S lllild Geen garantieprijzen voor de tuinbouw in Zuid-Afrika I 1 I Visserij- varia Op de grens van agrarisch dorp en voorstad van de IJmond IJmond-agenda erom ZWARE SHAG Prijzen en kwaliteit van de grond lopen zeer sterk uiteen 4 Mogelijkheden voor gedupeerde tuinders I I l l em AfeA*Oy\cWick (wMbokkeM „Beverwijkse Vikingen" Burgerlijke Stand van Velsen DOUWE EGBERTS Rooswijk-honkballers gaan zaterdag oefenen Watervliet-reserves naar Koog Zaandijk Ook deze week werkt papierfabriek door IJmond (dames) kan zondagmorgen kampioen worden IJ mond-heren er niet ver af Lustrum-avond van „Us Memmetael" Burgemeester H. Nielen jubileert Binnenkort herverkavelings plan Uitgeester-Heems- kerkerbroek DONDERDAG 24 APRIL 1958 (Van een onzer verslaggevers) MET ENIGE LEDEN van de ambassade van de Unie van Zuid-Afrika in Den Haag hebben^ wy de mogelijkheden besproken die er voor de gedupeerde tuinders uit de IJmond in Zuid-Afrika bestaan; tevens hebben wij de moeilijkheden onder de loupe genomen die zij te overwinnen krijgen voordat zij zich van een goed bestaan ver zekerd weten. Een van de eerste vereisten is dat de emigrant over voldoende kapitaal kan beschikken om de nodige grond te kopen. Over een tekort aan grond heeft men in Zuid-Afrika niet te klagen. De kwaliteit is echter nogal uiteenlopend, hetgeen even eens van de prijzen gezegd kan worden. De prijs hangt onder meer in grote mate af van de aanwezigheid van water, of het land braak ligt of reeds bebouwd is geweest en of er goede aan- en afvoerwegen zijn. In Transvaal is goede grond aanwezig, vooral voor het kweken van citrusvruchten. Groenten worden voornamelijk in de gebieden rond de grote steden gekweekt. De toekomstige emigrant moet er wel rekening mee houden, dat het werken met naturellen een geheel andere instelling vereist dan hij hier in Nederland gewoon is. Hij zal vooral in het begin aan de levensgewoonten van deze arbeiders moe ten wennen. Bovendien zal hij zijn Engels althans enigszins onder de knie moeten hebben en verdient het ook al aanbeveling Zuid-Afrikaans te leren. Het klimaat ver eist daarnaast geheel andere methoden om de grond te bewerken. Gebrek aan water kan funest zijn. Ook zal hij rekening moeten houden met het feit dat de afzet van zijn produkten geheel anders geschiedt dan in Nederland. Veilingen kent men bijvoorbeeld niet in Zuid-Afrika. Wel kent men markten, waar de produkten rechtstreeks aan de consu ment worden verkocht. De grote afstanden waarover de produkten vervoerd moeten worden, betekenen evenzeer een handicap. Geen garantieprijzen De tuinders worden in Zuid-Afrika niet door garantieprijzen beschermd. De handel wordt daar veel meer aan het particulier initiatief overgelaten. „Wat ongeveer de gemiddelde prijs van een morgen grond is?". Deze vraag blijkt heel moeilijk beantwoord te kunnen wor den. Daarom laten wij nu een advertentie volgen uit het Zuidafrikaanse blad „Die landbouweekblad". Uiteenlopende prijzen De eerste advertentie luidt als volgt: „Mooirivier, Potchefstroom. Een mijl on derkant Regering se nuwe Boskopdam, 8 morge waarvan 3 onderkant watervoor is. Goedgeboude ses-vertrek-huisie en pak huis. Uitstekend vir varke, pluimvee en groente. Prijs 2500". Deze acht morgen grond, waarop zich een huis met zes ver trekken bevindt, is dus uitstekend geschikt voor het houden van varkens en pluimvee en het kweken van groenten. Hier kan dus een gemengd bedrijf worden begonnen. De kósten bedragen 2500 Zuidafrikaanse pon den, dat is ruim 25000 gulden. In een