Jubileum van „Zeevisgroothandel" op ledenvergadering gevierd Brieven aan de redactie IJmond-agenda Tweeduizend gulden boete voor ontduiking afbetalingsbeschikking r THALIA Feest in „Royal" bij gouden jubileum f 16.90 7 Telegram naar Koningin Juliana De Jong en Tielrooy samen aan de leiding Kapitein „Frida Blokzijl" vrijgesproken van schuld Twee uitspraken van de Raad voor de Scheepvaart Visserijconferentie in Londen Nederland neemt de meeste zeekaarten af Opgave kerkdiensten „De Hoop" donderdag terug in Scheveningen Van reis naar de Lofoten Examens t SCHOEIHANDEL Economische politierechter WOENSDAG 2 APRIL 1958 IN DE GROTE ZAAL van „Royal" aan de Kennemerlaan te IJmuiden, waar foto's uit de afgelopen vijftig jaar aan de wand waren bevestigd, zijn de leden van de Nederlandse Zeevisgroothandel Vereniging gistermiddag is genoeglijke sfeer bijeengeweest om tijdens een buitengewone algemene ledenvergadering het feit te herdenken, dat het op donderdag 3 april een halve eeuw geleden zal zijn, dat de vereniging werd opgericht. De voorzitter van de vereniging, de heer P. Krab, heeft in een uitvoerige herdenkingsrede de historie van de vereniging, vroeger de IJmuider Vishandel Vereniging,'geschetst en na hem is de heer J. L. Uitzinger aan het woord geweest om vooral hulde te betuigen aan de onpartijdige voor zitter van de vereniging, de heer Krab. „We prijzen ons uitermate gelukkig met dit bestuur", aldus de heer Uitzinger. „We hebben bovendien een voorzitter, die klaar staat voor iedereen, die opgewekt is en die hard werkt". Hij hoopte dat dit bestuut- nog vele jaren zal mogen werken, maar vroeg van de leden begrip voor de moeilijkheden, die het bestuur ontmoet, bij het behartigen van de belangen der leden. „Bij blijven", aldus de heer Uitzinger, „vraagt enorm veel tijd en inspanning". In zijn rede voor de leden van de ver eniging in hun midden was ook het ere lid, de heer P. Verwoerd begon de heer Krab met een gelukwens uit te spreken tot allen, die aanwezig waren. Hij bracht ver volgens een posthume hulde aan degenen, die vijftig jaar geleden het initiatief namen om tot oprichting van de vereniging te komen. In het bijzonder noemde de heer Krab in dit verband wijlen de heren J. C. Slis, G. Dekker, J. Falk, H. Lustig sr., Jac. Medik, G. von Oterendorp en W. van Voorst. In de afgelopen vijftig jaar, aldus bleek uit de rede van de heer Krab, zijn acht personen als voorzitter opgetreden. Dit waren de heren J. C. Slis, K. van Pel, P. Verwoerd, P. J. F. van Leeuwen, J. L. Uitzinger, C. Koster, J. N. Osendarp en thans P. Krab. Op- en neergang „Men weet wel wat men begint, maar nimmer kan men voorzien wat de gevol gen van een eenmaal genomen stap zullen zijn", aldus ging de heer Krab verder. „Met recht kunnen we dit vooral zeggen van de initiatiefnemers tot de oprichting van de vereniging". Zij hebben nimmer kunnen bevroeden waartoe de oprichting van de vereniging nog eens zou leiden en zeker niet over een periode van vijftig jaar. De vereniging heeft in de de nu af gesloten periode veel ups en downs ge- (Verkort weergegeven „5 MEI". Opnieuw naderen wij de da tum van de 5e mei, onze nationale bevrij dingsdag. En wat wij al jaren hebben zien aankomen, is helaas een feit geworden. Namelijk, de beschamende voorstellen om dit feest van onze bevrijding maar eenmaal in de vijf jaar of desnoods in de tien jaar te vieren. Dit betekent niets minder dan een slag in het gelaat van het Nederlandse volk en niet minder een nationale schande tegenover hen, die voor onze vrijheid hun leven gaven. De waarachtige vreugde van deze dag leeft in de ziel van het Neder landse volk, maar deze wordt