LCREE dubbele BRYLCREEM speelêoed-VELPON w-SPEELGOED MARCHWOOD S Dépendance van Haarlems VHMO in de IJmond Agenda voor Haarlem Wim Kan beantwoordde voor de vuist weg vragen van de jeugd De Kroon van Koning Pompodilio IV Kort en bondig 5 radio televisie Een dubbelganger Een zomersport Operazangers van vroeger Geen akkoord De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma Programma-opbouw Nederlandse was miljoenste bezoeker van de Expo Alleen gezond Haar is mooi haar! heeft die werking! iBe perfect hairdressing Op reis door Nederland ONS VERVOLGVERHAAL DOOR IRIS BROMIGE Kerkelijk Nieuws MAANDAG 28 APRIL 1958 Een vreemde bezoeker in de persoon van „Robert" Kous heeft zaterdagavond Do nald Jones in „Pension Hommeles" laten griezelen door hem op onverwachte ogen blikken te passeren. Daar deze vaste be woner niet wist met een tweelingbroer van Walter Kous te maken te hebben konden de kijkers ouderwets hartelijk lachen om de grappige verwikkelingen. Het werd weer een gezellige uitgave van het muzi kale blijspel. Gelukkig is de serie weer niet onderbroken, doordat de V.P.R.O. het in zijn ontspanningsprogramma had op genomen. De ontspanning kwam ook tot uiting in het deel, dat de cinematografische specia list Simon van Collem verzorgde in zijn rubriek „De oude doos". Grappig waren de beelden van een koninklijk bezoek aan West-Friesland van vijftig jaar geleden. Twintig jaar geleden trad Lily Bouwmees- meester in enkele films onder meer in „Vadertje Langbeen" op. Gedeelten daaruit werden nu nog eens vertoond. Lily Bouwmeester was in de studio om wat te vertellen van vroeger. Simon van Collem besteedde ook aandacht aan het heden en de toekomst in een vraaggesprek met de „producer" Rudi Meyer óver „Fanfare" van Bert Haanstra met Ineke Brinkman in de vrouwelijke hoofdrol. Ook deze laatste kwam voor de camera's, die al zo dikwijls haar optreden hebben gere gistreerd. In de plaats van het relais uit Frank fort volgde de vertoning van enkele bui tenlandse filmpjes over jazz, een ijsballet en een Hongaars feest. Jammer was het, dat hierbij weinig toelichting werd gege ven, waardoor de kijker niet wisten wie er optraden. Evenals in ons land was het weer zon dag in München slecht, misschien nog slechter,,hetgeen tijdens de uitzending uit Duitsland van de tenniswedstrijd om de Daviscup tussen Duitsland en Nederland tot uiting kwam. De commentator, dr. Hans van Swol, merkte dan ook ironisch op, dat tennis een zomersport is! De uit zending begon een kwartier te laat, om dat het hard regende. Toén de beelden ver schenen, regende het nog. Het viel niet mee te spelen en na één set werd de strijd gestaakt en de uitzending gesloten. De spanning was er overigens al uit, want de Duitsers hadden reeds zaterdag een voor sprong van 3-0, welke niet meer in te halen is. Beeldschermer De laatste uitzending van de serie „Het Puik van zoete kelen", zal op zondagoch tend 4 mei via de VARA te beluisteren zijn. De uitzending is gewijd aan Nederlan ders, die vroeger in opera's triomfen heb ben gevierd: Julia Culp, Gretha Santha- gensManders, Jeanne Bacilek, Jules Moes, Carel Butter, Hendrik Drost, Louis Goldsteen, Louis Mor/isson en Louis van Tulder. In het gebouw van de FIFA in Zürich zijn besprekingen gevoerd over de t.v.- uitzendingen van het wereldkampioen schap en over de vervaardiging van de officiële film van dit toernooi, besprekin gen die echter niet tot overeenstemming hebben geleid tussen de betrokken par tijen. Enerzijds namen hier afgevaardigden van de FIFA aan deel, anderzijds verte genwoordigers van Eurovisie, van de ADVERTENTIE Van Nelle bestellen HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 KHO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Tulpenrally. 8.25 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Tulpenrally. