Drukbezochte receptie van het bestuur der „Zeevisgroothandel" GOED NIEUWS! Samenwerking in toekomst meermalen ter sprake LOGOMOTIEF 7 Bij het vijftigjarig jubileum Vereniging „Weduwen- steun" keerde al ƒ86.000 uit Door koude weer nog geen lijnvisserij Twee strandingen in Indonesische wateren KennemersWest-Frisia belooft interessant te worden Belangrijke wedstrijden voor „IJmond" Watervliet naar Groen Geel Volledige werkweek bij Van Gelder Zonen Tuinbouwstudieclub bekeek zomerbloemen Twee telefoonnummers voor politie te Beverwijk Schoolvoetbal in Beverwijk Renners bespraken het komende seizoen Fokken van edelpelsdieren HEEMSKERK VRIJDAG 11 APRIL 1958 UIT ALLE SECTOREN van het Nederlandse visserijbedrijf was men gisteren naar de bovenzaal van hotel Royal aan de IJmuidense Kennemerlaan getrokken om het helaas niet voltallige bestuur van de Nederlandse Zeevisgroothandel Ver eniging te complimenteren met het vijftigjarig bestaan, dat in feite op de derde april viel. De voorname plaats, die deze oudste vereniging in het Nederlandse visserij bedrijf inneemt, werd door de grote belangstelling uit het gehele land, maar bovenal door de strekking van verschillende toespraken, duidelijk geaccentueerd. Het ver leden en de toekomst kwamen ter sprake en wat die toekomst betreft, zei dr. H. Kranenburg van de Redersvereniging voor de Nederlandse Haringvisserij: „Ver anderingen in de vloot en in de aanvoer de vloten om de Zuid schakelen ook om naar andere produkten nopen ons er toe meer aan de toekomst te denken dan aan het verleden. De contacten tussen de verenigingen om de Zuid en in IJmuiden zullen aanzienlijk uitgebreid dienen te worden". In dit verband dacht dr. Kranenburg ook aan de Euromarkt, die een geheel ander aspect aan rederij en handel zal geven. Het vrije bedrijfsleven zal in die ontwikkeling volgens dr. Kranenburg een belangrijke taak hebben. Handel en bedrijfsleven zullen zich moeten bezinnen wat hen in de nabije toekomst te doen staat. Een nadere samenwerking zal tot stand moeten komen tussen de verenigingen in het visserijbedrijf. Namens het Produktschap voor Vis en Visprodukten verscheen mr. G. W. M. Grundeman op het spreekgestoelte. De voorzitter van het Produktschap, drs. D. J. van Dijk was wegens ziekte verhinderd. Mr. Grundeman bracht vooral de naoor logse ontwikkeling van de im- en export van vis en de daarbij verleende medewer king door de jubilerende vereniging ter sprake. De grote waarde van de vereni ging is toen vooral gebleken. Vele moei lijkheden werden opgelost, ook al door de oprichting van de Stichting Export Zee vis en de Stichting Gemeenschappelijke Vis-Import. In dit verband herinnerde mr. Grundeman in het bijzonder met dank baarheid aan de heren Koster, Jongejan, Krab en Goldbohm. Mede door het werk van de Vereniging was de individuele vrij heid van de groothandelaar spoedig her steld. Tenslotte roemde spreker het inten sieve werken van de bestuursleden der vereniging in de Visfederatie en van de voorzitter, de heer P. Krab in het Produkt schap voor Vis en Visprodukten. De heer Krab toonde zich namens het bestuur zeer erkentelijk voor de toege zwaaide lof. Hij bracht dank voor alle medewerking, die van de zijde van het Produktschap wordt ondervonden. Van strijd - tot belangenorganisatie Voor het Staatsvissershavenbedrijf voer de de directeur, mr. J. R. van Eerde het woord. Hij knoopte aan bij het ontstaan van de vereniging, die het gevolg was van een maatregel van het Staatsvissershaven bedrijf: het percentage koopmanskorting „Ik durf het woord hier nog te noemen" werd verlaagd. De heer Van Eerde zag hierin, dat de vereniging als een strijd organisatie is geboren. Hij achtte dit be grijpelijk. De belangen van reders en han delaren zijn vaak