Italië hoort het nieuws door een christendemocratische zeef Superia Centro C0R0LY Kostuums V(4A% STURKA Ph. de Koning Koeperman ook winnaar van damtoernooi in IJmuiden WINTERS Haarlems comité wekt op tot deelname aan bomenplant-actie Visserij- varia f595 f595 149. 24 Weinig democratische verdeling van de zendtijd voor de politieke partijen Nieuws BROMFIETSRIJDERS „PERFECT' „RECORD" EXCELLENT „SUPER" KLAAR HAVERMOUT Vanmorgen in de Vishal en op zee MOEDER Voorjaar 1958 SPORTCOLBERTS VRIJDAG 2 MEI 1958 Nul op het rekest Veron tzvaardigi ng voor Recht en behoefte waarin u zich thuis voelt. Prettig zittend, moderne modellen, 1 rij 2 of 3 knoops, met smalle revers, maar ook de nieuwste stoffen in klassiek 2 rij model. VAN KEULEN'S SPECIAALZAAK brengt NU weer de grootste sortering. is al gekookt 't beste ontbijt In de kortste Engelse voetbalprofs krijgen hogere lonen Boksmanager erkent zijn betrekkingen met gangsters NederlandBelgië voor oud-internationals SPECIAALZAAK COR v. d. MEER DUIZENDEN GESCHENKEN NEDERLANDS WOUD IN ISRAEL Herenmodes en confectie A. C. Prins veertig jaar bij de „HERA" 1, (Van onze correspondent in Rome) Radio en televisie zijn in Italië niet alleen afhankelijk van het ministerie van Posterijen, maar vormen feitelijk een regeringsinstelling. Het hogere personeel, en de directie, bestaat uitsluitend uit leden van de christendemocratische partij, met het gevolg dat het programma, vooral in de laatste twee, drie jaar, christen democratisch getint is. Dat komt het meest tot uiting in de berichtgeving en in het commentaar, zowel op het plaatselijk- als op het wereldnieuws. Alles wordt gezien door een christendemocratische bril. Nu de verkiezingen voor de deur staan, is dit voor hen die andere politieke idealen nastreven, dus voor de over grote meerderheid der bevolking (de christendemocraten behaalden in 1953 iets meer dan veertig percent van alle stemmen) een reden tot ergernis. Tenslotte komt het geld, waaruit het personeel van radio en televisie wordt betaald, uit de zakken van alle burgers en stellig voor meer dan zestig percent uit niet-christen- democratische zakken, daar juist de kringen, waarin men op de christen-democra ten stemt, meestal nog niet aan radio of televisie toe zijn. De leider van de partij der republikei nen en die van de partij der radicalen (links-liberalen), hebben aan de minister president een ontwerp voorgelegd van een zendtijdregeling tijdens de verkie zingscampagne. In hoofdzaak komt hun voorstel hierop neer: een uit vertegen woordigers van alle partijen bestaande commissie zal er op toezien, dat in die periode de nieuwsberichten strikt „neu traal" zullen zijn. Er zal minder aandacht worden gewijd aan het „leggen van eerste stenen" en het inwijden van openbare wer ken (bij beide gelegenheden pleegt zowel de bisschop, die de inwijding verricht als de christendemocratische minister, die daar bij de regering vertegenwoordigt, in een rede de bestaande regering hogelijk te prijzen, zonder erbij te vermelden dat de uitgevoerde werken betaald worden uit de belasting van alle burgers), daar dit neerkomt op verheerlijking van de chris tendemocratische regering en haar beleid. Iedere avond zal een spreker van een der partijen gedurende een half uur de beschikking hebben over de radio. Ook zal iedere avond gedurende een half uur een spreker van een der partijen voor de te levisie worden geïnterviewd. Alle partijen zal daarbij evenveel tijd worden