Douwe Egberts Verenigde Machine Fabrieken wensen vaste lijn in belastingpolitiek Reconstructie van havencomplex te Scheveningen „Met en door kinderen is alles te bereiken", zegt J. Ringel Volksmuziekschool breidde zich uit tot ruim 820 cursisten Visserij- varia in handige plastic tabakszak! 'brieven aan de redactie Spiegelruit door aanhang wagen vernield en nu nog nieuw VILTZEiL extra lekker roken van de pittigste Zware Shag, altijd soepel en vers tot de laatste draad! in handige plastic tabakszak! Vitesse speelt erewedstrijd te Zaandam Nationale atletiek wedstrijden in Beverwijk Kampioenshuldiging van IJmond-handbal IJmuidens journalist viel op Zeeweg van bromfiets MAC Castricum hield geslaagde avondrit Zuidafrikaanse ambassa deur op werkbezoek in Beverwijk Katholieke turnkampioen- schappen Jeugdige kampeerders verdacht van kruimel diefstallen MAANDAG 12 MEI 1958 De totale produktie van de Verenigde Machinefabrieken n.v. (Stork-Werkspoor) heeft in 1957 op topniveau gelegen. In ver schillende fabrieken is de produktiviteit gestegen. De financiële resultaten over 1957, ofschoon iets minder dan die van 1956, acht de directie bevredigend. Weder om werden meer orders afgeboekt dan de normale jaarproduktie bedroeg. De ex ploitatierekening na aftrek van belas tingen daalde van 28,1 miljoen tot 25,9 miljoen. Afgeschreven werd 11,9 mil joen (v.j. 12,2 miljoen), waarna een winst resteert van f 14,0 miljoen 15,9 miljoen). Hiervan wordt toegewezen aan Werkspoor voor reservering en extra af schrijving 5,0 miljoen en aan Stork 4,4 miljoen. Ter uitkering aan aandeelhou ders van tien percent dividend (onv.) wordt toegewezen aan Werkspoor en Stork tezamen 3,7 miljoen. Dientengevolge sluit de winst- en verliesrekening met een winstsaldo van 4,6 miljoen (v.j. 4,2 miljoen). Wegens de aanwezigheid van een grote agioreserve 14,1 miljoen) en de fiscale voordelen voor aandeelhouders verbonden aan een uitkering uit deze reserve kunnen aandeelhouders deze tien percent desge wenst ontvangen in aandelen uit de agio reserve, zulks tevens in verband met het streven der directie naar gedeeltelijke zelffinanciering van de in de toekomst te verwachten investeringen. Vobrgesteld zal worden de statutaire winstverdeling met ingang van 1959 te wijzigen, zodat van het geen na uitkering van het primaire divi dend resteert, commissarissen en directie gezamenlijk 25 percent zullen ontvangen (thans 30 percent), en 75 percent ter be schikking komt van aandeelhouders (thans 70 percent). Deze wijziging komt gewenst voor wegens de uitbreidingen van het ge plaatste kapitaal, onder andere door uit kering van dividend in aandelen en door' de eventuele conversie van de converteer bare obligatielening. Tevens zal worden voorgesteld het maatschappelijk kapitaal te verhogen van 50 op 75 miljoen. Eind 1957 was het gepiaatste kapitaal f 36.903.500 Door de gebeurtenissen in Europa en daarbuiten is de directie gesterkt in haar overtuiging dat de fusie tussen Stork en Werkspoor geheel in de ontwikkeling past. De directie acht het buitengewoon belang rijk dat de fabrieken nu reeds enige jaren hebben samengewerkt, zodat vele voor delen reeds tot de jaarresultaten beginnen bij te dragen, nu mogelijk moeilijker jaren te verwachten zijn. Haar gedachten gaan daarbij mede uit naar de ontwikkeling in Indonesië, waarmee de fabrieken vanaf het einde van de vorige eeuw goede con tacten hebben gehad. Voor de produkten der V.M.F. in het al gemeen koestert de directie van de Euro- markt geen grote verwachtingen. Zij meent meer te mogen verwachten van een Vrijhandelszone., Hoe langer hoe meer wordt het