Vanmorgen in de vishal en op zee DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Het Naaimachinehuis B. SCHAAP 4 Zwitserse boxer de „beste hond" van Winner 1958 Amerikaanse prijswinnaar van World Press Photo *57 gehuldigd „Ik wist van niets", zegt beduusde fotograaf Nederlands stamboekvee op de Expo Douane te water i7i y, Uitvoer van patrijzen zal worden tegengegaan Scheffer-tentoonstelling in Dordrecht Vlaamse schouwburg in Brussel heropend Reeds tal van verkopen op „Contour" in Delft Dansgezelschap Moisejev in Verenigde Staten Arbeider kreeg houtblok op het hoofd Kandidatenlijst voor Castricums Belang Oranjeprogramma voor de komende feestdagen Scheepvaart WOENSDAG en export*restanten voor bijna de helft JAKQ ANEGANG 22 HAARLEM Tel. 19743 meisje DINSDAG 15 APRIL 1958 Ondanks de concurrentie van de radio uitzending van de voetbalwedstrijd Bel gië-Nederland en het zonnige voorjaars weer heeft de zondag in het RAI-gebouw te Amsterdam gehouden internationale hondententoonstelling „Winner 1958" toch nog 8.000 bezoekers getrokken, een resul taat, waarmee de organisatoren, de Ko ninklijke Nederlandse kennelclub „Cyno philia", best tevreden waren. Van de bijna 1100 honden die door de keur meesters waren bekeken, werd de boxer „Boris von der Buchenklinge" van de Zwitserse Gertrud Isler door de internatio nale jury tot de „beste hond van de expo sitie" uitverkoren. Zijn eigenares verover de daarmee de zilveren medaille, uitge loofd door Koningin Juliana. De zilveren medaille van Prins Bern- hard voor de beste zelfgefokte hond viel ten deel aan de Nederlandse mevrouw Y, Vonk-Ramakers, die deze ereprijs met haar ruwharige terrier „What'so of the Gypsy club" veroverde. „What'so" was ook de beste hond in de terrierklasse. De derde prijs in het eindklassement, een zilveren medaille van de gemeente Amsterdam, was voor de chow chow „kampioen Emperor van de Tongelreep W 56", van de heer F. v. d. Broek. Deze hond was ook de beste in de groep kees- achtigen en poolhonden. De winnaars in de overige klassen waren: Windhonden: de whippet „Leonidas van de Heerschuur", eigenares mevrouw F. Pol- Wiersma. Jachthonden: de ruwharige dashond „Tambour v.d. Urlas SP", eigenaar ir. Rudolf Insam uit Lauf (Duitsland) Pinchers en schnauzers: de Duitse dwergpincher „Flip van de trouwe vriend jes JW '57", eigenares mevrouw Massink. Dameshondjes: de dwergpoedel „Jala- halli Pavleno", eigenares mej. N. L. v. d. Kasteele. Zondagmiddag werden groepskeurin> gen gehouden, een zeer attractief ge beuren voor het publiek, waarbij grote aantallen honden tegelijk in de ring kwa men. De beste groep was die der „Cava lier King Charles" spaniels van me vrouw C. v. d. Boom-gravin Van Rechte- ren. Voorlichtingsavond V.V.D. in 't Centrum De afdeling Beverwijk van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie houdt op vrijdag 2 mei in de bovenzaal van ,,'t Centrum" een voorlichtingsavond. Als spreker treedt op drs. H. A. Kort hals, lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal en lid van het Europese parlement. AMSTERDAM Tegen de gehele marktverhouding iu waren de aandelen AKU wederom ge vraagd en na een lagere opening toch weer aan de vaste kant. De koers winst ten opzichte van vrijdag was niet zoveel hoger, maar markttechnisch gespro ken lagen de aandelen prima. Bij de ope ning had de arbitrage nogal wat stukken aan de markt, waardoor een lage koers van 171% tot stand kwam. In het verdere beursverloop kreeg de vraag de overhand en liep de koers op tot 17314, waarop weer een reactie volgde tot 172%, tegen de vorige slotprijs van eveneens 172%. In tegenstelling met de vraag voor de kunstzijde-aandelen waren aandelen Van Nievelt Goudriaan in de scheepvaarthoek aangeboden. Het koersverlies bedroeg hier bijna 4 punten. De beurs verwacht van de maatschappij een mogelijk lager dividend over 1957 en tevens dat dit dividend zal worden uitgekeerd in aandelen, gezien de krappe geldsituatie waarin de maatschap pij verkeert. Op de verwachting dat even tueel te zijner tijd de stockdividenden op de markt zullen komen, werd nu reeds vooruit gelopen, vandaar