rWERF Uit het „Suomi"-atletiekkamp Nieuw gereformeerd kerkelijk centrum deze nazomer gereed TOPMERKEN „Pikbroek met pruimtabak" verdwijnt onder de zeelieden Visserij-varia horloge L. Meyer Havenberichten Rijwiel- of bromfiets onderdelen? van der pantalons sportcolberts blazers Juwelen kousen Danlon kousen Cremona overhemden Kenmore overhemden Hollandia onderjurken Lucky dassen Delana kinderkleding DONDERDAG 3 APRIL 1958 5 Wijkgebouw onder de kerk, toren er ver bovenuit sokken ankiets dassen handschoenen petticoats enz. enz. Gevarieerde ouderavond van Jan Ligthartsehool Honderd Duitse schepen opgelegd Ontspanningsavonden voor de Velsense bejaarden Eén datum voor walkaak- en zoutverbod Kustvaarder dreef stuurloos rond Opnamen voor „Stranding" in Kennemerduinen B voor uw pa as best ijmuiden a Faillissementen UIT HET STALEN SPINNEWEB, dat aan Spaame- en Rijnstraat stukje bij beetje verder is gegroeid en allengs door gele baksteen is ingekapseld, was tot voor kort maar nauwelijks de grondvorm van een kerkgebouw te onderkennen. Maar sinds aan de zuidwestzijde van deze bouw een begin van een toren uit de zandgrond omhoog is gekomen, sinds de pastorie en de kosterswoning vorderen en vooral sinds de betonnen raamskeletten tussen de stalen wirwar zijn opgetakeld werd het plotseling „een kerk": de nieuwe Gereformeerde kerk voor Ijmuiden- Oost, die in oktober van dit jaar wel zo ongeveer klaar kan zijn. Kerk? Waarlijk niet alleen dat. Want wat hier verrijst is een compleet kerkelijk centrum voor de Gereformeerden. Binnen de „omhelzende" muur, die pastorie en kosterswoning straks gaat verbinden en de noordelijke lange kant van het nieuwe Godshuis mede-omsluit, is namelijk ook nog een modern wijkcentrum-in-aanbouw te vin den. Dat overigens op een voor IJmuiden wat vreemde, maar voor de moderne architect al heel gewone plek werd geprojecteerd: onder de kerkruimte namelijk. In juni 1957 zijn de toebereidselen aan Spaarnestraat en Rijnstraat begonnen voor deze omvangrijke nieuwbouw, die een van de grootste kerken van Velsen zal op leveren en architect Roodenburgh uit Amsterdam kan nu al zo langzamerhand bij zijn vele bezoekers aan de bouwplaats afstand nemen van zijn ontwerp en zien, dat het „wat wordt". Opzichter W. A. Ziel- stra loopt dan meestal met hem mee en samen bewonderen zij de groeiende gevel met zijn stevige beuken langs het schip, de slanke toren, die straks bekroond zal wor den door een opengewerkte klokkestoel en vooral het omsloten geheel, dat dit cen trum wordt, met zijn nodend voorplein, zijn monumentale ingang voor het wijk centrum aan de achterkant van de kerk en de vriendelijke werking van de pergola, die de vrijstaande toren en de rest van het complex een stijlvolle samenhang zal geven. Profielsteen Opzichter Zielstra was ook onze gast heer, toen wij dezer dagen de stand van zaken rond en in de nieuwe kerk kwamen bekijken en hij heeft ons verteld van de zorgen en moeiten, die voor het totstand komen der bouwopdracht uit de weg ge ruimd moesten worden, over de spoed, die de aannemer achter dit werk zet, omdat het op 300 werkbare dagen is begroot en over de vele interessante eigenaardigheden, die deze zoveelste kerk in de „Rooden- burghse reeks" (hij heeft er al een tiental gebouwd) voor de belangstellende beschou wer zal opleveren. Zoals daar is het feit, dat er vele soorten met de hand gevormde profielsteen gebak ken moesten worden, om bepaalde werkin gen in de gevelachitectuur en bepaalde technische oplossingen te verkrijgen. Wij zijn door de ruime pastorie en de iets minder ruime kosterswoning gewan