Voor Moederdag Uit ld Polemiek over winkelier die op eigen kosten verhuizen moet Dat is het 'n Mooie zonnebril Mr Opticien J. Grit vindt U bij ons het gewenste geschenk Beverwijk probeert - voor haast H ton uit het vuilnisprobleem te komen erom Raadslid krijgt te horen, dat B. en W. alle facetten nauwkeurig onderzoeken maar ook lo Uit Oud-IJmuiden naar elders Burgerlijke Stand van Velsen Extra bergruimte onder huizen aan de Bergerslaan Doosjes Zakdoeken Gold-line Nylons Sjaals Handschoenen Parapluies Regenjassen Rokken en Blouses Japonnen Schorten Truitjes Vesten Tafelkleedjes Tafel- en ontbijtlakens Lakens en Slopen Badhanddoeken Peignoirs Onderjurken Pyama's Nachthemden Bedjasjes een makkelijk stoeltje Theebeurzen Dressoirlopers Tafelkleden Schemerlampjes Staande schemerlampen Rotan meubelen Lig- en strandstoelen Radio- en Televisietafels Slaapkamerkleedjes Spreien Cocoslopers en matten Lange Nieuwstr. - Marktplein □muiden - Tel. 5205 Bulldozer moet aan het werk bij het „St. Aagtenbos" Twee lezingen voor Santpoortse huisvrouwen I Beverwijkse Havenstraat behoeft dringend verbetering Beverwijks Ulo moet f 40.000 meer kosten Buiten de f 62.975, inrichtingskosten Centrale televisie-antennen op Beverwijkse nieuwbouw Katholieke kerk aan Kuenenplein vraagt subsidie B. en W. berekenen het op 80.000,- Maandagavond raad in „Scheybeeck" Vrijdag collecte voor Militaire fondsen Raad behandelt stranding van de „Maria Theresia" Drie Velsense leerkrachten gaan heen 17.90 Faillissementen DONDERDAG 8 MEI 1958 De heer J. van Leeuwen, voor de K.V.P. lid van Velsens raad, heeft de volgende vragen aan het college van B. en W. ge steld: „Is het juist, dat een winkelier uit Oud-IJmuiden, huurder van het door hem bewoonde pand, die in verband met het wederopbouwplan voor dat deel van de gemeente zijn zaak dient te verplaatsen en ook metterdaad aan die verplaatsing werkt, tevergeefs een beroep op het ge mecntebestuur heeft gedaan om enige fi nanciële tegemoetkoming in de kosten? Is het college niet van mening dat het verlenen van een dergelijke tegemoet koming aan een zakenman in Santpoort, waartoe de gemeenteraad besloot op 18 juni 1957, de verwachting moest wek ken dat ook anderen op dezelfde wijze zouden worden geholpen?" Het college zegt hierop: „In de vragen van de heer Van Leeuwen wordt de huurder niet met name genoemd, zodat wij slechts het probleem in zijn al gemeenheid kunnen behandelen. Allereerst kan dan worden gesteld, dat er een be- paalde groep middenstanders is, wier za ken in de oorlog zijn afgebroken en die thans gevestigd zijn in gedeelten van de gemeente waar aanvankelijk wel veel pu bliek samenkwam, doch die, naarmate de stedelijke uitbouw van de gemeente vor derde steeds meer achteraf kwamen te liggen. Met medewerking van de gemeente is, mede ten behoeve van deze midden standers, de winkelstichting „Plein 1945" opgericht. In deze medewerking weerspie gelt zich onze uitdrukkelijke wens zoveel als doenlijk is, de helpende hand te bieden. De winkeliers die hun bedrijf dienen te verplaatsen ingevolge een van kracht zijnd wederopbouw- of uitbreidingsplan kunnen voorts worden onderscheiden in verschil lende groepen: tot de eerste behoren zij die eigenaar-gebruiker waren op het ogen blik van onteigening of aankoop door de gemeente. (Zowel in de onteigeningsver goeding als in de aankoopsom zijn be dragen opgenomen ter dekking van de voor de verplaatsing van het