KERKDIENSTEN Havenberichten Tweede ronde van IJmond-toernooi in Haarlem gespeeld Visserij-varia IJmond-agenda No. 1 PEL's Kapsalon 6 Mam'Zelle Striptease Mevrouw komt niet thuis Het schandaal van Clochemerle „Moordcentrale X" R.-k. bakkerspatroons in Beverwijk verenigd een absoluut natuurlijk blijvende wave Weinig groente tegen stevige prijzen Kinderkerkdiensten Laat de Beverwijkse klok nu maar gaan luiden Uitgevaren visserijvaartuigen Filmavond NRV ZATERDAG 19 APRIL 19 5 8 (Thalia) Ondanks haar prikkeltitel blijkt „Mam'zelle Striptease" van Mare Allégret een alleszins genietbare en onder houdende filmcomedie te zijn, waarin zelfs Brigitte Bardot ditmaal betere din gen presteert dan het alleen-maar-etale ren van haar bekoorlijkheden. In het luch tige, stellig niet van esprit gespeende verhaaltje speelt zij met flair het rolletje van een vrijgevochten generaalsdochter uit de provincie, die het ouderlijk huis en haar despotische vader ontvlucht om, zon der een cent op zak, in Parijs haar fortuin te gaan zoeken. Natuurlijk steekt zij zich daar prompt in allerlei verwikkelingen, die culmineren in een inbraak in het mu seum Balzac, dat zij per abuis voor het woonhuis van haar verdoolde broer aan ziet. Die broer, een laconieke droogko miek van het zuiverste water, heeft ons tranen doen lachen met zijn kostelijke ka rikatuur van een museumsuppoost te gen wil en dank. Niet minder vermakelijk zijn de twee losbollige journalisten die het meisje met amoureuze bijbedoelingen proberen te bevoogden, met als enig resul taat dat het slachtoffer steeds dieper in de muizenissen verstrikt raakt. Ge moet zelf maar gaan zien, hoe dat alles tenslotte, na een wild avontuur in een striptease-con- cours, zijn ontknoping vindt. Het is een vlot opgediend stukje filmnonsens, pikant, maar nergens stotend en met vele goede vondsten in dialoog en enscenering. „B. B." overtreft zichzelf en Daniel Gélin is als de sympathieke hartenveroveraar vol ledig aan haar gewaagd. Tot en met zon dag. Donderdagmiddag draait „Davy Crockett", de held van de Amerikaanse jeugd, woudloper en pionier. Maandag en dinsdag volgt „Vuur over de Yang-Tse". In deze film wordt een stukje historie van de Britse marine geconstrueerd, dat waard is in herinnering te worden ge bracht. De Britse kruiser „Amethyst", op weg naar Nanking, werd tijdens de Chine se burgeroorlog door de Chinese commu nisten onder vuur genomen en gedwongen voor anker te gaan. Het slaagde erin te ontsnappen en zich bij de vloot te voegen. Het relaas van dit wedervaren, van de be schieting af tot en met de triomf van de ge slaagde vlucht, wordt in de film verteld. Het gebeurt zeer sober en dat is bepaalde lijk een verdienste. De beproevingen, waaraan schip en bemanning waren bloot gesteld, nodigden ook niet uit tot een met fanfares begeleide juichende vertoning. Van de andere kant werkt die soberheid, zeker in het begin, niet verhelderend, om dat men moeite heeft personen en situa ties te onderkennen. Op den duur gaat dat bezwaar niet meer op en ziet men er het voordeel van: de spanning wordt steeds sterker opgevoerd. Zorgvuldig wordt gewerkt naar een climax. Om haar inhoud is de film verre van een amuse- mentsprodukt. Het „huzarenstukje" heeft echter een pendant in celluloid gekregen, die het waardig is. Donderdag wordt vertoond de Neder landse film „Kleren maken de man". We hebben hier te maken met een amuse mentsfilm, die is gemaakt door een gerou tineerd vakman de Duitser Georg Jaco- by. Het vakmanschap van deze regisseur behoedt haar voor een complete misluk king. Maar veel meer valt niet in het voor deel van de film