Recreatie voor Velsense jeugd neergelegd in boeiend rapport THALM Betonnen steiger van negentig meter lengte aan Sluisplein Havenberichten Nieuwe versie van „Stada- reddingsapparaat" op komst IJmuidenaar gaf verklaring af, waarop Renate-onderneming steunde Visserij varia f Aanklacht overwogen tegen P. Visser wegens valsheid in geschrifte <^$rieven aan de redactie méér kracht véérkracht Ruimte om „uit te tieren" en veldjes voor sport „Van ander ras" bij „De Kruik" Twee ouderavonden" van de Volksmuziekschool Volleybalprogramma Eén mei-feest in Heemskerk LIGPLAATS VOOR ZEESLEPERS Ook twee steigers in kanaal naar Middensluis Nieuwe aansluiting Wijker- straatwegWijkermeerweg Buitenland toont belangstelling voor IJmuidense vinding Aanrijding tussen auto en bromfiets WOENSDAG ió APKiL 1958 o De „werkgroep der commissie plan ning speelgeïegenheden voor de jeugd" heert aezer dagen een omvangrijk rap port doen uitkomen, dat het ganse vlak der recreatiemogelijkheden voor de Vel sense jeugd in het kader der na-oorlogse stadsontwikkeling omvat. Dit rapport, tot stand gekomen in samenspraak met de verschillende gemeentelijke diensten, die er ten nauwste bij betrokken zijn, zal een goed fundament kunnen zijn voor een verdere aanpak van de problemen, waarmee de stedelijke jeugd zit en waar tegen het stadsbestuur zo graag een middel wil zien te vinden. Al is de ver schijningsdatum van dit rapport, dat als eerste volledige poging om tot een op lossing te komen, kan gelden, door aller lei omstandigheden later geworden, dan men van de kant van het jeugdwerk en van de jeugdzorg en ook van de overheid wel had gewild, het blijft niettemin tot de mogelijkheden behoren, dat er zelfs nog in deze zomer op enige schaal een begin wordt gemaakt met de uitvoering can bepaalde concrete plannen. Om te komen tot een aantal conclusies heeft de werkgroep in een aantal bijeen komsten en steunend op de ervaring harer leden de gehele gemeente Velsen „uitge kamd" op de mogelijkheden tot recreatie voor de jeugd en waar zij die mogelijk heden zag, ze afgewogen tegen de belan gen, die stadsschoon en bebouwing met zich brengen. In totaal werd er een vijftig tot zes tigtal mogelijkheden gevonden om op de verschillende grote en kleine plekken in zowel als rondom de gemeente, de jeugd meer kansen voor ontspanning te geven, zowel in sportverband als zuiver in onge bondenheid. Al moet men uiteraard deze „ongebondenheid" niet te letterlijk nemen. Ook voor de moeders Daarbij is eveneens gedacht aan de ont spanning voor de moeders en in de groen strook langs de Heerenduinweg, die zoals bekend is voor passieve recreatie bestemd is, adviseeert de commissie bijvoorbeeld ook een vriendelijk hoekje af te schutten met 'een paar banken, waar huismoeders zich op hun gemak kunnen voelen. Voor het overige zal er ruimschoots aandacht moeten worden besteed naar het oordeel van de commissieleden aan de vrije ont spanning van de jeugd, die ruimte beschik baar moet hebben om eens „uit te tieren". Maar ook, om de weinig ruimte vragende en bijzonder opvoedend werkende veld- sporten te beoefenen, zodat men hier en daar in de gemeente speelmateriaal in de vorm van volleybal- en basketbalpalen zal moeten plaatsen. Zelfs het Marktplein Hierbij is niet alleen gedacht aan de velden in en rondom Velsen, maar ook aan het Marktplein in IJmuiden en het Stra- tingplantsoen in Velsen-Noord, waar prachtige- mogelijkheden liggen voor zowel actieve als passieve recreatie en waarbij de levendigheid van het stadsbeeld alleen maar baat zal hebben. Deze omvangrijke planning van de re creatie zal