WATER EN WIJSHEID Gif er over STERN TE WATER zegt NEDERLAND Wedstrijden in de vierde klasse D zijn nog van zeer groot belang No. 4 Fa. DE VILDER V oorlichtingsavond Wie LINOLEUM zegt, VOETBAL IN KENNEMERLAND Indola „Super Comfort" Kapsalon HAGEDOORN Quo Vadis Bernadine Jaarvergadering Dierenbe scherming met luchtig en vrolijk slot Getuige a charge Gevangenen der Apachen electriciteits-opdrachten Bandrecorders „Olympia" gaf een openbare les De medische verzorging tijdens het weekeinde Sluisweg voor alle verkeer? Veertig opzienjaren Een spel met een symbool Pontjestijnen KPM-schepen te koop ZATERDAG 10 MEI 1958 D (Thalia). Tot en met woensdag draait hier „Quo Vadis", een Amerikaanse kleu- renproduktie, die zich in het keizerlijke Rome onder Nero afspeelt. De legeraan voerder Marcus Vinicius wordt verliefd op het christenmeisje Lygia en komt in aanraking met de apostel Paulus, zonder echter zelf het christelijke geloof te gaan aanhangen. Als Lygia haar geloof niet wil opgeven verlaat Marcus Rome, dat juist op die tijd op gezag van Nero in brand wordt gestoken. Na allerlei omzwervingen belanden zowel Marcus als Lygia later in het circus Maximus, waar de christenen voor de leeuwen worden geworpen. In de gevangenis ontmoeten beiden Petrus, die hen in het huwelijk verbindt. Een om vangrijk filmwerk, geïnspireerd op de be kende roman van H. Sienkiewicz, met uit gebreide showelementen als bijvoorbeeld het brandende Rome en de strijd tegen de leeuwen. Zondagmiddag speelt Gary Cooper in „De stad der verschrikking" de rol van kolonel Hollister, die in zijn eentje de strijd aanbindt tegen de gebroeders Mar- low, die de Texaanse stad Dallas terrori seren. Hollister vervangt een vriend als sheriff en weet de misdadigers na een spannende strijd te overmeesteren. Inmid dels is hij verliefd geworden op de ver loofde van zijn vriend. Deze laatste trekt zich, als hij dit merkt, grootmoedig terug. Een wild westfilm met moedige en nobele karakters tegenover uiterst ongunstige misdadigers. Op Hemelvaartsdag komt Heinz Rüh- mann om 3, 7 en 9.15 uur de bekende schertspiloot Quax nog eens uitbeelden in „Piloot Quax in Afrika". Hij is instructeur aan een vliegschool, waarvan ook enige meisjes leerlingen zijn. Een wedstrijd- vlucht met enige van hen voert het gezel schap over Afrika, waar geland moet worden wegens een motorstoring. Na aller lei wilde avonturen volgt een „happy ending". (Luxortheater). Tot en met maan dag is de film „Bernadine" te zien, die het verhaal van een Amerikaanse scholier behandelt, die geen meisje heeft, maar er dolgraag een zou willen hebben. Hij heeft zich een droommeisje Bernadine gescha pen, maar als hij later in contact komt met een meisje van vlees en bloed, blijkt het dat zij nog mooier is dan Bernadine. Het gaat door al deze bezigheden echter niet goed met zijn huiswerk en op bevel ADVERTENTIE cCiaagtU een &ti£ HET OOG (3) Op de binnenzijde nu van de oogrok is het netvlies uitgespreid, dat een licht gevoelige laag is, waar de lichtindruk- ken opgevangen worden. Tussen de sclera en het netvlies is het vaatvlies, waarin zich de grotere en kleinere bloedvaten bevinden, welke het bloed af- en aanvoeren, dat voor instand houding van het oog nodig is. Het net vlies is verdeeld in zeer veel kleine celletjes. Valt er op één dezer celletjes licht, dan wordt daarvan door middel van een zenuw bericht gezonden naar de hersenen: Men ziet dan licht. Be staat het beeld uit meerdere van die celletjes, dan ziet men ook dat het groter is. Het beste onderscheidings vermogen wordt verkregen midden in de „gele