te zeggen. Ze is een ver zameling van vele komisch bedoelde si tuaties, die door hun hoeveelheid de film de nodige afwisseling verschaffen. Ze heeft dus tempo, maar deze kwaliteit ligt op het terrein van de compositie van het verhaal, niet in die van het beeld. Wat er echter tegen pleit is dat van die talloze si- ADVERTENTIE cfoüMt U ew &u£ De bril dient tot het verkrijgen van het beste met het oog te bereiken vermogen om details te onderscheiden. Wij zullen trachten in een reeks vervolg- advertenties, zeer beknopt, enige afwijkingen van het oog te behandelen. Volgende week wordt dan een begin ge maakt met de bouw van het oog, daarna de afwijkingen, die veroorzaakt worden door een verkeerde lengte van het oog; vervol gens die, welke door vermindering van het accommodatievermogen ontstaan, het lensloze oog en tenslotte de afwijkingen, die door het nietsferisch zijn van het hoornvlies ontstaan. (Wordt vervolgd). GOUDA - ZWIJNDRECHT K. Ifendeweg 12 Passaga 3 IJMUIDEN - KENNEMERLAAN 92 p vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Heinrich Grammersdorff van Hamburg, Guatemala van Istanbul, Ouwerkerk van Rotterdam, Arika van Morbifa, Heriot van Grangemouth, Wulp van Rotterdam, Heimdahl van Oxelosund, Wolanda van Londen, Wexford van Boston, Peregrine van Antwerpen, Laagkerk van Antwer pen, Shelby van Goole, Deo Duce van Glasgow, Wielun van Stockholm, Dido van Antwerpen, Hr. Ms. Zeven Provinciën van Den Helder, HMs van Zijl van Edinburgh, HMs Jaguar van Edinburgh, Anna Elisa beth van Londen, Brage van Stockholm, Werner Meiburg van Brake, Zaanborg van Vlissingen, Anna van Huil. Vertrokken zijn: Storaes naar Rotter dam, Frans Beumer naar Rotterdam, Jan Jonas naar Trelleborg, Altenwall naar Odda, Texelstroom naar Manchester, Cha- ciella naar Stanlow, Claus Bischoff naar Casablanca, Springwater naar Gibraltar, Esso München naar Sigon, Oranjeborg naar Mantyluoto, Morchella naar Paler mo, Rex naar Liverpool, Kaap Horn naar Curagao, Gorm naar El Alamein, Roelf naar Bordeaux, Wulp naar Manchester, Hans Georg naar Rotterdam, Wika naar Bornholm, Borre naar Sarpsborg, Oberon naar Paramaribo, Clio naar Rotterdam, Heimdahl naar Nordenham. tuaties er maar weinig echt leuk en ori gineel zijn. Daardoor krijgen we toch nog het gevoel dat alles recht-toe-recht-aan gaat, ook al omdat sommige types van een onverdragelijke simpelheid zijn. Qua spel kan men van Kees Brusse, Steye van den Brandenburg, Annet Nieuwenhuyzen en last but not least Andrea Domburg in ieder geval zeggen, dat ze begrijpen wat de film van de acteurs vraagt. Zij geven een fris accent aan „Kleren maken de man", al kunnen ze dit product niet van de middelmatigheid verlossen. „Mevrouw komt niet thuis vanavond" wordt tot en met maandag ontrold in het Luxortheater te Beverwijk en biedt de bioscoopbezoeker anderhalf uur volop spanning. Het is een thriller met Isa Mi randa, Henri Vidal en Mylene Domongest in de hoofdrollen. De bankbediende, die zaakwaarnemer van een rijke weduwe wordt, haar later huwt en tenslotte de secretaresse van de weduwe leert kennen, ontdoet zich van deze vrouw. Het pad ligt vrij, vermoedt men. De revolvers gaan dan meespreken en er wordt hevig gevuurd om u een verrassende, maar matige ontknoping te bezorgen. „Vier meisjes en een miljonair" wordt woensdag en donderdag in het Luxor Thea ter vertoond. De man wordt tegen het décor van Rome in een liefdeshistorie be trokken en het verschaft de belangstellende kijker anderhalf uur plezier. „Het schandaal van Clochemerle" is tot en met zondag in het Kennemer Theater te Beverwijk te zien. Fernandel speelt deze keer de