Aanval van Rood en Wit was niet opgewassen tegen Colthoff en Aim LOCOMOTIEF Fransman Jean Stablinski won de Ronde van Spanje vóór Fornara Belg Foré leidt na twee etappes in de Ronde van België NAS door overwinning op DIO gelijk in punten met Uithoorn Curagaose voetballers hi elden Denen lange tijd in bedwang Steden-korfbalwedstrijd Leiden- Haarlem eindigde onbeslist Gemiste vangen werden Haarlem noodlottig tegen Quick (H) Nu geen plezierreisje naar Parijs? 0 'iS.il öoU uo ómpt&M&i! 17 DE CRICKETCOMPETITIE LOC OM OTIEF De HVB-competitie DCO blijtë door zege op DSS eersteklasser EHS moest winst aan Wilskracht laten Belg Luyten winnaar van laatste twee etappes Wijziging in Nederlands korfbaltwaalftal Zondag kan beslissing in onderste regionen vallen BADPAKKEN en ZWEMBROEKEN GPETHA DE BRUIJN Nederlander Damen won Warschau-Berlijn-Praag DE VIERDEKLASSERS VRIJDAG 16 MEI 19 5 8 ADVERTENTIE De voetbalwedstryd DenemarkenCu rasao is in Aarhuus met 32 door Dene marken gewonnen, nadat de rust met 10 in het voordeel van Curacao was ingegaan. Het natte en gladde veld bleek een groot nadeel van de gasten en de Denen begon nen met een lange serie aanvallen, waarin echter niet definitief doorgestoten kon worden, daar de veel snellere spelers van Curacao er steeds in slaagden tijdig genoeg terug te komen om hun doelgebied te dek ken. Na 17 minuten trapte de Deense doel man From slecht uit. De bal kwam terecht by de midvoor van Curacao, Schoop, die langs de Deense spil Nielsen flitste en scoorde. De Denen behielden het beste van het spel, maar doelman Polinet hield de moei lijkste schoten. Ook spil Cranword speelde een goede partij en herhaaldelijk ontfut selde hij de Deense midvoor Hansen de bal. De Denen gingen het proberen met schoten van verre afstand, maar ook dit leverde geen succes op. Toen gefloten werd voor de rust, kreeg Curagao een hartelijk applaus van de 17.000 toeschouwers. In de negende minuut van de tweede helft bracht Cranword de Deense rechts binnen Machon in het strafschopgebied ten val. De strafschop die gegeven werd, werd door rechtsbuiten Pedersen inge schoten (11). Inmiddels hadden de Denen eindelijk doorgekregen, dat de verdediging van Cu racao moeilijk te passeren was op hoge ballen. De Denen gingen langs de grond spelen en in de 23-ste minuut bracht links binnen Enoksen de stand op 21. Een minuut voor tijd maakte Curagao gelijk. Linksbinnen Berbardina werd ge lanceerd door Schoop en hij schoot raak, maar dertig seconden later zorgde Enoksen met een kopbal voor het winnende Deen se doelpunt, uit een voorzet van Machon. De scheidsrechter, de Zweed Lundell, ADVERTENTIE Een goede raad van .:.vr Wim van Est Op Locomotief behaalde ik mijn grootste successen! Maar die jongens maken heus niet alleen racefietsen! U vindt bij Locomo tief een enorme keus: klassieke, moderne én super lichte tour modellen. U zult net als ik van Uw Locomotiefje alleen maar plezier beleven! U koopt een winnende fiets! (met Vredestein banden) DE GEHELE COLLECTIE LOCOMOTIEF rijwielen en bromfietsen Is verkrijgbaar bij de officiële LOCOMOTIEF-DEALER Rijwielhandel A. DONKER Engelmundusstr. 