WERF Een echtpaar trok in Velsens 6500ste nieuwe woning Scheepvaart in de IJmuidense havenmond weer een dag stil Velsens cultureel leven in de komende week Woninginr. A. J. BRASSER IJ mond-agenda van oer 5 Wethouder R. Verbeek: „De situatie wordt nu steeds moeilijker" Eindexamens HBS Niet tolerabel" Rijwiel- of bromfiets onderdelen? Zaterdag is de schoolvoetbal in Velsen uitgerold Spanning in alle afdelingen Weg cadeau en geld toe Kruideniers en slagers wensen sluiting op zaterdagmiddag Middenstandsbonden zijn er tegen Nieuwste Scheveningse trawllogger Getijmetingen voor nieuwe havenmond Eindexamens gymnasia Medal-test voor dansers in IJmuiden Stiphout-Braam behaalden dubbel clubkampioenschap Voorstel tot goedkeuring van herziening uitbreidings plan Ter nagedachtenis aan mej. M. Bregman kinderledikantjes bedjes - sluiers - dekentjes enz. VRIJDAG 11 APRIL 1958 ZELDEN ZAL HET ECHTPAAR W. H. Stiepner-Punt tijdens de negen jaar in woning zoveel vreemden over de vloer hebben gehad, als gistermiddag in de nieuwe flat aan de Radarstraat. En slechts weinigen van de bewoners der 6500 na de be vrijding gereedgekomen nieuwe Velsense huizen kunnen er zich op beroemen, dat er bij het bereiken van de zozeer begeerde woning zoveel officieel geschitter is geweest als in dit geval. Het betrof dan ook een speciaal geval en in één der zalen van het Cultureel Centrum was vooraf een heel gezelschap bijeen, om het 6500ste Velsense nieuwbouwhuis te „vieren". Wethouder R. Verbeek heeft, voor hij de gelukkige echtelieden de sleutel tot hun nieuwe huis bij de voordeur overhandigde, in dat volle zaaltje nog eens even teruggekeken op wat er in de gemeente sinds de bevrijding op het stuk van huizenbouw is gebeurd. Zijn speech, die een even duidelijke als imponerende hoeveelheid cijfers bevatte, werd besloten door het overhandigen van een gemeentelijk geschenk, een moderne elektrische klok en een bloempje; een attente bakker had later voor een grote taart gezorgd, die het 6500ste huis romig in beeld bracht. „Zij zijn de bevoorrechtsten van deze samenkomst", zei de heer Verbeek in zijn toespraak, duidend op de heer en me vrouw Stiepner: „Zij krijgen een huis; wij zijn alleen maar getuigen". Van die ge tuigen vond hij de aanwezigheid van oud wethouder W. F. Visser bijzonder ple zierig, want deze heeft immers een grote, zo niet de grootste bijdrage geleverd tot de woningbouw in Velsen. De heer Ver beek vertelde, hoe in 1947 de aanloop tot de herbouw een moeizame was en hoe zij zich afspeelde tegen de achtergrond van ruïnes en puin: 3200 huizen vernietigd en het zielental geslonken tot 20.000. Op- en neergang Het eerste „bouwjaar" 1947 zette schuch ter in met zes nieuwe woningen en van daar naar 6500 is een hele sprong geweest, die via 587 in 1948, 633 in 1949, 706 in 1950 en het topjaar 1951 (met 901 nieuwe wo ningen) leidde naar de jaren van neer gang: 522 in 1952, 890 in 1953, 678 in 1954, 581 in 1955, 515 in 1956, 437 in 1957 en in 1958 tot nu toe 104. Er zullen dit jaar heel wat nieuwe hui zen bjjkomen, merkte de wethouder op, maar over de vooruitzichten van in aan bouw komende woningen kon hjj minder optimistisch zjjn: Velsen moet tenslotte meeëten uit de schrale landelijke pot van 40.000 huizen (in 1957 waren 't er 111.000!), waarvan de provincie Noordholland er 6500 ontvangt, maar Amsterdam direct al 3500 afroomtEn daarmee heeft de ge- De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft de volgende data vastgesteld voor de examens hbs a en hbs b en de volgende gecommitteerden benoemd voor scholen uit Haarlem en omgeving: Kennemer lyceum te Overveen: hbs a, van 14 tot en met 21 juni: ds. H. van der Linde, Amsterdam, dr. D. H. Peereboom Vóller, Overveen, mevrouw A. Gerzon- Caffé, Bloemendaal. Examen