Problemen— 2Fa.fiebri? ïluijler Arend Reym Welkomstgroetje op papier Kleine, grote kracht Boekje vol OM UIT TE VERTELLEN GEDAG, BRUG- Driehuis maakt zich op voor een fleurige koninginnedag op de honderd velden j fip a«ito- en öL motorrijschool Uw bril klaar terwijl u wacht ZATERDAG 19 APRIL 1958 5 (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) Theo Tielrooy aan kop in DGIJ-toernooi Uw kostuum binnen 1 dag gereed OLD CLOTHES NEW Ms. „Kerkedijk" in de vaart De medische verzorging tijdens het weekeinde Bridgen bij „De Jump" Anna en Piet Gouden papier - papieren goud Bloem J. DE BOER - Mr. Opticien Gezonken munitieschip geëxplodeerd Waterloo-programma voor de komende zondag De beroemde „Woldouby-stelling" kent iedere dammer, maar minder bekend is de geestelijke vader van deze beroemde stelling. Het was een inwoner van Senegal die omstreeks het jaar 1910 deel uitmaakte van een groep artiesten die Europa af reisde om op tentoonstellingen op te treden. In Parijs kon elke damliefhebber in zijn tent komen om een partjj dam te spelen met enkele franken als inzet. De man uit Senegal, die in een verbazingwekkend hoog tempo speelde, had een systeem bedacht om de stukken in het middenspel naar een steeds terugkerende stelling te sturen. Zelfs de allersterkste Parijse meesters werden verslagen. Uiteindelijk moest de Franse wereldkampioen op de „Jardin des Plan- tes" komen om de eer te redden. Deze kampioen, Isodoro Weiss, won echter pas na zeer veel moeite van de ar tiest. De neger werd overgehaald in Parijs te blijven en deel te nemen aan de wed strijden om het kampioenschap van Parijs. Daar won hij van sterke meesters als Fa- bre, Bizot en Ottina. Helaas bleek Woldouby het noordelijke klimaat slecht te kunnen verdragen. Na enkele jaren overleed hij aan T.B.C. Maar de herinnering aan deze mysteri euze figuur leeft nog voort in internatio nale damkringen. Ruim 40 jaar hebben tal van bekende dammers de Woldouby stelling geanaly seerd en in dag-, maand- en weekbladen werd de stelling tot in den treure bespro ken en door beroemde dammers toegelicht Het was dan ook een voortreffelijk staal tje van doorzettingsvermogen toen de he ren R. J. van Sterkenburg tet Utrecht en H. J. van Ma 3 te Dordrecht er in slaag den om alles wat in de loop der jaren na de dood van Woidouby over de stelling is gepubliceerd in een compilatie vast te leggen. Het ligt echter niet in de bedoeling van deze heren om het verzamelwerkje binnen kort uit te geven. Eerst willen zij de zeker heid hebben .'.at een dertigtal ominente dammers hun goedkeuring aan de talrijke varianten geven. De de positie Fabre-De Haas, eveneens zo'n sfinxachtige stand uit het klassieke middenspel is hierin opgenomen. Het is jammer dat de heren de dam rubriek in de IJmuidense Courant van voor de oorlog niet hebben gelezen, want in de paren 1936 en '37 hebben ook wij véél ge schreven over de enorme mogelijkheden van de Woldoubystand. M. WM. WÊ. WB. "I Dit is de Woldouby-stelling. Met zwart aan zet is de stand na 12-17 volkomen ge lijk en loopt het spel op remise uit. Met wit aan zet is het verschil één tempo. Aan genomen dat wit aan zet is kiezen wij de ADVERTENTIE Marktplein 30 - Telefoon 4273 Onderlinge competitie Met 39 punten uit 24 partijen is Theo Tielrooy aan kop gekomen in het DCY- toernooi. En nu Roozenburg zijn verdere partijen niet meer zal kunnen spelen ziet het er naar uit dat Theo de kampioensti tel zal behalen voor Laros en Dukel. Maar beide meesters hebben nog alle kansen in dien zij er tenminste in slagen hun achter stallige partijen in overwinningen om te zetten. Dan kunnen Laros en