bedrijf nood zakelijke uitgaven). Een andere groep wordt gevormd door hen, die ten tijde van de onteigening of aankoop huurder van het betrokken pand waren. Wij zijn van me ning dat er alle aanleiding bestaat om de zen van gemeentewege tegemoet te komen in de kosten van de verplaatsing, indien deze verplaatsing althans vrijwillig door de betrokkenen wordt ter hand genomen. Een algemene richtlijn in deze wordt door ons niet gehanteerd, doch wel kan als uit gangspunt worden genomen, het beginsel, dat een huurder in het algemeen aan spraak kan maken op een vergoeding van ADVERTENTIE waar Moeder al zo lang naar heeft verlangd en nu krijgt ze het op MOEDERDAG (11 mei) Optisch verantwoord en keurig afgepast van BRILMODE GOUDA-ZWIJNDRECHT-IJMUIDEN In IJMUIDEN gevestigd v/h DE JONG'S SPECIAAL OPTIEK Kennemerlaan 92 Telefoon 5072 BEVALLEN: Y. Sommer-Vellinga, d., De Noostraat 93, IJmuiden-Oost. S. A. de Jong-Bos, z., Fahrenheitstraat 27, IJmuiden. A. van Esveld-De Roo, d., G. van Aemstel- straat 28, Haarlem. G. A. Siteur-Over de Linden, d., Donkerelaan 56a, Bloemendaal. G. H. M. Post-Starreveld, z., Driehuizer- kerkweg 126, Driehuis. A. Honderdos- Meijer, d., Harddraverslaan 34, Santpoort. Y. H. Grootveld-Luske, z., Schipbroeken- weg 8, Santpoort. A. G. Mantel-Tromp, z., Kanaalstraat 214, IJmuiden. C. M. Claes- sen-Meijer, z., Mercuriusstraat 18, IJmui den. G. Jansen-Verbaan, d., Rijnstraat 116, IJmuiden. F. Goos-Lenting, d., Waalstraat 11, IJmuiden. C. P. van der Wiel-Heilig, z„ Strengholtstraat 9, IJmuiden-Oost. J. Raap- Van Urk, z„ De Ruijterstraat 89, IJmuiden- Oost. H. J. de Groot-Heijkoop, d., M. K. Hofstedestraat 39, IJmuiden. D. Jordaan- Van der Molen, d., Oranjestraat 89, IJmui den. OVERLEDEN: W. J. Masselman, 3 j., z. van A. J. Masselman en I. Stenvers, IJssel- straat 67, IJmuiden. M. Rietdijk, 65 j., wed. van J. van Vierzen, Warmenhovenstraat 33rd., IJmuiden. M. Th. van Elferen, 70 j„ wed. van P. A. Fleer, Rijnstraat 4, IJmui den. F. Muller, 89 j., wedn. van E. van den Berg, Schipbroekenweg 9, Santpoort. A. Hemrica, 70 j., echtg. van S. de Vlugt, Alex. Bellstraat 56, IJmuiden. maximaal de huurprijs van twee jaren. Gezien echter de uiteenlopende aard van de bedrijven en de verschillen in kosten, die aan de verplaatsing inherent zijn, komt het wenselijker voor, geval voor ge val afzonderlijk te beoordelen en naar be vind van zaken te handelen. (Als zodanig dient ook het geval van de zakenman uit Santpoort, in beschouwing te worden ge nomen). Een derde groep wordt gevormd door hen, die, nadat de onteigening van het be trokken pand een feit is geworden en dus onherroepelijk vaststaat dat het pand zal moeten worden afgebroken, niettemin tot huur van dit pand zijn overgegaan. Na onteigening kan namelijk de voormalige eigenaar het voortgezette gebruik van het pand behouden en het eventueel weer ver huren. Deze huurders hebben echter op het moment van het betrekken van het pand kunnen weten, dat hun verblijf in het pand slechts tijdelijk is. Zij verkeren wat dit betreft in een positie vergelijk baar met die van iemand, die land pacht, nadat voor dit land een uitbreidingsplan van kracht is geworden, waarbij een niet agrarische bestemming aan het gepachte is gegeven. In zodanig geval bestaat bij beëindiging van de pacht geen aanspraak op schadeloosstelling. Evenmin bestaat er naar onze mening aanleiding om de huur ders, die na het uitspreken van de ont eigening