BANISH Noordpoolplan volgens Moskou een „afleidingsmanoeuvre" Drie seconden NAAIMACHINES Beperking der melkproduktie is dringend noodzakelijk Legende Voorlopig nog geen algemene verhoging van het vetgehalte ^Qraatótoel verdrijft roos MAX FACTOR'S DONDERDAG 1 MEI 1958 3 Van dag tot dag Pijnlijke voorvallen in de partij van dr. Adenauer MINISTER VONDELING President Eisenhower zegt bedroefd te zijn over de Sovjetreactie op ernstig gemeend voorstel Een dode bij ontploffing bij de B.P.M, te Pernis Busstaking in Londen lijkt welhaast onvermijdelijk Partijen onverzoenlijk tegenover elkaar Als Sukarno overmoedig wordt 0p de. Ambassadeurs zullen apart met Gromyko praten Men zal de president van de Nederland se Bank bezwaarlijk kunnen aanwrijven dat hij in zijn jaarverslag een onjuist beeld heeft gegeven van de monetaire moeilijkheden waarmee ons land in het afgelopen jaar te kampen heeft gehad. Het is echter te betreuren, dat de president de indruk heeft gewekt, dat met name de gemeentebesturen schuld hebben gehad aan de overbesteding. Dat verwijt draggt ertoe bij, dat de legende van de „royali teit" der gemeentebesturen nieuw, leven wordt ingeblazen. Er is reeds meermalen op gewezen, dat geen enkele burger van die „royaliteit" in het gemeentelijk beheer, welke ge meente het ook betreft, iets bespeurt. In tegendeel: de door de oorlog opgelopen achterstanden op tal van terreinen zijn alleen daar ingehaald waar men het twij felachtige voorrecht genoot tot de getrof fen gebieden te behoren. Overal elders is er nauwelijks sprake van een bijhouden van de groeiende behoeften, laat staan van het inhalen van een achterstand. Op het gebied van scholenbouw, bejaardenzorg, openbare werken en verkeersvoorzienin- gen, woningbouw, culturele zorg is men in vrijwel alle gemeenten achterop ge raakt. Dat ligt meestal niet aan de ge meentebesturen, die bijna altijd tal van plannen voor noodzakelijke werken gereed hebben, maar die niet tot uitvoering daar van mogen overgaan omdat de rijksre gering hun daartoe de noodzakelijke finan ciële armslag niet gunt. De gemeenten worden veel te kort ge houden en moeten met grote begrotings tekorten werken, zelfs als zij nog maar het allernoodzakelijkste verzorgingsni veau handhaven. Van „overdaad", zoals nu weer door het jaarverslag van de Ne derlandse Bank wordt gesuggereerd, is al in het geheel geen sprake. Elk gemeente bestuur met hart voor zijn ingezetenen tracht nu eenmaal uit de geldmarkt te halen wat erin zit en het ware beter ge weest dat de president de oorzaak van dat euvel had blootgelegd: namelijk de voortdurende onderschatting in regering en parlement van de belangrijke taak der gemeentebesturen. Men moet hopen dat de Vereniging van Nederlandse gemeenten de gewraakte passages in het jaarverslag van de Nederlandse Bank niet zonder weerwoord zal laten. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGE!, Gr, Houtstr. 181, Tel. 1444* ADVERTENTIE Van onze correspondent in West-Duitsland) In de Christendemocratische Unie van Adenauer, rommelt het. In een open brief in het Hamburgse blad „Die Welt'' wijst de voormalige Westduitse ambassadeur te Londen, Schlange-Schöningen de bonds kanselier op twee pijnlijke gevallen en hij verzoekt de bondskanselier in te grijpen. Ten eerste, het geval van de hoogleraar Hagemann uit Münster die als C.D.U.-lid is geroyeerd, omdat hij zich heeft uitge sproken tegen de kernbewapening van het Westduitse leger. Men heeft professor Ha gemann uit de partij gestoten, hoewel hij de moed had in een democratische staat over een nog lang niet opgelost probleem zijn mening te geven, aldus de open brief. Ten tweede, het geval van de redacteur Wenger van het C.D.U.