IK HOU VAN DE GRUYTER ds/z&'uyeek, SvVwdmo voordeel i voordeel ML 1 Mimm sis Hoogleraar vindt nieuwe - en zuiniger - druktechniek uit Ga over op Oliestook een blikje Oploskoffie voor slechts 1.1.50 voor slechts f.1.' k 2 potten tomatensoep met rijst WOENSDAG 9 APRIL 1958 8 „Alleen hoofdletters, geen interlinie meer en rode tekst over groene" Landbouwer verdacht van belastingontduiking Geen herexamen Ontploffing en brand in Amsterdamse asfaltfabriek JONGSTE BEDIENDE HOUDUWHUIS NA DE SCHOONMAAK SCHOON VAN GELDER'S OLIEHANDEL EN- VERWARMING Leraren teleurgesteld over salarissen bij het nijverheidsonderwijs Kort nieuws Scheepvaart want goede koffie is er zo voordelig l 1 y a:v%. O'T m p ^Trijst 10% KORTING DOOR eigen importen eigen expeditie eigen fabrieken eigen winkels Boeken en zeer in het bijzonder stu dieboeken zijn tegenwoordig zo duur, dat vele studenten sommige voor hen on misbare werken niet meer kunnen aan schaffen. Dit trieste feit, dat geconstateerd wordt op alle universiteiten en hogescho len, heeft al velen aan het denken ge bracht. Zo ook de bekende Amsterdamse hoogleraar in het staatsrecht, prof. mr. dr. G. van den Bergh, de kampioen van de Euroklok, een kalenderhervorming en tal van andere nieuwe ideeën op het gebied van tijd en ruimte. „Ook de dure boeken zo redeneerde de professor, „is in feite een ruimteprobleem", nadat hem bij onder zoek gebleken was, dat op iedere pagina drukwerk vrijwel de helft van de blad spiegel onbedrukt blijft. Dit is het gevolg van de ruimteverspilling door de witte marges, maar meer nog van de interlinies tussen de gedrukte regels die vaak, om wille van de leesbaarheid, naar het profes sorale oordeel te breed zijn. Versmalling van de interlinie bleek echter onmogelijk, omdat er plaats moet blijven voor de stok ken en staarten der „uitstekende letters" als b, g, h en dergelijke, waaraan ons al fabet zo rijk is. Ook de verkorting van al die stokken en staartjes, waartoe enkele kranten reed; jaren geleden zijn overgegaan, leverde in dit opzicht weinig winst op. Daarom is professor Van den Bergh gaan experimen teren met hoofdletters, die immers geen uitsteeksels hebben en daarom veel smal lere interlinies tussen de regels verdragen. Uitgebreide proeven, die de Amsterdamse hoogleraar op zijn eigen kosten door des kundigen liet uitvoeren, bewezen hem dat hoofdletterteksten, althans van enige om vang, zeker net zo vlot leesbaar zijn als drukwerk in kleine letters, ook zelfs in dien zulke teksten worden „samengedrukt" met een minimum aan wit tussen de regels. Het hoofdletterbeeld, aldus prof. Van den Bergh, is ons trouwens reeds vertrouwd uit de krantenkoppen, uit opschriften langs de openbare weg en uit teksten in etalages. Wat let ons dus, om ook hele boeken en dagbladen uit hoofdletters te zetten? Hij heeft berekend, dat de papierbesparing, die op deze wijze te bereiken valt, op een nor male krantepagina dertig tot vijftig per cent uitmaakt. En als men nu weet, dat er voor elke zondageditie van een groot Newyorks dagblad een woud ter grootte van de Haarlemmerhout moet sneuvelen, dan is het zonder meer duidelijk, dat het professorale plan voor papierbesparing een economische factor van het grootste be lang vormt. Minder „wit" tussen de regels dus. Maar kan het niet helemaal zonder interlinie7 Zeker, zegt prof. Van den Bergh, maar dan met het gevolg, dat de tekst