andere advertentie worden 25 morgen grond aangeboden voor 13.000. Men krijgt dan de beschikking over een grote boomgaard (ondermeer veertigduizend ananasplanten), op grond met goede irriga tiemogelijkheden, een ruim huis met zwem. bad en de nodige opslagruimten. Indien men over krediet beschikt, kan men de grond op afbetaling kopen. De aanbetaling bedraagt echter 600 Zuidafrikaanse pon den. In het eerste geval kost de grond dus ruim 300 pond per morgen, in het tweede ruim 500 pond. De prijzen lopen dus wel zeer uiteen. Het is dus wel zaak de kwali teit van de grond terdege te onderzoeken voordat men tot de koop overgaat. In het voordeel van de Nederlanders is dat zy over het algemeen door hun ge- ADVERTENTIE HEERLIJK VAN SMAAK en gemakkelijk om mee te nemen SPORTCAKE'JES, 5 stuks verpakt in cellophaan. 55 ct GEVULDE KOEKEN 18 ct KANO'S18 ct AMANDELBROOD1ES 18 ct ^lets fijns komt van KENNEMERIAAN 88, IJMUIDEN, TELEFOON 5520 OSLO (UP) De Amerikaanse film acteur Kirk Douglas is de eigenaar van een aantal Vikingenschepen in Oslo en hij zou van plan zijn om er een mee te nemen naar Amerika, Er zijn liefhebbers genoeg om de Vi kingenschepen te bemannen en onder hen bevinden zich vier Beverwijkers, namelijk H. Alders, 22 jaar, C. Alders, 23 jaar, B. Post, 18 jaar en D. Stappen, 21 jaar. Zij hebben zich bereid verklaard om een Vi- kingenreis te maken. BEVALLEN: G. Mulder-Slikkers, d., Moerberg- plantsoen 167, IJmuiden; M. J. MossinkoJf-Van Roden, z„ Alexander Bellstraat 61, IJmuiden; B. M. Duineveld-Wempe, d., Surinamestraat 12, Santpoort; T. M. C. Duin-Klaver, z„ Trompstraat 122, IJmuiden (oost); C. W. van Opzeeland-Van Soelen, z., Roemer Visscherstraat 263 rd., Haar lem; M. Jacobs-Sieval, z., Roemer Visscherstraat 9III, Haarlem; H. M. A. Vergers-Boersma, d., President Krugerstraat 62, IJmuiden; J. H. Ver velde-Wagenaar, d., Oranjestraat 43, IJmuiden; M. Gjaltema-Pool, z„ Lange Nieuwstraat 1, IJmui den; J. M. van der Werf-Bos. d., Van Nidekstraat 2, Velsen (noord); A. A. Bos-Doelitzsch, z., Radar straat 94, IJmuiden; C. J. Brandjes-Stam, z., Alexander Bellstraat 59, IJmuiden; C. K. Verma ning-Winter, Lorentzstraat 12, IJmuiden (oost); M. de Krijger-De Graal, d., Bestevaerstraat 10, IJmuiden (oost); T. C. Sontag-De Ceunick Van Capelle, z., Ger. van Eckerenstraat 7III, Haar lem; H. A. Rozemeijer-Dijkhuizen, d„ Curagao- straat 10, Santpoort; J. H. van Kaam-Kooijman, z., Hunzestraat 24, IJmuiden; K. van der Pias- Schouten, z,, De Noostraat 17, IJmuiden (oost). OVERLEDEN: W. van Vark, 73 jr., echtgenoot van A. Knegjes, Zeeweg 241, IJmuiden (oost); D J. de Jong. 67 jr., weduwnaar van G. J. Galis, Eikenstraat 32, IJmuiden (oost); G. Stroosnijder. 54 jr., echtgenote van H. Voortman, Marconi straat 4, IJmuiden. degen kennis van tuinbouwaangelegen- heden een geringe oppervlakte zeer ren dabel kunnen maken. Een klein gunstig gelegen bedrijf kan, mits juist bewerkt, goede mogelijkheden bieden voor de emi grant. Toch moet de tuinder voor minder goede tijden (de tuinbouw biedt in Zuid- Afrika lang niet zulke zekerheden als hier) enig kapitaal achter de hand hebben. Hoewel er vele moeilijkheden uit de weg te ruimen zijn, kent men in Zuid-Afrika niet het euvel waarmee de Beverwijkse en Heemskerkse tuinders te worstelen heb ben: gebrek aan grond. Er is zelfs góéde grond in voldoende mate aanwezig. ADVERTENTIE Met het vooruitzicht van het begin van de honkbalcompetitie op zaterdag 3 mei zullen de drie herenteams van de honk balvereniging „Rooswijk" zaterdagmiddag