rol van de sympathieke klaploper Tistin; een man, die de mannen in het dorp van hun werk houdt en nog geld van de gemeenschap ontvangt. Het wordt een plezierig verhaal, wanneer Fernandel ten slotte toch aan de slag gaat en de klusjes man van het dorp wordt om de achting van het vrouwendom terug te winnen. Wanneer een snoodaard de offerblokken heeft geledigd wordt Tistin hiervan be schuldig. Het loopt allemaal goed af kostelijk om te zien op welke wijze! „Mannen in het wit" draait van maandag tot en met woensdag in het Kennemer Theater. Ralph Habib maakte deze film naar de bekende roman van André Sou- biran. De „Moordcentrale X" is tot en met van avond in W.B. te Beverwijk aan hét werk te zien. Het is een ingewikkelde detective geschiedenis met een arme Amerikaan, een moord, veel narigheid en tenslotte een knaap en een lieve dame, die het stadhuis binnengaan. „Keine Angst vor grossen Tieren" wordt zondag en maandag in W.B. gedraaid. Heinz Riihmann speelt de rol van de zacht aardige jongeman, die toch nog een man wordt door het erven van drie leeuwen. Een amusant verhaal! ADVERTENTIE TOSCA beha geeft perfecte busteiijn en centimeters slan kere taille. De rug blijft vloeiend glad door brede, opgeknipte schouderband jes! Elastiek in rug en taille. Zijsluiting. Cup D 13.50 (ook in wit) (kleine prijs stijging voor grotere cups). WALA corset 2990 Lange Nieuwstr. 191 Dè speciaalzaak voor corsetten en beha's Door de heren Dirkzoon uit Wormerveer en Bos uit Amsterdam is de r.-k. bakkers patroons te Beverwijk gewezen op de noodzakelijkheid zich te organiseren. Zij wezen daarbij op het meelconflict dat on langs de gemoederen in Hilversum en om streken bezig hield. En het zouden vooral de kleine zelfstandigen zijn, die hiervan de dupe zouden worden. Om dit te voor komen gaven de heren in overweging zich aaneen te sluiten en door middel van een hoofdbestuur hun belangen te laten ver dedigen. De animo voor deze in de Groen- tebeurs gehouden vergadering was niet groot; toch werd echter een afdeling op gericht. Belanghebbenden kunnen zich opgeven bij de heren J. Schoone, Munni- kenweg 41 en J. de Jong, Corn. Maters- weg 91, beiden te Beverwijk. De eerste spinazie van de koude grond Aan de veiling Kennemerland werd vrijdag door enige tuinders de eerste spi nazie van de koude grond aangevoerd. Voor deze primeur werd van 64 tot 72 ct per kilo betaald. In Die Raeckse te Haarlem trad de Haar lemse Damclub op als gastvrouwe voor de deelnemenden in het IJmond-damtoer- nooi, georganiseerd door „Sportief" uit IJ muiden. De voorzitter van HDC, de heer J. H. Meure, die sprak namens zijn vereniging en namens het districtsbestuur van de af deling Kennemerland, toonde zich vereerd met het verzoek al deze honderd dammers te ontvangen en bracht nog eens onder de aandacht dat het IJmond-toernooi geldt als het grootste damtoernooi in deze stre ken in de naoorlogse jaren. Tevens bracht hij lof aan het Velsens gemeentebestuur, dat het verenigingsleven eerde met het beschikbaar stellen van een wisselprijs. In deze tweede ronde moest „Sportief" plaatsnemen achter de borden tegen „Sta biel" uit Santpoort. Het was echter niet bijster op dreef en moest de eerste veer laten met een 119 nederlaag. P. C. Bais kwam na een zeer zwakke positiezet in het nadeel: Van Buuren buitte het juist uit. H. Visser en J. Slager brachten het ook niet verder dan remise en nadat J. Jan sen de stand weer gelijk bracht wist J. Bakker „Sportief" zelfs aan een voor sprong te helpen. Toen was voor „Sportief" echter het eind al in zicht. P. Bakker, J. Visser en W. Post moesten opgeven en J. Mooi