28 - IJmuiden-O. - Tel. 4282 Er is op Hemelvaartsdag nog lustig ge voetbald in de HVB en er vielen enkele belangrijke uitslagen te noteren. Zo kon DCO zich in de eerste klasse A volledig in veiligheid brengen en Spaarnestad, een der derdeklaskampioenen, won de eerste promotiewedstry d. DCO was vooral in de eerste helft tegen DSS goed op dreef. Huis in 't Veld gaf DCO de leiding, waarna Bor de voor sprong nog voor de thee tot tweenul verhoogde. Wel werd het nog even be nauwd voor DCO toen DSS een tegen- punt scoorde (12), maar DCO zette de tanden nog eens extra op elkaar en zo waar slaagde Prins er in de score tot één drie te verhogen en daarmee was de plaats in de eerste klasse veilig gesteld. De overwinning welke Velsen 2 over Half weg met drie—twee behaalde baat de Velsenaren dus niet, al was deze over winning ongetwijfeld een eervolle pres tatie. BSM en Spaarndam gaven elkaar in de eerste helft niets toe en bij de thee luidde de stand twee—twee gelijk. Toen echter werd Spaarndam sterker en liep uit tot tweevijf! De stand is: Hoofdd. Boys 20- •31 Spaarndam 18- •18 IEV 20- -28 DSS 19- -16 DSK 20- •22 DCO 20- ■17 BSM 20- -19 VI. Vogels 18- •15 Halfweg 20- -19 Velsen 2 19- ■11 EDO 3 20- -18 In 1B blijft het onderaan geducht span nen al werd de positie van HBC 3 er dooi de drietwee overwinning op Schoten 3 wel wat beter op. Maar ook ADO 2 zege vierde over Haarlem 5 met vijf—vier en klampt zich nog aan de laatste strohalm vast. Vooral nu TYBB 2 van Terrasvogels 2 verloor (2—3) kan er nog van alles ge beuren. De cijfers luiden: HBC 3 21-15, ADO 2 20-13, TYBB 2 18-12. De overwinning welke VSV 4 in 2D over Stormvogels 5 behaalde betekent dat deze ploegen gelijk zijn geëindigd, zodat een extra wedstrijd nodig is geworden om uit te maken wie promotiewedstrijden mag spelen. Spaarnestad deed het tegen Van Nispen niet al te best, want er werd slechts met één—nul gewonnen. Bovendien protes teerde Van Nispen tegen het niet toeken nen van een penalty welke na de strijd werd ingeschoten. Waterloo 2 won van EDO 6 met drie—één. had de wedstrijd toen reeds vijf minuten verlengd wegens de veelvuldige onder brekingen van het spel. Toen Lundell af floot, wenste Curagao dat met nog zeven minuten verlengd werd. Na overleg met zijn Deense grensrechters wees Lundell dit verzoek af. nl de eerste helft was Denemarken dui delijk sterker. Curagao met Cranword als dubbele stopper, verdedigde echter voor treffelijk en de uitvallen waren zeer ge vaarlijk door hun snleheid. Na de rust was het spelbeeld meer verdeeld. In de ploeg van Curagao onderscheidden zich vooral doelman Polinet, Cranword, aanvoerder Matrona en rechtshalf Meulens. De spelers van het voetbalelftal van Curagao zaten na hun nederlaag tegen het Deense elftal in de put. Door de nederlaag ontgaat hun nameiyk een reis van drie dagen naar Parijs. De voorzitter van de Curagaose Voetbalbond, de multimiljonair Maduro, had de voetballers drie gezellige dagen in Parijs in het vooruitzicht gesteld als zjj zouden winnen of gelijk spelen in Aarhuus. Er is voor de spelers nu nog een hoop, dat Maduro hun nog een kans geeft in Oslo waar zij zullen uitkomen tegen een elftal uit die stad, of hen zo maar met een be zoek aan Parijs beloont. Anders moeten zij op 20 mei via Amsterdam naar hun land terugkeren. De derdeklassers EHS heeft in de derde klasse in de uit wedstrijd tegen Wilskracht de volle