Horen en zien ANW-propaganda in het buitenland gehandicapt Oók al aan de sigaar? MARCHWOOD Agenda voor Haarlem Gebrek aan geld,aan folders en zelfs aan hotellijsten Duitse toerist kan haast geen service krijgen De Kroon van Koning Pompodilio IV fosck Uw gezin met Kort en bondig DONDERDAG 1 MEI 1958 5 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Naar Malta Geen vuurwerk RADIO TELEVISIE REPARATIE H. 3. MAERTENS N.V. De radio geeft vrijdag Tegen Hongaar drie jaar wegens brandstichting geëist Minister Cals reikt gouden Dicke-medaille uit Rotterdams Philharmo- nisch Orkest naar Parijs en Brussel Pool stond zijn vrouw naar het leven Rook met verstand, rook met smaak, rook sigaren! Procuratiehouder bekent verduistering van een ton Verzending van zeepost E.V.C.-Reiiter waarschuwt Moskou tegen E.V.C.-Hartog Politieman stond terecht wegens mishandeling ■'K De hoofdfilm in het dinsdagavondpro gramma van de NTS voerde ons terug naar de oorlogsjaren. „Konvooi naar Malta" luidt de titel van deze terugblik in de his torie van wereldoorlog II. De film is een Britse visie op de roemrijke daden van vloot en luchtmacht bij de strijd om het behoud van het genoemde eiland. Een Ita liaans konvooi moet vernietigd worden, wil de verdediging kunnen standhouden. Het wordt vernietigd dank zij een officier, die het opspoort en aan zijn basis meldt. Een overwegend spannend en met vak manschap gemaakt produkt konden de t.v.-kijkers dinsdagavond op hun beeld scherm waarnemen. In de hoofdrollen zag men Alec Guinness en Anthony Steel. Het nationale televisieprogramma voor koninginnedag begon 20 minuten te laat met een journaal dat niet geheel beant woordde aan de titel „Overzicht van de feestelijkheden". De keuze der objecten was eerder origineel, zelfs Elten werd ons inziens ten onrechte niet overge slagen. De opvoering van Herman Roelvinks „Freuleken" werd wat al te lang ingeleid door regisseur Wim Bary met herinne ringen aan vroegere opvoeringen en vraag gesprekken met acteurs daaruit. Men kreeg het gevoel dat de biefstuk wat al te uit bundig werd geprezen voor hij ter tafel kwam. Het bleek dan ook een wat taai stuk. De zeer verzorgde opvoering en het algemeen goede spel konden niet verhin deren, dat het wat langdradig en vooral in het laatste bedrijf al te sentimenteel aandeed. Bijzondere vermelding verdienen Sara Heyblom, Ineke Brinkman en Hans Croiset. Rob Milton, als de vader, viel tegen. Door een storing van bijna een uur eindigde de uitzending pas om half twaalf. Beeldschermer ADVERTENTIE Nassanstraat S Haarlem - Tel. 15220 HILVERSUM I 402 M. 7.0O—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.35 Symf.muz. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Ka- merork. en solist. 15.00 Schoolradio. 15.30 Viool en piano. 16.00 voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muziek. 18.05 Idem. 18.20 Caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Laat je wijzen, hoe te reizen. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19.15 Regeringsuitz.Emigratierubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.25 V.V.D., pol. caus. 19.35 Verz.progr. voor de mili tairen. 20.15 Act. 20.30 Politiek forum. 21.00 Lichte muz. 21.25 Idem. 22.05 Marialiederen. 22.30 Omr.- orkest en solist. 22.50 Priester, leek en huwelijk, caus. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Jazzmuziek. HILVERSUM II 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de zieken. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Cello en piano. 11.45 Or gelspel. AVRO: 12.00 Dansmuz. 12.20 Regerings- uitzend.: Landbouwrubriek. 1. Landbouwkundig weeroverzicht. 2. 25 jaar landbouwtelling. 12.30 Meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole orkest en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Piano, viool en cello. 