Alleen in volharding sterk Curagao geen partij voor Nederlands elftal Oranjeteam in alle opzichten oppermachtig in Rotterdam is Elek Schwartz: Natuurlijk zo'n zege een prestatie Nog geen kampioenschap voor ploeg van De Blinkert door gelijk spel Schuttersfestijn met 55000 toeschouwers In de tweede klasse A drie teams gelijk DE VOLLEYBALCOMPETITIE 17 Schutters voor Moe Juweeltje Manfred Steinbach vlucht naar West-Duitsland Toto van KNVB helpt andere sportbonden Puskas naar Real Madrid, Kocsics en Czibor bij Barcelona Ruim 260 verenigingen op Bondsfeest van KNGV Twee nederlagen van Scholte in Amsterdam Om de Wilhelmina-beker Koersen op Duindigt Ruth Buffington eerste in de Handsome-prijs Twintig Engelse spelers geselecteerd DONDERDAG 24 APRIL 1958 Van onze sportredacteur) De voetbalwedstrijd tussen de elftallen van Nederland en Curasao is een waar doelpuntenfestijn geworden gisteren onder de schijnwerpers van het stadion Feijen- oord in Rotterdam. Het Oranje-team scoorde er acht, Cifragao slechts één. Het was derhalve een spel van kat en muis, dat de vijfenvijftigduizend mensen op de don kere tribunes enerzijds wel vermaakte, anderzijds bitter teleurstelde omdat men van de donkere rijksgenoten veel meer had verwacht dan het armetierige spelletje dat zij thans lieten zien. Van een krachtmeting was dan ook geen sprake. En dat kon ook niet, omdat de tegen standers van de Nederlanders in alle onderdelen van het spel verre tekort schoten zelfs in snelheid. Met de moed der wanhoop bleven de spelers van Curacao vol houden en slechts nadat bij de Nederlanders vrijwel alle vechtlust en fut waren verdwenen en de nonchalance hoogtij vierde, konden de Curagaoërs een overigens luid begroete tegengoal scoren. Maar toen was het al 8-0 en waren de liefhebbers van spanning en verrassing reeds lang de donkere trappen van het stadion afgedaald. Neen, een wedstrijd was het bepaald niet; ten hoogste een demonstratie van „voetbal volgens het boekje" met een tegenstander die alleen gedurende negentig minuten een goede wil, maar dan ook niets anders, kon tonen. Had het scorebord aan het einde van de match een 13 of 161 stand vermeld, dan zou voorwaar niemand zich daarover verwonderd hebben. Dat wilde overigens niet zeggen dat de schare voetballiefhebbers groter overigens dan de stoutste verwachtingen zich niet opperbest amuseerde. Men was gekomen om voetbalmeesterschap te zien en zag dat ook in zijn meest bizarre vorm. Enerzijds deed dat meesterschap afbreuk aan de wedstrijd als zodanig van het begin af aan ontbrak alle spanning aan de andere kant was het toch ook wel weer een genot om tal van rasvoetballers in hun element te zien. Natuurlijk, Lenstra en Wilkes, maar ook ditmaal (weer) Moulyn, Van der Kuil, Notermans en Klaassens. Zij allen speelden met hun tegenstanders en het was alleen aan de opperbeste wil van de Curagaoërs te danken dat de score niet boven de tien kwam. Tienduizenden, die de eindscore al lang van nul en gener waarde achtten, bleven tot het einde genieten van het spel dat men zo zelden op een dergelijke, weergaloze manier had zien spelen. Waarbij onge twijfeld een woord van waardering past voor de voetballers van Curacao, die zich van het kastje naar de muur lieten sturen, maar desondanks bleven zwoegen voor een tegendoelpunt de Curacaoërs, die klassen minder waren, maar desondanks met de moed der wanhoop bleven doorstrijden en daarmede de sympathie van het publiek