hbs b, 23 tot- en met 30 juni: G. R. Veldkamp, Delft, mevrouw M. G. de Graaf-Petri, Rotter dam, dr. C. Brouwer, Haarlem. Jac. P. Thijsselyceum te Overveen: hbs a van 27 tot en met 30 juni: dr. J. S. Bart- stra, Haarlem, A. M. M. Koster, Utrecht, ds. F. L. van Duykeren, Amsterdam. Examen hbs b van 21 tot en met 24 juni: dr. J. G. Dijkman, Haarlem, dr. B. Ha- vinga, Heemstede, mevrouw H. O. H. van Lessen-Douwes Dekker, Utrecht. Gemeentelijke hogereburgerschool A te Haarlem: hbs a, van 19 tot en met 26 juni: H. J. van Wielink, Zaandam, mr. M. V. Polak, Oegstgeest, mevrouw S. Fischer- Kunst, Amersfoort. Idem, hbs b: van 24 tot en met 3 juli: A. J. van der Loo, Haarlem, mevrouw dr. N. Brongersma-Sanders, Leiden, dr. W. Schreijer, Middelharnis. Gemeentelijke hogereburgerschool voor meisjes te Haarlem: hbs b, 27 en 28 juni: J. Lamberts, Maastricht, A. J. S. van Dam, 's-Gravenhage, L. Leopold, 's-Gra venhage. Coornhertlyceum te Haarlem: hbs a, van 1 tot en met 8 juli: ds. H. van der Linde, Amsterdam, dr. D. H. Peereboom Voller, Overveen, mej. J. M. Molhuysen, Bilthoven. Idem, hbs b, van 16 tot en met 23 juni: A. J. van der Loo, Heemstede, mevr. drr M. Brongersma-Sanders, Leiden, dr. W. Schreijer, Middelharnis. Lorentzlyceum te Haarlem, hbs a, 25 en 26 juni: dr. J. S. Bartstra Sr., Haarlem, A. M. M. Koster, Utrecht, ds. F. L. van Duykeren, Amsterdam. Idem, hbs b, van 14 tot en met 21 juni: G. R. Veldkamp, Delft, mevrouw M. G. de Graaf-Peteri, Rotterdam, dr. C. Brouwer, Haarlem. Christelijk Lyceum te Haarlem: hbs a, van 14 tot en met 19 juni: dr. J. S. Bart stra Sr., Haarlem, A. M. M. Koster, Utrecht, ds. F. L. van Duykeren, Amster dam. Idem, hbs b, van 20 tot en met 30 juni: B. W. Steggerda, Delft, dr. C. F. A. Bruij- ning, Oegstgeest, mej. M. J. Francken, Huizen. Marnix van St. Aldegondelyceum te Haarlem: hbs a, van 20 tot en met 24 juni: dr. J. S. Bartstra Sr., Haarlem, A. M. M. Koster, Utrecht, ds. F. L. van Duyke ren, Amsterdam. Idem, hbs b, van 1 tot en met 5 juli: B. W. Steggerda, Delft, dr. C. F. A. Bruij- ning, Oegstgeest, mej. M. J. Francken, Huizen. Mendelcollege te Haarlem: hbs A, van 24 tot en met 28 juni: ds. H. van der Linde, Amsterdam; dr. D. H. Peereboom Voller, Overveen; mevr. A. Gerzon-Caffé, Bloe mendaal. Idem: hbs B, van 17 tot en met 21 juni: J. Lamberts, Maastricht; A. J. S. van Dam, 's-Gravenhage. Triniteitslyceum te Haarlem: hbs A, van 1 tot en met 4 juli: dr. J. S. Bartstra Sr., Haarlem; A. M. M. Koster, Utrecht; ds. F. L. van Duykeren, Amsterdam. Idem: hbs B, van 16 tot en met 20 juni: dr. J. G. Dijkman, Haarlem; dr. B. Ha vin- ga, Heemstede; mevr. H. O. H. van Lessen- Douwes Dekker, Utrecht. Rijkshogereburgerschool te Velsen: hbs A, 16 en 17 juni, dr. A. Alberts, Amster dam; mr. H. M. Kits van Hijningen, Haar lem; mevr. J. M. Scheffer-van Overveldt, Wassenaar. Idem: hbs B, van 25 tot en met 28 juni: dr. J. G. Dijkman, Haarlem; dr. B. Ha- vinga, Heemstede; mevr. H. O. H. van Lessen-Douwes Dekker, Utrecht. 77 In totaal zijn er sinds de oorlog in Velsen 6560 huizen bijgekomen. Dit wil echter nog niet zeggen, dat er ook 6560 nieuwe huizen bewoond worden, want aan de Linnaeusstraat staan zegge en schrijve veertig nieuwe flats leeg. Het zijn „speculatiehuizen", waar voor blijkbaar geen koper te vinden is. De gemeente hoopt op een spoedige oplossing, anders moet zij ingrijpen, om een einde te maken aan een toe stand, die wethouder R. Verbeek, die verantwoordelijk is voor openbare werken en volkshuisvesting „niet tole rabel" noemde. Hij vertelde er bij, dat er 408 huizen door „welgestelden" wor den bewoond, die de helft meer huur doen dan deze 40 flats. De overige lege huizen zijn inciden tele gevallen, over de hele gemeente verspreid. meente