geknecht. Juist een dag als de 5e mei, die ons uit de knechtschap van de niets ontziende be zetters verloste moet ons wel diep doen beseffen, wat deze dag ons te zeggen heeft. Niet minder dan vijf lange oorlogsjaren zijn eraan vooraf gegaan, waarbij elke dag iedere minuut, om deze dag is gestreden, geleden en gebeden. Nog als een wonder is deze dag tot ons gekomen, na de ver schrikkingen van dit onmenselijke wereld drama. Thans zijn wij weer te koop voor zilverlingen en verloochenen zelfs net grote voorrecht, weer te mogen leven zo wij zelf verkiezen. De 5e mei behoort met ',ijn vreugde bij het Nederlandse volk. aan de jeugd, wier vaderen zich ontworstelden aan de gruwel van de meest onmenselijke verschrikkingen van deze laatste wereld oorlog. Laat de machtige drang die ons in de moeilijkste jaren van ons leven zo in- 'ens beroerde, ons nog eenmaal grijpen, om hierin terug te vinden de grote inner- ijke vreugde van de bevrijding, juist om- 'at wij in die donkerste uren hebben leren -oseffen wat vrijheid zeggen wil. Als Ne derlands volk mogen wij diep beseffen dat de 5e mei ons werd opgedragen als een kostbaar pand. Als u het hiermede eens bent, laat u dit dan blijken. C. SPOOR, Hagelingerweg 85, Santpoort-D., tel. K 2560-8951. kend. Ongetwijfeld heeft het aantal downs de ups overtroffen, meende de heer Krab Ondanks het feit, dat de vereniging vele moeilijkheden en zelfs ernstige crises heeft meegemaakt, pleit het voor het juiste inzicht en de vastberadenheid der diverse besturen, dat al deze moeilijkheden zijn doorstaan en dat de vereniging zich thans in blakende welstand mag verheugen. Doorzetten Het is geen sinecure, aldus de heer Krab, om het in een branche als die van de vis handel een ieder naar de zin te maken en bij het uitstippelen van het bestuursbe leid de rechte weg te blijven volgen. Vol gens de heer Krab is het juist gezien van de verschillende besturen om bij de on dervonden teleurstellingen toch door te zeten. Men zag in, dat uiteindelijk het be lang van de handel en van de vereniging daarmee zou zijn gediend. „Daaraan is het ondermeer toe te schrijven, dat onze ver eniging een vooraanstaande plaats inneemt tussen alle organisaties in het visserijbe drijf en dat met haar wensen en bezwaren rekening wordt gehouden", aldus de voor zitter. De laatste tijd wordt een nauwe samenwerking onderhouden in federatief verband met de zusterorganisaties op het gebied van de groothandel. Niet ontkend kan worden, zo merkte de heer Krab op, dat de positie van onze vereniging als een dominerende kan worden gekwalificeerd. Een opsomming van alle bestuursdaden in die vijftig jaar wilde de heer Krab op deze middag niet geven, omdat dit te ver zou voeren, maar wel liet hij enige inte ressante momenten uit de geschiedenis van de vereniging in beknopte vorm de revue passeren. Dat het roemruchte Libra- geschil en de proefnemingen met het elek trische mijntoestel daarbij ter sprake kwa men is begrijpelijk. Ook de snelverbinding met Parijs, de staking van 1933, de op richting van een nieuwe vereniging in 1934 en de fusie in 1937 werden door spreker genoemd. Ook de ervaringen in de oor logsjaren werden in het kort geschilderd. Meer aanslagen De ontwikkeling en het werk van de vereniging in de naoorlogse jaren besloten deze herdenkingsrede, waarna de heer Krab nog zijn welgemeende dank over bracht aan allen in het bestuur en de vereniging en het personeel van de ver eniging. „Niemand kan voorzien wat de toekomst zal brengen", merkte de heer Krab tenslotte op, „Besturen en leden hebben in de afgelopen vijftig jaren vele initiatieven genomen en talrijke op ons gerichte aanvallen