7$ Wereldvloot in verjongingsproces IJmond-agenda Kantoorpersoneel in bollen bedrijf streeft naar een C.A.O. Velsens cultureel leven in de komende week Visserij-varia Havenberichten Voor Moederdag Aartsen's Banketbakkerij Voor Moederdag 13 Kon. Ned. Redersvereniging Licht over een gevaarlijk kruispunt Gaslantaarns verdwijnen be-oosten spoorlijn B ever wijk-U it ge est Overslag van zout ook in Velserkom „Borculo" was te groot voor de Haringhaven „Rooswijk" gaat volledig honkbalpragramma afwerken CtWt Op onze speciale Bedden-etage vindt u alles over RAWI-MATRASSEN en SLAAPKAMERS in grote verscheidenheid Kampioenen van IJmond naar TIJBB Beste turners komen naar Beverwijk Ronde van Beverwijk op Hemelvaartsdag Herdershond met wieldop VRIJDAG 9 MEI 1958 ^jyyj£ Mee ftAWI-Scblaraff» en RAW]-Super Latex matrassen geven de Marijke. daBpIcamermeubelen een volmaakte icHtrwst. De weloverwogen vormen en ren geven een stijlvoile slaapkamer. N.V. RAWM»bri«ken Winsckaten SKowroom ör««»nartreat. Utrecht In het jaarverslag over 1957 van de Koninklijke Nederlandsche Reedersvereeniging wordt medegedeeld, dat de netto-deviezenontvangsten van 74 percent van de vloot der leden, overeenkomende met ongeveer 62 percent van de totale Nederlandse koop vaardijvloot in 1957 827 miljoen gulden hebben bedragen, tegen 729 miljoen gulden in 1956 aan netto-deviezenontvangsten van 80 percent van de vloot der leden, overeen komende met ongeveer 72 percent van de totale Nederlandse koopvaardijvloot. De gebeurtenissen in het afgelopen jaar overziende kan, volgens het verslag, worden vastgesteld dat aan de expansie van het wereldzeevervoer van 1956 in 1957 vrij plot seling een einde is gekomen, gepaard gaande met een ongekende daling op de open vrachtenmarkt tot een dieptepunt, dat sedert 1952 niet meer was bereikt. Op lange termijn zal de behoefte aan scheepsruimte blijven toenemen. Het thans op gang komende verjongingsproces der wereldvloot, waarbij de verouderde eenheden worden vervangen door snellere en meer efficiënte schepen, zal leiden tot een capaciteits verhoging, welke aan deze behoefte tegemoet komt. Het tot voldoening stemmende herstel van de investeringsaftrek voor de scheep vaart en de handhaving der vervroegde af schrijving kunnen als een bescheiden bij drage worden beschouwd om de Neder landse koopvaardijvloot haar relatieve po sitie in de internationale concurrentie te doen behouden. In het verband van de vernieuwing der vloot en de afstoting der verouderde tonnage vraagt daarnaast het probleem van de belasting van boekwin sten bij verkoop dezer tonnage om een op lossing. De vraag of het aan het eind van het verslagjaar bestaande tonnage-overschot van min of meer duurzaam karakter zal zijn, dan wel of er slechts sprake is van een tijdelijk surplus, dat geleidelijk weer plaats zal maken voor het door sommigen structureel geachte tekort aan scheeps ruimte in relatie tot het stijgend volume van de wereldhandel, kan volgens het ver slag niet worden beantwoord. Uit de leeftijdsopbouw van de wereld vloot voor het vervoer van droge lading kan echter worden afgeleid, dat tussen veelheid voor en gedurende de tweede we- ADVERTENTIE Geeft uw moeder een HEERLIJKE TAART ef een mooie doos BONBONS. Dat is altijd welkom. Wij zijn ruim gesorteerd. Stephensonstraat 72-74 - Tel. 4715 VELSEN VRIJDAG 9 MEI Thalia,, 20 uur: „Quo Vadis". Rex: geen opgaaf. Raadhuis: 11—12 uur spreekuur wet houder van financiën. R.-K. leeszaal en bibliotheek Velsen- Noord: 14—17 en 19—21 uur. R.-K. leeszaal en bibliotheek IJmuiden: 14.3017.30 en 1921 uur. Jeugdbiblio theek van 1617.