nog niet eens haar landelijk per centage binnen: het worden er in totaal 200, het hadden er 210 moeten zijn. De si tuatie wordt dus steeds moeilijker. Hiertegenover staan 1600 woningzoeken den, zo ging de heer Verbeek verder, die nog een aantal andere cijfers opsomde over het aandeel der verschillende groepen bouwers, de moeilijkheden rond curve- prijs, afmetingen en een redelijke huur be sprak. Niet voldaan Zijn tevredenheid over het bereikte was dan ook bepaald geen voldaanheid: de huidige verdeling der bouwvolumina is een kwestie van moeizaam verdelen en al zijn er dan ook 992 huizen in uitvoering, waar van verwacht mag worden, dat zij om streeks december gereed zijn (767 arbei derswoningen, 17 bejaardenhuisjes, 206 middenstandshuizen), Velsen nadert het eind van zijn latijn en de 90 nieuwe hui zen, die er dit jaar nog in de Gilden bij komen, zullen zeker geen soelaas in Noord brengen, omdat de nieuwe insteekhaven een deel der noodwoningen zal doen ver dwijnen en er dus 60 gezinnen hoe-dan- ook onderdak gebracht zullen moeten wor den met behulp van de 90 nieuwe Gilden huizen. In percenten en tegen het landelijk, ge middelde gezien, slaat Velsen geen slecht figuur: de woningbezetting is hier niet on gunstig en de huizenvoorraad nam (met 70,6 percent) iets sneller toe dan de bevol king (met 68,2 percent). Hetgeen echter weer niet zeggen wil, dat het euvel der inwoning vermindert: „Elke keer als we weer een aantal gevallen hadden kunnen helpen, moesten we merken, dat er een groter getal nieuwe bijkomt". De heer Verbeek kwam dan ook tot de conclusie, dat meer ruimte in de woning bouw dringend nodig is. Naar de vlaggen Overstappend op het genoeglijk moment van de overdracht dezer 6500ste nieuwe woning, wenste hij het echtpaar, dat het huis Radarstraat 26 kreeg toegewezen, ge luk, de hoop uitsprekend, dat huurder en „huisbaas" het goed met elkaar zouden mogen vinden. De wethouder memoreerde vervolgens de bergèn werk, die er verzet zijn rond de 6500 nieuwe huizen en hij prees in dit ver band allen uit de gemeentelijke diensten zowel als uit de bouwnijverheid, die hun krachten daaraan hebben gegeven van gemeentelijke directeuren tot aannemers en van architecten tot arbeiders. Nadat de elektrische klok en het bou quet overhandigd waren, trok men in op tocht met het echtpaar Stiepner voorop naar de beide vlaggen de Velsense (zon der het Agnus Dei) en de nationale «aar het huis aan de Radarstraat, waar de sleu tels aan de heer des huizeS werden over handigd. Om vervolgens het nieuwe home te bekijken, waar mevrouw Stiepner lich telijk beduusd ook nog een taart kreeg en vele malen gefotografeerd werd. T.V.IJ. geeft uitvoering in het Patronaatsgebouw Vrijdag 18 april geeft T.V.IJ. uit IJmui- den een gymnastiek-uitvoering in het Pa tronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg. ADVERTENTIE De grootste sortering vindt u bij KENNEMERLAAN 19 TEL. 6317 Zaterdagmorgen worden de Velser school voetbal wedstrijden beëindigd. Voor de B-afdeling worden twee wedstrijden gespeeld, n.l. Willem de Zwjjgerschool RHBS en Creutzberg ULOSt. Willibror- dus ULO. Beide „thuisclubs" hebben uit 3 wed strijden 5 punten behaald. Ongetwijfeld krijgen de Zwijgers het het zwaarst, want de RHBS is met haar vier punten zeker nog niet kansloos. In de C-afdeling zullen de Technische School 1 en de Creutzberg ULO 2 elkaar de kampioenstitel betwisten. We geven de Techniekers de beste kansen. Voor de verliezersronde van afdeling D komen het vierde elftal van de Willem de Zwijger ULO en het derde elftal van de Technische School tegenover elkaar te staan. Hier houden we het op de ULO-ers. Het tweede elftal van de Technische School en de St. Adalbertschool binden de strijd aan om de „echte" kampioenstitel