niet meer te lezen valt. Maar ook dan is er uitkomst, in de vorm van een leesrooster met witte „balken", die men zo op een pagina legt, dat alleen de oneven regels van de tekst zichtbaar worden. De even regels worden namelijk door de witte balken bedekt. Is men al lezende, aan het eind van een pa gina gekomen, dan wordt het leesrooster verschoven en begint men weer bovenaan dezelfde bladzij, waar nu de even regels zichtbaar zijn. Dit systeem is natuurlijn niet bruikbaar voor krantepagina's, maar wel voor boeken, circulaires, encyclope dieën en ander drukwerk van kleiner for maat. De uitvinder zelf noemt het „twee- lingdruk", maar men kan deze methode nog uitbreiden tot drie-, en eventueel vier- lingdruk, waarbij de interlinie beperkt zou kunnen blijven tot een tiende millimeter tussen de regels. Varianten op dit vernuf- Voor de rechtbank te Rotterdam stond een 55-jarige landbouwer-veehandelaar uit Bergambacht terecht, omdat hij onjuiste opgaven aan de belastingen en aan een notaris zou hebben gedaan. De officier van Justitie eiste tegen hem een gevangenis straf van acht maanden en een boete van 25.000. Volgens de dagvaarding zou hij in januari 1956 onjuiste opgaven van zijn inkomen over 1954 en zijn vermogen over 1955 heb ben verstrekt aan de belastingen. Bij een later verhoor door de fiscale recherche kwamen vier spaarbankboekjes, waarop een totaal bedrag van ruim 20.000 stond, uit zijn portefeuille. Een jaar later kwamen andere boekjes te voorschijn, waarop 50.000 stond. Bovendien was hem knoeie rij ten laste gelegd bij de scheiding en deling van de algehele gemeenschap van goederen tussen zijn vader en moeder, toen zijn moeder was overleden. Een vier tal hypothecaire vorderingen tot een totaal van ongeveer 56.000 zou hij de notaris verzwegen hebben. Twee neven had hij ieder 5000 gegeven, waarschijnlijk om ze buiten de boedelscheiding te houden. Volgens de officier heeft de verdachte zich uit hebzucht tot dergelijke praktijken laten verleiden. Op 22 april zal de rechtbank uitspraak doen. tige systeem zijn mogelijk, door de even regels op hun kop te zetten, zodat het boek (en men denkt in dit geval speciaal aan pocketbooks e.d.) eerst van voor naai achteren, en vervolgens, omgedraaid, van achter naar voor gelezen wordt. Alles bij elkaar kan men op deze manier de tekst van tien gewone pagina's op een bladzijde „meerlingdruk" bijeenbrengen. Nog meer ruimtewinst kan volgens de Amsterdamse hoogleraar worden verkre gen door het onder elkaar, of zelfs over elkaar heendrukken van tweekleurige tek sten (in rood en groen b.v.), die dan met behulp van de uitfilterende werking van gekleurde brillen of lampen weer afzon derlijk leesbaar worden. Prof. Van den Bergh heeft al zijn experimenten op di gebied samengevat in een boek. dat deze week bij de Haarlemse uitgeverij N. D Tjeenk Willink N.V. het licht heeft gezien en dat in honderden vergelijkende druk proeven aantoont hoeveel papier men met zijn nieuwe papier waarop prof. Van den Bergh inmiddels reeds in zes landen oc trooi heeft aangevraagd besparen kan Een zwak punt bij de genoemde meerling druk lijkt ons nog de noodzaak om telkens het leesrooster te verschuiven, maar ook hieraan is volgens de uitvinder wel een mouw te passen. Hij acht het mogelijk, een systeem te ontwerpen, waarbij dit lees rooster half- of zelfs geheel automatisch verspringt, maar uiteraard