SWAN BADDOEKEN Winco Ralston vert op commando! SUPER IC+ en IC+ Industrie wil beroet glas voor tuinders schoonmaken Koopje van de week t Nu of nooit!! RASCH DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs De zeerechtconferentie Compromisvoorstel van V.S. omtrent territoriale zone van zes mijl Koningin-moeder van België terug uit Moskou Koning Mohammed ontbindt het kabinet-Si Bekkai Nationalistischer koers in Marokko verwacht Dr. Oppenheimer: ontwape ning is niet utopisch genoeg Churchill geeft naschrift op oorlogsherinneringen Scheepvaart ZOEk.T U de krachtigste benzine! WOENSDAG 16 APRIL 1958 In verband met de hinder, die de tuin bouw in Beverwijk en Heemskerk onder vindt van roetaanslag op de gewassen en de glasopstanden hebben, zoals wy al eer der konden melden, besprekingen plaats gehad tussen de industrieën in de IJmond en een commissie van de Gewestelijke Raad voor Noordholland van het Land bouwschap. Dit overleg heeft ertoe geleid ADVERTENTIE ▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲AAAAAAAAAAAAAAAAA Hier komt GLAS' allesovertreffende VOORJAARSSENSATIE Thans slaan wi.1 alle records met onze „Koopjes van de week"-aanbiedingen. Want door speciale omstandigheden kochten wij een flinke partij van de bekende beste le keus, dus ZONDER weeffouten, waarvan de vastgestelde verkoopsprijs is ƒ3.95. Deze mogen wij nu met toestemming van de fabriek onder deze prijs ver kopen. In zeldzaam mooie kleuren. Nu gaan wij deze per 2 stuks verkopen maar.... ver onder de prijs, n.l.: 1 Swan Baddoek 3.95 2e Swan Baddoek ƒ1.55 Dus 2 stuks voor slechts ƒ5.50 Zolang de voorraad strekt. i Deze kans komt inderdaad nooit meer. Lange Nieuwstr. - Marktplein IJmuiden Tel. 5205 AMSTERDAM Aandelen Ver. Deli trokken de grootste belangstelling van de beurs. De arbitrage was actief en ook het publiek ging weder om tot aankopen over. Voor welke reke ning de aankopen van de arbitrage zijn, was moeilijk te achterhalen. Amerika en Duitsland werden genoemd, terwijl ook de mogelijkheid niet uitgesloten werd geacht, dat de maatschappij zelf voor aankopen in de markt lag. Hoe het zij, het fonds trok aan van 68V2 tot 72l/i, waarop een reactie volgde tot 71Vs tegen de vorige dag als slotprijs 67V2. Ook HVA had enige be langstelling en was ruim een punt hoger. De gunstige eerste kwartaalcijfers van de AKU (de nettowinst was 700.000 ho ger dan die van het eerste kwartaal 1957) waren reeds in de koers van de aandelen in de voorafgaande dagen verdisconteerd. Het fonds lag onbewogen en bleef goed prijshoudend. De tendentie van de oliewaarden was beslist goed te noemen. Aandelen Kon. Olie stonden in de belangstelling van het buitenland, Brussel en Parijs, en liepen op van 154,20 tot f 154,60 tegen de vorige dag 152,90. Aandelen Philips en Unile ver konden zich goed handhaven bij ge ringe omzetten. K.L.M. verbeterde onge veer 30 cent. In de scheepvaarthoek ging de belang stelling vooral uit naar K.P.M. Aanleiding hiertoe was een bericht van het ANP uit Djakarta, dat de K.P.M. in Indonesië zal worden omgezet in een scheepvaartlijn on der toezicht van de regering aldaar. De aandelen verbeterden ongeveer 2 punten. De ondertoon van de overige scheepvaart waarden was goed en de koersen over het algemeen iets boven de vorige dag. Staats fondsen trokken wat meer belangstelling dan