van de D-afdeling. De doelman van de Adalberters heeft in de drie door zijn elf tal gespeelde en gewonnen wedstrij den nog geen enkele keer de bal uit het net behoeven te vissen. Wij verwachten dan ook, dat deze VGLO-ers de beslis singswedstrijd zullen winnen. Respectievelijk met 5 gewonnen wed strijden plus 1 gelijkspel en 3 gewonnen wedstrijden plus evenveel gelijke spelen zijn in afdeling E de teams van de St. Franciscusschool en de Clara Sternschool doorgedrongen tot de finale. Naar onze mening liggen hier de kansen van de St. Franciscusspelers het gunstigst. In verband met de aansluiting van een gedeelte van de Noorderlaan op het ver keersplein in de Grote Hout- of Konings weg te Velsen-Noord achten B. en W. het van belang, dat de gemeente de eigendom van dit weggedeelte, gelegen ter hoogte van de Da Costaschool, krijgt. Het rijk heeft zich bereid verklaard dit stuk weg om niet in eigendom en in be heer en onderhoud aan de gemeente over te dragen. Voor het overnemen door de gemeente van het beheer en het onderhoud van het weggedeelte zal het rijk een bedrag van 100,aan de gemeente betalen. Opslagplaats naast winkel I Jfljy nrr Voor de bouw van een magazijn voor opslag van winkelartikelen en -waren heeft de heer D. Kat te Velsen-Noord de gemeente verzocht aan hem te verkopen het terrein aan de Coymansstraat (onge veer 275 m 2). Dit verzoek kan naar de mening van B. en W. worden ingewilligd. De verkoopprijs van deze grond is be paald op 13,50 per m 2, met welke prijs de gegadigde heeft ingestemd. Bij de commissie van overleg van de drie middenstandsbonden zijn onlangs verzoe ken van kruideniers en slagers binnenge komen om hun winkels voortaan zaterdag middag vroeg te sluiten, in plaats van de thans op een dag midden in de week ver plichte ochtend- of middagsluiting. Na uitvoerige besprekingen kwam de commissie tot de conclusie dat de verzoe ken onder de huidige omstandigheden niet kunnen worden ingewilligd. Tijdens het overleg, dat is gepleegd met alle vertegen woordigers uit de levensmiddelenbranche, bleek, dat slechts de kruideniers en de sla gers voorstanders zijn van een vroege win kelsluiting op zaterdagmiddag. Men wenst langzamerhand een geheel vrije zaterdag middag mogelijk te maken en daarvoor in de plaats zou dan bijvoorbeeld een extra koopmiddag of -avond kunnen worden in gesteld. Hoewel alle begrip werd gevonden voor de door kruideniers en slagers aangevoerde argumenten als het schoonmaken van de winkels na de sluiting, waarvoor volgens het Werktijdenbesluit geen personeel mag wor den aangehouden, en de verzoeken alles zins sociaal verantwoord werden geacht, meent de meerderheid van de middenstan ders, dat een vroege sluiting op zaterdag middag niet is door te voeren. Sluiting van de kruideniers- en slagerswinkels alleen is evenmin mogelijk, daar dit ongetwijfeld zou doorwerken in de overige levensmid delenbranches. De algemene mening, die bij de bespre kingen aan de dag trad was, dat men met de vroege sluiting inbreuk zou maken op de in Nederland ingeburgerde koopge woonten. Melkslijters, winkels van alcohol houdende dranken, chocolaterieën en der gelijke zetten juist op zaterdagmiddag meer om dan op normale werkdagen. De middenstandsbonden vrezen bovendien, dat een dergelijke maatregel het begin wordt van de vijfdaagse werkweek. Zij zien bo vendien verderstrekkende gevolgen en noe men slechts, dat velen op zaterdagmorgen een snipperdag zullen nemen om bood schappen te kunnen doen. Ook de federatie van slagerspatroons bonden heeft de kwestie besproken. Naar- aanleiding van de conclusie waartoe de commissie van overleg van de midden standsbonden kwam, besloot de slagers federatie niet over te gaan tot het sluiten van de slagerijen op