deld en tenslotte in de kerk terecht geko men, waar een strak spel van stalen stei gers al het ware het preludium tot het orgelspel van de komende nazomer vormt. Dit ingewikkelde steigerwerk was nodig om de enorme betonnen spanten te stellen en ze steun te geven en het is verder bij zonder nuttig bij het afwerken van het in terieur. Dat interieur wordt ruim maar sober. De verhoogde liturgische ruimte met het kost bare orgel van Fortuyn en Gaal uit Am sterdam déér weer boven, de stenen kan sel er tegenover en bepaalde lichteffecten in het metselwerk zijn al in aanleg te zien, al is het orgel zelf uiteraard nog niet aan wezig achter het sierlijke metselwerk, dat als klankbord gaat fungeren. Maar een in druk is daar binnen wel te krijgen van de toekomstige sfeer dezer nieuwe Gerefor meerde kerk van IJmuiden. Het licht groene glas in lood, zorgvuldig samenge steld uit zes verschillende pasteltinten zal aan de gebrandschilderde ramen, die hope lijk nog eens in het beton zullen worden gevoegd, voorlopig voorafgaan. Op een te kentafel is wel eens een krabbeltje ge maakt van de kleur, die deze kerk zal kun nen krijgen, als zij nog eens van gebrand glas kan worden voorzien, een fantasie, die om geldelijke redenen voorlopig wel fan tasie zal blijven.... In „de kelder" De kerkezaal zelf ligt iets boven straat hoogte en van het „ontmoetingsplein" aan de westzijde voeren straks monumentale trappen naar de hall, waarop een licht- draaiende trap naar de beide ingangen tot het Godshuis leidt. Daar staat men al ver boven de begane grond en het dak van de kerk zal dan nog eens elf meter hoger op rijzen. Vandaar de mogelijkheden onder de vloer dus, waar het wijkcentrum in aan bouw is. Waar een grootse ruimte ge creëerd kan worden voor het onderbrengen ADVERTENTIE De grootste sortering vindt u bij KENNEMERLAAN 19 - TEL. 631' BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: N. van Oosten-Carati, z„ Meerweidehlaan 29, Velsen-Noord; C. J. M. Looze-Wijdeveld, d., Gildenlaan 10, Velsen-Noord; J. de Looff-Leibbrand, d., Stolstraat 10, I.Jmuiden-Oost; T. Hölscher- Wehman, z., Dr. Kuijperlaan 20, Velsen; A. T. van Roon-Spring in 't Veld, z., Van der Poelstraat 17, Velsen-Noord; J. Wij- ker-Leijenaar, z., Planetenweg 186, IJmui den; E. Akkerman-Van Dijk, z., Stokmans plantsoen 12, IJmuiden-Oost; H. Diederiks- Ausma, z.. Van Dalenlaan 12, Santpoort- Station; B. Schipper-Ronk, z., Duinlust- parkweg 5, Bloemendaal; M. E. Scholten- Van Mourik, d., Delftplein 17, Haarlem; C. J. van 't Hoff-Niesten, d., Alkmaarse- weg 114 d, Beverwijk; H. Groen-Pol, z., Julianakade 28, IJmuiden; H. I. Icario- Visser, z., Jacob van Heemskerkstraat 16 rd., IJmuiden; P. W. Heijkoop-Bridge, d., Van Tuyllweg 11, Velsen; M. Krijnen- Modder, d., Schoolstraat 11, IJmuiden; M. A. G. van Duijnen-Dam, d., Stationsweg 64, Velsen. OVERLEDEN: H. Sala, 10 jaar, dochter van C. Sala en E. J. van Es, Rijksweg 521, Santpoort. niet alleen van een fikse toneelzaal, die in drieën gedeeld kan worden, van een kerke lijk bureau met archief, met een deftige kerkeraadskamer, maar ook de vele an dere vertrekken, die de traditionele kerk bouw bepaald hier niet zou hebben on dergebracht Duif en globes Wie naar boven klimt langs de ladders en de buigende planken op het steiger- werk, krijgt een nog betere indruk van het geheel, dat dit complex gaat worden toren, woningen en kerk zijn zo zuiver op elkaar afgestemd, dat de architect ondanks het feit, dat hij in het eerste begin der plannen met het (verworpen) idee van een hypermoderne betonkerk heeft rondgelo pen, er in geslaagd is