Dukel nog voor Theo op de eerste plaats eindigen. De uitslagen van de deze week gespeelde partijen luiden: Jan Tielrooy verliest van Jelle Post. P. v. d. Berg wint van P. Kok, Leo Binkhorst remise met ir. M. Krijgsman. Beukema remise met Bosma. C. Kaan remise met Bos. W. Gomes verliest van D. Ottl J. de Boer wint van Jan Thijms. H. Laros wint van W. v. Wort. Beukema wint van C. Apeldoorn. C. Kaan verliest van Krijgs man. Leen Vooys verliest van H. Laros. D. Ott verliest van J. van Straten. J. de Boer wint van W. van Wort. J. de Boer wint van P. Binkhorst. Beukema wint van Bos. Daar woensdagavond 30 april de spe lers van DCY hun medewerking willen verlenen bij de spelers van het interna tionaal toernooi wordt er die avond niet voor de onderlinge competitie gespeeld. speelwijze: 1) 34-29 23x34. 2) 30x39 18-23. Nu is het deze stelling die wij als uit gangspunt nemen om twee leerzame winst- gar.gen vast te leggen, doch beide met een geheel verschillend doel. OOCXXXXXXXXlCOOOOCOOC<X)OOOOCXXfeOCOCOOOOÓCOOOOOOOOCCOCOOCX A. De feitelijke winstgang in de Wol douby stand. E De poging tot ontwijking van de Wol douby stand. A winst. 3) 39-34 13-18 Wit staat nu plot seling in alle varianten verloren. Op 34-30 12-17 uit. Op 28-22 23-28 22x13 28x30 25x34 19x8 en wit heeft geen kansen op remise. Na 39-34 13-18 geeft het offer 25-20 24x15 niets. Na 34-30 14-20 is het leuk de onder varianten na te gaan dat 30-24 zowel 28-22 beide tot winst leiden. Elke hoofdklasse-speler moet met deze spels+udies op de hoogte zijn. Het is buitengewoon leerzaam te weten hoe men de Woldouby stand het beste kan ontwijken. Vanuit de stand 11 spelen wij 1) 27-22 en dan krijgen wij de volgende stel ling: jóoooooooooooooooóooocoooüoccx>yxx>x/> jóoooor* oocx o Als wij nu deze stand, die dagelijks in elke partij kan voorkomen, als voorbeeld nemen en daarbij aannemen dat wit met 27-22 een poging doet het voordeel van zwart in de Woldouby stand te breken dan is pet.taeh voor qlkg p.qrtijspeler plicht om de studie met 12-18 en 12-17 te kennen. Aangenomen dat 12-18 volgt dan is het de moeite waard de remise te ontdekken na 39-34 18x27 en 34-30 13-18 28-22 23-28 32x 12 33-28 24-29 38-33 29x38 37-32 38-27 30-24 19x30 en 35x24 27-32 (wel gedwongen om dat ander., i 28-23 stuk 14 val 11 28-37 21-27 24-20 14-19 20-15 27-31 3.7-32 31-36 25-20 36-41 20-14 en remise. Na 27-22 is 12-17 vrijwel zeker de zet die tot winst leidt. Nu is het merkwaardig dat de ongeroutineerde dammer steeds be reid is materiaalwinst, al is dit slechts tij - delijk, te veroveren. Wij komen later op do positie De Haas-Fabre terug. Oplossing probleem K.v.D In de rubriek van 5 april plaatsten wij op verzoek van de „Kring voor Dampro- blematiek" het vijfde wedstrijdprobleem van de 16-jarige Leen de Rooy uit Amster dam, met de volgende stand: Zwart: twee dammen op 35 en 39 en 1? stukken op 4, 7, 8, 10, 12, 14, 16, 19, 24, 30, 34 en 36. Wit: zestien stukken op 15, 17, 21, 22, 23, 25, 27, 28, 31, 32, 33, 41, 44, 47, 49 en 50. Het gaat als volgt: 1) 23-18 12x23. 2) 49-43 35x29. 3) 47-42 36x38. 4) 32x43 39x26. 5) 50-44 23x32. 6) 37x38 16x18. 7) 44-39 34x32. 8) 25x1 26x12. 9) 1x3 8-13. 10) 3-9 19-23. 11) 9x38 23-28. 12) 38-20 28-32. 