de laatste dagen het geval was, en waren over de gehele linie iets hoger dan maandag. Verder werden nog geadviseerd aande len Gouda Apollo 213 (215) op 't dividend- voorstel van 12 percent in contanten tegen vorig jaar 12 percent waarvan desgewenst 6 percent in aandelen. Aandelen Stoom vaartmaatschappij Wijklijn werden ver nomen op 235 (231) op de verhoging van het dividend van 11 tot 12V2 percent. Aan delen Hollandsche Beton, 12 percent divi dend (14 percent) ondergingen op 174 hoe genaamd geen verandering. Prolongatie 4 percent (ANP). NEW YORK De koersen liepen goed op bij vrij ac tieve handel. Tegen beurseinde werden zelfs de staalwaarden actief, die zich daar door bij de belangrijkste winstfondsen schaarden. Ook de olies ondervonden laat- beurs steun. Winsten van meer dan 2 dol lar waren talrijk. Gulf Oil steeg 3 dollar. Amerada was zeer vast. U.S. Steel sloot meer dan een dollar hoger. Alcoa boekte een winst van 3 dollar en Du Pont kwam 2 dollar hoger De spoorwegen die in de laatste vijf dagen de markt hebben aangezet, boekten win sten van in enkele gevallen meer dan een dollar. De nu al vijf dagen durende stij gende tendens heeft de totale aandelen waarde met meer dan vier miljard dollar doen toenemen. Het industriegemiddelde kwam van 443.76 op 447.58; dat voor spoorwegen van 105.56 op 106.67 en dat voor openbare nuts bedrijven van 75.52 op 75.77. De omzet bedroeg 2.590.000 aandelen tegen 2.180.000 de vorige dag. Van de 1134 verhandeld-..- fondsen sloten er 639 hoger en 251 lager (UP). dat de industrieën bereid zijn gevonden alle glasopstanden, welke zich in het roet- schadegebied bevinden, op zo korte moge lijke termijn te doen reinigen. Het roetschadegebied zal aan de hand van waarnemingen nog nader nauwkeu rig worden omgrensd. De volgorde waarin de glasopstanden zullen worden gereinigd, zal worden bepaald in overleg met boven genoemde commissie van de Gewestelijke Raad voor Noordholland van het Land bouwschap. Teneinde over de aard en omvang van de roetschade en de bestrijdingsmogelijk heden nader te worden geïnformeerd zijn in overleg met de Rijkstuinbouwconsulent, ir. G. W. van der Helm te Amsterdam, verschillende proeven opgezet. In dit verband is het van zeer veel be tekenis dat de tuinders, die aan hun ge wassen in de vollegrond of onder glas be tekenende schade van de roetaanslag on dervinden, van deze schade onmiddellijk kennis geven aan de Proeftuin „De Duin streek van Holland", Rijksstraatweg 1 c, Heemskerk (telefoon 02510 321). Door de dienst van de Rijkstuinbouw consulent zal dan, in overleg met de in dustrieën, de omvang van de schade en de omstandigheden, waaronder deze is op getreden, worden vastgelegd. GENiVE, (UP) De leider van de Amerikaanse delegatie naar de UNO-con- ferentie over het zeerecht te Genève, Ar thur Dean, heeft een compromisvoorstel ter tafel gelegd, om te trachten, de impas se te doorbreken, welke is ontstaan door de overvloed van opinies en voorstellen. Dean stelde voor, de territoriale grens vast te stellen op zes mijl uit*de kust. Lan den die in de afgelopen tien jaren visserij hebben beoefend buiten deze grens, kun nen daarenboven een zone met speciale bescherming instellen tot zes mijl buiten de territoriale zone. De eerste reacties hoewel schaars zijn zeer gunstig. Dean verklaarde dat de Amerikaanse