-blad „Rheinische Merkur" die zich op een C.D.U.-partij dag uitsprak tegen de hereniging van Duits land, waarbij hij door enige honderden C.D.U.-leden en -leiders werd toegejuicht. Schlange-Schöningen noemt dit verraad van Wenger aan de Duitse eenheid, het heiligste beginsel van de Duitse politiek. De ex-ambassadeur vraagt zich af wat de miljoenen vluchtelingen wel rs'et van Wen- ger's woorden moeten denken. „Ik zal mij met alle middelen tegen het vergif van Wenger verzetten, wat er ook uit de C.D.U. zal worden. Er is een grens aan de partij politiek. Of, mijnheer de bondskanselier, wilt u mij nu misschien uit de partij zet ten? Doe wat u goeddunkt!'' (Van onze Kamerverslaggever) De afzet van melk, boter en kaas is een zorgwekkend probleem geworden. De overschotten groeien onrustbarend. In de Eerste Kamer is fer daarom sterk op aan gedrongen het vetgehalte van alle melk te verhogen van 2,5 tot 3 percent. In de huidige omstandigheden voelt minister Vondeling daar niets voor, verklaarde hij, want dan zou de prijs moeten stijgen, waardoor de toch al te kleine afzet nog zou verminderen, terwijl de consumptie juist zou moeten worden bevorderd. Toch wilde de minister niet zeggen, dat er nimmer een algemene verhoging van het vetgehalte zal komen. Hij zou er geen be zwaar tegen hebben als het subsidie kon worden verhoogd en de consumptieprijs dus gelijk zou blijven. Maar van verhoging van het subsidie kan thans geen sprake zijn. De vooruitzichten voor de afzet van bo ter zijn slecht. In Engeland is roomboter goedkoper dan de duurste margarine, maar een derde deel van de bevolking geeft toch de voorkeur aan margarine. Het zuivelprobleem is alleen internatio naal op te lossen, maar in dat opzicht ver wacht minister Vondeling geen wonderen. Daarom zal voor de afzet van onze zuivel- produkten meer aandacht worden ge schonken aan marktonderzoek. Het aan tal personen, dat op dit gebied ervaring heeft, is echter klein en als zij gevonden worden, zijn ze peperduur. Toch geloofde de minister, dat de afzet in het binnen land kan worden vergroot, omdat melk veruit het goedkoopste kan voorzien in de behoefte aan dierlijk eiwit. In dat opzicht is melk veel goedkoper dan eieren of vlees. De garantieprijs voor melk zal geen prik kel mogen bevatten tot vergroting van de produktie. In verschillende landen worden bovendien reeds maatregelen getroffen om de produktie te beperken. België geeft sinds 1 maart een premie voor het slach ten van drachtige vaarzen. Bij de afzet van zuivelprodukten zal men zich ook meer moeten richten naar de wensen van de consument. Daarom zal de minister binnenkort de belemmering op heffen voor de export van vierkante kaas naar Duitsland, waar daaraan behoefte is. Het streven naar een onafhankelijke eigengeërfde boerenstand vond minister Vondeling een mooie gedachte, maar hij oordeelde die onafhankelijke positie van de boer niet noodzakelijk voor de vervulling van de taak van de landbouw. Ook buiten de landbouw worden niet altijd zaken ge daan met eigen financiële middelen en toch hebben deze mensen niet het gevoel geen vrije ondernemers te zijn. Dat een afhankelijke financiering in de landbouw socialisatie zou betekenen, daar geloofde minister Vondeling niets van. Niet alleen de landbouw wordt gesteund, zei hij, maar ook tal van andere bedrijfs takken krijgen in de een of andere vorm steun. Doel van alle produktie moet echter de consumptie zijn en niet het belang van de producent. Reeds vele malen en jarenlang is er in het parlement voor gepleit de inkomsten belasting van de