zal dit een vrij kostbare affaire worden. Prof. Van den Bergh geeft in de toelich ting bij zijn boek te kennen, dat aan de Invoering van deze denkbeelden geen en kele principiële moeilijkheid is verbon den. De kostenbesparing blijft zijns inziens ook niet beperkt tot de Dapierpriis, want de boeken, volgens deze methode gedrukt, kun nen zelfs losbladig worden uitgegeven in een papieren omslag met een ringband Voor deze leesband beveelt hij het woord „boekenknecht" aan. Zijn boek, getiteld „Hoofdletters, twee ling- en meerlingdruk", is in een Neder- lanose en een Engelse editie verschenen oxooontrmrinrmmmiorm wwitrw» vrifrty WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE iyifA^YyrmYmYYïYYrrmm»ifyicammm^ Minister Cals heeft geantwoord op vra gen van het Tweede-Kamerlid mr. Roosjen (A.R.) over het onderwijzersherexamen Mr. Roosjen had gevraagd of de minister bereid is aan de afgewezen kandidaten waarvan velen zich grote opofferingen heb ben getroost om de studie voor onderwijzer te volgen, nog één keer gelegenheid te geven zich aan een herexamen te onder werpen, of de afgewezen kandidaten, die hun studie wensen voort te zetten aan een kweekschool, vrijstelling te verlenen van het volgen van de eerste leerkring. Minister Cals antwoordt, dat aan het onderwijzersherexamen (oude stijl), dat in januari 1958 is afgenomen, 419 kandidaten hebben deelgenomen. Zes kandidaten heb ben zich tijdens het herexamen terugge trokken. Van de overige 413 kandidaten zijn er 173 afgewezen en 240 geslaagd. De minister verklaart dat het niet mogelijk is de reeds twee keer afgewezen kandidaten nogmaals in de gelegenheid te stellen zich aan een herexamen te onderwerpen. Even min bestaat de mogelijkheid deze kandi daten, met vrijstelling van het volgen van de eerste leerkring, tot de tweede leerkring van de kweekschool toe te laten. Een dreunende explosie, die de omwo nenden tot ver in de omtrek deed opschrik ken en een daaropvolgende hevige uit slaande brand hebben gisteravond in een uur tijds het destillatiegebouw van een as faltfabriek aan de Buiksloterdijk te Am sterdam-noord volledig verwoest. De explosie is vermoedelijk het gevolg van een verstopte afvoer van een teerdes tillatieketel. De druk was zo groot, dat de deksel van deze ketel, die met 80 bouten was vastgeschroefd, werd losgerukt en door het dak geslingerd. Onmiddellijk daarop sloegen de vlammen hoog boven het gebouw uit. De brandweer wist in ongeveer drie kwartier de brand te bedwingen. Toen stonden alleen nog de uit de voegen ge rukte muren van de tien meter brede en vijftien meter lange fabriekshal overeind. Het interieur was een chaos. De vier ke tels in het gebouw, waarin teer wordt ge destilleerd waren gekanteld en ontzet. Op het ogenblik van de ontploffing be vond zich nog slechts één lid van het per soneel in het gebouw. Hij werd tegen een muur geslingerd, maar kreeg geen letsel. Velser Accordeon vereniging concerteert 12 april a.s„ Patronaatsgeb. Na de pauze: Cabaretpro gramma. Bal na. Notaris BOERLAGE te Velsen vraagt tegen 1 mei a.s. een vrouwelijke leeftijd ong. 15 jaar. Wij leveren u de BESTE merken in de NIEUWSTE modellen Aristo - B D - Davonette - Fornax - Jaarsma Pelgrim - Selecta - Somy - Vrollng enz. enz. Een goede KOLENHAARD (of -kachel) is van GROTE WAARDE; met de inbouw-oliebrander „ABC" bouwen wij deze om voor OLIESTOOK; DEGELDK, ZEER WARM, ZUINIG (vooral in vóór- en naseizoen). Prima kwaliteit HAARDBRANDPETROLEUM, franco in uw tank tegen con currerende prijs. Voor hoeveelheden boven 1000 liter ex tankauto speciale notering. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij de Officieel erkende OLIESTOOKSPECIAIISTEN IJMUIDEN - Industriestraat 45-47 - Tel.4461-4557 In de rede, waarmee de voorzitter van de Nederlandse Bond van Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs, de heer G. N. Meurs, vandaag de algemene vergadering van deze organisatie te Enschedé heeft ge opend, heeft hij uiting gegeven aan zijn teleurstelling over het niet rechttrekken van de salarissen bij het lager nijverheids onderwijs met de salarissen van hoofdak- tebezitters bij het voortgezet lager onder wijs. De heer Meurs herinnerde eraan, dat bij de totstandkoming van het salarisbe- sluit voor het nijverheidsonderwijs in 1955 is uitgegaan van en overeenstemming is bereikt op voorwaarde van de gelijkstel ling van leerkrachten bij het lager nijver heidsonderwijs met een weektaak van 29 lessen en hoofdaktebezitters bij het v.g.l.o. Dat de regering zich nu achteraf afvraagt of dit uitgangspunt juist is geweest heeft het vertrouwen van de bond geschokt. De bond zal zich bij het regeringsstandpunt ook niet neerleggen, zo zei de heer Meurs. Hij was zijn rede begonnen met een overzicht van de problemen die het onder wijs zelf betreffen. Hij wees op de conse quenties, die de tweede industriële revo lutie zal hebben voor de aan het nijver heidsonderwijs te stellen eisen en op de daarmee samenhangende verhoging van de leerplichtige leeftijd. Voorts zal in de eerstvolgende jaren de naoorlogse geboor tegolf het lager nijverheidsonderwijs be reikt hebben waardoor het leerlingental over een jaar of vier zal zijn verdubbeld. De heer Meurs betwijfelde of er voldoen de leerkrachten zullen zijn om deze toe neming van het leerlingental op te vangen. Hij zag bovendien de mogelijkheden van afdoende uitbreiding van de schoolruimte somber in. Hij deelde mede, dat op 19 april, samen met andere organisaties op het gebied van het onderwijs, een appèl tot het Nederlandse volk gericht zal wor den, waarmee men dit wil overtuigen van de noodzaak dat alles in het werk moet worden gesteld om het onderwijs te hel pen. Geschenk voor Koningin. Tijdens het bezoek van de Koningin en Prins Bern- hard aan de Koning en Koningin van Zweden in mei 1957 werd onder andere een bezoek gebracht aan de Scania-Vabis fabriek te Sodertalje. Na afloop van de bezichtiging van deze fabriek werd de Koningin een vrachtauto aangeboden. De Koningin heeft deze wagen ter beschik king willen stellen van het „Nederlandsche Roode Kruis". De overdracht van de wa gen zal nu in de loop van de maand mei plaats vinden. Aagtedijk, 8 v. Port. Said n. Genua. Aagtekerk, pass. 8 Ouessant n. Antwerpen. Aalsdijk, 8 te Norfolk. Aardijk, 8 v. Rotterdam n. Middlesborough. Abbedijk, 9 te New Orleans. Abbekerk, 9 te Singaore. Adonis, 9 te Maracaibo verw. v. La Guaira. Albireo, 8 65 m. z. Barcelona n. Le Havre. Alblasserdijk, 9 te Corpus Christi. Alderamin, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Algenib, 7 v. Santos n. Bahia. Algol, 8 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alphard, 10 te Antwerpen verwacht. Almkerk, 9 te East-London. Amstelkroon, 8 v. Aden n. Bombay. Amstellaan, 8 220 m. n.o. Brisbane