K.M.A.C. luidde de lente in met een ingewikkelde puzzelrit Vanmorgen in de vishal en op zee Havenberichten Kinderen, volwassenen en minder-validen op het appèl Amsterdamse Beurs '7 De schoolvoetbal roit in Beverwijk niet meer Beverwijkse Harmoniekape! gaf vlotte uitvoering Klaverjas-vijfkamp werd met feestavond besloten Watervliet verloor eervol van Groen Geel in Wormer A. J. Hogema vierde zijn koperen priesterfeest Ingelanden Wijkermeer- polder bijeen Bekend damliterator overleden „Simson" maakt woensdag proeftocht op Noordzee Meifeest van de P.v.d.A. IJmond-heren struikelden in Zandvoort Ruiterdiploma's te Velsen uitgereikt Luchtverkeer naar Tokio Rusland op Osaka-beurs Scheepvaart MAANDAG 14 APRIL 1958 Van het stralend mooie lenteweer heb ben gistermiddag velen genoten, ook tij dens de puzzelrit die door de Kennemer Motor en Auto Club was uitgezet. Dit puzzelritje vormde het begin van de lente-activiteiten die door de KMAC wor den georganiseerd en tientallen motorrij ders en automobilisten hadden hun vehi kels uit de stal gehaald en weer rijvaar- dig gemaakt. De route, die door een uiter mate vakkundig lid van de club was uit gezet zat zeer moeilijk in elkaar en gaf de deelnemers ruimschoots de gelegenheid om strafpunten op te lopen. Zich melden bij een route-controle stond gelijk met het incasseren van vijfentwintig strafpunten en het missen van een controle leverde eenzelfde aantal strafpunten op. Een ge miste tijdcontrole was nog duurder: vijf tig strafpunten. Terwijl de deelnemers hun hersenen lieten kraken over de moeilijk heden van het parcours, stonden de con troleurs listig opgesteld te gnuiven als er weer eentje voorbij stoof om even later met slippende wielen te draaien en zijn fout goed te maken. In totaal waren er vijftien controlepos ten opgesteld en moest er worden gere den met een gemiddelde van 36 km, dus, zegt de leek dan: „da's te doen...", maar vraag het aan elke puzzelritrijder: die zal zeggen, dat het maar „net an" gaat, ter wijl er dan in de bebouwde kom nog re kening moet worden gehouden met de ma ximum snelheid. Het gehele parcours be droeg ongeveer 74 km, zodat de deelnemers er twee uur en twee minuten over moch ten doen. De eerste man kwam echter veel eer der binnen, maar die verloor grandioos, want hij was als twintigste gestart. De echte prijswinnaars, geheide rotten in het vak, kwamen er ook al niet zonder straf punten door, zodat de eindstand er niet erg rooskleurig uitzag. De voorzitter van de KMAC, de heer J. Esser hield achteraf in het clublokaal van Café Timmer aan de Meer een nabeschou wing over de rit, waarbij menig „knel punt" toen ineens duidelijk werd. Tijdens deze beschouwing kwamen de heren van de rekenkamer reeds met de uitslagen voor Zaterdag zijn de schoolvoetbal wedstrij den in het rayon Beverwijk-Velsen-Noord geëindigd met de finales in de C en D-af- delingen. In de C-afdeling werden gespeeld K.K. LTS 1Openbare ULO 1 0-4; RHBS 1 Duinwijk ULO 2-1. De Openbare ULO werd hier kampioen. In groep D luidden de uitslagen in de winnaarsronde: RHBS 2Openb. VGLO 1-2. Laatstgenoemde werd kampioen. In de verliezersronde werd nog gespeeld Openbare ULO 2R.K. ULO 3 3-2. De R.K. ULO 3 werd kampioen in de verlie zersronde. De heer W. Schipper heeft de prijzen uitgereikt. De heer H. L. Diederiks sprak de teams namens Volksonderwijs toe. In het Kennemertheater te Beverwijk concerteerde zaterdagavond de Bever wijkse Harmoniekapel onder leiding van haar dirigent, de heer H. N. van Ossen bruggen. Een talrijk gehoor, waartoe ook de heer J. G. S. Bruinsma, burgemeester van Be verwijk en beschermheer der kapel, be hoorde, heeft de muzikale prestaties aan dachtig gevolgd en de zorgen van het be stuur, gewekt door het samenvallen van deze uitvoering met het televisie-optreden van de heer Toon Hermans werden klei ner naarmate de zaal zich meer vulde om uiteindelijk geheel te verdwijnen en veld te ruimen voor een blijmoediger stemming over het welslagen van haar programma. Met een driftige mars de keuze was gevallen op „Washington Grays" van Gra- fula werd het concert geopend, dat zich in het bijzonder kenmerkte door de hoge eisen die het aan dirigent en corps stelde. De wilde klankorgiën afgewisseld met lyrische episoden van de ouverture „Ben- venuto Cellini" toonden duidelijk het ge durfde van de samenstellers; de uitvoe renden stelden echter niet teleur al was een korte explicatie van de inhoud der ouver ture voor de