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 Viool en piano. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenloi. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.Rijksdelen overzee. Twee Antilliaanse dichteressen, door Frank Martinus. 18.00 Lichte muziek. 18.20 K.V.P., pol. caus. 18.30 Lichte muziek. 18.50 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. IS 10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Katechismus. 20.30 Act. 20.45 Die Schöpfung, ora torium. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23 15—24.00 Nouveauté's. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Orgel en trombone. 11.30 Gram. 1 40 Alt en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.20 Rege ringsuitz.: Landbouwrubriek. Wij bezoeken het proefbedrijf voor boerenkaas te Zegveld. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Amus.muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuziek. 13 55 Beursber. 14.00 Tulpenrally. 14.10 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Koperensemble. 15.25 Gram 15.35 Voor de zieken. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.25 Cabaret. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.45 Nieuws. 19 50 Wie opent de kluis. 20.50 Hoteldoradio. 22.30 Tulpenrally. 22.40 Volksmuz. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen van New Vork. 23.16 New York calling. 23.2124.00 Kamerorkest en solist. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 12.30 Weerber. 12 34 Pianorecital. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.30 Vlaamse muz. 17.10 Pianorecital. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstel ling. 20.00 Syndikale kron. 20.10 Gram. 21.00 Idem. 21.30 Omr.ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Kamermuziek. 22.5523.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: Nationaal progr. 15.15—16.00 Bijzetting in de Nieuwe Kerk te Delft van Prins Willem V. NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45 Ambacht onder water. 21.00—22.30 Filmprogramma. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen 1 ADVERTENTIE Van Nelle bestellen I Hoewel het Nederlandse radioprogram ma week-in week-uit kan bogen op tal van uitstekend verzorgde afzonderlijke uit zendingen, voornamelijk op muzikaal ter rein, komt dit resultaat door een gebrek kige programma-opbouw meestal niet vol doende tot zijn recht. Dat is vooral daar om te betreuren, omdat zowel de artistie ke prestaties als de klanktechniek, inzon derheid wat de serieuze muziek aangaat, door de in Nederland te ontvangen buiten landse stations zeker niet worden overtrof fen en veel vaker daar ver boven uitste ken. Wij hebben echter al meer betoogd, dat de verbrokkeling van ons omroepbestel ons programmapatroon schaadt, doch dit is nog niet eens de belangrijkste reden van het, alle inspanningen ten spijt, altijd wat willekeurige opeenvolging der uit te zen den stof. Ook de rangschikking daarvan door de omroepen binnen hun eigen zend tijd doet als regel chaotisch aan. De af gelopen dagen was dat weer volop het ge val. Op Hilversum II had men donderdag avond een uitgesteld pianorecital door Claudio Arrau voorzien, hetgeen een voor treffelijke gedachte was. Recitals en ka mermuziek komen er op de gunstige zend uren altijd al bekaaid af, nu volgde men eens het voorbeeld van B.B.C. en R.T.F. door een in het Concertgebouw gegeven pianovoordracht integraal uit te zenden. Maar wil men de samenhang tussen de twee werken voor en het derde na de pau ze bewaren, dan dient men het intermezzo ook binnen de grenzen van een korte on derbreking te houden. Men zond echter een op zichzelf alweer verdienstelijk luister spel „De oude man en de zee" van He mingway uit, dat zeventig minuten duurde. Alsof men daarna nog de concen tratie zou kunnen opbrengen om naar de Appassionata te luisteren! Vrijdagmiddag op