas, 31 te Baranquill v. Crtagena. Tiipondok, 4/4 te Tandjong Priok verwacht. Trajanus, 30 720 m. n.o. Martinique n. Fort de Fr. Van Riemsdijk, 31 v. Surabaja n. Singapore. Vivipara, 31 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Waal, 1/4 te Eleusis. W. Alton Jones, 30 200 m. n.w. Ascension naar Philadelphia. Waikelo, 31 v. Surabaja n. Singapore. Weltevreden, 2/4 te Balikpapan verwacht. Westerdam, 31 290 m, w. Bishoprock n. N. York. -Westertoren; 31 148 m. o.z.o. Malta n. Mena. Westland, 31 v. Montevideo n. Buenos Aires. Willem Ruys, pass. 31 Kp. Bon n. Port Said. Willemstad, 31 te Brighton verw. v. Paramaribo. Woensdrecht, 31 te Buenos Aires verwacht. Wonosari, pass. 31 Gibraltar n. Halifax. IJssel, pass. 31 Landsend n. Rotterdam. Zuiderkerk, pass. 31 Finisterre n. Las Palmas. Zuiderkruis, 31 240 m. z.o. Padang n. Aden. KLEINE VAART Bab T. 28 v. Sete n. Ponza. Elsa, 28 te Firth of Forth (wegens slecht weer). Ilias, 1/4 v. Rotterdam te Lissabon verwacht. Kaap Falga, 28 v. Vestervik te Zaandam. Kaap St. Vincent, 31 v. Vestervik te Zaand. verw. SLEEPVAART Blankenburg, 30 v. Dakar n. Lagos. Gele Zee, pass. 30 Gibraltar n. Napels. Hudson, 1/4 te Belem verwacht. Loire. 30 150 m. n.w. Alexandrië n. Conakry. Nestor. 30 v. Rotterdam n. Den Helder. Oostzee. 30 300 m. o. Montevideo n. N. Palmira. Poolzee, 29 410 m. w. Oporto n. New York. Rode Zee, 20 320 m. o.z.o. Fayal n. Ravenna. Thames, 30 te Belfast. Tyne, 1/4 470 m. o. Kp. Guardafui n. Tj. Priok. Zeeland. 1/4 600 m. n.o. Paramaribo n. Maracaibo. Heden overleed zacht en kalm geheel onverwachts onze lieve man, vader en grootvader GERARDUS JOHANNES VAN DER PIJL in de leeftijd van 56 jaar. F. van der Pijl- Dienaar M. C. Frijn. van der Pijl W. Th. Frijn en kleinkinderen IJmuiden, 31 maart 1958 Kennemerlaan 33. De crematie heeft plaats donderdag 3 april a.s. na aankomst van trein 14.04 te Driehuis-Westerveld Vertrek sterfhuis 3.30 u. Geen bloemen en liever geen bezoek. DENKT U aan de hedenavond van 810 uur Radarstraat 108 a, IJmuiden, Elout van Soeterwoudesch. Christelijke V. G. L. O. Be langstellenden hartelijk wel kom. NUMMERBRIEVEN, die volgens ons oor deel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde num merbrieven worden na 14 dagen vemietigo Donderdag 10 April vangen nieuwe cursussen aan voor het practijkdiploma opleidende voor het associatie-examen DEC. 1 958 1957 bracht ons in totaal 1118 geslaagden n.L 655 voor Pr. Dipl. (Ass.), 248 voor H.B.A. (Ass.) en 215 S.P.D.-M.O. Gemiddeld slaagt 80 °/c van onze candidaten binnen de gestalde opleidingstijd. Inl^ prosp. en Inschr. Maandag t/m Vrijdag van 9 5 en van 7—9 uur aan ons lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 - TEL. 16372 DEN HAAG. -HAARI.E-M - AMSTERDAM RÖTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN' Burgemeester en Wethouders van VELSEN brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in de gemeente Velsen woonachtige personen, wier studie-aanleg en karakter redelijke verwachtingen ten aanzien van de resultaten der door hen te ondernemen studie rechtvaardigen, die niet zelf noch hun ouders of verzorgers, in staat kunnen worden geacht hun studiekosten te betalen en die gedurende het cursusjaar 1958/'59 ter tegemoetkoming in die kosten in aanmerking wensen te komen voor de toekenning van een studiebeurs zich vóór 1 mei a.s. tot hun College kunnen wenden. In bepaalde gevallen kan aan personen, die niet aan de eerder vermelde eisen voldoen en niet voor een studie beurs in aanmerking kunnen komen en die in de onmoge lijkheid verkeren de voortzetting van hun studie te bekos tigen. een financiële bijdrage worden verleend. Belanghebbenden dienen in hun verzoekschrift te vermel den: naam voornamen, geboortedatum en adres, de inrich ting van onderwijs thans of laatstelijk voor de aanvrage bezocht en de inrichting van onderwijs, waarvoor de beurs gevraagd wordt. Overlegging van de laatste rapportcijfers is tevens noodzakelijk. Na 30 april ontvangen aanvragen worden onherroepelijk terzijde gelegd. Velsen, 1 april 1958. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris, de Burgemeester, VEENSTRA. M. M. KWINT fabrikan ten van Li- belle-Nylons vragen Verloning volgens CAO, met ruime moge lijkheid tot 30 over- verdienste. FRISSE, GEZELLIGE ATELIERS Onze Personeelsafdeling Kalverstraat 11 IJmuiden. verstrekt u gaarne alle verdere gewenste Inlichtingen. flexito 25.90 &onÜtye<i® Kijk de advertentiepagina's door en gij ziet, hoeveel waarde de grootste zaken aan adverteren hechten. Geen wonder: mede hierdoor zijn groot geworden. En zij adverteren in dit blad.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3