Mode a„ Koninginnedag in IJmuiden-W. met veelbelovend programma Staartclubs in de derde klasse weerden zich geducht Ulo-scholieren, Adalbertus-team en St. Franciscusschool overwonnen IJmond-agenda VOETBAL IN KENNEMERLAND Concert door de Velser Accordeonvereniging 7- 5 Met klokken en herauten Races voor autopeds en rolschaatsen op de Julianakade Dammen in de IJ mond Tielrooy leidt in het Kennemerland-toernooi De ronde van Beverwijk met acht Belgen Eén mei-comité biedt aantrekkelijk programma Joy-riders in de tunnel gesnapt Stratenmaker maakte clandestien ritje IEV Schoolvoetbaltoernooi beslist Jong Hercules T errasvogels Beverwijk Kennemers Velsen Cees Lute (Castricum) winnaar in Zaandam „Beverwijk"-jeugd genoot van enige films 4L EE BANKET VILTZEIL maakt de kamer! MAANDAG 14 APRIL 1958 DE VIERING VAN „KONINGINNEDAG" in IJmuiden-W est zal, ondanks de pro blemen, waarvoor het bestuur der Oranjevereniging daar zich door het teruglopen van het ledental geplaatst ziet, enige bijzonder attractieve onderdelen te zien en te horen geven: samen met onder meer Velsen-Noord wordt de verjaardag van Ko ningin Juliana bijvoorbeeld volgens oude zede ditkeer aangekondigd door herauten te paard; de kerkklokken in IJmuiden-West zullen die ochtend al vroeg een blijde opening tot de dag geven en verder heeft het bestuur gemeend zoveel als mogelijk is, zich het programma in de openlucht te laten afspelen. Oude en gewaardeerde onderdelen van het Oranjeprogramma komen terug: de rolschaatswedstrijd op de Julianakade met ditkeer een gekostumeerde autopedrace en het Oranjebal des avonds op het Stationsplein. Om zeven uur 's morgens zullen de klokken van alle kerken in IJmuiden-West de feestdag van de 30ste april inluiden: zowel van de Oud-Katholieke, de beide Hervormde als de Rooms-Katholieke kerk. Te half acht verschijnen vier herauten te paard uit de richting Marktplein, welke feestelijke hoogwaardigheidsbekleders be langeloos van sierlijke kleppers worden voorzien door de manége „Kennemer- gaarde". Het viertal wordt opgevangen op het Marktplein door het tamboers- en pijperskorps van de christelijke gymnas tiekvereniging „IJmuiden", dat op enige afstand voorafgaat naar het hart van oud- IJmuiden onderweg zal enkele malen een proclamatie worden voorgelezen, die de blijdschap rond de koninklijke verjaar dag openbaart: de route ligt via de Lange Nieuwstraat en de Kennemerlaan. Om negen uur vertrekken de herauten naar Velsen-Noord. Kinderfeest Te tien uur komen de kinderen aan bod tijdens een openluchtvoorstelling, die zal worden ingeluid door een samenkomst van 2600 kinderen rond een podium, waarvoor in IJmuiden-West moeilijk een centrale plaats zal zijn te vinden, zodat het vereni gingsbestuur bezig is met het triabasveld aan de Kennemerlaan en het Moerberg- plantsoen. Men hoopt hiervan gebruik te mogen maken bij gebrek aan een andere plaats van samenkomst, maar dit is nog niet geheel zeker. In elk geval zal daar of elders het hoofd van de Marnixschool, de heer D. Visser, zich met een toespraakje tot de verzamel de jeugd wenden, waarna het woord en de daad zijn aan enige variété-artiesten: „The Martelli's" gaan hun „musical dog show" presenteren, „Martinelli" en part ner brengt komische acrobatiek en Jim Vogel zal voor accordeonmuziek zorgen. Des middags concentreert het feest zich langs de Julianakade, waar een rolschaats en autopedrace tussen twee en vijf uur al ler aandacht zal vragen. Tussen twee en drie is een gekostumeer de autopedrace uitgestippeld, van drie tot vijf gaan de rolschaatsertjes elkaar vredig te lijf en de prijzen zullen weer bestaan uit bekers en uit waardebonnen voor het rolschaatsen en uit een „kostuumprijs" voor de autopedschare. Opgaven voor deze beide wedstrijden (de autopedrace is voor 10 