verwierven. Een verslag van de wat spanning betreft zeer teleurstellende „interlandwedstrijd" kan niet anders dan zeer eenzijdig zijn. Want al spoedig bleek Curacao over een volkomen ongevaarlijke en het simpelst denkbare voetbal spelende voorhoede te beschikken. Een voorhoede, die de Neder landse defensie dan ook geen moment in gevaar kon brengen. Afgezien uiteraard van het moment dat de lusteloosheid ten top werd gevoerd (bij een 8-0 stand) en de Curacaose buitenspeler Jansen de zo vurig verlangde tegengoal kon scoren. Curacao vocht verbeten tegen de reeds by voorbaat sterker geachte tegenstander, maar wat het elftal in de aanval presteerde was beneden alle maten. In snelheid, tnaar ook in tech niek en gevoel voor positiespel schoten de donkere atleten zeer veel tekort. Vandaar dan ook dat Van der Hart, Kuys en Wiers- ma een overwicht hadden dat niet mis te verstaan was. Dat had op zijn beurt weer tot gevolg dat de half spelers Klaassens en Notermans zich in een paradijs waanden. Zij konden al spoedig hun verdedigende taak laten varen en alle krachten wijden aan de voorhoede, waarin toch al zo veel talent vertegenwoordigd was. Het was dan ook een lust voor het oog om te zien hoe de Nederlandse ploeg alle hoofdstukken van het voetbalboekje over techniek en taktiek feilloos afwerkte. Aanvankelijk konden de Curagaoërs even moed putten uit het feit dat de zich weer snel wendende Moulijn een paar keer strandde op de geroutineerde Pedro Ma- trona, maar daar bleef het voorlopig bij. Want allengs werd het duidelijker dat Curagao geen tegenpartij was voor het Oranje-team. Goals maken bleek een kwes tie van even tempospel spelen. Dat tempo- spel bleef twintig minuten uit, maar toen was het dan ook afgelopen en kon de man aan het scorebord in volle actie komen. Na een steeds maar aanhoudende druk en een sporadische van alle raffinement gespeende tegenaanval, begon het feest van de schutters. Nadat schoten van Van Wissen, Wilkes en Moulijn naast of over waren gegaan en Curacao het eerste schot had gewaagd dat was in de negentiende minuutvolgde weer zo'n snelle uit val over rechts, die Van der Kuil afwerkte met een feilloze voorzet, die de bal via het lichaam van Matrona bjj Wilkes bracht. Deze passeerde rustig twee aanvallers en knalde toen hard en zuiver in (1-0). Zes minuten later was het door dezelfde speler andermaal raak. Wilkes snelde toen heel rap achter een verre dieptepass van Noter mans aan, omspeelde met groot gemak zyn enige belager spil Canword en haalde toen zyn linkerbeen andermaal ver uit (2-0). Van dat moment gingen het moreel èn de conditie een woordje meespreken. En dat moreel van de Curagaoërs bleek achttien karaats, maar de conditie totaal nergens. Althans niet tegen een ploeg als die van Nederland. Vijf aanvallers met de welkome hulp van twee halfspelers combineerden dat het een lieve lust was. Soms met vier of vijf spelers zag men de Curagaose ver dediging naar één man snellen om hem de bal te ontnemen. De gevolgen in de geval len dat die man Wilkes of Lenstra was, laten zich gissen. Een slim tikje en de weg naar het doel was vflj Verdere doelpunten kpndeb uiteraard niet uitblijven. Nadat rechtshalf Meulens van Curagao het eerste en voorlopig enige schot op het doel had gegeven een overigens volkomen ongevaarlijk schot volgde in de 33ste minuut de derde tref fer. Na een combinatie tussen Wilkes en Lenstra al weer belandde de bal bij Van Wissen, die