boeren niet van jaar tot jaar te heffen over één bepaald jaar, maar van het gemiddelde inkomen over een aantal jaren, omdat de oogsten wis selvallig zijn. Het is een moeilijk pro bleem, dat de minister van Financiën moet oplossen, maar minister' Vondeling ver klaarde, dat hij niet zonder hoop is, dat de Kamer nog eens haar zin krijgt. NEW YORK (Reuter) De Sovjet afgevaardigde Sobolev heeft dinsdag in de Veiligheidsraad het Amerikaanse voorstel tot instelling van een inspectiezone in het noordpoolgebied gebrandmerkt als een „afleidingsmanoeuvre" en opnieuw geëist dat de veiligheidsraad de Amerikanen op dracht geeft hun vluchten met kernbom menwerpers in de richting van de Sovjet- Unie stop te zetten. Maandag heeft presi dent Eisenhower in een persoonlijke brief aan premier Kroesjtsjev steun gevraagd voor het Amerikaanse voorstel. Sobolev beschuldigde de Verenigde Staten er van dat zij geheime gegevens willen krijgen van een belangrijk deel van de Sovjet- Unie. Hij diende een tegenresolutie in, waarin de Veiligheidsraad wordt verzocht uitdrukking te geven aan zijn hoop dat de topconferentie zo spoedig mogelijk zal worden gehouden en dat hierop ook maat regelen zullen worden besproken, die het gevaar van een onverwachte aanval uit sluiten. Sobolev zei zich af te vragen of een inspectiezone in het „barre noordpool gebied" er toe zou leiden dat de Ameri kanen „hun bases in het buitenland", van waar zij hun. vliegtuigen zenden naar vreedzame steden in de Sovjet-Unie, op heffen." Het is duidelijk dat de Ameri kaanse voorstellen niet bedoeld zijn om tot een oplossing van het ontwapenings- vraagstuk te komen en evenmin beogen een einde te maken aan de bestaande be dreiging van de vrede en veiligheid. De Verenigde Staten blijven misbruik maken van hun positie in de UNO door zich vast te klampen aan een meerderheid van stemmen zonder meer, aldus Sobolev. De Canadese afgevaardigde Ritchie zei dat zijn land bereid is zijn gehele grond gebied open te stellen voor een inspectie, die voortvloeit uit een algemene overeen komst en een deel van zijn grondgebied bij een overeenkomst, die een deel van Noord-Amerika en de Sovjet-Unie omvat. Ook Frankrijk, Groot-Brittannië, Japan, Panama, nationalistisch China en Irak steunden de Amerikaanse ontwerp-reso- lutie. Zweden diende een amendement in met een verwijzing naar een topconfe rentie. Hierop kwam secretaris-general Dag Hammarskjoeld tussenbeide. Hij deed een beroep op alle leden van de Veiligheids raad om te proberen met vertrouwen „uit de ontbinding en het verval, waarvan wjj allen de gevolgen ondervinden, te ge raken". Als vertegenwoordiger van de volken der wereld verklaar ik dat deze volken met angst en verlangen van de leiders verwachten dat zjj hen verlossen van de huidige nachtmerrie, aldus Ham marskjoeld. Hij prees het Amerikaanse initiatief tot instelling van een inspectie zone in het noordpoolgebied toe en her innerde eraan, dat hjj ook het eenzijdige besluit van de Sovjet-Unie om de kern wapenproeven stop te zetten, had ge prezen. Een van de redenen van het vast lopen der ontwapeningsbesprekingen is dat er een neiging is geweest met de eer ste stap te wachten op anderen, aldus Hammarskjoeld. Op voorstel van Frankrijk werd de ver gadering verdaagd tot vrijdag, de dag waarop de vertegenwoordiger van Canada de Amerikaan Cabot Lodge zal opvolgen als voorzitter van de raad. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft op zijn wekelijkse pers conferentie verklaard te hopen dat de Sovjet-Unie zal terugkomen van de ver werping van zijn voorstel tot internatio nale inspectie in het noordpoolgebied ter voorkoming van een verrassingsaanval. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Gromyko heeft het Amerikaanse voorstel op een persconferentie te Moskou een „propagandastunt" genoemd, dat niet waard is om over te praten. Volgens Eisenhower is dit een tamelijk onnozvltr uitspraak, die hem droef heeft gestemd. Het Amerikaanse voorstel is eerlijk be doeld, zo zei hij. PRAAG (Reuter) Volgens onbevestig de geruchten die in Praag de ronde doen, heeft zich een ontploffing voorgeaan in een station voor kernonderzoek in het ge bied van Kamtsjatka (Siberië). Volgens deze geruchten was de explosie aanleiding tot een „misverstand", dat geleid heeft tot het Sovjet-protest tegen „provocerende" Amerikaanse activiteit in het noordpool gebied. De geruchten willen, dat de ont ploffing is geregistreerd door de defen sieve radargordel in het noorden van de Verenigde Staten en dat er „algemeen alarm" is gegeven toen oorzaak en plaats niet dadelijk konden worden vastgesteld. Op het terrein van de B.P.M. te Pernis heeft zich een ontploffing voorgedaan bij het openen van een zogenoemd fornuis, dat buiten opgesteld stond. Door de steek vlam, die ontstond, werden drie stelling bouwers van een firma uit Hoogvliet, die in de buurt aan het werk waren, getrof fen, waarbij hun kleding in brand raakte. De 26-jarige D. B. Visser uit Stad aan 't Haringvliet was er het ergst aan toe. Hij liep levensgevaarlijke brandwonden op en is later in het havenziekenhuis te Rot terdam bezweken. De twee anderen kre gen ernstige, doch niet levensgevaarlijke brandwonden. (Van onze correspondent in Londen) Een nieuwe poging om de busstaking in Londen te voorkomen, die maandag dreigt te beginnen, is mislukt na urenlange be sprekingen. De besprekingen werden afge broken en geen hervatting werd in uitzicht gesteld. Indien er geen kentering komt, zullen zondag om middernacht vijftigdui zend man buspersoneel in en om Londen de arbeid neerleggen. De regering is niet van plan in te grijpen. Indien deze eerste officiële busstaking sinds de oorlog door gaat, zullen miljoenen worden gedupeerd, en zal het zakenleven zwaar worden ge troffen. De vakbond verlangde oorspronkelijk een wekelijkse verhoging van 25 shilling 12,50), hetgden „Londen Transport", de hoofdstedelijke openbare vervoersorgani satie, weigerde. Door middel van vrijwil- willige arbitrage werd een bedrag van 8Yz shilling 4.25) toegekend voor de 36.000 leden van het buspersoneel van Centraal- Londen. De 14.000 conducteurs en bestuur ders rondom Londen kregen niets. De vak bond verwierp de uitspraak van het loon- tribunaal, die Londen Transport had aan vaard. Later diénde de bond een nieuwe eis in van IOV2 shilling 5.25) voor het voltallige personeel in en om Londen. Deze eis werd door London Transport verwor pen. Deze week werd van beide zijde nieuwe voorstellen ingediend, welke echter weder zijds onaanvaardbaar bleken. Het hoofd bezwaar tegen een loonsverhoging, is de vrees dat deze zal leiden tot een algemene loonsverhoging van het provinciale bus personeel. London Transport weigerde daarom in te gaan op het voorstel de totale verhoging uit te smeren over het gehele personeel, waarbij dat van Centraal Lon den bereid was met minder genoegen te nemen. Londen Transport is van mening, dat het personeel in Centraal Londen meer mag verdienen, omdat het werk daar zwaarder is. De nieuwe looneisen van het gemeente lijke en particuliere buspersoneel buiten Londen, dat 177.000 man omvat, zullen deze week worden ingediend. Indien de garagemonteurs eveneens een opslag zou den krijgen, zou dit het begin zijn van een nieuwe Joonronde in de technische