tot 12-jarigen; de rolschaatswedstrijd voor 12 tot 15- jarigen) worden ingewacht bij de heren C. v. d. Meer, Kennemrelaan 131 en J. Th. G. H. Schafstall, Lange Nieuwstraat 6. De wedstrijden zullen van „radiocommen taar" worden voorzien door de heer D. Mooy. Naar Thalia of plein In de avonduren gaan de leden van de Oranjevereniging naar Thalia, waar twee voorstellingen worden voorbereid van het aardige blijspel „Mijn vriend Leonard", door „De Hooger Geest Ghesellen". Aan deze beide programma-onderdelen (7.15- 1.15 en 9.15-11.15 uur) zal worden meege werkt door Janny Horsman, sopraan, Wil- 'em Steenpoorte bas-bariton en Bep Wieg- nan (piano), samen met het muziek- nsemble „Die Rooiroks", waaruit blijkt, (Shows, snufjes en alles wal /erder In hel domein dei vrouw dagelijks aan de orde komi) In de sfeervolle omgeving van hotel ouwes te Zandvoort met het ruisen van a zee op de achtergrond, toonde Sporthuis retha de Bruyn ons gisteravond een keur in bad-, strand en sportkleding voor da- es en heren, die ondanks de ontmoedi gde temperatuur buiten nog geloven in :n zomer van zon en warmte. En na de eurige en luchtige collectie gezien te heb- en hunkeren we nóg meer naar de zon! lamesbadkleding was er in een ruime va- iatie van goedkope katoen tot zeer bij zondere kwaliteiten toe. Streep-bloem en non-figuratieve dessins vonden een origi nele verwerking, die door de perfectie van coupe nog meer tot haar recht kwam. Mooi aansluitend waren de modellen van een nieuw soort lastex, waarbij de rits (achter) het strapless lijfje strak aantrok. Ook baleintjes in de zijkanten verhoogden dit strak afkledend effect. De grotere ma ten kunnen zich echter beter houden bij de badpakken mét schouderbandjes; hoe smal en ondergeschikt deze bandjes vaak ook zijn, toch verlengen ze op geraffineerde wijze het silhouet en doen ze de draagster slanker schijnen. De ensembles bestaande uit rok, plastron en bolero in een juichend zonnig dessin waren bijzonder aantrek kelijk. Ook de korte badjasjes van bad stof, of van katoen gevoerd met badstof, die zo praktisch in het gebruik zijn, werden op zo'n charmante wijze aan ons voorge steld, dat ze ons ineens een onmisbaar stuk voor onze garderobe leken. Willen we het nuttige met het aangename verenigen dan is zo'n rok tevens als cape te dragen; hét mode-snufje van dit seizoen. Een Italaans vest van katoen in een streepdessin, shorts van wafeltjes pikué, pantalons met smalle pijpen en luchtige ,,niet-striiken" bloesjes, dat alles staat ons dit seizoen ten dienste om vakantie en sport nog attractiever te maken. En om de heren niet teleur te stellen: ook voor hen was er een ruime keuze, vooral uit wollen oullovers, sweaters en jacks. En willen ze er niet verkreukeld uitzien, dan zijn er al tijd die terylene pantalons, die wel niet zuiver wit zijn maar nooit gestreken Of ge- oerst hoeven te worden, en komt dat het welslagen van een vakantie niet ten goede? K aty dat het de organisatoren ernst is met hun toezegging, om de Velsense amateurs een kans te geven. Middelerwijl zullen op het Stationsplein in IJmuiden-West de klanken van „The Blue Star Jazzmen" velen naar de ver lichte dansvloer lokken voor een bal, dat van negen tot half twaalf ook dit jaar weer vele danslustigen zal lokken, als het weer meewerkt. De Oranjevereniging IJmuiden-West is met dit programma als eerste der vele Velsense verenigingen uit de bus gekomen en hoopt, dat de daling van het ledental in enkele jaren van 1000 naar 400 afgeremd kan worden door een groeiend besef van het vele, dat een Oranjevereni ging ook in deze tijd nog kan doen en be tekenen voor haar „buurtschap". In de vierde ronde van de eindstrijd om het damkampioenschap van Kennemer- land kwam het tot een ontmoeting tus sen de twee leiders De Jong (damclub 