op zijn beurt slim door- centerde naar Van der Kuil, die kalm scoorde met een zuiver schot. Een treffer overigens die na een luid applaus met groot gelach werd begroet, omdat een van de Curagaoërs door het aanhoudende heen en terug draven zo dodelijk vermoeid was geworden dat hij zich languit op het veld liet vallen en zich pas na geruime tijd weer fit begon te voelen. Een intermezzo, dat zich in het verloop van de wedstrijd nog enige malen zou herhalen. Niet veel later ontstond het eerste ge vaarlijke moment voor Pieters Graafland, maar dat kwam omdat Wiersma te zacht op zijn doelman terugspeelde. Dat voorts Van der Kuil een prima kans ontnomen werd door een wat al te grove sliding, was gauw vergeten, want nog voor de Belgische scheidsrechter Versijp het rustsignaal blies, siond Nederland al met 4-0 voor. Noter mans in uitstekende vorm had de bal namelijk enkele tientallen meters opge bracht en op tijd naar Van der Kuil af gegeven, die op zijn beurt zó feilloos voor zette dat Abe Lenstra onder groot enthou siasme met het hoofd en dat is zelden of nooit gebeurd kon scoren. Een houdbare kopbal overigens, zo leek het ons. Na rust was het al niet anders. De steeds Keeper Polinet heeft de (witte) hal in bezit en Wilkes springt dan ook ele gant over de Curagaose doelman heen. vermoeider Curagaoërs kwamen in steeds groter moeilijkheden naarmate de Neder landers het tempo wensten te verhogen. De eerste negen minuten verliepen welis waar in een alleen voor het oog aange naam tik-tak-spelletje, maar daarna was het andermaal raak. Vlak nadat Van Wis sen ruw was gevloerd in 't strafschopgebied, en Pieters Graafland maar net redding had kunnen brengen bij een dieptepass van Vlinder, centerde Lenstra de bal naar Mou lijn, die zich met een flitsende schijn beweging vrij maakte van twee bewakers en daarna met een hard en zuiver diago naal schot het net trof. Dat was 5-0. Het verhaal dreigt eentonig te worden, maar het was nu eenmaal zo. Curagao bleek steeds duidelijker geen partij te zijn voor het Nederlands elftal. Vermoede kwa liteiten kwamen niet tot uiting en steeds gemakkelijker ging het dus. Terwijl de bal aan Nederlandse zijde zuiver van voet tot voet bleef gaan, volhardden de Curagaoërs met fantasieloos spel, dat haast geen vruch ten kón opleveren. Na een duidelijk hands- doelpunt van linksbinnen Valerian, pres teerde zelfs Van der Hart het om een venijnige schuiver op doelman Polinet los te laten, waarna dan weer een tweetal Curagaoërs van kramp verlost moesten worden. Om kort te gaan, door Van Wissen na een feilloze combinatie, waarbij wederom Lenstra betrokken was en door weer Van Wissen werd het 7-0. Vooral dit laatste doelpunt was een juweeltje. Wilkes bracht de bal op, maar zag by het strafschop gebied dat de verdediging „dicht" zat. Waarop de VVV'er wat talmde om tyd te winnen. Klaassens begreep het en zette een felle sprint in. Precies op tijd kreeg hij een breedtepass en kon toen keihard op het doel schieten. Matrona kon de bal nog van de doellijn halen, maar toen was Van Wissen er als de kippen bij om de bal in te knallen. Acht minuten later zeven minuten Keeper Polinet werpt'-zich. op de bal voor dat de aanstormende Wilkes ge vaarlijk kan worden. Links Abe Len stra, rechts Van Wissen. Elek Schwartz keek ons eens verbaasd aan, toen wij hem vroegen of hij wel erg veel waarde toekende aan die 8-1 over winning van het Nederlandse elftal. „Waarom zou dat géén