voltooide de uitslag met een remise tot 11—9. „Sportief II" kon het ook niet tot winst brengen in haar wedstrijd tegen VKC. Met 173 dolven zij het onderspit. HDC nam de leiding in deze tweede ronde door met 128 van BDC te winnen. St. Thomas be haalde een 164 overwinning en „De Dia gonaal" uit Santpoort. „De Diagonaal" gaf kranig partij doch zij moest in de eind spelen door geringe wedstrijdervaring wel eens een steekje laten vallen doch men kan na enige tijd in Santpoort een ge duchte tegenstander vinden. De nersoonlijke uitslagen zijn: HDC—BDC: J. P. v. Eyk—W. biederikjs 11; A. DoumaR. Conradi 20; H. Ro zijnM. Adelaar 02; A. SmitN. Kikke 11; J. v. LooijC. Snel 02; C. B. de LaatW. Hogeboom 20; G. de la Rie L. Haver 20; R. J. GroesS. D. Hoog- vorst 02; W. OudhoffD. van As 20; P. PnaffenN.O. 20. Totaal 128. Sportief IStabiel: P. C. BaisJ. Buren 0—2; H. Visser—H. Mol 1—1; J. Slager— J. H. Bakhuis 11; C. LodderE. Zuider duin 11; J. JansenH. Jansen 20; J. BakkerT. Hoek 20; P. BakkerF. J. Ipenburg 02; J. VisserA. Koster 02; W. PostG. Zuiderduin 02; G. MooiP. de Kort 20. Totaal 911. Sportief IIVKD: F. PostmaF. Visser 20; J. de RuiterH. Rumpo 02; H. VeldmanW. Rumpo 02; H. HoltF. Kok 02; J. v. d. WelF. v. Worth 11; P. WesterwalR. Kok 02; J. Hiemstra G. Wesselius 20; J. LichtendahlJ. Kra mer 02; J. JasperseJ. Sassen 02; J. BakkerJ. v. Roden 02. Totaal 317. St. ThomasDiagonaal: C. v. d. Himst H. de Groot 20; B. BeentjesG. Zuider duin 20; J. v. VelsenT. Wouda 11; P. v. d. HimstJ. v. Rijswijk 11. Th. GraasS. Vlasveld 20; P. LuitenK. Boonstra 11; C. OrijP. Kan 11; A. StetF. Boonstra 20; L. de RidderA. Pais 20; C. ReijendersP. Klut 20. Totaal 16—4. Na de tweede ronde is de stand in het IJmond-toernooi HDC II 2 2 4 25—15 Stabiel 2 2 4 25—15 VKD 2 1 1 2 26—14 BDC 2 1 1 2 23—17 St. Thomas 2 1 1 2 23—17 Sportief 2 1 1 2 20—20 Diagonaal 2 2 931 Sportief II 2 2 931 De derde ronde zal in het Cultureel Centrum te IJmuiden worden gespeeld op 23 april. ADVERTENTIE Het is weer die u HET NIEUWSTE presenteert Kennemerlaan 126 - Telef. 4426 Op de groentemarkt was er ook deze week nog een klein aanbod met een grote vraag, waardoor de prijzen weer hoger lagen. De prijzen voor de spinazie gingen tot 92 cent per kilo, maar liepen vrijdag weer terug tot 75 cent per kilo. Witlof is er weinig, waardoor de prijs rond de gul den per kilo draaide. Rabarber van de koude grond ging grif weg tot 58 cent per bos. Sla daarentegen komt niet hoger dan 16 cent per krop; hiervoor is het te koud. Waspeen kwam tot 65 cent per kilo; er is een klein aanbod. Prei liep terug in prijs tot 50 cent per kilo. De laatste winter groenten gaan nu ook nog vlot. Op de bloemenveiling Nadat maandag de prijzen op de bloe menveiling belangrijk lager waren dan de voorgaande weken, liepen zij later weer op. De prijzen waren toch nog goed, want bij de tulpen zag men vrijdag de prijs weer tot 1,32 per bos gaan. Er was een groot aanbod van narcissen; deze lieten het wat de prijs betrof liggen, de prijs lag hier tussen de 10 en 17 cent per bos. Irissen gingen tot een gulden per bos; er was een ruim aanbod van ane monen, die tot 53 cent per bosje gingen. Steeds groter wordt de aanvoer van perk- planten, die voor goede prijzen verkocht werden. Ook de aanvoer van potplanten is groter geworden; er was een vlotte handel. Zondag 20 april IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 17 uur: ds. G. van Doorn Gebouw v. Chr. Belangen, 10 uur: de heer C. de Jong, jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. v. d. Berg, 19 uur: ds. Joh. Dick- hout, 10.15 uur: Jeugdkapel Bethlehem kerk, de heer P. Mantel. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. v. Leeuwen; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Volle Evangelie Samenkomsten, 19.30 uur, Cultureel Gebouw, bijzondere op wekkingssamenkomst. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Herv. Evang. op Geref. grondslag, dins dag 19.30 uur, Elonkapel, kerkdienst, de heer M. de Vos. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon, ledenvertoe- ving. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers dinsdag en donderdag 9 uur: H. Mis. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan, 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: dienst; 11.15 uur: zondagsschool. Gereformeerde Gemeente, 10 en 17 uur, Kerkdiensten in Cultureel Gebouw. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. Dickhout, 19 uur: ds. J. A. Monteban van Driebergen Ned. Herv. Jeugdgebouw, 10 uur Jeugdkerk, de heer H. Remiëns. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: J. J. v. Capglleveen van Bennekom; 15.30 uur: doopdienst ds. J. A. Visser van A'dam woensdag 19.45 uur: ds. J. A. Visser van A'dam, bijbelbespreking. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. Huisman, 19 uur: bijzondere kerkdienst, jeugd dienst, ds. G. W. IJzerman van Bever wijk. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp - lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: de heer L. Pasman van Haarlem woensdag 20 uur: de heer Nieuwenhuis van Den Haag. BEVERWIJK Maranatha, 10 uur: de heer Jb. Klein Haneveld van Bodegraven. Evang. Luth. Gem., geen dienst. Vrije Evang. Gem., Koningstraat 117, 9 uur: Broeder Raven van Hilversum. Maandagavond 8 uur: Bijbelbespreking ds. A. H. van Gent. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. v. d. Blink van Amsterdam. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaaq, 10 uur: ds. F. O. Gennep van Amsterdam. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: A. Wouda. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. G. v. Wijk van Alkmaar; 11.30 uur: zondagsschool. Geref. Kerk, Moensplein, 9 uur en 10.30 uur: ds. A. C. van Nood van Velsen; 17 uur: ds. S. Doornbos van Amsterdam. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur Kindersamenkomst, 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10.15 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Kerkplein, 8.45 en 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Kapel Duinenbosch, 9 uur: ds. Willekes van Beverwijk. Geref. Kerk, 10 uur: ds. Fijn van Draad van Amsterdam; 17 uur: ds. Boeyinga van Heiloo. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. D. ter Steege 19 uur: ds. Van Willens- waard, 18.45 uur: zangdienst. Remonstrants Doopsgezinde Gem., ge bouw Spaarnberg, 10.30 uur: ds. J. W. Wery. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. Klein Wassink van Bergen. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 9 uur: ds. D. Biesma; 15 uur: A. H. Schippers van Hillegom. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10 en 15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Evening service. VOLKEM HEBBEM MUM EIGEM LENGTE De gemiddelde lichaamslengte in Europa IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten, Bethlehemschool 10 uur; Comitéschool 10 uur; Insinger- school 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils, kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. IJMUIDEN-OOST: Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Herv. Kinderkerk IJmuiden-Oost, Em- maschool, 10 uur; Theo Thijssenschool 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorp- school, ingang Lemairestraat, 10.30 uur. Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdienstcn, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. DRIEHUIS—VELSEN DORP: Herv. kinderdiensten: Marie Boreelkleu- terschool; 10 uur, alle leeftijden. Wijkge- bouw, Torenstraat, 12 uur, leeftijd 5 en 6 jaar. De laatste loodjes wegen het zwaarst. Nog even moet men geduld hebben en dan zullen de eerste lootjes te krijgen zijn en wel ten bate van het Beverwijkse carillon. De Beverwijkse winkeliers hebben name lijk hun eerbiedwaardige hoofden bij elkaar gestoken en besloten een slotoffensief in te luiden om een laatste aanslag op de IJmondbeurzen te plegen. Van 26 april tot 17 mei zullen de Beverwijkse huismoeders voor elke gulden die zij bij hun winkeliers besteden één lot verwerven, een van de mil joen loten die er verstrekt zullen worden. Deze loten zullen in drie series worden uit gegeven en wel in een serie van 200.000, een van 300.000 en een van 500.000. Er zullen drie trekkingen met de nodige attröcties plaats hebben en drie hoofdprij zen (bestaande uit televisietoestellen) zul len op de gelukkige winnaars wachten. Bovendien zal men de kans hebben ijs kasten, bromfietsen, wasmachines, gasfor nuizen, stofzuigers, fietsen en dergelijke artikelen van technisch vernuft op de kop te tikken. Bovendien maken de fortuinlijke kooplustigen nog de kans op vier reizen naar de Expo in Brussel. Dat het nodig is deze actie te houden blijkt wel uit het feit dat er voor het klok kenspel nog ongeveer twaalfduizend gul den nodig is. Maar de Vrienden van de Beiaard twijfelen er niet aan of de klok ken zullen er komen. De dag dat de klok ken voor het eerst hun klanken over het Beverwijkse zullen uitstrooien is namelijk al vastgesteld en niet ver meer. Deze vreugdevolle dag werd bepaald op 1 au gustus en geldt tevens ter opluistering van het internationale folkloristische festival. De actie zal onder de welluidende slo gan „Laat de klok maar luiden" worden gevoerd. Om de koopwoede van het Be verwijkse publiek zoveel mogelijk te prik kelen zullen er in groten getale binnenkort raambiljetten verschijnen waarop deze spreuk in fluorescerende letters zal wor den afgebeeld. Dinsdag 8 april: s.t. Vios I IJM 24; m.t. Wiron IV IJM 209, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171, Petro- nella VL 131; m.l. Annie IJM 14, Gorredijk IJM 75, De Arend KW 7, Hubertha Gerarda KW 9, Willem Cornelis KW 16, Grietje KW 20, Neder land VI KW 37, Everard Christina KW 40, Neptu- nus KW 45, Cornelis Marinus KW 48, De Vrouw Anna KW 52, Nelly Maria KW 70, Hette Marga- retha KW 74, Excelsior II KW 78, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Sursum Corda KW 124, Borneo KW 127, Voorwaarts KW 140, Willy KW 141, Gijs- bert Bastiaan KW 161, Prinses Juliana VL 97, Noordster VL 197, Willem Robert RO 27; m.k. Swift IJM 54, Coen Bot UK 3, Okko Bosker WR 25. Woensdag 9 april: m.t. Shamrock IJM 129, Em ma Wilhelmina KW 135; m.l. Aafke Jacoba KW 41. Rijnmond III KW 44, Maria Jacoba KW 73, Mol va KW 91, Nestor KW 101, Avontuur KW 114. Donderdag 10 april: m.t. Albatros KW 87; m.l. Bertha KW 38, Koningin Wilhelmina VL 190; m.k. Mercator IJM 19. Vrijdag 11 april: s.t. Haarlem IJM 9; m.t. Jo hannes Polderman IJM 20, Amsterdam IJM 28; m.l. Onderneming III SCH 117. Zaterdag 12 april: m.t. Emma IJM 15, Liesje en Rutger VL 153; m.l. Martha Maria VL 199. Maandag 14 april: m.t. Curagao IJM 99, Deining KW 8, Albertha Hendrika KW 81; m.l. Adeodatus IJM 30, Verwachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Martenshoek IJM 283, Adrianus KW 10. Dirk KW 19, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Henk