Karavaan van praalwagens was mooier dan ooit Beslissingen in de vierde klasse bleven ook gisteren nog uit IJ mond-agenda VOETBAL IN KENNEMERLAND 7 .LENTEPARADE" IN KLEUREN EN KLANKEN Visserijschool IJmuiden eerste bij roeiwedstrijden VVB Kinheim Kennemers IKV Wijk aan Zee Jong Hercules IJmond-dameskampioenen bleven ongeslagen Kraan en Bos houden Tielrooy en Dukel in bedwang Bij sterke wind geen succes voor tennisclub „Bakkum" Belangrijke verbetering aan spoorwegovergang MAANDAG 12 MEI 1958 -"r; -Ï - Wat zij nu ook kwamen verzinnebeel den, het bléven aardige lachende meis jes in de bloemen, die vanmorgen hoog van de praalwagens van het bloemen corso in de Bollenstreek het publiek toewuifden. Zet haar op een vis of op een komeet, zij zullen er altijd een be koorlijk geheel mee vormen, vooral wanneer dergelijke „voertuigen" ook nog uit louter bloemen bestaan. Ondine, dochters van de zee, die ridder Bugo, zoon van het land na lange om zwervingen vindt, ziet men afgebeeld In dichte drommen stonden de duizen den kijkers zaterdag langs de wegen in de bollenstreek om hun bewondering te uiten voor het bloemencorso, dat onder de naam „Lenteparade" door Hillegom, Lisse en Sassenheim trok. Van de negen corso's, die de bollenstreek tot nu toe heeft gepro duceerd, spande deze ongetwijfeld de kroon. De kleur- en klankrijke stoet van praalwagens en muziekkorpsen heeft ech ter niet zoveel de aandacht getrokken als in voorgaande jaren. In speels aangebrachte kleurenvlakken en sierlijke bogen en lijnen gaven de wa gens uitbeeldingen van mythologische motieven en beroemde muziekwerken, en dansen, de ontdekking van de wereld en het universum, de dwaze tulpenhandel en de export alsmede van humoristische mo tieven. Slechts enkele wagens lieten veel reclame zien. Vele wagens kregen een eerste prijs, om dat de waardering van de jury hoog lag. Een van de prachtige wagens was „Ondi ne" (zie foto), die terecht één van de vele eerste prijzen kreeg. In vergelijking tot voorgaande jaren heeft de ontwerper Jos van Driel uit Am stelveen zijn stijl verfijnd en zijn ontwen pen nog sierlijker gemaakt. De wagens kregen mede dank zij het werk van de smeden en de andere medewerkers een nog perfecter uitvoering, dan reeds in voorgaande jaïen was bereikt. Toch zal in de ontwerpen noodza- bloémencorso aantrek^ kelijk blijven voor de belangstellenden, die ieder jaar weer de keten van kleurrijke composities willen gadeslaan. Maar ver wacht mag worden, dat artistiek adviseur Jos van Driel voor volgend jaar, als het tiende corso wordt gehouden, met nog ver fijnder ontwerpen voor de dag komt. „Volgend jaar moeten de mensen een corso zien, dat nog nergens vertoond is", zei de over-vermoeide ontwerper Jos van Driel, toen hij zaterdagmorgen van het dak van „De Nachtegaal" in Lisse af zijn ontwerpen, die door het werk van honder den vlijtige handen gestalte hadden gekre gen, gadesloeg. Toen de laatste wagen voorbijtrok, stonden de belangstellenden op het overvolle terras op om met een luid applaus de ontwerper hulde te bren gen. De belangstelling was lang niet zo groot als in voorgaande jaren. Waar anders dich te drommen mensen stonden, zag men nu soms lege plekken. Het verkeer was per fect geregeld, waardoor onontwarbare op stoppingen uitbleven. De N.Z.H.V.M. had niet de minste moeite de kijkers vanuit Hil legom af te voeren. Men had op veel meer drukte gerekend en daarom waren veertig extra bussen ingelegd. Vanuit Lisse en Sas senheim konden de kijkers niet zo vlug worden afgevoerd. Nadat de laatste corso wagens hier op de terugweg waren langs getrokken, ontstonden opstoppingen, waar door het verkeer in de knoop raakte. De busser kwamen daardoor