tegenstrijdig en de neu trale overheid zit daar als een bufferstaat tussen en vangt de klappen op. Het ver- heugendste zag mr. Van Eerde echter in het feit, dat de strijdorganisatie in de loop der jaren een evolutie' heeft rheëgémaakt, die vooraf ging aan de PBO. Maatregelen moeten ontstaan door overleg tussen de overheid en het bedrijfsleven. „Maar in IJmuiden, waar de Nederlandse Zeevis groothandel Vereniging werkt, is dit al een feit door de vele besprekingen tussen het Staatsvissershavenbedrijf en de vereni ging", aldus mr. Van Eerde. Hij bracht in dit verband ook dank voor het sinds 1934 verrichte werk door enige leden van de vereniging in de commissie van advies van het Staatsvissershavenbedrijf. „De strijd organisatie is aldus een belangenorgani satie in het overleg geworden", was de conclusie van mr. Van Eerde. Tot besluit greep hij nogmaals terug naar 1908, om een door de kassier van het bedrijf de heer G. Broertjes uit IJmuiden ver vaardigde foto-naar-prentbriefkaart van De vereniging „Weduwensteun", die in 1927 door en voor personeelsleden van de papierfabriek Van Gelder Zonen n.v. in Velsen werd opgericht en inmiddels ver takkingen vond naar zusterfabrieken en kantoren van dit concern, heeft in de voor bije jaren veel en vruchtbaar werk ge daan. Dit bleek op de woensdagavond in gebouw „Concordia" gehouden jaarverga dering. Het jaarverslag van de heer P. Snij ders vermeldde in 1957 acht sterfgevallen, van wie vier gepensioneerden. In deze ge vallen kon dank zij de vrijwillige mede werking van enige gepensioneerden bij de contributie-inning 475 aan weduwen wor den uitgekeerd. Nadat de vereniging van het bedrijf nog eens onder de aandacht was gebracht, kon een flink aantal nieu we leden worden ingeschreven. Het per soneel van het Bouwbureau te Aerden- hout bleef afzijdig. Men had gehoopt de uitkeringsbijdrage dit jaar tot 500 per sterfgeval te kunnen opvoeren, doch aangezien bijna vijftig per soneelsleden uit de „Noord" overplaat sing naar de fabriek te Wormer zullen krijgen, zal hiervan voorlopig moeten wor den afgezien. Thans telt „Weduwensteun" 850 gewone-, 144 aspirant- en 167 gepen sioneerde leden, totaal 1161 leden. Lang durig zijn de moeilijkheden bij de contri butie-inning besproken. De heer Jb. Men- zel deelde mede acht uitkeringen te heb ben verstrekt tot een bedrag van 3801,20 en over 1957 opnieuw een batig saldo te hebben, waardoor het kapitaal groeide tot 1562,64. Van 1927 af keerde „Weduwen steun" 86.388 uit. De voorzitter, de heer A. Geerlofs en de heer Ch. v. d. Aart wer den bij acclamatie in het bestuur herko zen. In plaats van de heer A. G. Clazing, die niet herkiesbaar was, werd als kan didaat van het bestuur de heer J. Kieft voor de afdeling papierfabriek in het be stuur gekozen. De heren J. H. Tekamp en R. Vel zullen de kascommissie vormen. Er was een suggestie ingekomen om niet alleen weduwen steun te verlenen maar bij overlijden van de vrouw in een gezin met jeugdige kinderen ook in dit ge val over te gaan tot een uitkering. Hoewel de vergadering tegenover deze suggestie sympathiek stond, achtte men het in strijd met het doel van de vereniging hieraan gevolg te geven. In bijzondere gevallen achtte men hier een taak weggelegd voor het Centraal Sociaal Fonds en de Sociale Voorzieningskas, die bij het bedrijf van Van Gelder Zonen bestaat. de Vissershaven in die tijd aan het bestuur te overhandigen. De heer Van Eerde sprak daarbij de verwachting uit, dat de vereni ging nog veel en nuttig werk in het be lang van het visserijbedrijf zal verrichten. Terwijl de sneeuwvlokken in wilde buien over IJmuiden joegen antwoordde de heer Krab op deze toespraak. Hij toon de alle waardering en lof jegens mr. Van Eerde voor de wijze, waarop deze de wen sen