een buitengewoon homogeen totaal te maken. Hij zal daar boven ook neerzien op de toren in aan bouw, die tot ongeveer dertig meter boven het maaiveld zal rijzen en bekroond wordt door een windvaan in de vorm van een vliegende duif terwijl het dak van de kerk Architect Roodenburgh uit Amsterdam ontwierp voor de Gereformeerden van IJmuiden een moderne kerk, die samen met een wijkcentrum onder de kerke zaal), een kosterswoning, een pastorie en vooral met de dertig meter hoge, vrijstaande toren een groot deel van de Rivierenbuurt zal gaan beheersen. zelf twee gestyleerde globes en de pastorie de Zionsster zal dragen. Maandag zijn de betonnen raamkozijnen van twee ton per stuk met behulp van de zeventien meter hoge hijsmast, die ook de spanten hielp stellen, op hun plaats in het metselwerk gebracht, zodat het plotseling meer „kerk" werd. En wanneer de nieuwe zomer ten einde zal zijn, heeft de aannemer Verhoog uit Nieuwerbrug, die evenals de architect gespecialiseerd is geraakt in kerkbouw, Velsen een ruim en fraai kerk gebouw rijker gemaakt en de Gerefor meerden van IJmuiden aan de vervulling van een hunner diepste wensen geholpen. Met het naderen van het baan-wed- strjjdseizoen zjjn de activiteiten van de Kennemerstaten Atletiekvereniging „Su- omi" in alle volledigheid begonnen met een opsomming van de door deze vereni ging te houden wedstrijden en verschillen de bijzonderheden, die in het zojuist ver schenen clubblad „de Sintelbaan" zjjn opgenomen. Tftt de laatste categorie behoort de hui dige samenstelling van het bestuur* dat nu gevormd wordt door de heren J. F. v. d. Poll, voorzitter; H. v. Willigen, algemeen ADVERTENTIE Ruime keuze in MARKTPLEIN 29 Onder grote belangstelling is dins dag in de gymnastiekzaal van de Jan Ligthartsehool een ouderavond gehouden. De heer G. Londonck, hoofd van de prof. Kohnstammschool, hield een inleiding over het V.G.L.O., en werden een drietal films vertoond en tot slot was er gelegenheid tot het bezichtigen van de tentoonstelling van de producten der handenarbeid- en handwerklessen. Tussen de bedrijven werd door een groepje kinderen onder leiding van de heer A. Wouda allerplezierigst gemusiceerd. Het hoofd der school, de heer J. A. G. Bonder, vertelde de ouders over de moei lijkheden, waarin het onderwijs nu al jaren lang verkeert. Over het grootste euvel de overbezetting zei hij: „De volle klassen zijn funest voor ons onder wijs" en hij maakte het de ouders duide lijk dat een onderwijzer in een klasse met 40 kinderen onmogelijk ruime aandacht voor de individuele prestaties kan hebben Deze en andere moeilijkheden, zoals huisvesting waren voor de heer Bon der aanleiding de ouders op te roepen zich te beraden op de oorzaak en het doel van het onder wijsappèl dat op 19 april te Utrecht wordt gehouden. Het V.G.L.O. was het onderwerp van een lezing van de heer G. Londonck waarin gesteld werd dat het bij de ouderen nog niet genoeg bekend is dat voor de kinde ren, die de lagere school hebben doorlopen doch nog niet rijp zijn voor één der voort gezette onderwijsinstellingen, een nieuw» schoolrichting is ontstaan. De leerstof van deze V.G.L.O.