Eenzijdige marktbe voor rading ter sprake in het Produktschap 3a GebrW Kayler IJ mond-agenda méér kracht véérkracht L. MEYER Epeda matrassen Breng VARIATIE in Uw garderobe met Fa. DE VILDER STAP NAAR MARKTORDENING? Subsidie van gemeente Breskens voor de visserij Texelaars willen de Franse makreelgronden opzoeken Volgorde partijen voor raadsverkiezingen Velsen HDG II nog ongeslagen op de eerste plaats Geslaagd welpentoernooi van „IJmond" en „Full Speed" „Sportief" zette onderlinge competitie voort Groeiend „Volksonderwijs" koos nieuwe voorzitter Nieuwe fotowedstrijd voor „Plaatwellerij" Duel tussen topspelers eindigde in remise Internationale visvangst Meer vis Spookschip naar sloper Oud-wethouder C. Dunne bier overleden blouses en rokken T entoonstellingsperikelen bij „Vogelvreugd" te Beverwijk Inkrimping subsidie „teleurstellend" Burgerlijke Stand van Velsen Maritieme conferentie Voor al uw electricifeüs-opdrachten DONDERDAG 1 MEI 1958 (Van een onzer verslaggevers) EEN UITERMATE ACTUEEL PROBLEEM in het Nederlands visserijbedrijf is dinsdagmiddag door de heer P. Krab uit IJmuiden ter sprake gebracht in de open bare vergadering van het Produktschap voor Vis en Visprodukten. Het betrof hier de sterk eenzijdige marktbevoorrading, die men al sinds enige weken in Scheveningen en vooral in IJmuiden kent. De markt wordt overstroomd met makreel van slechte kwaliteit, terwijl er enkele tientallen kisten schelvis worden aangevoerd. De heer Krab toonde dit aan met voorbeelden van de situatie op de maandag- en dinsdag- markt van deze week te IJmuiden. Ook de besommingen van de trawlers lijden er in sterke mate onder. De heer Krab vroeg of nu eindelyk tot een zekere marktorde ning kan worden gekomen in het belang van rederij, handel en opvarenden der vloot. Naar de menihg van spreker moet het Produktschap zeker enige bevoegdheid op dit terrein hebben. De voorzitter van het bestuur van het Produktschap, drs. D. J. van Dijk ant woordde zeer bondig: binnenkort, zelfs zeer spoedig, zal het probleem in het Pro duktschap worden besproken. De heer Krab was hiermee niet tevreden. „Het ont breken van een zekere marktordening is de zere plek in de marktbevoorrading" merkte hij op. „Het is nog een geluk dat een deel van de makreelaanvoer door Duitsland wordt afgenomen, maar orde ning op korte termijn is nu wel gewenst". Opnieuw deed drs. Van Dijk zijn toezeg ging. Naar wij vernemen is het probleem van de eenzijdige bevoorrading nog diezelfde middag aan de orde geweest in een (be sloten) bestuursvergadering van het Pro duktschap. Ook het door een commissie samengestelde rapport over de E.E.G. kwam toen op de agenda voor. Haringteelt De laatste voorstellen voor de haring teelt 1958 werden tijdens de openbare ver gadering met algemene stemmen aange nomen. Deze regeling houdt in dat de drijfnetloggers zaterdag 17 mei om 14 uur naar zee mogen gaan en niet eerder de vleet zullen schieten dan maandag 19 mei na twaalf uur. De eerste aanvoerdatum van Hollandse Nieuwe is 21 mei. De sche pen mogen uitsluitend naar zee gaan uit een haven, waaruit zij als regel ter visserij vertrekken. Van 17 tot 27 mei mogen drijf netschepen de gezouten haring van drijf netschepen overnemen, terwijl het traw lers is toegestaan om de vangst van andere trawlers over te nemen. In diezelfde pe riode mogen de trawlers de helft van de vangst haring in gezouten toestand aan voeren. Het zal verboden zijn in Neder- ADVERTENT1E PIL Elke j morgen door de vanaf Na langdurige debatten en met zeven stemmen voor en vier tegen (van de Partij van de Arbeid met uitzondering van de socialistische wethouder) heeft de ge meenteraad van Breskens maandagavond het principe-besluit genomen om bij wijze van proef gedurende