winst aan de gastheren moeten laten. In de eer ste helft konden de toen met de wind in de rug spelende Haarlemmers behoorlijk stand houden. Na de hervatting zagen zij een steeds sterker aanvallend Wilskracht, dat uiteindelijk door een doelpunt, gescoord in de laatste minuut, met de volle winst ging strijken. De Fransman .lean Stablinski heeft ook in de laatste etappe van de Ronde van Spanje zijn leiderstrui met succes verde digd. Door een ongeval heeft hem dat ech ter meer moeite gekost, dan verwacht werd. Het ongeval geschiedde tijdens de afdaling van de Los Leones ditmaal een col van de tweede categorie op 55 km. afstand van de finish. Een hond rende angstig over de weg en joeg de schrik door het peloton; enkele renners weken uit, an deren vielen en toen de situatie weer overzichtelijk was geworden, lag Stablins ki nog met een defect rijwiel op de grond. Onmiddellijk werd de strijd fel. Stablin- ski's directe concurrenten Fornara, Cou- vreur en Otano verhoogden het tempo in een poging om de "ransman in de laatste kilometers nog te onttronen. Stablinski kreeg direct een achterstand, greep ech ter nog half verdoofd de fiets van Hoorelheeke en zette met de steun van Grazyk, Mahé en Pavard de achtervolging in. Het werd een wilde rit, die de ronde een boeiend slot gaf. Vijftien kilometer voor Madrid had Stablinski zijn doei be reikt en onmiddellijk werd het tempo van de hoofdmacht weer trager. Dat schonk Hoorelbeeke, Baffi, Gelder mans, Luyten en Moreno, die waren ach tergeraakt, de kans om eveneens het con tact met het peloton te herstellen. De felle jachten hadden veel van de ren ners gevergd, maar desondanks vonden Pachegco, Desmet, Luyten, Baffi en Gra zyk nog de kracht om een nieuwe aanval in te zetten. Het vijftal kreeg een beslis sende voorsprong en besliste de etappe in een eindsprint, die voor de dappere Gra zyk een dramatisch slot kreeg. Door een onhandige manoeuvre van Pacheco kwam hij namelijk op de baan ten val en hij moest de laatste meters lopend afleggen. Het peloton was inmiddels echter al langs hem geflitst. Het enige moment van strijd in de voor laatste etappe lag niet in de bestijging van de Col de Pajares, maar in de eindsprint. In gesloten formatie kwam de gehele meute of) de eindstreep af. Manzaneque kwam ten val en was op datzelfde moment zijn tweede plaats in het algemeen klas sement kwijt. De Fransman Grazyc stoof als eerste over de finish, maar terwijl hij met de bloemen en de plaatselijke schoon heidskoningin in zijn armen voor de foto grafen poseerde, werd van de zijde van de Spanjaard Iturat een protest ingediend tegen de etappezege van Grazyc. Deze had in het gedrang tijdens de eindsprint Itu rat aan zijn trui getrokken. Het protest werd toegewezen, Grazyc duikelde naai de 33ste plaats en de Belg Luyten nam zijn taak met de bloemen en de schone voor de lenzen over. Wim van Est, die als derde onder hel finishdoek was doorgeschoten, werd nu dus tweede. Het verhaal van de etappe is gauw ver teld. Lorono en Bahamontes probeerden enkele uitlooppogingen te ondernemen. Het voorbeeld van Baffi had aanstekelijk gewerkt, maar geen van beiden kreeg ook maar een schijn van kans op een solorit naar Palencia. Stablinski, geflankeerd door Mahé, Grazyc, Hoorelbeeke en Pa vard