Vijf landen beginnen maandag groot visserijonderzoek in de Noordzee STERK Schotse „Explorer" naar IJmuiden Ontsnapping van vis door mazen van trawlnetten het studieobject Koninklijk brons voor twee jubilarissen bij Van Gelder Z. Harry Rao Singh laborant in het visserijlaboratorium Belg Geeraerts won onbedreigd in de Ronde van Beverwijk I 1 I 7 Basketbaldemonstratie VERBORGEN GEHEIM 24.90 idSiiJefc t' laponstoffen van Boussac de Franse stoffenkoning Beslissingswedstrijd tussen Uithoorn en NAS IJmond (heren) speelt eerste promotiewedstrijd Gymnastiekvereniging „SSH" IJmuidens damtoernooi beter dan Haagse wedstrijd DC IJ koos zich gloednieuw bestuur Schoolkorfbalcompetitie in Velsen begint zaterdag I I I AfeA*oy\eWi dn (jo^ketbokkeM I Aannemers aanvaarden CAO voor bouwbedrijf Stormvogels-jeugd naar toernooi van Zeeburgia VRIJDAG 16 MEI 1958 (Van onze speciale verslaggever) VIJF ROBUUSTE VISSERIJ-ONDERZOEKINGSTRAWLERS Van verschil lende landen, waarbij de Schotse „Explorer" en de Westduitse „Anton Dohrn", zullen van maandag af gedurende ruim vier weken ten nauwste samenwerken in een grootscheeps internationaal visserijonderzoekingsprogramma in de Noordzee. Het onderzoek zal die dag van IJmuiden uit beginnen, nadat morgenmiddag omstreeks twaalf uur in de Haringhaven is binnengelopen het Schotse visserij- onderzoekingsvaartuig „Explorer". De Schotse visserijbiologen zullen eerst nog overleg plegen met hun Nederlandse collega's over dit groots opgezette onder zoek, dat door Nederland werd georganiseerd in het kader van het werk van de Internationale Raad voor het onderzoek van de zee. De vijf trawlers waarbij uiteraard ook de Nederlandse „Willem Beukelszoon" zullen gedurende die vier weken vissen met diverse soorten netten, welke gemaakt zijn van verschil lende materialen. Hierbij zijn ondermeer netten, die vervaardigd zijn uit de nieuwste kunststoffen, zoals perion en nylon. Door alle schepen naast elkaar te laten vissen, wil men de ontsnapping van de vis door de mazen van al deze netten bestuderen. Het onderzoek is vooral van belang voor een goed inzicht in de geldende maaswijdte-voorschriften. Bovendien wordt in de periode, dat het onderzoek wordt verricht, speciale aandacht aan de wijting besteed. Gebleken is dat de laatste jaren veel kleine wijting is vernietigd door de haringtrawl- en industrievisserij. Men vreest dat de wijtingstand hierdoor schade zal lijden. Het onderzoek wordt maandag begonnen door drie schepen: de „Willem Beukels zoon", de Schotse „Explorer" en de Deense onderzoekingstrawler „Dana". De schepen zullen in de eerste week vissen ter hoogte van de ST. 2 benoorden de Waddeneilan den op rondvis. Aan het eind van de week voegen zich bij dit drietal ook de West duitse „Anton Dohrn" en de Poolse onder zoekingstrawler „Michal Siedlecki". Deze Poolse trawler zal vooral aan het onderzoek deelnemen om de bemanning van dit schip op de hoogte te brengen van de manier van werken. Wanneer het vijftal eind volgende week compleet is, wordt binnengelopen te Leith bij Edinburg voor besprekingen tussen de biologen van de verschillende landen. Daarna vissen de vijf schepen bij elkaar gedurende tweeëneenhalve week ten noord oosten van Schotland. Na die periode zul len het Deense, het Duitse en het Poolse schip vertrekken en zal het onderzoek nog gedurende een week worden voortgezet door de „Willem Beukelszoon" en de „Ex plorer". Ontsnappingskansen Het doel van het gehele onderzoek is tweeledig. In de eerste plaats wil men na gaan hoe de wijtingvangsten van de vijf verschillende onderzoekingstrawlers zich onderling verhouden. Het wijtingonderzoek is de laatste tijd vooral in de belangstel ling gekomen, omdat enerzijds veel kleine wijting wordt vernietigd door de industrie visserij en omdat de