slechts moei zaam verder. Opmerkelijk was dat de rust na het corso spoedig in de bollenstreek was weergekeerd. Prijzen De voornaamste prijzen werden voor de volgende wagens toegekend: Eerste klas: eerste prijs met ereprijs en blauwe wimpel voor de beste inzending van een scheepvaartmaatschappij „Lente melodie" van Black Diamondlijn; eerste prijs en onderscheiding voor origineelste inzending: „Discovery", combinatie uit Sassenheim, eerste prijs met ereprijs: „Lente-idylle" van C. S. Weyers en Mense in Hillegom, eerste prijs en onderschei ding voor mooiste kleurencombinatie: Sluierstaarten. Oranjelijn, Rotterdam. Tweede klas: eerste prijs met ereprijs: Komeet, Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur, afdeling Hillegom. Derde prijs: eerste prijs met ereprijs: „Klavertje vier" van E. Nieuwenhuis in Lisse, eerste prijs en onderscheiding voor meest humoristische idee: „Hoera het is lente" van H. de Graaf en R. van Zanten in Lisse. in de i .-render gefotografeerde praal wagen, die werd bekroond met een eerste prijs. Eerste paal. Amsterdams burgemees ter, mr. G. van Hall, heeft, in olie jas en met een veiligheidshelm op, een 20 meter lange betonnen paal in de grond gedreven voor het havengebouw, dat zal verrijzen aan de De Ruyterkade ten westen van het Centraal Station. Dit havéngebouw wordt 52 meter hoog. Men hoopt het gebouw in 'iet voorjaar van 1960 gereed te hebben. Kindertehuis voor suikerzieken. De minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid heeft de officiële opening ver richt van het kindertehuis „Bos en Duin" te Huis ter Heide, een stichting van de Ne derlandse Vereniging van Suikerzieken. Er is plaats voor 36 suikerzieke kinderen, die voor zes weken worden opgenomen en on der meer zichzelf lereir injecteren. De roeiploeg van de IJmuidense visse rijschool is zaterdagmiddag eerste gewor den bij de nationale sloepenwedstrijden in het verversingskanaal nabij de Hout- rust in 's Gravenhage. Aan deze wedstrijd hebben alle in Nederland gevestigde vis- serijscholen deelgenomen. De zeevaart scholen kwamen in een aparta klasse uit. Aan de roeiwedstrijden in de klasse van de visserijscholen werd deelgenomen door ploegen uit Den Helder, Katwijk aan Zee, Scheveningen en IJmuiden. In de beslis sende wedstrijd roeide de IJmuidense ploeg onder leiding van de leraar der Visserij- school, de heer J. Gravemaker, in drie minuten en vier seconden naar de finish. De clubs van 4 D houden de spanning er wèl in, want hoewel voor de meeste clubs het einde der competitie al in het zicht is kampioenspretendent Uithoorn is zelfs al uitgespeeld is nog steeds niet bekend welke club promoveert naar de derde klasse en welk elftal naar de afde ling terug wordt verwezen. In Uithoorn kon gisteren nog geen feest gevierd worden. Zoals wij wel verwacht ten, had de club van die naam het tegen Onze Gezellen verre van gemakkelijk. Howel de Haarlemmers bij de ontmoeting tegen de Uithoorners geen enkel belang hadden, hebben zij tot het uiterste tegen stand geboden, zo zelfs, dat Uithoorn met een gelijkspel genoegen moest nemen en daar NAS zo verstandig was van ETO met één-drie te winnen betekende dit ge lijke spel voor de Uithoornse voetballers, dat zij zich nog geen kampioen konden noe men, omdat NAS hun puntenaantal van 32 nog bereiken kan door haar laatste wed strijd te winnen. Wanneer tenslotte Uit hoorn zich toch nog kampioen zal kunnen noemen, kan O.G. er zich op beroemen de kampioenen drie punten afhandig ge maakt te hebben. Ook ten opzichte van de onderste plaats is nog geen beslissing gevallen. Geel Wit bracht namelijk haar puntenaantal op 14 door met twee-één van Zaanlandia te win nen. Wanneer deze Haarlemmers