afgeslagen. Ik houd me ervan overtuigd dat het in de toekomst niet anders zal gaan. Integendeel, ik meen nog ernstiger aanslagen op ons bestaan te mogen voorzien. Het zaken doen wordt steeds gecompliceerder en het wordt er voor de eenling, wiens stem vrijwel geen gehoor meer heeft, er niet eenvoudiger op". Telegram aan Koningin Besloten werd op deze vergadering om een telegram te sturen aan Koningin ■Juliana. De inhoud van dit telegram luidde: „Hare Majesteit de Koningin, Soestdijk: De Nederlandse Zeevisgroot handel Vereniging voorheen IJmuider Vishandel Vereniging, ter gelegenheid van de herdenking van haar 50-jarig bestaah in buitengewone algemene ledenvergade ring bijeen in hotel Royal te IJmuiden, wenst gaarne uiting te geven aan haar ge voelens van dankbaarheid, verknochtheid en trouw jegens uwe Majesteit, jegens Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Wil- helmina en jegens uwer Majesteits Ko ninklijk gezin. Nederlandse Zeevisgroot handel Vereniging voorheen IJmuider Vishandel Vereniging, Krab, voorzitter en Osendarp, secretaris." ADVERTENTIE Uw kostuum binnen 1 dag gereed zonder prijsverhoging OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Om de Kennemer damtitel De tweede ronde van de finale om het persoonlijk damkampioenschap van Ken- nemerland, hoofdklasse, bracht enige te kening in de strijd. De ondanks zijn ge vorderde leeftijd nog altijd gevreesde te genstander, A. de Jong, deed ook nu weer van zich spreken. In een solide partij dwong hij al combinerend H. T. Schurin- ga tot overgave. Th. Tielrooy, volgens in siders de speler die vermoedelijk de titel zal veroveren, speelde tegen J. Draayer een zeer ingewikkelde partij, waarin we derzijds bij voortduring met dam- of schijf winstcombinaties werd gedreigd. Bij het afbreken van de partij bemerkte Draayer, dat zijn tegenstander direct een winnende afruil kon forceren waarna hij zich gewon nen gaf. J. H. Meure en H. Belien speel den een scherpe positie partij, welke in een puntenverdeling resulteerde. H. J. v. Berk, uitkomende tegen zijn clubgenoot H. v. d. Vossen, bereikte bij het ingaan van het eindspel een voordelige positie. In een stand van 6x6 verzuimde Berk ech ter de winnende voortzetting, waarna v. d. Vossen nog juist remise kon forceren. A. de Jong en Th. Tielrooy leiden met elk 4 punten uit 2 wedstrijden. 4 april wordt de derde ronde gespeeld in de bovenzaal van „Die Raeckse". De drie voor de eerste klasse gespeelde finale partijen moesten allen worden af gebroken. Na sluiting kwamen de spelers P. VenemaA. Masteling remise over een. De uitslag van de overige partijen werd bij vluchtige analyse op remise ge taxeerd. De stranding bij Wells De Raad voor de Scheepvaart heeft gis termorgen uitspraak gedaan over het aan de grond lopen van de Nederlandse kust vaarder „Frida Blokzijl" bij het vertrek uit de haven van Wells aan de Britse oost kust. Het schip strandde daar op 20 no vember van vorig jaar en werd op 21 de cember na het lossen van 180 ton gerst vlotgebracht door personeel en sleepbo ten van n.v. Bureau Wijsmuller te IJmui den. De raad heeft de kapitein van de „Frida Blokzijl", J. B. uit Vlaardingen, vrijgesproken van schuld. Het oordeel van de raad luidt als volgt: De kapitein van het motorschip „Frida Blokzijl" heeft pas bij het binnenlopen van de haven van Wells gezien, hoe de loop van het vaarwater was. Er bestaat hier van geen goede kaart. De kapitein heeft zowel bij het binnenlopen als bij het ver trek een loods genomen. Hij moest hier wel meer op de loods vertrouwen dan in ha vens, waarvan goede kaarten bestaan en goede aanwijzingen worden gegeven in de gidsen. Door