vlek", genoemd naar de iet wat gele kleuring; hierin bevindt zich een groefje, de fovea centralis ge naamd. Dan is er nog een plaats op het netvlies, waar geen lichtgevoelige celletjes aanwezig zijn, de z.g.n. „blinde vlek". Deze bevindt zich daar, waar de bundel zenuwen en bloed vaten, die de verbinding van het oog met de hersenen onderhouden en het oog van het nodige voedsel voorzien, binnen de sclera komen. Ga met het recept van uw oogarts naar Mr.Opticiei GOUDA ZWIJNDRECHT K. Tiendeweg 12 Passage 8 I1MUIDEN Kennemerlaan 92 De financiële basis van de afdeling Vel- sen-Beverwijk der Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren is er niet op achteruitgegaan in het afgelopen jaar, maar het ledental is toch met zijn ruim 1100 toch nog altijd te gering om van een gezonde vereniging te kunnen spreken. Dit was de ondertoon van de jaarbij eenkomst, die de organisatie gisteravond in de theeschenkerij Velserbeek nu eens voor een aanzienlijk getal leden hield. De jaarstukken spraken op dat punt duidelijke taal: over de hele IJmond genomen is het percentage aansloten dierenbeschermers te gering om een exploitatie van het Ker- bert-asiel in IJmuiden en de plannen voor een tweede asiel in Beverwijk goed moge lijk te maken. Voorzitter W. Boerlage moest dan ook de vergadering beginnen met een dringend beroep op de leden, om hier door zelfwerkzaamheid verandering in te brengen. De exploitatierekeningen van asiel en vereniging zijn met de begrotingen voor het jaar 1958 in welverzorgde omvang voorgedragen door de, administrateur der vereniging, de heer Hagedoorn en tijdens de bestuursverkiezingen werden mevrouw Deelman en de heer Folkertsma herkozen, terwijl mevrouw Roskam aan het bestuur werd toegevoegd, dat door het bedanken van de heer Van Schreeven niet meer vol tallig was. Nadat ook de heer P. Kruiswijk het woord had gehad en als asielhouder enige treffende staaltjes uit de dagelijkse gang van zaken in en om het dierentehuis had verteld, is de avond voortgezet met een luchtig programma, dat uitnemend ge bracht is door het Kennemer Kwartet met een charmant zangeresje en het duo „The Shelley's", wier vocale kwaliteiten door de leden eveneens op hoge prijs werden gesteld. van zijn moeder zal hij poot-aan moeten spelen om het examen te halen. Zijn vriend heeft een broer, die in het leger is en raadt de verliefde jongeman aan diens meisje zolang onder de hoede van die broer te laten, totdat hij zelf voor zijn examen zal zijn geslaagd. Deze oplossing valt echter verkeerd uit, als blijkt, dat de kranige militair zelf verliefd op het meisje wordt en zich met haar verlooft. De te leurgestelde scholier neemt dan ten einde raad ook zelf maar dienst in het leger. Van dinsdag tot en met woensdag wordt „Duel op de Atlantic" vertoond, waarin de commandant van een geallieerde tor pedojager de strijd aanbindt met een Duitse onderzeeboot. De strijd neemt een bijna persoonlijk karakter aan en de com mandanten willen niets liever dan eikaars schip vernietigen. Op het eind van de film lukt dit beiden merkwaardigerwijs en dan zien de twee elkaar vijandige comman danten elkaar in levende lijve. Op Hemelvaartsdag wordt in het mid dagprogramma de film „Vlaskop Smiley" gedraaid. (Kennemer theater). In de avond voorstellingen draait „Getuige a charge", de film, die wij in ons blad van 28 maart uitvoerig hebben besproken en waarin Charles Laughton een glansrol speelt. Re gisseur is Billy Wilder en het verhaal is gemaakt naar de bekende gelijknamige roman van Agatha Christie. In de middag voorstelling op zondag wordt „De rode