uiteraard niet in één zomer uit- ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s., 8 uur op veler verzoek slechts één speciale voorstelling de vrolijke Nederlandse film KLEREN MAKEN DE MAN met Kees Brusse - Andrea Domburg - Johan Kaart - Cees Laseur - Rijk de Gooyer e.v.a. De beste Nederlandse artisten in een film met vaart, charme, humor en sensatie VRIJDAG a.s.: Romy Schneider en Hans Albers in HAAR EERSTE LIEFDE Voor de uitvoering op maandag 28 april in het Hervormd jeugdgebouw Rem- brandtlaan door de r.k. Toneelvereniging „De Kruik" is het bekende stuk „Van ander rar", een spel van Arnaud d'Usseau en James Gow op het programma ge nomen. De regie berust bij Frans v. Em merik. De „Volksmuziekschool" in Velsen houdt een contact-ouderavond van de leerlingen der instrumentale lessen op: dinsdag 6 mei a.s. in het gemeentelijk vergaderlokaal in de Moerbergschool, Kerkstraat 1 te IJmuiden-West en vrijdag 9 mei a.s. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Van Diepenstraat te Velsen-Noord. In een openbare les van ongeveer an derhalf uur kunnen de ouders de prestatie van hun kind en andere kinderen be luisteren. Het volleybalprogramma voor deze week is als volgt samengesteld: woensdag 23 april 19.30 uur: Sportbond 2Kennemers 2, VCIJ 1—Kennemers 1 21.20 uur, VCK 1 —Sportbond 1 21.10 uur. Al deze wedstrij den voor de heren eerste klas worden in het Gymnasium te Velsen gespeeld. Op dezelfde avond spelen in de Margrietschool te Beverwijk de dames van Sollertia tegen Sportbond 3 in de tweede klasse; deze wedstrijd begint om 21.00 uur. Bij de eersteklas heren zal er nu schei ding worden gemaakt tussen de kansheb bers. Zo gaat VCK indien zij het protest wint met 1 punt bovenaan, gevolgd door Kennemers, Sportbond en VCIJ. Daar deze vier ploegen woensdagavond tegen elkaar uitkomen is het begrijpelijk dat het zal spannen in het Gymnasium. voerbaar zijn. Wel behoort het tot de mo gelijkheden, dat bijvoorbeeld de school pleinen opengesteld worden ook na school tijd en in de vakanties. Waarbij hier en daar ook gedacht wordt aan het neerzetten van speelmateriaal. Dc verantwoordelijkheid Ten aanzien van de verantwoordelijk heid voor bepaalde groenstroken of gras velden, die op den duur meer „gemeen schappelijk bezit" zouden kunnen worden dan thans het geval kan zijn wegens de daarop rustende verbodsbepalingen, is er voorts gedacht aanbeen eigen verantwoor delijkheid bij de jeugd of wellicht de ge hele buurt, die een bepaald speelterrein als het hare gaat beschouwen en daarover waakt. Deze eerste bijzonder positieve stap naar een ruimere politiek ten aanzien van de ontspanning der jeugd in een steeds ste- delijker wordend beeld van het groeiende Velsen is niet alleen volledig gesteund door het Velsense gemeentebestuur, maar zal daar in haar conclusies eveneens vol doende weerklank vinden om op den duur te komen tot een vrijere ontplooiing der mogelijkheden, waarbij men over alle be trokken instanties, verenigingen en ge meentelijke bedrijven heen, die er mee te maken hebben, zal kunnen komen tot een gezamenlijke aanpak van een vraagstuk, dat in de gemeente Velsen bij de weder opbouw ten onrechte is blijven liggen, maar wellicht bij de afronding der nieuwe stad aan de zee toch nog aan zijn trekken komt. In samenwerking met de ANMB organi seert de Heemskerkse afdeling van de Partij van de Arbeid dit jaar voor de eerste maal een 1 mei-bijeenkomst. Des avonds spreekt in zaal Dam de heer P. Wijkstra uit Amsterdam. Medewerking wordt verleend door een muziekgroep] e van de Stem des Volks uit Beverwijk onder leiding van