KERKDIENSTEN Problemen Tijdstip van het uitvaren van de loggervloot vermoedelijk twee uur KARPETTEN „De Hoop" van tweede Noorse reis terug in Scheveningen Mr. opticien J. Grit Mooie reis met weinig voorvallen" Geniet meer op de honderd velden J) ji m Éi W 'm m Uw bril klaar terwijl u wacht ZATERDAG 5 APRIL 1958 6 Bestuursvergadering Produktsch ap Felle discusies over de problemen rond de nieuwe teelt Op 17 mei in Scheveningen Bescheiden viering van Vlaggetjesdag De medische verzorging tijdens het weekeinde Melklaan afgesloten VOOR Haringaanvoer tweemaal groter dan 1957 (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) ff Kind er kerk dien sten J. DE BOER-Mr. Opticien „Voor Allen" besluit het seizoen met „De Bolle" (Van een onzer verilagfftvers) HET TIJDSTIP VAN HET UITVAREN van de drijfnetvloten van IJmuiden, Katwijk, Scheveningen en Vlaardingen op de zeventiende mei voor de opening van de jacht op de Hollandse nieuwe is donderdagmiddag aanleiding geweest tot lange en soms felle discussies in het bestuur van het Produktschap voor Vis en Visproduk- ten. Het voorstel bevatte een tijdstip van zes uur 's morgens voor het uitvaren van de loggers in alle havens. De discussie werd geopend en op gang gebracht door de heer A. de Boon (Centrale van Zeevarenden) en P. Krab (Visfederatie). De heer De Boon vroeg zich in ernst af, wat de bijbedoeling van de reders was om de vloot reeds om zes uur zee te laten kiezen. De loggers uit Scheveningen zouden toch niet vroeger dan twee uur 's middags kun nen vertrekken wegens de lage waterstand in de ochtenduren, terwijl de schepen bo vendien op zondag nog niet aan schot mogen gaan. Dinsdagmorgen zou pas gehaald mogen worden. Met verwondering had de heer De Boon daarom in een nader voorstel van rederszyde gelezen, dat men diezelfde dinsdag als eerste aanvoerdatum van Hol landse Nieuwe vastgesteld wilde zien. De heer Krab bracht het verloren gaan van de Vlaggetjesdagviering en de daarin schui lende propaganda ter sprake. „Verleen aan deze uitvaartregeling een spectaculair karakter. Laat de vloot om twee of vier uur 's middags vertrekken", stelde hy aan de vergadering voor. Deze tijdstippen in de middag kregen van vele kanten steun, uitgezonderd van de heer Meijerink (Vereniging voor de Nederlandse Haringvisserij), die het standpunt verdedigde, dat ook loggers met zeer zwakke motoren de kans moeten hebben maandagavond op de visgronden te zijn. Daarom had men de voorkeur ge geven aan een vertrektijd van zes uur in de ochtend. Verwonderd vroeg de heer De Boon zich daarop af, hoe die loggers met zwakke motoren dan Scheveningen moes ten verlaten bij laag water. „Er is nog een schip van tachtig pk.", merkte hij op. „Mijn vrees is, dat een groot deel van de Scheveningse en Vlaardingse vloot bij vaststelling van deze haringteelt-regeling reeds op vrijdagmiddag vertrekt en dan uit IJmuiden of Den Helder zee kiest". ADVERTENTIE Ondanks het feit dat de eerste groep drijfnetloggers op zaterdag 17 mei ter ha ringvangst uitvaart, krijgt Scheveningen toch zijn vlaggetjesdag. Het programma, dat het organiserende comité na veel wik ken en wegen heeft opgesteld, is echter van zeer bescheiden aard omdat het on mogelijk was een volledig festijn, zoals men dat de laatste jaren gewend was, op te stellen, daar vlaggetjesdag dit jaar sa menvalt met het uitvaren van de vloot. Om half drie 's middags zullen de gepa- voiseerde schepen de haven verlaten om zich naar de visgronden te begeven. Daarbij zal de vloot in noordelijke richting dicht onder de kust passeren, zodat van de vlootrevue, het meest spectaculaire ele ment van deze jaarlijkse visser.ij-show, toch nog iets overblijft. Maar het aantrek kelijke spelevaren op de versierde log