bijzondere presta tie zijn?", klonk het bijna verontwaardigd uit de mond van de bondscoach. „Om dat het Curagaose team niet zo heel erg sterk speelde?". En lachend vervolg de hij: „een 8-1 zege op zich is al iets bij zonders, zeker als die wordt behaald op een ploeg die van de eerste tot de laatste minuut zwoegt om een zo eervol mogelijk resultaat te behalen". De heer G. Kruyver, voorzitter van de technische commissie, had evenmin veel tijd nodig om zijn mening te geven. „Na tuurlijk, Curagao was gehandicapt door het klimaat, misschien ook door het veld dat kan best zijn, maar toch was er geen groot verschil tussen het spelletje dat dit team speelde en dat van het Curagaose elftal dat in 1954 tegenstander van onze bondsploeg was. Ik vind het bijzonder be moedigend, dat wij hebben kunnen vast stellen dat de spelpeil-verbetering in Ne derlands voetbal oorzaak is van dit fraaie resultaat. Klasse beter „Het Nederlandse elftal was over alle li nies sterker, het speelde zeker een klasse beter voetbal dan onze ploeg", vertelde de aanvoerder Pedro Matrona, wiens humeur niet onder de nederlaag geleden bleek te hebben. En hij bevestigde de mening van de heer Kruyver door eveneens vast te stellen, dat deze ploeg niet kan worden m c ll|>J Abe Lenstra, die gisteren twee voor treffelijke doelpunten scoorde en die zodoende Bep Bakhuys voorbij streef de op de scorelijst van het Nederlands elftal met 31 goals. vóór tijd verscheen de 8 op het score bord. Uit een bekeken voorzet van Van der Kuil kon Abe Lenstra gemakkelijk inkopr pen, hetgeen een verdiende beloning was voor het uitstekende werk van de En- schedé'er. „Abe, Abe", gilde men van de tribunes, maar ook Abe geloofde hel daar na wel. Evenals zijn meeste teamgenoten. Vandaar dan ook dat bij de 8-0 stand (de cornerverhouding was toen 11-1) eindelijk de Curagaose rechtsbuiten Jansen erin slaagde met een effectvol schot keeper Pie ters Graafland te verschalken. Een treffer, die de Curagaoër in zo'n vreugdevolle stemming deed verkeren, dat hij zelf al springend de bal uit het net ging halen. Wat er daarna gebeurde, was zelfs voor de meest verstokte voetbalenthousiast niet meer van belang. Toen scheidsrechter Versijp voor de laatste maal floot, begeleidde de spelers van beide elftallen een ver diend applaus naar de kleedkamers Vöor de- Nederlanders voor hun prima demonstratie, voor de Cura gaoërs voor hun taaie en moedige volhouden tegen een in alle opzichten oppermachtige tegenstander. vergeleken met het team, dat een trip naar de Antillen heeft gemaakt. „Wij zullen nog veel, heel veel moeten trainen om een gelijkwaardige ploeg te worden", was het commentaar van de Cu ragaose aanvoerder. „Wilkes beste man" De Curagaose spelers waren vol bewon dering voor het spel van Faas Wilkes, die zij de beste man van het veld achtten. De voorzitter van de Curagaose Voetbal bond, Mordy Maduro, sprekend over het spel van zijn elftal, zeide dat men de bui tenspelers te weinig in 't spel had betrok ken. Als zwak punt noemde hij voorts de dekking die veel te wensen had gelaten. Teleurstelling op Curagao Op Curagao heerst begrijpelijkerwijze teleurstelling over de zware nederlaag welke het Curagaose elftal in Rotterdam heeft geleden. Men had dergelijke hoge cijfers niet verwacht. Anderzijds is men verheugd over de grote sportiviteit waar van de Curagaose spelers blijk gaven en over de volharding die zij tot het einde toe toonden. De 24-jarige