toege kend en zij zullen elk in ieder geval een maal aan het begin, eenmaal in het mid den en eenmaal tegen het einde van de campagne aan de beurt komen. Dit voor stel leek redelijk en werd door vrijwel alle partijen gesteund. Het duurde verscheidene dagen voor Zoli, de eerste minister, die tevens voor zitter is van de christen-democratische partij, de beide voorzitters, Ugo La Malta en graaf Carandini ten tweeden male bij zich ontbood om hün nul op het rekest te geven. Zijn redenering daarbij was vreemd. In de eerste plaats is er, aldus de minister, geen sprake van, dat enige zendtijd ter beschikking kan worden ge steld van de communistische partij (die ongeveer een vierde deel van de bevolking omvat), omdat er iedere dag verkiezings propaganda voor die partij wordt uitge zonden door buitenlandse zenders, in de eerste plaats door Praag. Voorts beschikt de regering iedere dag over twee uur zend tijd voor regeringscommuniqué's en der gelijke. Daarvan zou volgens premier Zoli eventueel een deel kunnen worden ge bruikt voor de verkiezingscampagne, maar niet zo dat iedere partij, met uitzondering van de communisten, evenveel tijd zou krijgen, doch verdeeld naar de sterkte van de partijen in het parlement. Dit betekent dat de christendemocraten van de beschik bare tijd ongeveer acht dertiende deel, de Nenni-socialisten een zesde, de sociaal-de mocraten een dertiende, de royalisten een tiende, de fascisten een twaalfde, de re publikeinen een vijftigste en de commu nisten niets zouden krijgen. De uitzendin gen zouden bestaan in uittreksels uit de verkiezingstoespraken van de leiders der verschillende partijen en uitgezonden worden door de gewone radiosprekers. Dit antwoord is door alle andere partijen met verontwaardiging ontvangen. De re publikeinen wijzen er op dat de commu- ADVERTF.NTIE met de sterke Sachsmotor, compleet met achtervering, steekas, teller, enz., meer dan 100.— goedkoper DUBBELZIT geheel compleet met de sterke HMW-motor, teller, duo, voetsteun, kofferrek, van 723.— voor Alvorens tot aankoop van een bromfiets over te gaan, kom eerst eens geheel vrijblijvend kijken bij Breestraat 108 - Beverwijk Telefoon 4627 nistische propaganda-uitzendingen uit Praag reeds tien jaar lang bestaan, zon der dat Italië ooit heeft geprotesteerd. De periode vlak voor de verkiezingen is wel de minst geschikte om er maatregelen te gen te nemen. Bovendien dwingt men op die wijze een bepaald deel der bevolking de sterk opruiende en verre van waarheids- lievende Uitzendingen van Praag te vol gen. Wat buitenlandse inmenging aangaat de christen-democraten beschikken over de Vaticaanse radio, een der sterkste ter wereld, die de gehele dag in de ether is, overal in Italië op verschillende golfleng ten wordt gehoord en die onvermoeid pro paganda maakt voor de regeringspartij. Bij de verkiezingen voor de grondwet gevende vergadering in 1946 kregen alle partijen evenveel zendtijd toegewezen. In 1948, toen het communisme werkelijk een bedreiging vormde, kregen allen ook een redelijke tijd, zij het niet allen evenveel. In 1953 werden geen verkiezingsredevoe ringen toegestaan. In de nieuwsberichten werd een samenvatting gegeven van de uitgesproken redevoeringen, waarbij de tijd aan elke partij gewijd ongeveer over eenkwam met haar getalssterkte. Het ge volg was, dat de christen-democraten en de communisten, de grootste twee partijen, sterk bevoordeeld werden. Ditmaal val len de communisten weg en worden