een week en voor maximaal 1.500 bij te dragen in de te maken kosten van de Texelse vissers Van der Vis en Vlaming, die met hun schepen TX 12 en TX 32 in span de makreelvisserij onder de Franse kust willen gaan be oefenen. De gevangen makreel zal in Bres kens worden aangevoerd. Men hoopt, dat wanneer deze proef slaagt, meer Texelse en Urker vissers deze vorm van visserij zullen kiezen. Beide vissers maken deel uit van de Nederlandse haringkottervloot, die telkenjare van Breskens uit ter haring vangst gaat. Na afloop van deze haring visserij wordt uit het eigen woongebied de zeevisserij beoefend, zodat men uit Bres kens vertrekt. De makreelvisserij, die voornamelijk in de maanden april en mei, dus na het beëindigen van de haringvisse rij, plaats vindt, maakt onder de Franse kust grote opgang. De Franse en Belgische vissers gaan'echter nog op tamelijk primi tieve wijze ter makreelvangst. De beide Texelaars willen echter op dezelfde wijze vissen als zij dit op de haring doen. De volgorde der verkiezingslijsten voor 'e komende raadsverkiezingen in Velsen is :i loting als volgt vastgesteld: 1 P. v. d. A., Prot. Chr. groepering, 3. K.V.P., 4. C.P.N., V V D 6. G.P.V., 7. P.S.P. Nieuwe lerares aan de Huishoud school B. en W. stellen de raad voor te benoe- ïer tot lerares aan de mevr. dr. J. van !en Bergh van Eysinga-Eliasschool te Jmuiden mejuffrouw E. Ferwerda, voor hef tijdvak 1 maart 1958 tot en met 31 juli 1958. land aangevoerde haring te kaken in de periode tot 15 juli. Het walkaakverbod gold tot nu toe tot 15 juni. Op 15 juli ein digen ook alle overige beperkende be palingen, zoals het walzoutverbod en het aanvoerverbod van gekaakte verse haring. ADVERTENTIE VOOR EEN BETROUWBAAR HORLOGE o.a. Herenhorloge waterproof v.a. 37.50 Dameshorloge v.a. 28.50 naar uw AVIA-dealer Lange Nieuwstraat 8 - Telefoon 7034 Het IJmond-toernooi Het zo uitstekend georganiseerde IJmondtoernooi, dat zich in een groeiende belangstelling mag verheugen, beleefde ook tijdens de derde ronde verschillende interessante partijen. St. Thomas uit Castricum leverde oen goede prestatie door Stabiel met 11—9 te kloppen. Het tweede tiental van de Haar lemse Damclub, demonstreerde zoals werd verwacht een duidelijke meerderheid in de wedstrijd tegen Sportief II. De Haar lemmers boekten een 164 overwinning. Sportief I bereikte, na inzet van al zijn krachten, een verdiénde 12—8 winst tegen Diagonaal. De wedstrijd VKDBDC moest bij de stand 88 worden afgebroken. De einduitslag zal vermoedelijk een 1010 gelijkspel opleveren. HDC II heeft met 6 wedstrijdpunten uit 3 de leiding in handen. De tientallen van St. Thomas, Stabiel en Sportief I volgen met 4 uit 3. In samenwerking met de zustervereni ging „IJmond" heeft de Velser handbal vereniging „Full Speed" zondag in ,het gymnasium Felisenum een welpen-toernooi gehouden, dat uitstekend is geslaagd. Hier aan werd tevens deelgenomen door „De Blinkert" en „Concordia", 's Morgens werd begonnen met de wedstrijden voor de jon gens. Na een spannende strijd werd in poule A door IJmond I de beker veroverd. Tweede werd Blinkert I. In poule B werd de eindstand' 1. Concordia 2. 2. Blinkert 2. Poule C: 1. Blinkert 4, 2. Full Speed 1. De voorzitter van Full Speed, de heer J. Kroger, reikte de prijzen uit en ver heugde zich over het sportieve verloop. Hij dankte de leiders oor hun inspannin gen. 