zaterdagmiddag. In aanwezigheid van een groot aantal belangstellenden, waaronder het vrijwel voltallige met vijf bussen aangevoer de personeel van de rederij Frank Vro lijk, is in Leiden de nieuwste Scheve ningse trawllogger, de Sch. 242 „Huiber- tje" te water gelaten. Het was mevrouw M. Vrolijk-Van Nieuwkerk, die de doopplechtigheid ver richtte. Het ceremonieel verliep feilloos. De Sch. 242, waarop Zier Blok schipper wordt, is het tweede schip dat voor. de, rederij Vrolijk bij de N.V. Scheepsbouw en Reparatiewerf „De Hoop", voorheen Gebr. Boot, wordt gebouwd. Het andere, de Sch. 64 „Frank Vrolijk"' maakt dins dag 15 april zijn proefvaart. De twee zusterschepen worden voorzien van de allernieuwste snufjes op het ge bied van technische apparatuur. Het zijn de eerste vissersschepen in ons land, die zijn uitgerust met een „automatische piloot". OP DINSDAG 20 MEI of op donderdag 22 mei zal het scheepvaartverkeer in de IJmuidense havenmond en naar en van Amsterdam weer worden stilgelegd ten behoeve van getijmetingen, die nodig zijn voor hydraulische onderzoekingen met betrekking tot het plan voor de aanleg van de nieuwe havenmond te IJmuiden. Vorig jaar werd het scheepvaartverkeer eveneens op één dag het was de veertiende juni stilgelegd. Ook de vissersschepen, die uit de Vissershaven en Haringhaven komen of bestemd zjjn voor een van deze havens, zullen niet in de havenmond mogen komen en het vertrek of de binnenkomst dus moeten uitstellen. De directie Noordholland, arrondissement Noordzeekanaal, van de Rijkswaterstaat heeft meegedeeld, dat het onderzoek van vorig jaar zeer belangrijke gegevens heeft opgeleverd. Rijkswaterstaat kreeg toen een goed inzicht in de combinaties van de spui- circulaties binnen in het havenbekken van IJmuiden en de mondingscirculatie bij de pieren. Bovendien heeft men toen de ligging van de kenteringsvlakken voor en vlak bij de haven goed kunnen bestuderen. Thans is een tweede meting nodig. Het spuien zal nu ook worden gestaakt. Deze Culturele Agenda voor de week van 13 t/m 19 april. 14 t/m 19 APRIL Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. 14 t/m 19 APRIL Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Hei- destraat IJmuiden-Oost geopend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); don derdag 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, fi liaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. 14 APRIL Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Velsen: ledenvergadering in de Da Costaschool, Velsen-Noord, 20 uur. Ned. Ver. v. Huisvrouwen, afd. Sant poort: bijeenkomst in de zaal van het badhuis „De Spaarnberg" aan de Wuste- laan, 14 uur. 15 APRIL Veiser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur: toneelvoorstelling in het Rex Theater te IJmuiden-Oost door het Rotterdams Toneel. 18 APRIL Fotokring Velsen, 20 uur: bijeenkomst in het Cultureel Gebouw te IJmuiden. 19 APRIL Toneelver. Jan van Dommelen, 20.15 uur: toneelvoorstelling in zaal Zomer- lust te Santpoort. IJmuider Harmonie, 20 uur, Patronaats gebouw IJmuiden-Oost, concert. Bioscopen: Rex geen opgave ontvangen. Thalia: Tot en met zondag „Anastasia". Zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur. Zondagmiddag „De verlaten wigwam". Maandag tot en met woensdag „De kille doder", 20 uur. Donderdag om 20 uur in een speciale voorstelling „Désiree". meting zal nu uitsluitsel moeten geven over de werkelijke krachten, die werken en over de wijze, waarop deze factoren in de toekomst het beste zijn te beperken. Op 20 of 22 mei Rijkswaterstaat heeft deze week de direc teur van havens en handelsinrichtingen te Amsterdam verzocht om te bevorderen, dat de belanghebbenden andermaal aan deze proef zullen meewerken in die zin, dat nogmaals de