een ondiepte dicht bij de ligplaats moest het vertrek worden uitge steld, tot korte tijd vóór hoogwater. Dit heeft het nadeel, dat, varende in de geul, het water vrijwel niet meer rijst en dat de oostgaande stroom op zijn sterkst loopt. Indien goed op de boeien wordt gelet, het zij door peilen, hetzij door te letten op verplaatsing ten opzichte van de achter grond, kan worden vastgesteld of het schip zijwaarts wordt verzet. De -kapitein heeft gemerkt, dat het schip om de oost werd verzet, en heeft dit aan de loods gezegd. De loods zei, dat het wel goed ging. Op deze wijze kon het schip zo ver buiten de geul geraken, dat het vast liep. Ongetwijfeld heeft hierbij een rol ge speeld, dat de loods zelf stuurde. Al mag worden gemeend, dat dit een goede maat regel is bij het varen in een nauw vaar water, waar vaak roercommando's moe ten worden gegeven, toch keurt de raad dit af. Aan het roer staande, zal de loods minder aandacht aan de omgeving kun nen schenken dan wanneer hij, op de brug staande, alleen aan de navigatie behoeft te denken en niet behoeft te sturen. De raad is van oordeel, dat het vastlopen van de „Frida Blokzijl" niet te wijten is aan enige schuld of nalatigheid van de kapitein. GESLAAGD. Bij de te Utrecht gehouden examens Modevak slaagde voor costumière mevr. M. BoereeBooy. Zij werd opgeleid door mejuffrouw M. Roodenburg te Santpoort. Gemeentesecretarie vrijdag en zaterdag gesloten De gemeentesecretarie, het ontvangers- kantoor, alsmede het bureau Dienst Ge meentewerken van de gemeente Heems kerk zullen op vrijdag en zaterdag 4 en 5 april de gehele dag voor het publiek ge sloten zijn. Voor het doen van geboorte- en overlijdensaangiften bestaat gelegen heid op zaterdag 5 april van 9 tot 10 uur. Bloemenveiling met Pasen Op Tweede Paasdag zal de bloemenvei ling 's morgens om 10 uur een veiling houden. In een schriftelijke uitspraak heeft de Raad voor de Scheepvaart de kapitein van het tankschip „Esso Rotterdam" C. M. S. uit Bognor Regis (Engeland) gestraft door hem voor drie weken de bevoegdheid te ontnemen als kapitein te varen op zee schepen. Op 15 oktober van het vorig jaar is de „Esso Rotterdam", een schip van 10.954 ton, op de reis van Ras Tanura naar Antwerpen tijdens dichte mist in Straat Dover in aanvaring gekomen met het Liberiaanse s.s. „Pacific Challenger". De raad concludeert, dat de kapitein in ernstige mate te kort schiet in kennis van de navigatie op radarwaarnemingen. In zo'n geval kan de radar aan boord tot een gevaar worden. Hier blijkt, volgens de raad, het nut van een goede radaroplei ding. De kapitein heeft ten eerste geen matige vaart gelopen toen het dik werd. Hij heeft geen goede conclusie getrokken op zijn radarwaarnemingen en hij heeft zijn schip niet gestopt, toen de radar waarneming hem duidelijk moest maken dat het andere schip binnen gevaarsaf stand was. Gelukkig heeft deze aanvaring geen ernstige gevolgen gehad. De Raad voor de Scheepvaart heeft voorts de stuurman van het motorschip „Keyser", A. P. gestraft door hem de be voegdheid te ontnemen als stuurman of als kapitein te varen op zeeschepen voor de tijd van een maand. Op 16 oktober van het vorig jaar heeft de „Keyser" op de reis van Karlstadt naar Leith gestoten op ondiepten bewesten Kauandso in het Ve- nermeer. Volgens het oordeel van de raad moet dit worden geweten aan de onzorg vuldige wijze, waarop de stuurman zijn wacht heeft gedaan. De raad meent, dat de stuurman in het geheel niet heeft gena vigeerd en betwijfelt zelfs of hij wel heeft uitgekeken. Het is niet aan te nemen, dat hij op een afstand van 10 mijl de boei van Hindens Rev heeft gezien Hij heeft deze