duidelijk dat de fiscale politiek in de landen van de Euromarkt het kern punt zal worden voor de bepaling van de industriële ontwikkelingsmogelijkheden In Nederland is thans vooral behoefte aan een vaste lijn in de belastingpolitiek op langere termijn. Het niet opnemen van de metaalindustrie bij de bedrijfstakken, waarvoor de opschorting van de inves teringsaftrek werd ingetrokken, lijkt de directie niet in overeenstemming met de rol die aan deze bedrijfstak is toebedeeld De directie van Werkspoor verwacht over 1958 een bevredigend resultaat te kunnen bereiken. Het valt echter niet te ontkennen dat er hier en daar moeilijk heden zijn om de bezetting te handhaven. De achteruitgang die sedert het eind van 1957 merkbaar is en zich tot nu toe heeft voortgezet, is in de Amsterdamse fabriek slechts voor een gering deel te wijten aan de bestedingsbeperking en houdt meer verband met het conjunctuurbeeld in het algemeen. Bestellingen werden ontvangen van de Koninklijke Marine, van de grote oliemaatschappijen, chemische fabrieken, de suikerindustrie, de scheepsbouw enzo voorts. Tevens werden de eerste opdrach ten geboekt die verband houden met de kernenergie. De moderniseringen van het machinepark werden voortgezet. Samen met een andere Nederlandse onderneming werd in Teheran een ingenieursbureau op gericht dat tot doel heeft projecten uit te werken voor de olie-industrie in Iran. Be- Zaterdagmorgen om ruim elf uur werd achter een vrachtauto van de firma Van Vemde en te Beest uit Heemstede langs de Wijkerstraatweg een asfaltsproeiwa- gen vervoerd naar de papierfabriek. Vlak achter een geparkeerde bestelauto van de firma Aurora schoot de aanhanger die blijkbaar onvoldoende bevestigd en beveiligd was, los van de vrachtauto en rameide dwars over het trottoir een grote spiegelruit, waarachter kostbare meubels stonden. Gelukkig passeerde op dat moment geen personen, zodat de schade tot de ruit beperkt bleef. Ook de meubelen leden geen schade. sloten werd het verkoopapparaat en de constructiebureaus voor rollend materieel van Amsterdam over te brengen naar Utrecht. Aan het verslag van de Koninklijke Ma chinefabriek gebr. Stork en Co. n.v. te Hengelo wordt ontleend: de produktie van alle fabrieken heeft zich op een topniveau bewogen. Na vele voorbereidingen heeft Stork de eerste delen voor een kernreac tor te Petten in bestelling gekregen. De di rectie vertrouwt verder ingeschakeld te worden in de bouw van kernreactoren. Het verslag der V.M.F. bevat voorts de jaarresultaten van de dochteronderne mingen zoals Werf Conrad en Stork Hijsch n.v. te Haarlem (alle afdelingen waren vol bezet), gebr. Stork en Co's Apparatenfa- briek n.v. te Amsterdam (volop van werk voorzien), n.v. Machinefabriek Stork-Jaffa te Utrecht (produktie-omzet was iets gro ter dan in 1956), n.v. machinefabriek en ijzergieterij „Holland-Bergen op Zoom" te Bergen op Zoom (een jaar van grote be drijvigheid), Ateliers de Constructions Stork Frères en Cie s.a. te Brussel (een jaar van grote activiteit). UTD in de zomercompetitie De IJmuidense bridgeclub UTD speelde voor de onderling voorjaarscompetitie. De uitslag van de 8ste wedstrijd luidde: Groep A: 1. MuisSchoen 61.11; 2. Mevr. Leyenaar—Baart 58.33, 3. Korver—Klin kenberg 55.55. Groep B: 1. Prins en echtg. 