't Oosten) en Tielrooy (DCIJ). De 63-jarige voorzitter van 't Oosten moest in een positie-partij tegen de veer tig jaar jongere Tielrooy na een strijd van vier uur in het middenspel een stuk verliezen. De DCIJ-er won het eindspel zeer knap. Door deze overwinning heeft Tielrooy nu een ruime voorsprong op al zijn con currenten genomen en met de nog drie te spelen partijen tegen Schuringa, Be- lien en Vossen is de kans zeer groot dat Tielrooy de kampioenstitel van Kenne- merland zal winnen. De partij tussen H. Belien en H. van Berk werd wegens het late uur afge broken. Berk heeft met een stuk meer uitstekende kansen op een overwinning. De overige uitslagen luiden: hoofdklasse: Meure-Tielrooy 1-1; Schuringa-Draayer 0-2; De Jong-Van Berk 1-1; Draayer- Meure 2-0; Belien-Van Berk afgebroken; Tielrooy-De Jong 2-0; Van der Vossen- Schuringa 2-0. Eerste klasse: Belien-Ter Haak 1-1; Belien-Langeveld 2-0; Ter Haak-Maste- ling 2-0; Ter Haak-Belien 0-2; Masteling- Belien 0-2; Langeveld-Venema 0-2. De wielerronde van Beverwijk voor ama teurs, die donderdag 15 mei (Hemelvaarts dag) door de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" in het sportpark „Adri- chem" wordt gehouden, zal door de deel neming van acht Belgen een internatio naal karakter dragen. De acht Belgen allen van de Kem- pische Renners Club uit Turnhout zijn: Stan Bogaerts, Rik Bogaerts, Wauters, Ooms, Geeraerds, Goots, Nooyens en Wuyts. Een en ander vernamen we van de heer Vermaire, die als sportafgevaardigde van de Belgische wielerbond de Ronde van Noordholland volgde. Vooral de twee Bo gaerts, die aan de Ronde van Noordhol land deelnamen en van wie Stan door pech werd achtervolgd, Wauters en Wuyts zijn goede renners en behalen in België geregeld prijzen. Ledenvergadering „Witte Kruis" Maandagavond 28 april wordt in het Witte Kruisgebouw aan de Kennemerlaan te IJmuiden een ledenvergadering van de afdeling Velsen dezer kruisvereniging ge houden, waar de jaarverslagen over 1957 onder meer aan de orde zullen komen. De federatie Velsen van de Partij van de Arbeid gaat de één-meidag voor de af delingen IJmuiden en Santpoort vieren met kinderfeesten en bijeenkomsten voor ouderen, waarbij bovendien een bustocht voor bejaarde en minder valide leden in het programma opgenomen. Voor het kinderfeest in IJmuiden wordt verzameld op Plein 1945, waar om half tien de groep jongere kinderen een ont spanningsprogramma in het Hervormde Jeugdgebouw krijgen en daarna Velser- beek bezoeken voor spel. De oudere kin deren gaan direct naar Velserbeek. Ver volgens komen de beide groepen kinderen weer in het Hervormd Jeugdgebouw bij een voor een feestprogramma. In het Jeugdgebouw aan de Donkere Laan komen de kinderen van de afdeling Santpoort-Bloemendaal bijeen, waarheen de Santpoortse kinderen per autobus wor den vervoerd. Een goochelaar en een clown zullen de kinderen vermaken. In het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Abeelenstraat wordt 's middags half drie een bezinningsbijeenkomst met muzi kale omlijsting gehouden. Hier zal spreken de heer M. van Veen, burgemeester van Enschedé. Voordat het avond-meifeest gaat begin nen zullen de bejaarde en minder valide leden een gratis bustocht aangeboden krij gen, die de mogelijkheid biedt om alle nieuwbouwwijken te bekijken. In paviljoen IJmond zal de busreizigers bij een aange boden kop koffie een bij goed weer mooi uitzicht wachten. De meidag wordt besloten met een in het Hervormd Jeugdgebouw te houden avondfeest, waaraan het gezelschap Char les Matla medewerking verleent met mu ziek, declamatie en zang. Spreker is de heer H. de Boer, wethou der der gemeente Velsen. De Velsense politie heeft zondagavond in in de tunnel een rode sportwagen aange houden, die door de 15-jarige Amsterdam mer