het koersverlies. Ook de overige scheepvaartwaarden waren 1 tot 2 punten lager in een overigens stille markt. Van de verdere internationale waarden noteerde Kon. Olie rond de 153,over eenkomend met de vorige slotprijs. Het fonds lag echter een gulden onder pari teit New York tengevolge van kleine ver kopen voor Parijse rekening, waar tegen over niet voldoende vraag aanwezig was. In de Philipshoek was het eveneens rustig en de aandelen konden zich behoorlijk handhaven evenals aandelen KLM, die een paar dubbeltjes hoger noteerden. De aan delen Unilever hadden wederom van enig aanbod te lijden en verloren een percent. De drukte in de staatsfondsenhoek is vrijwel geheel verdwenen. De koers van deze obligaties veranderde hoegenaamd niet. De berichten over de gevechten in Indonesië hadden geen invloed op de koers van de aandelen in deze sector. Ten op zichte van de vorige slotprijs bleven de veranderingen binnen nauwe grenzen en de handel was belangrijk minder dan de vorige dagen. Verder werden nog ver nomen aandelen Metaalbuizenfabriek Ex celsior op 95 a 100 tegen een laatste ge dane koers van 127/4 en van 110 laten op vrijdag. Aandelen Dekkers 8 percent divi dend (9 percent) werden op ongeveer 100 vernomen (95). Carp's Garen werd geadvi seerd op 205 (203) op het onveranderde dividend van 16 percent. Prolongatie 4 per cent. (ANP) NEW YORK De koersontwikkeling was stijgend bij een grotere omzet. Er was enige afbrokke ling tegen het einde maar winsten van een dollar of meer waren nog talrijk. Ondanks een ongunstige produktievoorspelling door het American Iron and Steel Institute on dervonden de staalwaarden steun. Lukeru- en sin.-wi-is stegen elk meer dan een dol lar. Beursdtskundigen beschouwden het verloop als een technische reactie op de recente flauwe markten. Enkele fondsen profiteerden van gunstige economische ontwikkelingen. Men neemt aan, dat de spoedig te verwachten eerste kwartaal cijfers gunstig zullen zijn en aldus een sleutel zullen zijn voor de v'.aste markt- ondergrond. Nieuwe hoogtepunten werden bereikt door Fairchild, Lockheed Ameri can Can, American Telephone, EVjersharp, General Mills, Grayson-Robinson\ Phila delphia and Reading, Republic Aviation. Southern California Edison, Southern^ Na tural Gas, Serling Drug, United Biscuit en Western Maryland. Het industriegemid^el- de kwam van 441.24 op 443.76; dat v(Por spoorwegen van 104.95 op 105.56 en <S?at voor openbare nutsbedrijven van 75.13 i°P 75.52. De omzet bedroeg 2.180.000 aande len (vorige dag 2.060.000). Van de 1.1f5 verhandelde fondsen sloten er 614 hoger eln 294 lager. (UP). 1 Helemaal beduusd was de jonge, Ameri kaanse persfotograaf Douglas Martin toen hem gisteravond in het Stedelijk Museum de tweeduizend gulden en bijbehorende zilveren beker uitgereikt werden, die de hoofdprijs vormen van de tentoonstelling World Press Photo 1957. Tot donderdag avond had hij niet eens geweten dat zijn foto van een getergd negermeisje, ge maakt tijdens het rassenconflict in het Amerikaanse stadje Charlotte (en dus niet in Little Rock, zoals eerst gemeld werd) voor de Amsterdamse expositie was ingezonden. „Ik was dan ook volko men verbijsterd toen mijn chef, de hoofd redacteur van de Virginia Pilot, mij die avond opbelde om te vragen of ik een pas poort had. „Je moet namelijk naar Am sterdam" zei hij, „om gehuldigd te wor den." Ik dacht eerst, dat hij me voor de gek hield, maar toen even later „Time" opbelde en me telefonisch interviewde begreep ik dat het echt waar was. De rest is als een droom voor me geweest, een snelle autorit naar het vliegveld, de vlucht naar New York en vandaar naar Amster dam, waar ik vanochtend aankwam en waar een hele deputatie collega's gereed stond om me geluk te wensen. Ik kan het allemaal nog maar nauwelijks begrij pen." Douglas Martin is 'n sympathieke be scheiden man van 34, ongewoon bescheiden zelfs voor 'n Amerikaanse persfotograaf. Dat bleek ook toen hij uit handen van 'n der bestuursleden van de Nederlandse Ver eniging van Fotojournalisten zijn twee lap jes van duizend gulden in ontvangst nam. Met de bankbiljetten in de ene