57.50, 2. SnelSnel 55.50, 3. Mvr. PieterseGroot 54.50. ADVERTENTIE Voor een paar tientjes per kamer hebt a het beste van het beste in Viltzeil. Wij adviseren u graag en tonen u de nieuwste Viltzeil-col- lectie. fat MARKTPLEIN 29 ADVERTENTIE zware shag In de ruim halve eeuw van haar bestaan heeft de Scheveningse haven een belangrijk aandeel gehad in de plaatselijke welvaart en in de nationale economie. De uitbreiding van de haven is echter achtergebleven bij de ontwikkeling van de scheepvaart en de visserij. De haven, die voor de vroegere platboomde bomschuiten was bedoeld, is te klein, te ondiep, onveilig en onvoldoende geoutilleerd. Vérgaande verbeteringen zijn dan ook nodig. De gemeente Den Haag heeft daartoe plannen opgesteld. Op woensdag 14 mei zal de gemeente voor wat de (gemeentelijke) binnenvoorhaven betreft met de uitvoering van deze plannen beginnnen. Op die datum zal nabij de Gordijnweg aan de westelijke zijde van de doorgang van de buitenhaven naar de binnenvoor haven, des morgens op tien uur, de eerste stalen damwand in de haven worden ge heid door de Haagse wethouder van Eco nomische Zaken, mr. J. van Aartsen, in aanwezigheid van een groot aantal autori teiten. De werkzaamheden aan de binnenvoor haven, waarmede beoogd wordt de deining te beperken alsmede de schade bij zware storm, zullen in de reconstructie van het havencomplex het eerst aan de beurt komen. Gehoopt wordt, dat dit werk in oktober 1959 gereed zal zijn. De uitvoering van het gehele recon structieplan omvat twee fazen. Het eerste gedeelte van de eerste faze, de verbetering van de binnenvoorhaven c.a., zal in totaal f 5.900.000 kosten; de stalen damwanden, die hiervoor nodig zijn, kosten f 1.200.000. Het tweede gedeelte van de eerste fase, vis- afslagcomplex, damwanden en de nieuwe steenglooiingen aan de eerste binnenhaven, zal f 16.450.000 kosten. De tweede faze omvat de verbetering van de tweede binnenhaven. Nadat ook hier nieuwe damwanden zijn aangebracht, kan dit bekken tot 6 meter beneden N.A.P. worden uitgediept. Afronding van de reconstructie van het Scheveningse havencomplex is echter eerst bereikt, wanneer de regering de buiten haven zal hebben aangepast aan de eisen, die men aan een dergelijke haven moet stellen. Eisen, die de veiligheid en de economie van de scheepvaart ten goede komen. En een veilige haven in Sche* veningen betekent eer waarlijk positieve factor voor de plaatselijke en nationale welvaart. De gemeente Den Haag ziet een beslissing van de regering over de ver betering van de buitenhaven nog steeds met vertrouwen tegemoet, daar het hier om een nationaal belang gaat. In de mooie hal van de Wolff en Deken- school te Beverwijk heeft de heer Jacques Ringel, spraakleraar te Bever wijk, aan het onderwijzend personeel van alle scholen getoond, dat kinderen in staat zijn zelf iets te scheppen. Enkele jongens en meisjes bevonden zich eveneens onder de toeschouwers en door enkele onderwij zers werden hun „opdrachten" gegeven die de kinderen op het toneel met eigen woor den en gebaren moesten weergeven. Ook door middel van pantomimespel werden heel aardige dingen uitgebeeld. Het belang rijkste hiervan is wel, dat men ze dingen kan laten doen waar ze zelf zin in hebben. Dat moet worden aangekweekt en men Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terreinencomplex van de Zaandam- se voetbalclub VVZ zal de Castricumse voetbalclub CSV zondag 18 mei daar een erewedstrijd spelen tegen deze vereniging. Ook de junioren A en B van Vitesse zullen op deze dag naar Zaandam gaan om de VVZ-junioren partij te geven. De aan vang der wedstrijden is voor het eerste om 2.30 uur en voor de junioren op 12.30 uur vastgesteld. In Velsen-Noord besloot de Velser Mu ziekschool vrijdagavond de reeks van con tact-ouderavonden, waarvan ook de inmid dels gehouden bijeenkomsten te Santpoort, IJmuiden-Oost en IJmuiden-West deel uitmaken. De plaats, die de school in de ge meente gaat innemen wordt wel het