toehoorders niet overbodig geweest. Vervolgens gaf de kapel een uitvoering van een lyrische Suite van Edward Grieg. Blijkens een mededeling van de dirigent was dit een werk dat ingestudeerd werd voor het muziekconcours. Met twee delen uit de symphonie no 5 ,.Aus der neuen Welt" van Antonin Dwor- sjak kwam de kapel tot het einde van een uitvoering waarvoor de toehoorders met een hartelijk applaus hun dankbaarheid toonden. Na de pauze werd de luchtige zijde van deze avond alle eer aangedaan door het Langdedijker Cabaretgezelschap. In een vlot tempo voerden zij hun sketches en liedjes op en het succes was in niet gerin ge mate te wijten aan het Westfriese dia lect dat vanzelfsprekend in vele passages de geestige eerste viool speelde, blijkbaar zeer tot genoegen van de aanwezigen die na het ernstige concert behoefte gevoel den zich door het blijde te laten verove ren. De avond was al bijna verstreken toen allen zich voor een gezellig bal op de dans vloer konden wagen. De vrouwengroep van de P. v. d. A. over de gemeenteraadsverkiezingen De leden van de Beverwijkse Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid komen r> dinsdag 15 april in de slöjdzaal van de Zeewijkschool bijeen om te gaan praten iver de gemeenteraadsverkiezingen. Ook ^al nog gesproken worden over de Gewes telijke Buitendag. Deze wordt gehouden op 8 mei in Hilversum. Mevrouw Straal- nan-Kremer en Evert Vermeer zullen ,aar komen spreken. „Excelsior" geeft binnenkort weer een uitvoering De christelijke mondaccordeonvereni- ng „Excelsior" te Heemskerk geeft op derdag 26 april in zaal Dam een uitvoe- ng. Medewerking hieraan wordt ver end door een cabaretgroepje. Het geheel aat onder leiding van Eddy Teer. de dag, waarmee van hun zijde een snel heidsrecord werd gebroken: In de afdeling motoren werden de prij zen toegekend aan: 1. J. v. d. Heyden, Koog aan de Zaan, 104 s.p. 2. A. Prins, Purmerend, 112 s.p. 3. E. Koomen, Wormerveer 119 s.p. 4. A. Langeraar, Koog aan de Zaan, 141 s.p. 5. A. Gootjes, Beverwijk, 144 s.p. en 6. J. Los, Beverwijk 145 s.p. Bij de auto's gingen de prijzen naar: 1. E. Wijkstra, Wijde Wormer, 81 s.p. 2. J. Koopman, Wormerveer, 101 s.p. 3. J. de Graag, Haarlem, 104 s.p. 4. B. Stroyckens, Bentveld, 105 sp.p. en 5. L. Visser, Lisse 107 s.p. Deze wedstrijd telde mee voor het dis trictskampioenschap. De man, die met 375 strafpunten zijn tochtje uitreed, kwam na tuurlijk niet in aanmerking voor een prijs, al dacht hij van wel! Zaterdagavond had in zaal Hoogerwerf te Beverwijk een feestavond plaats die georganiseerd was door de Klaverjasclub „Holland Sport". Dit was de afsluiting van een vijfkamp waaraan de volgende verenigingen deel namen: „Holland-Sport", „Hollandia" en ,,'t Hoekje" uit Beverwijk en „Pelt en Hooykaas" en „Geel Zwart" uit Velsen. Gezien het grote succes van deze vijf kamp zal binnenkort een zeskamp worden gehouden. De heer J. Muis kon een groot aantal belangstellenden welkom heten, hij deelde mede dat zijn vereniging „Holland Sport" op zaterdag 17 mei een drive zal organi seren waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. Hiervoor zijn waardevolle prijzen beschikbaar gesteld. Het programma van deze avond werd verzorgd door de inmitator Tonny Schelle- vis, die op zijn bekende wijze de aanwezi gen prettig bezig hield. Een gezellig or kestje zorgde voor de dansmuziek Vrijdag op zee Tussen 60 en 59 noorderbreedte, waar de meeste trawlers visten, was het vrij dag goed weer. De vangsten bedroegen echter slechts van 150 tot 100 manden ma kreel, verse haring en schelvis per et maal. De Francina van Katwijk meldde een trek van een pakje, de Vios I een trek van twee pakjes, de Drie Gebroeders een vangst van 90 manden wijting en ma kreel van drie trekken, de Medan een vangst van 80 manden makreel en schel vis van vier trekken, de Job Gouda een vangst van 200 stuks kabeljauwen en 10 manden schelvis van een trek en de Elie een trek van 40 manden schelvis en ma kreel. De Amsterdam en Polderman gin gen ter visserij. De loggers en kotters op de kust vingen per etmaal 160 tot 100 kg. tong en 8 tot 10 manden schol. Bij de Pitt- boei en de boei P. 4 bestonden deze et maalvangsten uit 150 tot 200 kg tong en 5 tot 6 manden schol. Een slechte visse rij, die wel tot uiting kwam in de aanvoe ren van zaterdag en maandag: weinig schol en tong. Zaterdag op zee Ook zaterdag werd döor de schepen goed weer gemeld. De meeste schepen visten nu tussen 60 en 58 noorderbreedte. De vangsten waren op enige plekjes iets be ter. De etmaalvangsten reikten deze dag van 120 tot 300 manden makreel, schelvis en wijting. De Vios I deed drie trekken voor 100 manden makreel en schelvis, de Me dan drie trekken voor vier pakjes en de Drie Gebroeders drie trekken voor vier pakjes. De trawler „Allanwater" meldde als dagvangst ondermeer 300 manden ma kreel. Op de kust vingen de loggers en kotters van 130 tot 100 kg. tong en 12 tot 10 mand jes schol. Bij de Pittboei bestonden deze vangsten uit 240 tot 200 kg. tong en 5 tot 6 manden schol en een mandje tarbot. Bij de P.