14.30 Herdenkingsprogr. 14.50 Gram. 15.10 Gevar. progr. VARA: 16.00 Amus.muz. 16.30 Muz. caus. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Hammond-orgel spel. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Ritm. muziek. 18.50 De puntjes op de i, causerie. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 „Het plat teland nu", gesprek. 19.45 Unesco in Nederland. 19.50 Een nationale zaak, caus. 19.55 VPRO-ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Op het eerste gezicht, caus. 20.15 Chansons. 20.30 Regeringsuitz.De Verenig de Naties in de afgelopen weken, door mr. C. W. A Schürmann, Nederlands permanent vertegen woordiger bij de Verenigde Naties. 20.40 Het Atoom, caus. VARA: 21.00 Politiek cabaret. 21.30 Etherforum. 22.10 Amus.muziek. 22.25 Buitenlands weekoverzicht, VPRO: 22.40 Zorg om de mens, caus. VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.15 Omr.ork. 16.45 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Zang en piano. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 We reldtentoonstelling te Brussel. 20.00 Muziek en poëzie. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21.15 Symf.conc. 21.50 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.45 Gram. 22.5523.00 Nieuws. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen I De officier van Justitie bij de Maas trichtse rechtbank heeft drie jaar gevan genisstraf met voorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering geëist tegen een 20-jarige Hongaarse mijnwer ker, die in een pension te Kerkrade woont. In de nacht van 15 op 16 maart was hij 's nachts dronken thuisgekomen. Hij heeft vijf gaskranen in keuken en bijkeuken opengedraaid en onder het uitschreeuwen van allerlei dreigementen aan het adres van zijn kostbaas de gordijnen in brand gestoken. Gelukkig had de pensionhouder, voordat hij was gaan slapen, de hoofd kraan van de gasleiding dichtgedraaid. De brand kon door de bewoners van het pen sion worden geblust. Het over de verdachte uitgebrachte psy> ciatrisch rapport concludeerde tot ontoe' rekeningsvatbaarheid op het moment, dat hij de gewraakte daden pleegde. De of ficier van Justitie was het daarmee niet eens. De rechtbank zal op 12 mei uitspraak doen. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen I (Van onze correspondent) „Men zal in Nederland van overheids wege moeten inzien dat er meer gelden voor toeristische propaganda in het bui tenland beschikbaar tnoet zijn, aldus zei- de ons de heer Charles J. Belmon, direc teur van het A.N.V.V. kantoor voor West- Duitsland, dat in Keulen is gevestigd. We hebben enige dagen doorgebracht in dit A.N.V.V.-milieu en kunnen constateren dat deze toeristische werfdienst voor ons land niet dan met de grootste moeite kan vol doen aan de meest minimale vraag, wel ke door buitenlanders aan deze organisa tie gesteld wordt. Gaat ge in ons land of elders naar een willekeurig buitenlands informatiebureau om toeristische inlichtingen, dan stopt men u de armen vol folders (en wat voor folders) gidsen, hotellijsten en wat dies meer zij. Op het Nederlandse bureau in Keulen heeft men zelfs geen folders van alle interessante Nederlandse zaken en in Keu len bleek men al evenmin te beschikken over hotel- en pensionlijsten van onze grootste steden: Amsterdam en Rotter dam. De Duitsers echter zijn weg van Neder land als vakantieland. Voortdurend komen zij aan de balie in het grote kantoorge bouw recht tegenover de Keulse Dom om inlichtingen en steeds weer hoort men de zelfde serie vragen: wanneer zijn de bol lenvelden „rijp" voor bezoek? Welke plaatsen aan de Noordzeekust kan men in Nederland aanbevelen en wat kost het verblijf in Amsterdam en Rotterdam? Maar als de Duitsers vragen om hotel lijsten (die elk ander land zelfs van zijn kleinste plaatsen ter beschikking heeft), dan moeten de meisjes aan de balie van het Nederlandse bureau in Keulen „neen" ver kopen. De V.V.V.