de heer N. Grandiek. Gestolen fiets terecht De heer D. uit Heemskerk ging zaterdag avond in Beverwijk dansen. Zijn fiets zette hij in een stalling, maar toen hij terug kwam bleek zijn rijwiel verdwenen te zijn. Dinsdag is dit onbeheerd teruggevon den door de politie te Velsen, die het rij wiel met spoed aan de gelukkige eigenaar deed terugbezorgen. „Excelsior-Scheywijck" in cadre-klasse Het is de Beverwijkse biljart-combinatie „Excelsior-Scheywijck" gelukt om een 60 overwinning te behalen op de combinatie „Bloemendaal-Haarlem (N.)" zodat de Be- verwijkers wederom een stapje dichterbij zijn gekomen om als eerste te eindigen in de cadre klasse afdeling Haarlem. De gedetailleerde uitslagen van deze ont moeting waren: J. Lamers (E.S.) 400 400 10 173 40.— C. Broertjes (B.H.) 350 65 10 18 6,50 A. Dekker 160 160 14 24 11,42 M. Kraayer 200 97 14 24 6,92 H. Meyer 225 225 13 81 17,30 H. Berthole 181 75 13 33 5,77 De Kennemers naar OVVO In verband met de uitwedstrijd van de Kennemers naar OVVO organiseert de sup portersvereniging „Rood-Zwart" zondag een autobusttotcht naar Amstetrdam. BEGIN VOLGENDE MAAND zal het aannemingsbedrijf v. d. Vlies uit Sliedrecht in opdracht van Rijkswaterstaat een begin maken met de bouw van een grote betonnen steiger aan het Sluisplein en twee houten steigers in het buitentoeleidings- kanaal naar de Middensluis te IJmuiden. Deze drie steigers zullen eind van dit jaar reeds ligplaats kunnen bieden aan vijf of meer zeesleepboten uit de groeiende vloot van de Zeesleepvaart, en bergingsmaatschappij N.V. Bureau Wijsmuller. Daarmee zal dan eindelijk na vele jaren een einde komen aan het grote gebrek aan aanleg- ruimte voor haven- en zeesleepboten te IJmuiden. Vooral de grote betonnen steiger, die gebouwd zal worden tussen de bestaande houten steigers bij de kleine sluis en de vorig .jaar gebouwde toeristensteiger, belooft een uitkomst te worden, daar hierop ook auto's kunnen worden toegelaten. De lengte van de betonnen langssteiger, die volgens het prefab-systeem wordt ge bouwd, zal negentig meter zijn. Drie sleep boten van het type „Titan" en „Simson" zullen achter elkaar aan de steiger, die twee en een halve meter breed wordt, kun nen afmeren. Van de steiger af zal een verbindingsstuk eveneens met een breedte van twee en een halve meter naar de wal bij het Sluisplein leiden. De toegang zal ongeveer voor het kantoor van n.v. Bureau Wijsmuller komen te liggen. Met een kraan Op de langssteiger zal vermoedelijk nog een kraan worden opgesteld, maar dit is een zaak van de zeesleepvaartmaat- schappij. Alvorens de steiger over een paar maan den enige vorm krijgt, zal het aannemings bedrijf v. d. Vlies vier en zeventig palen moeten heien. En nog twee De twee steigers in het huitentoelei- dingskanaal naar de Middensluis krijgen de vorm van dc reeds bestaande toeris tensteiger, maar zullen enigszins lichter van constructie zijn. Ook hier worden meerstoelen gebouwd volgens het prefab-systeem, opgesteld. Beide steigers zullen elk ligplaats kunnen bieden aan een zeesleepboot, zodat de al tijd met levensgevaar te betreden loop- steiger bij de kleine sluis ter hoogte van het kantoor van de vletterlièden eindelijk kan worden verlaten. „Weenink" in onderlinge competitie In de onderlinge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" werden de volgende re sultaten geboekt: StetWortel 1—0; SlingsBeek hoven afgebr.; PietDe Koter 1—0; Schoenma kerNijkamp 01: VerduitJ. Meyer afgebr.; LimmenDe Bruin 0—1; MeyerBreeuwer 10; v. d. HeideDe Jong 0—1; mevrouw Tomas Malliën 1 0; v. d. Kommer—Hoogvorst 10; To masv. d. Veen 10. Jeugdafdeling: A. van VlissingenBouwman 10; De BockBoer remise; FranckBruinzeel 10; L. v. d. Kommer—Fransz 10; v. d. Boven- kampA. v. d. Kommer 10. Ouderavond van verkennersgroep Om de ouders te laten kennismaken met het werk van de r.