-boeien vingen deze scheepjes 200 tot 150 kg. tongen en 4 tot 5 mandjes schol. Thuisstomend waren voor de markt de Beatrice en Job Gouda; naar zee ging on dermeer de „Emma". Naar Noorwegen Opnieuw is weer 'n eenheid uit de drijf- netvloot afgevoerd: de IJM. 75 „Gorre- dijk" van de n.v. Visserijonderneming v. h. J. C. Pronk. Het schip is verkocht naar Noorwegen, waar het als een vrachtvaar- dertje in de vaart zal komen. Actieve overheid Ernstige tegenslag hebben de Noorse vissers dit jaar in het haringseizoen be leefd. Geconstateerd kan worden dat dit seizoen, dat thans is beëindigd, verre van bevredigend is geweest. Gewoonlijk wordt per jaar 10.000.000 hectoliter haring aan gevoerd; dit jaar was het slechts 3.600 000 hectoliter. De resultaten zijn nog ongun stiger wanneer men beziet, dat het totaal der investeringen en de exploitatiekosten is gestegen en dat de opbrengst van de vangst over een groter aantal vissers dan in vorige jaren moet worden verdeeld. In verband hiermee heeft de Noorse regering onmiddellijk plannen ingediend in het par lement om aan deze vissers steun te ver lenen in de vorm van door de Noorse Bank te garanderen leningen ter bestrijding van de uitrustingskosten. Jaarvergadering Te Utrecht wordt op zaterdag 3 mei de jaarvergadering gehouden van de Neder landse Vissersbond. Hiertoe komen de le den bijeen om half elf 's morgens in Espla nade. Mr. J. S. Biesheuvel, secretaris van het Landbouwschap zal een cuaserie hou den over de Euromarkt. Voorts komen de jaarverslagen van secretaris en penning meester aan de orde. De rondvraag zal zoals gebruikelijk op deze vergaderin gen ongetwijfeld weer het moment zijn om tal van vraagstukken in de visserij aan te snijden. Zondag op zee Ook zondag was het om de Noord goed weer, maar overal werd mist gemeld. De vangsten van de trawlers waren van 300 tot 200 manden schelvis en makreel. De „Elie" ving van twee trekken 300 manden schelvis en wijting. De Katwijkse Fran cina ving van vrijdagmorgen tot zondag morgen 800 kisten schelvis en wijting. De Vios meldde zondag nog een trek van twee pakjes. De Francina ging intussen thuis- stomen met 1500 kisten vis, waarbij 1000 kisten schelvis, 400 wijting, 30 makreel en 70 kool en gul. Ook de Elie was aan de thuisstoom bezig. Vandaag grote aanvoer Er was vanmorgen te IJmuiden een flinke aanvoer: ruim 7200 kisten, waarbij 1800 kisten schelvis, 2100 makreel, 300 verse haring en 1000 wijting. De KW. 176 (van 1 april) liep binnen met 365 kisten, waarbij 165 schelvis, 100 makreel, 60 wijting; de IJM. 2 „Herman" (van 1 april) met 1210 kisten, waarbij 210 schelvis, 700 makreel, 100 verse haring en 100 wijting; de KW. 81 (van 1 april) met 380 kisten, waarbij 200 schelvis, 80 wijting; de KW. 82 (van 1 april) met 650 kisten, waarbij 200 schelvis, 230 makreel, 30 verse haring en 130 wijting; de KW. 122 Arie Ouwehand (van 3 april) met 1065 kisten vis, waarbij 210 schelvis, 490 schelvis, 40 haring en 220 wijting; de IJM. 72 Bea trice (van 31 maart) met 720 kisten, waar bij 140 schelvis, 250 makreel, 70 haring, 130 wijting; de KW. 123 (van 1 april) met 465 kisten, waarbij 120 schelvis, 160 ma kreel, 135 wijting en tenslotte de Job Gouda (van 3 april) met 885 kisten, waar bij 185 schelvis, 365 makreel, 35 verse haring en 210 wijting. De kotter- en log- gervloot zorgde voor 25.000 kg tong en 600 kisten schol. De vloot bestond uit 53 schepen. Voor de export De buitenlandse handel nam de regels grote kabeljauw af voor f 128f 92, kleine voor f 64f 46, kisten grote kabeljauw voor f 134—f 100 en kleine voor f 120f 98. De grote schelvis deed f 27f 42, groot middel f 28f 43. De grote tong bracht per kg f 3,20f 3,40 op, grootmiddel f 3,40 f 3,50, kleinmiddel f 4f 4,30, tong 1 f 4,20—f 4,30 en tong 2 f 3,90—f 4,10. De tarbot bracht f 3,70f 4,20 op. Het binnenland in De binnenlandse handel betaalde voor