stond geen enkele aanval op zijn lei derspositie toe. Wel werd het peloton soms in het heuvelachtige terrein uiteengerekt en ontstonden er groepjes renners, die op enige afstand van elkaar reden. Het viel daarbij op, dat Wim van Est zeer gemak kelijk draaide en ook Piet de Jongh had er zin in. Op de Col van de Pajares ging Baha montes als eerste door, op 24 sec. gevolgd door Lorono, op 1.25 door Marigil, op 1.29 door Couvreur en op 2.04 door een groep je met Stablinski en Manzaneque. Stolker had de strijd tijdens de beklimming ge staakt. Prijzen De buitenlanders hebben twaalf van de zestien etappes gewonnen. Leden van de Spaanse nationale ploeg wonnen slechts twee etappes en de overige twee werden gewonnen door leden van andere Spaan se ploegen. Hoewel de buitenlanders slechts de helft van het aantal renners vormde De Stedenwedstrüd Haarlem-Leiden eindigde na een goede partij korfbal in een gelijk spel (5-5). De beide twaalftal len hebben voor een talrijk publiek voor een zeer goede wedstrijd gezorgd. Aan vankelijk was Haarlem sterker en kwam door doelpunten van A. Stuurman en C. v. Dijk met 2-0 voor. Doch de hierop vol gende vakverwisseling gaf Leiden de kans om deze achterstand in te halen. Snel en fraai combinerend kon Sommeling twee maal een treffer plaatsen, waardoor de ba lans in evenwicht was (2-2). Ook daarna bleef Leiden in de meer derheid, zodat eerst E. v. Rijn en even later Zirkzee konden scoren. Haarlem zou dat in deze ronde gestart is, verdwijnt ruim tweederde van het prijzengeld in de buitenlandse zakken. 700.000 peseta is voor prijzen beschikbaar. De buitenlanders slepen daarvan bijna 500.000 in de wacht. Stablinski krijgt 250.000 voor zijn overwin ning. De tweede plaats levert -Fornara 150.000 op. De Spanjaard Manzaneque, die derde werd, toucheert 75.000 peseta. De Spanjaard Lorono, die vorig jaar de Ron de van Spanje gewonnen heeft, werd dit maal negende. De Belg Van Looy won niet minder dan vijf etappes, in deze ronde, die op 30 april begonnen is. Van de 32 bui tenlanders, die toen van start gingen, heb ben heden slechts achttien de finish be reikt. Het falen van de Spaanse ploeg wordt toegeschreven aan de rivaliteit tussen Ba hamontes en Lorono. Geen ogenblik is er samenwerking tussen hen gewees* In de vijftiende etappe, van Oviedo naar Pa lencia (245 km.), kwam de Fransman Grazyc als eerste over de streep na een massale sprint. Maar een protest tegen Grazyc, die tijdens de eind sprint de Spanjaard Iturat aan zijn trui had ge trokken, had succes en daardoor werd de Belg Luyten etappewinnaar. De uitslag was: 1. Luyten (B.) 7.09.27; 2. Wim van Est (Ned.) z.t.; 3. Accordi (It.) z.t.; 4. Mahé (Fr.) z.t.; 5. De Smet (B.) z.t.; 15 Huissoon (Ned.) z.t. 19. Geldermans (Ned.) z.t.; 23 De Jongh (Ned. z.t. Bij de uitvallers van deze voorlaatste etappe behoorde Stolker. De uitslag van de laatste etappe, van Palencia naar Madrid (231 km.) luidde: 1. Luyten (B.) 7.01.48; 2. Baffi (It.) z.t.; 3. De Smet (B.) 7.01.50; 4. Pacheco (Sp.) 7.01.52; 5. Itu rat (Sp.) 7.02.19. De uitslag was verder: 21. Van Est (Ned.) 7.03.09; 24. Geldermans (Ned.) z.t.; 40. De Jongh (Ned.) 7.12.38; 41. Huissoon (Ned.) z.t. Bahamontes werd definitief eerste in het berg- klassement. Dit luidt: 1. Bahamontes (Sp.) 