-directeuren in Amsterdam en Rotterdam hebben ons desgevraagd ver klaard dat wegens geldgebrek de betrok ken lijsten en folders niet tijdig gereed konden zijn. Deze weinige ruggesteun van overheids wege stelt de buitenkantoren van de A.N.V.V. voor enorme moeilijkheden, waarbij dan ook nog komt dat de andere landen, en met name de Belgen, een enor me strijd voeren om de Duitse toerist te trekken. We hebben met de heer Belmon een aantal Duitse reisbureaus bezocht kregen steeds opnieuw de klacht: „Waar om geeft uw land ons zo weinig mate riaal om ons werk behoorlijk te doen?" Waarom zijn uw propaganda-geschriften niet alleen veel kleiner van omvang, maar ook veel minder attractief dan die van andere landen en waarom krijgen we be langrijke folders veel te laat in het sei zoen of in het geheel niet?" Reisbureaus schrappen Holland Een groot aantal Duitse touringcarbu reaus heeft zo hebben wij kunnen vast stellen een deel van de dagtochten naar Holland in het latere seizoen (niet in de bollentijd) laten vallen ten gunste van de Expo in Brussel, waarvoor in Duitsland grote belangstelling bestaat. De heer Bel mon voert thans in Duitsland met de wei nige middelen die hem ter beschikking staan, een moeilijke strijd om de reisbu reaus te overtuigen van het belang van een gemengde trip: Holland plus de Brussel se tentoonstelling. In Noord-Duitsland heeft hij daarmee wel succes, in het Rijnland in verband met het aantal te rijden kilome ters, echter veel minder. Op het ogenblik voert het bureau Keulen voor langere vakantie verblijven aan de kust vooral propaganda voor onze provin cie Zeeland, die in Duitsland bijzonder in trek is. Maar ook voor de Veluwe en het Oosten van ons land is de Duitse belang stelling groeignd, zo konden wij vaststel len. Eert attractie hiervan is, dat de prij zen daar aanmerkelijk lager liggen dan die in de randstad Holland. Ook in Duitsland is namelijk een kente ring in de -conjunctuur merkbaar en de Duitsers, die de laatste jaren in ons land grote „besteders" waren, moeten iets meer aan bestedingsbeperking gaan doen, hetgeen ook hier in de komende tijden merkbaar zal worden. „Wanneer Nederland niet zijn bakens gaat verzetten en in de toeristisch-propa- gandistische sector wat meer van zich laat horen, gaat het binnen een jaar mis", al dus is het oordeel van de man, die reeds jarenlang op deze Duitse buitenpost van het A.N.V.V. zit. België geeft tweemaal zoveel uit als Nederland voor toeristische propaganda; Oostenrijk fourneert vier maal, Frankrijk vijfmaal, Duitsland zes maal en Engeland negenmaal het Neder landse bedrag. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen 1 In het groot auditorium der Rijksuniver siteit te Leiden heeft minister Cals de gou den Dicke-medaille van de Vereniging van Nederlandse Maag- en Darmartsen voor de eerste maal na de instelling van deze onderscheiding uitgereikt aan prof. dr. W. K. Dicke, hoogleraar in de kinder geneeskunde te Utrecht, die bereid was om zijn naam aan dit ereteken voor origi nele fundamentele wetenschappelijke ar beid op het gebied van de gastro-enteriolo- gie te verlenen. Deze onderscheiding ging gepaard met de verlening van het ere lidmaatschap van de vereniging aan prof. Dicke. Het originele en fundamente le researchwerk, waarvoor de gouden medaille is verleend, betreft het aantonen van het feit, dat tarwe de causale pathoge- nische factor is van de coeliakie of het ziektebeeld van gee-herter. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen I Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van het Ritterdams Philharmonisch Orkest zal in mei een concertreis naar Parijs en Brussel ondernomen worden. Op 21 mei speelt het orkest in het „Théatre des Champs Elysées". Het pro gramma luidt: Ouverture (1954) van Ba- dings, vijfde pianoconcert van Beethoven, met als solist Eduardo del Pueyo, „Pour une fête de Printemps" van Roussel en „Till Eulenspiegel" van Strauss. Op 22 mei zal in de concertzaal van het N.I.R. een uitvoering plaats vinden van de volgende werken: „Le tombeau devant l'escaut" van Bernier, pianoconcert van Ravel met Cor de Groot als solist en de vierde symfonie van Bruckner. Beide con certen staan onder leiding van Eduard Flipse. In Vlissingen heeft een 34-jarige Poolse immigrant getracht zijn 24-jarige echtge note, een Nederlandse, van het leven te beroven. De man had met zijn vrouw een bezoek gebracht aan een bioscoop en na afloop wandelden zij over de boulevard naar huis terug. Plotseling heeft de man zijn vrouw opgetild en haar over de ongeveer één me ter hoge muur naar beneden op de negen meter lager gelegen stenen glooiing van de Westerschelde gegooid. Hij liep daar na weg. Een passerende wandelaar hoor de de vrouw om hulp roepen en waar schuwde de politie, die met hulp van de brandweer de vrouw naar boven wist te halen. Het bleek, dat zij ondanks de val op de bazaltkeien vrijwel geen letsel had opgelopen. Zij werd voor nader onderzoek opgenomen in een ziekenhuis te Vlissin gen. De man had zich inmiddels naar enige vrienden begeven, waar hij vertelde zijn vrouw te hebben vermoord. Vervolgens ging hij eerst naar huis en daarna naar het ziekenhuis om te informeren naar zijn vrouw. Daar werd hij gearresteerd. Drie dagen waren nu al voorbij gegaan, en nog steeds was de kroon niet terecht. Nu werden er mannen op uitgestuurd om overal bekendmakingen op te plakken. Daarop stond te lezen, dat een hoge beloning werd uitgeloofd voor iedereen, die wist waar de kroon van de koning kon zijn of die terugbracht. Ja, een héél hoge beloning. Overal, waar zo'n plakkaat hing, stonden de burgers bijeen om te lezen en het geval te bespreken. En iedereen had er heel wat voor over gehad om te weten waar die kroon kon zijn. 3233 ADVERTENTIE De 50-jarige procuratiehouder H. H. van het Roosendaalse filiaal van de Rotter damse Bank heeft zich woensdag op het Roosendaalse hoofdbureau van politie ge meld en heeft daar bekend in de afgelopen dertien jaren honderdduizend gulden ver duisterd te hebben ten nadele van de bank, waarvan hij procuratiehouder was. Hij deed deze aangifte, nadat een controleur van het hoofdkantoor van de bank in Rot terdam dinsdag de fraude had ontdekt. Om zijn oorlogsschade te boven te ko men was H. in 1945 begonnen met het ver kopen van obligaties van cliënten. Door speculaties trachtte de procuratiehouder zijn schuld af te lossen, maar veelal waren zijn speculaties ongelukkig waardoor zijn schuld in dertien jaar opliep tot een ton. Hij wist steeds de rente aan obligatiehou ders uit te betalen. Als een cliënt om zijn obligatie kwam dan kocht de procuratie houder een nieuwe. Een en ander gebeur de vaak met koersverlies, zodat de schuld steeds hoger steeg. Bij de controle bleken de nummers van de obligaties niet te kloppen, waardoor H. door de mand viel. Hij gaf zich aan bij de politie en werd in hechtenis genomen. Van het geld is niets meer over. H. heeft een vrouw en drie kinderen. In 't Roosen daalse gemeenschaps- en verenigingsle ven was hij een zeer geziene figuur. Met, de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Yapeyu" 8 mei: Australië: s.s. „Orontes" 8 mei Brazilië: s.s. „Alphard" 6 mei Canada: m.s. „Noordam" 8 mei: Chili via New York 8 mei Indonesië: s.s. „Cyclops" 7 mei en m.s. „Poelau Laut" 8 mei; Ned. Antillen: m.s. „Prins der Nederlanden'' 6 mei Ned. Nieuw-Gui- nea: s.s. „Peleus" 10 mei; Unie van Zuid-Afrika en Zuidwest-Afrika: m.s. „Pretoria Castle" 10 mei en Brits-Oost-Afrika: s.s. „Jean Laborde" 10 mei. Inlichtingen betreffende verzenddata van post pakketten geven de postkantoren,. Het verbondsbestuur der Eenheidsvak centrale nnder voorzitterschap van de heer F. Reuter heeft ©en telegram ver zonden naar de centrale.raad der vakbon den in de Sovjet-Unie, wegens het vertrek naar Moskou van een aantal personen, die zich volgens het vërbondsbestuur ten onrechte voor E.V.C.