de verse haring f 13—f 18, makreel f 12 f 21 en kleine makreel f 9—f 13. De klein middel schelvis deed f 27f 34, pennen f 22—f 31 en braadschelvis f 13f 17. De wijting haalde f 12f 16. Grote gul ging het binnenland in voor f 44f 33, middel voor f 37f 31 en torgullen voor f 24f 20. De zwarte koolvis noteerde f 70f 64, koolvis 1 f 27f 31, koolvis 2 f 22. Witte koolvis maakte f 92f 83, 1 f 32f 35 De leng maakte f 74f 80. Morgen aan de markt Voor de dinsdagmarkt lost de „Allan water" 600 kisten makreel, 650 kleine ma kreel, 100 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 40 diversen en 210 stuks stijve kabeljau wen en de VL. 84 400 kisten makreeel, 300 kleine makreel, 200 verse haring, 110 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 30 wijting, 8 Ostuks stijve kabeljauwen. Ook de „Elie" en de „Francina" 1500 kisten waren thuisstomend. Oudste boten zijn nu: VL. 110 (van 2 april), Elie, VL. 27, VL. 7 en Ariadne (van 3 april) en Van Hattem, Postboy en SCH. 27 (van 4 april). Binnengesleept Op de thuisreis kreeg de „Stadt Enc- huisen" KW. 82 schipper Cor Aland uit IJmuiden motorpech. De trawler van de rederij Kennemerland kreeg sleephulp van de KW. 81, waarop schipper P. Plug uit IJmuiden het commando voert. Zater dagmiddag kwam de sleep behouden in IJmuiden binnen. Voor de maandagmarkt loste schipper Cor Aland bijna 700 kisten vis. De KW. 81 had 400 kisten rondvis. De KW. 82 blijft voorlopig binnen voor een onderhoudsbeurt van de motor. Even uit de vaart Wegens de schrale vangsten en de lage prijzen van de vis zijn al verschillende trawlers uit de vaart genomen. De be manningen hebben vakantie. De schepen krijgen een goede schoonmaakbeurt in het visruim en de motoren worden grondig nagekeken. Met vakantie In de stille tijd, waarin vele schepen opleggen en na het uitvaren van de 'ha ringvloot op de „Hollandse nieuwe", gaat de vakantie van de IJmuidense haven arbeiders in. In eind mei en tijdens de maanden juni en juli zal de loskracht met enkele ploegen per week minder worden Als de drukke haringperiode begin augus tus aanvangt, is de loskracht weer op volle sterkte. Prijzen van zaterdag Gr. tong 3.50—3.20, grm. tong 3.70-3.40, kim. tong 4.40—4.00, kl. tong I 4.90—4.20, kl. tong II 4.804.20, tarbot I 4.604.10 per kg. Kim. schol 70, kl. schol I 7i, kl. schol II 5618, schar 22-13, bot 8, wijting 16—8 per 50 kg. Aanvoer van zaterdag 290 kisten tong en tarbot, 510 k. schol, 95 k. schar, 20 k. bot, 25 k. wijting en 10 k. diversen. Totaal 950 kisten vis. Besommingen van zaterdag KW 59 f 2760, KW 160 2130, IJM 204 1810, KW 35 f 1540, KW 60 1380. KW 98 2460, KW 77 I 1000, KW 94 1890. KW 65 1290, KW 92 1740, KW 30 I 2070, KW 71 f 1830, KW 21 1130, KW 61 1730, WR 34 f 2480, TX 14 f 2800, IJM 40 2560, Gedurende het weekeinde kwamen in IJmui den binnen: Cito van Dordt, Kaap Hoorn van de Noordzee, Otto Schepers van Aalborg, Ella van Gothenburg, John V van Londen, Result van Tynemouth, Letho van Pepel, Beta van Londen, Alcyon van Rotterdam, Saint Jacques van Le Havre, Festival van Batoum, Belgorod van Con- stanze. Nero van Bordeaux, Tony van Londen, Mantarbisio van Marmelhamn, Aegis van Ant werpen, Hoegh Silverbeam van Hull, Orion van Antwerpen, Johann Hermann van Egerslev, Hes- tia van Antwerpen, Caladan van Freetown, IJssel van Antwerpen, Strabo van Aarhus, Amstelvaart van Antwerpen, Henja van Londen, Amstelstroom van Londen, Advent van Boston, Netherlands Coast van Newcastle, Hontestroom van Ports mouth, Anna Elisabeth van Londen, Olhorn van Udevalla, Alcetas van Kopenhagen, Vechtstroom van Grangemouth, Karl van Lübeck, Erkalin van Tynemouth, Kavasaxa van Norfolk, Fogdö van Vesteras, Martha Ahrends van Hamburg, Vygose- ro van Esbjerg, Spaarnestroom van Hull, Lizzard van Londen, Menje van de Noordzee. Vertrokken zijn: Bellatrix naar Rotterdam, Hunzeborg naar Oskarshamn, Ella naar Rouen, Donata naar Boston, Stortemelk naar Ballina, Axeline Brodin naar Hampton Roads, Gaaster- land naar Newcastle, Tabinta naar Hamburg, Java naar Port Said, Frema naar Goole, Marne naar Stockholm, Ciudad de Cucuta naar Le Havre, Wi~ ros naar Stockholm, Noorderlicht naar Esbjerg, Delftdijk, naar Cardiff, Westerdok naar Londen, Cito naar Londen, Helen naar Londen, Thor naar Malmö, Beta naar Kopenhagen, Senegalkust naar West-Afrika, Brittenham naar Helsingfors, Zaan- stroom naar Huil, Heriot naar Leith, Olive naar Londen, Christine naar Londen, Hinde naar Lon den, Rijnstroom