een Dand hebben gehuurd, bij verhuizing een schadeloosstelling te ver strekken. Uit de mededeling in de vragen van de heer Van Leeuwen, dat de huurdpr tever geefs een beroep op ons heeft gedaan ter zake van het hem verstrekken van een financiële tegemoetkoming menen wij de conclusie te kunnen trekken, dat deze huurder tot de laatste groen behoort, zo dat wij van oordeel zijn dat onze beslissing juist is geweest". Onder de 78 etagewoningen aan de Ber gerslaan te Beverwijk bevinden zich loze ruimten, die zouden kunnen worden inge richt tot extra bergruimte. Blijkens een onder de huurders ingestelde enquête be staat bij de overgrote meerderheid belang stelling voor het huren van zo'n bergruim te. De kosten van de voorzieningen worden begroot op f 19.500,— of 235,— per berg ruimte. Deze kosten kunnen worden gedekt door een extra huur te berekenen van 0.25 per bergruimte per week. ADVERTENTIE Toen per 1 september 1956 het storten van huisvuil op de belt te Assendelft door opzegging van het contract moest worden beëindigd, hebben B. en W. van Beverwijk van het gemeentebestuur van Heemskerk toestemming gekregen om voor een jaar het vuil op de belt te Heemskerk te storten. Men hoopte toen op een nieuwe vuilnis stortplaats, maar toen die uitbleef heeft het gemeentebestuur van Heemskerk zich genoodzaakt gezien de verleende toestemming niet te verlengen. Om Beverwijk niet in directe moeilijkheden te brengen was Heemskerk bereid tijdelijk nog het opslaan van vuilnis toe te staan, onder voorwaarde dat dit vuil naderhand naar de nieuwe vuilnisstortplaats wordt afgevoerd. (Heemskerk heeft zich hiertoe genoodzaakt gezien omdat bij voortgaan van het storten van Beverwijks huisvuil, de stortgelegenheid voor Heemskerk nog maar voor drie jaren gewaarborgd zou zijn.) Beverwijk „zat dus omhoog". Nadien is er ook nog een tijdelijke regeling getroffen waarbij het vuilnis via de gemeente Velsen per schip wordt afgevoerd naar Landsmeer. Intussen zijn uitgebreide voorbereidingen getroffen om voor dit probleem een blij vende oplossing te vinden. De raad besloot tot vaststelling van het uitbreidingsplan „Sint Aagtenbos", dat de mogelijkheid schept om daar een bos aan te leggen dat een recreatieve functie zal krijgen voor de ten westen van de spoorlijn te stichten stadswijken. Hiertoe zullen de terreinen belangrijk opgehoogd moeten worden. Deze ophoging zou op een goedkope manier tot stand kunnen worden gebracht door het huisvuil van Beverwijk, al dan niet gecom bineerd met dat van de nabuurgemeenten, er te storten. Over de koop van een deel der nodige terreinen kon met de eigenaren Overeenstemming worden bereikt. In af wachting van verdere grondaankopen heeft de dienst openbare werken in ver band met het zeer dringende vuilnisstort- probleem nu een plan ontworpen voor de hierboven bedoelde ophoging. Camouflage Teneinde het storten van huisvuil zoveel mogelijk aan het oog te onttrekken, zal om het stortterrein een beplanting worden aangebracht. Om de stortplaats zal een afrastering van gaas komen. Het is noodzakelijk dat de ontwatering van het stortterrein plaats vindt buiten de polder om. Daartoe zal om het terrein een ringsloot worden aangelegd. Met bulldozer In eerste instantie zal door het huisvuil een plateau worden gevormd dat berijd baar zal worden gemaakt voor de roltrom- mels, door op het gestorte vuil bielsen te leggen. De roltrommels zullen het vuil aan de rand van