70 punten; 2. Lorono (Sp.) 47 pnt.; 3. Couvreur (B.) 43 pnt.; 4/5. Pacheco (Sp.) en Marigil (Sp.) 41 p. Het eindklassement van de Ronde van Spanje werd 1. Stablinski (Fr.) 94.54.21; 2. Fornara (It.) 94.57.12; 3. Manzaneque (Sp.) 95.57.22; 4. Couvreur (Belg.) 94.59.25; 5. Otonao (Sn.) 95.04.57; 6. Baha montes (Sp.) 95.06.00; 7. San Emeterio (Sp.) 95.57.37; 8. Lorono (Sp.) 95.10.50; 9. Luyten (Belg.) 95.22.34; 10. Aizpuru (Sp.) 95.27.58; 23. Wim van Est (Ned.) 96.20.05; 30. De Jongh (Ned.) 97.03.57; 40. Geldermans (Ned.) 97.38.36; 44. Huissoon (Ned.) 98.11.57. De HKV-speler G. Bos, die zondag in de wedstrijd Nederland-België zou uitkomen, heeft daarvoor bedankt, omdat hij niet met zijn clubgenoot Zwaanswjjk in één vak wenst te spelen. De K.C. heeft thans in zijn plaats opge steld de reserve-speler C. v. Lunteren (Rohda). Als reserve is thans nog aange wezen de Westerkwartier-speler H. de Vries. DIO is er niet in geslaagd NAS zijn laat ste kampioenskans te ontnemen. De ploeg uit Halfweg won verdiend met twee-nul en staat nu met Uithoorn gelijk bovenaan de lijst Sen beslissingswedstrijd zal dus de kampioen aan moeten vijzen. Onze Ge',"-! len speelde zijn laatste wedstrijd gelijk tegen OFC en eindigde niet achtentwintig punten als goede derde Onderaan de rang lijst heerst ook nog volop spanning. WH, dat zondag bij Bloemendaal op be zoek gaat. heeft aan een gelijkspel vol doende om het vierdeklasserschap met een jaar te prolongeren. Dat dit een „walk over" zal worden, geloven wij niet bepaald, aangezien de oranje-witten zélf veilig zijn als zij de volle winst behalen. Geel-Wit tenslotte heeft de minste pun ten. Zondag zullen zij zich tot het uiterste inspannen om de maximale winst op Wa terloo te behalen. Lukt dit, dan hangt het van de uitslag BloemendaalWH af wat er verder gaat gebeuren. deze 4-2 achterstand nog voor de rust tot 4-3 hebben ingehaald, indien niet de arbi ter een volkomen reglementair doelpunt van C. v. Dijk had geannuleerd. Nu kwam dit derde doelpunt onmiddellijk na de rust (3-4). Even zag het er voor Haarlem somber uit, toen Kruyt de stand op 3-5 bracht. Na dit doelpunt nam Haarlem het spel in handen en door treffers van W. Klasen en L. Reyns werd de stand 5-5. Hoewel Haarlem daarna nog talloze kan sen op de zege kreeg, kwam er in de 5-5 stand geen wijziging meer. Voor het begin van de wedstrijd werd één minuut stilte gehouden ter nagedach tenis van de oprichter van de KNKB, de heer Nico Broekhuysen. De uitslagen van het driebonden-toer nooi waren: HKBLKB 2-3; LKB NHKB 1-3; NHKB—HKB 1-1. Eerste werd NHKB: tweede LKB en derde HKB. Bij de KNKB-jeugdploegen verloor Haarlem met 5-3 van Noordhol land, dat op zijn beurt met 4-0 van Lei den verloor. Aangezien Haarlem met 2-1 de baas bleef over Leiden, eindigden alle drie de ploegen gelijk. Na het nemen van strafworpen werd Leiden nummer één, Noordholland tweede en Haarlem derde. ADVERTENTIE Rose Marie Reid, Marina del Mar, Benger Ribana, Catalina, Heinzelmann, Lahco, Tweka Tricobest. Zwembroeken; effen en geruit Kinderpakjes, vanaf 3 jaar. SFORTMAGAZIJN Twynderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 100 °/o service. In de, vooral voor NAS, uitermate be langrijke wedstrijd tegen DIO, hadden de spelers uit Halfweg reeds