wijting, anderzijds tot een maat, groter dan de tegenwoordige minimummaat van twintig centimeter, ont snapt door de mazen van de in de Noord zee voorgeschreven trawlnetten. Enkele landen, waar de wijting een ge zochte en dus belangrijker vis is dan voor Nederland, zien hierin aanleiding om aan te dringen op herziening van de maas- wijdtevoorschriften. Ook andere vissoorten De visserij-onderzoekers van de landen rondom de Noordzee hebben deze zaak in studie genomen. Aangezien niet elk net en niet iedere onderzoekingstrawler evenveel wijting per trek vangt en aangezien de onderzoekers hun vangstcijfers ook verge lijkbaar willen maken, werd het nodig om deze vijf schepen bij elkaar te brengen en straks gedurende enkele weken naast el kaar te laten vissen. De vangstcapaciteit van elke onderzoekingstrawler wordt dan bekend en met behulp van de verkregen vangstgegevens zal men dan beter dan tot nu toe mogelijk was kunnen nagaan of aan de bezwaren tegen de bestaande maaswijdte kan worden tegemoet ge komen. Hiertoe zijn berekeningen nodig over het aantal wijtingen, dat voorkomt in de Noordzee en over de tol, die door visserij van de visstand wordt geheven. Bij deze berekeningen wordt vanzelfsprekend niet alleen naar de wijtingstand gekeken, maar naar alle vissoorten tezamen. Een ver kleining van de maaswijdte zou in dit ver- Tijdens het uitvoeren van het onder zoekingsprogramma op de Noordzee zal de Duitse onderzoekingstrawler „Anton Dohrn" een zeer bijzonder trawlernet aan boord hebben. De Duitsers hebben de gebreide kuil van het sleepnet - het achterste deel, waarin zich bij elke trek de vis ophoopt - vervangen door een stalen kooi. Met deze stalen kuil (de kleine vis kan door de openingen in het „kippengaas" ontsnappen) zullen even eens proeven worden genomen Sportliefhebbers, die nog weinig van basketbal weten, een sport die de laatste jaren grote opgang in ons land heeft ge maakt, kunnen zaterdagmiddag op het grote schoolplein aan de Heidestraat een belangrijke demonstratie-wedstrijd zien. Op initiatief van de Santpoortse hoofd klasseclub ZBVS zal dit team een wed strijd spelen tegen de hoofdklasser US, een studententeam uit Amsterdam, zodat een wedstrijd op hoog peil mag worden verwacht. Deze wedstrijd begint om half vier. r?j« .5=;- J.-I.=:^f ADVERTENTIE luist dat tikje meer ruimte voor uw voet ligt verscholen in deze charmante modeschoentjes. Slanke lijn en toch.- comfortabele pasvorm l slanke pump voor brede voet CS VERKRIJGBAAR BIJ: Voor beter schoenwerk DMUIDEN: KENNEMERLAAN 95 SANTPOORT: HOOFDSTRAAT 135 Zaterdag en zondag zal in IJmuiden liggen de Schotse onderzoekingstraw ler „Explorer". Het schip krijgt waar schijnlijk ligplaats in de Haringhaven bij de kalkzandsteenfabriek band ernstige repercussies voor de visserij op andere soorten hebben. De schepen zullen tijdens het onderzoek voorts naast elkaar vissen met ieder tel kens verschillende netten, gemaakt van verschillende soorten materialen, vooral ook kunstvezels. Netten, gemaakt van deze stoffen, zijn de laatste jaren meer en meer in gebruik gekomen. Hierbij is gebleken, dat niet ieder type netmateriaal vissen van dezelfde maat laat ontsnappen. Zelfs al is de maaswijdte in de netten dezelfde. De bedoeling van de maas- wijdtevoorschriften is echter, dat alle vis beneden een zekere maat kan ontsnappen. Met omhullingsnet Er zullen tijdens de onderzoekingen ook gegevens worden verzameld over het effect van een bepaalde maaswijdte in verschil lend geconstrueerde netten van diverse materialen. De onderzoekingstrawlers zul len daarom om het achtereinde van de sleepnetten een nauwmazig net aanbrengen, zodat de verhouding tussen de gevangen vis en de in het nauwmazige omhullingsnet opgevangen vis de uit het net ontsnapte vis nauwkeurig bekend wordt. Verwacht wordt door de onderzoekers, dat het inzicht over het effect en de bruikbaarheid van allerlei nieuwe net- materialen, zoals nylon en perion, verdiept zal worden. Dit kan bovendien van direct belang voor het bedrijf zijn. Het onderzoek hiernaar is weliswaar reeds geruime tijd op gang, maar door nu met een aantal schepen naast elkaar te vissen, kan het bnderzoek veel effeciënter worden uitgevoerd. ADVERTENTIE In llmuiden alleenverkoop: MARKTPLEIN 7 TELEFOON 7029 De heer M. J. 