's Middags waren de meisjes aan de beurt. Hier was de uitslag: poule A' 1. Blinkert 1, 2. Concordia I. poule B: 1 Full Speed 1, 2. Blinkert 3; poule C: 1. IJmond 4, 2. IJmond 3. De prijzen werden uitgereikt door de heer L. G Siebers, voorzitter van IJmond. Hij roemde de samenwerking tussen beide verenigingen. Onder de talrijke aanwezi gen was de heer H. G T. Smakman, amb tenaar van de Lichamelijke Opvoeding en Sport te Velsen. Nog steeds is er in de A-groep van d' onderlinge competitie van „Sportief" geen beslissing gevallen. De nek-aan-nekrace tussen de leiders H. Visser en P. C. Bais duurt voort. H. Visser moest een kostbaar punt afstaan aan P. Bakker, waardoor hij in aantal verliespunten gelijk met P. C Bais op de ranglijst kwam te staan. Laatst genoemde dwong F. Postma in een inge wikkelde partij tot overgave. J. Bakker leverde een goede prestatie door van G Lodder te winnen. W. Post, die zich de laatste weken ook goed omhoog werkte moest van J. Jansen verliezen. J. Groen won van F. Postma, zodat Postma nu de laatste plaats op de ranglijst met H. van Nieuwenhuizen gaat delen, daar G. Mooi het tot remise wist te brengen tegen J Slager. De stand in groep A is nu als volgt P. C. Bais 17 3 4 37 H. Visser 14 5 4 33 J. Slager 13 6 5 32 C. Lodder 12 5 5 29 J. Jansen 12 6 6 30 I. Bakker 11 5 8 2" In groep B verraste H. Dijkhuizen kop loper G. Huigen door een goede combi natie. Hij kon de partij in zijn voordee' beslissen. J. Wesselius won van J. Groen jr. en J. Lichtendahl maakte J. de Rui ter duidelijk, dat hij tot een van de sterk ste spelers van de B-groep behoort. P. Westerwal verrichtte de krachttoei H. Veldman, een van de promotiekandi daten, te verslaan. K. Lichtendahl speeld° remise tegen J. van der Wel, evenals H Holt tegen H. Huigen. De partij E. Wijker— J. Hiemstra werd wegens het late uur af gebroken. De stand in de kopgroep van de B-com petitie is: G. Huigen 18 3 3 39 J. de Ruiter 17 2 8 36 H. Veldman 16 3 7 35 H. Holt 15 5 10 35 N. Michel 12 7 6 31 Stuurloos Ongeveer 310 mijl ten noordwesten van IJmuiden lag de Scheveningse logger „Oceaan 4" gisteren stuurloos door motor- schade. Een andere vissersboot, de „Johan na Maria" is nu op weg om assistentie te verlenen aan de „Oceaan 4". De Heemkerkse afdeling van de vereni ging „Volksonderwijs" mag zich mede dank zij de grote uitbreidingen van het dorp in een toenemend aantal leden ver heugen. Dit deelde de secretaris de heer J. van Wijngaarden mede tijdens de maandagavond in zaal Dam gehouden jaarvergadering. De penningmeester de heer W. van Hiele maakte melding van een batig saldo en herinnerde aan de jaar lijkse feestavond, die ook financieel een succes is geworden. Op deze bijeenkomst werd afscheid genomen van de heer G. J. Klesser, die zich jarenlang als voorzit ter bijzonder voor „Volksonderwijs" heeft ingespannen. Door zijn vertrek naar Haar lem was dit aftreden noodzakelijk ge worden. Als blijk van waardering voor het vele werk overhandigde de heer Van Hiele de heer Klesser een pijp. Als nieuwe voorzitter werd gekozen de heer Chr. Millenaar. In de plaats van me vrouw De Bie die zich niet herkiesbaar stelde werd benoemd mevrouw Stubenits- ky. Als afgevaardigde naar de algemene vergadering die op zaterdag 31 mei in Arn hem zal worden gehouden werd aangewe zen de heer Chr. Millenaar. De redactie van „Plaat Wel en Wee", het orgaan van de n.v. „De Plaatwellerij" zal ook dit jaar een vakantiefotowedstrijd houden. Voor 1958 is de keus gevallen op het onderwerp „De mens in zijn werk", dat voor de amateurfotografen tal van mo gelijkheden biedt. Evenals in voorgaande jaren zal in het najaar door een deskundige jury een be oordeling van de gemaakte foto's geschie den. De heer G. Broertjes, voorzitter van de „Amateur Fotografen Vereniging Bever wijk" heeft zich inmiddels bereid ver klaard in de komende afleveringen van „Plaat Wel en Wee" enige artikelen te pu bliceren, waarin de foto-amateurs bij de „Plaatwellerij" wenken zullen krijgen hoe de mens in zijn werk het best kan worden uitgebeeld. Damtitel Kennemerland De voorlaatste ronde van de finale om de persoonlijke