speer" vertoond. (W. B. theater). Vanavond wordt de film „Gevangenen van de Apachen" ver toond. Het is het verhaal van een blanke vrouw, die met het Apachenopperhoofd Nanchez getrouwd is, maar door een sergeant van het Amerikaanse leger naar haar geboorteplaats wordt teruggebracht. Daar blijkt, dat niemand haar meer wil kennen: slechts de sergeant, die haar bij de indianen heeft weggehaald, blijft haar trouw. De complicaties beginnen pas goed als het indianenopperhoofd zijn zoon terugeist. Gelukkig loopt alles tenslotte goed af. Een indianenfilm naar het klas sieke voorbeeld. Zondag en maandag wordt een griezel film „De slaap des doods" vertoond en zondagmiddag draait „Barbarossa, de zee schuimer". Bridgeclub „De Jump" speelde in de zomercompetitie De parenwedstrijden van de IJmuidense bridgeclub „De Jump" leverden (in per- tages) de volgende resultaten op: NZ: 1. dms. WestraHannema 60.63; 2. BakkumSchadé 60.63; 3. Dry ver Veldman 51.88; 4. Echtp. Stam 48.14; 5. dms. OuwerkerkVlotman 40.6. Nieuwkoop v. d. Gaag 38.75. OW: 1. dms. HamersSchol 57.81; 2. Dubbeldter Horst 55.21; 3. dms. Vrees wijkZeegers 54.69; 4. Echtp. Broeren 51.04; 5. dms. LamanKoningstein 31.25. Viertallen: Team I w,int met 4423 van Team II; Team III verliest met 3340 van Team IV; Team V speelt met 4346 gelijk tegen Team VI; Team VII wint 4227 van Team VIII. ADVERTENTIE Uw kostuum binnen 1 dag gereed zonder prijsverhoging OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Twee geleerden van de Amerikaanse marine hebben een poging gedaan in een open gondel onder aan een grote ballon astronomische waarnemingen te doen op twaalf kilometer hoogte in de onderste lagen van de stratosfeer. Deze foto werd bij de opstijging gemaakt. Het tweetal is behouden gedaald in de staat Ohio. Over hun ervaringen kunt u meer lezen in het Wereldnieuws. ADVERTENTIE Voor al uw Erkend PEN-installateur Velserduinweg 175 Telefoon 4402 met versterker, geheel compleet f 848. Demonstratie vrijblijvend. De maand april is voor de jongste gym nasten van „Olympia" een drukke tijd ge weest. Niet minder dan tien klassen meis jes en jongens hebben hun kunnen aan hun ouders tijdens een openbare les mogen tonen. Het was voor vele ouders een ge noegen hun kinderen in een gewone gym nastiekles bezig te zien, daar het aantrek kelijke van zo een ouderavond ligt in het feit, dat de ouders nu eens niet die oefe ningen te zien krijgen welke speciaal voor een demonstratie ingestudeerd zijn, doch dat men tijdens de verrichtingen in deze les correcties door de leiding ziet aan brengen. Niettemin hebben de kinderen met zoveel ogen op zich gericht, met geest drift gewerkt, tot genoegen van de leiding. IJMUIDEN Dokters: Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de artsen: P. C. de Weerdt, Stationsweg K 5, tel. 4614 en mevrouw Van Rij Flury, Grahamstraat 202, tel. 7500. Voor hemel vaartsdag raadplege men eveneens me vrouw Van Rij Flury er» dokter P. A. J. de Weerdt jr., Oosterduinweg 8, tel. 6158. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229 en donderdag apotheek Kuyl- man, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: K. K. Visser, Zee straat 96, tel. 3450 Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: A. Verbrug, ten huize van W. J. Rooyaards, dr. Schuits straat 12, tel. 3636 b.g.g. 3905. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. P. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513-215. Bovendien neemt dr. Tuin man waar voor de patiënten van dr. Kloppert. SANTPOORT Dokters: In spoedgevallen is de arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken: Elswout Apotheek, Bloe- mendaalseweg 341, tel. K 2500-16760 en Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, tel. K 2560-8249. Dit geldt ook voor hemelvaartsdag. VELSEN Wijkverpleging: Voor IJmuiden-Oost, Driehuis en Santpoort zuster Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398; voor IJmui- den-Oost en IJmuiden zuster Kuiper, J. P. Coenstraat 145 en zuster Nap, Rem- brandtlaan 5, tel. 6195 voor IJmuiden- Oost, Velsen-Noord en Velsen-Dorp. Donderdag voor Velsen-Noord, Velsen en IJmuiden-Oost zuster Spiers, Geelvinck- straat 27, tel. K 2510-3936; voor IJmui den en IJmuiden-Oost zuster Man, Ka naal 240, tel. 4383 en voor Santpoort, Driehuis en IJmuiden-Oost zuster Lam- merts, Brederoodseweg 90. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dr. H. Y. v. Nie- velt, Burg. Lommenstraat 10, tel. 2354. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: Zuster Boots, Koningin Julianastraat 14, tel. 2544 Verloskundige: Mevrouw Scholten- Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6, tel. 2500 is dagelijks en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. ADVERTENTIE Machinehandel „IJmond" organiseert op maandag 12 mei a.s. een interessante demon stratiedag met breimachines. U kunt dan zien werken met verschillende typen en merken, van het eenvoudigste handapparaat tot ingewikkelder industriemachines. (Lever baar zijn machines van ƒ320.tot ƒ10.000. Deze avond is niet alleen interessant voor diegenen die nog nooit machinaal gebreid hebben, maar ook voor hen, die reeds een machine bezitten, daar u in de gelegenheid bent (aan deskundigen op het terrein van machines en wol) uw vragen en problemen voor te leggen. Een bijzondere gelegenheid is het voor hen die willen breien met com merciële bedoelingen. De toegang is vrij en iedereen is welkom in de zaal van Café „De Griffioen", Tromp straat (hoek Frans Naereboutstraat) van 2 uur tot 11 uur n.m. Als speciale attractie geven wij op de kleinste geheel complete machine 50.wol (naar keuze) cadeau. ADVERTENTIE U kiest bij ons aan de volle rol uit de complete collectie. Enwij hebben de goede vakmensen om uw keus op de juiste manier te leggen. Meubelen Woninginrichting Specialist in Linoleum Marktplein 29 Kennemer Lantaarn De warmte naakt en het waterverbruik zal dientengevolge de komende maanden gelijk met het kwik stijgen. Zullen we hopen. Maar het PWN, dat met zoveel pijn en moeite het schaarse vocht uit het Kennemer duin wringt en zelfs pijpen uit de Lek nodig heeft om niet uit te drogen, ziet deze zomer toch wel met enige bezorgdheid tegemoet en heeft derhalve een fraai foldertje doen uitreiken, waarin gewaarschuwd wordt tegen waterverspilling. Tuinbesproeiing bijvoorbeeld is alleen toegestaan als de sproeier een „tuinabonnement" heeft afgesloten. En het koelen van dranken onder een stro mende kraan? Foei, zegt het PWN, doe dit nimmer, want daarvoor soppen wij niet nat genoeg. In een vochtige doek op de tocht gaat het net zo goed. Ik vind het een wijs fol dertje en de raadgevingen, die erin vervat werden, zijn mu tatis mutandis van toepassing op ons Velsen, dat weliswaar zijn eigen waterwinning bezit, maar met dezelfde problemen worstelt. Het foldertje van het PWN is in feite zó bruikbaar in ons Velsen. Trekt u het zich maar vast aan. Van de zijde ener mijne trouwste aanhangers bereikt mij de vraag, waarom ze het zware verkeer nou niet over de Sluisweg naar IJmuiden leiden, om de IJmuidense binnenstad een weinig te ontlasten. Auto's voor de vissershaven en voor de kalkzandsteenfabriek kun nen we op de