'Verhagen, bediende in het centraal laboratorium en de heer A. Ver schoor, stoker in de centrale van de Ko ninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zo nen n.v., die donderdag veertig jaar bij dit bedrijf in dienst waren, hebben dit jubileum wegens Hemelvaartsdag woens dag al gevierd, waarbij hun een hartelijke huldiging is ten deel gevallen. Vergezeld van hun familieleden en in aanwezigheid van de heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfsdirecteur, werden de ju bilarissen 's morgens op het Velsense raadhuis ontvangen door burgemeester mr. M. M. Kwint. Hij kon tot zijn voldoe ning mededelen dat de beide heren wegens hun langdurige trouw Koninklijk waren onderscheiden met de Bronzen Eremedail le, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Huldiging A. Verschoor Op het directiekantoor werd de familie Verschoor ontvangen in tegenwoordigheid van de heren ir. L. Th. de Vos en J. D. Kist de Ruyter, respectievelijk bedrijfs- ingenieur en bedrijfschef van de centrale. De heer Smidt van Gelder achtte het van grote betekenis in de heer Verschoor, die reeds ruim de pensioengerechtigde leeftijd is gepasseerd een zeer gewaardeer de kracht en voor zijn omgeving een uit stekend collega te mogen huldigen, het geen juist nu nog door de directie mogelijk was gemaakt. De erkentelijkheid voor deze hulpvaardige mens naar alle kanten kreeg vorm in de aanbieding van het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpen ning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en als huldeblijken van de di rectie de draagmedaille van het pas ver worven eremetaal, een gouden horloge en een enveloppe, alsmede een schriftelijke gelukwens van de hoofddirectie en een foto in lijst van de heer Verschoor bij zijn „vuren". Aangezien de heer Verschoor ge lijktijdig met pensioen ging werd hem het herinneringsbord toegezegd. Omringd door vele collega's is de heer Verschoor vervolgens gehuldigd in gebouw „Concordia", waar zowel ir. De Vos als de De oogst bij het lagere voetbal was gisteren niet groot, maar toch was er één uitslag bij, die voor twee clubs van groot belang was. We doelen hier op de uitslag van DIONAS. De Halfweggers móésten deze wedstrijd per se winnen, wilden zij het tegen Uithoorn nog tot een beslissings wedstrijd brengen. Welnu, de NAS'ers maakten geen fout en klopten DIO met nul-twee. In een beslissingswedstrijd zal nu moeten worden uitgemaakt wie van de twee óf NAS óf Uithoorn zal promo veren. Alleen een toewijzing van het pro test, dat Uithoorn nog tegen Onze Gezel len heeft lopen, zou eventueel een beslis singswedstrijd onnodig maken. Waterloo is de kluts lelijk kwijt: Nu werd weer van ETO verloren en wel met twee-vier. De enige troost is, dat deze nederlaag Waterloo's vierdeklasseschap niet in gevaar brengt. Door tegen Onze Gezellen gelijk te spe len (twee-twee) onderstreepte OFC nog eens, dat het dit seizoen terecht voor de vierde klas is behouden gebleven. In de 3de klas A deed ADO goed werk door de Alkmaarse Boys op eigen terrein een twee-drie nederlaag toe te brengen. HET jarige BEVIEL de 21- Surinamer Harry Rao Singh best in zijn functie bij het Departement van Landbouw, Veeteelt en Visserij in Paramaribo. Hij wilde echter vooruit in de wereld. Hij wilde meer kennis van