en klachten van de handel in ont vangst neemt en behandelt. „Strijd staalt" Voor de Vereniging van Reders van Vis sersvaartuigen sprak de voorzitter van deze vereniging, de heer J. C. Pronk, die had begrepen, dat dit een belangrijke dag was voor de vereniging. Hij had alle be wondering voor de telkens weer door de groothandel te leveren prestaties om de door de reders aangevoerde vis daar te brengen, waar ze moet zijn. Hij had voorts de indruk dat het goed gaat in het bedrijf van de groothandelaren. „Dat hopen en verlangen we steeds. Want dan hebben wij ook een kansje dat het goed loopt", meende de heer Pronk. De strijd, die de vereniging vroeger heeft gevoerd, moet zij volgens de heer Pronk zeker niet laten vallen. „Strijd staalt", was zijn mening. „Een vereniging als de uwe is een nuttig instituut om op grond van overleg te komen tot een op lossing van moeilijkheden". De heer Krab bracht de reders daarop in zijn wederwoord een compliment voor de wijze, waarop de laatste jaren bij de aanvoer is voorzien in de vraag van de groothandel. „Onze belangen lopen wel eens uiteen", aldus de heer Krab, „maar het is dan obk niet eenvoudig om aan de vraag van de handel te voldoen". Tot be sluit sprak de heer Krab de wens uit, dat een nog krachtiger koopmansstand in de toekomst verwezenlijkt kan worden. Barometer storm Drs.' J. Reichardt van 'dè Nederlandse Bond van. Haringhandelaren was eveneens present en had als presentje voor het ju bilerende bestuur een barometer meege bracht. Hij sprak de verwachting uit, dat deze altijd op bestendig zou staan voor de vereniging, al was de wijzer thans bij de overdracht juist op storm gericht. Hij achtte dit jubileum een. markant feit in de soms woelige vereniging-atmosfeer in het visserijbedrijf. „Ik kan de bui nu af wachten", aldus de heer Krab in zijn dankwoord. Hij bracht in het bijzonder dank voor de samenwerking met drs. Rei chardt in de afgelopen jaren. De heer R. Brands van de Stichting voor de Nederlandse Visserij en de Nederland se Vissersbond wees nog eens op de on verbrekelijke schakels, die de aanvoer en afzet zijn. Hij wees op het verschijnsel van een algemene teruggang in het economisch bestel en achtte alle aandacht nodig voor een grotere samenwerking in het bedrijf. Namens de voetbalvereniging „Storm vogels haar wieg stond in de Vishal heeft daarna nog de heer W. Chr. Suwe- rink gesproken alvorens hij het bestuur een zilveren sigarettendoos voor de ver gaderzaal van de vereniging overhandigde. Vissen op het IJselmeer De vorige week werd er alleen gevist op het IJselmeer door de fuikvissers. Ge zien het zeer koude weer is er nog altijd geen begin gemaakt met de lijn- of beug- aalvisserij. Deze is ongeveer al een maand ten achter bij verleden jaar. Door de fuik vissers werd aangevoerd: fuikaal, spiering, voorn en nest. De aanvoer van fuikaal was nog zeer gering. Slechts enkele pon den werden er verkocht voor f 1,21 per pond. Tegen het weekeinde werd er ech ter geen fuikaal meer aangevoerd. De vangsten van spiering varieerden van 300 tot 800 pond per etmaal. De spiering no teerde 11 tot 18 cent per pond. De voorn vangsten waren 200 tot 500 pond. Deze werd verkocht voor 10 tot 12 ct. per pond. Waren in het begin der week de nest vangsten nog gering te noemen, vooral tegen het weekeinde waren deze aanmer kelijk beter. Namelijk vangsten van 50 tot 145 manden van 45 pond* per etmaal. De prijs van het nest was 1,50 per mand van 45 ponden. De besommingen van de fuik vissers waren de vorige week van f 125 tot 1400 per fuikvisser. De vorige week werd door 1 vaartuig Noordzeevis aangevoerd. De prijs van de Noordzeebot was 15 cent, terwijl de schar 11 tot 12 cent noteerde. De besomming was slechts 24,80. De visserij op de zandspiering