Lange Nieuw straat missen als dentose, zegt hij terecht en de Sluis weg is nu toch open, sinds de brug geen obstakel meer vormt. Ik heb dit even onder zocht en mij is gebleken, dat Rijkswaterstaat er wel oren naar heeft, al is men een weinig benauwd voor het zware verkeer langs het Ka naal, omdat de weg mis schien wel eens een paar ongewenste optaters zou kunnen krijgen van de twintig tonners. Maar er wordt aan gewerkt. En als u, waarde lezer met andere probleempjes op verkeersge bied zit, dan is het adres van de Velsense afdeling voor Veilig Verkeer: De heer Van der Jagt, p.a. Hoofdbureau van Politie Velsen. Het jacht opzien is een vak, waarvoor ik sinds mijn pril ste jeugd een diepe eerbied koester. Vroeger heette het koddebeieren, maar het ge volg was precies hetzelfde: namelijk, dat mijn com- panen en ik met forse hand bijkans elke zaterdagmid dag uit het verboden duin werden gezet. Vandaar, dat ik met zo veel vreugde het komende jubileum van de heer C. Schoen, hoofdjachtop zichter in het Castricumse, annonceer. Want meneer Schoen is niet alleen bars en gestreng als dat tegenover kleine jongetjes en vanda listische grote mensen nodig is, maar hij blijft altoos heer in het duinverkeer en men mag hem dan ook graag in Castricum. waar hij het PWN-ressort. met ijver en overgave dient, na eerst 27 lange jaren de heer Smit van Gelder in diens domeinen terzijde te hebben gestaan. Op 23 mei is hij het veertig jaar. Mijn bedeesde compli menten! Al meermalen heb ik u ver. haald over de activiteiten van de Oecumenische Jeugdraad in Velsen, een bundelng jon gelui, die niet voor een klein tje vervaard zijn en enige ke ren opvallende dingen heb ben verricht. Er komt bin nenkort weer iets „opval lends" uit de bus, want men heeft een onder litteratoren beroemd spel in studie geno men, dat door W. A. P. Smit geschreven werd en als „Ma- scheroen 1941" te boek staat. Het is een typisch Pinkster spel en aan de opvoering werken jongeren uit alle kerkgenootschappen, die Vel sen telt, mee. Drie keer draait dit „Ma- scheroen" drie keren, die naar ik hoop nog niet ge noeg zullen zijn om allen, die ermee kennis willen maken of die hun kennismaking wil len verfrissen, te bergen. De première gaat maandag 19 mei, de week voor het Pinksterfeest dus, in Bever wijk; de tweede voorstelling zal in Santpoort worden ge geven en de trits wordt ge completeerd in IJmuiden op vrijdag 23 mei. Er is bijzonder serieus ge repeteerd en ik heb de beste verwachtingen van dit veel betekende werk van Smit, dat als voorbeeld van moderne toneel] ittera tuur-met-een- tendens iedereen wat te zeg- Het wordt een wilde boel op de Velser pont naar het zich laat aanzien, want daar vallen maar liefst twee fees telijke appels tegelijk uit de boom van Rijkswaterstaat, die altoos zo aardig feest weet te vieren voor zijn ge trouwe werkers. Gisteren was het de chef van de ma- chinedienst, F. Servaas, die in het zilver stak, woensdag wordt het gezagvoerder G. van den Brink, die evenzeer de kwart eeuw vol gaat maken. Servaas, Heldenaar van geboorte, heeft een „vissers verleden", dat hij al op zijn achttiende aanving; het liep uit in een poosje grote vaart en elf jaar is hij chef van de machinedienst der Rijks- pontveren. En schipper Van den Brink ach ik hoef hem ulieden haast niet meer voor te stellen, want deze plezierige baas over het schip dat nooit mist en dat ook nimmer voor de Raad van de Scheepvaart is ge weest, is maar al te goed be kend. Beiden proficiat. En vriendelijk gemeend in gezondheid het heen en weer. gen heeft en dat dus waard is velen te