hand en de grote zilveren beker van de Nederland se Dagbladpers ietwat onwennig in de an dere, sprak hij een hakkelend dankwoord: Vraag mij niet, wat ik zelf van mijn fo to denk; ik ben geen verslaggever. Ik ben alleen maar een fotograaf, en allerminst een redenaar. Maar ik ben heel blij, dat mij deze eer te beurt valt ik heb van zoiets nooit durven dromen." Douglas Martin, wiens prijswinnende fo to door Associated Press voor World Press Photo 1957 werd ingezonden, logeert in het Amsterdamse Doelen hotel als gast van de KLM, die hem de komende dagen in de gelegenheid zal stellen, enkele excur sies door ons land te maken. Na de offi ciële huldiging is hij gisteravond gefê teerd door een aantal Nederlandse colle ga's, waarbij hij alvast kennis kon maken met een der typisch-Nederlandse attrac ties, afkomstig uit Schiedam. En ook dat bleek hem best te bevallen. Op de wereldtentoonstelling in Brussel zal ook Nederlands stamboekvee te zien zijn, te weten 24 koeien, 6 Texelse scha pen, 4 zeugen met 45 biggen, 76 kippen en 5 hanen. Een geit zal op de Expo ter „stof fering" van de dijk van de Nederlandse in zending dienen. Het stamboekvee blijft ongeveer drie maanden in Brussel en wordt dan door an der vervangen om het nog een voldoende weideperiode te geven. De zeugen en big gen worden voor andere omgeruild zodra de biggen te groot worden voor de stal ling. Het voer voor al deze dieren, die op de Expo in hypermoderne stallen worden ondergebracht, wordt iedere week uit Ne derland aangevoerd. Wanneer de auto's te ruggaan nemen ze de mest weer mee. De melk gaat naar een fabriek in Brussel, de eieren naar een restaurant op de tentoon stelling. In Brussel staan de koeien steeds on der controle van een staf vakkundig per soneel dat boven de stal een moderne flat krijgt. Dit personeel draagt in Brussel een blauwe kiel, witte broek en gele klompen. De inrichting van deze Nederlandse land- bouwinzending kost ongeveer 2 ton. Dit be drag Wordt geheel door het bedrijfsleven betaald. De 34-jarige douane-amtbenaar C. F. M. is gisteren op vreemde wijze tussen wal en schip terecht gekomen. Hij had name lijk zijn werk op de „Kennemerland" in de Noordersluis gedaan en wilde van boord gaan, wachtte niet tot de loopplank was uitgelegd en sprong. De sprong mislukte, waardoor M. zes meter dieper op een daar liggend werkvlot terecht kwam en van daar in de kolk viel vlak naast het al in beweging gekomen schip. Een opvaren de van de „Kennemerland" liet zich vlie gensvlug langs een touw in de kolk zakken en redde de douanier, door hem op het vlot terug te helpen. M. is naar het Antoniusziekenhuis over gebracht met een gebroken arm en een lichte hersenschudding. 3-3H'°/o Nederl.'47 3 °/o Nedl. 1962 64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Phllips Gloeil Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Feyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn K. N. S. M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank.. Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 9134 929/i« 278 178 271 163% 223)4 26414 15414 328 200)4 640 152.90 165% 51 f 107.20 131)4 127)4 114)4 139 198 90 67)4 205 73 149)4 178 153)4 44 36% 55% 3411/ie 67)4 22% Voorbeur? koersen 173 266 330 154.40 De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening zal spoedige totstand koming van maatregelen tot het tegengaan van de uitvoer van patrijzen bevorderen. Met de daarbij betrokken autoriteiten is reeds overleg gepleegd over de wijze waarop dit het beste en het snelste kan geschieden. Dit deelt de minister mee aan het Twee de Kamerlid de heer Van Hel voort (K.V.P.), die vragen had gesteld over het vervoer per vliegtuig van grote aantallen patrijzen uit Nederland naar Italië. Dat onlangs bij dit vervoer enige duizenden patrijzen zouden zijn omgekomen, is de minister niet bekend. Wel is gemeld, dat van een partij van 680 stuks patrijzen, wel ke per vliegtuig van Nederland naar Mi laan en vandaar per trein naar Genua is vervoerd, te Genua 67 patrijzen bleken te zijn gestorven. Aangenomen kan worden dat de ver handeling en uitvoer van grote aantallen