naar Londen, Frey naar Malmö, Steenwijk naar Baltimore, Thorstein naar Emden, Lorenze Holt naar Middlesborough, Aagtekerk, naar Bremen, Lory Dreyer naar St. Toleri, Ems naar Malmö, Waterland naar Bremen, Stadia naar Napels, Gautiod naar de Perzische Golf. „Driehuis" in de bridgecompetitie De bridgeclub Driehuis speelde de negende competitiewedstrijd en de uitslagen werden in percenten Lijn A: 1. heren KrabDe Waal 65.87; 2. heren Bosman—Valk 56.35 3. hr. v. d. Vlugt 51.59. Lijn B; 1. heren Thomsonv. Kesteren 61.25; 2. echtp. Noortman 52.50; 3. mevr. Dijkshoorn hr. Heykants 51.25. Lijn C: 1. echtp. Broere 62.50; 2. heren Dupker v. Gameren 55.00 3. heren v. HartenBraunius 53.75. Het was bijna wel te voorzien dat het eerste Watervliet-twaalftal, dat in Van Dijk een zeer verdienstelijk invaller had voor de geblesseerde Berghuis, tegen kam pioenspretendent Groen Geel in Wormer een nederlaag zou lijden. Maar dit ge beurde pas in de tweede speelhelft, nadat het begin van de strijd gelijk op was ge gaan. De Watervlieters namen zelfs de leiding en een voorsprong van 02 door zuiver schieten van Van Ladesteijn en Vos. Daarna verhoogde de thuisclub het tempo en daarmede kwam ook een betere schot vaardigheid, die de rust met gelijke stand (22) deed ingaan. Met de kampioenskansen voor ogen nam Groen Geel na de hervatting het initiatief, dat jammer genoeg gepaard ging met zwaar verdedigen, waartegen de scheids rechter onvoldoende optrad. Groen Geel nam een 42 voorsprong en voordat de gasten van deze achterstand waren be komen drukte de thuisclub door om uit een strafworp en een doorbraak de stand op 62 te brengen. Van grote afstand had Veerbeek einde lijk succes (63), doch meteen combineer de Groen Geel goed om aanvoerder Engels uit een doorbraak te laten scoren (73). Beide ploegen kregen daarna nog enige kansen, doch de uitslag bleef onveranderd Voor Watervliet 2, dat reserves A. Ver kerk en T. v. Ladesteijn had opgesteld, was het tegen Groen Geel 4, de hekke- sluiter, al een even moeilijke wedstrijd In de eerste speelhelft namen de Wormers verdiend een 20 voorsprong. Na de vak wisseling werd Watervliet 2 sterker zon der tot doelpunten te komen. Bijna direct na de hervatting had de thuisclub met een afstandschot opnieuw succes (30). Toen de Watervliet-reserves echter hierna energieker aanpakten, werd binnen 20 minuten Groen Geel overspeeld en driemaal gescoord (33). In de begin opstelling bleef Watervliet nu domineren, de Velsense verdediging gaf geen schiet kansen en J. v. Ladesteijn kon bijtijds van afstand de volle winst voor de Velsenaren opeisen (34). Voor de rust was de Velsense ploeg, die met vier invallers speelde, sterker en nam een 21 voorsprong. Na de hervatting werd het zelfs 31. Maar na de wisseling bracht Nieuw Flora het spoedig tot een gelijke stand (33) om vlak voor het einde zich van de winst te verzekeren (34). De grote plaats, die kapelaan A. J. Ho gema van de parochie van O. L. Vrouw van Goede Raad te Beverwijk inneemt, bleek wel heel duidelijk uit de overweldi gende belangstelling tijdens de zondag middag gehouden receptie ter gelegen heid van zijn koperen priesterfeest in de gymnastiekzaal van de H. Hartschool. Van de parochie kreeg de kapelaan een auto die hij nodig zal hebben als districtsaal moezenier van de Katholieke Jeugdbewe ging. Dit geschenk werd hem namens de parochie door zijn pastoor, de weleerwaar de heer P. C. Vollebrecht, aangeboden. Namens het gemeentebestuur bracht burgemeester J. G. S. Bruinsma de ge lukwensen over. Velen hebben vervolgens hun grote waardering voor de jubilaris ge uit en hem geschenken aangeboden. Zaterdagmiddag kwamen de stemge rechtigde ingelanden van de Wijkermeer- polder in café Timmer aan de Meerstraat bijeen. De secretaris, de heer C. F. Smeets, deed enige mededelingen over aangevraagde Erfpachten en bracht de algemene voor waarden naar voren. De rekening over 1957 sloot aan ont vangsten en uitgaver met een bedrag van 55.791,Er was een batig saldo van 8.543,50. De polderlasten werden op f 28,per hectare vastgesteld; de polder heeft een oppervlakte van 741.55.17 hect are. De begroting voor 1958 bleek met een bedrag van f 45.341,91 aan ontvangsten en uitgaven. De polder heeft een bezit aan obligaties en effecten voor een bedrag van 116.900,—. De visvereniging „De IJmond Visser" kreeg voor zes jaar het visrecht voor 50 per jaar. Op 48-jarige leeftijd is in het oogsanato rium „Beerschoten'' de