de visserij op doen. Suriname biedt voor studie echter geringe mo gelijkheden, zodat Harry wel naar het buitenland zou moeten om verder te ko men op de maatschappelij ke ladder. In de twee en een half jaar, die hij bij het Depar tement werkte, spaarde hij zoveel als maar even mo gelijk was. Begin van de vorige maand kon hij pas sage bespreken op het Ita liaanse schip „Venezuela", dat uit Paramaribo naar Nederland zou oversteken. ZONDER vooraf met iemand in Nederland over leg te hebben gepleegd kwam Harry Rao Singh hier aan land. Hij vond een kamertje in Amsterdam, kookte daar voor zichzelf en vond tenslotte de weg naar IJmuiden. Naar het Centraal Visserij-laborato rium aan de Dokweg. „Zo'n jongen met een dergelijk initiatief wil je helpen", zei de directeur van het laboratorium dr. P. Korringa ons. „Hij werkt nu bij ons als laborant - we hadden juist een plaats je open - en bij dit werk kan hij heel wat opsteken dat straks bij het werk in de visvijvers in de binnen landen van Suriname te pas kan komen". HARRY is van plan in de avonduren te gaan stu deren - misschien een cur sus viskunde aan de Vis- serijschool. Hij denkt hier ongeveer anderhalf jaar te blijven. Daarna wil hij weer op Suriname afgaan om hopelijk opnieuw bij het Gouvernement aan de slag te gaan. De kans op promotie is dan allicht wal groter. „IK HAD me aanvanke lijk voorgesteld overdag of 's avonds in Amsterdam te gaan werken en de reste- fende uren aan studie te besteden", vertelde Harry ons. Hij is overgelukkig nu een baan te hebben gevon den, waar studie en werk samen gaanHet bevalt hem overigens uitstekend in IJmuiden. Binnenkort wil hij hier een kamer be trekken. „Alleen", zei hij ons „wat is die rijst hier duur". heer Kist de Ruyter de jubilaris, die tevens afscheid nam, dankten voor zijn plichts betrachting gedurende alle veertig jaren en Voor zijn vriendelijke en kameraad schappelijke omgang, zowel met superieu ren als met zijn collega's. De heer K. C. v. d. Pijl onderstreepte de vriendschappelijke verhoudingen nog eens namens het jubileumfonds onder overhan diging van een enveloppe. Met vele pret tige herinneringen aan een veeljarige, uit stekende samenwerking offreerde de heer P. v. d. Vlugt namens de „ploeg" een kist sigaren. In zijn woning aan de De Let.hstraat. waar veel bloemen fleur brachten, kwa men velen persoonlijk woensdag en don derdag hun gelukwensen aanbieden. Jubilaris Verhagen in „Concordia" De jubileumviering van de heer Ver hagen geschiedde in haar geheel in gebouw „Concordia", waar dr. C. J. J. Ninck Blok, chef van het centraal laboratorium namens de hoofddirectie de familie ontving in aan wezigheid van de directe chef van de jubi laris, drs. J. Bos. Het stemde de heer Ninck Blok tot vreugde als vertegenwoordiger van de hoofddirectie, waaronder het centraal la boratorium direct ressorteert, zijn waar dering te mogen uitspreken voor de veer tigjarige trouwe dienst van de heer Ver hagen, die eind 1953 wegens gezondheids redenen de ploegendienst in de cellulose fabrieken als kookmeester moest verlaten en zich wel zeer heeft aangepast aan zijn nieuwe taak, waardoor hij met proef kokingen in de sulfietkokerij toch in zijn vak is gebleven. De heer Verhagen vond zijn trouw be loond met de aanbieding van het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpen ning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, waarbij werden gevoegd als huldeblijken van de directie de draag medaille van de koninklijke onderschei ding, een enveloppe, een schriftelijke feli citatie van de hoofddirectie en een foto in lijst tijdens het werk van de jubilaris. Nadat ook het voltallige personeel van centraal- en stromingslaboratorium zich rond de jubilaris en de zijnen had ge schaard herinnerde dr. Ninck Blok aan de