het plateau storten. Een bull dozer zal het vuil verder transporteren en egaliseren. Door het steeds heen en weer rijden van de bulldozer wordt het gestorte vuil direct verdicht, zodat het inklinken van het huisvuil een proces dat normaal jaren duurt in korte tijd wordt bereikt. Het afdekken van het huisvuil zal zo mogelijk iedere dag geschieden. Daartoe zal vanaf de rioqlwaterzuiveringsinstallatie een leiding worden gelegd, waardoor het uitgegiste slib van de installatie naar de vuilnisstortplaats wordt gevoerd.. Met dit slib wordt het huisvuil afgedekt. Het ge heel moet 140.000 kosten buiten de nodige grondaankopen. Men rekent op het terrein 1 miljoen kubieke meter huisvuil kwijt te kunnen. De jaarlijkse kosten van onderhoud worden op 27.000 geraamd. Uitgaande van deze cijfers met betrekking tot de kosten van aanleg en onderhoud zal de prijs van het verwerken van 1 m' huisvuil maximaal 2,32 bedragen, hetgeen neerkomt op maximaal 1,40 per inwoner per jaar, ter wijl bovendien als voordeel valt te noemen, dat uiteindelijk op de stortplaats een blij vend recreatiegebied zal ontstaan. Al naar gelang het aantal inwoners toe neemt of nabuurgemeenten van de stort plaats gebruik maken, zullen de kosten van 1,40 per inwoner per jaar nog aanmer kelijk lager komen te liggen. Het is nog niet gelukt voor deze inves tering een vaste geldlening te sluiten. Ge zien de grote urgentie hebben B. en W. echter gemeend niet langer te mogen wachten en de raad alvast een krediet van 140.000 te vragen. Voor de afdeling Santpoort van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen zal mevrouw N. Vos-Brand uit Ommeren op maandag 12 mei in „Spaarnberg" aan de Wüètelaan iets komen vertellen over haar reis naar Ceylon voor de Association Country Women of the World. De causerie wordt toegelicht met lichtbeelden. Op maandag 16 juni z„l mevrouw A. Hamaker-Willink, presidente van de af deling Haarlem in Santpoort spreken over „Huisvrouwenmoeheid". ADVERTENTIE Voor MOEDERDAG Slagroomtaarten v a /2.50 Gebakstukjes in diverse leuke uitvoeringen f 1.75 Aardig voor de kinderen om het zelf uit te zoeken. Iets fijns komt van em AtêVóndM cte bwskztbokkiM KENNEMERLAAN 88. IJMUIDEN. TELEFOON 5520 In Orry la Ville, een Evans stadje op ongeveer 30 km. van Parijs, is een ere begraafplaats ingewijd, waar 99 tij dens de oorlog in Frankrijk gevallen Nederlanders rusten, In tegenwoordig heid van Franse en Nederlandse auto riteiten en vele nabestaanden der ge vallenen werden kransen gelegd, bij het monument, dat vervaardigd is door de beeldhouwer Cor van Kralingen. Kostbare verbeteringen aan schoolplein van Emmaschool Het aan de oostzijde van het schoolge bouw aan het Beverwijkse Moensplein ge legen terrein, in gebruik als speelterrein voor de Emmaschool, verkeert in een slechte staat. Een poging, welke enkele ja ren geleden is gedaan om dit terrein mede als schooltuin te gebruiken, is mislukt. Voor het aanbrengen van de nodige betege ling, het maken van een zandbak, het plaatsen van enkele speelwerktuigen en het verbeteren van de beplanting, zou nu een bedrag ad 15.000,nodig zijn. Be verwijks raad krijgt het voorstel hiertoe maandagavond ter behandeling Voor 83.600 kan het, zeggen B. en W De bestrating van de Havenstraat tussen de Parallelweg en de Pijpkade in Bever wijk verkeert in een zeer slechte staat. Het wegdek is versleten en kan niet meer her steld worden omdat de grondslag onvol