Oostduitse sprinter Man fred Steinbach, lid van het Duits Olym pisch team dat werd afgevaardigd naar Melbourne, is naar West Berlijn gevlucht. Steinbach, die medisch student is in Halle, heeft Oost Duitsland verlaten nadat hem enkele malen door Oostduitse functiona rissen was verweten dat hij teveel sym pathie voor het westen toonde. De bestedingscommissie in toto-zaken van de KNVB heeft in overleg met het be stuur van deze organisatie besloten de uit zending van Nederlandse atleten naar de Europese atletiekkampioenschappen in Stockholm en van Nederlandse zwemmers en zwemsters naar de Europese kampioen schappen in Boedapest mogelijk te maken. Deze bonden ontvangne een bijdrage. Voorts wordt financiële steun verstrekt aan de Koninklijke Nederlandse Honk- balbond voor het organiseren van de Euro pese kampioenschappen in Nederland. Verder zal het revalidatie-centrum „de Hoogstraat" afdeling basket- en volleybal, tien wagentjes ontvangen voor sportbeoe fening. Volgens berichten uit Wenen gaat Fe- renc Puskas, voormalig aanvalsleider van het Hongaarse elftal, voor de Spaanse club Real Madrid spelen. Hij zou met in gang 15 augustus, de datum waarop zijn schorsing door de FIFA afloopt, voor deze club uitkomen. Kocsics en Czibor zijn momenteel in on derhandeling met Barcelona. Czibor zou reeds een aanvrage tot naturalisatie inge diend hebben. Kocsics speelt thans bij de Zwitserse club Young Fellows. In Wenen wordt gezegd dat Puskas, die op het ogen blik met zijn vrouw en dochtertje op va- cantie is in Italië, een contract met Real Madrid heeft getekend voor een bedrag van 100X100 dollar. Emiel Oesterreicher, de vroegere coach van Puskas' oude club Honved en thans technisch advieseur bij Real, is de tussenpersoon geweest. Het belangrijke treffen tussen de dames teams van De Blinkert en Die Raeckse, respectievelijk nummer een en twee in de eerste klasse, is in een puntenverdeling geëindigd. De Blinkert behoudt dus met een punt voorsprong de leiding, maar heeft in de resterende wedstrijd tegen OVRA een moeilijker te kloppen tegen standster dan Die Raekse 2, dat Gios ont moet. Rie Raeckse 2 vormde als ploeg eeu hechtere eenheid dan De Blinkert dat de balans voornamelijk door het voortreffe lijke werk van Kittie Hoevens en in min dere mate van Wil Daan en liet Groen in evenwicht hield. Nervositeit drukte direct haar stempel op de verrtchtifigen van de speelsters. De Blinkert. nam een 3—0 voorsprong, maar Verspeelde de lêlding toen haar sterkste speelsters niet in het spel betrokken wer den: 96 en 139 voor Die Raeckse. Na het overgaan van de serve naar De Blin kert toonde Wil Daan haar kwaliteiten en kwamen de groen-witten op gelijke voet met hun tegenstandsters (1313). Twee onzuivere passes van de overigens uit stekend spelende Kittie Hoevens beslisten uiteindelijk toch ter, gunste van Die Raeckse 2: 1513. In de tweede set werd de strijd pittiger. Door goede serves van Kittie Hoevens nam De Blinkert de leiding (5—1) en behield deze de gehele set. De leidsters behielden het initiatief in de aanval en hoewel de rood-witten vaak keurig opvingen kwam de zege na 128 en 12—10 niet in gevaar (15—10). In de derde set ging de strijd aanvan kelijk gelijk op en werd om iedere punt hard gevochten. Kittie Hoevens werd on ophoudelijk door haar têamgenoten aan het werk gezet, maar haar vele goede smashes werden keurig opgevangen dooi de reserves, zodat de belangstellenden ge tuigen waren