-scholen is afgestemd op het in toepassing brengen van hetgeen op de lagere school als theoretische kennis is bij gebracht, zodat men hier een onderwijs treft met een geheel zelfstandig karakter en eigen sfeer. De heer Londonck vatte in het bijzonder stelling tegen de gedachte dat het V.G.L.O. bestemd is voor de uitzonderlijk knappe of voor de onbegaafde leerlingen. Hij vatte zijn inleiding als volgt samen: „Het is geen vulling ten behoeve van de eisen van de leerplichtwet en ook niet be doeld als een verlengstuk van de lagere school: het kan van waarde zijn voor ieder kind ongeacht of het hieraan nog een studie zal vastkoppelen". Na deze inleiding werden voor de ouders nog enige rolprenten vertoond: „School in de Woestijri", „The Jungle and the Plough" en „Books for all", die met in teresse werden gevolgd. secretaris; B. Berghuis, penningmeester; P. Grüteke, vice-voorzitter; mevrouw D. Adelaar-Hurkmans, tweede secretaresse; L. Sonneveld, wedstrijdsecretaris; Th. J. Doornbos, leden-secretaris en E. v. d. Werf, commissaris. Het wedstrijdprogramma voor „Suomi" op „Watervliet" omvat een aantal belang rijke wedstrijden, waarvan na de te hou den nieuwelingendag op 1 juni de kam pioenschapswedstrijden van de afdeling Kennemerland op 29 juni wel de belang rijkste zijn, alsmede de op 3 augustus te houden dameskampioenschappen van Noordholland. Behalve deze wedstrijden zijn er op 5 oktober de nationale Mulier- veldloop en de nationale damesestafette. Niet minder belangrijk is het program ma van de Beverwij kse atletiekclub DEM, die op 11 mei nationale wedstrijden houdt, op 15 juni de meisjescompetitie heeft en op 20 juli de jeugdkampioenschappen Noordhoiland gaat houden. Een evenement voor „Suomi" wordt de sportuitwisseling ongeveer half juli met de Duitse Leicht- atletikverein „Sindelfingen", bij wie de Velsense atleten al enige keren op bezoek zijn geweest en nu voor de tweede maal gast in Velsen zal zijn. Voorts wordt medegewerkt aan de Vel sense sportweek, die van 9 tot 14 juni on der auspiciën van de „Velser Sportstich ting" wordt gehouden. Wat betreft de voorgenomen sportuit wisseling met een buitenlandse vereniging is het „Suomi"-bestuur nog niet tot over eenstemming kunnen komen, maar des ondanks wordt geprobeerd toch nog een buitenlandse trip te realiseren. Tenslotte wordt in het vooruitzicht ge steld, dat, behoudens toestemming van de Medische Commissie van de KNAU, de arts J. H. M. Rolink te Velsen-Noord de sportkeuring voor de Velsense atletiekclub zal verzorgen en zal adviseren inzake de training enz. Met zogenaamde ringfilms behandelt voorzitter Van de Poll de visuele training van de techniek van speciale atletiek- onderdelen. Teneinde de jeugd voor atle tiek te interesseren wordt zaterdag in het jeugdhonk aan de Noorderlaan een jeugd- middag gehouden. ADVERTENTIE Alle soorten EN COV^ SptClAA3J>& BREESTRAAT 17 BEVERWIJK HAMBURG (DPA) In de West- duitse havens liggen op het ogenblik 100 Duitse zeeschepen met een gezamenlijk draagvermogen van 333.000 ton werkeloos. Dit is bijna 6 percent van de gehele Duit se koopvaardijvloot. De lage vrachttarie ven noodzaken nog steeds vele reders hun schepen uit de vaart te nemen. Naar de Duitse Redersvereniging be kend gemaakt, bedroeg dit aantal opgelegde schepen aan het begin van dit'jaar nog slechts 20 van in totaal 73.000 ton draag vermogen. Het gezelschap „Musicorda" uit Haar lem, dat al enkele malen met succes voor de bejaarden optrad, za! weer een aantal voorstellingen verzorgen met een geheel nieuw programma. Onder andere wordt de show „Das Wiener Café" gebracht. De commissie voor het ontspanningswerk voor de bejaarden in Velsen heeft thans de data en plaatsen voor deze avonden vastge steld. Het zijn: 14 april in „De Weijman" aan de Hoofdstraat te Santpoort; 16 april in het Ned. Herv. Jeugdgebouw te Velsen en 28 april in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. Wij vernemen, dat de Vereniging van Reders van Vissersvaartuigen te IJmui den en de Redersvereniging voor de Ne derlandse