doende zwaar is. Tengevolge van de uit breiding van de industrieën aan de Pijp kade, de verlenging van de kade en de al gemene intensivering en verzwaring van het wegverkeer worden aan de Haven straat veel zwaardere eisen gesteld dan voorheen. B. en W. zijn van mening dat een totale verbetering niet langer uitgesteld kan en mag worden. De kosten die aan de verbetering verbon den zijn worden op 83.600 geraamd, waarvoor een krediet bij de raad is aan gevraagd. Voor de nieuwe openbare u.l.o. in Bever wijk (aan de Plantage) is een krediet toe gestaan van 561.776,80. Bij nadere over weging is gebleken dat het plan voor de verwarmingsinstallatie diende te worden gewijzigd, waardoor een hogere uitgaaf nodig wordt van 6.990,Toen met de werkzaamheden werd begonnen bleek de noodzakelijkheid de staalfundering, waar de begroting op was berekend, te vervan gen door een fundering op betonpalen, het geen een hogere uitgaaf medebracht van 22.856,Daarna is door de architect een opsomming gegeven van enkele wijzigin gen, welke in het bestek moesten worden aangebracht; de hogere uitgaaf welke daarvan het gevolg is, bedraagt f 6.600, En tenslotte moet nog een hoger bedrag van 4.000,— worden uitgetrokken voor het aanbrengen van veiligheidsglas in het gymnastieklokaal en voor een bepaalde voorziening aan de olietank voor de ver warming. Zodat wegens kosten van het ge bouw in totaal nodig zal zijn 602.122,80 inplaats van de oorspronkelijke 561.776. Hierin zijn de kosten van de inventaris niet begrepen. Voor de inrichting van het gymnastieklokaal zal een bedrag nodig zijn ad 16.900,—, terviijl de begroting voor de overigens nodige inventaris be draagt 46.075,—, (totaal 62.975). Het college van B. en W. vraagt de raad deze aanvullende kredieten te willen toe staan. Voor 20 cent per week In verband met het ook in Beverwijk steeds toenemende aantal bezitters van televisie-ontvangtoestellen en de plaatsing van antennes, geven B. en W. de raad in overweging de 96 en 239 in het uitbrei dingsplan Oosterwjjk in aanbouw zijnde woningen te voorzien van een centraal an tenne-systeem. Met dit systeem is ont vangst van A.M., F.M. en T.V. mogelijk. Voor het gehele complex kan volstaan worden met totaal 6 antennemasten. De totale kosten van de te treffen voor zieningen worden begroot op 32.150, Rekening houdend met kosten van stroom verbruik, onderhoud, rente en afschrijving zal voor de installatie een huur van 0.20 per woning per week aan de huurders in rekening moeten worden gebracht. Het R.-K. kerkbestuur van de parochie van Regina Caeli te Beverwijk heeft een aanvrage ingediend om ingevolge de in deze gemeente geldende verordening, over de toekenning van de subsidie in de kosten van stichting van kerkgebouwen, een sub sidie te mogen ontvangen in de kosten van het kerkgebouw aan het Kuenenplein. Blijkens overgelegde stukken zullen de kosten in totaal bedragen 830.721,50, maar naar de mening van het college van B. en W. dienen op dit bedrag in mindering te worden gebracht: de kosten van de pasto rie, van altaren, communiebank, banken en doopvont (dat zijn n.l. inrichtingskosten); zegelkosten (contract Bisdom); administra tiekosten en renteverlies tijdens bouw, in totaal 193.521,50, zodat de stichtingskos- ten zijn te stellen op 637.200, Als gevolg van de verklaring inzake het aantal te Heemskerk wonende paro chianen zal, ingevolge de verordening, het bedrag moeten worden verlaagd tot 