gers, dat telkenjare weer duizenden men sen lokte, zal er ditmaal van niet komen, althans niet op een zo grote schaal als vroeger. Momenteel wordt overwogen, of het mogelijk is een aantal loggers als begeleiding een eindweegs met de ver trekkende vloot te laten meevaren. Het zal voor een zeer beperkt aantal gasten dan toch nog mogelijk zijn een tochtje buiten de pieren te maken. Vlaggetjesdag 1958 begint in Schevenin gen 's morgens om negen uur met een bid stond voor de visserij, vermoedelijk in de Oude Kerk aan de Keizerstraat. In de ha ven zullen ligplaats kiezen het hospitaal kerkschip „De Hoop", het onderzoekings vaartuig „Willem Beukelszoon" en een van de politiekruisers. Het is de bedoeling in de middaguren van Hemelvaartsdag, wanneer de gehele vloot opgetuigd en gepavoiseerd in de ha ven te kijk ligt, de wimpel van het Pro duktschap te overhandigen aan schipper <\rie Hofland van de S^H 6 die met zijn bemanning in het afgelopen jaar de best erzorgde haring van de Scheveningse loot aanvoerde. Deze uitreiking zal ge beuren door drs. D. J. van Dijk, de voorzit ter van het Produktschap voor Vis en Vis- produkten. Intussen is het nog een vraag of de SCH 6 op Hemelvaartsdag binnen is. Op de dinsdag voor vlaggetjesdag, 13 mei. wordt 's middags om half twee in de haringafslagzaal van het visafslaggebouw een tentoonstelling geopend van tekenin gen. vervaardigd door leerlingen van Taagse en Scheveningse lagere scholen, betrekking hebben op de visvangst of iesdag. Hij had gevoel voor hetgeen de heer Krab had gezegd en stelde voor om de zaterdagmorgen en de eerste middaguren te gebruiken voor de Vlaggetjesdagviering. Ook de heer v. d. Wal (CNV) onder steunde het voorstel van de heer Krab. Wanneer een feestelijk karakter aan het vertrek wordt gegeven, gaat de visser met iets meer plezier naar zee nu de pinkster dagen in het vooruitzicht zijn, merkte hij op. De heer Meijerink meende, dat die Vlag getjesdagviering een volkomen zelfstandig iets is. „Op hemelvaartsdag kunnen we toch iets aan die viering doen", dacht hij. „En twee uur 's middags is te laat". Voorts meende hij dat op een dag, wanneer ge varen moet worden, geen gelegenheid be staat voor feestvieren. „Dit is onprak tisch", stelde hij. Twee uur 's middags Er kwamen nog meer suggesties op ta fel, maar drs. Van Dijk merkte op, dat pas in de volgende vergadering in eind april het definitieve besluit omtrent het tijd stip kan worden genomen. Nu ging het uitsluitend nog om de verordening, waar in de datum van uitvaren wordt vastge steld. In ieder geval werd in principe be sloten om de loggervloot op 17 mei, 's mid dags om twee uur uit de havens van IJmuiden, Scheveningen en Vlaardingen te laten vertrekken. Men ging vervolgens akkoord met het vertrek van de loggers op 17 mei en van de trawlers op 19 mei, na tien uur 's mor gens. Niet voor 19 mei De bepaling, dat de drijfnetschepen, die op 17 mei naar zee gaan, de vleet niet mo gen schieten voor 19 mei, 's middags om twaalf uur leverde eveneens nogal enige discussie op, aangezien moeilijk contro leerbaar is of de schippers en beman ningen zich er aan houden. „De schippers controleren elkaar wel", meende drs. D. J. van Dijk, maar de heer A. de Boon (Cen trale van Zeevarenden) informeerde toch naar eventuele sanctiemaatregelen. Het heeft geen zin een verbodsbepaling vast te stellen, wanneer men geen controlemaat regelen heeft, stelde hij. Drs. Van Dijk meende dat achteraf een proces-verbaal kan worden gegeven. Tenslotte was de meerderheid het er mee eens om de be paling toch in de regeling haringteelt 1958-1959 op te nemen. Haring op 20 mei De aanvoer van gezouten haring zal met ingang van 10 mei worden verboden. Voor de eerste maai zal er weer aanvoer mogen