werd ver leden week niet uitgeoefend. Voor deze visserij is het ook ten zeerste noodzakelijk dat het wat warmer wordt. De besommin gen van de korfvissers waren de vorige week matig te noemen. De vorige week (31 maart tot en met 5 april) werd aan de gemeentelijke visafslag aangevoerd: 6 pond fuikaal voor 7,26; 7244 pond spiering voor 1.017,79; 2122 pond voorn voor ƒ244,12; 49.635 pond nest voor f 1.654,50 en 200 pond Noordzeevis voor 24,80. In het geheel werd er 59.207 pond vis verhandeld voor 2.948,47. Dinsdag werd door zes vaartuigen aan de gemeentelijke visafslag aangevoerd: 268 pond spiering, prijs 17 cent per pond, en 510 manden nest, prijs 1,50 per mand van 45 ponden. Raad voor de Scheepvaart De raad voor de scheepvaart heeft gis teren twee strandingen in de Indonesische wateren behandeld. Op 6 januari standde het 1873 ton metende m.s. „Sabang" van de K.P.M. in straat Sinki. Het schip werd niet ernstig beschadigd. De gezagvoerder, kapitein J. B. van der B. uit Rotterdam vertelde, dat hij die dag een half uurtje van de brug was geweest. Hij had de na vigatie toevertrouwd aan de tweede stuur man, een Indonesiër met een diploma voor lokaalvaart, die alleen een praktijk opleiding had gehad. In de tijd, dat ka pitein van der B. van de brug was, moet deze stuurman de koers kwijt zijn ge raakt. De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Metz, zei, dat het de laatste jaren in het verre oosten moeilijk is voldoende nautici aan te werven, zodat de bevoegde instanties besloten hebben stuurlieden lokaalvaart dispensatie te ge ven om als tweede stuurman te kunnen varen. „Hierdoor zijn de gezagvoerders zwaarder belast dan voorheen." Naar de mening van de heer Metz is de straat Sin ki niet overdreven moeilijk te bevaren. Vooral niet onder de omstandigheden, waaronder de „Sabang" verkeerde: mid den op de dag en met prachtig weer. „Ik kan mij voorstellen, dat de kapitein de wacht een half uur aan de stuurman heeft overgelaten. Dat deze zich in de bakens zou vergissen kon men zelfs van een stuur man lokaalvaart niet aannemen." De heer Metz stelde de raad voor van der B. te bestraffen met het uitspreken van een be risping „omdat er wel sprake is van schuld, maar niet van grove roekeloos heid." Bijna twee jaar geleden, op 2 mei 1956 was het 759 ton metende m.s. „Toboali" van de K.P.M. bij Pontianak in de mod der gestrand. Het schip bleef negen da gen vastzitten maar liep in het geheel geen beschadigingen op. Ook in dit geval had de gezagvoerder, kapitein F. H. R. H. uit Voorburg des avonds de wacht over gelaten aan de stuurman lokaalvaart. „Toen ik gewekt werd met de mededeling dat het schip vast zat, draaiden de ma chines nog steeds op volle kracht vooruit. In het donker waren duidelijk de contou ren van bomen te zien," aldus de kapitein. De heer Metz achtte in dit geval alleen constatering van medeschuld voldoende. De raad zal in beide zaken schriftelijk uit spraak doen. Het wordt zondag a.s. een interessant kijkspel, de ontmoeting tussen De Kenne mers en West-Frisia, interessant, ondanks het feit, dat de positie van beide clubs op de ranglijst wel heel erg verschillend is. Maar bij alle verschil is er toch ook een overeenkomst en deze is, dat beide clubs er heel erg op „gebrand" zijn op de volle buit beslag te leggen. De Kennemers, om dat de winstpunten er het hunne toe zul len bijdragen nog bijtijds het vege lijf te bergen waarschijnlijk ten koste van Zaandijk de West-Frisianen, omdat zij zich bij een overwinning kampioen hun ner afdeling mogen noemen, Men kan er dus zeker van zijn, dat èn de Beverwijkers èn de Enkhuizenaren zich ten volle zuilen geven! Het kan niet ontkend worden, dat de West-Frisia-papieren op de voetbalbeurs het hoogst genoteerd staan, maar