Haringvisserij te Scheveningen een nadere bespreking met het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten hebben gehouden over verschillende punten van de regeling van de haringteelt 1958-1959. Deze bespreking heeft er toe geleid, dat men ten aanzien van het walzoutverbod, het walkaakverbod en het aanvoerverbod van gekaakte verse haring thans met een eensluidend advies is gekomen. Beide ver enigingen achten het nu redelijk voor al deze verboden dezelfde datum (15 juli) aan te houden. Voorts zal alsnog een bepaling in de ver ordening van de regeling haringteelt wor den opgenomen, dat de drijfnetschepen, die op 17 mei uitvaren, pas op 19 mei na twaalf uur de vleet mogen schieten. Beide ver enigingen hadden dit voorgesteld, maar het bestuur van het Produktschap advi seerde deze bepaling niet over te nemen. De redersverenigingen achten opname echter noodzakelijk, daar nu de trawl- schepen later mogen uitvaren dan de drijf netschepen in verband met de haringja- gerij de drijfnetschepen niet de kans moeten hebben extra vangsten te maken door een nacht extra vissen. De reders menen, dat de schipper, die zich niet aan deze bepaling houdt, ongetwijfeld door een andere schipper zal worden aangemeld. De Nederlandse kustvaarder „Fedala" (494 ton) uit Rotterdam, dreef gisteren met. motorstoring in het Kanaal stuurloos rond. Er was geen onmiddellijk gevaar, daar een sleepboot nabij was. Het schip is eigendom van de n.v. Dammers en v. d. Heide, scheepvaart- en handelsonderneming te Rotterdam. Dinsdag in de nanvddag heerste er gro te bedrijvigheid in de Kennemerduinen ter hoogte van Parnassia, waai op een hoog duin om ongeveer half zeven toen de zon in de zee verdween, de slotscènes werden opgenomen van de film „Stranding" van Louis van Gasteren, een geschiedenis van geld- en diamantsmokkei, die grotendeels op Terschelling werd opgenomen en waar van het scenario gedee'telijk is gebaseerd op de ondergang van het Zweedse schip „Ecuador", dat eind juli 1956 op de Wes- tergronden bij het eiland Terschelling in tweeën brak en een prooi der golven werd Aanvankelijk heeft Louis van Gasteren van deze scheepsramp een documentaire willen maken, die later is uitgegroeid tot een speelfilm. De speelfilm is voltooid, maar na een première niet meer vertoond. Thans heeft de Standaardfilm produktie- maatschappij uit Amsterdam in samen werking met de Caribbean Pictures be sloten de film opnieuw uit te brengen, waarvoor enige scènes moesten worden overgemaakt en veranderd Met de opna me van één van d'e scènes de slot scène was men dinsdagavond in de Ken nemerduinen bezig. Er stond een felle noordooster boven het duin en Josefine van Gasteren en Henk Bruins, die zich in deze scène moeten laten doodschieten, moesten de handeling enige keren herha len, voordat cameraman Wcuter de Vries tevreden was. De beide spelers hebben daar boven op het duin ondanks hun emo tionele spel, danig van de kou te lijden gehad. Cameraman De Vries kon bij de opnamen gebruik maken van een monta gewagen van het leger, waarop een uit- schuifbare stellage was gebouwd, die eni ge tientallen meters omnoog geheven kon worden, zodat hij over het duin heen kon zien. Door de wind was het uiterst moei lijk voor regisseur Louis A. van Gasteren jr. aanwijzingen te geven. Produktielei- der is Co ter Linden. Ook de Amerikaanse cineasten Herrick Herrick en Bill Harper waren bij de opnamen aanwezig. Na eni ge uren van nerveus heen- en weergeloop was de tragische slotscène tenslotte een feit en konden Josefine van Gasteren en Henk Bruins weer uit de „dood" herrijzen en van het