zijn op dinsdag 20 mei: de derde dag na het uitvaren van de drijfnetvloot. Wanneer een rederij trawlschepen en drijfnetloggers in de vaart heeft, dan zal men de helft van het totale aantal schepen naar zee mo gen sturen in de eerste ploeg. Voor de IJmuidense trawlervloot gelden geen be perkingen. De schepen zullen moeten ver trekken uit die havens, waaruit ze ge woonlijk ter visserij vertrekken. Een ont heffingsmogelijkheid bestaat er echter, wanneer schepen uit een reparatiehaven vandaan ter visserij willen gaan. ADVERTENTIE Vraagt onze gratis catalogus: „KLEUR EN CHARME" IJMUIDEN: Dokters. Uitsluitend in spoedgevallen te raadplegen de artsen: J. de Vries, Wil- helminakade 78, tel. 4954 en W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Op tweede paasdag houden beide artsen van 2 tot 3 uur spreekuur voor zeer dringende gevallen. Apotheken. Overdag en 's nachts wordt waargenomen door: apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen. In spoedgevallen raad plege men mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snel- liusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen. Van zaterdagmiddag 12 uur t^t le paasdag 9 uur M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, tel. 3340. Van le paasdag 9 uur tot 2e paasdag 9 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, tel. 3450. Van 2e paasdag 9 uur tot 's avonds 12 uur: mej. F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, tel. 4169. Apotheken: Beide paasdagen, apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur en beide paasdagen: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16. Heemskerk, tel. 02512- 240. Bovendien neemt beide paasdagen dr. Kloppert de diensten waar voor de pa tiënten van dr. Tuinman. SANTPOORT Dokters. In spoedgevallen is maandag de arts M. Trooster, W. Danielslaan 14, tel. 8410 en dinsdag de arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken. Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. K 250022181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, tel. K 2560—8284. VELSEN Wijkverpleging. Zuster Spiers, Geel- vinckstraat 27, tel. K 25103936 voor Velsen-N., Velsen en IJmuiden-Oost. Zuster Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383 voor IJmuiden en IJmuiden-O. Zuster Lammerts, Brederodeweg 90 voor Sant poort, Driehuis en IJmuiden-Oost. Met ingang van dinsdag 8 april zal het gedeelte van de Melklaan te Velsen-Noord tussen de Wijkerstraatweg en de Duin- vlietstraat in verband met het uitvoeren van herstratingswerkzaamheden geduren de ongeveer drie weken voor alle verkeer zijn afgesloten. EVEN NA EEN UUR is het hospitaal kerkschip „De Hoop" na een reis van zeven weken donderdagmiddag in de Scheve ningse haven aangekomen. Ruim drie kwartier kostte de manoeuvre van het blinkend witte schip om aan de havenkant te komen, maar toen konden de familie leden van de bemanning en de bestuurs leden van de vereniging „De Hoop" aan boord stappen. Honderden Scheveningers waren er voor naar de havenkant gekomen om bij het welkom aanwezig te zijn. „De Hoop" meerde af op het gereserveerde plekje tussen de loggers „Wassenaar" en „Sigurda". Een mooie reis met weinig bijzondere voorvallen. Dat was de mening van kapi tein W. Rog. Dat werd ook gezegd door de scheepsarts C. W. Ouderkerk en dat moch ten we ook optekenen uit de mond van eer ste machinist Nic. de Vreugd. Kapitein W. Rog voegde eraan toe, dat de tocht naar de Noorse visgronden bij de acht en zestigste breedtegraad in alle opzichten voorspoedig is ge weest. Men heeft wenig wind gehad, veelal mooi weer en slechts gedu rende twee dagen oponthoud in Bodo, waar water moest worden geladen. Zware vorst heeft men af en toe meegemaakt; soms tot vijftien graden onder