patrijzen slechts mogelijk zijn door het vangen van in Nederland in het wild le vende patrijzen. Uit een onderzoek is ge bleken, dat het opkweken van patrijzen in gevangenschap in aantallen van enige be tekenis vrijwel niet geschiedt, daar dit opkweken grote technische moeilijkheden met zich brengt en te kostbaar is. Op 15 juni is het honderd jaar geleden, dat de in Dordrecht geboren kunstschil der Arij Scheffer in Argenteuil, nabij Pa rijs, overleed. Men zal te zijner ere in Dordrecht, waar een afdeling van het schilderijenmuseum naar hem genoemd is en waar een standbeeld de herinnering aan hem levend houdt, een bijzondere ten toonstelling van zijn werken houden. Arij Scheffer was tijdens zijn leven een gevier de schilder. Zijn vader, J. B. Scheffer, was een bekende portretschilder van Duit se origine. Scheffer werd opgevoed in Pa rijs, waar hij als jongeman met generaal Lafayette bevriend raakte. In 1822 nam hij deel aan de opstand van Befort, die ge richt was tegen de legitieme reactie en mislukte. Arij Scheffer was er bij toen de „Commission Municipale" van Parijs de hertog van Orleans uitnodigde als koning Louis Philippe het bewind op zich te ne men. Teleurgesteld als hij was door de op vattingen van Napoleon III, die koning Louis Philippe was opgevolgd, trok hij zich terug uit de politiek en wijdde hij zich tot aan zijn dood, in 1858, aan zijn kunst. Arij Scheffer werd in 1795 geboren. Hij bereik te dus de leeftijd van drieënzestig jaar, Koning Boudewijn van België heeft maandagavond de plechtige heropening van de weer opgebouwde Koninklijke Vlaamse Schouwburg in de Lakenstraat in Brussel bijgewoond. Deze historische gebeurtenis voor het Vlaamse culturele leven in de hoofdstad had een menigte nieuwsgierigen gelokt, die zich een half uur voor de plechtigheid bij de schouwburg verdrong om de vorst bij zijn aankomst te begroeten. De schouwburg, die zich in de loop der jaren van een volksschouwburg tot een cultuurcentrum heeft ontwikkeld, kreeg een volkomen ander aanzicht. Na de brand, die in mei 1955 het gebouw teister de, besloot men het volkomen te moder niseren. Het werk nam drie jaar in be slag. Van de vijf balkons bleven er twee over. De zoldering werd verlaagd en het toneel verbreed en er zijn thans zevenhon derd zitplaatsen. Het gezelschap van de Koninklijke Vlaamse Schouwburg voerde te dezer gelegenheid ..Jozef in Dothan" van Vondel in verkorte bewerking op. Op de tentoonstelling „Contour onzer beeldende kunst" die zaterdagmiddag in „Het Prinsenhof" in Delft werd ge opend zijn door het rijk en particulieren verscheidene aankopen gedaan. Totaal werd reeds voor' ongeveer zevenduizend gulden verkocht. Vier schilderijen van H. H. Kamerlingh Onnes en verder werken van Van der Spoel, Fernhout, Andrea, Roozendaal, Van Heusden en Anita Schoonhoven. NEW YORK (UP) Het folkloristische dansgezelschap Moisejev uit Moskou heeft maandagavond in de Metropolitan Opera zijn Amerikaanse tournee geopend met een zeer geslaagde uitvoering. Dit gezel schap is de eerste belangrijke artiesten- groep die uit Rusland naar de Verenigde Staten kwam krachtens het nieuwe pro gramma voor cplturele uitwisseling tussen de twee landen. Twee maal brandalarm De Velsense brandweer heeft gisteren twee maal moeten optreden: eerst in de middag tegen een flinke vuurzee in het droge gras bezuiden de Planetenlaan, waar kinderen een vuurtje hadden gestookt, waardoor 125 vierkante meter terrein ge blakerd werd en daarna in de Marnixlaan te Driehuis. Dit laatste geval betrof een schoorsteenbrand in perceel 16, waar ove rigens geen schade is aangericht. Tijdens het tegelzetten aan het in aan bouw zijnde schaftlokaal van de elektro technische afdeling der KMHS kreeg de heer J. K., werkzaam bij de firma Karsten te IJmuiden van ongeveer 2 meter hoogte een blokje hout van 2 kilo op het hoofd, welk stuk hout van de buitenkant van het gebouw naar binnen was gevallen. Met klachten over hoofdpijn is K. in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk opge nomen. Voor de komende gemeenteraadsverkie zingen heeft de groep Castricums Belang de volgende