regering van oordeel is dat een territoriale zone van 3 mijl „het beste is voor allemaal" maar tevens is Wash ington vastbesloten de zeerecht-confe rentie van Genève niet te laten misluk ken en derhalve akkoord wil gaan met de aandrang op een bredere zone die door verscheidene landen geuit «is. Vooral de landen wier economie de vis serij als belangrijke inkomstenbron be zit zijn gebaat bij het compromis van Amerika. Nederlands voorstel Het bureau van de internationale confe rentie over het zeerecht te Genève zal de Voorstellen van Nederland, Zwitserland en Columbia voor regeling van verschil lende kwesties voorleggen aan de plenaire vergadering. Nederland heeft voorgesteld, in het ont werp voor een conventie een artikel op te nemen voor regeling van geschillen die bij de toepassing en interpretatie van de conventie kunnen ontstaan. De conferentie keurde voorts eenstem mig, een ontwerp-artikel van Argentinië, Mexico, India en Ceylon over de veront reiniging van zeewater goed. Dit artikel bepaalt o.a. dat alle landen maatregelen moeten nemen om verontreiniging door radio-actief afval te voorkomen. BRUSSEL (AFP) Koningin-moeder Elisabeth van België, die een bezoek van drie weken aan de Sovjet-Unie heeft ge bracht, is gisteren per vliegtuig uit Moskou in Brussel teruggekeerd. Maandag heeft zij een ontmoeting gehad met premier Kroesjtsjev en andere Russi sche autoriteiten onder wie de vrouwelijke minister van Gezondheid, Maria Kovrigina, en de Russische ambassadeur in België. Kroesjtsjev verscheen maandagavond op een receptie die ter ere van koningin-moe der Elisabeth werd gegeven in 't Kremlin. Tijdens de receptie onderhield Kroesjtsjev zich enige tijd met de 23-jarige Amerikaan Van Cliburn, die op het Tsjaikovski-festi- val te Moskou werd uitgeroepen als 's we relds beste jonge pianist. Kroesjtsjev zei: ,,Ik denk dat je niet zo oud bent als mijn zoon." „Wanneer is hij jarig?" vroeg Van Cliburn. „Dat weet ik niet precies." Dat moet je aan zijn moeder vragen," zei Kroestjtsjev. Slotkocrs Voorbeurs gisteren koersen 3-3% "/n Nederl.'47 91% 3% Nedl. 1962/64 92|1/i« A. K. U 170% 173 Calvé Delft 278 Van Gelder Zonen 176% K. N Hoogovens 270% Nederl. Ford 163 N. Kabelfabriek 222% sew Philips Gloeil 265% 268K Pref PhilipsGIoeil 154 Unilever 329% 332 Wilton Feyenoord 200% Dordtsche Petrol. 648% Kon. Petroleum 154.70 157.60 Billiton 168% A'dam Rubber 51% K. L. M f 107.90 Holl. Amer. Lijn 130% K. N. S. M 129 N. Scheepv. Unie 115% v. Nievelt Goudr. 141 Phs. v Ommeren 200 H. V. A 91% Verg. Deli Mij en 72 Amsterd. Bank 206 Nat. Handelsbank 73 Ned. Handel Mij 150 Rotterd. Bank 175 "wentsehe Bank.. 155 Anaconda Copper 45 Bethlehem Steel 365/i« U.S. Steel 56 General Motor*.. 35% Shell Union 67% Tidewater 22ls/i« RABAT, (UP) Koning Mohammed V van Marokko heeft het Marokkaanse kabi net onder leiding van Si Bekkai, leider van de Istiqlai-partij ontbonden. Volgens politieke waarnemers is het ontslag van Si Bekkai misschien de eerste stap in een Frankrijk. Men meent dat de premier een matigende invloed heeft op de extreem-na tionalistische vleugel van zijn partij. De sultan heeft in recente redevoerin gen een duidelijk scherper koers jegens Frankrijk ingeslagen, door steun te ge ven aan territoriale aanspraken op de Sa hara en de eis dat de Franse troepen zich terugtrekken. Volgens