G. S. werd bestuurd. De verlichting was niet in orde en de jonge chauffeur en zijn 17-jarige vriend, die naast hem zat, gaven de politie aanvankelijk valse namen op. De knapen werden voor een nader ver hoor meegenomen naar het hoofdbureau, waar al gauw bleek, dat de auto in Am sterdam was gestolen en dat de eigenaar al aangifte had gedaan bij de hoofdstede lijke politie. De jongens zijn ingesloten en zullen binnenkort aan de politie te Amsterdam worden overgegeven. De 27-jarige IJmuidense arbeider W. van D., die op de Wijkerstraatweg in Velsen- Noord bestratingswerkzaamheden verricht te, kwam zaterdagmorgen plotseling op het idee in een vrachtwagen een eindje uit toeren te gaan. Hij had geen rijbewijs en het uitstapje eindigde tegen een lantaarn paal op de Wijkerstraatweg, die prompt afknapte. De bestuurder werd niet gewond. Een 24-jarige bromfietser viel zaterdag middag,' toen hij op de Zeeweg in IJmui- den-Oost over een bal reed. Hij werd licht gewond; zijn duopassagiere liep letterlijk kleerscheuren op: haar rok werd gescheurd. Weerschependienst Op het. oceaanstation „J" op 52 graden dertig minuten noorderbreedte en 20 gra den westerlengte zullen gedurende de vol gende tijdvakken de Nederlandse weer- schepen „Cumulus" en „Cirrus" achtereen volgens dienst doen: „Cumulus": 5 mei 29 mei 1958; „Cirrus": 29 mei22 juni 1958. In 3 A roerde de staart zich zondag weer geducht en het resultaat daarvan was, dat de hoger geklasseerde clubs, met name Alcmaria Victrix, CSV en Wijk aan Zee één of twee punten aan hun tegenpartijen moesten laten. Vooral het gelijke spel van de Terrasvogels tegen Alcmaria Victrix mag een merkwaardig goede prestatie heten. Velsen nam tegen Wijk aan Zee revanche voor de destijds in de badplaats geleden vier-nul nederlaag door thans met twee nul te zegevieren. De Santpoorters stelden zich door deze overwinning goeddeels vei lig, hoewel zij er rekening mee moeten houden, dat hun puntenaantal van zestien ook nog door Terrasvogels behaald kan worden. Beverwijk leverde al evenzeer verdien stelijk werk door tegen CSV gelijk te spe len (nul-nul). Ook de roodwitten kwamen daardoor op 16 punten te staan, maar zij hebben één wedstrijd meer gespeeld dan Velsen. Terrasvogels leverde kranig werk door Alcmaria Victrix op eigen terrein nog wel een gelijk spel (drie-drie) af te dwingen, na eerst zelfs nog met twee-nul te hebben vóór gestaan. Ze hebben nu, evenals ADO, 14 punten, maar de Heemskerkers speelden twee wedstrijden minder. De wedstrijd VelsenTerras vogels toch altijd al ener verend wordt ditmaal wel onder zeer bijzondere omstandigheden gespeeld. Doordat Alkmaarse Boys met 4-1 van ZAP won, zagen de Alkmaarders hun tweede klasse-schap weer met een jaar verlengd. Met de wetenschap, dat Terrasvogels het nog tot 16 punten kan brengen, moeten momenteel ZAP (16), Beverwijk (16), Velsen (16), HSV (15) en ADO (14) nog oppassen. In 4 D liet Uithoorn zich niet zoals NAS de vorige week wél deed door Geel Wit verrassen. Uit de cijfers één-twee, blijkt echter, dat de Haarlemmers geducht weerstand hebben geboden. Door deze overwinning kwam Uithoorn op de boven ste plaats, maar relatief staat NAS er nog steeds het beste voor. Onze Gezellen won met vier-twee van ETO en spreekt met 24 punten ook nog een woordje mee in de eindspurt. Op „Rooswijk" heeft IEV het vorige week bij DSS verloren terrein weer teruggewon nen door van Halfweg te winnen; een wed strijd, die de thuisclub veel meer kansen heeft geboden dan er werden benut. Half weg pakte direct energiek aan, waardoor IEV enigszins werd overrompeld. Langzaam wist de thuisclub het spel te verplaatsen, maar de IEV-voorhoede voerde het samen spel te ver door om bij Halfweg verwarring te stichten. Bovendien stond de Halfweg- doelman op zijn post om de