kandidatenlijst samengesteld: I. J. J. Bollen, 2. H. Veldhuisen, 3. Tj. Scholtens, 4. Th. Wouters, 5. J. de Beurs, 6. W. F. H. Husman, 7. N. Kingma-Hogen- styn, 8. A. J. Wensink, 9. F. L. van Es, 10. J. J. Claus, 11. G. W. van Aggelen, 12. J. C. Borstlap, 13. H. J. J. Altena, 14. G. W. Hooyer, 15. Chr. J. G. Pieterse. Vandaag 4050 kisten De aanvoer te IJmuiden bestond van daag uit 4050 kisten, waarbij 475 kisten schelvis, 125 gul en kabeljauw en koolvis, 2730 makreel, 410 verse haring, 285 wij ting, 2b diversen en 500 kisten schelvis, 25 gul en koolvis, 130 makreel, 10 verse haring, 180 wijting, 10 diversen en 125 stuks stijve kabeljauwen; de VL. 7 „Ada" (van 3 april) leste 200 kisten schelvis, 20 gul en koolvis, 650 makreel, 200 verse ha ring, 65 wijting, 15 diversen en 70 stuks stijve kabeljauwen de „Allanwater" (van 3 april) met 80 kisten schelvis, 40 gul, ka beljauw en koolvis, 1250 makreel, 10 wij ting, 240 stuks stijve kabeljauwen en de VL. 84 (van 3 april) met 110 kisten schel vis, 40 gul en koolvis, 750 makreel, 200 verse haring, 30 wijting en 70 stuks stijve kabeljauwen. Er waren voorts 500 kg tongen uit Den Helder. Niet verkocht De n.v. Visserij onderneming v.h. J. C. Pronk te IJmuiden wijst ons er op, dat ons bericht van gisteren omtrent de ver koop van de IJM. 75 „Gorredijk" op een onjuistheid moet berusten. De logger blijft voor de IJmuidense rederij in de vaart. Onze excuses voor deze melding, die op een foutieve informatie berust moet heb ben. Oudste boten Oudste boten, die deze week zijn te ver wachten, zijn: VL. 110 (van 2 april); Post boy, SCH. 27 en Van Hattem (van 4 april); Elie, Arie Ouwehand en Burgemeester Heusdens (van 3 april). Naar het buitenland De regels grote kabeljauw deden van morgen f 110f 86, kleine f 54f 60, kisten grote kabeljauw f 112f 132, kleine f 102. De grote schelvis maakte f 31f 36 en de grootmiddel f 41—f 43. Kleinmiddel tong noteerde f 4 per kg, tong 1 f 4 en tong 2 f 3,50. Het binnenland in Haring maakte vandaag per kist van 50 kg f 14f 20, makreel f 14f 9 en kleine makreel f 7f 9. Grote tong ging van de hand voor f 3,70, grootmiddel voor f 3,90. De grote gul haalde f 46, middel f 41 en torgullen f 28. Zwarte koolvis deed f 80f 83, leng f 92, wijting f 14f 16, kleinmiddel schelvis f 37f 39, pennen f 31f 38 en braadschelvis f 14f 19 Enkele kistjes schol 2 maakten f 60—f 62, Conflict met loodswezen Tussen de Scheveningse reders en het Loodswezen is een conflict gerezen over de betaling van loodsgeld voor schepen, die niet ter visvangst zijn uitgevaren, maar in het stille seizoen naar Dunmore (Ierland) gaan, om daar vis te kopen. De kwestie is deze, dat indertijd door het Loodswezen is bepaald, dat voor de Sche veningse haven loodsplicht geldt. Krachtens de wet zijn van die loods plicht vissersvaartuigen uitgesloten. Wan neer deze vaartuigen zee hebben gekozen, om in Ierland aangekochte vis naar Sche- veningen te brengen, zijn het geen vissers vaartuigen meer, maar moeten zij als vrachtschepen worden aangemerkt, waar voor loodsgeld moet worden betaald, ook al wordt er geen gebruik van een loods gemaakt. In december vorig jaar is daarom'Met besluit genomen, dat met ingang van 1 maart 1958 dit loodsgeld dat ongeveer vijftig gulden bedraagt voor deze sche pen zal worden geheven. Hierover loopt het conflict, waarover thans besprekingen worden gevoerd. Het Loodswezen neemt het standpunt in, dat moet worden uitgevoerd, wat de wet voor schrijft. Maandag op zee Ook maandag was het goed weer om de Noord; hier en daar wat mist. De vang Voor de komende feestdagen op 30 april en 5 mei heeft de Oranjevereniging in Cas- tricum een programma samengesteld waar op dit jaar weer een aubade voor het ge meentehuis voorkomt. Kleuters zullen me vrouw Smeets bij die gelegenheid bloemen aanbieden. Na de aubade zal er in het veilinggebouw voor de kinderen van de lagerescholen een toneeluitvoering door „De Schakel" wor den gegeven van het sprookje „Ali Ben Hassan". De kleuters en de leerlingen van de eerste en tweede klassen van de scho len krijgen in de loop van de dag een pop penkastvoorstelling