13) 20-9 en wit wint. Nu is het volgens de heer C. Kramer ook mogelijk dat in de achtste zet 25x3 ter tafel komt, waarna de, dam ook moet slaan. Wij kregen van de heren C. Kramer en G. Zuiderduyn de goede oplossing na vijf dagen binnen. De fteer Koster stuurde geen oplossing in. Deze week geen opgave. Volgende week volgt de uitslag en wordt bekendgemaakt wie in aanmerking komen voor de prijs van de K.v.D. Remise verzuimd? A. DOENAJEWSKI I. J. KOEPERMAN In de IJmuider Courant van 9 april plaatsten wij een verslag van het inter nationale toernooi dat op 28, 29 en 30 april en 1 mei te IJmuiden wordt gespeeld. In dit artikel gaven wij een partij-fragment van de Russische kampioen Iser Koeper- man, die zijn ongenaakbare vorm demon streerde en op verbluffende wijze tot winst kwam. De 63-jarige oud-kampioen van Haarlem en omstreken, Abe de Jong, heeft nu een gaatje voor de tegestander van Koeperman gevonden, die tot remise leidt En daarom komen wij nog even op het fragment in zijn geheel terug. ADVERTENTIE zonder prijsverhoging KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Gisteren vertrok uit Rotterdam voor zijn eerste reis over de Atlantische Oceaan via Antwerpen het ms. „Kerkedijk", dat op 16 april door de werf, de „Lübecker Flenderwerke" te Lübeck, aan de Hol- land-Amérika Lijn werd overgedragen. Met het in de vaart komen van dit schip omvat de vloot van deze rederij 34 sche pen met een totale brutotonnage van 347,306 ton. De „Kerkedijk" is het derde schip van een nieuwe serie schépen, de zg. K- klasse. Nog twee K-klasseschepen zijn in aanbouw. Het eerste K-schip, de „Kinder dijk", kwam op 6 maart 1956 in de vaart onder commando van kapitein E. G. A. Heymans. Gezien de ervaring, die hij met dit schip heeft opgedaan, meende de re derij er goed aan te doen ook de andere nieuwe schepen van dit type aan hem toe te vertrouwen. Toen dan ook het tweede schip, de „Kloosterdijk", op 4 maart 1957 zijn eerste reis begon, was dezelfde kapi tein wederom gezagvoerder en gisteren stond hij ook op de brug van de „Kerke dijk". Het nieuwe schip meet 5323 brt. IJMUIDEN Dokters: Van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen zijn te raadplegen de artsen: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058 en A. v. Leusen, v. Tuyllweg 34, tel. 4328. Apotheken. Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen. In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevr. M. BakktV, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Artsen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: mej. F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, tel. 4169. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: H. J. F. Peeters, de Witstraat 37, tel. 5300. Apotheken. De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heemskerk, tel. 02512-266. Bovendien neemt dr. Kloppert waar voor de patiënten van dr. Tuinman. SANTPOORT Dokters. In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken. Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. K 2500-22181 en Apotheek de Wilde, Broekbergenlaan 42, tel. K 2560-8284. VELSEN Wijkverpleging Voor Velsen-Noord, dorp en IJmuiden-Oost. zr. Spiers, Geel- vjnckstraat 27, tel. K 2510-3936; Voor IJmuiden-Oost en -West: zr. Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383. Voor Santpoort, Driehuis en IJmuiden- Ooït zr. Lammerts, Brederoodseweg 90. CASTRICUM Artsen. Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 ulir dr. v. d. Werff, Bakk.str. 48, tel. 2428. Wijkverpleging. ,Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zr. Ad miraal, tel. (Limmen) 02205-279. Verloskundige. Mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek. Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenst.r. 6, tel. 2500, is dagelijks en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den in de voorjaarscompetitie van de brid geclub „De Jump" te IJmuiden zijn: vier tallen, echtparen Hoeting en Stam spelen met 3032 gelijk met mevrouw Laman, Veldman, Ter Horst en Dubbeld; echtpaar Rem, Croes en Porek winnen met 4912 van v. d. Gaag, Nieuwkoop, Bakkum en Schadé; echtpaar v. d. Steen, dames Wes- tra en Hannema verliezen met 25—33 van de dames Ouwerkerk, Vlotman, Bannink en Porek; dames Bloem, Koningstein. De Haas en Seydel winnen met 3321 van de dames Hamers, Schol, Zeegers en Vrees wijk. Howell: 1. v. AmerongenMaarleveld 62.96; 2. HannemaWestra 56.02; 3. Tol v. d. Wint 56.02; 4. SnoekCleeren 54.17; 5. De HaasKoudijs 53.24; 6. v. d. Berg Amsing 52.31; 7. Echtp. De Groot 48.61; 8. Kramerv. d. Burg 42.13; 9. LamanMid delkoop 37.96; 10. KramerSchoerr 36.57i ADVERTENTIE HAGELINGERWEG 134 SANTPOORT Telefoon 02560 - 8930 Gediplomeerd door ANWB - KNAC - FNOP - KNMV Volgens de heer De Jong moest de tegen stander van Koeperman, A. Doenajewski, met zwart de volgende combinatie nemen: 17-21 16x27, 15-20 24x4, 13-19 4x22, 23-28 32x23 en 19x50 met een eindspel dat na secuur spel, ondanks de twee stukken achterstand, tot remise leidt. Wij geven toe dat deze vondst van de heer De Jong (die door geen enkele sterke Nederlandse of Russische speler werd ontdekt) leuk voor nader onderzoek is. Oplossingen en correspondentie te zenden aan het adres van de damredacteur, B Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. De Beverwijkers gaan op opvallende wijze met hun tijd mee heb ik mogen merken. Er is een schoon blauw papier binnengekomen, gericht aan alle nieuwe stedelingen-onder- het-stadswapen-met-de-beide-Cupidootjes en daarin wordt alles in kort bestek uit de doeken gedaan, wat katten-in- vreemde-pakhuizen moeten weten om zich zo gauw mogelijk thuis en op hun gemak te voelen. Niet alleen over de scho len, de kerken en doktoren in de plaats hunner vesti ging, maar ook over de ge meente zelf, waar wat en wie zitten en waar men wat kan doen of bereiken. En burgemeester Bruins- ma zegt het dan nog eens in gewone menselijke taal voor op dit plezierige welkomst foldertje met: „Het gemeentebestuur van Beverwijk stelt er prijs op u, als nieuwe inwoner van onze goede stede Beverwijk, een hartelijk woord van welkom toe te roepen. Het hoopt ten zeerste dat u zich hier gauw thuis zult voelen en dat u er zult kunnen „aarden". Vooral de eerste tijd zult u zich waarschijnlijk nog wel eens afvragen waar u een bepaald kantoor of bureau, Het houdt niet op met goede gaven van onze goede gemeentebibliotheek. Er is nu zelfs de door zovelen heetbegeerde en langver wachte catalogus van het ganse boekenbezit toege voegd aan de bestaande werkjes, die met milde hand en tegen weinig kosten over de gemeenschap ,zijn uitge stort door een bibliotheek- directie, die kennelijk weet wat zij wil en wat zij kan bereiken. Deze nieuwe catalogus heeft niets meer van de suffe en meestal na één dag hevig beduimelde geschriften, waar ik vroeger in moest zoeken om boeken te pakken te krij gen, die ik niet mocht lezen neen, het is een fris ge valletje in een fris omslagje Tiet een fris voorwoord van de literator C. J. Kelk, die naar gij weet een der onzen is. Hij zegt daarin onder meer „Het lezen van een roman is óók een kunst, een kunst trouwens, die de één beter verstaat dan de an der". Om die kunst te leren of te verfijnen is deze cata logus er nu. En met Jacob Cats roepen de heer Kelk en de heer Lampenier uit: (,Maar denkt meer dan ge leest en leest meer dan er staat". een bepaalde school of in stantie kunt vinden. Om u daarbij wat te hel pen vindt u hierachter aller lei gegevens, welke u wel eens van nut kunnen zijn. Het gemeentebestuur hoopt u hiermede van dienst te zijn geweest en wenst u een goe de tijd in Beverwijk toe." Morgenvrinden, zullen wij als