damtitel van Kennemer land (hoofdklasse) bracht koploper Th. Tielrooy tegenover zijn op twee punten achterstand volgende concurrent H. v. d. Vossen. Het werd een spannende partij, waaruit de jeugdige Van der Vossen in 't middenspel enig voordeel wist te behalen. Een dreigende aanval kon Tielrooy nog juist op tijd pareren om de partij in remise te doen eindigen. A. de Jong moest het opnemen tegen de altijd lastige tegenstander J. Drayer. Op bekwame wijze boekte veteraan De Jong een overwinning, waarmede hij weer aan- slüiting kreeg bij de kanshebbers. Een uiterst spannend gevecht deed zich voor in de partij H. J. v. BerkJ. H. Meure. Eerstgenoemde had zich al spoedig tempo voordeel verschaft waarmede hij listig combinerend zijn tegenstander moeilijk spel opdrong. In een lastig te berekenen stand schoof Meure plotseling een schijf tussen de stenen van zijn tegenstander, een voortzetting, welke hem dank zij een misrekening van Van Berk snel de winst bracht. De afgebroken partijen tussen A. de Jong en J. H. Meure en tussen H. J. v. Berk en H. Belien werden zonder verder te spelen remise gegeven. Tijdens de laatste ronde, die 2 mei in ..Die Raeckse" in Haarlem wordt gespeeld, zal de belangstelling in het bijzonder uit gaan naar de verrichtingen van de hoogst- geplaatsten. Th. Tielrooy scoorde 10 pun ten uit 6. Hij wordt gevolgd door A. de Jong en H. v. d. Vossen met elk 8 uit 6. Na een onderhoud van de Britse treiler- visserij met de Britse minister van Vis serij is medegedeeld dat de minister een plan bestudeert voor het onverwijld bij eenroepen van een regionale conferentie waarop de visserijrechten besproken zul len worden voor gebieden welke van be lang zijn voor Engeland. Deze conferentie zal worden gehouden omdat tijdens de in ternationale conferentie te Genève geen overeenstemming is bereikt over het vraagstuk van de grenzen waarbinnen de visvangst kan geschieden. De Britse Treilerfederatie heeft een nieuwe apparatuur in de maak waardoor het mogelijk wordt in korter tijd meer vis te vangen. Als het nieuwe tuig over ander half jaar in gebruik wordt genomen zal de vis, volgens een woordvoerder van de federatie, spoedig goedkoper worden. ADVERTENTIE steeds voorradig bij MARKTPLEIN Het passagiersschip „Reina del Pacifi- co", (17.872 ton, eigendom van de Paci fic Steam Navigation Company) is zon dagavond van zijn laatste wereldreis in Liverpool aangekomen. Het schip zal naar de sloper gaan, inplaats van verkocht te worden. In 1931 maakte de „Reina del Pa- cifico" zijn eerkte reis. Enkele jaren la ter was het in zeevaartkringen al bekend als een spookschip. Ramsay Macdonald stierf aan boord van de „Reina del Paci- fico" in 1937. Tien jaar later eiste een ont ploffing in de machinekamer 30 doden en vorig jaar juli heeft het schip dagenlang vastgezeten op een koraalrif voor Bermu da. Tot tweemaal toe zijn bemanningsle den spoorloos verdwenen. De directie van de maatschappij verwacht dat het spook schip tegen half mei door de slopers zal worden aangevallen. Vrjjdag zal te Overschie worden be graven het stoffelijk overschot van de op 75-jarige leeftijd overleden oud-wethouder van Velsen, de heer C. Dunnebier. De heer Dunnebier voortgekomen uit de aannemerswereld heeft in het jaar 1919 het raadslidmaatschap van de C.H.U. aanvaard, werd daarna wethouder voor Openbare Werken en Bedrijven en heeft in zijn ambtsloopbaan zowel de burge meesters Rijkens als Kwint geïnstalleerd. In 1942, toen het Velsense college unaniem bedankte onder de bezetter te „regeren" verdween de thans overledene naar Rot terdam. Daar is hij na de bevrijding ge bleven. De heer Dunnebier had zitting in tal van kerkelijke colleges en was als zo danig een bijzonder geziene persoonlijk