radio en televisie, die het gehele jaar door pro- paganda-instrumenten zijn van de chris tendemocraten, vrijwel uitsluitend in dienst gesteld van een partij. Bij wijze van toelichting heeft de mi nister-president nog gezegd, dat de chris ten-democraten, omdat zij al zoveel jaren regeringspartij zijn, behoefte hebben aan en recht hebben op meer zendtijd, tenein de zich schoon te wassen van de vele aan vallen, waaraan hun beleid zal worden blootgesteld. Liberalen, republikeinen en sociaal-democraten wijzen erop, dat in 1953, toen ook zij regeringspartijen waren, deze maatstaf niet werd gehanteerd. Het is duidelijk dat de christen-democraten op deze wijze met een grote voorsprong, op kosten van de gehele bevolking, in het strijdperk treden. Radio en televisie zijn vooral in een land, waar weinig gelezen wordt, van overgrote betekenis. Juist in de kleine plaatsen zitten de mensen 's avonds in een café, een parochiezaal of een ander lokaal en kijken naar de tele visie, de enige afleiding die zulke plaats jes bieden. De radicale partij heeft een manifest opgesteld, dat in het ganse land zal wor den aangeplakt, om tegen deze ondemo cratische regeling te protesteren. ADVERTENTIE Italiaanse dessins, AA zuiver wollen kamgarens.. «/Oi' Moderne gedistingeerde kleuren, fantastische kwa- liteit voor deze lage prijs ff ff Kostuums van klasse voor de meest verwende smaak, met meerkleurige rustige dessinering Prachtige edele stoffen, gloedvolle kleuren, zeer aparte dessins speciaalzaak - sedert I90S KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN TELEFOON 5154 MET VEEL SPANNING werd in de laat ste ronde van het internationale DCIJ- damtoernooi te IJmuiden de partij tussen onze nationale kampioen ir. G. van Dijk en de Russische grootmeester Koeperman tegemoet gezien. De Rus, die aan remise genoeg had om winnaar te worden, deed het kalmpjes aan. Het werd een klassiek spel. In een stelling van 13 om 13 stukken bood de Rus remise, welk aanbod door Van Dijk werd afgeslagen. Toen Koeperman echter een doorbraak naar dam bereikte en ook Van Dijk dicht op de damljjn kwam, besloten de spelers in een 10 om 10 stel ling tot remise. In deze laatste ronde zaten de drie Ne derlanders en de drie buitenlanders tegen over elkaar. Het werd een 42 overwin ning voor de Hollandse dammers, omdat Dukel er in een zeer fraaie partij in slaag den de Franse kampioen Hisard een neder laag toe te brengen. In het middenspel, toen Dukel met zwart naar veld 29 door stootte, werd de Fransman verrast. Hisard moest een damcombinatie toelaten, maar kwam met een stuk minder ook op dam. Na een lang eindspel van een dam en vier stukken van de IJmuidenaar en een dam en drie stukken van Hisard moest de Fransman zich na vijfeneenhalf uur strijd gewonnen geven. Laros en Verpoest speel den een gecompliceerde partij. Het is een wonder te noemen dat remise werd be reikt na de vele risico's, die door deze twee spelers werden genomen. De eindstand van het toernooi is als vlogt: gesp. gew. gel. verl. ut. Koeperman (Rusl.) 5 2 3 0 7 Ir. Van Dijk (Ned.) 5 0 5 0 5 H. Verpoest Belg.) 5 0 5 0 5 B. Dukel (Ned.) 5 13 15 H. Laros (Ned.) 5 13 15 Hisard (Frankr.) 