waarnemers is de kans groot dat het nieuwe kabinet geleid zal worden door een natlonalistischer ge oriënteerde premier. (Reuter) De reden van het ontslag is de volgende. Twee ministers, niet-leden van de Istiq- lal, hadden een motie opgesteld, die nadat zij door Si Bekkai was goedgekeurd, aan de koning werd voorgelegd. Toen de negen bij de Istiqlal aangesloten ministers dit hoorden, besloten zij, hun ontslag in te die nen. WASHINGTON (UP) Dr. J. Robert Oppenheimer, de „vader van de atoom bom" heeft op het congres van het Inter- dat wereldontwapening niet utopisch ge noeg is als een oplossing voor het ernstig gevaar van zelfvernietiging, waarvoor de mensheid zich thans gesteld ziet. Dr. Op penheimer, die aan het hoofd staat van het „Institute for advances studies" te Princeton, zei niet de indruk te willen wek ken dat hij tegen ontwapening is. Volgens hem wordt er zoveel nadruk gelegd op de moeilijkheden om een doeltreffende ont wapeningsovereenkomst met Rusland te bereiken, dat bij sommige mensen het denkbeeld heeft postgevat dat ontwape ning utopisch is. „De waarheid is dat ont wapening lang niet utopisch genoeg is", aldus Oppenheimer. De wetenschap doet met zulk een vaart nieuwe ontdekkingen, dat elk ontwape ningsplan dat ontworpen wordt, binnen weinige jaren uit de tijd zal zijn. Wanneer het ooit tot een oorlog komt zullen de lan den al hun wetenschappelijke kennis ge bruiken, ongeacht afspraken bepaalde wapens buiten de wet te stellen. Om we zenlijke veiligheid te verkrijgen, dienen we, volgens Oppenheimer, veel verder te gaan dan ontwapening, en in de gehele we reld een positieve samenwerking der vol ken te vestigen, ongeacht hun nationali teit. Zelfs bij collega's achter het ijzeren gordijn begint dat besef te dagen, zo zei hij. KENNEMERLAAN alleen 14 5 Kop en schotels v.a. 58 Grote Theepotten NU 1.45 Koffiepotten NU 1.39 Pors. gebakbordjes m. décor van 65 voor 31 Melkkannetje v.a. 69 Sponsen v.a. 25 Glazen Vaasjes v.a. 24 Grote rubber Ballen NU 69 Ballennetten 25 Jojo's NU 10 Toverboekjes NU 10 Linnen Vliegers Zandzeef v.a. 25 Kaart Zandvormpjes v.a. 15 Harken NU 60 Enz. enz. (Van onze correspondent in Londen Sir Winston Churchill, die sinds zijn af treden heeft gezwegen, heeft een naschrift voltooid op zijn oorlogsherinneringen, waardoor het verhaal is bijgewerkt tot 1957. Hij geeft zijn oordeel over %e be trekkingen met Rusland, de consequenties van de waterstofbom en andere actuele vraagstukken. Churchill's betoog bevat ve le scherpzinnige opmerkingen over de communistische expansie en de kansen van de vrije wereld. Sir Winston oefent felle critiek op de UNO, waarvan de or ganisatievorm er volgens hem toe leidt dat zij zich buigt voor dictators en zwakken intimideert. Zijn eindoordeel is niet som ber. Hij zegt er van overtuigd te zijn dat de krachtsinspanning van Groot-Brit- tannië en zijn bondgenoten niet tever geefs is geweest. Dit vervolg van Churchill's oorlogsboe ken zal eerst in de vorm van dagbladar tikelen verschijnen. KinheimSVIJ Het eerste Kinheim-elftal van de zater dagmiddagcompetitie speelt zaterdagmid dag om vier uur op „Schoonenberg" een vriendschappelijke wedstrijd tegen SVIJ. Kinheim verschijnt in het veld met: Vereschild; J. de Reus sr. en A. Bax; L. v. Hesselingen, J. Sparreboom en Velt- huyzen; W. Slagter, J. Bax, L. Nieuwen- huis, A. Geerlofs en J. Gleijsteen Aagtedijk, 16 te Barcelona. A-agtekerk, 15 te Hamburg verwacht. Abbekerk, 15 440 m. w. Sabang n. Aden. Adiba, 15 v. Curagao n. Aruba. Adonis, 14 v. Santiago de Cuba n. Baltimore. Agamemnon, 14 v. Nickerie n. Carupano. Alamak, 15 te Rotterdam. Aldabi, 15 v. Santos n. Paranagua. Alderamin. 