overgang van de jubilaris van C.F. naai centraal laboratorium waar hij zich vlot aanpaste om achter het hoe en waarom te komen. Bovendien doet de heer Verhagen zich kennen als een prettig, rustig mens. Ir. G. A. Schoonkind, oud-bedrijfsinge- nieur van de celluloisefabrieken, die de Velsense directie vertegenwoordigde, her innerde aan de prettige tijd in de C.F. doorgebracht en aan de vele aangename ontmoetingen met de oud-kookmeester. Hij was ervan overtuigd, dat. evenals hij, ook de heer Verhagen, weemoed in het hart heeft nu vorige week zaterdag de reeds lang aangekondigde stopzetting van de ge hele celluloseproduktie een feit is gewor den en de C.F. dus thans geheel „ontvolkt" is. Drs. J. Bos kon alle waardering opbren gen voor de wijze van werken en aanpas sing van de heer Verhagen in zijn nieuwe omgeving, die de jubilaris ongetwijfeld weer doet herinneren aan de vroegere schoolbanken. Zoals dr. Ninck Blok betrok drs. Bos ook mevrouw Verhagen in de huldiging en overhandigde haar een fleurig bloemstuk, dat met vele andere fleurige attenties, waaronder van de directie, en met veel persoonlijke belangstelling in de woning aan de Van Leeuwenstraat oor de fa milie Verhagen de jubileumviering tot een onvergetelijke dag maakte. De Hemelvaartsdagronde van Beverwijk» die gistermiddag door de Beverwjjkse ren nersclub „Kennemerland" in het sportpark „Adrichem" te Beverwijk werd gehouden, is op fraaie wijze gewonnen door de Belg Frans Geeraerts uit het Kempische plaatsje Lichtaart. Met ruim een halve minuut voorsprong op een tien man sterke jacht- groep, waarvan de Amsterdammer Rinus Janissen de sprint om de tweede plaats in zijn voordeel besliste, ging de 19-jarige Geeraerts die in het vorige seizoen liefst achttien straatrondes op zijn naam bracht als een verdiend winnaar over de eind streep. Daarbij werd hij luide toegejuicht door de enkele honderden toeschouwers op de tribune, die nu er zich geen enkele streekrenner in de strijd op het voorste plan wist te mengen deze sterk rijdende en strijdlustige Belg als hun favoriet be schouwden. Na een aantrekkelijke voorwedstrijd voor nieuwelingen, waarin Piet de Heer uit Castricum zich bijzonder strijdlustig toonde en tenslotte ook met de verdiende over winning schoot ging, gingen de 75 amateurs waaronder zes Belgen en één Duitser van start. Van deze Belgen lieten Jan Nooyens en Frans Geeraerts er geen twijfel over bestaan dat zij in deze Ronde van Beverwijk een gunstig resultaat wilden behalen. Want de wedstrijd was nog maar nauwelijks begonnen of de twee Belgen probeerden met Balvert en Jonker om een afscheiding te forceren. Het gevolg van deze overrompelende start was, dat ver scheidene zwakkeren waaronder ook de Duitser Bohnefeld moesten lossen. Vooral ook omdat men in het peloton de vier demarranten niet zonder slag of stoot wenste te laten gaan. Zij werden weer achterhaald. Evenals trouwens Oudshoorn en de Belg Constant Bogaerts. Meer succes had de jonge Balvert, die aanvankelijk vergezeld door Wuurman een flinke voorsprong wist te veroveren. Toen de winst van Balvert op het peloton, waarin men de eer van de achtervolging aan elkaar overliet, reeds een halve ronde bedroeg en het er ernstig naar uitzag dat hij zijn vlucht met een volle winstronde zou gaan bekronen, werd men eindelijk actief. Eerst formeerden De Groot, De Boer, Van Smir- ren, Jonker, Janissen en Markus een jacht- groepje en vervolgens wisten ook Bogers, Geeraerts, Wuurman, De Hoog en Van Weeren zich uit de greep van het peloton los te rukken. Voor deze overmacht moest 3alvert tenslotte het hoofd buigen. Nieuwe ontsnappingen Balvert was nog maar nauwelijks tot de orde geroepen of Van Weeren sloeg een nieuwe bres in de kopgroep van twaalf man, die zich na de jachten op de vluch teling had