kennissen van Piet Zaayer en Anna Zaayer-De Graaf, verheugd zijn met de verheugden vanwege een verjaardag hunner echtver eniging: 55 jaar. Tussen goud en diamant dus en tussen half vier en half vijf zal het echtpaar thuis zijn aan de Wijkerstraatweg 258, om onze handen te drukken. Het zullen er vele zijn. Want het zijn onverwoest bare Velseroorders, deze Zaayertjes, want al kwamen zij heel lang geleden uit vreemde (Castricumse en Larense) gewesten naar hier, zij kapselden zich aldra in het leven van deze gemeente in en men zou haast nog niet eens zeggen, dat zij al 78 en 81 zijn. Vooral niet, wanneer men hem (van 81) somwijlen boven op het dak ziet zitten om enige werk zaamheden te verrichten. Dochter Agnes heeft het hele huis in een nieuw be hangetje en een nieuwe verf gestoken, zodat u het feest morgen wel zult ruiken. Mag ik mijn bescheiden complimenten toevoegen aan de ongetwijfeld talloze, die sr naar a'e Wijkerstraatweg dwarrelen? In de hoop, dat Anna en Piet nog minstens het diamant en het platina zullen halen? Vorig jaar is de opvoering van de operette „Pepi" een aanzienlijk succes geworden, toen dat zangspel door de Christelijke Meisjesclub „Jonge Kracht" op de plan ken werd gezet. En men heeft daaruit de lering ge trokken, dat het best nog eens kon. Vandaar de nieuwe plannen met een Tiroolse operette, die onder de naam Dinsdag wordt het een beetje moeilijk en een beetje prettig tegeljjk voor Dirk de Graaf, want dan gaat hij een zeldzaam arbeidsjubileum vieren: een halve eeuw bjj dezelfde baas. De baas is in dit geval Van Gelder en de „knecht" Dirk kon het zover brengen door dat hjj al als veertienjarige blaag de bedryfspoort door stapte en zich op de papier- sxpeditie wierp, die in dat iaar 1908 heel wat moeiza- ner in zijn werken ging dan ïu. Hij begon als „papieraf- zetter", hetgeen een zeer eervolle betrekking is, ging voort als overwikkelaar en kwam daarna in de cellu- losefabriek terecht, om van daar de houtkapperij te be treden. Tot 1951, want toen kwam De Graaf in de alge mene dienst, waar de kar weien de mens en de mens de karweien overal heen sturen. Dat zal nog even duren, tot eind 1959, want dan gaat Dirk met groot verlof. En men zal hem mis sen, niet alleen alleen tussen het papier, maar ook bij de harmonie „De Eendracht", waar hij wel geen eerste viool, maar toch een heel aardig blaasje meespeelde, net als zijn vader, die mede oprichter was. Voor dinsdag alvast mijn felicitaties. En voor later: de rust en het goede. „Mariette" al jodelend zal worden uitgedragen en waaraan niet minder dan zestig meisjes en jongens meewerken. Juffrouw G. de Wilde re gisseert, meneer J. te Loo leidt en Cor van Duin zorgt voor de decoratie, die zelfs een compleet berglandschap omvat. Of er een frigidaire achter komt, om de glet- schers voor smelten te vrij waren, is mij niet bekend, maar ik weet wel, dat de naam „Kleine Kracht" zo langzamerhand wat zelf- onderschattend gaat aan doen. Want een hele ploeg CJMV- ers is al weken bezig om kostuums en verlichting in goede en kleurige banen te leiden, zodat het dinsdag 22 april een gans knaleffect zal worden, met een herhaling op woensdag 23 april te half acht in het gebouw voor Christelijke belangen. Voor de laatste keer wel licht, want de volgende Pepi of Mariette, Koosje of Toe- deloe zal waarschijnlijk wel in het nieuwe gebouw aan de Wilhelminakade ronddraven. Lampeniet IJmuidens Bloei, ge weet wel, de organisatie, die zo veel vreemdelingen door haar zomerprogramma's doet, heeft enige schrifturen het licht doen zien, schrifturen met plaatjes om te kijken, wat IJmuiden heeft en biedt en