met de rust een betrekkelijk veilige twee-nul voorsprong. Een voorsprong, die tot het einde van de wedstrijd bewaard bleef. De overwinning kwam terecht bij de ploeg die er de meeste baat bij had en het meeste recht op had De NAS-pIoeg, die een veel grotere dosis vechtlust en doortastendheid aan de dag legde, zal nu met Uithoorn uit moeten maken wie zich kampioen van de vierde klasse D zal mogen noemen. Onze Gezellen deelde in zijn laatste wed strijd de winst met OFC. De tweede helft ging in met een twee-nul voorsprong voor de bezoekers. Al spoedig echter verkleinde Van de Putten de voorsprong tot twee-één en enkele minuten voor tijd scoorde Vader de gelijkmaker (twee-twee). West I - 4 D Uithoorn 22-32 Kinheim 21-19 NAS 22-32 Waterloo 20-18 O G 22-28 OFC 20-18 E T O 20-20 WH 21-16 D I O 21-20 Bloemendaal 21-15 Zaanlandia 21-20 Geel Wit 21-14 Een battingdemonstratie van Colthoff en Aim zoals men ten hoogste één keer per jaar ziet, bezegelde op Hemelvaartsdag in de eerste klasse van de cricketcompetitie het lot van Rood en Wit. In nauwelijks een uur wist dit tweetal HCC II uit een de fensieve positie glansryk naar de over winning te leiden door 125 runs te scoren, waarby zij 8 vieren sloegen en 9 zessen op de omringende daken en wegen deden belanden. Rood en Wit won de toss en batte eerst. Engelenberg (21) en captain De Nijs (26) zorgden voor een uitstekende openings stand en toen De Nijs op 44 door Aim ge vangen werd, zette Wijkhuizen (27) zijn goede werk op dezelfde voet voort. Nadat Engelenberg bliksemsnel door Colthoff ge- strumped was, bouwden De Ruig (32) en Onstein (18) een fraaie stand op, die op 124 gebroken werd, toen De Ruig op long oft gevangen werd. Hierna produceerde Vanier nog een fraaie 28 en werd na bijna 4 uur batten de innings gesloten op 179 met 9 wickets down. Borgers had met 565 het meeste succes. Het begin van de HCC-innings was voorspoedig doch toen 23 runs op het bord waren verschalkte Bijleveld Arendsen de Wolff en runde De Ruig op silly mid off Van Arkel (14) uit. Ook Kloppenburg en Van den Bosch maakten het niet lang en dit bracht na 1 uur batten een totaal van 54. Aim (70) en Colthoff (71) kwamen toen samen. Beiden hadden er enorm het oog in en wat de Rood en Wit-bowlers ook pro beerden, niets vermocht hen beiden te stuiten, zodat ruim een half uur voor tijd HCC de volle buit binnen had. Wijkhuizen, Molijn en Bijleveld bolwden het beste, doch alleen laatstgenoemde ver mocht wickets te nemen, 339 in 11 overs. Het veldwerk van Rood en Wit stond niet slechts onder hoge druk maar ook op een hoog peil. Rood en Wit kan terugzien op een wedstrijd die weliswaar ruim ver loren werd, doch daarbij uitstekend cricket te zien werd gegeven. De scores waren; Rood en Wit 179 runs voor het verlies van 9 wickets; HCC II 180 voor 4. Battingcijfers Rood en Wit: Engelenberg 21, De Nijs 26, Wijkhuizen 27, P. de Ruig 32, Proost presenteerde zich niet voor de start van de tweede halve etappe en dit bracht het aantal deelnemers terug tot 113. Na het verlaten van Moeskroen kregen de renners een lichte wind in de rug wat Gerrit Voorting en Sonck animeerde tot een uitlooppoging. Een reeks renners, bij wie Schils, Delin, Schroeders, Van d->r Zande en Voordekkers, ging achter hen aan, maar