weinige moei- Zaterdag was het de dag der beslissin gen in de Velser schoolvoetbalwedstrijden. Voor het kampioenschap van de B-afde ling waren nog drie kandidaten, toen de wedstrijden een aanvang namen, nl. de Creutzbergschool met vijf punten, de Wil lem de Zwijgerschool eveneens met vijf punten en de Rijks HBS met vier punten. De belangrijkste ontmoeting was die tus sen de Willem de Zwijger ULO en de RHBS. De middelbare scholieren moesten deze ontmoeting per sé winnen, maar zij zijn hierin niet geslaagd, hoewel zij alle krachten hebben ingespannen: met 3-2 moesten zij de eer aan de Zwijgers laten. De Creutzbergschool had het tegen de St. Willibrordus ULO, die met vijf inval lers uitkwam, al bijzonder gemakkelijk: De IJmuidenaren zegevierden met 9-0 over de Beverwijkers. Ze brachten hun puntenaantal hiermede op zeven, op welk fraai resultaat de Zwijgers weliswaar ook konden bogen, doch daar het doelgemid- delde der Creutzbergers beter was, wer den deze kampioen. In 'de C-afdeling deed het tweede elftal der Creutzberg ULO niet voor het eerste team dezer school onder. Weliswaar kon het het tegen het eerste elftal der Techni sche School niet verder dan een gelijk spel brengen (1-1), maar het strafschop pen nemen konden zij beter dan de Tech- nikers. Onze verwachting, dat in de D-afdeling de St. Adalbertschool over het tweede elf tal der Technische School zou zegevieren, is bewaarheid. De Adalberters wonnen met 4-1. Ongetwijfeld is in deze afdeling het kampioenschap in de juiste handen terecht gekomen. Voor de finale van de verliezers ronde dezer afdeling speelde de Willem de Zwijgerschool 4 met 1-1 gelijk tegen de Technische School 3. De Zwijgers wonnen de strafschoppenbeslissing. De finale van de E-afdleing tussen de St. Franciscusschool en de Clara Stern- school werd gespeeld onder wethouderlijke arbitrage: wethouder H. de Boer bespeelde m. de fluit en deed dat goed. De St. Franciscusschool veroverde verdiend met 4-1 de kampioenstitel. Tot besluit der wedstrijden bekampten hierna twee elftallen, resp. bestaande uit onderwijzend en gemeente-personeel, el kaar. Laatstgenoemde ploeg won met 3-1, ondanks heldhaftig verzet van doelman Wedemeyer. De commissie, bestaande uit de heren Blum, Eriks. De Graaf en Wedemeyer, kan met genoegen op het paastoernooi 1958 terugzien. lijkheden het hoofd te bieden. IEV liet de kansen voorbijgaan, vooral toen Feijen, J. de Reus en Wubbenhorst ieder op hun beurt de bal bijna voor het inschieten hadden. Maar Halfweg kwam fel terug en het was vooral Bos in de Velsense ver dediging, die gevaar keerde (nul-nul). Na de hervatting werd IEV zich bewust van winstkansen en zette Halfweg onder druk. Het duurde echter een kwartier voordat J. de Reus uit een keurige pass succes had (één-nul). Halfweg probeerde het spel te verplaatsen, doch de IEV-half- linie smoorde de aanvallen. Na 25 minuten kwam de bal bij Vink, die rustig toeliep om de Halfweg-doelman te passeren (twee nul). Met deze voorsprong deed de thuis club het rustiger aan, zodat de bezoekers meer in de aanval kwamen. De verdedi ging van IEV kreeg nu moeilijker werk om de voorsprong te bewaren, maar moest toch zwichten. Twee minuten voor het einde verzuimde IEV tijdig de bal weg te werken en zorgde de Halfweg-midvoor voor de twee-één eindstand. Met vier invallers kwam Jong Hercules tegen Tweede Jeugd in het veld en kon na 15 minuten spelen door v. d. Bos de leiding nemen; dit werd ook de ruststand. In de tweede helft stond het na 15 minu ten spelen 2-1 voor de thuisclub. Jong Hercules gaf zich niet gewonnen en kort voor het einde kon Veerbeek de stand nog gelijk maken (2-2). Met grote kracht tracht Terrasvogels nog aan de onderste plaats te ontkomen. Dit ondervonden zondag- de Alkmaarse aspi rant-kampioenen aan den