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek: 10 12.30, 14.3017.30 en 1921 uur: Filiaal Velsen-Noord: 14—17 en 19—21 uur. Theeschenkerjj „Velserbeek", 20 uur: jaarvergadering Dierenbescherming: 21 uur feestavond. Pieter Vermeulenmuseum: 9.3012 en 14—16.30 uur. Van Diepenstraat, 20 uur: ouderavond Volksmuziekschool. ZATERDAG 10 MEI Thalia: 20 uur, als vrijdag. Rex: geen opgaaf. Openbare leeszaal en bibliotheek, 10 12.30, 14.3017.30; filiaal Velsen-Noord: 10—12 en 14—17 uur. R.-K. leeszaal IJmuiden: 14.3017.30; filiaal Velsen-Noord: 1417 uur. Pieter Vermeulenmuseum: als vrijdag. BEVERWIJK VRIJDAG 9 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ge tuige a Charge". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Berna- dine". 1V.B. Theater, 20 uur: „Gevangenen van de Apachen". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Het Centrum, 20 uur: Vergadering Christelijke Metaalbedrijfs Bond. Wolf en Dekenschool, 16 uur: demon stratie door Jac. Ringel. Zeewijkschool, 15.30 uur: Opening Open bare leeszaal. R.-K. leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 en 1921 uur; lees- en studiezaal geopend van 10—13, 15 18 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 1617.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. ZATERDAG 10 MEI Bioscopen: als vrijdag. Het Centrum, 20 uur: K.A.J., dansavond. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Kunst na Arbeid". Openbare leeszaal, H. Burgerstraat, ge opend van 10—12 en 15—17 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1012 en 1517.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30—16.30 uur. R.-K. leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10—13 en 14—17 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 14— 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17.30—19 uur. reldoorlog gebouwde tonnage zal moeten worden vervangen. Verwacht mag worden, dat bij uitvoering van het huidige nieuwbouwprogramma voor wat de we reldvloot betreft en in de veronderstelling, dat geen verdere bestellingen zullen plaats vinden en de verouderde schepen naar de sloper verdwijnen de droge ladingvloot in 1962 kwantitatief gelijk zai zijn aan de huidige, maar kwalitatief een belangrijke vooruitgang zal hebben geboekt. Voor de nabije toekomst zijn de perspec tieven voor vrije tankertonnage ongunstig. Tegenover een groei van het draagvermo gen van de wereldtank vloot tussen 1954 en 1956 met ongeveer 8 percent per jaar, be droeg dit percentage voor 1957 12,7. Als het huidige nieuwbouwprogramma gereali seerd wordt, zal ook in de eerstvolgende jaren de vloot in dit tempo toenemen, zo dat, indien de in de laatste jaren gebrui kelijke gemiddelde jaarlijkse stijging van de olieconsumptie met ongeveer 7Vs percent in de nabije toekomst niet belang rijk groter wordt, de wereldtankvloot een tonnageoverschot zal blijven vertonen. B. en W. van Beverwijk geven de ge meenteraad in overweging een krediet van 8.100.- beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van de elektrische verlich ting van de Kanaalweg tot voorbij het kruispunt met de Kagerweg. Het ontbreken van verlichting op deze weg, waar het verkeer uit de Wijkermeer- polder met het snelverkeer uit Zaandam samenkomt, kan tot zeer gevaarlijke si tuaties aanleiding geven. Ter tegemoet koming aan een reeds lang bestaande wens van de polderbewoners kan hierbij aansluitend ook de verlichting langs de Kagerweg worden verbeterd. Voorts dienen de 4 gaslantaarns nabij de aanlegplaats voor woonschepen aan het einde van de Wijkermeerweg te worden vervangen door elektrische verlichting. Deze lantaarns zijn van het oudste type dat déze gemeente bezit en revisie is ge zien de hoge kosten niet meer verant woord. Als deze verlichtingswerken zullen zijn uitgevoerd zal ten oosten van de spoor lijn Beverwijk-Uitgeest geen gasverlich ting meer voorkomen. Om het toch mogelijk te maken, dat de Nederlandse kustvaarder „Borculo" een lading exportzout voor de Scandinavische landen kon innemen, heeft het overslag bedrijf De IJbunker van de Koninklijke Nederlandse Zoutindustrie