Hilversum I viel een gelijksoortige slordigheid waar te nemen. Daar was sprake van twee pianorecitals door verschillende solisten op niet meer dan een half uur afstand. Dergelijke snelle opeenvolgingen van hetzelfde gen re wekken bij de gemiddelde luisteraar de indruk „dat men altijd maar de tijd vult met pianospel". Dat het tweede reci tal Preludes en fuga's van Bach door Gerard Hengeveld bovendien nog sa menviel met een pianovoordracht door George van Renesse op het andere Hil versum was een misser voor onze pro grammacoördinatie te meer. Hoorn des overvloeds als de radio nu een keer is, verwende zij vrijdag de liefheb ber van serieuze muziek, voor zover hij de gehele dag kon luisteren, volop. Want 's morgens tussen half tien en half elf heeft het Omroepkamerorkest, dat wel eens met reden het beste ensemble van de Radio Unie wordt genoemd, een concert gegeven met werken van Van Beethoven, Pergole- si en Dvorsjak dat én om de kwaliteit der uitvoering én om de programmasamen stelling, ons deed afvragen waarom men dergelijke topprestaties niet voor de avonduren bewaart. Nu treuren we een tik je om al die verkwisting van talent op een tijd, dat een „stofzuigerconcert" voldoen de is. Golfbreker ADVERTENTIE Van Nelle bestellen 1 Zweedse televisie maatschappij en van de Duitse maatschappij „UFA", die de of ficiële film vRn het wereldkampioenschap 1954 heeft gemaakt. Na langdurige dis cussies, die zowel op technische vraag stukken betrekking hadden als over de aan de FIFA te betalen bedragen, deelden de partijen mede dat zij niet tot een vergelijk hadden kunnen komen. Besloten werd in de loop van mei, in een nader aan te wij zen stad, nogmaals een bijeenkomst te houden. De heer E. Thommen, vice-president van de FIFA, zeide na afloop der bespre kingen o.m.: „de televisieuitzendingen van de wedstrijden moeten niet neerkomen op een verlies voor de organisatoren en de FIFA. Wij moeten rekening houden met de ervaring van 1954 toen voor een mil joen Zwitserse francs aan kaarten, die eerst besteld waren, werden teruggestuurd omdat van sommige wedstrijden recht streekse t.v.-uitzendingen werden ver zorgd". „Ik weet nu, dat minister Staf werkelijk boos op mij is!", gaf de cabaretier Wim Kan zaterdagmiddag toe in de Stads schouwburg te Utrecht, waar hij optrad in een experimenteel „programma". Hij had zich bereid verklaard vragen te be antwoorden van jongeren, die daar onder auspiciën van de oecumenische stichting „Open Jeugdwerk" waren samengekomen. Anderhalf uur discussieerde Wim Kan met driehonderd jongens en meisjes en onver mijdelijk rees de vraag: "„Merkt u wel eens een reactie van de politieke figuren over wie u een grapje maakt? Vinden ze dat wel goed?" Het antwoord luidde: „Mi nister Staf is al anderhalf jaar boos op mij, maar zijn baas, dr. Drees, is komen kijken en hij schreef een brief vol waar dering voor ons cabaret. Zelfs verzocht hij van te voren geen opmerkingen over de politiek en zelfs op zijn persoon om zij nentwille achterwege te laten". Wim Kan vertelde hoe hij zijn opmer kingen over actuele gebeurtenissen „op hangt" aan de koppen in de dagbladen. Iets dat mij hindert, mag ik - aldus spre ker - graag eens even zeggen. Zo werd bij voorbeeld de opmerking geboren, dat mi nister Staf met de helm is geboren. Een te dunne helm. Er is verschil van opvatting. Sommigen vinden het pijnlijk genoemd te worden, andere autoriteiten schrijven mij een voor zichtig briefje en vragen: „Beste mijnheer Kan, maak over mij ook eens een leuke opmerking". Het staat vast dat doodgezwe gen te worden in de conference erger is dan middelpunt te zijn van een gulle lach, zo meende spreker. „Hebt u een goed inkomen?" „Om helemaal eerlijk te zijn, ja!", repli ceerde Kan, die vervolgde: „Mijn inkomen is overigens even tijdelijk als de roem. het succes, of hoe je het noemen wil. Mijn