bedrij ven. De vakbonden beschuldigen de rege ring ervan, dat zij een onaanvaardbare druk op de loontribunalen uitoefent. De regering ontkent dit, maar wenst in de strijd tegen de inflatie een nieuwe golf van loonsverhogingen te voorkomen, die automatisch de prijzen opnieuw zouden op jagen. Een busstaking wordt van beide kanten als de grote krachtmeting over de financiële-economische politiek beschouwd. Het lijkt er op, dat men het er op wil laten aankomen. De stelregel is, dat massale loonsverhogingen alleen toelaatbaar zijn, wanneer deze gepaard gaan met grotere produktiviteit en doelmatigheid in de be drijven. Op deze basis wordt onderhandeld bij de spoorwegen, waar eveneens een sta king dreigt. Volgens een compromisvoor stel van de voorzitter van de transport commissie, Sir Brian Robertson, moeten -er bezuinigingen worden toegepast, waardoor de spoorwegen de beschikking zouden krijgen over voldoende gelden on? tegemoet te komen aan looneisen' van liet 450.000 man tellende personeel. De landarbeidersbond heeft besloten een loonsverhoging te eisen voor 600.000 ar beiders. (Van onze correspondent) WASHINGTON Het gevaar is niet ge heel denkbeeldig dat Sukarno na het militaire succes tegen de opstandelingen van Sumatra zich een strateeg van be tekenis zal voelen. Zal de overwinnings wijn hem naar het hoofd stijgen en zal hij de waan gaan koesteren dat zijn mili tair apparaat nu ook wel in staat moet zijn een actie tegen Nieuw-Guinea te onder nemen? Minister Luns die te Washington aller lei onderwerpen met Dulles heeft bespro ken, heeft niet nagelaten de Amerikanen te wijzen op bepaalde gevaren in een situ atie waarin Sukarno zich een groot stra teeg zou voelen. Het zou zijn nut kunnen hebben wanneer de Amerikanen in dat geval de Indonesiërs wijzen op het waar lijk zeer grote risico, dat het gebruik van geweld in het conflict over Nieuw-Guinea met zich brengt. Niet alleen Nederland, maar ook andere landen om alleen Australië maar te noemen zouden een militaire actie van Djakarta als een zeer ernstig vergrijp beschouwen. Dezer dagen heb ik ervaren hoe uiterst subtiel het verschil kan zijn tussen een gentle man en iemand, die geenszins aanspraak op deze titel kan maken. Het behoeft niet een wijde kloof tussen beleefdheid en grofheid te zijn, die deze twee figuren scheidt, integen deel, een ragfijne nuance reeds kan een man stempelen tot een wrede bruut, terwijl hij zon der die nuance een edelman had kunnen zijn. Om dit duidelijk te maken moet ik een aantal omstandig heden verhalen, die ogen schijnlijk weinig ter zake doen. Zo moet ik een echtpaar ten tonele voeren, dat tot mijn wijdere, vluchtiger kennissen kring behoort en met wie wij een enkelemaal per jaar plicht matig een praatje bij de haard plegen te maken. De man is een ietwat ver droogde, nijvere hoofdwerker, die naast zijn tamelijk om vangrijke en als de Betuwe bloeiende echtgenote de indruk maakt van een mislukt hand vat aan een bombastische vaas. „Mijn vrouw eet zo slecht", zei hij. „Het is een mirakel zo weinig mijn vrouw eet. Ik voor mij denk dat het van de radio activiteit komt. Let eens op, de radio-activiteit zit in de lucht. Er zit meer radio-activiteit in de lucht dan wij denken. Er zijn tegenwoordig zoveel men sen moe en lusteloos. Dat kan enkel komen van de radio activiteit." Ik waagde op te merken, dat het in vele gevallen ook wel van de televisie-activiteit zou kunnen komen, die het tijdig naar bed gaan verhindert en de mens geestelijk tezeer in spanning houdt. Doch de voor vechter van de radio-activi- teitstheorie was niet van zijn stuk te brengen. „Mijn vrouw heeft altijd