te IJmuiden gisteren toestemming gekregen om het zout binnen de sluizen in de Velserkom over te slaan uit de binnenschepen in de „Borculo". De „Borculo", die ongeveer negenhon derd ton meet, werd namelijk door de havendienst van het Staatsvissershaven- bedrijf niet toegelaten in de Haringhaven, daar de mogelijkheden om te draaien daar voor een dergelijk schip te klein zijn. De kans op vastlopen zou groot zijn bij de ingang tot de Haring- en de Vissershaven. Overleg leidde ertoe, dat de „Borculo" ligplaats kreeg bij de maerstoelen ten oos ten van de Noordersluis in de Velserkom. De binnenschepen, die het zout uit de mijnen in oost-Nederland aanvoerden, werden naar deze plek gedirigeerd en in de loop van gistermorgen kon d overslag beginnen, toen ook een kraan ter plaatse was gekomen. ADVERTENTIE een pracht sortering dameshorloges - fantasieringen armbanden enz. P. DE GROOT, Juwelier - Horloger Kennemerlaan 30 - Tel. 4127 - IJmuiden De inzet van de nieuwe competitie voor de honkbalvereniging „Rooswijk" heeft vorige week verrassende resultaten opge leverd. Het tweede dames-softball-negental van „Rooswijk" behaalde de overwinning op SC Haarlem 2 met 7-6 en de heren van Rooswijk I hielden met 11-6 de- sterke RCH-ploeg in de eerste wedstrijd op flinke afstand. De komende dagen beloven spannende wedstrijden te brengen, omdat nu de com petitie volledig op toeren gaat komen. Voor vanavond zijn twee dameswedstrij den vastgesteld. De dames van Rooswijk I bezoeken VVGA in Amsterdam en Roos wijk 2 ontvangt HHC 3 op „Watervliet". Voor dames I v/ordt de eerste wedstrijd meteen een krachtproef, waarvoor echter wel vertrouwen in Rooswijk-kringen is nu dit team vorige week als tweede in het grote toernooi op „Watervliet" eindigde. De Rooswijk-dames gaan echter met zelfvertrouwen de strijd tegen HHC 3 tegemoet. De tweede competitiewedstrijd brengt de Rooswijk I-heren naar De Spar taan in Amsterdam, waar zij op zware tegenstand zullen stuiten, doch vertrouwen kunnen putten uit de overwinning van vorige week. Zondagmorgen spelen de heren van Rooswijk 2 tegen EDO 3 op eigen terrein en Rooswijk 3 tegen HCK 5 uit. De opstellingen zijn: Dames Rooswijk I: werpster W. van Maanen; vangster M. de Vries; le honk W. v. d. Kuil; 2e honk D. Marckelbach; 3e honk J. Wedemeyer; korte stop R. Ver- waayen; l.velder G. Roos, midvelder L. Blom; r.velder N.N. Heren Rooswijk I: werper C. Honig; vanger K. Heinen; le honk G. Plooy; 2e honk F. Kooimans; 3e honk K. Klesser; korte stop F. André; l.velder J. Heemskerk; midvelder K. Schik; r.velder C. Klesser. Bij een schoonheidswedstrijd in Para maribo is mej. Gertie Gummels ver kozen tot „Miss Suriname 1958". Zij gaat in juli naar Long Beach in Cali- jornië, waar „Miss Universe 1958" zal worden gekozen. De drie samenwerkende werknemers bonden voor kantoorpersoneel de ka tholieke HKW, de algemene bond „Mer- curius" en de Christelijke Beambten- bond zfjn woensdagavond in café- restaurant „De Nachtegaal" in Lisse bij eengekomen voor een voorlichtende bij eenkomst over de stand van zaken met betrekking tot een collectieve arbeids overeenkomst voor het administratief en handelspersoneel in het bloembollcnbe- drjjf. Op deze bijeenkomst werd het een en ander verteld over het overleg met de werkgeversorganisaties. Na een inleidend woord van de heer Hol gaf de heer Steinmetz een uiteenzet ting over het principe van de collectieve arbeidsovereenkomst een contract op vrijwillige basis tussen gelijkberechtigde partijen. Hij somde een aantal punten op, die in dergelijke overeenkomst dienen te worden vastgelegd. Naar het oordeel van de heer Steinmetz is een vrijwillige overeenkomst wense lijker dan een van bovenaf op te leggen verordening, waarin de arbeidsvoorwaar den worden vastgelegd. Als een Hoofdbe drijfschap voor de Groothandel wordt in gesteld is het mogelijk