roem eindigt bij Roosendaal. Wilt u ook nog weten hoeveel ik verdien „Cabaret is de kunst om zuinig met je mogelijkheden om te gaan: beter dan kort op te bloeien en dan naar huis te moeten gaan". Wim Kans roeping is. zo causeerde hij, doodgewoon de mensen te ontspannen, aan het lachen te maken, want de mensen hebben dat nodig. '..Ik wil de bezoekers gewoon binnenstebuiten keren. Ze moeten naast hun stoel hangen van het lachen. Zeg niet: daar zit de domme massa die lacht, want een domme massa lacht niet De tijd leert waar men om lachen wil. Het kan soms lang duren, eer de massa ont dekt, dat iets niet aan de verwachting be antwoordt. maar eens komt de dag. de „bonte trein" is óók verdwenen". „Een cabaretier moet zijn gehoor open en eerlijk behandelen. Dan lachen de men sen. Ze herkennen zichzelf. Je moet ook niet zeuren zoals vele sprekers, zelfs ra diosprekers, doen. Ik wed dat ik met ver draaide stem vijf minuten allerlei onbe nulligheden via de radio kan spuien, zon der dat er brieven komen". Wim Kan vond het onbegrijpelijk dat men het publiek van alles kan voorschotelen, zonder dat het meteen alarm slaat. Zeg wat je te zeggen hebt, doe het kort, bondig, wees niet ver velend. De fout, welke de meeste spre kers maken, is dat ze zo verschrikkelijk vervelend zijn Vijf dagen eerder dan verwacht werd is zaterdagmiddag de miljoenste bezoeker de Beneluxpoort van de Wereldtentoon stelling te Brussel gepasseerd. Het was de 32-jarige Nederlandse mevrouw Lidie Dons, afkomstig uit Vlissingen en momen teel woonachtig te Aalst in België. Zij was vergezeld van haar man. Op de vraag wat zij op de tentoonstelling wilden zien bleek hun speciale wens te zijn een bezoek aan het Nederlandse pavil joen. Daar werden zij rondgeleid door de Nederlandse gastvrouw mejuffrouw Didi Standaert uit Terneuzen. Daarna volgden interviews voor de B.B.C. en Franse tele visie waarna de heer en mevrouw Dons, begeleid door fanfarekorpsen, per auto de reis aanvaardden naar de folkloristi sche afdeling van de tentoonstelling, waar zij door de burgemeester van „Vrolijk Bel gië werden ontvangen. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Die middag werd de opgepakte zwerver voor de rechter gebracht, die hem streng ondervroeg. De man kon niets anders zeggen, dan dat hij van niets wist en niets kwaads gedaan had. Maar hij kon de rechter niet overtuigen. „Iemand moet toch de kroon gestolen hebben!", zei hij bars. „Maar ik in ieder geval niet!", bibberde de man. „Daar moet je nog maar eens goed over nadenken", zei de rechter. „Breng hem naar de cel, misschien schiet het hem dan nog te binnen!" En die arme kerel werd weer in de muffe cel geduwd 2829 ADVERTENTIE IBrylcreem bevat vele waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond! Ja. deze beroemde Engelse hairdressing verzorgt uw haar langs twéé wetenschappelijke wegen: Brylcreem is geëmulgeerd. Daar door kan Brylcreem iedere haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meer! Met Brylcreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dag! Beetham (Nederland) N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam Enige tijd geleden moest de onlangs op gerichte vereniging voor Chr. V.H.M.O. in de IJmond berichten dat het er voor het Chr. middelbaar onderwijs in de IJmond droevig uitzag. Wegens de bestedingsbe perking was subsidie voor een zelfstan dige school geweigerd, terwijl andere po gingen tot dat moment geen succes had den opgeleverd. Dit bestuur kan thans berichten dat het departement toestemming heeft gegeven voor een dépendance aan de IJmond van de Haarlemse vereniging voor Chr. mid delbaar onderwijs. Deze voorlopige oplossing kan reeds per 1 september in werking treden. Het ligt in de bedoeling om deze dépendance daarna zo spoedig mogelijk in een zelfstandige school om te zetten. Zolang het zover nog