5 0 3 2 3 Volgens het Sonneborn-Bergersysteem behaalden Van Dijk en Verpoest de tweede en derde plaats met een kleine voorsprong op Dukel en Laros, die gelijk eindigden. Koeperman werd in het eindklassement winnar. De tweede en derde prijs moesten worden gedeeld tussen de spelers Van Dijk, Verpoest, Dukel en Laros. Hisard kreeg een troostprijs. Tijdens de toespraken, waarbij ook 'ie secretaris van de Russische dambond het woord voerde, sprak deze de hoop uit, dat in de toekomst een match tot stand zal worden gebracht tussen Piet Roozenburg Isser Koeperman. Alle deelnemers waren het er over eens, dat het spel danstech nisch op zeer hoog peil heeft gestaan. DCIJ en het comité kunnen op een goed geslaagd toernooi terugzien. Gemeentesecretarie gesloten De gemeentesecretarie en het kantoor van de ontvanger en van de dienst ge meentewerken van Heemskerk zullen op maandag 5 mei 's morgens voor het publiek gesloten zijn. ADVERTENTIE Bij de Engelse voetballeague is een voorstel aanhangig om de lonen van En gelse profs van 17 jaar en ouder te verho gen. Als de algemene vergadering van de Engelse league, die op 31 mei bijeen komt het voorstel aanvaardt, ingewij den geloven dit stellig zal dit een grote financiële verbetering voor de Engelse be roepsspelers betekenen. Een professional zou dan met de toeslagen mee tot een weekloon van rond de 40 pond sterling (ruim 400 gulden) komen, nl. een stan- daardloon van 20 pond en een toeslag van hetzelfde bedrag. Voor elke gespeelde interlandwedstrijd zal een bedrag van 50 pond worden gege ven. Wedstrijden met selectie-elftallen zullen eveneens belangrijke bedragen op leveren, terwijl voor gewonnen competi tiewedstrijden 4 pond en voor gelijke spe len 2 pond gegarandeerd wordt. Op de lijst van bonus-uitkeringen komen verder voor: wedstrijden buiten het nor male competitie-programma (3 pond), door televisie uitgezonden wedstrijden (2 pond) extra toeslagen voor de 4 bestgeklasseer- de teams van de league, en de cupwinnaar, benefietgelden en als maatregel voor de toekomst een fonds voor de oude dag, waaruit iedere speler bij zijn afscheid van de actieve wedstrijdsport een aandeel van 8 percent van zijn geregistreerd totaal- loon zal ontvangen. De nieuwe loonregeling biedt de talentrijke jeugd grote voordelen. Bij de oude rege ling was immers een sterke progressie toegepast. Zo verdiende een prof van 17 jaar 455 pond. Een jaar later 559 pond, nog een jaar later 682 pond en als hij 20 jaar of ouder was, kon hij hoogstens 845 pond verdienen. Het nieuwe betalingsvoorstel wil voor alle spelers vanaf 17 jaar een maximum loon van 1040 pond vaststellen, zodat een speler van 17 jaar er met ongeveer 130 per cent op vooruitgaat. Voor de nieuwe regeling zijn twee rede nen maatgevend geweest. Ten eerste wil de men de voetbaluitblinkers in Engeland houden en ten tweede belooft de betere betaling een verhoging van het Engelse speelniveau, nationaal en internationaal gezien. Bernard Clickman, de manager van Vir gil Akins die in juni een wedstrijd om het wereldkampioenschap in het welterge- wicht zal boksen, is opnieuw opgeroepen om te verschijnen voor de commissie van onderzoek om zijn financiële transacties met Frankie Cambo te verantwoorden. De laatste is een bekende gangster die er van wordt verdacht controle uit te oefenen op verscheidene managers en boksers. Tijdens de eerste ondervraging gaf Clickman toe, dat hij contact heeft ge had met Cambo en met hem aan finan ciële ondernemingen had deelgenomen. Hij weigerde echter er de aard van bekend te maken. Op 17 mei zal in Rotterdam in het Feye- noord-stadion een wedstrijd worden ge speeld tussen de oud-internationals van Nederland en België. Dit wordt de vijfde officiële ontmoeting tussen beide