-delegatie hebben uit gegeven. Het telegram luidt: „Waarschuwing. Delegatie onder lei ding van Wessel Hartog is geen delegatie van de eenheidsvakcentrale E.V.C. Hol land. Brief volgt". Het telegram is namens het verbondsbe stuur van de Eenheidsvakcentrale gete kend door de secretaris B. Brandsen. ADVERTENTIE Kleine kwaaltjes kunnen vaak grote ongemakken worden. Laat het in UW gezin nooit zover komen. Doe als ik: „Neem 'ASPRO' in huis!" Zodra er in mijn gezin wordt geklaagd over hoofd-, kies- of keelpijn of over verkoudheid of moeheid, dan vlug 'ASPRO' en ons -*™ gezellige kringetje blijft een gezellig kringetje. 'ASPRO' helf>t direct, houdt ons fit en vol J levensvreugde. Ja, 'ASPRO' doet meer! mm 'aspro' ...-eiztti&ntooeehfz.' Luister naar ons programma ..HERHALING OP VERZOEK" over Radio Luxemburg (208 m.) iedere zondagmorgen WAS uur. 41. Hij had de zeldzame gave de zelfstandigheid van iemand te kunnen respecteren als was die iemand dan ook een zeer geliefde persoonlijkheid. Zij zou zich nu beter gedragen, dacht zij. Haar gezelschap was die zomer voor hem niet veel waard geweest. Zij wenste wel, dat zij hem alles zou kunnen vertellen, maar afgeschei den van het verdriet en de verlegenheid, waarin dit haar zou brengen, maakte de vriendschap tussen haar vader en Laurie dit onmogelijk. Sedert zijn terugtreden had Laurie's gezelschap voor haar vader veel betekend. Het was een band met zijn oude omgeving van het laboratorium en verschafte hem tevens de stimulans van een prima verstand in zijn eigen wetenschappelijke sfeer. Het boek was nu tot een produkt van hun samenwerking geworden en Celia dacht er niet aan bij deze manlijke vriendschap een spaak in het wiel te steken. Op een avond tegen het einde van de week kwam Peter Fieldding haar bezoeken. „Ik heb mijn exemplaar van Bridgewaters boek over het Meren-District meegebracht. Ik geloof, dat ik al lang geleden beloofd had, het je te zullen lenen", zei hij, ter wijl hij haar het boek overhandigde en plaats nam in de leunstoel, die zij voor hem bijgetrokken had. „Heb je geen bezwaar tegen een pijp?" „Natuurlijk niet". „Je ziet er heel wat beter uit". „Dgf ben. ik ook. Ik voel me een bedriegster om van de winkel weg te blijven, maar dr. Bride is overdreven bezorgd voor mij. Men zegt, dat de zaken momenteel toch slap zijn en dat zij het best alleen af kan. Is deze foto van Helvellyn niet prachtig? Striding Edge heeft mij altijd bekoord. Is de beklimming moeilijk?" „Neen. Er is één lastig stukje, waar je voorzichtig moet zijn, maar met behoorlijk weer is het heel gemak kelijk, zelfs voor een ervaren klimmer. Maar je doet beter iemand mee te nemen, die een oude rot in de sport is, weet je. Dat geldt voor de meeste bergen. Ik weet van te veel ongelukken en ik heb te veel mensen ergens vast zien zitten, omdat zij de moeilijkheden voor nieuwelingen onderschatten. In feite heb ik zelf eens een heel onplezierige ervaring op Striding Edge gehad, toen het sneeuwde en de wind vast besloten scheen mij in kleine stukjes over de rand te gooien. Heb jij goede ze nuwen?" „Voor hoogten? Ja, ofschoon ik nooit goed op de proef gesteld ben. Ik zou graag willen klimmen. Bergen heb ben een bekoring voor mij, die nooit vermindert. Maar ik heb zo'n idee, dat het iets is, wat je in de jeugd moet leren". „Je hebt het nu egenmaal in je of niet. Er moet na tuurlijk ook veel geleerd worden. Het is een prachtige sport. Ik ben nu een beetje te