lijve. De Sant poorters liepen namelijk zo fel van stapel, dat de Alkmaarse defensie bij herhaling in het nauw werd gedreven en voor proble men werd gesteld, welke zij niet altijd kon oplossen. Door toedoen van Nieuweweg en Röbken moest doelman Vasbinder tot twee maal toe de bal uit het net halen en daar Van Vuure c.s. de stormlopen van de Alk maarse voorhoede weerstonden, ging de rust in met 2-0. Merkwaardig genoeg vertoonde de Sant poortse ploeg al vrij spoedig na de rust een geduchte inzinking, waarvan Alcmaria rijkelijk profiteerde: In betrekkelijk korte tijd zette het de 2-0 achterstand om in een 3-2 voorsprong. Toen hervonden de Vogels zich zelf en Thoolen zorgde voor de gelijk maker. In een spannende wedstrijd tussen CSV en Beverwijk werden de punten gedeeld, zonder dat er doelpunten kwamen. Vóór rust ging de strijd vrijwel gelijk op, maar in de tweede helft waren de Wijkers onbetwist sterker. Met man en macht en vaak met kunst en vliegwerk ,als gold het een kampioenschap, hield CSV stand. De tijd verstreek en er werd niet gescoord. Als de Kennemers één wedstrijd onver diend verloren hebben, dan is het in deze ontmoeting met West-Frisia geweest. West Frisia had zelfs geen recht op een gelijk spel, gezien het vertoonde spel. Door een grote samenloop van omstandigheden kwam het enige doelpunt na 18 minuten spelen in de tweede helft. Bij één der weinige aanvallen van West-Frisia kwam midvoor Simons enige meters voor het Kennemers-doel gewond ten val. Lejeune had de bal en liet deze liggen, hij liep direct met doelman Tijms naar de ge wonde Simons. De scheidsrechter had het spel af moeten fluiten, hij deed dit niet, waardoor Van Oevelen de bal in het lege Kennemersdoel schoot. Hoewel men hevig protesteerde tegen deze gang van zaken werd het doel punt toegekend. De Kennemers speelde hierna, evenals een groot deel vóór de rust, steeds op de helft van West-Frisia. De schutterscapaci- teiten van de Kennemers voorhoede ont braken echter. Zwanenburg, F. Mosk en De Bie faalden voor open doel of schoten in de handen van doelman Weizenbach. Velsen heeft aan de wedstrijd tegen Wijk aan Zee twee kostbare punten overgehou den. Beide doelpunten werden vóór de rust gemaakt. Na 25 minuten spelen loste Bakkum een hard schot op het Wijk aan De sterke wielrenner Cees Lute uit Cas tricum heeft in de Ronde van Zaandam voor nieuwelingen, die zondagmiddag in afwachting van de aankomst der amateurs in de Ronde van Noordholland werd ge houden, een fraaie en verdiende overwin ning behaald. Ondanks het feit dat Lute in een val partij werd betrokken, waardoor hij een flinke achterstand opliep, kon hij zijn plaats in het peloton toch weer heroveren. En toen het einde van de wedstrijd nader de bleek hij nog over zoveel reserves te beschikken om een eindsprint te ontlopen en zijn ondernomen solovlucht met succes te bekronen. De uitslag luidde: 1. C. Lute, Castricum, de 60 kilometer in 1 uur 22 min. en 20 sec.; 2. Schouten, Wognum; 3. Zonneveld, Uit geest; 4. Balk, Badhoevedorp; 5. Lachterop, Amsterdam; 6. Wesseling, Halfweg; 7. Schenk, Zaandam; 8. Bak, Assendelft; 9. Guariento, Amsterdam; 10. De Reus, Vel sen-Noord op 1 ronde; 13. C. Jansen, Haar lem. Bij de aspiranten, die 25 kilometer reden, zegevierde Riethoven uit Leiden vóór Schouten (Badhoevedorp), Zoet (Sassen- heim) en vele anderen. De Haarlemmer Sminia werd negende in deze rit voor de jongeren. OKOF houdt een bindingsavond De afdeling IJmuiden van de Vereniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" zal voor haar leden een bindingsavond hou den. Deze vindt plaats vrijdag 18 april in het Oud-Katholiek verenigingsgebouw. Voor deze avond is een aantrekkelijk programma samengesteld met enige be kende radiospelen en een omlijsting van muziek. In het