de gelegenheid benutten om op „Water vliet" oefenwedstrijden te spelen. Hierbij zullen de teams van Rooswijk I en 2 tegen elkaar spelen en krijgt Rooswijk 3 het negental van Bloemendaal 2 als tegen stander. De heren van Rooswijk I kunnen wat oefening best gebruiken aangezien zij voor de competitie in de overgangsklasse aller minst op gemakkelijke wedstrijden kunnen rekenen. Want op 3 mei komt de sterke RCH- ploeg als eerste in de competitie naar Wa tervliet en daarna zijn er achtereenvol gens wedstrijden tegen De Spartaan te Rotterdam en SC Haarlem op het eigen terrein. De opstelling van Rooswijk I is: W. Rey- mer, C. de Vries, G. Plooy, F. Kooimans, F. André, C. Heemskerk, H. v. d. Wel, H. Schik en C. Klesser. Nu het eerste twaalftal van de korfbal vereniging „Watervliet" zondag een einde aan de competitie in de tweede klasse KNKB heeft gemaakt en definitief de vier de plaats bereikte, wordt na zondag het „Watervlief'-programma nog verder be perkt. Zover is het Watervliet 2 nog niet; dit twaalftal gaat op bezoek bij Koog Zaan dijk 3, dat vorige week van hekkesluiter Groen Geel 4 verloor en dus wellicht ook voor de Velsense reserves een kans op winst laat. Watervliet 3 besluit de competitie met een bezoek aan Oosterkwartier 4 in Haar lem, waar het van deze kopploeg wel zal verliezen. Ook Watervliet 4, dat thuis Zandvoort I ontvangt, zal het niet meevallen de beide punten te veroveren, aangezien de Zand- voorters nog een kampioenskans hebben. Zaterdagmiddag spelen de aspiranten Watervliet A tegen Haarlem A. Watervliet 2 speelt met de dames L. Kloosterman, W. Nijkamp, G. Polak, S. Spoelstra, I. Waagmeester, C. Zandbergen en de heren N.N., A. Redeker, A. Verkerk, Ar. Verkerk, J. v. Ladesteijn en H. Schol- ting. De directie van de papierfabriek Van Gelder Zonen heeft aan het personeel meegedeeld, dat ook deze week de papier- produktie normaal zal worden voortgezet. Zoals bekend geschiedde dit ook de vo rige week nadat enige weken lang een produktiebeperking was ingevoerd. Prijzen van woensdag Heilbot 4.002.70, gr. tong 3.203.10, grm. tong 3.40—3.20, kim. tong 3.40—3.20, kl. tong I 3.30—3.10, kl. tong II 3.05—2.75, tarbot I 3.10—2.40 per kg. Gr. schol 45, grm. schol 41, kl. schol II 56—26, schar 188, bot 1610, v. haring 20—14, makreel 14.407, gr. schelvis 5232, grm. schelvis 5634, kim. schelvis 5734, kl. schelvis I 5136, kl. schel vis II 36—26, wijting 2813, gr. gul 4941, mid. gul 41—36, kl. gul 40—30, kl. wolf 60, poontjes 38—27, kl. koolvis zw. 2718, kl. koolvis wit 3328 per 50 kg. Gr. kabeljauw 260—112, gr. koolvis zw. 6150, gr. koolvis wit 8374, gr. leng 10274, gr. wolf 124 per 125 kg. Aanvoer van woensdag 58 kisten tong en tarbot, 5. k. heilbot, 145 k. schol, 60 k. schar, 20 k. bot, 484 k. haring, 4391 k. makreel, 420 k. schelvis, 180 k. wijting, 125 k. ka beljauw en gul, 20 k. leng, 10 k. wolf, 15 k. poon, 610 k. koolvis en 27 k. diversen. Totaal 6570 kis ten vis. Besommingen van woensdag Haarlem 28.600, IJM 72 Beatrice 9680, IJM 20 Polderman 21.600, SCH 117 12.150, VL 153 8500, KW 165 859. De handbalvereniging „IJmond" krjjgt zondag wederom maar een beperkt com petitieprogramma af te werken, maar hierin zijn voor de Velsense handballers twee zeer belangrijke wedstrijden opge nomen. De dames van IJmond I, die uit twee nog te spelen wedstrijden nog één punt nodig hebben om zich kampioenen te kun nen noemen, zullen deze kans zondag- morgerl ongetwijfeld willen gebruiken. Op bezoek komen De Blinkert I-dames, die op „Watervliet" als