heid. VEILINGBERICHT. Beverwijk, 30 april: spinazie 2845, sla 1632, witlof 45—78, rabarber 1829, prei 10—30. DON AU-VISSERIJ. Radio-Moskou heeft bekendgemaakt dat Rusland de overeenkomst tussen de Sov jet-Unie, Bulgarije, Roemenië en Zuid- Slavië inzake de Donau-visserij heeft ge ratificeerd. ADVERTENTIE ENORME KEUZE in DAMES- en MEISJESBLOUSES met 3/4 en zonder mouw. Uit het zonnige Italië deze prach tige wijdvallende rok in zware structuurlinnen kwaliteit, fluo rescerend bedrukt, 'n rok om „weg van te zijn 16.75 div. maten Prachtige plissé Terlenka rok (55Terlenka, 45%> zuivere wol) Ideaal op reis. kantoor èn in uw werk; Plissé blijft er in, óók na het wassen; kreukt niet, maten 38 - 48 22.75 Lange Nieuwstraat/Marktplein IJmuiden - Hel. 5205 Op iedere vergadering van „Vogel vreugd" en ook van de Kennemer Pluimvee Vereniging komt het tentoon stellingsprobleem ter sprake. Op de dins dagavond in hotel „Parkzicht" te Be verwijk gehouden vergadering van de vogelvrienden is weer lang en breed over dit onderwerp gesproken soms in scherpe bewoordingen en men liet uit kómen dat men van gemeentewege wel dadelijk zorgt voor sportvelden voor voet bal e.d.; geld voor een gebouw waarin men ook een tentoonstelling kan houden schijnt er niet te zijn. Ook vond men het vreemd, dat op een verzoek aan het gemeentebestuur om na der overleg in zake het plaatsen van vo lières in het park „Scheybeeck" nog nooit antwoord is ontvangen. Lang is er gesproken over het kweken van zang- en kleurvogels en onderling wer den de ervaringen op dit gebied uitgewis seld. In de maand september zal men met voorstellen komen betreffende een te hou den tentoonstelling. ADVERTENTIE het theater met de beste films vertoont' VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG (Nat. Herdenkingsdag) één voorstelling te 9.15 uur en ZONDAG 7 en 9.15 uur Robert Mitchum - Curt Jürgens in het meesterwerk van spanning DUEL OP DE ATLANTIC (The Enemy Below) in Cinemascoop en Color de Luxe. De U-boot commandant vocht met verstand en torpedo's! De captain van de torpedojager met dieptebommen en geduld! Een titanenstrijd zonder weerga! Adembenemend van start tot finish.' Toegang 14 jaar. MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur: Cornel Wilde - Jean Wallace - Richard Conté in IK WAS DE VRIENDIN VAN EEN GANGSTER Een film vol spannende en sensationele gebeurtenissen! 18 jaar ZONDAGMIDDAG 3 uur: De wereldberoemde avonturenfilm DE DRIE MUSKETIERS Een kei van een film in prachtige kleuren! DONDERDAG 8 mei,- 8 uur in een speciale voorstelling BEGEERTE en ZONDE Een realistisch verhaal van begeerte. hartstocht en ha^l 18 j HEDENAVOND 8 uur Martine Carol - Franpoise Arnoul in HET BED Alléén de Fransen kunnen zó een bedverhaal vertellen.... 18 j DKV gaat seizoen besluiten De christelijke korfbalvereniging DKV te IJmuiden verschijnt zaterdag met twee twaalftallen in het veld. Het eerste twaalf tal ontmoet in zijn laatste competitiewed strijd Onder-Ons II uit Haarlem. Hier ko men twee gelijkwaardige ploegen tegen over elkaar te staan, die beide nog een kans hebben de tweede plaats te bereiken. Er mag daarom een spannende gelijkop- gaande strijd verwacht worden. Het jun - B team moet, eveneens voor de laatste maal dit seizoen, de strijd aanbinden te gen SDO jun. A. Hoewel de eerste ontmoe ting in een schrale 1-0 overwinning voor de Hillegommers eindigde, ligt een ne derlaag voor de IJmuidenaren in d» lijn der verwachting. De opstelling van DKV I is: Dames: J Kramer, A. Maartense, M. Zorgdrager, J. Streefland, A. Zwaan en mevrouw Bijl. Heren: H. de Boer, M. v. Veelen, A. de Graaff, J. Brink, A. Haasnoot en W. Ras. Het programma luidt: Onder-Ons II— DKV (terr. DKV) 2 uur, SDO jun. A DKV jun. B (terr. DKV) 