de arbeidsvoor waarden in een verordening te omschrij ven. Deze proqedifre wordt niet juist ge acht, omdat dan de basis van vrijwillig heid ontbreekt. De werknemersbonden hebben overleg gepleegd met de drie werkgeversorgani saties; de Hollandse Maatschappij van Landbouw, afdeling bloembollen, de Ka tholieke Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf, en de Christelijke Boeren- en Tuindersbond. Alleen de K.V.O.B. heeft zich onmiddellijk in prin cipe voor het totstandkomen van een col lectieve arbeidsovereenkomst verklaard. De Hollandse Maatschappij van Land bouw meende niet veel belangstelling hiervoor bij de werkgevers te hebben be speurd. Van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond werd geen definitief ant woord ontvangen. Naar het oordeel van de heer Steinmetz is de positie van het kantoorpersoneel in het bloembollenbedrijf niet aangepast aan deze tijd. „Men wordt verzorgd in een patriarchale gemeenschap." Het is overi gens niet de bedoeling ineens een vol ledige arbeidsovereenkomst in te voeren. Men wil de weg der geleidelijkheid be wandelen en beginnen met een mantel- C.A.O. Bij de discussies wees de heer W. van Dam op de beschamende toestanden in de jaren 1931 tot 1939. Toen was het moge lijk, dat het kantoorpersoneel midden in de maand vernam, aan het eind van die maand te- moéten vertrekken of genoegen te moeten nemen met een loonsverlaging van dertig percént. Spreker kantte zich tegen een regeling van de arbeidstijden, omdat juist het kantoorpersoneel zich tij dens de seizoendrukte geheel geeft en blijft werken, zo lang dit nodig is. De heer Van Dam had weinig bewonde ring voor het standpunt van de Hollandse Enkeltal op onderwijs voordracht Ten gevolge van de overplaatsing van mejuffrouw J. E. Andoetoe als onderwij zeres van de o.l. WilhelminaschooJ naar de o.l. Noorderschool moet worden voorzien in de vakature van onderwijzeres aan eerstgenoemde school. Gezien het advies van het hoofd der school, en na overleg met de Inspecteur van het lager onderwijs, stellen B. en W. de raad voor als zodanig te benoemen me juffrouw P. A. Driessen, onderwijzeres te Oostvoorne. Na herhaalde oproepingen is het niet mo gelijk een voordracht aan te bieden, wel ke meer dan één geschikte sollicitante ver meldt. ADVERTENTIE Scntarslfia ér» Super-Latex matrassen V A L IS R Lange Nieuwstraat/Marktplein IJmuiden Telefoon 5205 Aan de hand van de binnengekomen meldingen van de verschillende vereni gingen werd door het Agendabureau der Velser Gemeenschap de volgende agenda samengesteld. 12 t/m 17 mei Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, IJmuiden-O., geopend: maan dag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur, Wijkerstraatweg 77, Velsen-N.; dinsdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag van 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 12 mei Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, toneelvoorstelling door het Rotterdams Toneel in het Rex Theater te IJmuiden- Oost. Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Sant poort, causerie met lichtbeelden daar mevrouw N. Vos-Brand in „Spaarn- berg", Wüstelaan te Santpoort. 16 mei Fotokring Velsen, 20 uur, bijeenkomst in het Cultureel Gebouw te IJmuiden. 17 mei Toneelver. „De Hooger Geest Ghesellen", 20 uur, Herv. Jeugdgebouw IJmuiden-O., uitvoering. „Excelsior-Scheywijck" verloor van SVV In de cadre klasse van de afdeling Haar lem speelde de Beverwijkse biljartcombi natie „Excelsior-Scheywijck" een wed strijd tegen SVV uit Haarlem, welke in een 2-4 overwinning voor laatstgenoemde ver eniging eindigde. Maandag, 12 mei spelen de Beverwijkers een uitwedstrijd tegen „Groenendaal." „Het beginsel van de praktijk en de praktijk van het beginsel" Voor de leden van A.R.J.O.S. „Willem van Oranje" zal de heer J. J. Overbeek vrijdagavond in de