lastige tegenstandsters zeker zullen proberen het IJmond-kam- pioenschap nog uit te stellen. Maar de verwachting is, dat de Velsense dames, die aan een gelijk spel voldoende hebben hun ongeslagen record zullen handhaven. Dat zou een prachtige prestatie zijn. Even belangrijk, misschien als wedstrijd nog belangrijker is de ontmoeting, even eens om elf uur zondagmorgen op „Water vliet" tussen de heren van IJmond I en Unitas I. Hadden de IJmonders de uit wedstrijd tegen Zandvoortmeeuwen niet verloren, overigens de enige nederlaag tot nu toe, dan zou bij een gelijk spel ook hier de kampioensvlag gehesen kunnen worden. Nu is het zo, dat de Velsense handballers uit twee wedstrijden nog drie punten nodig hebben. Wint IJmond ech ter van Unitas, dat uit negen wedstrijden zes punten behaalde en zou de naaste con current Zandvoortmeeuwen eventueel ge lijk spelen of verliezen dan zijn ook de IJmond-heren verzekerd van hun kam pioenschap. Er zal bij IJmond dus heel wat spanning zijn om eventueel, als dus ook de heren hun kans grijpen, een dubbel kampioens feest te kunnen vieren, waarom trouwens de viering van het eventuele IJmond I- dameskampioenschap wordt uitgesteld. Voorts ontvangen de IJmond 3-heren De Blinkert 2 en zij zullen ook een lastige wedstrijd tegemoet gaan. Voor dé dames- junioren is vastgesteld: De Blinkert 3— IJmönd. Het jeugdprogramma is: Meisjes aspiranten: De Blinkert 3IJmond 2; Leo- nidas IIJmond 2; De Blinkert IIJmond 3; De Blinkert 3IJmond 4; Jongens- aspiranten: ConcordiaIJmond. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. de Vries, H. Venus, B. Dekker, T. Groot, R. Uitentuis, W. Bos nia, G. Slatman, D. Marckelbach, W. v. d. Kuil, R. Wijers, E. Bos. Heren IJmond I: J. Böhm, A. Blok, J. v. Buuren, H. Schik, De Boom, G. Unger, J. Burghoorn, E. Sauer, G. Kramer, E. Jon ker, G. Noomen. Verder „IJmond"-nieuws Tijdens de Koninginnedagviering in Be verwijk zal, evenzeer als voorgaande jaren, een IJmond-heren team een handbalwed- strijd spelen in het Beverwijkse sportpark. De wedstrijd, die vermoedelijk wordt ge speeld tegen Tonido uit Amsterdam be gint om drie uur. De sportuitwisseling met de handbal club Bad Homburg (Duitsland), die tijdens pasen in Velsen-Beverwijk de gast was, zal mét het tegenbezoek van IJmond tij dens pinksteren een uitbreiding onder gaan. Het Velsense bezoek wordt een dag langer gerekt, zodat de IJmonders niet op de tweede pinksterdag terugkeren, maar pinksterdrie eraan vastknopen. Dit op ver zoek van de Duitse sportvrienden. Het Frysk Selskip „Us Memmetael" te Beverwijk bestaat 20 jaar en dit heuglijke feit is woensdagavond herdacht tijdens een toneelavond in het vertrouwde zaaltje van Het Centrum, aldaar. Uit Amsterdam- Noord, Castricum, IJmuiden en de Zaan streek waren afgevaardigden naar Bever wijk gekomen en nadat de voorzitter van „Us Memmetael", de heer H. Mol, een kort begroetingswoord had gesproken, werden enkele van de oprichters op het toneel ge roepen. Twintig van hen zijn nog lid van de vereniging en de heren W. Alberda A. Betsema, H. Doeve, De Graaf, A. Roek en De Vries met hun dames waren aanwezig. Zij ontvingen uit handen van de voorzitter een jubileumspeldje. Bij deze gelegenheid gaf de heer Mol als zijn mening te kennen, dat het een geluk genoemd mag worden, dat thans de Friese taal een verplicht leervak is geworden op de scholen in het „Heitelan". De afgevaardigde van Amsterdam- Noord, de heer K. Glas, sprak de wens uit, dat het het bestuur mocht gelukken alle Friezen die zich in