-k. verkennersgroep „St. Adelbertus" wordt op dinsdag 29 april in zaal Dam een ouderavond belegd. Het programma wordt verzorgd door eigen leden die toneelstukjes en diverse spelen voor het voetlicht zullen brengen. Door de gemeentelijke dienst van open bare werken is dinsdagmorgen een begin gemaakt met een nieuwe aansluiting van de Wijkermeerweg aan de Wijkerstraatweg naast het kantoor van de melkinrichting Velsen. Tot nu toe was de Wijkermeer weg als verbinding naar de kleinere in dustrieën van de Wijkerstraatweg af alleen te bereiken via de Heirweg. Dit wordt nu veranderd, waardoor de verbindingsweg Heirweg-Wijkermeerweg nog deze week zal komen te vervallen en weggebruikers dus rechtstreeks van de Wijkerstraatweg af het industrieterrein kunnen bereiken. Voorts is gelijktijdig de plantsoenen dienst begonnen het zo vaak in de Velsen se raad gewraakte braakliggende ter- reintje tussen Heirweg en Wijkermeerweg te egaliseren. Het oude, dorre lage struik gewas is verwijderd. Men hoopt dit ter- reintje dat altijd troosteloos aandeed en vaak ook als vuilstortplaats werd gebruikt, zaterdag te hebben geëgaliseerd, waarbij dan ook de vervallen wegverbinding zal worden betrokken. Aangezien er tijdens de koninginnedag viering in Velsen-noord kermisvermake lijkheden voor de jeugd komen, zal dit terrein als standplaats dienst doen. Daarna wordt de bestemming recreatie ruimte voor de jeugd, eventueel in aan sluiting op het daarachter gelegen ge creëerde sportveld voor de schooljeugd. Grondstof fenaanvoer Dinsdagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Ne derlandse m.s. „Martje" met een lading van 500 ton houtstof uit de Zweedse haven Gothenburg. Kapitein Midnight flinks) en kapitein Hook (rechts) gebruiken de maaltijd tezamen met Chili (midden). Om mo gelijk misverstand onmiddellijk weg te nemen: mevrouw Quin, die een boer derij bezit te Old Westbury in de Ame- kaanse staat -New York heeft deze na men gekozen voor drie van haar die ren, die op deze foto verenigd zijn, om dat zij op zulk een goede voet met elkaar verkeren Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Jelö van Kristiansund, Zuiderkruis van Indonesië, Gretha van Parr, Gvohusi Maru van New York, Gorki van Batoumi, Belgia, van Gothenburg, C-langula van Liverpool, Majorca van Swansea, Grebbestroom van Liverpool, Dido van Dublin, Flevo van Lissabon. Kivernitis Vittorio van Ca- pella, Barlynt van Drammen, Petrowsk van Moer- mansk, Amerskerk van Antwerpen. Op dinsdag kwamen binnen: Sapelapalm van Freetown, Michael G Livanos van Norfolk, Maas van Hoek van Holland met zuiger, Jantje Eppina van Oslo, Martje van Uddevalla, Skagerrak van Vlissingen, Fennia van Kotka, Anna Elisabeth van Londen, Frieda Jonas van Norrköping, Vika- ren van Rotterdam. Op maandag zijn vertrokken: Jur.ie de Vries naar Londen, Ellewoutsdijk naar Bremerhaven. Belgia naar Rotterdam, Agathenor naar Hamburg. Swift naar Harlingen, Gretha naar Delfzijl, Ne therlands Coast naar Rotterdam, Staffan naar Malmö, Jan Brons naar Mantyluoto, Saarland naar Curagao. Op dinsdag zijn vertrokken: Frieda Blokzijl naar Londen, Maas met elevator naar Rotterdam. Hoog vliet naar Rotterdam, Rien Teekman naar Ant werpen, Sigborg naar Antwerpen, Balong naar Houston, Capella na?r Abö, Kollum naar Emden, Cïangüla haar' Rotterdam, Henja naar Londen. ADVERTENTIE Uw