nu hun laatste wedstrijd ook nog winnen, kunnen zij bogen op 16 punten, over welk aantal Bloemendaal met 15 punten nog niet en WH met 16 punten maar net beschikt OFC stelde zich, door met één-drie van DIO te winnen, in veiligheid. WH had dit ook kunnen doen, maar had dan van Kinheim moeten winnen. Zover kwam het echter niet, want de Velsenaren trokken met niet minder dan 3-0 aan het langste eind. In 3 A verloor Wijk aan Zee wel enigs zins tegen de verwachting in met twee- vier van de Alkmaarse Boys. De Breesapers hebben het in Utrecht tegen HMS tot een overwinning gebracht; een overwinning, die echter in doelpun ten veel sterker tot uitdrukking had kun nen worden gebracht als vooral in de tweede speelhelft de kansen meer waren uitgebuit. HMS had na vijf minuten succes. Spil Both werkte onvoldoende weg en de tech nisch uitstekende Utrechtse midvoor gaf Jonkman geen kans(één-nul). Uit een mooie pass van Van der Linde, kon Kooi- mans na een kwartier onhoudbaar gelijk maken (één-één). Na de hervatting had VVB het windvoordeel en kwam hierdoor voortdurend voor het HMS-doel. De Brees apers werden steeds sterker en dwongen de thuisclub bijna volledig in de verdedi ging. Nadat eerst Van der Linde tegen de paal had geschoten zette André afgeme ten voor om Kooimans na tien minuten gelegenheid te geven fraai in te koppen (één-twee). Bijna direct hierna scoorde André, maar w;~: -vis buitenspel vastge- steld. -chftA De wedstrijd KinheimWH op „Roos- wijk" begon met een minuut stilte wegens het overlijden door een noodlottig ongeval van de Kinheim-vriend de heer C. J. van Heyst uit Velsen-Noord. Direct na de af trap was WH, gesteund door de straffe wind, voor het Kinheim-doel, waar J. v Hesselingen een aanval onderbrak en kort daarna het veld verliet wegens een bles sure. Pas na tien minuten kwam A. Prins sen hem vervangen. De Haarlemse gas ten drongen ver op en stelden de Velsensc verdediging voor een moeilijke taak. Bij Kinheim wilde het niet vlotten; er zat geen tempo in en het samenspel liet alles te wensen over. Toch boekte de thuisclub na vier gemiste kansen van VVH voor het Kinheim'-doel het eerste succes. Na 35 minuten lanceerde Kinheim een vlotte aanval, Van Well gaf een pass aan Sluiter, die fraai scoorde (één-nul). De thuisclub verplaatste nu de strijd en en kele minuten voor de rust, nadat Pigmans enige keren uitstekend had gered en har de schoten van de VVH-linksbinnen had afgeweerd, profiteerde Sluiter handig van een voorzet van Prinssen, passeerde vier VVH-ers en de doelman en het werd twee nul. Nauwelijks na de hervatting kroop Kinheim door het oog van de naald tijdens een verwarrende schermutseling, waarbij doelman en twee verdedigers met grote moeite de bal van de doellijn werkten. De Kinheim-aanval, die overigens geen steun van de halflinie had, trapte de bal steeds te ver door, zodat VVH tijdig kon ingrij pen. Maar het derde doelpunt kon niet worden voorkomen toen Demmers na tien minuten een schijnbeweging bij een vrije trap maakte en scoorde (drie-nul). Wel werd VVH aanvallend sterker en kon Pigmans met moeite doorbraken voorko men, zoals de Kinheim-aanval aan de an dere kant geen geluk had, maar de strijd werd er niet mooier op. De VVH-aartvoer- der stuurde op advies van de scheidsrech ter 20 minuten voor het einde een van de Haarlemmers van het veld. Door twee hardwerkende ploegen wer den geen doelpunten gemaakt, hetgeen voor Kennemers betekent dat men twee deklasser blijft. Voor rust speelde Ken nemers tegen de harde wind in en had het beste van het spel, maar doelpunten ble ven uit, hoewel J. Mosk en De Bie enige goede kansen kregen. In de tweede helft had HRC het beste van het spel, maar