daarvan behoeven de Beverwij kse roodzwarten zich niets aan te trekken. We hebben al vaker voetbalgrootheden tegen lager geklasseer- den zien struikelen. En verloren Lejeune c.s. de uitwedstrijd tegen West-Frisia niet slechts met 10? In het handbal-competitieprogramma staan ..IJmond" in dit weekeinde belang rijke wedstrijden te wachten. Het onge slagen record zal gehandhaafd dienen te worden er zijn kansen op de kampioen schappen. De dames en heren van „IJmond" moe ten naar Zandvoort om respectievelijk te gen de dames en herenelftallen van Zand- voortmeeuwen I te spelen. De Zandvoor- ters beschikken over sterke teams, die het de Velsenaren geducht lastig zullen maken. Toch zit er voor de IJmond-elftallen een redelijke kans in om te winnen. Als dit het geval is, dan zijn de IJmonders een stap dichter bij de kampioenschappen. De dames van „IJmond 3" gaan naar Wijk aan Zee om de damesploeg I te ont moeten. Ook hier moet winst mogelijk zijn voor de Velsense dames. In Haarlem is ingelast de dames-juniorenwedstrijd ConcordiaIJmond. Voor de meisjes-aspiranten zijn vastge steld: IJmond 2ADO 2; IJmond 3THB I en LeonidasIJmond 4. Zondag zullen 's avonds in Amsterdam op het Niloc-terrein selectiewedstrijden voor het district worden gehouden, waar voor van „IJmond" zijn uitgenodigd de da mes W. v. d. Kuil en R. Uitentuis en de heren K. Klesser, G. Unger, H. Boom en G. Noomen. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. de Vries; H. Venus, B. Dekker; T. Groot, R. Uitentuis, W. Bos nia; E. Bos, D. Marckelbach, W. v. d. Kuil, R. Wijers, G. Slatman. Heren IJmond I: J. Böhm; A. Blok, J, v. Buuren K. Schik, H. Boom, G. Unger; J. Burghoorn; E. Sauer, G. Kramer, E. Jon ker, G. Noomen. De korfbalvereniging „Watervliet" zal zondag met vier twaalftallen in het veld komen. De eerste en tweede twaalftallen gaan op bezoek bij Groen Geel I en 4 te Wormer. Watervliet I zal op een warme ontvangst moeten rekenen. Toch kan de Velsense ploeg zich stevig verzetten ten einde zich op de vierde plaats te hand haven. Watervliet 2 kan nog wel enige punten gebruiken en zal er goed aan doen om Groen Geel 4 met vlot spel en een hoog tempo te verrassen. Watervliet 3 ontvangt Nieuw Flora 2 uit Haarlem en zal stevig moeten aanpakken. Watervliet 4 gaat bij het Haarlemse Aurora 3 op bezoek. De opstellingen zijn: Watervliet I: dames T. v. d. Wateren, R. Leyenaar, D. Hartman, B. Hoen, B. Hessen, S. Meyer; heren: W. Berghuis, S. Hartman, D. van Ladesteyn, M. Veerbeek, F. Vos, J. v. d. Berg. Watervliet 2: dames L. Kloosterman, I. Waagmeec'er, W. Nijkamp, G. Polak, S. Spoelstri' V de Niet; heren: A. Redeker, A. Verkerk. J. de Boer, H. Scholting, G. v. d. Brink, J. van Ladesteijn. Blijkens een mededeling aan het personeel van de papierfabriek Van Gelder Zonen n.v. zal dit bedrijf, dat gedurende een aan tal weken zijn papierproduktie heeft be perkt, deze week normaal tot en met zaterdagavond doorwerken. Deze maatregel houdt echter verband met de stilstand tijdens tweede paasdag, zodat het niet uit gesloten is, dat de volgende week opnieuw tot een verkorte produktietijd wordt over gegaan. Nieuw speelmateriaal in twee Gereformeerde kleuterscholen Door het bestuur van de Vereniging voor Lager- en Meer Uitgebreid Lager School onderwijs op Gereformeerde Grondslag te IJmuiden is ingevolge de Kleuteronder wijswet medewerking verzocht voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor de Marnixkleuterschool en de Ichtus- kleuterschool. De aanvrage voldoet aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. de raad voorstellen de gevraagde medewerking te verlenen. Alleen IEV speelt Voor de voetbalclubs in Velsen-Noord is voor zóndag alleen de wedstrijd IEV—- Halfweg vastgesteld op het sportpark „Rooswijk" (12 uur). IEV komt uit met: H. Alkemade; A. Hartveld en G. Bos; B. Wijker, Go Berneveld en C. Schoot; H. de Reus, E. Wubbenhorst, J. Feijen, J. de Reus en P. Vink. In de koffiekamer van Westerveld te Driehuis heeft de heer H. Vonk, chef van de stadskwekerij te Haarlem, voor de le den van de Velsense Tuinbouwstudieclub een lezing gehouden over „Zomerbloemen in "3e particuliere tuin". De heer Vonk stelde vast welke eisen de liefhebber in het algemeen aan zijn planten wil stellen Het moeten sterke planten zijn, goedkoop in aanschaf, gemakkelijk in onderhoud, genoegen nemen met minder goede tuin grond en geurend. Vanzelfsprekend zal deze amateur echter een of enige van zijn eisen moeten annuleren, omdat er maar weinig van deze ideale soorten te vinden zijn. Grote aandacht werd gewijd aan de aanleg van de tuin. De heer Vonk be toogde dat met enig overleg een kleine tuin ook een lustoord kan worden. Een doelbewuste rangschikking van de plan ten kan in een dergelijk geval wonderen doen, zei hij. Zijn aandachtig gehoor luisterde voorts naar de opsomming van een aantal plan ten, die geschikt zijn voor de privé-tuin. De kleurendia's, beschikbaar gesteld door het Landelijk Proefstation voor de Bloe menteelt te Aalsmeer, lieten een keur- collectie zien van variëteiten, waarmee in Aalsmeer wordt geëxperimenteerd. Ook werden enige voorbeelden gegeven van tuinaanleg. Na de pauze werd met behulp van de diaprojectie een wandeling ge maakt door de tuinen. De mogelijkheden van het voorjaar, de zomer en het najaar werden bekeken en bewonderd. De heer J. J. Adrichem, voorzitter van de studieclub, sprak in zijn openings woord over het slechte weer dat het tui nieren in deze dagen bijna onmogelijk maakt. De lage temperaturen zijn de oor zaken van de abnormale rust in amateur- tuinderskringen, verklaarde hij. Van vandaag af is de politie te Bever wijk voor brand en ongevallen te bereiken onder de nummers 5555 en 3800. „Scheywijck" behaalde overwinning In de cadreklasse, afdeling een, heeft de Beverwijkse biljartvereniging „Schey wijck" een 42 overwinning behaald op de Haarlemse vereniging ,,'t Centrum". Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: ratelschroeven- draaier, pakje behangselpapier, paar werkschoenen, autoped op luchtbanden, autoped met gele spatborden, wollen sjaal, handschoen, herenring met steen, pad- vindersriem, rijwielhandpompje, zak kunstmest, zwart-bruin hondje, school- etui, psalmboekje, damesparaplu, mili taire rugzak, rozenkrans, hond met zwart dek, kinderportemonnaie, Ierse setter, bril in koker, jongensschoen, vlieger van lin nen, rieten poppenwagen. Een sleepboot van de marine heeft een Engels zeiljachtje, de „Stormfinch", dat onbemand op de Noordzee rond dreef, naar Den Helder gesleept. Het was in het begin van de week by de Engelse kust in moeilijkheden geraakt en toen door de opvarenden verlaten. In de finale van de afdeling E van het schoolvoetbaltoernooi te Beverwijk hebben zich geplaatst de H. Hartschool en de Zee- wijkschool 1. In de finale van de verlie zersronde plaatsten zich de St. Jozefschool en Julianaschool. De finales worden van middag gespeeld. De uitslagen in de halve finale waren: Winnaarsronde: St. Josephschool (Velsen) H. Hartschool (W. a. Z.) 1-4; Zeewijkschool 1D. C. van Krimpenschool 7-1. Verliezersronde: H. HartschoolSt. Jo zefschool 1-4, Bethelschool—Julianaschool 0-3, Afdeling D, poule A: Chr. V.G.L.O.