duide lijkst getoond door de vermelding dat thans ruim 820 leerlingen aan de lessen deelnemen. Het aantal cursisten breidde zich tot nu toe gestadig uit, doch naar alle waarschijnlijkheid zal men, aldus de direc teur, de heer J. H. Huizinga, op het huidige niveau enige tijd blijven staan. In september kunnen de eerste leerlin gen, die dus een vijfjarige cursus hebben genoten, de school verlaten; er blijft ech ter nog een mogelijkheid over om hieraan een zesde leerjaar te verbinden om de in strumentale vaardigheid, die door de drie jaar algemeen vormend onderwijs ietwat verflauwd is, op te frissen en eventueel te verbeteren. De moeilijkheid van dit onderwijs in de gemeente Velsen is echter de plaatsruimte en de omstandigheden dat de leslokalen dusdanig gedecentraliseerd zijn dat het voor de leraren uiterst moeilijk wordt het geheel te overzien en de vrij grote afstan den te overbruggen zonder het lessen- schema geweld aan te doen, aldus ver klaarde de heer Huizinga. De voor de hand liggende oplossing, n.l. het stichten van een eigen gebouw, dat dan ook aan zekere akoestische eisen dient te voldoen, zal wel licht echter niet binnen afzienbare tijd ten uitvoer gebracht kunnen worden, lichtte de heer Huizinga toe. Gisteravond voerden de blokfluiten in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat de hoogste toon. De leer lingen van niet minder dan drie klassen lieten zich enkele malen, zowel als ensem ble doch ook solistisch, beluisteren. Zij ga ven uitvoeringen van „Berend Botje" tot en met driestemmige menuetten van Te- lemann; zij vonden in het publiek een uitermate aandachtig gehoor. Accordeon was eveneens goed vertegen woordigd: de spelers zochten het in het lichtere genre, zoals „De Sprookjestuin" van Coen van Orsouw. De pianoleerlingen brachten een groot aantal werken ten uitvoer, waaronder me nuet, wals en ballade. bereikt er tevens mee, dat deze kinderen dan niet op. straat lopen te slenteren of in bioscopen naar gedegeneerde films gaan kijken", zei de heer Ringel, wiens ervaring overigens is dat elk kind in staat is zelf iets te scheppen. Het is volgens hem de taak van de onderwijzers en de Overheid dit te bevorderen. Na het vertrek van de kinderen volgde er een diepgaande discussie. Er zal nu een rapport over het een en ander worden op gemaakt. Na bespreking met het personeel van de scholen zal het resultaat naar het gemeentebestuur worden gezonden in de verwachting dat dit college zich niet van steun zal onthouden. Het gemeentebestuur had zich doen ver tegenwoordigen door de heer Baas, amb tenaar van de afdeling Onderwijs van de gemeente. In Beverwijk zijn zondag nationale at letiekwedstrijden gehouden. Het opmerke lijkste resultaat was de recordverbetering bij het kogelstoten door het DEM-lid Cor- rie van Wijk, die met een stoot van 14.885 meter het Nederlandse record meisjes op haar naam gebracht. Zij heeft ook in de damesgroep medegedongen en won met de zwaardere kogel met een stoot van 11.99 meter. Heren: 1500 meter: 1. Janssen (AAC) 4.04.8; vèrspringen: 1. Hofstede (AAC) 7.25 meter; 400 meter: 1. IJska (AAC) 50.5 sec.; 100 meter: 1. Hofstede (AAC) 11 sec.; 5000 meter: 1. Keesom (AV ê23) 15.23.2. Dames: 800 meter: 1. Elly Nieuwpoort (HAV) 2.24\2., 2. Thea Lammerink (GAC) 2.25.2.3. Cornelia Beentjes (DEM) 2.25.2.. Discuswerpen: 1. Ans Panhorst-Niessink 38.41 m; 100 meter: Mieke Schenk (Olym- pia) 13 sec. Vèrspringen: 1. Mieke Schenk (Olympia) 5.56 meter; Kogelstoten: 1. Cor- rie van Wijk (DEM) 11.99 meter. Estafette 4 maal 100 meter: 1. De Meeuwen 53.7 sec. (Verkort weergegeven) Vrouwen Vredesgang. Op zaterdag 17 mei