nu was de Kennemers- verdediging te sterk Kort voor het einde kreeg J. Zwanenburg een kans maar zijn schot werd door de HRC-doelman wegge werkt. In de vriendschappelijke wedstrijd tus sen de kampioen van de tweede klasse van de HVB. Renova en IEV. hebben de Vel- sense bezoekers het niet verder kunnen brengen dan een vijf-één nederlaag. Het werd een aantrekkelijke strijd, waarin de kwaliteiten van een aantal Renova-spelers opvielen. IEV deed wel zijn best om tegen stand te bieden, maar was verzwakt door invallers en een nieuwe doelman, die Al kemade niet kon evenaren. Reeds na vijf minuten had de Renova-midvoor na een goede pass succes (één-nul), maar toen kwam IEV fel terug om na een kwartier gelijk te maken door H. de Reus, die uit een pass onhoudbaar scoorde (één-één). De gelijkopgaande strijd gaf in de IEV- aanval wel goed samenspel, maar het bleef te kort om resultaten te bereiken. Daarentegen opereerde Renova met mooi open spel, waaruit de rechtsbinnen na veertig minuten op fraaie wijze de Haar lemse ploeg opnieuw de leiding gaf (twee één). Na de hervatting kreeg IEV een be ter open spel door een elftalomzetting, maar het verband in de ploeg werd steeds minder omdat de bezoekers zich omtrent de afloop ook al minder druk maakten Renova wist hierdoor meer veld te win nen. Na 20 minuten ontstond het derde doelpunt (drie-één) en kort daarop werd het vier-één. Renova bleef een mooie wed strijd spelen om met een vijf-één zege te eindigen. Het beter spelende Alkmaarse Boys heeft verdiend van Wijk aan Zee gewon nen. Na 15 minuten spelen passeerde Knip twee achterspelers en hij kon met een harde schuiver de stand op 0-1 brengen. Steeds weer kwamen de bezoekers terug en de snelle linksbuiten Abrecrombi scoor de opnieuw (0-2). Wijk aan Zee kon het spel verplaatsen en Seysner schoot tegen de lat. Deze bal werd corner gewerkt en uit deze corner scoorde Seysner (1-2). Nog voor rust mocht de thuisclub acht corners nemen maar alle zonder resultaat. Di rect na de rust scoorde de linksbuiten we derom (1-3). Maar kort voor het einde bracht G. de Winter de stand op 2-3. Reeds direct na het begin van de wed strijd tussen Jong Hercules en SMS bleek dat de thuisclub sterker was. Uit een van de vele aanvallen kon Deuts scoren. Nog voor rust bracht dezelfde speler de stand op 2-0. Ook in de tweede helft bewees de thuisclub haar meerderheid en Snippe ver raste met een onverwacht schot de doel man totaal (3-0). Toen nam Jong Hercu les het even kalmer op en kon SMS een tegenpunt maken (3-1), maar kort voor het einde bracht Snippe de eindstand op vier- één. De dames van het eerste elftal van de handbalvereniging „IJmond", die zondag in de uitwedstrijd tegen TYBB in Haar lem haar laatste competitiewedstrijd van dit seizoen speelden, zijn er in geslaagd, ondanks vinnige tegenstand van de Haar lemse dames, deze competitie niet alleen als kampioenen, maar tevens ongeslagen met slechts één verliespunt te beëindigen. De IJmond-dames begonnen met het windvoordeel en hoewel zij geruime tijd nodig hadden om het juiste samenspel te vinden was het invalster W. Schoorl, die de Velsense ploeg de leiding gaf (01). Kort hierna had ook G. Slatman succes (02). Daarna volgde een serie TYBB- aanvallen, die de IJmond-achterhoede goed doorstond, maar toch werd nog voor de 'rüét cfë^ atjlftërstshö gedeel-télïjk inge lopen (12). Na de hervatting buitte TYBB' ïïër~wïhdVó6Mggr uit met- grote druk op het IJmond-doel, waarin doel- veel moeite onheil wist te voorkomen. Een verdedigster M. de Vries-Klesser vaak met snelle IJmond-uitval maakte een einde aan de TYBB-illusies met een doelpunt van C. Roos (13). TYBB ondernam wel iswaar hardnekkige