niet, is zal deze dépendance onder leiding staan van de rector van het Marnix van St. Aldegonde Lyceum in Haarlem-Noord, dr. A. la Fleur. Het toelatingsexamen zal plaatsvinden gelijk met het toelatingsexamen voor het Haarlemse lyceum, nl. op 17 en 18 juni. Hoewel alle daarop betrekking hebbende officiële besluiten nog niet zijn 'genomen, kan reeds worden medegedeeld dat het in de bedoeling ligt deze IJmondschool voor lopig te vestigen in de onlangs vrij geko men Hervormde school in Velsen-Noord aan de Van Langenveldstraat, welke tot dat doel zal worden gerestaureerd. Door de goede samenwerking tussen Inzenders van de plaatsnamen-zoek- wedstrijd „Op Reis Door Nederland" worden erop attent gemaakt, dat hun inzending donderdagochtend in 't bezit van de redactie dient te zijn. Zij kunnen dus uiterlijk woensdag met de laatste post verzenden of, indien zij de oplos sing bezorgen aan onze bureaus, dat uiterlijk donderdagmorgen half negen doen. het bestuur van de vereniging uit de IJ mond en de leiding van de school te Haar lem is tevens verzekerd, dat leerlingen die een gymnasiale opleiding willen volgen het le leerjaar ook aan de Velsense dé pendance kunnen doorbrengen, waarna zij volledige aansluiting hebben aan het 2e gymasium leerjaar aan de school in Haarlem. ADVERTENTIE 39. Antwoord niet op deze brief. Ik zou liever willen dat de zaak hiermee uit was. Ik verwacht, dat je wel een beetje boos op mij zult zijn, maar er kan een dag komen, dat je mij dank baar bent. L.D. De brief was op dinsdag geschreven en de volgende dag gepost. Celia las hem nog eens door en scheurde hem toen langzaam in kleine stukjes. Zij legde de stuk jes zorgvuldig in de papiermand, liep naar boven naar haar slaapkamer en bleef uit haar raam over de weide staren, waar al de materialen voor het nieuwe gebouw zich in het kille maanlicht scherp aftekenden, Een vroege lente, die veel beloofde, werd gevolgd door weken van koud miserabel weer. De langste dag was gekomen en gegaan en de zomer bleef weg totdat er in juli plotseling een hevige hittegolf losbarstte. Sedert de breuk met Deverel had Celia in een soort luchtledige geleefd. Het was, alsof die brief alle le ven in haar had doen opdrogen. Zij werkte hard in de boekwinkel en bewoog zich als gewoonlijk onder haar kennissen, maar zij droeg een grote lusteloosheid met zich mee. Zij had Deverel af en toe ontmoet. Eén keer was hij in de winkel gekomen en had Margaret hem geholpen en één keer had zij hem met Ian op het cricketveld ontmoet. En midden in die hittegolf van juli kwam hij even voor zes uur met Peter Fielding in de winkel. Hij was beleefd geweest en niet meer. Celia zei: „Goedenavond" en rende naar boven, om stoflakens over de kinderboeken te leggen. Zij treuzel de een beetje met die taak en schrok geweldig, toen zij Peter plotseling: „Hallo, jij daar", hoorde zeggen en hij de kamer binnenkwam. „Hallo, Peter!" „Je ziet er uitgeput uit, meiske. Waarschijnlijk de hitte. Ik wilde weten of ik je naar huis kon rijden en je het staan in de rij voor de bus kon besparen". „Nou.." zij aarzelde en hij voegde er meteen aan toe. „Deverel is met juffrouw Rusper weggegaan. Zij zei mij, dat ik je maar voor haar goedenavond moest zeggen en dat alles beneden gesloten Is". „Juist!" „Als het je niet te veel moeite is, dan graag. Ik voel mij inderdaad doodop. Gewoonlijk pakt de hitte mij niet zo aan. Ik ben net als Gay: ik wil alleen maar liggen met mijn tong op mijn derde knoopsgat. Vertel eens even: hoe gaat het met de ganzen?" „Fijn, net als met de kippen. Met dit weer kan ik niet veel graafwerk gedaan krijgen. Maar het aardbeien- bed is in ieder geval gereed om volgende maand be plant te worden en de rest van de gronden zullen we tegen november wel omgespit hebben." „Dan zul je heel wat planten hebben, denk ik". „Ja. Om te beginnen moet ik een hoop