gevormd. Hij kreeg daarbij de steun van Geeraerts en De Boer en die steun was hem bijzonder welkom, want gezamenlijk wisten deze drie renners de voorsprong op te voeren. De door hen ver laten kopgroep, waarin Bogers, De Hoog en Balvert zich het actiefst betoonden om de gang erin te houden, scheen reeds ver slagen, Maar met nog achttien ronden te rijden werden De Boer en Van Weeren door een val van hun leidende posities beroofd. Zij konden na dit incident nog juist aanklampen bij Bogers c.s. De Belg die door deze verwikkelingen alleen aan de leiding was gekomen, was toen ook voor Nadat vorige week het eerste herenelftal van de handbalvereniging „IJmond" het kampioenschap in de districtsklasse heeft behaald, zal reeds zondag de eerste pro motiewedstrijd worden gespeeld. De IJmonders trekken naar Utrecht voor de ontmoeting met de Stichtse dis- trictsklassekampioen Sport Vereent I, welke wedstrijd later op „Watervliet" wordt herhaald. Het gaat er om welke van de beide clubs in deze twee wedstrijden de hoog ste ogen gooit om te kunnen promoveren. Zouden IJmond en Sport Vereent gelijk spelen dan kunnen de Velsenaren mis schien in de tweede wedstrijd de promotie op eigen terrein bewerkstelligen. Er zal dus voldoende spanning zijn. De IJmond 2-heren gaan naar AVA I in Alkmaar en zullen vermoedelijk wel aan het kortste eind trekken. Een mogelijk heid van winst is er voor de IJmond 3- dames, die het eerste IEV-dameselftal ontvangen. Hetzelfde geldt voor de IJmond- dames junioren, die het Haarlemse Con- cordiateam ontvangen. Voorts worden gespeeld de aspiranten wedstrijden tussen de meisjes van IJmond IZandvoortmeeuwen 2; IJmond 2De Blinkert 3 en ADO IIJmond 3. De IJmond I-heren komen uit met: J. Böhm, A. Blok, J. v. Buuren, K. Schik, H. Boom, G. Unger, G. Noomen, N.N., G. Kramer, K. Klesser en E. Jonker. De gymnastiekvereniging „SSH", die haar plannen om een zaaluitvoering op een zaterdagavond te geven in plaats van op een donderdagavond, heeft deze voor nemens moeten laten varen wegens het niet-beschikbaar zijn van éen goede zaal; de jaarlijkse zaaluitvoering zal geen door gang vinden. Maar er zijn andere activi teiten. Tijdens de pinksterdagen zal worden deelgenomen aan het KNGV-bondsfeest te Arnhem, waarheen 27 meisjes, 16 jongens en 12 oudere leden gaan. Op zaterdag 24 mei zullen de SSH-ers per autobus naar het grote KNGV-kamp trekken om pas op dinsdag na pinksteren terug te keren. Aangezien er onder andere verenigingen in de Kennemer Turnkring weinig animo is om de Bondswandeldag te organiseren zal SSH deze wandeltochten gaan houden en wel op zaterdag en zondag 5 en 6 juli. Voor deze tochten wordt een aantrekke lijk parcours uitgezet, waarvoor nu reeds een toezegging van VOLO uit Haarlem- Noord is gekomen met 150 lede» deel te nemen. In 1959 bestaat SSH dertig jaar, welk jubileum op bescheiden wijze zal worden gevierd. Er is contact opgenomen met een groep Zweedse gymnasten, die op „Watervliet" een demonstratie zal geven. En tenslotte kan bij het SSH-lustrum- feest een nieuw vaandel worden verwacht, dat door een aantal dames-senioren zal worden vervaardigd. hen onbereikbaar geworden. Ondanks dat De Boer nog een serieuze poging ondernam om het door de val opgelopen verlies op Geeraerts ongedaan te maken. Geeraerts bleef onverstoord en in soepele stijl voorwaarts marcheren en daarbij be zorgde hij verschillende achterblijvers nog een ronde achterstand. En toen hjj op het staartpeloton streek, ging de Belg meteen naar voren om daar het tempo aan te geven. Hij liet zich zodoende zijn eenmaal verworven voorsprong niet meer ontglip pen. Uitslagen Amateurs: 1. F. Geeraerts, België, de 100 kilometer in 2 uur 25 min. en 4 sec.; op 34 sec. 2. R. Janissen, 3. J. Jonker, beiden Amsterdam; 4. W. Bogers, Nieuw-Vennep; 