kostuum binnen 1 dag gereed zonder prijsverhoging OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 1(1 TE I FFOON 4886 Het is alweer drie jaar geleden, dat de Neeltje Ja- coba de pieren van IJmui den uitvoer met een vreemd mechaniek op het achterschip en een aantal ernstig kijkende heren rond de stuurkap. Het scheepje is toen ergens in de deining bij de Noprd- pier bijgedraaid en toen heeft men gekeken en ge luisterd naar het apparaat achter op de reddingboot, terwijl G. Stada, Rijkswa terstaatsambtenaar en in zijn vrije tijd uitvinder, enigszins zenuwachtig aan zijn geesteskind morrelde. Het moest even duren, voor het ding werkte, maar toen zag men het toch: van de ronde plaat, die het gezicht van het toestel bepaalde, schoot plotseling een lieht- patroon omhoog, die met een mooi rood vuurwerkje hp'og in !dé lucht triteen- spatte.. Ai had dat morre len van meneer Stada eigenlijk niet gemoeten, de mensen van Scheepvaart inspectie en Reddingswezen waren die dag toch wel ge- imponeerd door het ver nuft van hun gastheer, die de golfslag gebruikt had om een „zelfafvurend" plaatsbepalingsapparaat te construeren. Sindsdien zijn er enige jaren voorbijgegaan en me neer Stada heeft teleurstel lingen en plezierige mo menten met zijn vinding beleefd, maar hij heeft bo venal gedacht en gezocht naar verbeteringen, die het toestel ook bruikbaar moes ten maken voor het lucht verkeer en transporten te land door onbewoonde streken. Aangezien onder normale omstandigheden noch het luchtverkeer, noch het zware wegtransport met golfslag te maken hébben, moest er voor de natuur lijke aandrijving van het apparaat een mechanische gevonden worden en de heer Stada construeerde daartoe een lichte elektro motor, lopend op enige droge batterijen, vereen voudigde de „lanceerin- richting" van zijn licht- of rookpatronen en begon zelfs aan een elektrische ontste king van deze noodsigna len. Zodat hij nu een appa raat klaar heeft, dat de aandacht is gaan trekken van enige grote vliegtuig bouwers in Amerika en En geland, dat een elektrici teitsmaatschappij in de nieuwe wereld op het vin- ketouw heeft gebracht en zo langzamerhand door vele dossiers is gaan zwer ven, De Duitse, Belgische, Engelse en Amerikaanse octrooien zijn aangevraagd, en de heer Stada, die zich moedig door een hele reeks narigheden heeft heenge- geten, verwacht nu binnen kort een beslissende fase in de geschiedenis van zijn uitvinding. Inmiddels is hij - in zijn flat aan de De Noostraat niet in ledigheid gaan neer zitten, maar er staan al weer nieuwe ideeën op sta. pel onder meer op ver keersgebied en zelfs voor de burgerluchtvaart. „Want ik heb nog een heleboel plannen" zegt hij „al leen moest dat uitvinden niet zo'n verschrikkelijke hoop geld kosten". TIJDENS de behandeling van een kort geding voor de president van de Alkmaarse rechtbank, mr. A. D. van Regteren Altena is gebleken, dat het bestuur van de Coöperatieve Bergingsvereniging „Renate Leonhardt" over een stuk beschikt van de heer P. Wolf uit IJmuiden, waaruit blijkt, dat deze van de oud-voorzitter der vereniging, de heer P. Visser uit Wijde Wormer, tot tweemaal toe een bedrag van 1000.heeft ontvangen voor een naar de mening van het bestuur gefingeerde verklaring. In deze verklaring heeft de heer Wolf gezegd, dat hij aan boord van het goudschip „Renate Leonhardt" was, toen kistjes met goud aan boord werden gebracht. Later heeft de heer Wolf verklaard, dat hij nimmer deel van die bemanning heeft uitgemaakt. Volgens het tegenwoordige bestuur heeft de gehele onderneming van de heer Visser op deze verklaring van