n. Sydney. Amstelstad, 8 v. Bahrein n. Kuwait. Amstelsluis, 8 v. Rangoon n. Durban. Annenkerk, 8 390 m. w. Minicoy n. Manilla. Antonia, 8 v. Kuching n. Singapore. Appingedijk, 9 te Nanaimo. Arendsdijk, 8 te Antwerpen v. Le Havre. Argos, pass. 8 Bizerta n. Bougie. Ast.rid Naess, 8 57 m. n.n.o. Oran n. Fawley. Banda, 10 te Singapore verwacht. Banggai, 8 te Astoria v. Portland. Bantam, 8 Ouessant gepass., 10 te R'dam verw. Batu, 8 v. Calcutta n. Penang. Beninkust, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Blitar, 9 te Djeddah. Boschkerk, 8 v. Aden n. Suez. Boskoop, pass. 8 Kp. Finisterre n. Madeira. Bussum, 8 v. Port Said n.-Rotterdam. Breda, 7 te Amsterdam n. Bremen. Calamares, 8 te Mobile v. Puerto Cortes. Caltex Arnhem, pass. 8 Ouess., 9 te R'dam verw. Caltex Delft, 8 350 m. o. Malta n. Pernis. Caltex Pernis, 8 110 m. n.n.o. Finisterre n. Sidon. Caltex The Hague, 8 75 m. o. Gibraltar n. Pernis. Caltex Utrecht, 8 88 m. z.o. Socotra n. Suez. Camerounkust, 6 te Amsterdam. Cartago, 8 v. New York n. Cortes. Casamance, 7 v. Las Palmas n. Nantes. Charis, 8 te Guanta v. Puerto Cabello. Colytto, 8 te Rotterdam. Coryda, 8 120 m. z.o. Thursday Isl. n. Auckland. Crania. 10 te Goodhope verw. v. Liverpool. Dongedijk, 9 te San Francisco. Dorestad, 8 te Maracaibo v. Curasao. Eenhoorn, 8 te Ceuta. Eos, 8 te Eleusis. Etrema, 8 v. Cyprus n. Berre. Gaasterkerk, 9 te Marseille. Gabonkust, 8 te Lagos verwacht v. Wineba. Graveland, 8 te Rio de Janeiro. Groote Kerk, 9 te Genua. Guineekust, 6 v. Port Har court n. Warri. Haarlem, 8 te Willemstad verwacht v. Rotterdam. Hathor, 8 v. Piraeus n. Alexandrië. Hector, 8 dw. Bona n. Hamburg. Heelsum, 9 te New Orleans. Heemskerk, 8 v. Marseille n. Cadiz. Helicon, 9 te New York. Hestia, 8 te Hamburg v. Bremen. Hilversum, 7 v. Swansea n. Port Said. Hispania, 5 te IJmuiden. Hydra, 8 te La Guaira v. Guanta. Iberia, 8 40 m. n.n.w. Kp. Roca n. Gibraltar. Ivoorkust, 8 v. Abidjan n. Freetown. Joh. v. Oldenbarnev., 8 90 m. o. Malta n. Pt. Said. Kalinga, 8 820 m. o.n.o. Auckland n. Sydney. Karimata, 7 700 m. o. Bermudas n. Houston. Kellia, 8 v. Bandarmashur n. Pernis. Kermia, 8 v. Liverpool n. Curasao. Kertosono, 8 te Crofton. Kinderdijk. 8 440 m. w. Landsend n. New York. Kloosterdijk, 7 360 m o.n.o. Kp. Race n. Antw. Koningswaard. 8 te Puerto La Cruz verwacht. Loppersum, 9 te Le Havre verwacht. Leopoldskerk, 8 te Mostagenem verwacht. Leuvekerk, 9 v. Aden n. Ummsaid. Limburg, 9 te Colombo. Lissekerk, 8 v. Kuwait n. Abadan. Loenerkerk, 9 v. Rotterdam n. Londen. Loppersum, 8 40 m, z. Landsend n. Le Havre. Louis Lantz, 8 140 m. n.n.o. Villano n. L. Palmas. Luksefjell, 8 te Quebec verw. v. Glasgow. Lutterkerk, 8 te Suez. Maasdam, 9 v. Southampton n. Halifax. Meerkerk, 9 te Genua. Mentor, 7 150 m. z.o. K. Hattteras n. Cap Haitien. Mississippilloyd, 9 te Basrah. Montferland, 8 te Las Palmas verw. v. A'dam. Moordrecht, 8 te.Port Said. Mijdrecht, 8 te San Francisco v. Mena. Munttoren, 8 te Buenos Aires verw. v. Curasao. Musilloyd, 8 150 m. w. Minicoy n. Belawan. Mylady, 8 v. Las Palmas n. Tabou. Nanusa, 8 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Noordzee, 8 v. Aden n. Colombo. Notos, 7 120 m. o. Malta n. Alexandrië. Oberon, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Ommenkerk, pass. 8 Ouessant n. Rotterdam. Ootmarsum, 8 v. Amsterdam n. Bremen. Oranjefontein, 5 v. Southampton n. Las Palmas. Orion, 8 120 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Overijsel, 8 te Takubar. Peperkust, 8 te Abidjan v. Grandbassa. Phrontis, pass. 8 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Poelau Laut, 8 Burlings gepass. n. Amsterdam. Polyphemus, 8 v. Bangkok n. Labuan. Poseidon, 8 te Oranjestad v. Curasao. Prins der Nederlanden. 