zal te Amsterdam een Vrouwen Vredesgang gehouden worden. Deze Vre desgang moet gezien worden als een voortzetting van die, welke voor de oorlog regelmatig plaats vond. Zij werd opgericht in 1914 en verkreeg in 1920 de Koninklijke Goedkeuring. De Vrouwen Vredesgang dankt haar bestaan aan de gedachte de Vredeswil bij de deelneemsters te verster ken en daarvan voor de gehele wereld te getuigen. Uit de vroegere Volkenbonds dag, ook wel „Good-Will-Day", (Dag van Goeden Wil), is deze dag geboren. Daar elke vrouw er heden ten dage van over tuigd raaki, dat alle Leven in gevaar komt, zowel door een dreigend conflict met het gebruik van kleine of grote (tac tische) atoomwapens, als door overschrij ding van de toelaatbare radio-activiteit door kernexplosies en door de catastrofen die nu al hebben plaats gevonden. Daarom wil zij voor het behoud van het Leven in het openbaar getuigenis afleggen. Wij kun nen ons geheel aansluiten bij de laatste oproep van dr. Albert Schweitzer, waarin deze betoogt, dat het in het bijzonder de vrouwen zijn, die haar stem moeten ver heffen tegen een algehele vernietiging. Hiermede roept het Landelijk Comité ter bevordering van de VrouwenVredesgang de Vrouwen van Nederland op, om in gro te getale deel te nemen. Laten zij, die hier nog terughoudend tegenover staan, besef fen, dat ook zij een persoonlijke verant woordelijkheid dragen,' want dat het nu gaat om het zijn of niet zijn. Deelnemen kan iedere vrouw of meisje boven de achttien jaar, ongeacht welke godsdienst of politieke richting, daar het streven gebaseerd is op een universele, in dividuele uiting van de Vredeswil. Wij vertrekken precies om drie uur van uit het Vondelpark, Theehuis „De Roton de", te bereiken met lijn 2, halte Jacob Obrechtstraat. De stille tocht, die circa vijftig minuten zal duren, gaat met een omweg naar de Dam en eindigt in Grand Hotel Krasnapolsky in de Warmoesstraat. Na afloop volgt een gedachtenwisseling, terwijl de deelneemsters door een door het comité uitgenodigde spreekster zullen worden toegesproken. Er wordt slechts één groot spandoek meegedragen, donker blauw op wit, waarop de woorden Vrou wen Vredesgang. Vrouwen, geeft aan deze oproep gehoor, zorgt tijdig aanwezig te zijn, zodat het een grootse manifestatie wordt. Op 18 mei 1936 waren naar schatting 18.000 vrouwen uil het gehele land samengekomen voor de Vrouwen Vredesgang. Deze Vredesgangen hadden voor de oorlog zo'n vermaardheid, dat zij in Engeland, Frankrijk en Zwitser land navolging vonden. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het secretariaat van het Lan delijk Comité: MEVR. E. LENTINK-DE BOER, WILLEMSPARKWEG 212, AM STERDAM-ZUID. Rennersclub beëindigt de winter competitie De Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" heeft zondagmorgen de wintercom petitie beëindigd met een individuele wed strijd. De uitslag was: A-klasse: 1. C. Stroomer in 1 uur 40 min. en 9 sec. B-klasse: 1. C. Dullemans; 2. P. Winke laar; 3. W. Zonneveld; 4. J. Timmer; 5. F. Brakenhoff; 6. P. v. Vuuren. Wegens het unieke feit, dat zowel het eerste dameselftal als het eerste herenelf tal van de handbalvereniging „IJmond" het kampioenschap van respectievelijk de eerste klasse der afdeling Haarlem en van de districtsklassc hebben behaald is er zaterdagavond in het „Watervliet"-sport- paviljoen een feest ter ere van de beide ploegen aangericht. De op het podium in V-vorm opgestelde kampioensteams met in hun midden trainer J. Wolters, die zulk een belangrijk aandeel in de behaalde resultaten heeft gehad, werden hartelijk toegesproken door voorzitter W. Siebers. Hij uitte zijn vreug de