aanvallen, die in een doelpunt resulteerden, maar de bezoek sters behielden het overwicht en kwamen met twee doelpunten tot de wat geflat teerde, maar verdiende 25 overwinning. De IJmond 2-heren speelden op „Wa tervliet" een gelijk opgaande strijd tegen Tonegido uit De Haukes (Wieringen), wat zowel in de ruststand (44) als de eind uitslag werd geïllustreerd (99). DC IJ-com petitie In de onderlinge wintercompetitie van DCIJ behaalde C. Kaan een normale remise op de leider Theo Tielrooy en ook de keurige remise, die de jeugdige speler Bos tegen B. Dukel uit het vuur sleepte, was een verrassing. Indien P. Roozenburg de competitie kan uitspelen, heeft hij de beste kansen (met slechts één verliespunt) om het toernooi te winnen. Met 35 punten uit 18 gespeelde partijpn sloot Roozenburg het best; Theo Tielrooy volgt op hem met 41 punten uit 24 par tijen. Laros, die deze week van P. v. d. Berg won, komt op de derde plaats met 32 punten uit 18 partijen. Dukel staat vier de met 27 punten uit 17 De overige uitslagen luiden: M. Krijgs man wint van J. van Straaten; D. Ott wint van Jan Tielrooy; Beukema remise met W. v. Wort en H. Swier remise met Gomes. De stand van het toernooi is nu: 1 T. Tielrooy 41 punten (24); 2. Roozenburg 35 (18); 3. H. Laros 32 (18); 4. B. Dukel 27 (17); 5. P. v. d. Berg 26 (18); 6. Vooys 26 (19); 7. Bosma 25 (24); 8. Postma 24 (18) 9. Beukema 23 (15); 10. Swier 23 (17); 11. Van Straten 23 (17); 12. Boer 21 (21): 13. L. Binkhorst 20 (uit 25); 14. J. Post 19 (19); 15. D. Ott 19 (23); 16. Jan Waal 16 (17); 17. W. v. Wort 15 (17); 18. P. Kok 14 (17); 19. C. Kaan 14 (23); 20. H. Leeuw 11 (15); 21. Jan Tielrooy 9 (21); 22. Bos 8 (uit 11); 23. Krijgs man 7 (4); 24. Gomes 7 (19); 25. Apeldoorn (21); 26. P. Binkhorst 5 (13); 27. Meyer, en 28. Thijms. geen punten. De sterke wind, die gisteren over de ten nisvelden woei, is niet van directe invloed geweest op de wedstrijden, die de tennis club Bakkum in de lopende competitie heeft gespeeld, maar zij had wel invloed op de prestaties. Bakkum 1 verloor n.l. haar ontmoeting tegen Inside te Alkmaar met 53. Het was nu niet bepaald een verdienste lijk resultaat gezien het spelpeil van de Bakkummers, dat toch ongetwijfeld hoger ligt dan de totnogtoe geleverde prestaties. Bakkum 2 speelde 44 gelijk tegen Heemstede III terwijl Bakkum III een klinkende 80 overwinning bevocht op Toss uit Hoorn. Schreven wij vorige week, dat de schei- visprijzen met het verstrijken der dagen gaandeweg lager werden, de afgelopen week zagen we juist het tegenovergestelde, en zaterdag is de braad zelfs voor een kleine 40,verkocht. Ook de gestripte wijting hield zich goed, en bracht een goede 30,op, In de kabeljauw heeft deze week niét veel gang gezeten. Alleen woensdag werd er een goede prijs voor betaald, waarna donderdag de prijs alweer beduidend lager lag, en van de 80,— per grote regel te ruggelopen was tot een 50,De kisten- kabeljauw schommelde rond de 75, De vangsten van de makreel waren heel wat minder dan de voorgaande weken, en het was niet te verwonderen, dat de prijs en voor een deel ook de kwaliteit een ver betering te zien gaf. Zaterdag gingen de „paapjes" zelfs tot een gulden of 14, met een 20,voor de z.g. grove. Rr was haring-aanvoer genoeg, al laat de kwaliteit ook nog veel te wensen over maar een 20.voor de beste kwaliteit wordt toch graag betaald. De „Haarlem" was de topscorer van de vorige week met een prima 30.000,doch voor het overgrote deel lagen de besom mingen tussen de 11.000,en 16.000, wat geen vetpot genoemd kan worden. De tongaanvoer was niet zo groot als de voorgaande week. Toch werd er altijd nog een 75000 kilo aangevoerd. Lappen en grootmiddel zitten nog