537.611,99. De subsidie zal dus bedragen 15°/o van 537.611,99 80.641,80. Met verwijzing naar het ter inzage lig' gend advies van de commissie van bijstand in het beheer van de financiën, stellen B. en W. de raad voor het bedrag van de stichtingskosten voorlopig vast te stellen op 537.611,99. Ook in dit geval stellen B. en W. de raad voor te bepalen, dat de toe te kennen sub sidie voorlopig als vaststaand zal worden beschouwd. Zodra bekend is welke aan spraken dit kerkbestuur kan ontlenen aan een eventueel te treffen wettelijke voor ziening, kan de gemeentelijke subsidie op nieuw in overweging worden genomen. Voor de vergadering van de Beverwijkse raad op maandag 12 mei om 7.30 uur in „Scheybeeck" is de volgende agenda samengesteld: Voorstel tot het verlenen van een kre diet voor de aanschaffing van een hoge- druk-nevelspuit; voor het aanbrengen van elektrische verlichting langs de Zwaan straat e.o. te Wijk aan Zee en voor het aanbrengen van elektrische verlichting in en bij de Wijkermeerpolder. Voorts komt er een krediet ter sprake voor het aanleg gen van een gedeelte der vuilnisstortplaats aan de St. Aagtendijk en een voor het aan brengen van een centraal antennesysteem aan de 96 etagewoningen en de 239 eenge zinswoningen in „Oosterwijk". Het maken van extra bergruimten onder het complex van 7è etagewoningen aan de Bergerslaan en de verbetering van de Havenstraat en van het terrein van de Emmaschool wor den gevolgd door een voorstel over ver hoging van het krediet voor de stichting van het nieuwe gebouw der openbare ulo aan de Plantage en een krediet voor de inrichting. Tenslotte zal de raad een kre diet ter afdoening krijgen tot toevoeging van een opleiding voor kinderverzorgsters aan het leerplan van de gemeentelijke huishoud- en industrieschool. Enige benoemingen ronden de agenda af. De elftallen van „Noord" HMSVVB (te Amsterdam. 14.30 uur): VVB: J. Jonkman; A. v. d. Schans en C. Luntz: R. Luitjes, A. Both en J. Hoogen- dijk; F. André, J. v. d. Linde, F. Kooimans, J. Kersbergen en P. Helder. Kinheim—WH (sportpark „Rooswük", 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz: J. v. Hesselingen, W. Mol en Th. van Vuuren; B. Demmers, H. Ha mers, G. Sluiter, H. Haan en A. van Dijk. Wanneer op 9 mei in Velsen de „Stich ting Gezamenlijke Militaire (Steun)-Fond- sen" haar jaarlijkse straatcollecte houdt, dan is dit niet, zoals de naam misschien zou doen vermoeden, voor de aankoop van schepen of ander defensiemateriaal, maar voor een zuiver liefdadig doel. De Gezamenlijke Militaire Steun )- Fondsen, kortweg „G.M.F." genaamd, zijn samengesteld uit de volgende fondsen: 1. Fonds 1815 voor oud-militairen en nage laten betrekkingen; 2. Koninklijke Natio nale Vereniging tot Steun aan Miliciëns „Stamil"; 3. Vereniging „Ereschuld en Dankbaarheid"; 4. Karei Doormanfonds; 5. Prins Bernhard Stichting; 6. Stichting „Het Van Weerden Poelman Fonds". De Stichting verleent niet alleen waar nodig steun aan oud-militairen, hun ge zinnen en/of nagelaten betrekkingen, maar ook helpt zij bij de moeilijkheden, die vele van de dagelijks demobiliserende militai ren bij hun terugkeer in het burgerleven ondervinden. Want wel tracht de overheid deze zoveel mogelijk op te vangen en is haar welzijnszorg zover als die strekt uit stekend, maar zij is toch altijd gebonden aan bepaalde normen en zeker bij de bij zondere gevallen welke zich kunnen voor doen, kan zij geen hulp verlenen en