KW 66 (eerste reis, ex-Henk SCH 123), Jacoba KW 107, Willy Alida KW 155, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Anna Suzanna WR 88; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3, Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Pool ster IJM 11, Klaas Junior IJM 22, Emisel IJM 31, Arend Willem IJM 40 (17 april binnen). De Hoop I IJM 45 (16 april binnen), Frederika Maria IJM 52 (15 april binnen), De Hoop II IJM 59, Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Nehim IV AM 26, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27. Rein KW 30, Petronella KW 31, Stern KW 36, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Gijs bertha KW 61, Alice KW 62, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Gerda Marianne KW KW 71, Twee Gezusters KW 77, Zeearend KW 79, Johanna Cornelia KW 88 (17 april binnen), Adria na Catharina KW 92, Willem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 98, Jacoba KW 105, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Jana KW 210, Samenwerking HD 125, Vier Gebroeders TX 14, Tiny Dieuw WR 33. Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56. Dinsdag 15 april: m.t. Beatrice IJM 72, Arie Ouwehand KW 122; m.l. Bertine VL 85. Woensdag 16 april: m.t. Allan Water IJM 34, Job Gouda IJM 79, Ada VL 7, Jan Senior VL 84; m.l. Voorlichter VL 114; m.k. De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM 52, Pieter Jacob KW 178. Donderdag 17 april: m.t. Maria van Hattem IJM 10. Elie Chenevière IJM 32, Francina KW 153; m.l. Saturnus KW 69, Bali KW 129; m.k. Johanna Cornelia KW 88. De N.R.V. heeft over haar propaganda- avond in „Het Centrum" te Beverwijk niet over belangstelling te klagen gehad. De zaal was geheel bezet, toen eer der pro pagandisten een inleiding hield over de te vertonen films. De reis voerde naar twee bekende vakantie-centra: Zwitserland en Oostenrijk. De vertoonde kleurenfilms lieten fraaie opnamen zien van de prach tige landschappen. Prijzen van vrijdag Heilbot 3.20—2.50, gr. tong 3.20—3.10, grm. tong 3.40—3.20, kim. tong 3.50—3.10, kl. tong I 3.60—3.20, kl. tong II 3.50—3.20, tarbot I 3.80—3.20 per kg. Tarbot IV 62—60, kim. schol 76. kl. schol I 61, kl. schol II 54—23, schar 26-8, bot 11—8, v. haring 19—11, makreel 15—11.20. gr. schelvis 37—30. grm. schelvis 42—37, kim. schelvis 46—42, kl. schelvis I 48—42, kl. schelvis II 19—8, wijting 19—8, gr. gul 32—31, mid. gul 30, poontjes 27, kl. koolvis zw. 3126 per 50 kg. Gr. kabeljauw 130—66, gr. koolvis zw. 80—76, gr. koolvis wit 83, gr. leng 7775 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag 568 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 395 k. schol, 110 k. schar, 45 k. bot. 105 k. haring, 875 k. makreel, 200 k. schelvis 240 k. wijting, 125 k. kabeljauw en gul, 5 k. leng, 5 k. poon, 10 k. kool vis en 26 k. diversen. Totaal 2710 kisten vis. Besommingen van vrijdag Medan 12.700, SCH 27 i 8200, KW 75 3680. KW 23 3950, KW 51 5450, KW 89 4980, KW 108 4800, KW 162 5580, KW 175 6550, KW 104 4940, IJM 40 1900, KW 33 f 6840, KW 93 6700, KW 178 750. Aanvoer op Urk Door zes vaartuigen werd donderdag aan de visafslag op Urk aangevoerd 79 pond aal en pa ling, van 5 tot 19 pond per vaartuig, prijs 1.36 f 1.50 per pond en 56 bakken nest 3.30 per bak van 75 pond. Klaverjasdrive voor speeltuinwerk De klaverjasclub „Schulpen-Meerweiden" in Velsen-Noord heeft het initiatief geno men om een klaverjaswedstrijd te houden, waarvan de baten ten goede zullen komen aan de kinderen van deze speeltuinen. Deze open drive wordt zaterdagavond 26 april om acht uur gehouden in