P. Vermeulenschool te IJmuiden een inleiding houden over „Het beginsel van de praktijk en de praktijk van het beginsel". Inleiding over microben bij „Velsen" Tijdens de vergadering van de aquarium vereniging „Velsen" op vrijdag 9 mei, die gehouden wordt in het Cultureel Centrum te IJmuiden, zal de heer Willemsen een inleiding met projectie houden over micro ben. Maatschappij van Landbouw, die beweert geen belangstelling voor een collectieve arbeidsovereenkomst te kunnen waar nemen. Reeds om de uitzonderlijke plichts getrouwheid van het administratieve per soneel zou deze organisatie met het in voeren van een C.A.O. in principe moeten instemmen. Als de werkgevers weigerachtig blijven, zullen de werknemersorganisaties trach ten hun doel te bereiken via overleg in de Stichting van de Arbeid. Men acht het zaak te bewerkstelligen, dat een C.A.O. thans tot stand komt. Want als de econo mische teruggang zich voortzet, is het te laat om een bevredigende overeenkomst te sluiten. Tenslotte waren de aanwezigen het eens met de conclusie, dat het ad ministratief personeel in het bloembollen bedrijf een collectieve arbeidsovereen komst wenst. Prijzen van donderdag Heilbot 3.00-2.00, gr. tong 3.40—3.20, grm. tong 3.40—3.20, kim. tong 3.00—2.90, kl. tong I 2.60-2.50. kl. tong II 2.25—2.00, tarbot I 2.50—2.10 per kg. Tarbot II 134, tongschar 77, kl.m schol 43, kl. schol I 37, kl. schol II 45—8, schar 18—8, bot 10—8, v. haring 14—13, makreel 15—11.20, gr. schelvis 4831, grm. schelvis 49—43, kim. schelvis 48-40, kl. schelvis I 48—39, kl. schelvis II 32—19, wijting 26 8, gr. gul 3425, mid. gul 2520, kl. gul 1715, kl. haai 30, kl. wolf 47—42, poontjes 16—11, kl. koolvis wit 2625 per 50 kg. Gr. kabeljauw 190—70, gr. koolvis zw. 57-51, gr. koolvis wit 70—62, gr. leng 67—54, gr. wol! 98 77 per 125 kg. Aanvoer van donderdag 208 kisten tong en tarbot, 5 k. heilbot, 2 k. tong schar en schartong, 520 k. schol, 60 k. schar, 15 k. bot, 31 k. haring, 1359 k. makreel, 340 k. schelvis, 595 k. wijting, 370 k. kabeljauw en gul, 20 k. leng, 5 k. haai, 35 k. wolf, 40 k. poon, 60 k. koolvis en 25 k. diversen. Totaal 3690 kisten vis. 1 Aanvoer op Urk Door 50 vaartuigen werd woensdag aan de vis- afslag op Urk aangevoerd: 4983 pond aal en pa ling, 55 199 pond per vaartuig, prijs 1.02—f 1.14 per pond en 695 bakken nest 2.51 per bak van 75 pond. Het kampioenselftal van IJmond (da mes) speelt zondag zijn .laatste wedstrijd tegen de TYBB-dames in Haarlem. De IJmondsen zullen er naar streven ook deze strijd als overwinnaressen te eindi gen, waardoor dan tevens naast het be- halde kampioenschap ook het ongeslagen record gehandhaafd zal blijven. De heren van IJmond 2 ontvangen To- negido uit De Haukes (Wieringen), met welke ploeg zij nog een appeltje hebben te schillen. In Zandvoort zullen de IJmond-dames- junioren wel aan het kortste eind trekken tegen Zandvoortmeeuwen. De opstellingen zijn: Dames IJmond 1: M. de Vries; T. Groot en B. Dekker; R. Wijers, R. Uitentuis en W. Bosma; G. Slatman, D. Markelbach, W. v. d. Kuil, H. Venus en E. Bos. Heren IJmond 2: L. Tjepkema; W. Rei- mer en A. Bos; W. Siebers, C. Klesser en J. v. Putten; L. Hagenaar, C. Hoek, K. Sauer, D. Hartendorp en C. de Vries. Het aspirantenprogramma vermeldt: Meisjes: IJmond 3Full Speed 2; IJmond 2De Blinkert 2; IJmond 1De Blinkert 1; IJmond 4Concordia 1; Jongens: IJ mond 1De Blinkert 2. Om de nationale titel Zondagmiddag worden in het Kennemer Theater in Beverwijk de nationale turn- kampioenschappen voor heren gehouden, uitgaande van de Nederlandse Katholieke Gymnastiekbond. Turners uit de Bisdom men Haarlem, Rotterdam, Den Bosch, Roermond, Utrecht en Groningen zullen elkaar in Beverwijk ontmoeten. Tot de deelnemers behoort ondermeer de Neder landse kampioen Th. Bos uit Volendam. Zaterdagmiddag worden de keurturners en officials op het stadhuis ontvangen. De organisatie is in handen van de r.