aangeboden terwijl de leerlingen van de ULO-scholen en VGLO- school een filmvoorstelling in het Corso theater meemaken. De toneelvereniging van de forensenver eniging voert 30 april „De man die terug kwam" op. Hierna heeft een groot oranje bal onder leiding van de heer G. Glass plaats. Voor de avond van de vierde mei is we derom de stille tocht naar het monument op het kruispunt Castricum-Limmen-Uit- geest vastgesteld. De vijfde mei is er voor de schooljeugd weer de jaarlijkse sportdag met voetbal, handbal, volleybal en voor de kleinere kinderen individuele wedstrijden. Voor de allerkleinsten die niet aan deze wedstrijden kunnen deelnemen zullen er gymspelen worden georganiseerd. Tenslotte zullen op de vijfde mei om half vijf wielerwedstrijden worden geor ganiseerd door de leiding van de Tour De Flevo onder auspiciën van de vereni ging van nationale hoogtijdagen. Mogelijk zal op deze avond ook de toneelvereniging De Schakel" nog met een stuk voor het voetlicht komen, terwijl het in de bedoe ling ligt van de leiding van de Tour De Flevo eveneens voor deze avond een grote cabaretavond te organiseren. ADO-handbal gaat weer buiten trainen De afdeling handbal van de Heems- kerkse sportvereniging ADO gaat op maandag 21 april weer beginnen met de buitentraining. Voetballers keken naar film Op de jaarlijkse feestavond van de Heemskerkse voetbalvereniging ADO werd een film vertoond, die verleden jaar werd opgenomen tijdens het bezoek dat de ver eniging bracht aan de Duitse zusterclub Sportverein 1919 in een plaatsje bij Ko- lenz. Hoe men hier verleden jaar genoten heeft werd in de herinnering teruggeroe pen en vooral de deelnemers aan deze trip hebben zich hier buitengewoon goed mee vermaakt. sten waren niet zo groot; van 200 tot 175 manden makreel, schelvis en koolvis. De „Haarlem" had een gelukje met een trek van 200 manden makreel. De „Medan" deed een trek van twee pakjes en de Vios 1 een trek van een groot pak. Thuis- stomend was de „Postboy", terwijl onder meer naar zee gingen de Curagao en Ma- chiel. De loggers en kotters bij de Pittboei vingen 250 tot 200 kg tong en 4 tot 5 manden schol en 1 mand tarbot. De log gers bij de boei P. 4 vingen 150 tot 100 kg tong en 8 tot 10 manden schol en wijting per etmaal. Alles vist Maandagmiddag verliet een grote vloot van kotters, loggers en trawlers de haven om ter visserij te gaan. Ook de kleine kustvloot en de vloot garnalenvissers pro fiteerde van het mooie weer om op de kust te korren. Even binnen De „Herman" IJM. 2 is voorlopig uit de vaart genomen. Het schip wordt opgeknapt en het visruim wordt gedroogd. Ook de „Wiron 2" ligt voorlopig stil. De KW. 176 blijft ook binnen. De loggers SCH. 135 en 153 komen eind van deze maand weer in de vaart. De SCH. 135 heeft een andere en sterkere motor gekregen. Nu de KW. 66 Voor de eerste reis voor de nieuwe rederij is de vroegere SCH. 124 „Kees" onder het merk KW. 66 naar zee vertrok ken om op de kust te trawlen. Het oude schip is gekocht door de reder van de KW. 88. Het schijnt, dat de vroegere SCH. 123 verhuurd is aan een combinatie van Katwijkse en IJmuidense belangstellen den. Het schip wordt opgeknapt en komt weer in de vaart. Besommingen van heden Allanwater f 19.900; HD. 79 f 8.700; VL. 7 f 15.400; VL. 84 f 14.800. Aagt.edijk, 15 te Marseille. Aardijk, 14 te Newport Mon verwacht. Adonis, 14 te Santiago de Cuba. Alamak, 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Albireo, 14 te Le Havre verwacht. Alcor, 14 v. Montevideo n. Santos. Alcyone, 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Aldabi, 15 v. Santos n. Paranagua. Algenib, 13 v. Bahia n. Las Palmas. Algol, pass. 13 Fernando Noronha n. Rio de Jan. Alioth, 13 te Rosario v. Buenos Aires. Alnati, 14 230 m. w.z.w. Kp. St. Vincent n. Antw. Alpherat, 15 te Paranagua. Aludra, 17 te Recife verwacht. Alwaki, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Ampenan, 14 v. Lorenco Marques, 15 te Beira. Amstelland, 14 250 m. z.w. Kp. Finist. n. St. Vine. Amsteldiep, 14 dw. Algiers n. Port Said. Amsteldijk, 16 te Havana verwacht. Amstelkroon, 14 te Bombay. Amstelsluis, 