— Openb. ULO 0-8; poule B: Openb. V.G.L.O R.K.U.L.O. 3 2-1; R.K.L.TS 2—Duinwijk ULO 3 1-5. Afdeling C: Openbare ULO 1R.K.U.L.O. 2 3-1; R.K.L.T.S. 1—Duinwijk ULO 1 0-6. De nbw4wifRsë rerrfrelsclub „Kenne- merland" .ihegft woensdagavond in het clubhuis Hogerwerf een ledenvergadering gehouden, waarvoor een grote belangstel ling bestond. De penningmeester de heer J. P. Logger had zich wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt gezien zijn functie neer te leggen. Het bestuur stelde voor te benoemen de heer J. Schellevis. Hiermee gingen de leden akkoord. De heer Logger blijft bestuurslid. De voorzitter de heer Jac. Davidson deelde mee, dat zes leden van „Kennemer- land" zullen deelnemen aan de ronde van Feyenoord. In de op zondag 13 april te houden ronde van Noordholland zullen meerijden de leden H. Kuitwaard, D. Fer- jee, B. Bosman en N. van Keulen. Tot besluit van deze geanimeerde bij eenkomst werd een prettige discussie ge houden over de dingen die een wielrenner meemaakt. Ook het komende seizoen werd onder de loep genomen. Om de materiaal- kas te versterken zal een verloting wor den gehouden. ADVERTENTIE Locomotief Introduceert de bromfiets. Nü is de bromfiets pas vol wassen! Duizenden kilometers rijden zonder„panne"! Benzine-verbrulk 1 cent per Kilometer! Comfortabel als een scooter! Laat U uitvoerig Inlichten over de verbazingwekkende voordelen van Locomotief HIFI. Gratis kleurenfolder bij Uw dealer of rechtstreeks aanvragen (Postbus 577, A'dam). (banden Fabrikaat Vredestein) Hifi-bromfietsen voordeliger en veiliger. 1 ADVERTENTIE DE GEHELE COLLECTIE LOCOMOTIEF rijwielen en bromfietsen is verkrijgbaar bij de officiële LOCOMOTIEF-DEALER Rijwielhandel A. DONKER Engelmundusstr. 28 - IJmuiden-O. - Tel. 4282 Honkbalteam Rooswijk in nieuwe competitie De honkbalsport staat aan het begin van het nieuwe seizoen. Voor de over gangsklasse A., waarin het eerste Roos- wijk-herennegental is ingedeeld, zal de competitie begin mei starten. Rooswijk I zal in deze competitie strijd moeten leveren met Sportclub Haarlem; RCH, Heemstede; RTC en Sparta 2, Rot terdam; De Spartaan, Thor en TIW 2, alle te Amsterdam. De Kennemer Pluimveevereniging, heeft donderdag in hotel Parkzicht te Bever wijk haar leden een zeer interessante filmavond aangeboden. De film ging over het fokken van edelpelsdieren. Voorzitter Vessies begroette in zijn openingswoord de in grote getale opgekomen leden, waarna hij enkele mededelingen deed. De „Holland Show" gaat, door gebrek aan zaalruimte, wederom aan Beverwijk voorbij en wordt nu door de zustervereni ging in Heemstede georganiseerd. Hierna gaf de voorzitter het woord aan de heer R. Klarenbeek, die via de geluidsband en met filmprojectie een duidelijk beeld gaf van hetgeen er komt kijken alvorens een volwassen nertz tot bontmantel wordt ver werkt. Het nertzdiertje behoort tot de marterachtigen, is ongeveer 30 a 40 cm lang en wordt hoofdzakelijk uit Amerika geïmporteerd. Het bedrijf wordt in de open lucht uitgeoefend, waarbij de kooien onder een afdak worden geplaatst. De paartijd is in de maand april en is sterk afhankelijk van het licht. In Nederland is dit van ongeveer 3 tot 20 april, in Amerika van half tot eind april. Spoedig na de geboorte van de jongen vindt een eerste selectie plaats. Na regel matige controle op groei, gewicht en fok-, capaciteit is, na een half jaar, het dier geschikt om tot bont te worden verwerkt. Het gehele bedrijf is zeer modern inge richt en vele fokkers uit binnen- en bui tenland, komen regelmatig naar Heems kerk om zich op de hoogte, te stellen van de methoden die door de heer Klarenbeek worden toegepast. Tijdens een vraagge sprek vertelde de heer Klarenbeek, dat het bedrijf zeer afhankelijk is van vraag en aanbod. De kwaliteit van de Neder landse nertz is middelmatig en kan niet tegen de Amerikaanse concurreren. Een der voornaamste oorzaken waardoor de kwaliteit van het bont minder is dan het Amerikaanse produkt ligt in de voe ding, zo vertelde de fokker. Momenteel bezit de heer Klarenbeek ruim 3500 dieren, die een waarde van 300.000,vertegen