duin afdalen De zon was in middels al lang ter kimme en de duister nis begon al te vallen, toen de cineasten de Kennemerduinen verlieten, waar zij ook overdag op verscheidene plaatse op namen hadden gemaakt ADVERTENTIE VOOR DE FEESTDAGEN PAASTAARTEN v.a2.50 PAASGEBAK1ES0.21 PAAS PETITFOURS0.18 Groot assortiment opgemaakte PAASEIEREN in diverse prijzen en 't smaakt weer iets fijner want het komt van ADVERTENTIE i MARKTPLEIN 29 De zeeman van het type „pikbroek met pruimta bak" is aan het verdwijnen om plaats te maken voor één, die zich gedraagt als toerist en zelfs musea be zoekt wanneer hij gaat passagieren. Dit is in het kort de conclusie van een rapport, opgemaakt door de directeur-generaal van de I.L.O., David A. Morse, als basis van bespreking op een internationale con ferentie over de scheep vaart. Deze I.L.O.-confe rentie wordt van 29 april tot 16 mei in Genève ge houden. In het rapport wordt onder meer opge merkt, dat er grote voor uitgang valt te consta teren, wat de accommoda tie en ontspanningsfacili teiten aan boord der koop vaardijschepen voor de be manning betreft. De nieuw ste tankschepen zijn zelfs voorzien van vaste zwem baden, aldus het rapport, in zeer vele gevallen is de accommodatie van de be manning aan hogere nor men aangepast. Dit heeft heilzame gevolgen gehad wat betreft de doelmatig heid en het moreel onder de bemanningen. Veel van deze veranderingen kwa men tot stand in de twaalf jaar sinds de laatste scheepvaartconferentie van de I.L.O.die in 1946 in Seattle werd gehouden. Er is nog veel meer in het vooruitzicht, in aanmer king genomen dat door automatisering veel van de traditionele werk methoden aan boord snel aan het veranderen zijn en in de tekenkamers reeds gewerkt wordt aan het met kernenergie voortbe wegen van de schepen. De conferentie van dit jaar zal gewijd zijn aan een dis cussie over de vraag op welke wijze de internatio nale werkstandaard nog verder kan worden ver hoogd voor de naar schat ting een miljoen zeelieden op schepen van meer dan 100 ton (dit cijfer zou twee miljoen zijn indien men de kleine schepen en kust vaartuigen zou mee rekenen). Op de conferen tie zal ook de kwestie van de „flags of convenience" worden besproken alsmede de maritieme arbeidscon- ventie van 1946, een ont- werp-aanbeveling inzake het vaststellen van een minimumloon voor zeelie den over de gehele we reld en de aanwerving van zeelieden via gevestigde bureaus. Prijzen van maandag Heilbot 3.90—2.30, gr. tong 3.50—3.10, grm. tong 3.60—3.50. kim. tong 4.304.10. kl. tong I 4.30—4.10, kl tong II 3.60-3.40, tarbot I 3.70—3.20 per kg. Tarbot IV 62, kim. schol 76—66, kl. schol I 83, kl. schol II 75—40, schar 25—8, bot 22—15, v. ha ring 17—11, makreel 15—8, gr. schelvis 41—27, grm. schelvis 4831, kim. schelvis 4830, kl. schelvis I 49—30, kl. schelvis II 3513, wijting 20-8, gr. gul 50—40, mid. gul 38 - 30, kl. gul 24— 15 ham 80—72, kl. wolf 43, poontjes 2316, kl. koolvis zw. 25—17, kl. koolvis wit 32—31 per 50 kg. Gr. kabeljauw 280—75, gr. koolvis zw. 56—36, gr. koolvis wit 90—82, gr. leng 92—75, gr. wolf 98 per 125 kg. Aanvoer van woensdag 62 kisten tong en tarbot, 9 k. heilbot, 29 k. schol, 85 k. schar, 12 k. bot, 835 k. haring, 1845 k. ma kreel, 860 k. schelvis, 760 k. wijting, 425 k. kabel jauw en gul, 35 k. leng, 5 k. ham, 10 k. wolf. 45 k. poon, 380 k. koolvis en 33 k. diversen. Totaal 5430 kisten vis. ADVERTENTIE De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: F. D. Lampert, aannemer, Kleverlaan 86 te Haarlem, ook wel handelende onder de naam of firma F. D. Lampert v/h J. Rombout, en