het ge meentelijk vergaderlokaal aan de Smidt van Gelderstraat. MARKTNIEUWS. Beverwijk, 18 april: spinazie, glas. 71— 94, spinazie, koude grond, 64—72, rabar ber 51—58, witlof 37—110, sla 7—16, prei 2252, radijs 1117. VELSEN ZATERDAG 19 APRIL Thalia: „Mam'zelle Striptease", 19 en 21.15 uur. Rr Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Ge bouw, open van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Hei- destraat, geopend van 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraat- weg 77 open van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden: Willemsbeekweg 96, open van 14.30 tot 17.30 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek Velsen-N.: Banjaertstraat 13, open van 14 tot 17 uur. Zomerlust: Toneelvoorstelling Jan van Dommelen, 20.15 uur. Patronaatsgebouw: Concert IJmuider Harmonie, 20 uur. VTC, Royal, 20 uur, feestavond. IJmuidens Roem: Contactavond. ZONDAG 20 APRIL Thalia, 15 uur: „De avonturen van Davy Crocket"; 19 en 21.15 uur: „Mam'zelle Striptease". Rex: Géért opgave. IJmuider Harmonie: Als zaterdag. MAANDAG 21 APRIL Thalia, 20 uur: „Vuur over de Tsjang- sje". Rex: Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum: Als zaterdag. Raadhuis, 10 tot 12 uur: Spreekuur bur gemeester; 15 tot 17 uur: Spreekuur wethouder van Onderwijs. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Hei- destraat, open van 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, open van 14 tot 17 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden, Willemsbeekweg 96, open van 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; jeugdbibliotheek open van 16 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 19 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het schandaal van Clochemerle". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Mevrouw komt niet thuis vanavond". W.B. Theater, 20 u.: „Moordcentrale X". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Havenkwartier", met „Tot wederdienst bereid". Het Centrum, 20 uur: Dansavond Dans school Duijn. Veiling Kennemerland, 20 uur: Feest avond r.-k. Instuif. Terrein „De Halve Maan", 10 uur: Ope ning Euro-camping. Geref. Kerk, Moensplein, 20.30 uur: „Het grote geheim", filmavond C A.F. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 1012 en 1517 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10—12 en 1517.30 uur; jeugdleeszaal, Zeestr. 26, geopend van 14.3016.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013 en 1417.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.30—19 uur. ZONDAG 20 APRIL Kennemer Theater, 14.30 uur: „Tien van het Vreemdelingenlegioen"; idem 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het schandaal van Clochemerle". Luxor Theater, 14.30 uur: „De pels jagers van de Berenrivier"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Mijn vrouw komt niet thuis vanavond". W.B. Theater, 14.30 uur: „Vergeten patrouille"; 16.30 en 20 uur: „Geen angst voor groot wild". MAANDAG 21 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De man in het wit". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mijn vrouw komt niet thuis vanavond". W.B. Theater, 20 uur: „Geen angst voor groot wild". Het Centrum, 20 uur: „Hoogoven Har monie". K.S.A.-gebouw, 20 uur: K.A.B. Klaver jas. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 1517 en 1970 uur; lees- studiehoeken geopend van 15—17 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1920 uur. R.K. leeszaal, Uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12. geopend van 1011 en 17.30- 19 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10