Bilt na een langdu rige ziekte overleden de bekende dam- scbrijver J. B. M. J. Eekhoud. De overledene was een sterk hoofdklas sespeler; hij kwam meermalen in korte damtoernooien uit. In 1956 speelde hij nog in een Rotterdams toernooi mee, waarin ook werelddamkampioen Deslauriers uit kwam. Zijn laatste dagtoernooi was in Hil- legom op Hemelvaartdag 1957. Van de hand van Eekhoud zulen in het najaar nog twee damboeken verschijnen: „De com binatie regeert het damspel'' en „De in vloed van de openingstheorie op het dam spel". De overledene was een groot liefhebber van de openingstheorie en de onderzoe kingen. welke hij in het officieel Orgaan van de koninklijke-Nederlandse dambond „Het damspel" beschreef, zijn elke dam speler bekend. De nieuwe sleepboot „Simson" van N.V. Bureau Wijsmuller kan deze week te IJmuiden worden verwacht. Het schip, dat werd gebouwd door de scheepswerf A. van Bennekom te Sliedrecht, zal woensdag morgen van Rotterdam uit de technische proefvaart op de Nieuwe Rotterdamse Wa terweg en de Noordzee maken. Van deze proefvaart keert het schip in Rotterdam terug. De kans is groot, dat de „Simson" dan nog diezelfde avond te IJmuiden aan komt. IJMOND-LASSERS NAAR BIJEENKOMST De afdeling „IJmond" van de Neder landse Vereniging v. Lastechniek met de lasclubs „Velsen" en „Haarlem" zal vrij dag 18 april in het Wijkcentrum aan de Van Diepenstraat voor de leden een bij eenkomst hebben met lezing en film. De heer H. J. van Kampen zal een tech nische beschouwing geven over de lasuit- voering van het nieuwe H.O.-complex. Na de pauze zal de Hoogovenbedrijfs film „Uit vuur en vlam" worden vertoond. Het 1 mei-comité van de socialistische arbeidersbeweging te Beverwijk heeft ook dit jaar weer een aantrekkelijk program ma samengesteld ter viering van de dag van de arbeid. In Wijk aan Zee vindt op „De Ban- jaert" een familiedag plaats waar de kin deren onder leiding van de AJC prettig bezig worden gehouden, 's Avonds vindt in ,,'t Centrum" een bijeenkomt plaats waar 171 het kamp van de handbalvereniging „IJmond" was gisteren spanning omtrent de wedstrijden, die in Zandvoort moesten worden gespeeld door de eerste dames- en herenelftallen tegen Zandvoortmeeu- wen. In beide gevallen kon een zware strijd worden verwacht, temeer daar de beide IJmond-elftallen beide nog ongesla gen, kampioensaspiraties hadden. De IJmond I-dames handhaafden zich, maar het eerste Velsense herenelftal leed de eerste nederlaag, waardoor de Zandvoor- ters hun gevaarlijkste concurrenten wer den. De IJmond-dames betraden als favorie ten het veld, doch het bleef de vraag of de gastvrouwen, op eigen veld lastige te genstandsters, een nieuwe zege in de weg zouden staan Met een fris en open spel echter wisten de IJmondsen de Zandvoort- se achterhoede flink op de proef te stellen en de rust met een 0-2 voorsprong te la ten ingaan. Daarna ging de strijd weer gelijk op, wat ook in de score tot uitdruk king kwam. Beide teams scoorden nog eenmaal, zodat de IJmond-dames met 1-3 wonnen. Hierdoor zijn zij bijna zeker van het kampioenschap, a-angezien uit twee nog te spelen wedstrijden nog een punt hiervoor nodig is. De IJmond I-heren, die evenzeer een kans hadden om door een overwinning bijna onbereikbaar te worden, moesten vlak voor het einde van de spannende, doelpuntrijke strijd tegen de Zandvoort- meeuwen 1-heren ervaren, dat zij grote struikelblokken waren. Weliswaar demon streerde IJmond in de eerste speelhelft een duidelijk overwicht met een 2-5 voor sprong bij de rust, doch na de hervatting begon de thuisclub een fel offensief. Soms met sublieme, flitsende aanvallen werd de IJmond-verdediging uit elkaar gerukt, waardoor de voorsprong van de gasten werd omgezet in een voorsprong voor de gastheren. Toch wist IJmond met uiter ste inspanning nog een gelijke stand (9-9) te bereiken. Vlak voor het einde echter smaakte Zandvoortmeeuwen het genoe gen zich op te Werpen tot de grootste con current van IJmond I (10-9). De IJmond 3-dames verloren naar ver wachting van Wijk aan Zee met duidelij ke cijfers (8-2). De overige uitslagen waren: Dames-ju nioren: Concordia—IJmond 11-4; meisjes aspiranten: IJmondADO B 1-3; IJmond CTHB A 3-2; Leonidas AIJmond D 4-0. de mei-rede wordt uitgesproken door de algemeen-secretaris van de VARA, de heer J. B. Broeksz. Vervolgens voert het gezel schap „Voetlicht" onder leiding van Ben Heuer een tweetal toneelstukken op. Dezer dagen werden in de rijschool „Kennemergaarde" aan de Duin en Kruid- bergerweg te Santpoort (gem. Velsen) door de Federatie van Rijscholen examens afgenomen voor het jeugddiploma en het diploma A (beginnelingen). Bij de jeugd slaagden: Marian Eicholtz, Marian Max. Margot Reyenga, Hesselien Veldhuijzen, Robbert de Jong, Miquette Allthof, Ella Picard, Marjolein Oet en H. Goudsmit, allen geboren tussen 1941 en 1946. Voor het ruiterdiploma A slaagden: mevrouw A. Verhagen—Huntsche, mejuf frouw I. Tuckermann, mejuffrouw J. Pon- cin, mejuffrouw C. Huberts, mejuffrouw E. Kolff en de heren J. Barlevink, H. Pon- cin, ir. J. Wabeke, R. de Greef en ir. W. Veldhuis. De verrichtingen in de manége waren van dien aard, dat de examencommissie instructeur L. Wijier een compliment kon maken voor de wijze waarop zijn leerlin gen op dit ruiterexamen hadden voorbe reid. 3-314 ®/o Nederl.'47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Feyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn K. N. S. M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank.... Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U.S. Steel General Motor».. Shell Union Tidewatar Slotkoers vrijdag 91% 92"/.« 173 284 178 275 166 222 265 153% 329% 200% 645 f 153.10 165% 52 f 106.80 132% 127% 116 142 198% 92% 68% 206 73 150% 178 155% 44 36% 55% 34% 67% 22% Voorbeurs koersen 172 265 329 153 TOKIO (Reuter) Het eerste vliegtuig van de nieuwe luchtlijn tussen Parijs en Tokio van de Air France, een Lockheed Super Constellation Starliner, is zaterdag op het vliegveld van de Japanse hoofdstad geland; de gevolgde route ging over de noordpool. Ook zijn zaterdag op het vliegveld van Tokio twee TOE-104 Russische straalver- keersvliegtuigen geland met het filharmo nisch orkest van Leningrad aan boord, dat deel zal nemen aan een festival te Osaka. Dit zijn de eerste Russische vliegtuigen die na de oorlog te Tokio zijn geland. OSAKA (UP) Zaterdag is de 5de In ternationale Jaarbeurs van Osaka begon nen. De Russen hebben zich moeite gege ven de meeste aandacht te trekken. Hun paviljoen is groter, beter en meer specta culair dan welk ook van de 23 andere na ties die deelnemen, dat van de Verenigde Staten inbegrepen. De Russen hebben een model van hun Spoetnik-2 opgesteld, met het hondje Laika erin. Aalsdijk, 13 te Houston verwacht v. Norfolk. Attis, 12 60 m. n. Havana n. La Guaira. Alamak, 13 te Antwerpen v. Madeira. Alhena, 13 te Bremen v. Rotterdam. Alwaki, 14 te Antwerpen verwacht v. Bremen. Arendsdijk, 13 te Bremen v. Rotterdam. Antonia, 13 v. Penang n. Singapore. Abbekerk, 13 v. Penang n. Aden. Abida, 13 te Curasao. Alhena, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Argos, pass. 13 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Aagtekerk, 13 te Bremen. Aardijk, 14 te Newport. Abbekerk, 13 v. Penang n. Aden. Adonis, 14 te Santiago de Cuba. Alcyone, 13 te Antwerpen. Alioth, 13 te Rosario. Alwaki, 14 te Antwerpen. Appingedijk, 17 te San Francisco. Arnedijk, 14 te Le Havre. Batjan, 13 v. Bahrein n. KhoralMufatta. Blitar, 13 v. Port Sudan n. Suez. Boschkerk, 13 v. Suez n. Port Said. Barumun, 13 te Mena. Borneo, 14 te Biak v. Hollandia. Bengkalis, 13 v. Belawan n. Colombo. Barumun, 13 te Mena Al Ahmadi. Barito, 14 te Hollandia. Bengkalis, 13 v. Belawan n. Colombo. Bonita, 14 te Laceiba. Boschkerk, 13 v. Suez ri. Port Said. Breda, 13 v. Hamburg n. Antwerpen. Charis, 13 te Paramaribo verw. v. Port of Spain. Cistula, 13 te Auckland v. Geelong. Cradle of Liberty, 12 v. Mena n. Philadelphia. Caltex Arnhem, 13 dw. Casquets n. Sidon. Caltex Leiden, 13 10 m. n. Ouesant n. Thameshav. Caltex Utrecht, 14 te Suez v. Singapore. Clavella, 13 te Sydney v. Geelong. Caltex Nederland, 13 85 m. z. Kreta n. Rotterdam. Concepcfon, 11 bij Goeree n. Antwerpen. Cinulia, 12 te Curagao verwacht v. Durban. Caltex Arnhem, 12 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex The Hague, 13 te Rotterdam. Casamance, 13 te Nantes. Calamares, 14 te Mobile. Castor, 14 te Kingston, Clavella, 14 te Sydney. Cleodora, 13 v. Biak n. Singapore. Colytto, 12 V. Rotterdam n. Hampton Roads. Cumulus, 18 te Rotterdam verwacht. Dalerdijk, 13 te Vera Cruz verwacht v. Havana. Delft, 13 te Curaao verwacht v. La Guaira. Dorestad, 13 te Maracaibo verwacht. Dongedijk, 13 te Portland. Eemland, 14 te Rio de Janeiro. Elizabeth B, 13 te Swindemunde n. Stettin. Farmsum, 14 te Jucaro. Gaasterkerk, pass. 13 Lissabon n. Le Havre. Garoet, 14 te Aden. Guineekust, 13 te Lagos v. Port Harcourt. Grootekerk, 12 v. Genua n. Piraeus. Haarlem. 