ploegen sinds april 1956 toen in de actie „de schoen van Bep Bakhuis" de Belgen voor de eer ste maal hun gewaardeerde medewerking gaven. Ook ditmaal krijgen de baten weer een liefdadige bestemming. Onder de leus „oud-internationals voor oorlogsinvali den" zal de oude voetbalglorie namelijk aantreden voor de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers. De Belgen zegden reeds toe met enkele zeer bekende spelers uit een recent ver leden te komen. Hierbij bevinden zich Mermans, Meert Chaves en Lemberechts. Bij Nederland Halle, Pauwe, De Vroet, Roosenburg, Van Schijndel en misschien Terlouw. ADVERTENTIE LASSIE KLAAR HAVERMOUT is verkrijgbaar bij de Het bekende adres voor de betere levens middelen - KENNEMERLAAN 131, Tel. 5386 Tevens zoutloze, suikervrije en Reforma-artikelen Donderdag op zee De visserij is gisteren zeer slecht ge weest. De meeste trawlers hebben gisteren gestoomd en slechts een paar trekjes ge daan. Het was overal goed weer tussen 58 en 56 noorderbreedte, waar de meeste schepen zich bevonden. De Emma deed een trek van 10 manden schelvis en 10 kabel- jauwtjes en de Francina KW 153 een trek van een pakje. De loggers en kotters op de kust vingen van 200 tot 120 kg tong en 20 tot 15 man den schol per etmaal. De meeste loggers zijn gisteren naar de kust gestoomd. Bij de Pittboei was de visserij ook slecht. De vangsten waren van 100 tot 80 kg tong en 4 tot 5 manden wijting. Bij de ST. 2 vin gen de loggers per trek slechts 15 tot 20 kg tong. De dagvangsten bestonden uit 120 tot 80 kg tong en 3 en 4 mandjes vis. Aan de vrijdagmarkt De aanvoer aan de vrijdagmarkt bestond uit 3200 kisten vis, waarbij 100 kisten schelvis, 60 radio, 570 wijting, 40 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 15 verse haring, 1235 makreel, 85 diversen, 20.000 kg tong, 600 kisten schol en 200 stuks stijve kabel jauwen. De KW 73 was binnen met 50 kis ten schelvis, 40 radio, 155 wijting, 300 ma kreel, 75 diversen, 30 stuks ijskabeljauwen en 20 stuks stijve kabeljauwen. Dit schip ging naar zee op 22 april. De KW 135 Emma Wilhelmina (van 21 april) voerde aan 925 kisten makreel, 50 schelvis, 20 radio, 325 wijting, 10 kool- vis, 20 diversen en 70 stuks stijve kabel jauwen. Voor het buitenland De regels grote kabeljauw werden af genomen voor 70 tot 80 voor de export, kleine voor 35 tot 38, kisten grote kabel jauw voor 75 tot 77 en kleine voor 80 tot 81. De grote tong maakte ner kg 3,20 tot 3,30. grootmiddel 3,10 tot 3,30, kleinmiddel 2,60 tot 2,70, tong I 2,50 tot 2,60 en tong II 2,10 tot 2,20. De tarbot haalde 2,20 tot 2,30, de grote kustschol 17 tot 20, middel 22 tot 25, zetschol en schol I 25 tot 30. Het binnenland in De wijting ging het binnenland in voor 18 tot 26, braadschelvis voor 27 tot 32, pennen voor 39 tot 43, kleinmiddel schel vis voor 37 tot 42, middel voor 35 tot 42 en grote schelvis voor 31 tot 43. De grote gul noteerde 25 tot 7, middel 22 tot 25, tor gullen 20 tot 22. Zwarte koolvis haalde 70. middel 74 tot 78 en leng 62. De schol 2 deed 25 .tot 30, schol 3 13 tot 28, haring 25 tot 27, makreel 9 tot 12 en „pijpies" 6,50 tot 8,50. Oudste boten Tot de oudste boten behoorden van morgen VL 27 en 131 (van 21), KW 87, 101 en IJM 14 (van 22) en Beatrice, SCH 117, KW 122 en VL 153 (van 23 april). De Haar lem is van 24 april. Besommingen KW 73 7.660, KW 141 f 6.600, WR 25 f 5.860, KW 135 16.000, IJM 209 4.490 IJM 19 f 5.900. ADVERTENTIE aardige practische waar blij mee zal