aardappelen poten, om de slechtste stukken grond schoon te krij gen. Ik hoop tegen de herfst de boomgaard geplant te hebben. Het geeft niets om je met die dingen te haas ten. Dat levert nooit goede resultaten op. Je kunt de na tuur niet dwingen". „Ik vrees, dat ik daar nooit genoeg geduld voor zou hebben. Ik zou nu fruitbomen willen planten en het volgend jaar er grote oogsten afhalen. Ik zou eenvoudig geen heel jaar kunnen wachten met het schoonmaken van de grond en dan nog twee of drie voor ik een goede oogst kon krijgen. Sedert de oorlog heb ik nooit het gevoel gehad, dat ik ver vooruit kon zien. Ik benijd jou om je geduld" Zij zat op de rand van de tafel, te moe, om zich te bewegen, maar gekalmeerd door zijn rustige tegen woordigheid. Hij keek haar nadenkend aan. „Als ik je ooit kan helpen, Celia, dan zul je niet aarzelen, om bij mij te komen, hè? Ik zou het als een voorrecht beschouwen". Het was volkomen onverwacht en een ogenblik wist zij niet, wat zij zeggen moest. „Daar zal ik om denken. Dank je". De hitte van het plaveisel scheen haar in het ge zicht te slaan, toen zij de winkel uitliep en hem naar de. wagen volgde. Zij was er zeer dankbaar voor, dat haar de drukke schuddende bus bespaard werd. Die avond werd zij overvallen door een hevige hoofdpijn en toen Dobbie er op stond haar temperatuur op te nemen en bevond, dat die angstig hoog was, werd zij onmiddellijk naar bed gezonden, terwijl haar vader om de dokter telefoneerde. De aanval van zonnestee* was niet ernstig, maar hij liet Celia in zo'n slappe toestand, dat dr. Bride haar veertien dagen in bed hield en er toen op stond, dat zij de eerste veertien dagen nog niet aan het werk zou gaan. Zij protesteerde tevergeefs. Hij keek haar vanaf het voeteneinde van het bed vriendelijk aan, maar met gefronst voorhoofd. Hij had Celia sedert haar geboorte gekend, daar hij al dertig jaar in Marchwood praktiseerde en er waren weinig dingen betreffende de inwoners, die hij niet wist. „Ik heb je je zin gegeven over dat morgen voor de eerste keer opstaan, jongedame, maar ik wil je heel wat sterker hebben voor je weer aan het werk gaat. Je moet minstens nog een paar weken thuisblij ven. Je vader zegt, dat je al een hele tijd jezelf niet geweest bent. Werk je te hard?" „Neen. Ik voelde me best". „Sliep je goed?" „Redelijk". „Dat is niet voldoende voor zo'n jong ding als jij. We moeten die vroegere sprankeling weer terug heb ben. Ik zal je een goede tonic geven". Celia glimlachte. Zij dacht, dat een tonic haar niet veel zou helpen, maar dr. Bride was een schat en zij had er een hekel aan om haar vader en Dobbie op die manier ongerust te maken. Zij moest zich werke lijk meer verzetten... Het verbaasde haar te bemerken hoe slap zij zich voelde, toen zij voor de eerste maal uit bed was, en zij was maar al te blij het grootste deel van die dag door te brengen op de divan bij het raam van de zit kamer. Het had die morgen stevig geregend en de door het open raam naar binnen komende geur van de tuin na die regen was een verrukking. De zon kwam op en de door de regen goed begoten tuin glinsterde. De regendruppels op het gras schenen tegen haar te glimlachen. De hagedoornbessen wer den al rood en herinnerden er aan, dat de herfst op komst was. De zomer was bijna voorbij. Hij was trou wens bijna ongemerkt voorbij gegaan. Het leven had voor haar stilgestaan, sedert Laurie haar die brief geschreven had. (Wordt vervolgd) Kappers halve dag vrjj. De Vakraad voor het Kappersbedrijf heeft conform de richtlijnen die het georganiseerde bedrijfs leven heeft verstrekt, besloten, dat de kapperszaken op Koniginnedag na 13 uur gesloten zullen zijn. Deze halve yrije dag voor het kapperspersoneel wordt niet als snipperdag aangemerkt. Erebegraafplaats. De Nederlandse erebegraafplaats te Orry la Villa, bij Sen- lis (Oise), waar 99 