over dit unieke gebeuren in de IJmond- geschiedenis om vervolgens te herinneren aan de spanning in de nu voorbije compe titie. Hij rekende straks in de promotie wedstrijden op hetzelfde enthousiasme. Een verrassende vorm kreeg de huldi ging door het opmarcheren van tweemaal elf meisjes- en jongenswelpen, die op rijm de behaalde resultaten nog eens in de her innering brachten om vervolgens de kam pioenen een aardig presentje aan te bie den. Daarna werd trainer Wolters het middelpunt van een drietal jeugdige leden, die hem als erkenning voor zijn grote verdiensten een fraai boekwerk offreer den. N^men«^,jKei|nera!e.j!staten,'rbi'acht ir. W. Singer de gelukwensen over, waarbij aan mevrouw iM. de Vmes-Klessejy aan- voerdster van de dames 1 en de heer A. Blok, aanvoerder van heren 1, bloemen werden geschonken. Voor de gebrachte hulde dankte trainer Wolters mede namens de beide kampioens elftallen en hij wekte spelers en speelsters op extra hun best te doen ook de promo tiewedstrijden tot een goed einde te brengen. Na het officiële gedeelte werd de leiding van het feestprogramma overgedragen aan de heer J. Eekhout, die met spel en dans de gelukkige IJmond-familie nog lang in opperbeste stemming bijeen hield. Toen de 24-jarige leerling-journalist P. v. d. V. zaterdagnacht omstreeks half één met zijn bromfiets door een kuil in de Zee weg ter hoogte van de spoorweg-overgang reed, raakte hij enigszins de 'macht over zijn stuur kwijt, waardoor zijn duo-passa gier. de 32-jarige journalist P. B. van het voertuig viel. De heer P. B. sloeg met zijn' gezicht tegen het wegdek en bleef enige ogenblikken hevig bloedend 'liggen. Hij liep twee diepe hoofdwonden en een aantal schaafwonden op. Nadat zijn wonden door de IJmuidense arts mevrouw Van Rij Flu- ry waren gekramd kon het slachtoffer weer huiswaarts keren. De motor- en autoclub Castricum heeft zaterdag voor de eerste maal in het seizoen een avondrit georganiseerd; hiervoor be stond grote belangstelling. Vierentwintig rijders, enigen van hen zelfs komend uit Nieuwe Niedorp en Hoorn, hebben getracht met de minste strafpunten de finish te bereiken. De rit, die uitgezet was via Egmond, Heiloo en omstreken ging over een afstand van ca. 45 km waarvoor met een gemiddelde snelheid van 30 km per uur mocht worden gereden. Uiteraard waren voor de prijswinnaars bekers, lauwertakken en medailles be schikbaar, die na afloop door de voorzitter de heer A. Vendel werden uitgereikt. De eerste vier waren: 1. Kuiper, Nw. Niedorp 18 strafpunten, 2. Komen, W'veer 19 str.p., 3. Prins, Zaandam, 20 str.p., 4. Verlaat, Hoorn 21 str.p. Bij het werkbezoek, dat de ambassadeur van Zuid-Afrika dr. F. E. G. Geldenhuys, vandaag aan Beverwijk brengt, werden in het stadhuis aan mevr. Geldenhuys bloe men aangeboden door het enige meisje in Beverwijk dat het Zuidafrikaanse staats burgerschap bezit: de vierenhalf jarige Kathie Koning uit de Berkenlaan. Dr. Geldenhuys werd vergezeld door de handelssecretaris J. H. Brand, de eerste ambassadesecretaris R. J. Montgomery en de arbeidsattaché A. W. Stead. Bij Beynes werden de bezoekers rond geleid door de directieleden G. O. J. van Ditshuizen, W. L. Beynes en C. J. Bekker, bij de weverij Kinheim door de heer M. Mastenbroek en de president-directeur H. P. Keyzer. Prijzen van zaterdag Heilbot 3.10, gr. tong 3.503.10, grm. tong 3.40 3.10, kim. tong 2.90—2.40, kl. tong I 2.70—2.55, kl. tong II 2.302.10, tarbot I 2.50—2.20 per kg. Gr. schol 26, grm. schol 33, kim. schol 33, kl. schol I 3633, kl. schol II 33—8, schar 188, verse haring 13, makreel 20.4011, kl. schelvis I 50, kl. schelvis II 39—35, wijting 