nul in Bodo. De bis schop van deze plaats inviteerde de be manning van „De Hoop" op een trip dooi de plaats, waarbij hij ondermeer de nieuwe kerk liet zien. „De Noren zijn zeer vrien delijke mensen. We zijn weer bijzonder hartelijk ontvangen", meende kapitein Rog. Minder dan in 1957 Op deze reis heeft de scheepsarts 549 pa tiënten te behandelen gekregen. Vorig jaar waren het er ongeveer driehonderd meer. Ernstige gevallen heeft dokter Ouderkerk niet meegemaakt. Wel werden enige be- vriezingsgevallen behandeld. Slechts een ADVERTENTIE van uw TV met een paar TV VISTASAN glazen, waardoor het beeld rustiger wordt en u minder vermoeid. U kunt voor dit doel ook de ZEISS UROPAL glazen gebruiken, die naast deze TV eigenschappen, ook voor talloze andere doeleinden te gebruiken zijn. Heeft u een oud montuur Laat u er dan even zo'n paar glazen inzetten. specialisten in brillen en hoorapparaten GOUDA, ZWI.TNDRECHT, IJMUIDEN In IJmuiden gevestigd: v'h De Jong's Speciaal Optiek Kennemerlaan 92 - Telef. 5072 keer behoefde een patiënt enige dagen in het hospitaal van „De Hoop" te worden opgenomen. „En verder, och, het was een mooie reis en we hebben werkelijk mede lijden met de mensen in Nederland, die in de kou hebben gezeten", aldus de arts. Schroefas er in Vijfenzeventig reparaties werden door meester De Vreugd en zijn'technische staf op Noorse vissersschepen ve rricht. Meest al betrof het een lekke olieleiding. Een bij zonder karwei vormde het aanbrengen van een nieuwe schroefas in een Noorse kotter. Vier dagen is men daar mee bezig geweest. Tijdens de reis heeft „De Hoop" twee Noorse predikanten aan boord gehad. Dit waren ds. Anderson uit Kvalkik en ds. Hel berg uit Stamsund. Nog voor Vlaggetjesdag zal het hospi taalkerkschip „De Hoop" een reisje op de Noordzee maken. Deze reis gaat vermoede lijk naar de Duitse Bocht, waar de trawl- loggers en kotters thans op de kust vissen. ADVERTENTIE Uw kostuum binnen 1 dag gereed zonder prijsverhoging OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 De aanvoer van verse haring in janu ari, februari en maart van dit jaar is aan zienlijk groter geweest dan in het eerste kwartaal van 1957. In de afgelopen drie maanden werd aangevoerd in Nederland se havens 11.806 ton verse haring tegen 5786 ton in het eerste kwartaal van vorig jaar. Dit heeft drs. D. J. van Dijk, voor zitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten in de openbare bestuursver gadering van donderdagmiddag meege deeld. De export van verse haring was ook groot. Naar West-Duitsland werd 1700 ton geëxporteerd. In totaal ging 2500 ton ha ring de grens over. In hoeverre de gerin ge vangsten van de Noren op dit alles van invloed zijn geweest, kon ook drs. van Dijk niet meedelen. Het contingent zeevis uit Duitsland 125 ton per maand was op 18 maart reeds uitgeput, maar er kwam vijftig ton kabeljauwfilets extra beschikbaar. Hier van werd drie en dertig ton gebruikt. Op 1 april werd de import weer mogelijk, toen opnieuw 125 ton beschikbaar kwam. Ten aanzien van de export van garnaal merkte de heer Van Dijk op, dat deze ge ring is door de schrale vangsten. Er is thans invoer uit Duitsland van garnaal in luchtdichte verpakking. Naar de mening van het Produktschap zijn dit gepelde gar nalen, maar de douane en fiscale diensten staan op het standpunt, dat het hier een geconserveerd produkt betreft, zodat in voerrechten moeten worden betaald. Eerste en tweede paasdag IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, le paas dag 10 uur: ds. G. van Doorn, 17 uur: ds, Huisman; 2e paasdag 10 uur: ds. Peters. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, le paasdag 10 uur: ds. J. van den Berg, 19 uur: ds. G. van Doorn; 2e paasdag 10 uur: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, le paasdag 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot; 15 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), le paasdag 10 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, le paasdag 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, le en 2e paasdag 10 uur bijeenkomsten. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, le paasdag 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud Kath. Kerk, le paasdag, 7 uur: H Mis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers; 2e paasdag, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis; dinsdag 9 uur: H. Mis; donder dag 9 uur: H. Mis. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw le paasdag 10 uur: dienst; 11.15 uur: zon dagsschool. Geref. Gemeente, Cultureel Gebouw, le paasdag 10 en 17 uur, kerkdiensten; woensdag 19.30 uur: ds. Molenaar. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, le paasdag 10 uur: ds. Sj. de Roest; 19 uur: jeugddienst; 2e paasdag 10 uur: ds. J. Papinan Salm. Geref. Kerk, Bethelkerk, le paasdag 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, le paasdag 10.30 uur: de heer J. B. Assen- dorp. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare niusstraat, le paasdag 10 uur: Jb. Kleyn Haneveld; 19 30 uur: ds. H. v. d. Brink. Ned. Herv. Evangelie op geref. grondslag, 2e paasdag 19.30 uur: M. de Vos; dinsdag 19.30 uur Elonkapel M. de Vos. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, le paasdag 6.30 uur: paasjubel met paas- ontbijt; 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, le paasdag, 10 uur: ds. De Kring voor Damproblematiek is een club van oplossers en problemisten die zich speciaal met de problematiek bezig houdt. Met toernooien en wedstrijden houdt de club zich niet op. Vrijwel alle goede Nederlandse problemisten zijn bij deze club aangesloten. De K.v.D. organiseert wedstrijden speciaal op het terrein van eindspelcompositie of problematiek. Ook heeft de K.v.D. haar instemming betuigd met de aardige problemen, die de heren C. Kramer, Zui^erduin en Koster al maan den achtereen in de IJmuider Courant krijgen voorgeschoteld. Van de zijde van het bestuur van de Kring voor Damproblematiek kregen wij een zeer moeilijk op te lossen probleem die door de 17-jarige Leen de Rooy uit Am sterdam werd samengesteld. De heren die wij hierboven noemden mogen dit pro bleem tot een goede oplossing brengen Ook anderen mogen desgewenst deelne men. 4XXXX»OCC'V^DO(^X>rOODrN2000CCK:CCrOpCOOOCOOOCODCXDOOCCOOOCf wtw. w?77y/. 'forT#/. '3000000000000000000cxx>300co000c*j0000000co00ci000000000<x> Zwart: twee dammen op 35 en 39 en twaalf stukken op 4, 7, 8, 10, 12, 14, 16, 19, 24, 30, 34 en 36. Wit: zestien stukken op 15, 17, 21, 22, 23, 25, 27, 28, 31, 32, 33, 41, 44, 47, 49 en 50. Wit speelt en wint. De heren Kramer, Koster en Zuiderduin moeten de oplossing binnen vijf dagen na plaatsing van deze rubriek inzenden. De andere oplossers mogen er tien dagen over doen. Na een lange serie voorwedstrijden waaraan spelers uit de IJmond, Haarlem, Halfweg en de bollenstreek hebben deel genomen hebben zich acht spelers in de fi nale hoofdklasse geplaatst. In de eerste ronde behaalde het DCIJ - kanspaard Theo Tielrooy een overwinning op de 43-jarige Henk van Berk ('t Oosten) Het was een merkwaardige overwinning, te meer als men artikel 14 van het spel- reglement beziet dat als volgt luidt: Elke slag moet regelmatig stuk voor stuk worden aangetoond, waarbij men wel meermalen over hetzelfde open rui' mag gaan maar niet ten tweeden male over het zelfde stuk. Tijdens het slaan mogen de vijandelijke stukken niet van het bord genomen worden. Dit geschiedt na de slag. OÖOÏpOODD:v X>' XXxboOOOCO: ■OOOOOCOOCC/XJOOCOCOO' 30000000CCOCOOf iÓÓ30Ó3D0n000D0O0000000^^^XXX>C<;^^^-yxiono<^^«0000O In deze stelling speelde Theo 1318. Berk met wit aan zet dacht aan een blun der en nam de damzet met 26-21 17x28 en 33x4. Theo speelde 3-9, waarna 4x20 volgt en zwart de slag naar 32 met stukwinst nam. KeilerIr. Van Dijk De eerste partij van de ontmoetingen KeilerIr. Van Dijk om het kampioen schap van Nederland werd op 22 maart in Wageningen gespeeld. Beide spelers ein digden dit jaar op de eerste plaats, waafdoor een beslissingswedstrijd van drie partijen noodzakelijk was. De heer G. van Dijk verstrekte ons enige aantekeningen, speciaal voor de lezers van de IJmuider Courant. De opening was het meest belangwek kende gedeelte van de partij .en door een offer met enkele stille positiezetten waren leuke verwikkelingen mogelijk. Toen uit eindelijk de spelers berekenden dat dit alles niets opleverde, bleef het spel over zichtelijk met een gelijkwaardige remise. Ir. G. van Dijk (wit)R. C. Keiler (zwart): 1) 33-28 17-21. 2) 39-33 21-26. 3) 44-39 11-17. 4) 50-44 6-11. 5) 33-29 17-21 6) 38-33 12-17 Een voor zwart ietwat tamme voortzet ting in dit openingsspel. Met de ruil 28-23 behoudt wit een overwegend centrum- spel. 7) 28—23 19x28. 8) 32x12 7x18. 9) 31—27 21x32. 10) 37x28 20—24. Goed gezien van Keiler om een tegen actie te ontketenen op veld 24. De stelling van wit verliest haar stootkracht op de linkerflank. 11) 29x20 15x24. 12) 36—31 26x37. 13) 41x32 16—21. 14) 46—41 18—22. In de gegeven omstandigheden is de op stelling op de velden 21, 22 en 24 het aller- bGStG. 15) 41—37 8—12. 16) 43—38 13—18. 17) 47—41 1—6. 18) 41—36 3—8. 19) 34—29. Stand na de 19e zet van wit: 00°°00^ fIÉ Süüp m 'Wé wmk m&b 8 \oóc>r^^ y Y v v-voooororx v <v. De heer Van Dijk schrijft: Door de negentiende zet 3429 kon Keiler met 1419 29x20; 1823 een positie-offer toe passen. Met 4943 moet zwart wel met 2127 het offer terugnemen. Na 1823 is 4943 noodzakelijk. Op 3227 kan zwart 23x34 27x27 en 3439 spelen. Wit moet wel 3732 spelen waar na (met 1015) zwart het stuk terug wint en de betere stelling verkrijgt. In de partij verliep het spel als volgt: 19)10—15. 20) 29x20 15x24. 21) 40—34 5—10. Nu lijkt het of 1419 sterker is doch nu kan wit een stuk winnen door 3429.' 5—10 29x20 18—23 32—27 21x34 (23x34 27x22 34—39 44—40) 37—31 23x32, 44—39 en de slag naar 49x16. En nu wordt 1015 belet door 16-11. Een leuke mogelijkheid in een betrekke lijk contactloze stelling. 22) 34—29 10—15. 23) 29x20 15x24. 24) 4540 813. Op 913 zou wit een win nende combinatie nemen: 2823, 40—34 en 33—28 met de slag 38x16x21. 25) 40—34 2—8, 26) 34—29 21—27? In dit gedeelte van de partij, toen de tijd controle niet meer werd toegepast, had men algemeen verwacht dat Keller met 1319 29x20 14x25 zou voortzetten. Ver moedelijk liet Keiler deze speelwijze ach terwege om dat dan sterk 373i dreigt. Op 2126 kan wit 3227 spelen. 26x37 42x31 en 1823 van zwart levert Keiler nadeel op. Toen Keller met de 26e zet tot 2127 besloot was alle aardigheid er af en werd het eindspel-gevecht te overzichtelijk. Het spel werd remisie gegeven. Wij danken de heer Van Dijk voor diens medewerking en hopen dat hij zijn wed- sti'ijden tegen Keiler tot een goed eind brengt. Oplossing probleem Vuurboom In de rubriek van 29 maart kwam het volgende vraagstuk van de heer Vuurboom voor: Zwart: 6, 7, 10. 