beroeren. Bovendien het is een kans in deze IJmond eens iets anders dan anders te zien en te horen. Jaren geleden heb ik het een weinig met Plantsoe nen aan de stok gehad over het uitroeien van onkruid langs het arcadisch Van Lenneplaantje, waar in de volzomer zulke weelderige struiken netels en andere wilde bloesems geurden, dat het een lust voor ieders oog was. De overheid kwam echter, peinsde diep Voor kinderbescher ming hebt gij, naar het mij lijkt, nog net een paar kopeken over in de langzamerhand weer aar dig leeglopende beurs. Van vandaag af tot 17 mei kunt ge met uw gaven te recht bij de collectrices en -tanten voor de kin derbescherming in het al gemeen, welke in die pe riode te Velsen collec teert. In het algemeen dat wil dus zeggen, dat alle rangen, standen en geloven even over boord zijn gezet en dat alle in stanties van kinderbe scherming, die ons goede land kent, de handen in een hebben geslagen voor deze inzameling. Alvast bedankt voor uw steun het grut is het dubbel en dwars waard. Bij het uitlopen der knop pen hoort sinds onheuglijke tijden het tewaterlaten der boten en wie zich thans door de vaderlandse watersport centra begeeft zal daar dan ook de meisjes en jongens zien uitlopen voor het te waterlaten van skiffs, wher ries, valken en ander ge vaar. Velsen heeft dit pret tige verschijnsel helaas nog maar op zeer bescheiden voet in eigen contreien gekend, maar sinds wij een eigen roeivereniging „De Stern" bezitten, wier leden voor niets meer staan en wier be stuurders blijk hebben ge geven het roer vast in de knuistjes te klemmen, zal het ook aan het Noordzee kanaal steeds vrolijker toe gaan met kwinkelerende roeieresjes en roepende stuurmannen. En de Stern is zelfs al zo ver, dat zij morgen gaat deelnemen aan de roeiwed- strijden van de Zaanlandse Zeilvereniging, te organi seren in Zaandam. In het nummer stijlroeien in de overnaadse vier voor meisjes is een Velsense Sternploeg van de partij met Duut Al- derlieste op boeg, Corrie Ka- lies, Nel Winters en Marijke Sanders op slag en Else Al lan als stuurvrouwe. Het geheel gaat zich af spelen op zijkanaal G ten zuidoosten van Zaandam en ik denk, dat er wel heel wat Velsenaren Zaanwaarts zul len tijgen om de hunnen en de haren aan te vuren. Van middag tot vijf uur, morgen middag van tien uur 's mor gens en twee uur 's middags af. en ging alles tegen de grond halen om van de Van Lenneplaan een keurig, burgerlijk wegje te maken. Uit Driehuis bereikt mij nu een verhaal, dat men langs de Ver Loren van The- maatlaan eenzelfde politiek van opruimen-maar-jongens is begonnen onder de daar bloeiende dovennetels. Me neer Calkoen, die mij daar over bericht, vindt het maar dom, dat alle kleine schoon heden uit de natuur door een op netheid gestelde Plant soendienst zonder aanziens des bloems worden uitge roeid met behulp van giftige of bijtende stoffen en dat de dovenetels, die men wellicht voor brandnetels heeft aan gezien, op deze manier ver schrompeld werden tot bruine afvalhoopjes. Waarom leren wij onze kinderen toch eigenlijk eerbied voor de natuur, zegt meneer Calkoen, als de gemeente er maar domweg de spuit op zet en alles uitroeit, wat niet thuis hoort in de catalogus „Wat ik plant in park en plant- soen"( twee delen, met kleu renplaten, verschijnt binnen kort). „Wij vragen ons af, wie opdracht geeft tot dit vernietigingswerk", zegt hij vergramd. Tja, mijne dames en heren, dit is wel een probleem, waar een mens zo snel niet uit geraakt, want onkruid dient te worden uitgeroeid, zei mijn goede grootvader al. Maar wat is onkruid? Lampenier Het