het industriecentrum benoorde het kanaal gaan vestigen, in de vereniging op te nemen. De Friezen die niet in organisatorisch verband hun leven in andere provincies doorbrengen, zullen naar zijn mening hun moedertaal kwijt raken. Namens de oprichters voerde de heer Alberda het woord en ook hij was de me ning toegedaan, dat een vereniging als „Us Memmetael" een zegen kan zijn voor elke Fries die zich hier in de omtrek gaat ves tigen. Mevrouw J. de Bie-Wennes droeg een passend gedicht voor, over het hooghouden van de Friese vlag en de betekenis daar van. De toneelgroep had voor deze avond in studie genomen, „Ynskje", toneelstuk in drie bedrijven door J. Fabricius, in het Fries vertaald door Barend van der Veen. De meesten hebben zich goed gekweten van hun taak. Was bij een enkele de rol- kennis niet zo best, het goede spel van de titelrolspeelster, mevrouw Doeve, was zéker van invloed ook op de andere spe lers. Op 16 juni 1958 hoopt burgemeester H. Nielen van Heemskerk het feit te vieren, dat hij 12l/i jaar geleden werd benoemd tot burgemeester en om tot een waardige viering van dit koperen ambtsjubileum te komen is een werkcomité gevormd, be staande uit de voorzitters van de verschil lende raadsfracties en vertegenwoordi gers van groeperingen van de bevolking, die er gezamenlijk voor zullen zorgen, dat er een feest van komt. Het ontwerpplan IJmond-Noord werd werkelijkheid en daarmede is met de „ont sluiting" van het dorp Heemskerk een aanvang gemaakt. De inmiddels zo vertrouwd geraakte uit breidingsplannen „Heemskerkdorp", Poe lenburg en „De Oosterzij" hebben thans het enige jaren geleden nog volkomen agrarische dorp gemetamorfoseerd in een woongemeente van ongeveer 8000 zielen onder een samentrekkende rook van een zich in Amerikaans tempo ontwikkelende industrie binnen het IJmondgebied. Binnenkort zal de duizendste na de oor log nieuw gebouwde woning in deze ge meente dan ook als "en kroon op het stu wend beleid van de burgemeester op een gedenkwaardige wijze worden opgeleverd, met welk feit ook geconstateerd mag wor den, dat het monster van de woningnood voor deze gemeente praktisch tot het ver leden is gaan behoren. Begaan ook met het lot en de zorg van vele agrariërs, was hij op hetzelfde fun dament van het samenwerkingsdevies de grote promotor, van het in de IJmond rij kelijk naar buiten werkende I.L.V.T., dat zich tot speciale taak stelt het opsporen, verwerven en uitgeven van vervangende, tuinbouwgronden voor tuinders en daar mede gelijk te stellen personen, die we gens de uitbreiding van de bebouwing in de IJmond-gemeenten hun bedrijfsgrond moeten afstaan. Het thans bijna tachtig man tellende ambtenarenkorps (administratief en tech nisch) zit niet stil, maar is evenals hun bekwame bestuurder dagelijks „in de run ning". Inderdaad konden dan ook alleen op déze wijze dikwijls zelfs ongekende re- In het heuvelachtige terrein rond Du- vivier in Oost-Algerije cirkelen tran sport helikopters boven commando's van een regiment parachutisten van het Franse leger, die op zoek zijn naar rebellen.. Houtstof voor papierfabriek Met het Nederlandse s.s .„Ilos" werd woensdagmorgen voor de papierfabriek Van Gelder Zonen een lading van 500 ton houtstof uit de Zweedse haven Gothen burg aangevoerd. MARKTNIEUWS Beverwijk, 23 april. Spinazie 55—85, rabarber 2949, witlof 4583, sla 814, prei 1643, was- peen 22—51, rode kool 11—18, raapstelen 15—21. Verkiezingsvergadering in de Gereformeerde kerk In de Gereformeerde Kerk aan de Ko ningsweg wordt door de A.R.