schrifturen zonder plaat jes, waarin hele verhalen staan over de tunnel, de Het is een beetje zielig te zien, hoe die ouwe, trouwe Velserbrug van ons, waar het spoor in zijn hart veel tevredener mee was dan met de duikweg van dit moment, alleen en verlaten en zelfs van zijn bruggehoofd be roofd, in het Noordzeekanaal staat te dromen. Wachtend op snijbranders en andere wrede instrumenten, die haar tot de grond toe zullen verwoesten, haar pijler- kiezen zullen trekken en haar daarmee met een on dankbare zwaai in de schrootpan zullen deponeren. Sic transit enzovoorts, als u me begrijpt. Voor een heleboel Velsenaren is die brug een persoon van ge wicht geweest in de jaren, dat het kneep. In de oorlog. Toen je er over heen kon naar de voedselverstrekken- de Noord. Toen je er over terug kon direct na de be vrijding, naar het verwoeste IJmuidense erf. En nu gaat hij weg, gron dig weg naar de plaats, waar tenslotte alle bruggen eindi gen zullen. Dag brug. Sterk te. En het spoortje zal vast nog wel eens aan je terug den, zo in de geest van „Toen we daarover reden waren we nog dienaren van de Kenne- mer mensen, we haalden ze praktisch van huis". sluizen, de pieren, de vuurr torens, de „siemesfoor" en al dat andere, waar wjj aan gewend zijn, maar waar de toerist met een o-mondje tegenaan kjjkt. Die laatste zijn om uit te vertéllen, voor chauffeurs van bussen en reisleiders en gidsen. Een mooi idee. Ze komen trouwens al een beetje los ook, die vreemde lingen. Als de winter nu een beetje wijken wil tegen augustus, heb je kans op een écht druk herfstseizoen. En ze zullen ditkeer misschien zelfs een extraatje aange boden krijgen, want de NZHVM, die de2e zomer weer begint met haar toe ristische rondritten in Haar lem en wijde omgeving en die dus ook in IJmuiden komt overweegt om een mooi stukje langs het kanaal te gaan rijden. De betonweg namelijk tussen Velserbrug en kleine sluis is nu theore tisch gesproken open voor bussen, omdat de brug niet langer een obstakel vormt. En daarmee zal een weg, die tot de mooiste en in elk ge val tot de interessantste in Nederland behoort en wellicht wel ter wereld, zo als sommige chauvinisten fluisteren durven voor een iegelijk te berijden zijn. Het woord Emmabloem zegt u toch ook nog wel wat, lijkt me, ondanks alle mogelijke en onmo gelijke andere opdringen de collecten voor dui zend-en-één goede doe len. Als u een Nederlan der van om en de bij de veertig zou vragen, zo maar eens een collecte uit de veelkleurige Ne derlandse inzamelings catalogus te vissen, dan zou hij u hoogstwaar schijnlijk die „Emma bloem" noemen. Tussen 21 en 27 april wordt er in Velsen met deze klassieke kleine, weldoende bloem gelo pen. En nu heeft men een stuk ofwat lieve meisjes en aardige kna pen nodig (ze mogen ook ooven de leeftijd der meisjes en knapen zijn natuurlijk), om daarbij te helpen. Als u met mij weet, dat het geld, dat op deze manier wordt op gehaald, wordt besteed aan de bestrijding van de tuberculose en dat er elke dag één patiënt bijkomt (toch nog, écht), dan zult u willen meehelpen stel ik mij voor. En willen mee-offeren. Goed, afgesproken. Collectrices en -tan ten worden feestelijk in gewacht bij: Oud-IJmuiden: mevr. M. B. ScholtenWalen, Kanaalstraat 111; IJmuiden-west: mevr. C. Heykoop, Kennemer laan 107; IJmuiden-oost: mej. E. Vijlbrief, Lijsterlaan 1; IJmuiden-oost: de heer J. C. Zuurbier, Geleen- straat 29; Velsen-zuid: mevr. C. HijsHameetman, Dr. Kuyperlaan 33; Veisen-N.: mevr. J. v. Domselaarv. Wijngaar den, Sm. v. Gelderstr. <i5; Driehuis: mevr. I. Hof manVlas, Hofdijklaan no. 88, en bij het Consul tatiebureau aan de