8 te Port of Sain verw. Pygmalion, 8 te Havana verwacht v. Cardenas. Radja, 9 te Pladju. Ridderkerk, 9 te Duinkerken. Roepat, 9 te Suez. Rondo, 8 v. Khorramshahr n. Damman. Samarinda, 8 v. New York n. Panama. Schie, pass. 8 Kp. Finisterre n. Tunis. Schouten, 10 te Hongkong verwacht. Sibajak, pass. 8 Minikoi n. Aden. Sirrah, 8 te Aden verwacht v. Durban. Sloterdijk, 9 te New York verwacht. Solon, 8 te Trinidad. Stad Alkmaar, pass. 8 Kp. St. Vine. n. Gibraltar. Stad. Delft, 9 te Aden. Stad Leiden, 8 te Monrovia verw. v. Las Palmas. Stad Utrecht, 10 te Baltimore verwacht. Stad Vlaardingen, 11 te Kirkeness verwacht. Stanv. Pendopo, 10 te Sungeigerong v. Siakrivier. Statendam. 8 te Honolulu v. Yokohama. Statue of Liberty, 7 780 m. z.w. Kaap Verd. eil. nnaar Philadelphia. Stentor, 8 te Guanta v. Puerto Cabello. Straat Bali, 5 v. Pt. Elizabeth n. East-London. Straat Johore, 8 te Albany v. Adelaide. Straat Madura, 9 v. Fremantle n. Mauritius. Straat Mozambique, 8 te L. Marques verwacht. Sunetta, 9 et Singapore. Tawali, 8 te Port Said. Tegelberg. 9 te Hongkong. Telamon, 7 200 m. o.z.o. Jamaica n. Charleston. Tero, verm. 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Teucer, pass. 8 Gibraltar n. Halifax. Tbeobaldius, 8 v. Eastham n. Rotterdam. Thelidomus, 8 te Rosyth. Tjibodas, 8 te Santa Maria verwacht. Towa, 8 v. Santos n. Recife. Trajanus, 8 te Grenada v. Port of Spain. Utrecht, 8 60 m. z.o. Kreta n. Venetië. Van Heemskerk. 9 v. Amsterdam n. Bremen. Vasum, 8 v. Cardon n. Rotterdam. Vlist, 8 te Norfolk. W. Alton Jones, 9 te Philadelphia. Waterland, 9 te Amsterdam. Wieldrecht, 9 te Abadan. Willem Barendsz, pass. 9 Dakar n. Rotterdam. Wonosari. 9 te Halifax. Zaankerk, 8 v. Hongkong n. Aden. Zonnekerk,.8 v. Rijeka n. Genua. Zuiderkruis, 8 v. Aden n. Suez. KLEINE VAART Alcetas, 7 te Kopenhagen n. Amsterdam. Atlas, 8 30 m. n.w. Boucaroni n.Algiers. Boreas, 5 v. Faro n. Amsterdam. Brouwersgracht, 6 te Helsinki v. Rotterdam. Draco, 8 20 m. n. Cherbourg n. Amsterdam. Elsa, 5 v. Goole n. Tarragona. Flevo, 6 v. Salerno n. Livorno. Manto, 8 dw. Vigo n. Oporto. Nero, 5 v. Oporto n. Amsterdam. Schippersgracht, 7 te Aarhus v. Abö. Strabo, 6 te Odense n. Aalborg. SLEEPVAART Clyde, 9 120 m. z.w. Oporto n. Fort Harcourt. Gele Zee, 9 te Napels. Humber, 9 te Christobal. Loire, 9 80 m. n.w. Malta n. Conacry. Noordzee, 9 te Chioggia. Oceaan, 9 100 m. n.w. K. San Antonio n. Maracaibo. Oostzee, 9 te Montevideo. Rode Zee, 9 65 m. w. Bizerta n. Ravenna. Tyne, 8 30 m. z.o. Minikoy n. Tandjong Priok. Zeeland, 9 te Maracaibo. In de oude koffie- en theezaak De Gruyter kun je al je vertrouwen stellen wat de kwaliteit betreft. En de prijs Tien procent korting maakt De Gruyter's koffie verreweg de voordeligste van alle! -x' -• v;;v; A - tot en met 15 april '58 -r- f tot en met 1 5 april '58 Bij elke aankoop van 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie van f. 2.36 samen van f. 1.16 teJ^GRUYTER'S-j -

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 12