een goede eetlust gehad," deelde hij ten overvloede mee. „Maar sinds die kernontploffingen is het begonnen. Zij eet geen hap meer, om zo te zeggen." Het slachtoffer van de ra dio-activiteit liet neerslachtig en beamend het hoofd hangen en wij raakten danig onder de indruk. Een mens gaat daarover peinzen. Onwillekeurig gaat een mens peinzen, als hij zulke ernstige dingen hoort. Het is best mogelijk, dacht ik, dat we allemaal langzaamaan in onze kern aan het splitsen zijn. De geleerden zijn het er niet over eens, dacht ik, en het zou best kunnen dat ze ons van hoger hand van den domme willen houden. Dat dacht ik, toen ik op een middag om drie uur voor een in de verdrukking geraakte lunch een restaurant binnen stapte en daar de beklagens waardige radio-actieve me vrouw achter een reusachtige portie Russische eieren met brood en koffie-slag zag zitten. „Activiteit is het zeker", dacht ik, „maar niet van de orde der kernsplitsing. Zo zo, dus daarom heeft mevrouw geen eetlust meer, als manlief thuiskomt. Wat een wonderlijk geval. En wat een arme man eigenlijk." De mevrouw had mij zien naderen en keek mij ontsteld, en daarna smekend, aan. Ik begreep haar volkomen. Zij was in mijn hand. Haar leven hing aan een draad, die ik vast hield. Sprakeloos deed zij een beroep op mijn mededogen. Op zulke momenten kan een man tonen, gentleman te zijn. Ik knikte haar vriendelijk toe en trok een gezicht, alsof ik haar Russische eieren met toebehoren niet zag. Bij onze volgende visite trof mij de doorborende blik der huisvrouw, die zichtbaar in angst zat en geen moment rust had. Natuurlijk begon haar man op een bepaald moment weer over de radio-activiteit. De vrouw verbleekte zichtbaar en kreeg nu geheel en al het treffend uiterlijk van een ra dio-activiste. „De dokter denkt ook dat het radio-activiteit is," zei de man trots. „Ik heb beslist ge lijk. Maar wat doe je ertegen?" Dit was het ogenblik van mijn gentlemanschap. Ik voel de mijn edelmoed en bescha- vings als twee weldadige war me stromen verenigd in mij opstijgen. En toch bleek ik geen gent leman. Ik kon het niet helpen. Ik had natuurlijk moeten zeggen dat hij wel gelijk zou hebben en dat we zeer met zijn vrouw te doen hadden en dat het ons opviel dat ze er bepaald slecht uitzag. Ik zou de onuitputtelijke en altijddurende dank van de vrouw hebben geoogst en in haar ogen de edelste man der wereld zijn geworden. Het zou allemaal zo gegaan zijn, als het niet toevallig Russische eieren waren ge weest, waarachter zij destijds zo smakelijk had getroond. Ik zei: „Weet je waar het volgens mij van komt? Die ge ringe eetlust en zo? Dat komt beslist van de Russische...." Toen wachtte ik drie secon den. In die drie seconden ver anderde ik in de ogen van de ongelukkige echtgenote des argelozen mans tot een onge lofelijk wrede bruut, die het tedere geheim van een zwakke vrouw ging uitleveren en daarmee zijn kans om gentle man te zijn voor altijd ver gooide. .van de Russische kern proeven," zei ik. Kijk, die drie seconden wa ren de geringe nuance, die mij stempelden tot een wreedaard. De dame in kwestie haat mij voor altijd om die drie secon den van nameloze angst. Zij waren niet nodig geweest. Maar het was zo verlei delijk. Het kan soms zo ver schrikkelijk verleidelijk wezen, geen gentleman te zijn. J. L. Iiny> Er kwam een soort mannequin op onze advertentie om een werkster, en ze heette Yvonne. Yvonne trippelde op naaldhakjes naar binnen, sloeg haar driekwart bontjasje achteloos op, ze ging zitten, en schikte nuffig met haar fijne handjes haar per fecte kapsel. Een waas van dure parfum vervulde de kamer. Ik voelde me