14 320 mijl n.n.w. Chagos archipel naar Durban. Annenkerk, 14 30 m. n.w. Singapore n. Manilla. Antonia, 15 te Singapore. Appingedijk, 14 te San Francisco. Arnedijk, 15 te Antwerpen. Astrid Naess, 14 te Fawley. Bali, 14 75 m. w.z.w. Gibraltar n. Beyrouth. Batjan, 14 rede Khorelmufatta. Bengalen, 14 190 m. z.w. Finisterre n. Le Havre. Bengkalis, 14 100 m. w.n.w. Sabang n. Colombo. Bennekom, 13 600 m. w.z.w. Ouesant n. Londen. Blitar, pass. 14 The Brothers n. Suez. Bloemfontein, 14 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Boissevain, 15 te Santos. Bonita, 14 te Leceiba. Borneo, 14 te Biak v. Hollandia. IWMW^.aI'n-port 5af> .'.f Bussum, 14 110 m. w. Algiers n. Rotterdam. Calamares, 14 te Mobile verwacht. Caltex Arnhem, 14 100 m. n.o. Finisterre n. Sidon. Caltex Delft, pass. 14 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Caltex Leiden, 14 te Thameshaven verwacht. Caltex Pernis, 14 110 m. w.n.w. Kreta n. Sidon. Caltex The Hague, 15 v. Rotterdam n. Bahrein. Castor, 14 te Kingston verwacht. Ceronia, 17 te Abadan verwacht. Charis, 15 te Georgetown. Cinulia, 13 75 m. n.w. Aruba n. New Orleans. Colytto, 14 240 m. w. Landsend n. Norfolk. Cumulus, 18 te Rotterdam verwracht. Delft, 15 te Puerto Cabello. Demerdijk, 14 v. Londen n. Cristobal. Dorestad, 15 te Curagao. Duivendijk, 15 te Curagao. Eemdijk, 14 v. Houston n. Le Havre. Eemland, 14 te Rio de Janeiro verwacht Eenhoorn, 15 te Rotterdam verwacht. Eos, 14 v. Malta n. Algeciras. Etrema, 14 te Berre. Farmsum, 14 te Jucaro. Friesland SSM, 14 te Setubal. Gaasterkerk, pass. 14 Ouessant n. Le Havre. Gabonkust, 14 op Congorivier n. Matadi. Ganymedes, 15 te Corinto. Garoet, 14 te Aden v. Belawan. Gooiland, pass. 14 Abrolhos n. Las Palmas. Graveland, 14 v. Rio Grande n. Pto. Alegre. Groote Beer, 13 v. Quebec n. Rotterdam. Groot.ekerk, pass. 14 Messina n. Piraeus. Gunieekust, 14 10 m. w. Lagos n. Takoradi. Hathor, 14 v. Beyrouth n. Lattakia. Hector, pass. 14 Ouessant n. Antwerpen. Hecuba, 14 v. Rotterdam n. Bremen. Helder, 15 te Amapala. Helicon, 13 250 m. z.z.o. Kp. Hatteras n aar Port Au Prince. Hersilia, 14 v. Cieniuegos n. Havana. Hydra, 15 v. Maracaibo n. Camana. Isis, 14 te Maracaibo. Japara, KRL, 13 v. New York n. Tripolis. Jason, 15 te New York. Java, 14 80 m. n.w. Finisterre n. Port Said. Kalinga, 14 200 m. o. Sydney n. Sydney. Kaloekoe, 21 te Sorong verwacht. Kalydon, 15 te Hamburg. Karachi, 14 v. Rotterdam op proeftocht. Karimata, 15 te Houston. Karimun, 15 te New York. Kennemerland, 14 te Amsterdam. Kerkedijk, 15 te Bremen. Kieldrecht, 14 570 m. z.w. L. Palmas n. L. Palm. Kinderdijk, 15 te New York. Kopionella, 15 te Abadan. Koratia, 15 te Providence. Kosicia, pass. 14 Ouessant n. Pernis. Laagkerk, 15 te Antwerpen. Leto, 12 te IJmuiden. Leuvekerk, 14 te Ummsaid. Loenerkerk, pass. 14 Wight n. Marseille. Louis Lantz, 14 420 m. n. Dakar n. Monrovia. Lutterkerk, pass. 14 Malta n. Le Havre. Maasdam, 15 te Halifax. Maashapen, 14 v. Hamburg n. Las Palmas. Maasland, 16 te Las Palmas verwacht. Mapia, pass. 14 Muscat n. Abadan. Mariekerk, 15 v. Adelaide n. Melbourne. Maron, 15 te Willemstad. Meerkerk, 14 te Port Said. Mentor, 15 v. Ciudad Trujillo n. Pto. Cabello. Merwelloyd, 14 v. Khorramshar n. Abadan. Mitra, 15 te Curagao. Molenkerk, 14 v. Boulogne n. Antwerpen. Moordrecht, 14 125 m. w.z.w. Ras Fartak n. Mena. Musilloyd, 15 te Singapore. Mylady, 14 te Tabou verwacht. Nanusa, 15 te Durban. Oberon, 15 v. Rotterdam n. Amsterdam. Omala, pass. 14 Bonaire n. Rio de Janeiro. Ommenkerk, 14 te Rotterdam. Oostkerk, 14 v. Tientsin n. Shanghai. Oranje, 14 120 m. n.o. Algiers n. Southampton. Oranjefont., 13 210 m. z.z.w. Monrovia n. Kaapst. Oranjestad, 15 te Trinidad. Osiris, 13 160 m. n. Cartagena n. Nassau Bahama. Ouwerkerk, 14 te Rotterdam. Overijsel, 14 v. Shanghai n. Nagoya. Pendrecht, 14 v. Monrovia n. Abidjan. Peperkust, 14 v. Accra n. Duala. Polyphemus, 17 te Djakarta verwacht. Pr. Frederik Willem, pass. 14 Kp. Ray n. Quebec. Prins Johan Willem Friso, 14 te La Guaira. Prins der Nederlanden, 15 te Port of Spain. Prins Willem III, 14 v. Rotterdam n. Antwerpen. Prins