13 te Cristobal v. Pto. Limon. Helicon, 11 v. New York n. Port Au Prince. Hydra, 12 v. Punta Cardon n. Maracaibo. Hispania, 13 te Castra Urdiales verw. v. A'dam. Isis, 14 te Maracaibo. Ivoorkust, 14 v. Dakar n. Le Havre. Japara. 13 v. New York n. Tripolis. Java, 13 17 m. w. Alderney n. Port Said. Kieldrecht, pas. 13 Dakar n. Las Palmas. Kennemerland. 13 v. Hamburg n. Amsterdam. Karimata, 11 20 m. z. Bahamas n. Houston. Kalvdon. 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Kloosterdijk, 13 te Rotterdam. Keizerswaard, 13 v. New York n. Curagao. Kenia, pass. 13 Kp. Finisterre n. Thameshaven. Kopionella, 15 te Abadan verwacht. Leuvekerk, pass. 13 Straat Ormóes n. Ummsaid. Lekhaven, 13 v. Las Palmas n. Rotterdam. Maashaven, 13 te Hamburg verwacht v. R'dam. Mariekerk, 14 te Adelaide verwacht v. Fremantle. Modiokerto, 13 v. Singapore n. Labuan. Maureen, 13 v. Savannah n. Bayonne. Mentor, 12 v. Port Au Prince n. Ciudad Trujillo. Meerkerk, 14 te Port Said verwacht v. Genua. Minjak, 14 te Pnompenh verw. v. Singapore. Moordrecht, pass. 13 Aden n. Bandarmashur. Mariekerk, 14 et Adelaide. Mylady, 14 te Tabon. Noordam, 12 v. Rotterdam n. New York. Omala, 13 v. Pta. Cardon n. Rio de Janeiro. Osiris, 12 v. Cartagena n. Nassau Bahama. Ouwerkerk, 13 v. Bremen n. Rotterdam. Ovula, 14 te Singapore. Prins der Nederlanden, 13 te Curagao verwacht. Pr Frederik Hendrik, 14 te Montreal v. Glasgow. Purmerend, 13 te Hamburg verwacht. Pygmalion, 11 300 m. z.z.w. K. Hatteras n. R'dam. Prins Willem II, 13 et Rotterdam. Prins Willem IV, 12 v. Rotterdam n. Glasgow. Parkhaven, 13 te Rotterdam. Polydorus, 13 v. Penang n. Colombo. Raki, 13 v. Sandakan n. Bangkok. Riouw, 13 v. Genua n. Livorno. Rijndam, 13 v. Le Havre n. Rotterdam. Statendam, 13 te S. Francisco verw. v. Honolulu. Stad Utrecht, 13 v. Baltimore n. Vlaardingen. Stanv. Lirik, 16 te Saigon verw. v. Sungeigerong. Steven, 13 te Istanbul verwacht v. Piraeus. Sumatra, 13 v. Antwerpen n. Londen. Sunetta, 14 te Bangkok v. Singapore. Sibajak, 11 210 m. o.z.o. Guardafui n. Aden. Sommelsdijk, pass. 13 Wight n. New York. Soestdijk, 13 te Philadelphia. Solon, 13 te Auxcayes. Stentor, 12 v. Trinidad n. San Felix. Statue of Liberty, 11 120 mijl o. Bermuda naar Philadelphia. Stanvac Benakat, 15 te Sungeigerong verwacht. Straat Banka, 14 te Bombay v. Colombo. Stad Alkmaar, 14 te Messina. Telamon, 21 13 m. o. Cape Hatteras n. Baltimore. Towa, 13 v. Recife n. Sint Vincent. Trajanus, 12 v. St. Lucia n. Dominica. Tabinta, 13 te Hamburg verwacht v. Amsterdam. Tjipondok, 14 te Bintan v. Priok. Tappanzee, 15 te Algiers verwacht v. Baltimore. Talisse, 13 te Khorramshar. Tawali, 13 te Aden. Tegelberg, 13 v. Hongkong n. Manilla. Tibia, 14 v. Curagao n. Liverpool. Tjitjalengka, 13 v. Kaapstad n. Pt. Elisabeth. Tero, 12 v. Rotterdam n. Brake. VI. Alton Jones, 11 v. Philadelphia n. Amsterdam. Wonosari, 14 te Boston v. Halifax. Wieldrecht, 13 45. m. z. Jask n. Suez. Willem Ruys, 14 te Singapore. Woltersum, 14 v. Jackson volle te Le Havre. Wonosobo, 14 te Singapore. Zaanland, 13 v. Montevideo n. Santos. Zonnekerk, 13 te Marseille verwacht v. Genua. KLEINE VAART Alcetas, 13 bij Terschellingerbank n. Amsterdam. Atlas, 11 12 m. w. Tarifa n. Amsterdam. Bab T, 11 110 m. z.z.w. Scillies n. Westpoint. Boreas, 11 v. Amsterdam n. Gibraltar. Elsa, 11 30 m. w. Gibraltar n. Tarragona. Flevo, 12 50 m. n.o. Kp. Palos n. Lissabon. Ilias, 11 v. Barcelona n. Tarragona. Kaap Falga, 10 te Franeker v. Leith. Liinbaansgr., 11 20 m. z.w. Rauma n. Mantyluoto. Mare Liberum, 12 100 m. van Safi n. Georgetown. Marianne, 14 te Amsterdam verwacht. Midas, 12 te Paramaribo verw. v, Las Palmas. Notos, 11 v. Alexandrië n. Beyrouth. Pavo, 11 te Sete v. Barcelona. Phidias, 11 v. Burgas n. Istanbul. Prinsengracht, 12 v. Rotterdam n. Zeebrugge. Strabo, 13 5 m. n.o. Owers n. Ballina "Westerdok, 13 bij Thameshaven n. Londen. SLEEPVAART Barentszee, 14 430 m. n.n.o. Sombrero eil. n. Gent. Blankenburgh, 14 te Lagos. Clyde, 14 te Las Palmas n. Port Harcourt. Cycloop, 9 v. Aden n. Suez. Humber, 11 v. Colon n. Maracaibo. Loire, 11 20 m. n.w. Kp. Bon n. Conakry. Oceaan, 11 40 m. n.w. K. S. Antonio n. Maracaibo Poolzee, 14 460 m. w. Fayal n. New York. Rode Zee, 14 60 m. n.n.w. Bari n. Ravenna. Thames, 14 v. Avonmouth n. Liverpool. Tyne, 14 640 m. z.w. Sabang n. Tandjong Priok.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11