speeltuingebouw „Grapij" aan het Moensplein te Beverwijk vond zaterdag de laatste filmavond plaats van een reeks die georganiseerd werd door de jeugdcommis sie van de voetbalvereniging „Beverwijk". De bedoeling van deze bijeenkomsten is het verstevigen van de band tussen de jon gelui ook buiten het voetbalveld. Dat de commissie hierin wonderwel is geslaagd bleek ook nu weer daar een groot aantal welpen en adspiranten aanwezig bleken te zijn. Vooraf vertelde een der jeugdlei ders de heer G. Grapendaal één en ander over de voet";alseport. Afgaande op de reacties van het jeug dige publiek vielen de vertoonde films zeer goed in de smaak. De Velser Accordeonvereniging heeft er blijkens de door haar op de uitvoeringen behaalde resultaten, slag van op muzikale manier de ingestudeerde werken weer te geven. Ook zaterdagavond was dit weer het geval, toen zij voor een goed bezette Patronaatszaal met de vier orkesten, die van de VAV deel uitmaken, op het podium verscheen. Dit succes heeft zij niet in het minst te danken aan de volijverige diri gent, Rijk Kofman, die de nummers steeds met smaak en op verantwoorde wijze laat instuderen, daarbij ook nog diverse wer ken vakkundig voor zijn orkesten arran geert en het vereiste enthousiasme op brengt om zijn discipelen een goed stuk muziek te laten geven. Zoals gebruikelijk is, kwamen de jong- sten het eerst aan de beurt: de afdeling D speelde met verve en grote aandacht voor hun directeur de zoetvloeiende melodieën uit de „Sprookjestuin" alsmede het menuet uit de opera „Orpheus". De leden van C kwamen met een vro lijke fantasie uit de operette „De vogel handelaar", die aan het maatgevoel der jeugdige muzikanten pittige eisen stelde. De uitvoering liet echter bijna niets te wensen. „La festa splendora" van Johan B. Kok, oorspronkelijk geschreven voor mandoline-orkest, blijft een dankbaar pro grammanummer. De C-ers hadden er weer een welverdiend succes mee. Het B-orkest liet een Andante Cantabile van Tsjaikofski horen, dat men fraai ge dragen uitvoerde. Belangwekkender was echter de verzameling melodieën uit opera „De vrijschutter" van C. M. von Weber, waarin het orkest een mooie klank ont wikkelde, niettemin kreeg ik toch de in druk, dat het programma voor de B-ers ditmaal aan de te zware kant wSs. De ervaren leden van de VAV zijn ver enigd in de afdeling A, welk orkest onder meer het voorspel tot de eerste akte van de opera „Traviata" voorbeeldig vertolkte. Nuancering en frasering waren verzorgd, het samenspel had een voortreffelijke kwaliteit. Rijk Kofman kwam met dit or kest prima voor de dag. De vrijwel onbekende ouverture „Re- gina" van Rossini mocht eveneens de toets der kritiek doorstaan: het was orkestspel van de eerste rang dank zij de muzikali teit van de VAV-leden en hun dirigent. De indeling van het programma van deze avond was wederom zeer verstandig' eerst alle orkesten en-daarna pas het op treden van een aantal artiesten met een gevarieerd cabaretprogramma, waar een geanimeerd bal bij aansloot. A. van der Weijden Partij van de Arbeid in „Noord" bespreekt meivergadering De afdeling Velsen-noord van de Partij van de Arbeid zal donderdagavond 17 april in het gemeentelijk Wijkcentrum aan de Van Diepenstraat een ledenvergadering houden. In deze bijeenkomst wordt een nabe schouwing gehouden over de verkiezingen van Provinciale Staten en zal de meidag onderwerp van bespreking zijn. Vanavond lezing voor NCVB Velsen De leden van de Ned. Christen Vrou wenbond, afdeling Velsen, zullen vanavond in de Da Costaschool aan de Noorderlaan bijeenkomen voor een lezing. Mejuffrouw A. M. Hoekendijk uit Heem stede zal spreken over „Licht in donker Amsterdam". De aanvoeren van de trawlers en grote loggers vertoonden de afgelopen week een ietwat triest beeld voor de handel: veel dichte wijting, veel kleine makreel, in mindere mate behoudens enige uitzon deringen wat haring en zo kon het dan ook niet uitblijven, dat de besommingen tegenvielen, en van matig tot beslist on voldoende werden. Buiten- verwachting vertoonde de kabel jauw een steeds stijgende prijs. Er werd woensdag weer eens 200.