3419, gr. gul 33, mid. gul 3029, kl. gul 2825 per 50 kg. Gr. kabeljauw 14872, gr. koolvis zw. 67, gr. leng 65 per 125 kg. Aanvoer van zaterdag 670 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 1360 k. schol, 150 k. schar, 7 k. haring, 455 k. makreel, 60 k. schelvis, 185 k. wijting, 185 k. kabeljauw en gul, 5 k. leng, 7 k. koolvis en 15 kisten diversen. Totaal 3100 kisten vis. Besommingen van zaterdag KW 153 16.400, KW 92 2310, KW 18, 2430, KW 134 2730, KW 71 f 1840, KW 65 2030, KW 94 2930, KW 30 600, KW 61 2000, KW 60 1880, KW 21 1630, KW 35 2400, KW 56 1140, WR 7 2490, WR 17 1840, WR 49 3450, IJM 31 3610, I.TM 3 2350, IJM 78 2350. In het Kennemer Theater z(jn zondag middag de nationale kampioenschappen turnen voor heren van het nationaal Katholiek Gymnastiek verbond gehouden. Winnaar en kampioen van Nederland werd de Volendammer Th. Bos, vóór de Eindhovenaar H. Hendriks. Er bestond voor deze wedstrijden veel belangstelling, de aanwezigen genoten van een goede sportmiddag waarbij het tot het laatste nummer spannen bleef, omdat de twee hoogstgeplaatsten niets voor elkaar on derdeden. De uitslagen van de eerste tien geplaat sten, die het keurkorps vormen, luidden: 1. Th. Bos, Volendam 160,8 p. 2. H. Hen driks, Eindhoven 159,6 p., 3. G. van Dijk, Voerendaal 153,9 p., 4. B. Staps, Tilburg 149.- p., 5. M. Haazen, Mierlo 148,8 p., 6. V. Holten, Blerick 147,5 p., 7. H. Tol, Volendam-145,-5 p.; 8. P. Sijbers, Tegelen 145 p„. 9. N.Huikeshoven 141 p., 10. L. Engels 140,8 p. De uitslag voor het nationaal kampioen schap voor Diocesane keurploegen was: 1. diocees Roermond 723,9 p., 2. diocees Haarlem 716,6 p., 3. diocees Den Bosch 708,6 p. Zaterdagavond werden deelne mer^ en. officials op het gemeentehuis of ficieel door het gemeentebestuur ontvan gen. 'Bü'rg'emëèster Bruinsma heeft hier -vele vriendelijke woorden over de turn- sport gezegd. Hij werd beantwoord door de heer Aarts, hoofdbestuurslid die er op wees, dat de vader van burgemeester Bruinsma een der oprichters van het NKG en een der eerste hoofdbestuursleden was. Kamperen in Castricum voor hen taboe Van een gezelschap van negen op het kampeerterrein te Bakkum verblijvende weekeinders in de leeftijdsgroep van 17 tot 23 jaar zou een viertal jongelui zich zater dagavond schuldig hebben gemaakt aan diefstal .van een aantal flesjes bier en ga- zeuse ten nadele van de caféhouder S. in Castricum. P. H. C. 20 jaar, J. W. R. 23 jaar, A. J. K. 20 jaar en de 18-jarige A. B., allen Am sterdammers waren in dit café geweest en hadden volgens het proces-verbaal gemak kelijk de flesjes buit kunnen maken omdat zij, na naar het toilet te zijn geweest de voorraadschuur open vonden, waaruit zij de dranken, meenamen. A. B. moet als heler zijn opgetreden en zóu met dé motor van een kennis de gesto len waar naar het kapeerterrein hebben gereden. Zover kwam hij echter niet, want reeds bij de Burg. Mooystraat reed hij op onver klaarbare wijze het trottoir op en botste vervolgens tegen een boom. De politie die inmiddels door de café houder was gealarmeerd spoorde het vier tal- op en lichtte -hen van hun kampeerbed op .het terrein.. Na een voorlopig verhoor en een beken tenis werden twee van hen in de nacht van zaterdag op zondag ingesloten in de cel te Bakkum, vanwaar zij nadat zij zondag morgen nogmaals waren ondervraagd, weer werden heengezonden. De motorrijder liep bovendien een proces verbaal op omdat hij zonder geldige papie ren een motorrijtuig had bereden. De verdachten zijn door de PWN-kam- peerleiding uitgesloten van het Castricum se terrein.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9