een sloofje, frommelde aan m'n oude rok, en deed m'n benen zó, dat ze de ladder in m'n kous niet kon zien. Hooguit zeventien was ze, schatte ik. Toen ik mijn mond opende onnaar haar antecedenten te vragen, vroeg zij: „hebt u een auto?" ,Nee...." zei ik bedremmeld. ,Da's jammer", zei ze. „M'n vorige baas van de fabriek bracht me wel 's thuis, als t regende". „Maar de bus stopt hier vlakbij", kwam ik gauw. Yvonne schudde haar hoofdje. „Ik heb zo'n hekel aan die bus", zei ze. „M'n voet is eens tussen de deur geweest, en toen moest ie in 't gips. De chauffeur heb geen gezicht op die deur hè". Maarwaagde ik: „misschien.op de fiets?" Yvonne dacht na. „Dat ken wel", zei ze toen goedig. „En de grote was, mevrouw? Heb u die an huis?" „Tja", aarzelde ik. „Maar die doe ik wel zelf", zei ik vlug toen ik het mooie gezicht zag betrekken. „En de schoonmaak?" vroeg Yvonne. „Al gedaan!" antwoordde ik niet Zonder trots. „En?" vroeg Adri, mijn echtvriend, toen de audiëntie ivas geëindigd. „Ze komt dinsdag!" riep ik triomfante lijk. Maandag deed ik de grote was, en gaf bovendien het hele huis nog een grote beurt ook. De kinderen werden de straat op gestuurd, want met die rommelmakers kan je niet opschieten. Bezweet kroop ik langs de vloeren met een humeur, dat langzamerhand beneden het vriespunt gedaald was. Wee diegene die nu in m'n buurt kwam! Dat was Adri, en die zei stom verbaasd: „Ik dacht dat je hulp kreeg morgen". „Juist daaróm!" riep ik geïrriteerd. „Als 't hier zo'n rommel is, loopt ze metéén weer weg!" „Da's hogere economie", zei hij gelaten. „Daar kan ik m.et m'n pet niet bij". Yvonne kwam niet, dinsdag. Misschien wel om die auto die we niet hadden. Maar m'n huis is schoon en het heeft me geen cent gekost. Paula Spotter ADVERTENTIE NIEUWE WETENSCHAPPELIJKE FORMULE REKENT AF MET ROOS EN H00F0JEUKI Roos Hoofdjeuk Voor u geen probleem meer! Banish verdrijft beide - snel en voor goed. Wèg, die hinderlijke schilfertjes Banish reinigt en verkwikt de hoofdhuid maakt de poriën vrij - hergeeft uw haar levenskrachtige soepel heid. Banish irriteert de huid niet BANISH had succes in 97.3 0/o van ernstige proefgevallen. BANISH anti-roos preparaat VAN MAX FACTOR HOLLYWOOD Imp. Marfac N. V., Huddestr. 5, A'dam MOSKOU (Reuter) De drie westelij ke ambassadeurs te Moskou hebben gis teren het Russische voorstel tot afzonder lijke onderhandelingen met de drie am bassadeurs, ter voorbereiding van een topconferentie, besproken. Nog deze week zal het Westen op het voorstel antwoor den. Volgens een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse za ken zal het worden aanvaard, zij „het niet zonder spijt". Als het trager gaat, zal dat niet onze fout zijn, zo verklaarde hij. De Franse woordvoerder zei dat de westelijke mogendheden er niet tegen zijn Polen en Tsjechoslowakije te laten deelnemen aan de voorbereidende bespre kingen, maar dat het Westen zich kant te gen de Russische onverzettelijkheid inza ke het beginsel van de gelijke vertegen woordiging tussen Oost en West, waarvan het Westen, gezien het feit dat er toch niet gestemd wordt, het belang niet kan inzien. Het Russische standpunt lijkt echter ge vaarlijk met het oog op de algemene po litiek, bijvoorbeeld in de UNO, waar re soluties met meerderheid van stemmen worden aangenomen. Naar zijn zeggen zal het Westen nimmer ingaan op het voor stel voor gelijke vertegenwoordiging. In Londen verwacht men dat de Russen tij dens de ambassadeursvergaderingen op hun eis voor gelijkheid zullen terugkomen, welk principe dan voor een ministerscon ferentie zou moeten gelden.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5