-k. gym nastiekvereniging S.S.S. De rennersclub „Kennemerland" houdt donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) in het sportpark Adrichem de ronde van Be verwijk. De nieuwelingen rijden vijftig km en beginnen om 13 uur. De start van de amateurs is om 14.30 uur. Zij hebben een afstand van honderd km af te leggen. Naast de plaatselijke favorieten verschijnen een aantal landelijk bekende renners aan de start. Opstelling Wijk aan Zee In de thuiswedstrijd tegen Alkmaarse Boys komen de badplaatsbewoners als volgt in het veld uit: Doel: De Blok; ach ter: Aardenburg en J. Schellevis; midden: Dirks, A. Snijders en Burger; voor: De Boer, Bol, Durge, Scholten en G. de Winter. Hans Hass, de beroemde diepzeeduiker en vervaardiger van documentaire films, bevond zich met zijn expeditie bij de Maladieven-eilanden in de In dische Oceaan, waar opnamen werden gemaakt voor een documentaire on derwater-film, toen hij bericht uit We nen kreeg dat hij vader was geworden van een gezonde dochter. Hass kon zijn werk niet een-twee-drie onderbreken om naar vrouw en dochter te vliegen: dit zou een ietwat te dure onderbre king worden. Maar de dag kwam, dat de expeditie hem kon missen en Hass spoedde zich huiswaarts zo snel als maar mogelijk was. Op het laatste mo ment bedacht hij iets origineels: een lege gin-fles vulde hij met water van de Indische Oceaan, om er Meta, zijn dochtertje mee te doen dopen. Op bij gaande foto ziet men het gezin Hass met de gin-fles, waarin oceaanwater van bij de Maladieven. Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: Herenhorloge met schakelarmband, boodschappen kinder tasje, herdershond met rode halsband, bruine kinderportemonnaie, witte gym schoen, twee speelgoedemmertjes, wiel dop van Fiat, paar zwarte dameshand schoenen, enig geld in stukje papier ge rold, autoped op luchtbanden, boodschap pentas met ritssluiting inhoudende een paar gymschoenen en sportbroekje, pa rapluhoes, 2 portemonnaies, een kinder- bril. „Sans-Atout" hield een Howellwedstrijd De bridgeclub „Sans-Atout" heeft een Howell wedstrijd gehouden, waarvan de uitslag als volgt was: 1. gebr. De Boer 47%; 2. KleyneC. Hooge- boom 44%; 3. K. v. ZonB. Groot 39%; 4. J. GrootR. Hoen 39; 5. Hamersv. Zutphen 38%; 6. mevr. Tabak—H. Oosterveen 33; 7. dames Ta bak—Belterman 29%; 8. heer en mevr. Vollaerts 28; 9. Tand—v. Duuren 24%. De duplicate wedstrijden hadden het volgende resultaat: LuttikTh. Hoogeboom met BosVan Groningen winnen van Worst Sr. en Jr. en Krab G. Tabak met 59 14; Breeuwer Sr. en Jr. met B. Hoogeboom—Van Groningen Sr. winnen van StalsDe la Leyne en dames ReynersKlein met 28—14. Op donderdag kwamen in IJmuiden binnen; Pygmalion van Rotterdam, Nore van Antwerpen, Frieda Blokzijl van Londen, Molenkerk, van Ant werpen, Wexford van Boston, Libertad van Lon den, Hirondelle van Londen, Mount Blair van Dover, Borculo van Calais, Petra van Londen, Hinde van Londen, Rijnstroom van Londen, Wes terdok van Londen, Sandenburgh van Stockholm, Zaanstroom van Huil, Senator van Bremen, Kawi van Rostock, Delfzijl van Londen, Roelf van Gdy nia, Upbergen van Goole, Celebes van Indonesië, Gerson van Rotterdam, Richard Kaselowsky van Karipito. Vertrokken zijn: Advent naar Malmö, Gaaster- land naar Bremen, Phidias naar Rotterdam, Al- bireo naar Rotterdam, Kory naar Hull, Gdynia naar Stettin, Prins der Nederlanden naar West- Indië, Anna Elisabeth naar Londen, Gooiland naar Bremen, Spaarneborg naar Sarpsborg, Argentan naar Duinkerken, Luno naar Hamburg, Juno naar Rotterdam, Mount Blair naar Guernsey, Ghana- kust, naar Bordeaux, Flevo naar Oporto, Markelo naar Geffle, Ameintas naar Rotterdam, Sanden- burg naar Rotterdam, Vechtstroom naar Man chester, Antha naar Kopenhagen, Eemstroom ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 15