oud voor moeilijke be klimmingen, maar ik zou je een paar mooie tochten over de bergen in Cumberland kunnen tonen". „Misschien gebeurt dat nog wel eens. Ik zou graag nog meer over bergbeklimmen horen, als het je niet ver veelt om met een leek er over te praten. Ik weet wat voor een uitgezocht gezelschap jullie bergbeklimmers zijn". „Een ieder moet eens beginnen, maar ik ben het me je eens, dat de bergbeklimmers nogal de neiging hebben bij elkaar te hokken. Misschien wel omdat door de toevoe ging van een enthousiaste nieuweling een expeditie in ernstige moeilijkheden kan komen. Ik heb al mijn eerste training in het Meren-District gehad en het heeft me nooit verveeld. Toen ik er beter in thuis was, ging ik naar de Oostenrijkse Alpen. Daar heb ik mij bij Laurie Deverel aangesloten en voor de oorlog hebben wij er heel wat goed werk gedaan. Laurie is een prachtkerel om mee te klimmen, stalen zenuwen en een goede stijl". „Dat kan ik me veronderstellen", zei Celia. „En de wilskracht ook. Ik zie hem niet gauw een doel opgeven". „Neen. Hij ging op de toppen af, ik was meer geïnte resseerd in het vogel- en plantenleven onderweg. Er zijn opt Helvellyn zeldzame alpenbloemen, als^je er op de goede tijd van het jaar bent". „Hebben jij en Laurie ooit ongevallen gehad?" „Niets ernstigs^ Laurie is eens in een geul gevallen we hadden onze tijd niet goed berekend en werden ge dwongen naar beneden te komen, toen het bijna donker was en we moe waren. Je wordt zorgeloos, als je moe bent en je concentratie verdwijnt. Het schokte hem een beetje, maar er waren gelukkig geen gebroken beende ren. Het enige ongelukje, dat ik eens gehad heb, was, toen ik neergeslagen werd door een steen, die een groep klimmers boven ons omlaag deed vallen. Maar we heb ben wel alle twee geweten, wat het zeggen wil om te zweten en niet van de warmte". Hij hield haar bezig met zijn klimherinneringen, tot Dobbie hun koffie bracht. Celia, die met een ruk op de aarde terug gebracht werd, zuchtte, terwijl zij de koffie inschonk. „Ik benijd je. Ik hoop, dat als ik weer geboren word, het als jongen zal zijn. De horizon is dan zoveel groter". „Nu is er geen enkele reden, waarom je niet zou gaan klimmen. Je kunt beter de volgende keer met ons mee gaan en een paar lessen nemen". Celia's lachje was een beetje vreugdeloos. „Ik zie Laurie al een vrouw meenemen op zijn klim partijen. Volgens hem is de plaats van de vrouw in huis, om de haard brandende te houden". Hij keek snel op en zijn gezicht had een vragende uitdrukking. „Dus heb je dat ook al ontdekt?" „Hij doet niet veel moeite het te verbergen". „Neen. yv geef toe, dat hij een echte man voor man nen is". „Ik ben er zeker van, dat dr. Deverel het 't liefst maar helemaal buiten ons zou stellen", merkte Celia op een wat zure toon op. „Zoals wij allemaal, heeft ook Laurie zijn fouten", zei Peter nadenkend, „maar in .de grond genomen is hij een degelijke kerel. Beoordeel hem niet te hard, omdat hij een beetje heerszuchtig is". Celia keek hem met een verdrietige glimlach aan. „Stel je niet voor, dat mijn gedachten Deverel ook maar een cent kunnen schelen. Hij is een van de weinige mensen, die ik ken, die volkomen onverschillig zijn voor de opinie van anderen. Je moet me net zo goed kunnen adviseren een gietijzeren deur niet te hard te beoor delen". „Ik dacht meer aan jou dan aan hem. Dergelijke zwaarden zijn gewoonlijk tweesnijdend. Die koekjes zijn overigens lekker. Mag ik er nog eentje?" Hij gaf haar de gelegenheid het gesprek in neutrale banen te leiden, indien zij dat wenste. De zachtheid van zijn optreden was iets zeldzaams in 'n man. En toch ging hij steeds zonder aarzeling recht op de kern van de dingen af. (Wordt vervolgd) Teruggehaald. Een negentienjarige Haagse jongeman, dienstplichtig militair te Nijmegen, was op 12 