is men op particulier initiatief alléén aan gewezen. Het „aanbevelingscomité Velsen" van de stichting bestaat uit: mr M. M. Kwint, burgemeester van Velsen; ir A. H. Ingen Housz, president-directeur der KNHS; ir J. Tromp, directeur Kon. Papierfabrieken Firma van Gelder Zonen; mr J. R. van Eerde, directeur Staatsvissershavenbedrijf A. F. J. Goossens, pastoor der R.K. kerk te Santpoort; ds M. W. J. C. de Kluis, predikant der Gereformeerde kerk te Santpoort; A. van Loon, vakbondsbestuur der te IJmuiden; W. van .Lier, hoofd van de dienst B.B. te Velsen; mr F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken, secre taris van het Ned. Bijbelgenootschap te Velsen; C. F. Nieuwenhuyzen, pastoor Oud-Kath. kerk te IJmuiden; mevr. F. H. Homburg, bestuurslid U.V.V., te IJmuiden; J. P. Weijburg, commissaris van politie te Velsen; ds J. v. d. Berg, predikant der Ned. Herv. Kerk te IJmuiden; G. J. Kwak kel, ambtenaar jeugdzaken te Velsen. De Raad voor de Scheepvaart zal op woensdagmorgen 14 mei de stranding van de Katwijkse motortrawler „Maria The resia" KW 99 op 20 maart van dit jaar ten noord-oosten van de verkenningston van het Molengat bij Texel behandelen. Opgeroepen zijn voor deze zitting, die om half elf begint, de schipper, de stuurman (schuldvraag) en de roerganger. Bij de ingekomen stukken voor de Vel sense raad van komende dinsdag bevinden zich drie verzoeken om ontslag uit het onderwijs. Het zijn: een verzoek van de heer J. J. Klaver om hem eervol ontslag te verlenen als onderwijzer aan de Willem de Zwijgerschool te IJmuiden-Oost; een verzoek van de heer J. de Geus om hem met ingang van 1 september 1958 eervol ontslag te verlenen als leraar aan" de ge meentelijke handelsavondschool en een verzoek van mej. J. M. de Groot om haar ontslag te verlenen als lerares aan de ge meentelijke huishoudschool. In elk der gevallen stellen B. en W. voor het gevraagde ontslag te verlenen. ADVERTENTIE Een verrassend aardig BALLARINA SCHOENTJE in 't berkenwit met zwart gebiesd 7/ SCHOENHANDEL Kennemerlaan 63, tel. 4781, IJmuiden De rechtbank te Haarlem heeft in staat van faillissement verklaard: J. Dubbeldam, wonende te Mozambique, handeldrijvende te Haarlem, Nw. Gracht 120, onder de naam of firma Handelson derneming Agentura. Rechter-Commissa- ris mr H. J. Ferwerda. Curator mr W. Boers, advocaat en procureur te Overveen, Prins Mauritslaan 113. W. N. Sjouw, manufacturier, Kerkbuurt 3 te Oostzaan. Rechter-Commissaris mr H. J. Ferwerda. Curator mr D. Aten, advocaat en procureur te Zaandam, Provinciale- weg 52. G. Hart, handelende onder de naam Technisch Handelsbureau G. Hart, wonen de te Krommenie, Serooskerkenstraat 59. Rechter-Commissaris mr H. J. Ferwerda. Curator mr D. Aten, advocaat en procu reur te Zaandam, Provincialeweg 52. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 6 mei 1958 opgeheven het faillisse ment van: J. van Pruissen, stoffeerder, Tempeliers straat 55 rood te Haarlem. Rechter-Com missaris mr N. Reeling Brouwer. Curator mr H. Luijken, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. Bij beschikking van de rechtbank is in het faillissement van C. Schreuder, voor heen handelende onder de naam Handels onderneming „Correct", wonende te Haar lem, Jansstraat 25 rood, in de plaats van mr W. Glasstra, tot curator benoemd mr P. J. Prinsen Geerligs, advocaat en procu reur te Haarlem, Jansweg 52.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 15