steeds vast op de 3,20 per kilo, terwijl de kleinmiddel ton gen even onder de 3,per kilo liggen, met een ƒ2,60 en ƒ2,20 voor de tongen I en tong II. Doordat Denemarken op de export markt verscheen met tongen van de Sylt, bleven de prijzen nagenoeg onveranderd deze week. De kustschol is nog steeds bijzonder ma ger, en Engeland toont niet veel belang stelling voor deze kwaliteit. Er komen daar grote Deense importen en de Hollandse schol kan hiertegen niet op. Een geluk was het ook deze week weer, dat de export zich ook nu weer over veel schol III ont fermde, en er niets naar de vismeelfabriek behoefde. Het is nog niet zo lang geleden, dat er honderden kisten naar de schuit gingen. Er was weinig import deze week; hoofd zakelijk Deense en Duitse filets. De werkzaamheden aan de spoorbaan op de overgang van de Beverwijkerstraat weg te Castricum zijn bijzonder omvang rijk. Spoorwegpersoneel van weg en wer ken heeft twee dagen en nachten achtereen doorgewerkt om het verkeer zo weinig mo gelijk stagnatie te laten ondervinden. Toch moest om de grote betonblokken tussen de rails te leggen het verkeer enkele uren per dag worden omgelegd hetgeen via de tweede overweg en de Kramersweg ge schiedde. VELSEN MAANDAG 12 MEI Thalia, 20'uur: ,jQuo Vadis". Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, toneelvoorstelling door het Rotterdams Toneel in het Rex Theater te IJmuiden- Oost. Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Sant poort, causerie met lichtbeelden door mevrouw N. Vos-Brand in „Spaarnberg", Wüstelaan te Santpoort. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, geopend van 19 tot 21 uur. DINSDAG 13 MEI R.K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden, Willemsbeekweg 96, geopend van 19 tot 21 uur. Jeugdbibliotheek open van 19 tot 21 uur. NCVB, Da Costaschool, 19.30 uur, bijeen komst. Thalia: als maandag. Rex en Pieter Vermeulenmuseum: als maandag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, open van 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wij kerstra at weg open van 19 tot 21 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden, Willemsbeekweg 96, open van 10 tot 12 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek Velsen-N., Banjaertstraat 13, open van 10 tot 12 uur. Alcoholics Anonymous, zaal Abelen straat, van 20 uur af, spreekuur. BEVERWIJK MAANDAG 12 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ge tuige a charge". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Berna- dine". W.B. Theater, 20 uur: „De slaap des doods". Gemeentehuis Scheybeek, 19.30 uur: Ge meenteraadsvergadering. Statenhuis, Velserweg, 20 uur: De Giete- ling, Kamermuziekavond. Openbare Leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 19 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; lees- en studiezaal gopend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur. Jeugdlees zaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17.30 tot 19 uur. DINSDAG 13 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ge tuige a charge". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Duel op de Atlantic". Het Centrum, 20 uur: Discussieavond „Ideeënbus der Democratie". Kennemer Theater, 14.30 uur: Neder landse Vereniging van Huisvrouwen, mevrouw A. Moens-Van der Veen over Bescherming Bevolking. Openbare Leeszaal, H. Burgerstraat 70. geopend van 15 tot 17 uur; lees- en stu diehoeken geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur. R.K. Leeszaal, geopend van 15 tot 18 en 19 tot 21 uur, voor uitlening, studiezaal geopend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17.30 tot 19 uur. I

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11