3.30 uur. Gevallen in Warmbandwalserij De hulpbankwerker van Breedband, T. J. B. uit Beverwijk is dinsdagmiddag in de oliekelder van de warmbandwalserij van een onderuit glijdende trap gevallen en ongeveer twee en een halve meter lager op de grond terecht gekomen. Hij moest met een hersenschudding naar heit Rode- Kruisziekenhuis te Beverwijk worden overgebracht. VVV Beverwijk bijeen De V.V.V. Beverwijk kwam aan de voor avond van koninginnedag in „De Groen- tenbeurs" bijeen om zowel het jaarverslag van de secretaris als van de penningmees ter te behandelen. Dit geschiedde in aan wezigheid van zes leden. Uit het jaarver slag van de secretaris bleek dat het vorige iaar een druk jaar is geweest. Dit moge inder meer blijken uit het aantal inlich tingen dat in 1957 werd verstrekt: 533. In 952 bedroeg het aantal verstrekte inlich tingen 210. De voorzitter hoopte voorts dat de Be verwijkse bevolking haar gastvrijheid zal betonen bij het onderbrengen van de circa tweehonderd deelnemers aan het inter nationale folkloristische festival. Tevens maakte hij bekend dat er folkloristische groepen uit Ierland. Engeland. Frankrijk, Zweden en België naar het Beverwijkse zullen tijgen. Voorts deelde hij mee, dat het drumfestival waarschijnlijk op 31 augustus plaats zal hebben. Teleurstellend noemde de voorzitter het dat de gemeentelijke subsidie voor 1957 met vijfhonderd gulden was bekort. Hij roemde echter de materiële medewerking, die men van de gemeente heeft ondervon den. Over het geringe ledenaantal, dat thans 263 bedraagt, was men ook niet te spreken. „Het is alsof men niet begrijpt dat de re clame van de V.V.V. grote stromen bui tenlanders naar Nederland doet komen. En daar vaart een ieder wel bij", zo werd opgemerkt. Tot slot zij nog vermeld dat de heer P. van Wijngaarden tot lid van de kascom- missie werd benoemd en dat het bestuur bij acclamatie werd herkozen. Trekking Kinheim-loterij Schokkend was de trekking van de der de „Kinheim-loterij" die dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat te Velsen-noord plaats had beslist niet: notaris J. H. Brem- mers maakte dat alles met de grootst mo gelijke regelmaat verliep en zijn vaste hand trilde nimmer bij het trekken van de winnende nummers. Gezeten in een halve cirkel met als middelpunt de nota ris en zijn assistent, die terzijde werden gestaan door de voorzitter van v.v. „Kin heim.", de heer E. Sanders en de secre taris C. Bervoets, hebben enkele verko pers, die het kennelijk wel spannend von den, de eenvoudige trekking bijgewoond. Doch ondanks het ietwat spannende ka rakter van een dergelijk gebeuren bleven de gemoederen onberoerd. Zelfs de bekend making van het winnende lot, numero 4636 goed voor één brommer - ver mocht geen beroering teweeg te brengen. De koper bleek niet direct aanwijsbaar, De heer E. Sanders zei in een voorafgaan de speech dat hij verheugd was over het feit dat deze derde loterij wederom tot succes heeft geleid: het was een succes dat zijn weerslag in de kas der jeugd commissie van „Kinheim" zal vinden. ADVERTENTIE Ta, Hallo, CAFETARIA SCHAGEN hier! Voor uw bestellingen BELT U ZES - vil F - ZES VIER BIK EN ARNOLDKADE 43 - 44 Mutatie bij Rijkswaterstaat De heer M. A. de Ruyter, gezagvoerder A op het politievaartuig „Wortman" te IJmuiden is benoemd tot onderhaven meester A. Hij is als zodanig belast met. het politietoezicht op het Noordzeekanaal De heer de Ruyter houdt IJmuiden als standplaats. GEBOREN: M. Stek—De Rooij, z., Pre sident Steijnstraat 56, IJmuiden; T. D. Ne- derburghVan den Berg, z., Mercurius- straat 30, IJmuiden; N. KraaijeveldVan Zummeren, d„ Wijkeroogstraat 132, Vel sen-noord; M. P. RietveldMoleman, z„ Meervlietstraat 45. Velsen; J. van der WerffVan Duijvenbode, z„ Bloemstr. 