einde van de voetbalcompetitie is in zicht. Tal van clubs hebben reeds hun programma afgewerkt en wat in 3 A nog rest is voor de betrokken clubs van geen enkel belang meer. In 4 D evenwel is nóch de kampioen noch de hekkensluiter be kend, zodat de uitslag van vijf van de zes vastgestelde ontmoetingen met belangstel ling worden tegemoet gezien. In 4 D kan zondag de kampioen bekend zijn. Doordat Onze Gezellen op 28 april met nul-één van DIO verloor, zijn er nog twee kandidaten overgebleven, n.l. Uithoorn en NAS. Van deze twee hebben de Uithoorners momenteel de beste kansen, zulks in tegen stelling met enige tijd geleden, toen de positie der NAS'ers onaantastbaar leek. Thans kan alleen een misstap van Uit hoorn de Halfweggers het kampioenschap nog bezorgen en de kans daarop lijkt ons niet alleen maar denkbeeldig, want in hun laatste ontmoeting moeten de huidige lei ders het opnemen tegen Onze Gezellen, welke club op 1 december j.l. de eerste ontmoeting won met nul-twee. Wanneer dan NAS tegelijkertijd de uitwedstrijd tegen ETO zou winnen ook de eerste ontmoeting wonnen de Halfweggers dan kunnen laatstgenoemden het totaal van Uithoorn met één punt overschrijden. Hekkensluiter Geel Wit kan nog 16 pun ten behalen, zodat Bloemendaal (15 p.), WH (16 p.) en OFC (15 p.) zich nog niet geheel veilig kunnen gevoelen. Geel Wit krijgt Zaanlandia op bezoek en we geven de Haarlemmers wel een kansje. Bloemen daal, dat WH ontvangt, kan natuurlijk op zware tegenstand rekenen. We houden het op een gelijk spel. DIO zou Bloemendaal, WH en Geel Wit een dienst bewijzen door van OFC te winnen en dat kan. Kinheim en Waterloo, die beide „binnen" zijn, kun nen in een rustig partijtje uitmaken, wie het sterkst is. We verwachten een gelijk spel! In 3 A tenslotte spelen Wijk aan Zee en de Boys uit Alkmaar om des keizers baard. Het eerste treffen won Wijk aan Zee met één-vier en ook thans houden we het op een zege voor Wijk aan Zee. ADVERTENTIE Wij lijn de eersten in IJmuiden die werken met de voortreffelijke Droogkappen die directe gelaatskoeling bieden. Reggestraat 86 - Telef. 4546 Midden in de Rivierenbuurt. SINGAPORE (Reuter) Een woord voerder van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij in Singapore heeft vrijdag medegedeeld, dat de K.P.M. voorbereidin gen treft om een deel van haar vloot, die werkloos in Singapore ligt, te verkopen. Veertien passagiersschepen, twee tank schepen en twee vrachtschepen worden te koop aangeboden. Nadat de K.P.M. haar bedrijf in Indo nesië heeft gestaakt, zijn tot dusver slechts enkele schepen op nieuwe lijnen in dienst gesteld. Prinses Margaret werd bij haar terug komst uit West-Indië op Londen Air- port begroet door koningin Elizabeth en een menigte nieuwsgierigen, die een stromende regen trotseerde. Te Lon den verwacht men dat kolonel Peter Townsend, die zaterdag in de Britse hoofdstad is aangekomen, opnieuw een ontmoeting met prinses Margaret zal hebben. Volgens waarnemers voeH Townsend met rechtskundigen bespre kingen over de juridische en constitu tionele aspecten van een eventueel hu welijk. De verklaring, die na de ont moeting van prinses Margaret en kolo nel Townsend op 26 maart is uitgege ven en volgens welke er „niets veran derd" was na de mededeling van prin ses Margaret in het najaar van 1955, dat zij besloten had niet met Townsend te trouwen, zou bedoeld geweest zijn als rookgordijn tegen de nieuwsgierig heid van het publiek. Vele nieuws gierigen hebben de wacht betrokken bij Clarence House, waar prinses Margaret woont.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9