slachtoffers van de laat ste oorlog rusten, zal op 3 mei officieel worden ingewijd in aanwezigheid van de Nederlandse ambassadeur in Frankrijk, mr. J. W. Beyen. Midden op de begraaf plaats is een monument opgericht, ver vaardigd door de Nederlandse beeldhou wer Cor van Kralingen. Ook is er een ka pel, waarin de namen zijn vermeld van oe doden wier graf nooit is gevonden en van de Nederlandse militairen die zijn omge komen op het s.s. „Pavon", dat voor de Franse kust tot zinken is gebracht. Aanduiding. De regeling ten aanzien van levensmiddelen voor suikerzieken is uitgebreid met de groep van zoutarme en natriumarme levensmiddelen. Het gebruik van de aanduidingen „zoutarm", „natrium- arm" en soortgelijke aanduidingen is niet meer vrij, doch gebonden aan een aan de fabrikant te verlenen toestemming. N.S.-directie. Met ingang van 1 mei zijn tot directeur van de Nederlandse Spoorwegen benoemd ir. J. P. Koster en ir. J. Lohmann, respectievelijk chef van de dienst van materieel en elektrische in richtingen en chef van de dienst van de exploitatie. De directie zal met ingang van 1 mei bestaan uit dr. ir. F. Q. den Hollan der, president, drs. D. J. Wansink, ir. J. P. Koster en ir. J. Lohmann. Tot chef van de dienst van de exploitatie is benoemd B. van Bilderbeek en tot chef van de dienst van materieel en elektrische inrichtingen ir. J. J. Jonker. MAANDAG 28 APRIL Stadsschouwburg: Het Nieuw Nederlands Toneel met „Intimiteiten", 20 uur. Minerva Theater: „Amate"-avond met de film „Waar de hemel zong", 20.15 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met ver licht interieur en oude muziek, 20.3022.30 uur. Vleeshal: Poppentheater van Jan Ne- lissen met „De koffiecantate" van J. S. Bach, 20.30 en 21.30 uur. TENTOONSTELLING Vishal: Benelux-Fotosalon, 19.30-22 uur. FILMS Cinema Palace: „A farewell to arms", 18 j., 20 uur. Frans Halstheater: „Terreur in New York", 14 j., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „De trein van 3.10", 14 j„ 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Jeugd van van daag". 18 j., 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Als de dag begint", 14 j., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De zwarte rid der", 14 j., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord. de lady en de butler", a.l., 19 en 21.15 uur. DINSDAG 29 APRIL Rembrandt Theater: Slotvoorstelling pauzetheater, van 12.40-13.20 uur. Concert gebouw: Het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest geeft derde concert in de Beethovencyclus, 20.15 uur. Frans Hals museum: Avondopenstelling met verlicht interieur en oude muziek. 20.3022.30 uur. Vleeshal: Poppentheater van Jan Nelissen met „De koffiecantate" van J. S. Bach, 20.30 en 21.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Benelux-Fotosalon, 13-17.30 en 19.30-22 u. Huis Van Looy: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst zij ons doel", 10-12.30 en 13.30-17 uur. FILMS Cinema Palace: „A farewell to arms", 18 j., 14 en 20 uur. Frans Halstheater: „Ter reur in New York", 14 j., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „De trein van 3.10", 14 j. 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Jeugd van vandaag", 18 j., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „La Strada", 18 j., 20.15 uur Rembrandt Theater: „Als de dag begint". 14 j„ 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De zwarte ridder", 14 j., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", 14.15, 19 en 21.15 uur. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oude- en Nijehorne J. Boe- kee te Nuis en Niebert; te Loosduinen (4de pred.plaats) J. A. van Boven te Nw- Vennep. Bedankt voor Nederlangbroek (toez.) H. van der Linden te Scherpenzeel (Gelderland). ADVERTENTIE Van Nelle bestellen 1

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9