- voor een kist gehaald, met de voor de rijen een 150.-. Ook had België interesse voor grove schel vis, al wordt het zoeken naar een kistje goede vis, want de schelvis uit de Noord is momenteel broodmager. Het binnenland vertoonde een matige vraag, zodat bij de dagelijkse aanvoeren de braad langzaamaan wegzakte en menig kistje piepers nog beneden de 15.- is ver kocht, met een paar rijksdaalders meer voor de allerbeste. Wijting zakte natuur lijk mee en bracht een 13.- op, terwijl veel dichte wijting naar de vismeelfabriek verhuisde. De kleine vloot een dag later naar zee, Veel wind in 't midden van de week dus een schrale tongaanvoer. Bleven de grote en grootmiddel ook rond de 3.40 per kilo opbrengen, de tongen I en slips lagen ver boven de 4.- per kilo, en er zijn zelfs tong I voor 4.90 per kilo verkocht zater dag, met voor de grote tarbot een 4.50 per kilo. Grove schol werd er weinig of niet aan gevoerd. Zogenaamde Noordschol (grote) deed een 40.-, middel een 50.-, zetschol en schol I een goede 60.- met een 50.- voor de schol II. Hoofdzakelijk export. Schol III kon het zaterdag houden op een 20.- per kist. ADVERTENTIE Zee-doel. De bal werd door Burger van richting veranderd (1-0). Tien minuten later kon Bakkum een heel goed doelpunt ma ken (2-0). In de tweede helft was Wijk aan Zee sterker, maar met man en macht ver dedigde Velsen de kostbare voorsprong. Welke kamer is dit jaar' aan de beurt voor nieuw Viltzeil? Bekijk de vloer eens en bedenk dan dat Viltzeil véél doet en maar weinig kost. Bij ons ruime keuze. TEL 754* MARKTPLEIN 29 VELSEN MAANDAG 14 APRIL Thalia: „De kille doder", 20 uur. Rex: Geen opagve. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 1921 uur. R.K. Leeszaal IJmuiden: Open van 19 21 uur; jeugdbibliotheek open van 19— 21 uur. Da Costaschool: Ledenvergadering afd. Velsen Ned. Chr. Vrouwenbond, 20 uur DINSDAG 15 APRIL Thalia: Als maandag. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 10—12.30 en 14.30—17.30 uur; filiaal open van 1921 uur. R.K. leeszaal en bibliotheek IJmuiden: Open van 1012 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstr. R.K. leeszaal en bibliotheek Velsen-N Geopend van 1012 uur. Rex: Rotterdams toneel met „De Bolle" voor Velser Kunstkring „Voor allen". 20 uur. BEVERWIJK MAANDAG 14 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De familie Trapp". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Casino de Paris". W.B. Theater, 20 uur: „Het lijk in de Theems". „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergade ring Kapperspatroons. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, ge opend van 15—17 en 19—20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15—17 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en studie zaal geopend van 15—18 en 19—21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur'. Wijk aan Zee. filiaal r.k. leeszaal St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17.3019 uur. DINSDAG 15 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De familie Trapp". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ja, ja, die Liebe in Tirol". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 15—17 en 18.30— 20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15—18 en 19—21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10—13, 15—13 en 19—21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.30—19 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9