-kiesvereni- ging vrijdagavond een verkiezingsver gadering gehouden, waarin twee sprekers ieder gedurende een half uur hun bij dragen zullen leveren. Als zodanig zullen optreden luitenant-generaal Calmeyer uit Den Haag en professor P. J. Verdam, hoog leraar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. Wij vernemen dat "en dergelijke bijeenkomst ook in IJmuiden zal worden gehouden. sultaten worden bereikt en moeilijkheden worden overwonnen, doordat hij het was, die daarbij steeds de richting aangaf. Onder zijn leiding kwamen tot stand de bouw van een brandweerkazerne en werd de aanleg van het eigen gemeentelijke sportpark „De Vlotter" gerealiseerd. Het rioleringsprobleem verkreeg een oplossing, terwijl het bejaardenvraagstuk door in het leven roepen van een eigen stichting deels werd opgelost. Zijn streven blijft het te komen tot het bouwen van een bejaardencentrum en zal er met de bouw van twee Kruisgebouwen spoedig een aanvang worden gemaakt. Alle facetten van de gemeentelijke huis houding hebben steeds zijn volle aan dacht en medewerking. Ook het verenigingsleven heeft zijn war me belangstelling en vandaar wellicht ook het voorrecht, dat Heemskerk een van de weinige gemeenten in de provincie Noord holland is, waar de plaatselijke sport- en culturele verenigingen zijn vrijgesteld van de vermakelijkheidsbelasting. Daarnaast staat hij in de bres voor di verse belangrijke culturele voorzieningen in de gemeente als de stichting van een open zwembad en een spoedige realisering van de bouw van jeugdgebouwen. Het behoeft van deze plaats geen ver melding meer welke vele bestuursfuncties door burgemeester Nielen nog worden be kleed. Want begaafd met een grote gemeen schapszin en vele talenten, is het comité ervan overtuigd, dat zeer velen van bin nen en buiten Heemskerk hem op de dag van zijn jubileum zullen komen gelukwen sen en dat de aanbieding van een passend cadeau van de gehele burgerbevolking voor de jubilaris en zijn gezin een blijk zal mogen zijn van een grote waardering. Woensdagmorgen vond een voorlich tingsvergadering plaats inzake de ruil verkaveling in de polder Uitgeester- en Heemskerkerbroek. De bijeenkomst werd geopend door ir. Bontekoe die in een duidelijke uiteenzet ting memoreerde dat het reeds vier jaar geleden is dat de eerste besprekingsver gaderingen werden gehouden. Hij deelde mede dat zeer binnenkort het ruilverka velingsplan ter inzage wordt gelegd op de drie gemeente-secretarieën Uitgeest, Heemskerk en Beverwijk. De eindstem ming zal omstreeks begin juli tegemoet kunnen worden gezien. Ir. Bontekoe lichtte uitvoerig toe de ver anderingen die bij de verwezenlijking van het plan zullen plaatsvinden. In het vorige plan zouden alle sloten gedempt worden en alleen de ontwateringssloten gehand haafd blijven. Voorheen werd de bouw van 16 boerderijen geraamd, thans wordt met 5 rekening gehouden. In verband met de verandering in de pachtnormen zal de waardering van de bedrijfsgebouwen en woningen aanzienlijk hoger liggen hetgeen resulteert in een verlaging van het sub sidiepercentage van 75 tot 70. Door de ver mindering van de kosten (minder sloten dempen en minder boerderijen) werd de begroting teruggebracht tot 3.350.000, De lasten van belanghebbenden worden geraamd op 1.010.000. Zoals bekend wor den deze kosten in het geheel voorgescho ten door het rijk, die in een dertigjarige ruilverkavelingsrente zullen worden terug gebracht. Ir. Bontekoe deelde nog mee dat de leng te van de aan te leggen wegen ter ontslui