27, IJmuiden; G. H. M. MathijssenLeentjens, d., Lange Nieuwstraat 560, IJmuiden-oost; J. G. OpdamWijsman, d„ Lange Nieuw straat 251, IJmuiden; J. J. Heeremans-- Nijssen, z„ Schipbroekenweg 2, Santpoort. OVERLEDEN: J. Tol, 75 j., echtgenoot van II. Dekker, IJsselstraat 13, IJmuiden; C. Korthouwer, 79 j., echtgenoot van C Kops, Ranonkelstraat 16, Santpoort. Nauwelijks is te Genève de Internatio nale Zeerechtconferentie beëindigd of de stad is opnieuw de zetel van een maritieme conferentie, thans onder auspiciën van de I.L.O., de Internationale Arbeidsorgani satie, welke vergadering dinsdagochtend officieel is begonnen. In zijn openingsrede betoogde de voor zitter van de conferentie, de Japanner Itsjiro Kawasaki, dat de scheepsbouw op het ogenblik een tamelijk ernstige depres sie doormaakt. Kawasaki, die Japans vaste UNO-vertegenwoordiger in Genève is, is eenstemmig tot voorzitter gekozen. De afgevaardigden van de veertig ver tegenwoordigde landen zullen zich onder meer beraden over de zogenaamde „goed kope vlaggen" en de arbeidsvoorwaarden en -omstandigheden aan boord van sche pen die onder de vlag van zulke landen varen. Tevens zal er gesproken worden over het leven en werken van zeelieden aan boord van de toekomstige atoomkoop- vaardij schepen. Tot vice-voorzitter van de groep werk gevers op de Maritieme Conferentie ve Genève is benoemd de Nederlander W. N. H. van der Vorm, president van de Hol landAmerika Lijn. ADVERTENTIE Erkend PEN-installateur Velserduinweg 173 Telefoon 4402 VELSEN DONDERDAG 1 MEI Thalia, 20 uur: „Het bed". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, geopend van 10-12.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77: open van 10-12 uur. Alcoholics Anonymous: Spreekuur van 20 uur af in de zaal aan de Abelenstraat. Federatie Velsen P.v.d.A., 14.30 uur, zaal Abelenstraat, bezinningsbijeenkomst; 20 uur: Herv. Jeugdgebouw, feestavond, spreker H. de Boer, wethouder van Velsen. VRIJDAG 2 MEI Thalia, 20 uur: „Duel op de Atlantic". Rex en Pieter Vermeulenmuseum: Als donderdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, geopend van 10-12.30, 14.30- 17.30 en 19-21 uur; filiaal Wijkerstraat weg 77, open van 14-17 en 19-21 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden, Willemsbeekweg 96, open van 14.30-17.30 en 19-21 uur; jeugdbibliotheek open van 16-17.30 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek Velsen-N„ Ban.iaertstraat 13, open van 14-17 en 19-21 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van financiën, 11-12 uur. Fotokring Velsen, 20 uur: Bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden, lezing met kleurendia's over een reis door Amerika. BEVERWIJK DONDERDAG 1 MEI Luxor Theater, 19-21.15 uur: „Anasta- sia". Wijk aan Zee, Banjaert, 10-16 uur: Feestelijke bijeenkomst Partij van de Arbeid. Het Centrum, 20 uur: Vergadering Par tij van de Arbeid en B.B.B. K.S.A.-gebouw, 20 uur: T.O.V. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10—13 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13 en 15-18 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. VRIJDAG 2 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Meisjes, Mambo en whiskey". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Jenny". W.B. Theater, 20 uur: „Het schot in de rug". Het Centrum, 20 uur: Vergadering V.V.D. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 15-17 en 19-20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18.30-20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16.30-18 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16.30-18 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17.30-19 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7