zijn vindt u in de 9 ETALAGES bij Kennemerlaan 1 Telefoon 5853 Als blijk van vriendschap en van bewon dering voor de inspanningen van het Is raëlische volk en ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de staat Israel wil het Nederlandse volk een woud aanbieden, dat geplant zal worden in de onmiddellijke nabijheid van de stad Jeruzalem. Er heeft zich een landelijk comité gevormd, dat de inzameling voor dit doel op zich heeft genomen. In Haarlem is een plaatselijk comité tot stand gekomen, dat zich ten doel stelt de inzameling voor heel Kenne- merland te organiseren. Behalve uit re creatieve overwegingen verdient de tot standkoming van een dergelijk woud ook belangstelling door het zeer praktische doel dat zij dient, namelijk het tegengaan van erosie op de kale berghellingen van het Israëlische land. In het Haarlemse co mité hebben tien vooraanstaande Haar lemmers zitting genomen, die de bevol king van Kennemerland oproepen niet bij andere plaatsen ten achter te blijven in het aankopen van de zo noodzakelijke bo men. Men stelt zich voorlopig ten doel een een zes- a achthonderd bomen aan te ko pen, die mettertijd tezamen met de an dere bomen symbolisch aan het Israëli sche volk zullen worden aangeboden. Om het geld bijeen te krijgen iedere boom kost vijf gulden doet het comité een dringend beroep op iedereen, die het mooie doel wil steunen. Hoe kan men nu zo'n boom doen plan ten? Hiervoor is nodig een aanmeldings formulier, dat verkrijgbaar is bij de adres sen, die kenbaar zijn door opvallende raambiljetten. Nadat de aangehechte machtigingskaart is ingevuld en verzon den en het benodigde bedrag is gestort komt het planten van de boom vanzelf aan de orde. Te zijner tijd krijgt men een cer tificaat toegezonden, waaruit blijkt, dat men het planten van een of meer bomen heeft mogelijk gemaakt. Diegenen, die graag zelf een raambil jet willen hebben kunnen zich opgeven bij mevrouw R. Gnesin, Mr. Corneliszstraat 68, tel. 11710. De kaarten met machtigings formulieren zijn bovendien verkrijgbaar bij de volgende comitéleden: jhr. dr. J. C. Mollerus, Willem de Zwijgerlaan 104, Overveen, tel. 51103 en de heren M. J. Goedée, Kleverlaan 143, Haarlem, tel. 17928 en Jules Chapon, Klein Heiligland 36, tel. 18752. Ook kunnen bedragen wor den gestort op girorekening 225745 ten na me van de afdeling Haarlem van het Joods Nationaal Fonds. Het Haarlemse comité zal bovendien een groot aantal particulieren in. Kenne merland aanschrijven met de vraag om steun. Ook zal men zich wenden tot de be drijven in de omgeving van Haarlem met het verzoek de actie te willen steunen. Vooral denkt men aan personeelsvereni gingen, die bepaalde bedragen ten bate van het Nederlandse woud in Israel wil len afstaan. Zondagavond 11 mei zal in restaurant Dreefzicht een bridgedrive worden gehou den, waarvan de opbrengst eveneens ten goede komt aan de bomenplantactie. Voor deze drive kan men zich opgeven bij mr. M. B. Cohen, Adriaan Stooplaan 132, Over veen, tel. 16492 en bij de heer H. de Vries, Prins Mauritslaan 99, Overveen, tel. 13067. Tenslotte zij vermeld, dat de gehele ac tie (landelijk zowel als plaatselijk) onder auspiciën van het Joods Nationaal Fonds staat. Prijzen van donderdag Heilbot 3.30—2.60, gr. tong 3.40—3.00, grm. tong 3.30—3.10, kim. tong 2.90—2.60, kl. tong I 2.70—2.30, kl. tong II 2.40—2.00, tarbot I 2.40 —2.20, zalm 8.00 per kg. Tarbot II 140—132, tarbot IV 82—55, tongschar 82, kl. tongschar 