Willem IV, 14 90 m. n.n.w. Landsend naar Glasgow. Pygmalion, 13 250 m. z. Nantucket n. Rotterdam. Raki, 14 dw. Miri n. Bangkok. Reyniersz, 15 te Penang verwacht v. Akyab. Riouw, 14 v. Livorno n. Port Said. Rijnkerk, 16 te Mombasa verwacht. Roebiah, 15 te Balikpapan verw. v. Surabaja. Saidja, 15 te Pladju verwacht. Salatiga, 14 te Suez. Samarinda, 14 te Panama verwacht. Saroena 15 te Pladju. Schelpwijk, 14 te Punta Cardon verw. v. Curagao. Scherpendrecht, 14 v. Kaohsiung n. Perz. Golf. Schie, 14 te Tunis verwacht v. Rotterdam. Seven Seas, 16 te Southampton verwacht. Sibajak, 13 v. Aden n. Suez. Sibigo, 14 te Sydney verwacht v. Sevenport. Sloterdijk, 15 te Baltimore. Soestdijk, 15 te Norfolk. Solon, 14 v. St. Marc n. Mobile. Stad Alkmaar, 14 te Messina. Stad Arnhem, 14 v. Gibraltar n. Alexandrië. Stad Gouda, verm. 15 v. Norfolk n. Rotterdam. Stad Haarlem, 14 90 m. w. Tromsö n. Kirkeness. Stad Leiden, verm. 14 v. Monrovia n. Rotterdam. Stad Schiedam, 15 v. Rotterdam n. Palermo. Stad Vlaardingen, 14 45 m. n.w. Hammerfest naar Rotterdam. Stan vac Djirak, 15 te Buatan verw. v. Tj. Uban. Stanvac Riau, 14 v. Tandjong Uban n. Buatan. Stanvac Talang Akar, 15 te Sungeigerong verw. Statendam, 14 v. San Francisco n. Acapulco. Statue of Liberty, 13 te Philadelphia verwacht. Steenwijk, 14 Scillies gepass. n. Norfolk. Stentor, 12 v. Port of Spain n. Ciudad Bolivar. Straat Lombok, 15 te Beira verwacht. Straat Soenda, 15 te Singapore. Tabian, 15 te Belawan. Tankhaven I, 14 v. Saigon n. Sungeigerong. Tankhaven II, pass. 14 eil. Singkep n. S'geigerong. Tankhaven III, 17 te Saigon verwacht. Tarakan, 14 34 m. z.w. Kreta n. Port Said. Tawali, 14 120 m. o. Aden n. Madras. Tegelberg, 15 te Manilla. Telamon, 15 te Philadelphia. Ternate, pass. 14 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Themis, 14 v. Curagao n. Barranquilla. Ttba, verm. 17*v. Santos n. Rio Grande. Tiberius, 16 te San Juan. Tibia, 14 fte Curagao .verw. vr Liverpool. Titus, 16 te Rotterdam verwacht. Tjikampek, 14 te Tandjong Priok. Tjipondok, 14 te Bintau eiland. Tomocyclus, 14 te Curagao verwacht. Towa, 14 130 z.w. St. Paulsrocks n. St. Vincent. Trajanus, 14 v. Dominica n. Antiqua. Trompenberg, 14 te Houston verwacht. Utrecht, 14 v. Venetië n. Genua. v. Cloon, 14 400 m. w.z.w. Freeman tie n. Albany. Van Heemskerk, 14 170 m. z.w. Finist. n. Kaapst. Waal, 14 30 m. z. Kp. Palos n. Antwerpen. W. Alt. Jones, 13 400 m. n.n.o. Bermuda n. A'dam. Waterland, 14 te Bremen verw. v. Amsterdam. Weltevreden, 14 v. Tandj. Priok n. Tandj. Mani. Westland, 15 te Buenos Aires. Willem Barendsz, 14 550 m. w. Gibraltar n. R'dam. Willem Ruys, 14 te Singapore. Woltersum, 14 te Le Havre. Wonosobo, 14 te Singapore v. Cebu. Zuiderkruis, 14 140 m. z.w. Kreta n. Amsterdam. SLEEPVAART Hudson, 15 v. Manaus n. Rotterdam. Loire, 15 110 m. n.o. Algiers n. Conacry. Maas, 15 te Rotterdam. Oceaan, 15 160 m. w.n.w. Jamaica n. Maracaibo. Thames, 15 dw. Milfordhaven n. Liverpool. Barentszee, 13 430 m. n.n.o. Sombrero eil. n. Gent. Blankenburg, 12 te Lagos. Clyde, pass. 12 Las Palmas n. Port Harcourt. Poolzee, 13 460 m. w. Fayal n. New York. Rode Zee, 13 60 m. n.n.w. Bari n. Ravenna. Tjme, 13 640 m. z.w. Sabang n. Tandjong Priok. VICTORIA GRASLINN. LAKENS prachtig gebord. grote maat 10 jaar garantie van 9.90 nu 5.99 VICTORIA GRASLINN. SLOPEN hotel- of knoop- sluiting prachtig gebord. van 3.45 nu 2.28 DE LAATSTE 2 pers. FLANELLEN LAKENS anti-Reuma van 6.90 nu 5.99 Katoenen DAMES PETTICOATS met strook en kant van 5.98 nu 2.99 NO-IRON DAMESBLOUSES open of dicht te dragen, 7 tinten 10.98 nu 5.49 van NO-IRON HEREN OVERHEMDEN 1e kwaliteit versch. kleuren alle maten van 15.90 nu 7.98 Zoekt l' een voor de morgenuren? Adverteert in dit blad De beroemde Zweedse, vol automatische elektrische ^JG-ZAG- naalmachine met de ingebouwde hersenen. Komt U eens kijken of belt U «ens op naar Vraagt inlichtingen over ons huurkoopsysteem, slechts 6 rentej KRUISSTRAAT 25 BREESTRAAT 55 HAARLEM BEVERWIJK TELEFOON 12921 TELEFOON 4193 HUSQVARNA machines reeds van f 299.- af

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6