Lo- rentzstraat. DE KONINGINNEDAGVIERING in Driehuis gaat zich ook dit jaar weer op drie punten concentreren: des morgens op het kerkplein voor de Katholieke Kerk, in de middag op het gezellige feestterrein- tje bezijden de Driehuizerkerkweg en des avonds in het Rex-theater. Deze traditie is sterk genoeg om haar te handhaven maar zij is tevens elastisch genoeg om haar met enige aantrekkelijke nieuwe on derdelen der oranjeviering uit te breiden, met muziek van Soli Deo Gloria voorop en een ringrijderij op de fiets, die achter eenvolgens des ochtends en des middags de jeugd zullen bezighouden. Om half negen des morgens begint het feest in Driehuis met samenzang onder leiding van de heer Joop Huizinga op het kerkplein, waar Soli Deo ook al present zal zijn om het geheel muzikaal te onder steunen. Direct daarop aansluitend begint men de gecostumeerde kinderoptocht, die te ne gen uur van het kerkplein vertrekt en die zal eindigen bij de Julianaboom, midden in het dorp, waar de heer G. H. L. Scher- penzeel als voorzitter van de organiseren de oranjevereniging „Driehuis" de natio nale driekleur zal hijsen. Op het feestter rein beginnen daarna om half elf de kin derspelen, zoals ezelstaartprikken, blok- jesrapen en tonnetje rollen, een hindernis loop annex verkleedpartij en andere za ken, die elk jaar weer een vast en suc cesvol onderdeel van de koninginnedag viering vormen. Mocht het oranjezonnetje het van de re gen verliezen, dan verleent het Missiehuis gastvrijheid aan de deelnemertjes, die dan echter niet op bloempotten gaan lopen of met tonnen gaan rollen, maar naar» een filmvoorstelling gaan kijken. In de grote tent op het feestterrein zullen daarna de prijzen zowel van de optocht als van de spelen worden uitgereikt. Tot twee uur zal de rust over Driehuis dalen, maar dan is de goochelaar-humo rist Cakie present, om op zijn eigen wij ze het jonge volkje te amuseren, ditkeer met een poppentheater, met buikspreken en goochelen. Ook hier geldt: bij slecht weer in het Missiehuis. Tezelfder tijd zullen voor de oudere kin deren op de Groenel aan, die de toegang tot het feestterrein vormt, ringrijderijen op de fiets voor jongens en meisjes van 12 tot en met 18 jaar worden gehouden en om vier uur volgt dan een kleine kermis op hetzelfde feestterrein, waar een vrolij ke keuken, een schiettent en andere at tracties klaar zullen staan om de feest vreugde te verhogen. En dan wordt de avond gevuld met een „Vrolijke avond" met het cabaretgezelschap André Carell, die in Rex een gevarieerd programma brengt met ondermeer Cora Ville, The Boytons en Geraldini. De avond wordt be sloten met een groot Oranjebal onder lei ding van de heer J. Stol en met medewer king van het dansorkest „The Bluebirds" ADVERTENTIE ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 Tel. 7119 NAHA (UP) Gevreesd wordt dat 32 bewoners van Okinawa, verzamelaars van oud-metaal, gedood zijn door een explosie in een gezonken munitieschip. De explo sie zou zich hebben voorgedaan in het Amerikaanse schip „Canada Victory", dat tijdens de slag om Okinawa gezonken is. Het wrak ligt een mijl uit de kust. Het wedstrijdprogramma van Waterloo voor zondag ziet er als volgt uit: WaterlooOnze Ge zellen 14.30 uur; DEM 5—Waterloo 2 12 uur: Vel sen 5—Waterloo 3 12 uur; Geel Wit 5—Waterloo 4 12 uur; Waterloo b—Hillegom b 10 uur; Waterloo b—WB b 2 uur zaterdag. Waterloo komt tegen OG uit met: W. Kok; P. v. d. Klooster en L. J. v. d. Kuyl; W. Numan, S. Vlugt en L. J. v. Leeuwen; A. F. Broek, L Koops, H. E. Rademakers, J. van Sikkelerus en A. Tijms.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9