scheepvaart gedurende een periode van dertien uur op 20 of 22 mei zal worden stilgelegd. Het hangt van de weersomstandigheden af welke datum wordt gekozen. Dertien uur gestremd Wanneer de proef op dinsdag 20 mei wordt gehouden, zal de scheepvaart ge stremd zijn van 's morgens zeven uur tot 's avonds acht uur. Wanneer de stremming op 22 mei doorgaat, wordt de haven 's mor gens om acht uur gesloten en mogen de schepen 's avonds om acht uur binnen komen. De data zijn gekozen omdat deze vallen in een springtijperiode. DKV ontmoet SDO II Na een rustperiode van vier maanden ontmoet de christelijke korfbalvereniging DKV te IJmuiden zaterdag op eigen veld de reserves van het Hillegomse SDO. Voor beide teams staat heel wat op het spel: het voorlopig bezetten van de onder ste plaats. Momenteel is het DKV dat met één winstpunt minder deze plaats bezet. Van de LJmuidênaren mag dan ook ver wacht worden, dat zij alles in het werk zullen stellen om deze ontmoeting in winst om te zetten. Het feit, dat de ontmoeting in IJmuiden plaats vindt, is woor DKV, die alle punten in thuiswedstrijden heeft be haald, een voordeel dat net de doorslag kan geven. DKV verschijnt als volgt: Dames: M. Zorgdrager, J. Streefland, J. Kramer, R. Brouwer, M. Stoker en A. Zwaan. Heren: A. Haasnoot, J. Brink, M. v. Veelen, K. Ledoe, W. Ras en T. Oldenmark. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft de data vastgesteld voor de eindexamens gymnasia en de ge committeerden benoemd. Kennemer Lyceum te Overveen: 9, 10, 12 en 13 juni; dr. Ph. G. Gunning, Amersfoort, dr. R. Schokker, Harderwijk, dr. L. Plaut, Groningen en prof. dr. ir. T. Y. Kingma Boltj es, Amsterdam. Jac. P. Thijsselyceum te Overveen: 6 en 7 juni; mevr. prof. dr. C. J. de Vogel, Utrecht, prof. dr. A. G. H. Bachrach, Lei den, prof. dr. H. R. Woltjer, Amsterdam, prof. dr. P. M. Endt, De Bilt. Gemeentelijk gymnasium te Haarlem: 2, 3 en 4 juni; prof. dr. H. P. Blok, Oegstgeest, prof. dr. P. H. Winkelman, Voorburg, prof. dr. G. Wielenga, Amsterdam, dr. J. B Schute, Amsterdam. Coornhertlyceum te Haarlem: van 24 juni tot en met 1 juli; prof. dr. D. Loenen, Amsterdam, dr. J. B. Drewes, Rijswijk, prof. dr. H. C. van der Hulst, Oegstgeest, dr. P Hartman, Groningen. Lorentzlyceum te Haarlem: 30 juni en 1 juli; prof. dr. A. D. Leemaan, prof. dr. A. H. van der Weel, dr. ir. D. J. Hofsommer, allen Amsterdam. Christelijk Lyceum, Emmakade te Haar lem: 28, 30 juni en 1 juli; prof. dr. J. C Bruijn, prof. dr. C. H. Ebeling, beiden Am sterdam, ir. A. H. Foest, Naarden, dr. P Hartman, Groningen. Christelijk lyceum Marnix van Sint Al- degonde te Haarlem: 9 tot en met 13 juni; prof. dr. D. Loenen. Amsterdam, prof. dr A. de Buck, Leiden, prof. dr. H. C. van der Hulst, Oegstgeest, prof. dr. P. M. Endt, De Bilt. R.K. Lyceum voor meisjes „Sancta Ma ria" te Haarlem: van 2 tot en met 5 juni; mevr. prof. dr. C. J. de Vogel, Utrecht, prof. dr A. G. H. Bachrach, Leiden, prof dr. H. R. Woltjer, Amsterdam, prof. dr. E J. Slijper, Amsterdam. Triniteitslyceum te Haarlem: van 23 tot en met 30 juni: dr. Ph. G. Gunning. Amers foort, dr. H. Schokker, Harderwijk, prof dr. H. R. Woltjer, Amsterdam, dr. W. G. Perdok, Groningen. R.K. gymnasium van het Bisschoppelijk Seminarie te Heemstede: van 24 tot en met 30 juni; prof. dr. A. J. Goemans, Nijmegen, dr. F. W. N. Hugenholtz, Oegstgeest, dr P. A. Okken, Assen. Gymnasium Felisenum te Velsen: 2, 3 en 4 juni; prof. dr. C. W. Mönnich. prof. dr. A. Reichling, prof. dr. J. Popken, allen Amsterdam. R.K. gymnasium „Missiehuis Driehuis" te Velsen: 19, 20 en 21 juni; dr. J. M. van Buytenen, Amersfoort, prof. dr. H. Smits kamp, prof. dr. F. van der Blij, Bilthoven In de dansschool van Martens in IJmui den zal op 25 april een medal-test voor