15 te Bremen. Algol, 15 120 m. z.o. Salvador n. Rio de Janeiro. Alnati, 15 170 m. z.z.w. Kp. Finisterre n. Antw. Alpherat, 15 te Paranagua verw. v. Buen. Aires. Aludra, 17 te Recife verwacht. Alwaki, 16 te Rotterdam. Ameland, pass. 15 Fayal n. Landsend. Ampenan, 15 te Beira v. Lourenco Marques. Amsteldiep, 15 43 m. o.n.o. Kp. Carbon n. P. Said. Amsteldijk, 16 te Havana. Amstelpark, 15 te Honolulu. Amstelsluis, 15 380 m. n.o. Mahe n. Durban. Annenkerk, 15 280 m. z.o. Singapore n. Manilla. Appingedijk, 15 v. San Francisco te Alameda. Argos, 15 25 m. z.w. Finisterre n. Antwerpen. Arnedijk, 15 te Antwerpen verwacht. Artemis, 15 460 m. w. Flores n. Antwerpen. Attis, 16 te La Guaira. Bali, 15 110 m. w. Algiers n. Beyrouth. Bantam, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Barumun, 16 te Ummsaid. Batjan, 16 te Mena Al Ahmadi. Batoela. 17 te Singapore verwacht. Bengalen, pas. 15 Kp. Finisterre n. Le Havre. Bengkalis, 16 te Colombo. Bennekom, pass. 15 Landsend n. Londen. Billiton, 16 v. San Francisco n. Longview. Bin tang, 15 te Suez v. Aden. Blitar, 16 v. Port Said n. Napels. Bloemfontein, 15 te Kaapstad. Boissevain, 15 te Santos verwacht. Bonita, 15 v. Laceiba n. New York. Borneo, 15 te Biak. Boschkerk, 15 v. Port Said n. Barcelona. Breda. 14 te Antwerpen v. Hamburg. Britsum, 12 te Hampton Roads. Bronnoy, 15 te Hampton Roads verwacht. Bussum, 15 75 m. o. Gibraltar n. Amsterdam. Caltex Arnhem, 15 60 m. n.n.w. St. Vine. n. Sidon. Caltex Delft, 15 60 m. z.w. Ouessant n. Pernis. Caltex Leiden, 14 te Canvey Island. Caltex Nederland, pass. 15 Malta n. Rotterdam. Caltex Pernis, 16 te Sidon. Calt, Utrecht, 15 82 m. w.n.w. Pt. Said n. Savona. Camerounkust, 16 v. Borleaux n. Dakar. Carrillo, 16 v. New York n. Pto. Cortes. Charis, 15 te Georgetown verwacht. Cinulia, 18 te Goodhope verwacht. Cistula, 16 te Tauranga. Cleodora, 20 te Singapore verwacht. Colytto, 15 630 m. z.w. Landsend n. Norfolk. Concepcion. 15 bij Beachyhead n. Las Palmas. Coryda, 18 te Auckland verwacht. Cottica. pass. 15 Bermuda n. Nederland. Crania, 16 te Curagao. Delft, 15 te Pto. Cabello verwacht v. Curagao. Diemerdijk, pass. 15 Wight n. Cristobal. Dordrecht, pass. 15 Graciosa (Az.) n. Houston. Dorestad. 15 te Curagao verwacht v. Maracaibo. Drente, 16 te Antwerpen v. Rotterdam. Duivendijk, 15 te Curagao verwacht. Elisabeth B, 15 v. Swinemunde n. New Orleans. Eos, pass. 15 Kaap Bon n. Algeciras. Esso Nelerland, pass. 15 Aden n. Rastanura. Friesland KRL, 18 te San Francisco verwacht. Gaasterkerk, 15 te Le Havre. Gaasterland, 16 v. Bahia n. Recife. Ganymedes, 15 te Corinto v. Puerto Somozo. Garoet, 15 v. Aden n. Suez. Gbanakust, pass. 15 Las Palmas n. Amsterdm. Grootekerk. 15 te Piraeus. Hecuba, 16 te Hamburg. Heemskerk, 15 te Antwerpen. Helder, 15 te Amapala verwacht. Helicon, 16 te Port Au Prince. Hersilia, 16 te Havana. Hilversum, 14 70 m. n.w. Perim n. Rastanura. Hydra, 15 v. Maracaibo n. Cumana. Jagersfontein, 15 v. Amsterdam n. Bremen. Japara KRL, 14 340 m. n.w. Bermuda n. Tripolis. Jason, 15 te New York verwacht. Java, 15 30 m. n.w. Lissabon n. Port Said. Joh. v. Oldenbarnevelt, 15 v. Aden n. Fremantle. Kabvlia, 16 v. Kiel n. Turku. Kalydon, 15 te Hamburg v. Hoekv. Holland. Kara, 18 te Gibraltar verwacht. Karimata. 