de IJmuidenaar gesteund. Het bestuur overweegt thans tegen de heer Visser een aanklacht wegens valsheid in geschrifte in te dienen. Het kort geding, dat voor de president van de Alkmaarse rechtbank diende, was aanhangig gemaakt door het nieuwe be stuur van de bergingsvereniging contra de oud voorzitter, de heer P. Visser. Het be stuur vroej de president om de heer Vis ser te gelasten alle administratieve be scheiden en het eventuele kassaldo van de vereniging aan het bestuur af te geven. De heer Visser, die zonder rechtskun dig adviseur was verschenen en die zich zelf nog steeds als de voorzitter van de vereniging beschouwt, betwistte de recht matigheid van het bestuur. Hij maakte be- Nu men over H.- en A.-bommen be schikt is mosterdgas een verouderd iets. De Amerikaanse staten Utah en Arizo na zaten met een voorraad van dit ge vaarlijke goedje in hun maag, zodat men naar een middel zocht om het ge vaarloos weg te werken. Het Liberty- schip „William C. Ralston" werd vol gestopt met 6500 ton mosterdgas en in de Stille Oceaan, op eerbiedige afstand van San Francisco, tot zinken gebracht Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur vond op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Kerkweg te Heemskerk een verkeersonge val plaats dat nog goed is afgelopen. Een bromfietser uit Haarlem reed met duo passagier in de richting Castricum toen een hem achteroprijdende personenauto be stuurd door de heer L. uit Heemskerk de inrit indraaide van de heer Sinnige. De bromfietser kon de auto niet ontwijken en reed met een snelheid van 35 km tegen de zijkant aan. De brommende man liep schaafwonden op terwijl zijn passagier klaagde over duizeligheid. De bromfiets werd ernstig beschadigd en ook de auto liep enige deuken op. De verzekering dekt de schade. (Verkort weergegeven) Bloembollenbeurs. De heer A. H. Staats uit Bennebroek heeft op uitstekende wijze zijn mening over het plan voor een nieuwe bollenbeurs verdedigd. Minder ben ik te spreken over het antwoord van de redac tie van uw krant. Het is name lijk van het grootste belang, dat de zetel van „Bloembollencultuur" in Haarlem blijft. Daar moeten wij ons gemeente bestuur, onze middenstand voor vech ten. Vele zaken kunnen de inkomsten op de maandagen, als er beurs wordt gehou den, niet missen. Laat de bollenmensen zelf maar beslis sen, waar hun belangen het best gediend worden, waarschijnlijk niet in Hillegom gezien de steeds groter wordende be tekenis van de bloembollencultuur boven het Noordzeekanaal. Laat de redactie niet adviseren, dat misschien vele leden hun stem aan Hillegom zullen geven, als zij moeten kiezen tussen een mooie beurs in Hillegom of een verbeterd Krelagehuis Wij' Haarlemmers het gemeentebestuur en de middenstand moeten tonen, dal wij de zetel van „Bloembollencultuur" willen houden. Gij zijt, als redactie van deze krant, verplicht daarvoor met ons te strijden. Kr. (Meermalen heeft men in ons blad kun nen lezen, dat wij de Koninklijke Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur een representatief gebouw in een re presentatieve omgeving gunnen. En Haar lem biedt voor de huisvesting van deze koninklijke vereniging verreweg de beste mogelijkheden. Deze constatering houdt in het geheel geen miskenning in van hel enthousiasme en het doorzettingsver mogen, waarmee vanuit Hillegom voor overplaatsing van de zetel van „Bloem bollencultuur" wordt gestreden. Overigens: de redactie adviseert in deze niet, zij con cludeert slechts. De leden van „Bloem bollencultuur" zullen zelf moeten uit maken, op welke wijze zij zich van een betere