12, 17, 19, 20, 21, 23, 25, 27, 29 en 35. Wit: 26, 28, 32, 34, 36, 38, 39, 41, 43, 44, 45, 48, 49 en 50. Wit speelt en wint door 3631 27x47: 45—40 47x22; 39—33 30x37; 48—42 37x39; 44x4 35x44; de voortzettin 4x30 25x34 49x7 611 volgt daar onherroepelijk op 7x16 met de volgende eindstand: Wit: 16, 26, 50. Zwart aan zet 17. Winst door 17—22 16—11, 22—28 11—7, 28—32 7—2 3238 (op 3237 winst door 21937) 219 38—43 5044 en zwart kan geen dam maken. Een prachtig en leerzaam slot. Om te onthouden. De heren Kramer, Zuiderduyn en Kok deden weer eens niet voor elkaar onder, zodat de strijd wordt voortgszet. In de twee eerstvolgende rubrieken zul len geen beslissingsvraagstukken worden geplaatst omdat de heer Kramer thans in het buitenland vertoeft. Voorts kregen wij nog goede oplossingen van de heren Rijke, J. Tervoort, G. Schol en J. Plug te Bever wijk. AAN ENIGE LEZERS Alle verschenen damboeken zijn te bestel len bij de bondsadministrateur van de Ko ninklijke Nederlandse Dambond. de heer Spaans. Rijniaan 265 in Utrecht (Telefoon K 30 - 32205). H. P. Huisman; 19 uur: ds. L. Brink; 2e paasdag 10 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Maranatha, le paasdag 10 uur: Th. Dik- kes, 11.45 uur: zondagsschool; 19.30 uur paaszangdienst; 2e paasdag geen dien sten. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, le paasdag, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: Jeugddienst, ds. Spryt van Amsterdam; 2e paasdag: 10 uur: ds. F. C. Willekes. Irenekapel, le paasdag 9 en 10.30 uur: ds. F. C. Willekes. Populierlaan, le paasdag 10 uur: dr. A. F. J. Kleyn van Utrecht. Jeugdkapel „Groene Huis", le paasdag 10 uur: heer M. Olivierse. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, le paasdag, 10 uur: ds. H. J. Engels van Zaandam. Geref. Kerk, Moensplein, le paasdag 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. v. Nood van Velsen. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, le paas dag, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondagsschool; 16.30 uur: Kinder samenkomst; 20 uur; Verlossingssamen komst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, le paas dag, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, le paasdag 10.15 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Kerkplein, le paasdag 8.45 uur: ds. C. J. Wielinga van Zaandam; 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, le paasdag 9 en 10.45 uur: ds. Ter Steege; 2e paasdag 9 uur ds. Ter Steege. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), le paas dag 10.30 uur: ds. Van Willenswaard. Geref. Kerk, le paasdag 10 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, le paasdag 9 uur: ds. D. H. Biesma, 15 uur: prof. dr. J. van Genderen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), le paasdag 10 en 15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, le paasdag Evening Service, 3 p.m. Easter communion 4 p.m. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten, Creutzbergschool 10 uur; Comitéschool 10 uur; Insinger- school 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils, kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. IJMUIDEN-OOST: Herv. zondagsschool, Julianaschool. 10 uur. Kinderkerk, Emmaschool 10 uur; Theo Thijssenschool 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11 30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorp- school, ingang Lemairestraat, 10.30 uur Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School mej de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. DRIEHUIS—VELSEN DORP: Herv. kinderdiensten: Marie Boreelkleu- terschool; 10 uur, alle leeftijden. Wijkge- bouw, Torenstraat, 12 uur, leeftijd 5 en 6 jaar. ADVERTENTIE ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 7S9 Tel 71 IS Tot besluit van de series voorstellingen houdt de Velser Kunstkring „Voor Allen" op 15 en 22 april in het Rex Theater te IJmuiden-Oost twee voorstellingen, die worden verzorgd door het Rotterdams Toneel. Opgevoerd zal worden „De RoIIp" (..La Patate") van Marcel Arharri.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8