woordigen. Maar, zo zei hij, een nertz- mantel komt toch nog altijd op f 12.000,— en voor extra fijne kwaliteit op ruim een ton. De film liet zien hoe alvorens de pels van het nertzdier in bontmantel of stola verwerkt wordt, er ontelbare handelingen plaats vinden. Het was voor de leden van de Kennemer Pluimvee een zeer leerzame avond. Om de groene tafel De leden van de Beverwijkse postdui- venhoudersvereniging „De Reisduif" ko men op donderdag 17 april in zaal Hooger- werf bijeen ter bespreking van het komen de vliegseizoen. „Van Grimsel tot Grossglockner" Uitgaande van de Nederlandsche Reis- vereniging in Den Haag en van het Be verwijkse consulaat van deze vereniging zal op vrijdag, 18 april in de bovenzaal van 't Centrum" aan de Koningsstraat een filmavond worden gegeven voor leden en belangstellenden. Vertoond zal worden de door de heren C. H. Groen en Ed. van El- linckhuijsen vervaardigde NRV-kleuren- film „Van Grimsel tot Grossglockner". ADO-leden gaan feestvieren Een aantal leden van de Heemskerkse voetbalvereniging ADO is vorig jaar te gast geweest bij de Duitse zustervereniging Sportverein 1919. Van dit bezoek is een film opgenomen die zal worden vertoond tijdens de jaarlijkse feestavonden op maan dag 14 en dinsdag 15 april in zaal Dam. Opstelling Wijk aan Zee In de uitwedstrijd tegen Velsen komen de badplaatsbewoners in de volgende op stelling uit: doel: De Blok; achter: Aarden burg en J. Schellevis; midden: Dirks, A. Snijders en Burger; voor: De Boer, Bol, Durge, Scholten en G. de Winter. Zijbord van vrachtauto Over de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te verkrijgen bij de Heemskerkse politiepost: blauwe want, blauw kinderwantje, een bruine heren glacéhandschoen, zijbord van vrachtauto, paar gele kinderwantjes. Forumavond van KAJ en KAB In samenwerking met de K.A.B. houdt de Heemskerkse afdeling van de K.A.J. een forumavond op dinsdag 15 april in zaal Nijman. Deze bijeenkomst is in het bij zonder bestemd voor ouders, wier kinde ren nog dit jaar de school verlaten. In het forum zullen personen zitting hebben, die te maken hebben met het onderwijs en be roepskeuze. ADO-handbal voor zondag Het programma voor ADO-handbal te Heemskerk is op zondag als volgt: HOC ADO, De Blinkert 2ADO 2. Adspiranten: IJmond 2ADO 2, Full Speed 2ADO 1. Filatelisten-vereniging in oprichting In Heemskerk treft men voorbereidin gen om te komen tot de oprichting van een filatelistenvereniging. De heren W. Gooi- ker en J. Overvliet hebben zich bijzonder voor dit doel ingespannen en zijn van veler stëun verzekerd. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK. GEBOREN: Hendrikus P. N., z. v. N. G. Beentjes en C. J. Bakker; Ellen, d. v. L. M. Melk en M. A. Wouters te Castricum; Mar- garetha C. J., d. v. C. de Ruyter en M. G. Smit; Johanna A. H., d. v. J. v. Duiven voorde en W. Duin; Martin, z. v. J. Hof- stra en G. Vlas te Castricum; Simon A. G., z. v. A. S. P. de Ruyter en M. J. Koper; Elisabeth T., z. v. P. J. Duineveld en A. de Boer; Nicolaas L., z. v. J. H. N. M. Braun en R. J. Marx te Beverwijk. ONDERTROUWD; J. v. d. Kolk en M. Hollenberg. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM. GEBOREN: Franciscus Adrianus Wil helmus, z. v. H. Glorie en C. Bos, Toren straat 48; Willebrordus, z. v. Th. Korte- kaas en A. Hollenberg, Stetweg 54; Petro- nella Maria, d. v. J. Brakenhoff en M. Arisz, Mient 85. ONDERTROUWD: Gerardus Cornelis Groot te Limmen en Theodora Johanna de Graaf te Castricum, Schoutenbosch 49. Joseph Lourentius de Zeeuw te Castricum en Johanna Elisabeth Schermer te Castri cum, Dr. Jabilaan 3. OVERLEDEN: L. A. J. Benoist, oud 86 jaren, wonende te 's-Gravenhage, wed. v. A. Pfundt.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3