be ginners worden gehouden. Dit zal dan de eerste keer zijn dat een dergelijke test in IJmuiden zal worden gehouden. Een jury lid van de bond van dansleraren zal de prestaties beoordelen. Als de deelnemers er in slagen een bepaald aantal figuren van de tango, de Engelse wals en de quick step naar behoren uit te voeren krijgen zij een getuigschrift en een bronzen dans- figuurtje. Gezin krijgt voorlopig bovenetage Neptunusstraat 36 Een Velsenaar heeft een verzoek aan B. en W. gericht om in aanmerking te mo gen komen voor het huren van het leeg staande bovengedeelte van het pand Nep tunusstraat no. 36 te IJmuiden. Hoewel dit pand voor afbraak bestemd is, hebben B. en W. er geen bezwaar tegen dat het gedeelte tijdelijk wordt verhuurd, waardoor aan hem en zijn gezin althans voorlopig voldoende huisvesting kan wor den verschaft. B. en W. stellen de raad voor het ge deelte van het pand tot wederopzegging te verhuren voor de huurprijs van ƒ7,per week. Bridgeclub „De Gieteling" De wédstrijden om het clubkampioenschap van de bridgeclub „De Gieteling", die het gehele win terseizoen geduurd hebben, zijn thans geëindigd, waarbij de volgende resultaten werden behaald: Parenwedstrijden: Afd. A: 1. (tevens clubkam pioen) StiphoutBraam: 2. SchuurmanVermeu len en 3. Reymer—Konz. Afd. B: 1. K. en C. Hoo- geboom; 2. SchaafsmaKroonsberg; 3. echtpaar Gerssen. Afd. C: 1. echtp. Fris; 2. echtp. Stiemer; 3. KeijserBrons. Afd. D: 1. dames SpitsKok; 2. Wessels—Zonderman; 3. echtp. Stor. Duplicatewedstrijden: Afd. A: 1. (tevens club kampioenschap) SchuurmanVermeulen en Stip houtBraam; 2/3/4. mevr. WetselaarVeenstra en mevr. KeijseBaggerman, echtpaar Thomas en K. en C. Hoogeboom, echtp. Gerssen en Tabak Kleijn. Afd. B: 1. KorsmanVlotman en Reij- merKonz; 2. MartiniusDe Graaff en Spijker— v. d. Lee; 3/4. dames SpijkerKleijn en dames BaisGutteling, dames Belterman—Reijmer en LeijsenGeerlings. Op 8 april werden de kampioenen gehuldigd en mochten uit handen van de voorzitter de wis selbekers in ontvangst nemen. Ook de overige prijswinnaars werden beloond met ereprijzen. Op 15 april wordt aan een voorjaarscompetitie be gonnen. Elektricien door steekvlam getroffen na kortsluiting De elektricien J. G. S. uit Wijk aan Zee is woensdagavond in de Oxystaalfabriek op het terrein van de Hoogovens in IJmui den getroffen door een steekvlam bij het repareren van een Giethalkraan. Met brandwonden aan zijn handen en gelaat werd hij naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk overgebracht. Toen de man namelijk een storing aan de giethalkraan wilde verhelpen door een metalen veertje in een automaat te plaatsen ontstond er kortsluiting. Van 10 februari tot 10 maart heeft ter secretarie ter inzage gelegen de herziening van het uitbreidingsplan-in-onderdelen „Nieuw-IJmuiden". Gedurende deze ter mijn zijn tegen dit ontwerp geen bezwaren ingebracht. B. en W. stellen de raad nu voor deze herziening vast te stellen en daarop van toepassing te verklaren de schadevergoe dingsverordening Velsen. „Tot wederdienst bereid" Onder regie van J. W. v. d. Mey geeft de toneelvereniging „Havenkwartier" op za terdag 19 april in het Kennemer-theater te Beverwijk een opvoering van het blij spel in drie bedrijven „Tot wederdienst bereid". Men schrijft ons: Toen in het najaar van 1947 de gemeentelijke huishoudschool te Velsen haar taak onder de jonge vrouwe lijke jeugd in Velsen aanving, werd uit een lange rij sollicitanten, mej. M. Breg man als directrice benoemd. Het bleek al spoedig dat haar taak in de wel zeer kleine ruimte van een halve kleuter school niet gemakkelijk was. Met moed en volharding heeft zij deze taak ter hand genomen en toen in oktober 1953 de nieuwgebouwde school in gebruik kon worden genomen, was dit