april naar Mar- Zomerzegels. In het Openluchtmu seum te Arnhem is de nieuwe serie zomer zegels geïntroduceerd met een modeshow seille vertrokken om dienst te nemen in het Vreemdelingenlegioen. Hij is door zijn vader teruggehaald. Hij is nu opgenomen in een hospitaal, omdat bleek dat hij aan een geestelijke depressie leed. van de klederdrachten, die op de postzegels zijn afgebeeld. Vijf streekdrachten werden uitgekozen, namelijk die van Volendam, Marken, Friesland, Scheveningen en Wal cheren. De zegels werden aanvankelijk door cursisten van de Opleiding tot Postzegel ontwerper als proefopdracht uitgevoerd, maar daarna werd een definitieve opdracht verstrekt. Eervol ontslag. De gemeenteraad van Den Haag heeft aan dr. P. J. Platteel we gens zijn benoeming tot gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea met ingang van 1 mei eervol ontslag verleend als directeur van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Belangen. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen De officier van Justitie te Arnhem heeft 75 gulden boete geëist tegen een 43-jarige wachtmeester bij de rijkspolitie te Door nenburg, wegens mishandeling van een 41-jarige fruitteler. De fruitteler ging in de nacht van 27 op 28 februari na een aantal borrels te hebben gedronken op de bromfiets naar huis. De wachtmeester wilde hem aan houden maar de bromfietser reed door. De wachtmeester ging hem na tot in zijn woning en sommeerde hem mee te gaan naar het bureau. Toen de teler, die de zaak als een grapje opvatte, hieraan geen gevolg gaf, sloeg hij hem met een zak lantaarn' neer. Terwijl de man bloedend op de grond lag zou de wachtmeester hem, volgens de verklaringen van de vrouw van de fruitteler met een gummistok nog een aantal slagen hebben gegeven. De politie man liet hem daarna bewusteloos achter. De politierechter veroordeelde de poli tieman tot 50 gulden boete. DONDERDAG 1 MEI Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met verlicht interieur en oude muziek 20.3022.30 uur. Vishal: Benelux-Fotosalon 19.3022 uur FILMS Cinema Palace: „A farewell to arms", 18 jr., 20 uur. Frans Halstheater: „Terreur in New York", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „De liefdesroman van een ko ningin", a.l., 19 en 21.15 uur. Luxor Thea ter: „Jeugd van vandaag", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Als de dag begint", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Roxy Thea ter: „Het complot van Cripple Creek" 14 jr., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 19 en 21.15 uur. DIVERSEN Haarlem-Noord: Kermisvermakelijk heden. 1624 uur (Zaanenlaan). Zomervaart: Attracties en kermisver makelijkheden. VRIJDAG 2 MEI Stadsschouwburg: Het Nederlands Bal let met drie premières, 20 uur. Concertgebouw: Concert voor de lagere schooljeugd, 13.30 en 14.45 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met verlicht interieur en oude muziek 20.3022.30 uur. Vishal: Benelux-Fotosalon 1317.30 en 19.30—22 uur. FILMS Cinema Palace: „Trouwen is houwen", 14 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals theater: „In dienst des konings", 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Jet Pilot", 14 j„ 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „High Noon", 14 j„ 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „De machi nist", 14 j., 20.15 uur. Rembrandt Teater: „Les Girls" 14 jr., 14, 16.15 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Bastogne", 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 14.15, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN Haarlem-Noord: Kermisvermakelijk heden, 1624 uur (Zaanenlaan). Zomervaart: Attracties en kermisver makelijkheden. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen I

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9