ting van dit gebied ongeveer 15 km. be draagt. Er zullen enige wijzigingen in de poldergrenztn worden gebracht, waar door een verrekening der lasten plaats vindt met de Wijkermeerpolder en de pol der „De Zien". Op de bijeenkomst waren o. a. aanwe zig burgemeester Van der Ven van Uit geest en dijkgraaf en heemraden van de polder Uitgeester- en Heemskerkerbroek alsmede van de Wijkerbroek tevens afge vaardigden van het hoogheemraadschap Noorder Kwartier te Alkmaar. In de Podelta dreigt weer de jaarlijks terugkerende overstroming. Reeds staat drieduizend hectare bouwland onder water. Terwijl de bevolking wordt geëvacueerd (boven), leggen ar beiders een nooddijk aan (onder). Familie der geel zwarten gaat feest vieren De leden van de voetbalvereniging „Kin- heim" en de supportersvereniging „Geel Zwart" gaan maandagavond in het Kenne- mer Theater te Beverwijk hun jaarlijks fa miliefeest vieren. Aan deze avond verlenen medewerking de show-band „De Witte Kraaien" en het cabaretgezelschap van Pim Canté. BEVERWIJK DONDERDAG 24 APRIL Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Vier meisjes en 1 miljonair". Stadhuis Scheijbeeck, 19.30 uur: Ge meenteraadsvergadering. Kennemer Theater, 20 uur: Opera-con cert „Zang en Vriendschap". Het Centrum, 20 uur: Ned. Kath. Vrou wenbeweging. Clubhuis Nieuwstraat, 20 uur: Contact avond „De Kennemers". De Groentenbeurs, 20 uur: Brandstof' fenhandel. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 uur; lees- en studiezaal ge opend van 1013 en 1518 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.3019 uur. VRIJDAG 25 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Achterdocht". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zwij gend heldendom". W.B. Theater, 20 uur: „Tarzan in de gouden stad". KSA-gebouw, 20 uur: Bijeenkomst Schoolraad. Deken Waarestraat 50 a, 20 u.: „Alcoho lics Anonymous". Het Centrum, 19.30 uur: „Jeugd en Mu ziek". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 1517 en 19—20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.3020 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1518 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.30—19 uur. VELSEN DONDERDAG 24 APRIL Thalia, 20 uur: „Kleren maken de man". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Tuinbouw-Studieclub, contactavond v. leden in de koffiekamer van Westerveld te Driehuis, aanvang 20 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, geopend van 1012.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77: open van 1012 u. Alcoholics Anonymous: Spreekuur van 20 uur af in de zaal aan de Abelenstraat. TAVIDO, 20 uur: Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. Moerbergschool, 20 uur, ouderavond. Rex: Geen opgave. „Kenncmerland", 20 uur, Patronaatsge bouw, causerie over „Het Amsterdamse Bos". Ir. Krygerschool, ouderavond. C.P.N. IJmuiden, 20 uur, zaal Abelen straat, bijeenkomst. VRIJDAG 25 APRIL Thalia, 20 uur: „Haar eerste liefde". Rex en Pieter Vermeulenmuseum: Als donderdag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, geopend van 1012.30, 14.30— 17.30 en 1921 uur; filiaal Wijkerstraat weg 77, open van 1417 en 1921 uur. R.K. leeszaal en bibliotheek IJmuiden Wiilemsbeekweg 96, open van 14.30 17.30 en 1921 uur; jeugdbibliotheek open van 1617.30 uur. R.K. leeszaal en bibliotheek Velsen- Noord, Banjaertstraat 13, open van 14 17 en 1921 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van financiën, 1112 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6