ook voor haar een blij gebeuren. Onder haar bekwame leiding kwam het huishoudonderwijs in Velsen tot grote bloei. Het* was echter nooit in de eerste plaats „de school" die haar belangstelling had, maar wel het jonge meisje, dat aan haar zorgen werd toevertrouwd: hoe wist zij bijvoorbeeld bij het mee-bepalen van rapportcijfers, on wil en onmacht van elkaar te onderschei den. Ook haar dagelijkse medewerkers (sters) hadden haar volle belangstelling. Met haar gulle lach en een kwinkslag wist zij vele moeilijkheden te overwinnen. In de commissie van toezicht hechtte men veel waarde aan haar adviezen en nooit heeft zij één vergadering verzuimd. Nu is na een lang en dapper gedragen lijden haar leven geëindigd. Wij achten het ons allen een voorrecht met haar te hebben mogen samenwerken. De commissie van Toezicht en het gezamenlijk personeel. Groot feest van VTG met toneel, muziek en dans Zaterdagavond 19 april zal in café-res taurant „Royal" aan de Kennemerlaan in IJmuiden het lustrum van de Velser Ta feltennis Club worden gevierd met kienen, toneel, muziek en dans. Plantsoen naast Elout van Soeterwoudeschool De grond tussen de Uranusstraat en de Eenhoornstraat in IJmuiden (ongeveer 630 m2) zal in verband met de tot stand ge komen bouw van de Elout van Soeter- woude school op het aangrenzende terrein, overeenkomstig de bestemming van plant- soenaanleg worden voorzien. IJmuider Harmonie geeft concert met cabaret De IJmuider Harmonie zal zaterdag 19 april in het Patronaatsgebouw in IJmui den-Oost onder leiding van dirigent J. Groot een uitvoering geven met mede werking van het Helders cabaretgezel schap „Caroussel". ADVERTENTIE Voor zeer aparte modellen naar Koningsplein 8 - Tel. 4540 - IJmuiden VELSEN VRIJDAG 11 APRIL Thalia: „Anastasia", 20 uur. Rex: Geen opgave. Openbare leeszaal en bibliotheek: Ge opend van 1012.30, 14.3017.30 en 19 21 uur; filiaal open van 1417 en 1921 uur. R.-K. leeszaal en bibliotheek IJmuiden: Geopend van 14.3017.30 en 1921 uur. Jeugdbibliotheek van 1617.30 uur. R.-K. leeszaal en bibliotheek Velsen- Noord: Geopend van 1417 en 1921 u. Raadhuis: Spreekuur wethouder van financiën, 1112 uur. ZATERDAG 12 APRIL Thalia: „Anastasia", 19 en 21.15 uur. Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: ge opend van 1012.30 en 14.3017.30 uur; filiaal open van 1012 en van 1417 uur. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden: geopend van 14.3017.30 uur. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek Velsen-N.: geopend van 1417 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 11 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De familie Trapp". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Casino de Paris". W.B. Theater, 20 uur: „Jacht op goud en ivoor". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". De Groentenbeurs, 20 uur: Hollandse Maatschappij voor Landbouw, lezing. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.3020 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.30—19 uur. ZATERDAG 12 APRIL Bioscopen: als vrijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Concert Be verwij kse Harmoniekapel, met medewer king van het Langedijker Cabaretgezel schap. De Groentenbeurs, 20 uur: Vergadering Polderbestuur. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Dansavond boven 18-jarigen. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1012 en 1517 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1012 en 15 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30—16.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 en 1417 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 15 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.30—19 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7