5. F. Balvert; 6. J. Wuurman; 7. W. van Smirren; 8. A. de Hoog, allen Amsterdam; 9. T. Markus, Halfweg; 10. H. van Weeren, Haarlem; 11. J. de Boer, Edam; 12. op 1 min. en 20 sec.: F. Klardie, Castricum. Nieuwelingen: 1. P. de Heer, Castricum, de 60 kilometer in 1 uur 38 min. en 27 sec.; 2. C. Dullemans, Beverwijk; 3. K. Platte, Amsterdam'; 4. A. Rijkers, Amsterdam; 5. E. Balk, Badhoevedorp; 6. R. van Smirren, Amsterdam; 7. P. v. d. Touw, Den Haag; 8. B. de Reus, Velsen; 9. H. Schenk, Zaan dam; 10. W. Zonneveld, Uitgeest. Op boeiende wijze gaf de herstelde ex- wereldkampioen Piet Roozenburg in het DCIJ clublokaal voor een goedgevulde zaal een overzicht van het spel tijdens het internationaal toernooi, dat DCIJ in het laatst van de week april in IJmuiden organiseerde. Roozenburg vertelde, dat het IJmuider toernooi uit een speltechnisch oogpunt op een hoger peil stond, dat het kandidaten- en het Haagse toernooi, waaraan ook de Rus Koeperman, de Franse meester Hi- sard en de Nederlandse kampioen ir. Van Dijk deelnamen. De partijen welke in boekvorm worden uitgegeven hebben thans al belangstelling in Rusland, Frankrijk, Canada, België, Zwitserland en Afrika getrokken. Speciaal het spel van de twee DCIJ-ers Laros en Dukel kreeg belangstelling en Roozenburg demonstreerde enige frag menten uit de partij van de eerste ronde, waarin de DCIJ-ers elkaar bekampten. Voor de aanvang van de causerie werd Theo Tielrooy gehuldigd met het behalen van de damtitel van Kennemerland, ter wijl ir. M. Krijgsman en ere-voorzitter K. de Jong en H. Laros bloemen en ca deaus kregen voor hun belangrijke werk voor het welslagen van de internationale wedstrijd. Nieuw bestuur Daar het gehele bestuur (L. Vooys, J. Waal, B. Dukel en J. van Straten) te ken nen heeft gegeven niet meer voor een be stuursfunctie in aanmerking te kunnen komen, werden door de vergadering als nieuwe bestuursleden gekozen Theo Tiel rooy, J. de Boer, Leo Binkhorst en H. La ros. Als voorzitter blijft de heer P. Roo zenburg aan. Op voorstel van de ere-voorzitter K. de Jong werd alsnog de heer Dukel als tech nisch adviseur aan het bestuur toegevoegd. Voor de schoolkorfbalwedstrijden, die zaterdag op het terrein „Rooswijck" in Velsen-Noord beginnen, hebben twaalf scholen ingeschreven. Het programma voor zaterdag luidt als volgt: Veld 1: 2—2.30 uur: Wolff en Deken- school 1Zeewijkschool 1; 2.353.05 uur: Wilhelminaschool 1Del Court v. Krim- penschool 2; 3.10—3.40 uur: Wolff en De- kenschool 2Openbare Ulo 4; 3.454.15 uur: Zeewijkschool 1Openbare Ulo 3; 4.204.50 uur: WilhelminaschoolZee wijkschool 2. Veld 2: 22.30 uur: Openbare Ulo 4 Del Court v. Krimpenschool 1; 2.453.15 uur: Openbare Ulo 3Wolff en Deken- school 1; 3.203.50 uur: Zeewijkschool 2 Del Court van Krimpenschool 2; 3.55 4.25 uur: Del Court v. Krimpenschool 1 Wolff en Dekenschool 2. ADVERTENTIE Uw speciale aandacht voor ons SLAGROOMGEBAK. Slagroomsoezen 25 et. Spritssoezen18 ct. Moorkoppen28 ct. Gesorteerd slagroomgebak. 25 ct. Slagroompunten 28 ct. ^{Werkelijk iets fijns van erom KENNEMERLAAN 88, IJMUIDEN. TELEFOON 5520 De Nederlandse Aannemersbond en Pa troonsbond voor de Bouwnijverheid in Nederland heeft zich op zijn te Arnhem in „Musis Sacrum" gehouden besloten jaar vergadering bij acclamatie uitgesproken voor de wenselijkheid van de Collectieve Arbeidsovereenkomst voor het Bouwbe drijf, zoals die er thans ligt. De N.A.P.N. was de laatste organisatie die zich nog over de wenselijkheid moest uitspreken. Op de pinksterdagen (25 en 26 mei) wordt door Zeeburgia in Amsterdam een internationaal juniorentoernooi gehouden. Deelnemende ploegen zijn: SVSB Wien (Oostenrijk), SV Bremen 1860 (Duitsland), 't Gooi HVC, Stormvogels en Zeeburgia!

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11