niet gepeild. Zeer waarschijnlijk heeft hij een licht van een schip voor dat van de boei gehouden. Onder auspiciën van de F.A.O. wordt van 8 tot 13 september in Londen een in ternationale conferentie gehouden over de kosten en de opbrengst van visserij-onder nemingen. Aan de 77 bij de F.A.O. (de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties) aangesloten landen zijn uitnodigingen voor het zenden van deskun digen gericht. Vooral in de landen met een belangrijke en hoog-ontwikkelde visserij is reeds veel onderzoekingswerk op het ge bied van de kosten en de opbrengst ge schied. De Londense conferentie beoogt ondermeer de samenwerking en de uitwis selingen van ervaringen hierover te ver groten. In ons land houdt het Landbouw Economisch Instituut zich thans bezig met een onderzoek naar de rentabiliteit van de zeevisserij. Schepen in de gehele wereld gebruiken de zeekaarten van de Britse Admiraliteit en de vraag hiernaar neemt gestadig toe. Vorig jaar het vijfde jaai in successie verkocht de hydrografische afdeling van de Britse Admiraliteit 1.404.450 kaar ten. In het Hydrographic Supplies Esta blishment in Taunton, Somerset werkt een staf van 500 personen aan de produktie en het drukken van de zeekaarten voor de vloot, de koopvaardij en het publiek. Er zijn thans ongeveer 150 agentschappen die de kaarten van de Admiraliteit in Groot Brittannië en in het buitenland verkopen. Op het ogenblik is Nederland de beste klant. In Eindhoven heeft men op enkele kruispunten de aanwijzing, dat links- afslaan verboden is, op de A.N.W.B.- wegwijzers aangebracht, een vooral voor vreemdelingen zeer praktische methode. De Haarlemse politierechter voor eco nomische zaken, mr. J D. Vink, veroor deelde maandagmiddag een 39-jarige win kelier uit Wormerveer tot tweeduizend gulden boete, waarvan de helft voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. De winkelier stond terecht wegens over treding van de afbetalingsbeschikking 1956. Hij had in 1956 en 1957 in zijn zaak meermalen textiel en meubelen op afbe taling verkocht zonder in de gevallen, dat het aankoopbedrag de f 125 te boven ging, van de koper de verplichte aanbetaling van vijftien percent van de koopsom te eisen. In de huurkoopcbntracten stond echter wel vermeld, dat de aanbetaling was geschied. Twee controleurs, die als getuigen wer den gehoord, verklaarden dat verdachte zich aanvankelijk bij het onderzoek wei nig toeschietelijk en mededeelzaam had getoond. Zo had de winkelier op hun ver zoek of zij een aantal huurkoopcontrac ten mochten inzien geantwoord: „Die heb ik niet meer, ik heb ze op advies van mijn boekhouder verbrand" De controleurs lieten zich echter uiteiaard niet met dit kluitje in het riet sturen. Schoorvoetend had verdachte hen toen naar een schuurtje gebracht, waar hij van onder een stapel hout een doos volgepropt met huurkoop contracten tevoorschijn haalde. Uit het kasboek van verdachte door de verbalisant veelbetekenend als „sprook jesboek" betiteld noch uit andere be scheiden was gebleken, dat van de perso nen met wie een huurkoopcontract was af gesloten de verplichte aanbetalingssom was ontvangen. De verdachte verdedigde zich door er op te wijzen, dat een groot deel van zijn cliëntèle veelal financieel niet in staat was het bedrag van de aanbetaling te be talen zodat hij, om deze klanten niet kwijt te raken, in vele gevallen de hand lichtte met de verplichte aanbetaling van vijf tien percent. Hij had namelijk dikwijls meegemaakt dat dezelfde personen, die bij hem de winkel waren uHgelopen om dat zij voor de aankoop van kleding niets konden aanbetalen, even later helemaal in het nieuw gestoken op straat versche nen nadat zij bij een concurrent binnen waren geweest. „Door deze oneerlijke concurrentie wor den de goedwillende winkeliers wel ge dwongen met de verplichte aanbetaling te marchanderen," zei verdachte, die ook onder de aandacht bracht, dat zijn omzet ten gevolge van de wettelijke bepalingen ten aanzien van de afbetaling sterk was gedaald. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, achtte het ten laste gelegde alsmede de op zet daartoe wettelijk en overtuigend be wezen. Hij eiste een boete van f 2500, sub sidiair drie maanden hechtenis, waarvan 1500 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Principiële zaak „Is op een krantenbezorger het buiten gewoon besluit arbeidsverhoudingen 1945 van toepassing?" Deze principiële vraag deed zich voor in de zaak tegen een in Alkmaar gevestigde dagbladonderneming, die in december van bet vorig jaar een in haar dienst zijnde krantenbezorger uit Koog aan de Zaan zonder de vereiste toe stemming van de directeur van het ge westelijk arbeidsbureau had ontslagen. De als getuige verschenen krantenbe zorger vertelde dat hij ontslagen was, om dat hij naast het bezorgen van kranten geen colportagewerk wilde verrichten, zo als van de zijde van de dagbladonderne ming was verzocht. Hij had het colporte ren geweigerd wegens gebrek aan tijd. Behalve uit de krantenwijk bestond zijn bron van inkomsten namelijk uit de ver diensten, welke hij uit de exploitatie van een koffiehuis genoot. In totaal bedroeg zijn wekelijks inkomen ongeveer zeventig gulden. Door het wegvallen van de kran tenwijk was dit inkomen op de helft terug gebracht. De procuratiehouder van de dagbladon derneming, die als getuige a décharge werd gehoord de directeur van het be drijf was niet verschenen betoogde, dat bij het gewestelijk arbeidsbureau geen ontslagvergunning voor de krantenbezor ger was gevraagd omdat men van oordeel was dat dit niet noodzakelijk was Volgens getuige bestaat tussen het dagbladbedrijf en de krantenbezorgers geen arbeidsver houding in de zin van het burgerlijk wet boek en is dus op hen ook het buitenge- JOOOCXXXXXiOCXDOOOOOCXXXXXXDCJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXXXX Inzenders van de opgaven der weke- g lijkse kerkdiensten wordt gewezen op 8 de noodzakelijkheid, dat deze opgaven 8 uiterlijk DONDERDAG 12 UUR V.M. in het bezit van de redactie zijn, daar zij g anders niet meer in de lijst kunnen f worden opgenomen. JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOüOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXJOOOOOOOCX Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" wordt donderdagmiddag tussen twee en drie uur in de Scheveningse haven terug verwacht van ,de Noorse reis „De Hoop" heeft een reis van ongeveer zeven weken gemaakt naar de Lofoten, waar hulp is verleend aan de Noorse kabeljauwvissers. Zaterdag is het schip vertrokken van het eiland Röst, waar het ligplaats had gekozen. De arts, de heer C W. Ouder kerk heeft tijdens de reis 549 patiënten behandeld. Voorts werden dertig repara ties verricht aan echoloden en zenders. Ook de monteur had het druk. Hij herstel de 74 motoren. De kabeljauw-visserij bij de Lofoten be gint volgens de berichten, die kapitein Willem Rog zaterdag doorgaf af te lo pen. De meeste vissers hebben de thuis reis aanvaard, terwijl een deel van de vloot koers heeft gezet naar Finmarken. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Bevorderd tot apotheker: J. L. Fontijn, Zaandam; H. B. A. Muider, Amsterdam. Doctoraalexamen economie: H. P. G. Setzpfand en L. Prins, beiden te Amster dam. woon besluit arbeidsverhoudingen 1945 niet van toepassing, aangezien de bezor gers bij hun werk niet tot persoonlijke dienstverrichting verplicht zijn. Zij kun nen het bezorgen van de kranten name lijk ook door anderen laten verrichten. De ze getuige haalde een recent arrest van de Hoge Raad aan, waarbij het B.B.A. 1945 niet op krantenbezorgers van toepas sing was verklaard. De officier was evenwel van mening dat bedoeld arrest niet van toepassing was op het onderhavige ontslag aangezien deze uitspraak was gedaan door de civiele ka mer van de Hoge Raad en het hier een strafzaak betrof. Voorts nam mr. Wiarda als vaststaand aan, dat de krantenbezor ger in deze zaak wèl tol persoonlijke ar- beidsverrichting verplicht was en dat dus voor diens ontslag de toestemming ge vraagd had moeten worden van de di recteur van het gewestelijk arbeidsbu reau. Hij eiste tegen de directie van de dagbladonderneming een boete van vijf tig gulden. De politierechter hield rekening met het principiële karakter van deze zaak en ver- orrdeelde de dagbladdirectie tot een boe te van tien gulden. VELSEN WOENSDAG 2 APRIL Thalia, 20 uur: „Avontuur in Hongkong". Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Cultureel Centrum: Fotokring Velsen, 20 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10 tot 12.30, van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur; filiaal open van 14 tot 17 uur. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden: Open van 14.30 tot 17.30 uur (jeugd). DONDERDAG 3 APRIL Thalia, 20 uur: „Als het jonge koren rijpt". Rex en Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder van openbare werken. Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat, van 20 uur af spreekuur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, open van 1012.30 uur Fi liaal, Wijkerstraatweg 77, open van 10— 12 uur. BEVERWIJK WOENSDAG 2 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Moor op bestelling". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi, keizerin en moeder". Grote Kerk, 19 uur: Uitvoering Matthaus Passion, door Toonkunstkoor. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 1517.30 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15—16.45 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 10—13 en 15—18 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.30—19 uur. DONDERDAG 3 APRIL Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi, Keizerin en moeder". „De Groentenbeurs", 15 uur: Vergadering Jachtopzieners. Het Centrum, 20 uur: Vergadering Alge mene Bouwarbeiders Bond. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10—13 uur; lees- en studie zaal geopend van 10—13 en 15—18 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulf straat 12, geopend van 10—11 en 17.30—19 uur. Volgens de jongste berichten zyn Russische geleerden erin geslaagd raketten 200 kilometer het luchtruim in te zenden om ze daarna behouden op aarde te doen terugkeren. Op de foto ziet men een van de gelande raketten, waarin een hondje, met name „Modnitza", was opgesloten. ADVERTENTIE TOONAANGEVEND zijn onze nieuwe snitten Prijzen vanaf Aparte kollektie bijpassende nylons r.rsA'.mA.U Kennemerlaan 64 IJmuiden ADVERTENTIE W het theater met de beste films Ik DONDERDAG a.s. 8 uur in slechts één speciale voorstelling Het aangrijpende realistische meesterwerk ALS HET JONGE KOREN RIJPT (LE BLE EN HERBE) naar de roman van Colette. Een film, die ouders van jonge mensen, die op het veelbesproken terrein der sexuele opvoeding verstek laten gaan, wil aansporen zich te bezinnen op hun verantwoordelijkheid. De pers schreef: Een kunstwerk voor volwassenen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11