15 te Houston v. Rotterdam. Karimun, 15 te New York verwacht. Keizerswaard, 15 350 mijl z.o. Kaap Hatteras naar Curagao. Kellia, 15 640 m. n.n.w. Minikoy n. Sydney. Kenia, 15 24 m. z.w. Ouessant n. Thameshaven. Kieldrecht, 16 te Las Palmas. Kinderdijk, 15 te New York verwacht. Louis Lantz, 15 160 m. n. Dakar n. Monrovia. Koningswaard, 14 900 m. n.o. Barbados n. Rdarn, Kopionella, 15 te Abadan v. Singapore. Koratia, 15 te Providence verwacht. Korovina, 15 410 m. z.w. Ouessant n. Landsend. Kosicia, 16 te Rotterdam. Krebsia, pass. 15 Martinique n. Pto. La Cruz. Krvptos, 19 te Bandarmashur verwacht. Kylix, 16 v. Stockholm n. Rotterdam. Laagkerk, 15 te Antwerpen v. Bremen. Laertes, pass. 16 Gibraltar n. Port Said. Laurenskerk, 15 te Damman. r Leersum, 16 te Laromana. Lekkerkerk, 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Lemsterkerk, 16 v. Suez n. Rotterdam. Leto, 14 v. IJmuiden n. Pepel. Lieve Vrouwekerk,- 15 v. Muscat n. Suez. Loenerkerk, 15 80 m. z.w. Ouesant n. Marseille. Loosdrecht, 16 te Suez verwacht. Maasdam, 15 v. Halifax n. New York. Maaskerk, 15 v. Beira n. Lorenco Marques. Maasland, 16 te Las Palmas verwacht. Maetsuycker, 16 v. Geraldton n. Singapore. Mapia, 15 15Q m. n.w. Muscat n. Abadan. Mariekerk, 16 te Melbourne. Marnelloyd, 15 v. Beyrouth n. Aden. Maron, 15 te Willemstad verw. v. Amsterdam. Meerkerk, 16 v. Suez n. Port Sudan. Mentor, 16 te Pto. Cabello. Merwelloyd, 15 te Khorramshahr. Mitra, 15 te Curagao v. Rotterdam. Modjokerto, 15 te Labuan. Molenkerk, 15 te Antwerpen v. Boulogne. Montferland, 15 te Recife. Moordrecht, 15 20 m. z. Kuria Muria n. Mena. Naess Lion, 15 v. Houston n. Amuaybay. Nanusa, 15 te Durban verwacht. Nieuw Amsterdam, 15 v. Rotterdam n. New York. Nieuw-Holland, 15 v. Singapore n. Tandj. Priok. Oberon, 15 et Amsterdam n. West-Indië. Oldekerk, 16 te Las Palmas. Ondina, 15 265 m. z.o. Str. Ormoes na Mena. Oostkerk, 16 te Shanghai. Ootmarsum, 15 v. Hamburg n. Antwerpen. Oranje, pass. 15 Gibraltar n. Southampton. Oranjestad, 15 te Trinidad verwacht. Orestes, 16 v. Cienfuegos n. Nantes. Osiris, 16 te Nassau. Overijsel, 15 280 m. o. Shanghai n. Nagoya. Parkhaven, 16 te Rotterdam. Pendrecht, 15 te Abidjan verwacht. Perna, 18 te Colombo verwacht. Phrontis, 16 te Londen. Polydorus, 16 te Colombo. Polyphemus, 15 330 m. o.n.o. Singapore n. Pnok. Poseidon, 16 te Mobile. Prins Alexander, 15 v. Rotterdam n. Antwerpen. Prins der Nederlanden, 15 te Pt. of Spain verw. Prins Frederik Willem, 15 te Quebec. Prins Willem II, 16 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Willem III. 15 te Antwerpen v. Rotterdam. Pygmalion, 14 400 m. z. Halifax n. Rotterdam. Raki, 15 250 m. n.n.o. Singapore n. Bangkok. Roggeveen, 15 v. Napier n. Singapore. Rijnkerk, 16 te Mombasa. Salatiga, 15 in Suezkanaal n. Rotterdam. Sarpedon, 15 v. Georgetown n. Mackenzie. Scherpendrecht, 15 700 m. n.o. Saigon n. Perz. G. Senegalkust, 15 80 m. z.w. Finisterre n. Conakry. Sliedrecht, 15 te Heysham. Sloterdijk, 15 te Baltimore verw. v. Philadelphia. Soestdijk, 15 te Norfolk verwacht. Solon, 