6158, gr. schol 38, grm. schol 45, kim. schol 66, kl. schol I 61—21, kl. schol II 43—8, schar 22—8, bot 10—8, v. haring 27—17, ma kreel 3610, gr. schelvis 43—28, grm. schelvis 50—28, kim. schelvis 50—30, kl. schelvis I 5028, kl. schelvis II 36-28, wijting 30—16, gr. gul 35— 28, mid. gul 28—24, kl. gul 22-20, kl. haai 36, ham 80—60, kl. wolf 42—34, Poontjes 30—19, kl. koolvis zw. 3020, kl. koolvis wit 30 per 50 kg. Gr. kabeljauw 176—81, gr. koolvis zw. 8679, gr. koolvis wit 80, gr. leng 7265, gr. wolf 8077 per 125 kg. Aanvoer van donderdag 413 kisten tong en tarbot, 3 k. heilbot, 15 k. tongschar en schartong, 660 k. schol, 135 k. schar, 55 k. bot, 135 k. haring, 875 k. makreel, 535 k. schelvis, 375 k. wijting, 235 k. kabeljauw en gul, 10 k. leng, 5 k. haai, 5 k. ham, 44 k. wolf, 25 k. poon, 85 k. koolvis en 30 k. diversen. Totaal 3640 kisten vis. Besommingen van donderdag KW 8 Deining 21.200, IJM 18 Ariadne 16.000, IJM 75 f 4320, IJM 43 5010, KW 37 4870, KW 161 8140, KW 52 7040, KW 114 5680, KW 127 380, IJM 4 4800, IJM 59 2690, IJM 45 2230, KW 35 710, KW 68 1700, KW 65 1320, TX 33 2040, SCH 38 f 1150, TX 14 1940. ADVERTENTIE met bijpassende pantalons in kamgaren en terylene. Uitgebreide collectie. Exclusieve dessins. Colberts 59.50 - 94.50 Pantalons 45.55.— KENNEMERLAAN Bjj de n.v. Hera machinefabriek en tech nische handel te IJmuiden is donderdag het veertigjarig jubileum van de heer A. C. Prins, chef constructeur bij het bedrijf, gevierd. 's Morgens werd de heer Prins op het raadhuis te Velsen ontvangen, waar hij in het bijzijn van zijn familie en de directie van de Hera de ere-medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nasau op de borst kreeg gespeld door mr. M. M. Kwint. In de ochtend volgde ook de hul diging van de heer Prins in het bedrijf. Als eerste heeft daar de directeur, de heer L. R. Brilman, gesproken. Hij schetste de grote verdiensten van de jubilaris en over handigde een gouden armbandhorloge. Voor het personeel sprak de heer J. J. Klut, die als geschenk een verrekijker voor de heer Prins had meegebracht. Ook vele andere sprekers hebben daarna nog van hun achting en sympathie voor de jubilaris getuigd. In de middaguren kwam men bijeen voor een receptie in hotel „Royal". Tal van bedrijven uit IJmuiden en van daarbuiten waren vertegenwoordigd. De goede repu tatie en bekendheid, die de heer Prins alom geniet, kwamen op deze receptie wel duide lijk tot uiting. Het feest is 's avonds be sloten in de huiselijke kring. Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: zilverbon, rol plas tic waslijndraad, bruine damesportemon nee, zwarte rubberlaars, bovengebit zon der tanden, bruin jongensjack, bruine vul pen, kinderparaplu, paar glacé herenhand schoenen, ring met sleutels, bruin kinder schoentje, driewielig kinderfietsje, 2 oor clips, jongensdas, portemonnee, basketbal schoen, boodschappenmandje, gele wollen sjaal, hondenhalsketting, donkerblauw' kinderpetje met bontrand, motorstofbril, benzinedop, parapluhoes, blauw fluwelen kinderjasje, rozenkrans, halsband, bruin hondje met witte voorpoten, wit ballet schoentje. „DA COSTA" in het veld In het verslag over de viering van ko ninginnedag in Velsen-Noord is gisteren een fout geslopen. Niet het bestuur en de leden van de speeltuinvereniging „Meer- weiden-Schulpen", maar van de vereni ging „Da Costa" speelden de voetbalwed strijd aan de Wijkerstrantweg.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11