van een boeiende strijd. Na 55 en 77 won De Blinkert via 108 en 129 met 15—9. De Blinkert nam schijnbaar genoegen met een puntenverdeling en speelde in de laatste set niet fel genoeg om Die Raeckse te weerstaan. Door goede serves en tech nische fouten van De Blinkert nam Die Raeckse 2 een voorsprong die steeds ver der opgevoerd werd. We mogen hierbij niet onvermeld laten de goede smashes van Loes Terpoorten (Die Raeckse). Een duidelijke setoverwinning (156) werd het resultaat. Hoofdklasse Concordia speelde tegen het herenteam van Die Raeckse een vloeiende partij vol leybal die de Rotterdammers een ruime en verdiende overwinning opleverde. Vooral aanvallend speelden de gasten zeer sterk met aanvoerder Van Bekkum als uitblinker; Jac. Molenaar trad bij de Haar lemmers op de vóórgrond. De setstanden werden 156, 1511, 315 en 156. Eerste klasse In de eerste klasse dames bleef OVRA mei 1511, 159 en 815 en 155 baas over Gios. Die Raeckse 3 veroverde een kostbaar punt op het wederom teleurstel lende HBC; (H.-DR) 15—6, 14—16, 15—10 en 1315. Vesmia liet zich door het en thousiaste Velox niet verrassen (158, 15—8, 9—15 en 15—6). In de eerste klasse heren wees Eclecta het team van de Bloemendaalse politie terug met 155, 158, 1115 en 158. Grote verrassing In de tweede klasse A (dames) kwam 't Zandvoortse OSS tegen Santpoort niet verder dan een puntenverdeling waardoor de Zandvoortse dames in punten weer ge lijk zijn gekomen met PSVH en HBC 2 zodat het ons niet onmogelijk lijkt dat hier enkele beslissingswedstrijden zullen vol gen. Op vrijdagavond (2 mei) voor de vol leyballers een ongewone dag zullen in het Krelagehuis de resterende wed strijden van de competitie gespeeld wor den en de eventueel uit de competitie voortvloeiende beslissingswedstrij den. De resultaten De uitslagen van de woensdagavond ge speelde wedstrijden luidden: Heren: PSVH—OVRA 0—3, PSCB—Ec lecta 13, Die RaeckseConcordia 13, Op een bijeenkomst in Rotterdam zijn enkelé mededelingen gedaan omtrent het gymnastiekfeest, dat op 24, 25 en 26 mei ter gelegenheid van het negentigjarig be staan van het KNGV in Arnhem wordt ge houden op de zo uniek gelegen Sonsbeek- weide. Op zaterdag, zondagmiddag en maandag morgen worden de verenigingswedstrijden gehouden, zowel nationaal als internatio naal. Voor zondagmiddag 25 mei staat de dames-interlandwedstrijd Nederland Noorwegen óp het programma. Zondag avond is er een jeugduitvoering en een demonstratie door de meisjesgroep Alvesta en de verenigingen, die een prijs hebben gewonnen. De demonstraties, die maandagmiddag 26 mei op de Sonsbeekweide worden ge geven, worden ingeleid met een optocht door Arnhem met 20 muziekkorpsen Ongeveer vierduizend turners en aspi ranten zullen de massale oefeningen uit voeren. De gezamenlijke knots- en lint oefeningen die door duizenden dames en meisjes zullen worden uitgevoerd, staan onder leiding van de ontwerpster van de bondsoefening, mej. Rosine van Praag. Het aantal deelnemende verenigingen wordt geschat op ruim 260, waarbij vijf Franse, zes Zwitserse, enkele Belgische en een Zweedse vereniging. Nog steeds ko men aanmeldingen van deelnemers binnen. Het totaal aantal zal ongeveer 15.000 turn sters en turners bedragen. Er zullen ook demonstraties volksdansen worden gehou den met medewerking van vele buiten landse dansgroepen. ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de woensdag gespeelde wedstrijden voor de Engelse league luiden: BlackpoolEver- ton 01, Manchester UnitedNewcastle United 11. VVSH—CIOS 2 3—0, A.W.