firma C. Lampert en Zoon, aannemersbedrijf van grond- en wegen bouw, kantoorhoudende te Heemstede. Rechtercommissaris: mr. N. Reeling Brou wer en curator mr. J. H. A. M. v. Son, advocaat en procureur te Haarlem, Ver- spronckweg 3. J. Fontijn, handelende onder de bena ming Oranje Shipstores en/of N.V. Oranje Shipstores, wonende te Wormerveer, Zaan- weg 81, voorheen Zaandam, Havenstraat 6. Rechtercommissaris mr. N. Reeling Brou wer en curator mr. W. N. Felhoen Kraal, advocaat en procureur te Wormerveer, Zaanweg 66. K. W. Köhlinger, caféhouder (café restaurant De Weyman), wonende te Santpoort, gemeente Velsen, Hoofdstraat 216. Rechtercommissaris mr. N. Reeling- Brouwer en curator mr. W. Boers, advo caat en procureur te Overveen, Prins Mau ri tslaan 113. Wegens gebrek aan actief werd opgehe ven het faillissement van: C. L. Al, handelende onder de naam Al's Handelsonderneming, wonende te Zandvoort, Vinkenstraat 11. Rechtercom missaris mr. N. Smits en curator mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procu reur te Haarlem, Zijlstraat 47 rood. W. Visser, controleur, H. Gerhardstraat 177, Zaandam. Rechtercommissaris mr. N. Smits en curator mr. D. Aten, advocaat en procureur te Zaandam, Provinciale- weg 52. Bij arrest van het Gerechtshof te Am sterdam van 18 maart is, na hoger beroep, vernietigd het vonnis van de rechtbank te Haarlem van 11 februari, waarbij H. J. Kuyper, koopman, vennoot van de ven nootschap onder firma Edelpelsdierenfarm „Sandhurst", Raamsingel 30 rood te Haar lem en J. E. de Reede, weduwe van W. J, Heisterkamp, vennote van de vennoot schap onder firma Edelpelsdierenfarm „Sandhurst", Prins Hendriklaan 21 te Overveen, in staat van faillissement zijn verklaard, met benoeming van mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haar lem, Ged. Oude Gracht 54, tot curator. NAGEKOMEN KERKDIENSTEN Goede vrgdag (4 april) IJMUIDEN: Oud-Katholieke Kerk, 9 uur: Heilige Dienst. Zaterdag 9 uur: Paaswijding, 19 uur: Algemene voorbereiding. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, goede vrijdag geen dienst. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 en 19.30 uur: ds. G. W. IJzerman. Irene- kapel, 19.30 uur: ds. F. C. Willekes. Po- pupierenlaan, 19.30 uur? ds. W. Oorthuys. Geref. Kerk, Moensplein, 19.30 uur: ds. C. Meyer. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 19.30 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 19.30 uur: ds. M. Wendte. ADVERTENTIE EEN BETROUWBAAR koopt u bij de A V I A dealer LANGE NIEUWSTRAAT 8 - TEL. 7034 Op woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Bloemendaal van Las Palmas, Louise Emile van Dieppe, Boulogne Sur Mer van Cherbourg, TexeL- stroom van Dagenham, Balkan van Rotterdam, Eemstroom van Londen, Aegis van Bremen, Leo van Kotka, Stad Vlaardingen van Narvik, Ortan- ger van Port Talbot, Eems van Halmstadt, Henja van Londen, Pacific van Londen, Wexford van Boston, Graalmurit van Stettin, Biak van Fowey, Ootmarsum van Le Havre, Schie van Bremen, Doris van Rotterdam, Loenerkerk van Hamburg, Gardhav van Larvik. Vertrokken zijn: Grethe Hauschild naar Go thenburg, Kaap St. Vincent naar Capelle aan de IJssel, Zanzibar naar Londen, Carola Rheid naar Hampton Roads, Jubo naar Londen, Delfzijl naar Moudon, Job naar Stockholm, Lizzard naar Lon den, Roybank naar Hamburg, Bittern naar Rot terdam, Martha Ahrends naar Hamburg. Kaap Falga naar Leith, Drie Gebroeders naar Gothen burg. Cyprian Coast naar Rotterdam, Luna naar Rotterdam, Pacific naar Nantes, Hugo Stinnes naar Hamburg.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9