beursaccommodatie willen verzeke ren. Dat Haarlem de meest ideale plaats voor de zetel van „Bloembollencultuur" is en blijft, daarvan zullen velen overtuigd zijn. Red.). zwaar tegen het kort geding, waarvoor de materie zijns inziens veel te gecompliceerd is. Hij vroeg verwijzing naar de gewone procedure. Redden wat mogelijk is Het bestuur, bijgestaan door mr. D. Sluis uit Alkmaar en mr. W. C. van den Brink uit 's Gravenhage, achtte de zaak urgent. Het wil van de bezittingen redden wat mogelijk is om een faillissement te voorkomen. Er zijn namelijk nog 4000.- te vorderen van de slopersfirma, die de bergingstoren van f 400.000.- heeft gekocht voor een bedrag van slechts f 8000.- van de heer Visser. Maandag uitspraak Voorts wil het bestuur op korte termijn tegenover de leden van de vereniging re kening en verantwoording afleggen over de f 4000.- aan kapitaal en de 5000 - aan contributies, waar van niets zou zijn over gebleven. Het bestuur had getracht met de heer Visser een regeling te treffen, maar er viel niets met hem te bereiken, aldus beide raadslieden. De heer Visser ver klaarde hierop, dat hij de bescheiden niet kon overgeven. De president van de recht bank zal maandag uitspraak doen. „Never Down" na tien ronden De stand na de tiende ronde in de wintercom petitie van de r.k. bridgeclub Never Down te Beverwijk is als volgt: Groep A: 1. Tervoortv. Balen 574,03; 2. mevr. Groen—J. Schaaper 541,19; 3. gebr. Groen 532,00. 4. H. DuinP. Poncin 524,67; 5. H. Schmidt—Tes- selaar 493,45; 6. Schram Kuijs 485,53. Groep B: 1. J. HamersG. Schaaper 546,06 2. mevr. Schaap—mevr. Schaaper 525,68; 3. P. SchmidtJ Mohr 515,66; 4. Timmer—Willems 513,57; 5. SchuijtSchuijt 510,79; 6. Boerlage Griensven 493,96. Middenstanders rond de groene tafel De Heemskerkse middenstandsvereniging houdt op maandag 28 april in zaal Nijman haar jaarvergadering. Naast de behande ling der diverse verslagen komt een be stuursverkiezing aan de orde. ADVERTENTIE Elke i morgen door de Prijzen van dinsdag Heilbot 3.70—2.50, gr. tong 3.203.05, grm. tong 3.20—3.10, kim. tong 3.20 - 3.05, kl. tong I 3.40—3.10, kl. tong II 2.90—2.75, tarbot I 2.70-2.30 per kg. Tarbot II 134, tarbot IV 87—43, kl. schol II 38— 22, schar 248, bot 2517, v. haring 2015, ma kreel 13.208.40, gr. schelvis 4130, grm. schel vis 43—27, kim. schelvis 44—27, kl. schelvis I 43 28, kl. schelvis II 32—11, wijting 228. gr. gul 45 26, mid. gul 36-31, kl. gul 38—28, kl. wolf 56—54, poontjes 30—25, kl. koolvis zw. 32—21, kl. koolvis wit 3128 per 50 kg. Gr. kabeljauw 184—71, gr. koolvis zw. 83—63, gr. koolvis wit 75—70. gr. leng 80—73, gr. wolf 120 per 125 kg. Aanvoer van dinsdag 189 kisten tong en tarbot. 4 k. heilbot, 60 k. schol, 60 k. schar, 10 k. bot, 320 k. haring, 3500 k. makreel, 1040 k. schelvis, 790 k. wijting, 175 k. kabeljauw en gul, 15 k. leng, 15 k. wolf, 20 k. poon, 155 k. koolvis en 27 k. diversen. Totaal 6380 kisten koolvis. Besommingen van dinsdag SCH 171 14.900, VL 97 6890, VL 197 6990, KW 101 17.640, KW 73 10.870. KW 87 18 310 KW 9 6060, KW 122 15.640, IJM 14 7040 NEGENDE RECLAMEFILMDAG Op 1 mei zal in het Floratheater te Amsterdam door het genootschap voor reclame de negende reclamefilmdag wor den gehouden. Op deze filmdag zullen de jaarprijzen van het genootschap worden uitgereikt aan de producenten en opdracht gevers van drie Nederlandse reclamefilms, welke naar het. oordeel van een jury hier voor in aanmerking komen. Bovendien zullen op deze dag nog een groot aantal Nederlandse en buitenlandse reclame films worden vertoond.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9