—Eclecta 2 4—0, OSS—WIK 3—1, De Blinkert 3— OVRA 4 1—3; Gios—CIOS 2 3—0, Gios 3 —WIK 3 3—1. Dames: OVRAGios 31, Die Raeckse 2De Blinkert 22, VesmiaVelox 31, Set up—PSVH 1—3, A.W.—Vesmia 2 1—3, HBCDie Raeckse 3 22, HVS 3D3S 03, Gios 2O.G. 2 13, OSSSantpoort 22, Die Raeckse 5OSS 2 03, Velox 2 —Die Raeckse 4 22. Woensdag zijn opnieuw vier partijen ge speeld voor de selectiewedstrijd voor het Europees kampioenschap 47/2 in Gent. Henk Scholte leed twee verrassende neder lagen, maar kan toch op de eerste plaats eindigen, indien hij donderdagmiddag zijn laatste partij tegen Jacobs wint. De uitslagen van woensdag waren: Metz 400 29 106 13.79 Jacobs 382 29 88 13.17 Jacobs 400 16 148 25.00 Scholte 358 16 107 22.57 Scholte 352 17 102 20.70 Metz 400 17 82 23.52 Jacobs 296 15 71 19.73 Metz 400 15 127 26.66 Gisteravond werd in Haarlem voor de twaalfde maal een begin gemaakt met het toernooi om de „Wilhelmina-beker" dat georganiseerd wordt door „Hof van Hol land". De resultaten waren: Meyer 350 27 110 12.96 2 Reich 229 27 47 8.48 0 Koster 227 17 80 13.35 0 Agema 350 17 79 20.58 2 Hoek 350 26 55 9.61 2 Dickmann 280 26 41 10.76 0 Lunenburg 137 14 20 9.78 0 Doves 350 14 84 25.— 2 De uitslagen van de op woensdag gehouden draverijen op Duindigt luidden: Holland Hannoverprijs (1580 m.): 1. Willy's Lieveling 1.36.6; 2. Wanda Axit 1.36.8; 3. Vitesse 1.37.2. Winn, 81.70; pi. 5.00, 2.70, 7.80; gek. 129.40; cov. 1.90 Hollandiaprijs (2040 m): 1. Vliegenvanger S 1.29.6; 2. Uiltje S 1.30.8; 3. Uhlan Erebus 1.32.3. Winn. I 8.20; pl. 1.70, 2.00. 1.40; gek. 21.50; cov. 5.70. Herold Mc G-prijs (2100 m.): 1. Valmiki, 1.29.6: 2. Theo Bascom 1.30; 3. Truax 1.29.4. Winn. 2.30; pl. 1.60, 3.10, 3.30; gek. 9.20; cov. 8.50. Hollywood Nibleprijs (2100 m.)1. Uranus 1.26.9; 2. Urma Norton 1.23.-; 3. Rita Rosa 1.26.8. Winn. t 1.60; pl. 1.10, 1.40; gek. 3.50; cov. 3.00. Handsome Scottprijs (2100 m.): 1. Ruth Buf fington 1.27.6; 2. Query Hanover 1.26.-; 3. Rascal Hanover 1.28.1. Winn, f 2.40; pl. 1.40, 1.90, 1.90; gek. 10.70; cov. 7.90. Heligiprijs (2120 m.): 1. Rinay Gay 1.26.3; 2. Sunny Boys 1.26.8; 3. Sorento 1.26.9. Winn, 2.70; pl. 1.40, 1.50; gek. 2.80; cov. 3.30. De uitslagen van de rennen luidden; Her Graceprijs (1900 m.): 1. Cicero 2.08.6: 2. Leone; 3. Peigne d'Or. Winn, 1.70; pl. 1.20, 1.80; gek. 5.40; cov. 4.70. Missouriprijs: 1. Centurion 1.58.5; 2. Heraut; 3. Staatsgeheim. Winn, ƒ2.10; pl. 1.20, 3.10; gek 7 10' cov. 3.30. Totalisatoromzet 82.517.50. Voor de wedstrijden van het Engelse voetbalteam tegen Joegoslavië (11 mei in Belgrado) en Rusland (18 mei in Moskou) zijn dinsdag 20 spelers geselecteerd. Zij zullen allen de gehele tournee meemaken. De geselecteerde spelers zijn: de doel- verdedigers Hopkinson (Bolton W.) en Mc Donald (Burnley); de achterspelers Banks (Bolton W.), How (West Bromwich Albion), Langley (Fulham) en Sillett (Chelsea); de halfspelers Clamp (Wolverhampton W.), Clayton (Blackburn Rovers), Norman (Tottenham H.), Slater (Wolverhampton W.) en Billy Wright (Wolverhampton W.) en de voorhoedespelers A'Court (Liver pool), Broadbent (Wolverhamton W.l, Charlton (Manchester Un.), Clough (Midd- lesborough), Douglas (Blackburn Rovers), Finney (Preston North End), Haynes (Ful ham, Kevan (West Bromwich Albion) ea Robson (West Bromwich Albion).

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 19