14 v. Sint Marc n. Mobile. Stad Arnhem, 15 60 m. n.w. Oran n. Alexandria Stad Delft, 15 v. Port Said n. Hamburg. Stad Gouda, 15 v. Norfolk n. Rotterdam. Stad Haarlem, 16 te Kirkeness. Stad Leiden, 15 v. Monrovia n. Rotterdam. Stad Schiedam, 15 dw. Dover n. Palermo. Stad Vlaardingen, 15 150 m. n.w. Narvik n. R'dam. Stanvac Djirak, 15 v. Buatan n. Tandjong Uban. Stanvac Ogan, 15 v. Singapore n. Sungeigerong. Stanv. Lirik, 15 te Saigon verw. v. Sungeigerong. Statue of Liberty, 15 v. Philadelphia n. P. Cardon. Steenwijk, 15 400 m. w.z.w. Scillys n. Norfolk. Stentor, 12 v. Port of Spain n. Ciudad Bolivar. Steven, 16 te Samsun. Straat Johore, 15 320 m. z. Christmas eiland naar Singapore. Straat Madura, 15 880 m. z.o. Mauritius n. Maur. Straat Mozambique. 16 te Kaapstad. Tabian, 15 te Belawan v. Aden. Tabinta, 16 te Amsterdam. Tankhaven II, 15 v. Sungeigerong n. Penang. Tarakan, 16 te Port Said. Tawali, 15 60 m. o. Kp. Guardafüi n. Madras. Telamon, 16 te New York. Teucer, 15 et Algiers. Texel, 15 te Singapore. Themis, 15 v. Curagao n. Barranquilla. Tiberius, 16 te San Juan verwacht. Tjibadak, 15 te Shimizu verw v. Kidjang. Trajanus, 15 V.-Antiqua n. St. Kitts. Utrecht, 17 te Genua verwacht, v. Heemskerk, 15 200 m. o.n.o. Madeira n. K'stad. Van Noort, 11 te Kaapstad. Vivipara, pass. 15 Kuria Muria n. Eastham. Waal, pass. 15 Gibraltar n. Antwerpen. Waiwerang, 15 V. Saigon n. Manilla. W. Alton Jones, 14 540 m. z. Kp. Race n. A'dam. Waterland, 15 te Hamburg verw. v. Bremen. Weltevreden, 16 te Tandjong Mani. Westland, 15 te Buenos Aires verwacht. Wieldrecht, 15 60 m. z.w. Kuria Muria n. Suez. Willem Ruys, 15 v. Singapore n. Tandjong Priok. Wolfgang Russ, 15 te Hamburg. Woltersum, 15 v. Le Havre n. Hamburg. Wonogiri, 15 v. Zamboanga n. Cagyahdeoro. Wonosari, 16 te New York. Zaankerk, 15 65 m. z.o. Ceylon n. Aden. Zaanland, 16 te Santos. Zeeland, 16 te Tripoli. Zonnekerk, 15 v. Marseille n. Duinkerken. Zuiderkruis, 15 60 m. z.o. Kp. Bon n. Amsterdam. KLEINE VAART Atlas, 14 dw. Vigo n. Amsterdam. Bab T, 13 v. Ponza te Weston Point. Bloemgracht, 15 te Antwerpen. Boreas. 14 te Kopenhagen n. Rotterdam. Elsa, 14 v. Goole te Tarragona. Ilias, 14 v. Valencia n. Denia. Manto, 14 20 m. n. Kp. Palos n. Barcelona. Midas, 15 v. Paramaribo n. Wgeningen. Prinsengracht, 14 Beachyhead gepass. n. Malta. SLEEPVAART Clyde, 16 140 m. n.w. Dakar n. Port Harcourt. Humber, 16 130 m. o.n.o. Colon n. Christobal. Rode Zee, 16 te Ravenna. Thames, 16 70 m. w. Liverpool n. Liverpool. EEN F*A.IC.HU»£ Adverteert in dit blad Alleen verkrijgbaar bij HUYGENSSTRAAT 59 IJmuiden. Tevens uw adres voor: Behang, Pasta-verf voor muren en plafonds, Carbolineum en schoonmaak artikelen. sr-rf» Een formidabele krachtsreserve staat tot uw beschikking niet Caltex Platinum Super IC+... juist op het moment dat U die reserve het hardst nodig hebt Dank zij een nieuwe rafïinage-methode, "platfornung" genoemd, kan uw motor extra kracht leveren, waardoor pingelen, ook de "silent ping", uitgesloten is. Deze veredelde benzine beperkt corrosieve slijtage tot een minimum en verlengt dus de levensduur van uw motor aanzienlijk. De motor start vlotter, trekt vinniger op en U rijdt zuiniger en veiligerU beschikt nu in elke situatie over alle kracht die U nodig hebt.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7