voordat deze eerste grote groep ver kon uitlopen maakte zich een tweede los uit de hoofdmacht. Hierbij waren Vlaeyen, Cerami. Kemplaire, Desmet, Hin- sen en Lahaye. Deze twee groepen smolten samen en bleven voorlonig bij elkaar na dat uitlooopogingen van Schroeders en Van der Zande verijdeld waren. Achter hen verzette het grote peloton zich met succes tegen demarrages van Baens. Vrancken en Van den Brekel. In Ligne 49 kilometer van Moeskroen werd de kopgroep opgehouden voor een spoorwegovergang en hetzelfde gebeurde enkele kilometers verder bij Ath. Maar beide malen 'kon de wedstrijdleiding de koers neutraliseren zodat de leiders hun voorsprong van ongeveer 500 meter be hielden. Met uitzondering van Lahaye die tijd verloor omdat hij zijn fiets moest repareren. Bij Gellingen (63 km) werkten Lahaye. Vliegen en Zagers zich los uit het grote oeloton, later gevolgd door Schoubben. Zagers en Schoubben konden zich bij de kongroep voegen die te Opzullik ruim een minuut voorsprong had op de hoofd macht. In de laatste fase van de strijd kon de kopgroep haar voorsprong nog iets ver groten en met meer dan drie minuten voorsorong op de eerste achtervolgers het circuit van Hanret bereiken. In de sprint versloeg Van Looveren met gering ver schil Schils, Roger, Molenaers, Zagers en Foré. Foré werd vijfde, maar staat eerste in het algemeen klassement. De algemene rangschikking na de eer ste dag is: 1. Foré (België) 6.28.41; 2. Desmet (België) 6.29.12; 3. Van Vaeren- berg (België) 6.29.36; 4. Voordeckers (Bel gië) z.t.; 5. Schroeders (België) 6.30.50; 8. Hinsen (Ned.) 6.31.12; 9. ex aequo Gerrit Voorting en Van der Zande (beiden Ned.) 6.31.12; 28. Van der Brekel (Ned.) 6.34.21; 34. Van der Borgh (Ned.) 6.36.56; 35. Van Wetten (Ned.) z.t.; 38. Westdorp (Ned.) 6.38.08; 39. Lahave (Ned.) z.t.; 59. Donker (Ned.) 6.38 30: 77. Schoenmakers (Ned.) 6.40.59; 87. Haan (Ned.) 6.53.00; 98. Van Breenen (Ned.) 7.18.35. Onstein 18, Van Nier 28. Bowlingcijfers HCC II; Van Arkel 0 voor 8, Aim 1 voor 25, Kloppenburg 1 voor 26; Borgers 5 voor 65; v. d. Bosch 2 voor 45 en Van der Most 0 voor 3. Battingcijfers HCC II: Van Arkel 14; Aim 70 (not out); Colthoff 71 (not out). Bowlingcijfers Rood en Wit: Wijkhuizen 0 voor 38; J. P. de Ruig 0 voor 52; Molijn 0 voor 17; Bijleveld 3 voor 39, F. Onstein 0 voor 24. Gemiste vangen Het begin van het seizoen, de thuiswed strijd tegen Quick (H), is voor Haarlem niet zo fortuinlijk verlopen. Het elftal moest Dekker, Honnebier en Peschar missen en had nog erg met ongeoefendheid te kam pen. Vooral een aantal gemiste vangen evenwel bezorgde de thuisclub de neder laag, waarmede overigens aan de goede battingprestatie van Quick niets wordt af gedaan. Ook de start van de Hagenaars was niet zo gelukkig. Bij een stand van 3 voor 19, waaronder het wicket van Van Eek, leek Haarlem on top te komen, temeer daar vooral Paul Maas uitstekend bowlde. End- lich (14) en Rijnders hielden echter hard nekkig stand, zodat bij 5 voor 78 de lucht voor Quick al heel wat opgeklaard was (Rijnders 35). De voornaamste stand kwam toen nog, door toedoen van de beheerst battende Marseille (32) en de zeer hard slaande Bos man, die in zijn 40 onder meer twee verre zessen boekte. Dit stelde v. Eek tenslotte in staat om op 171 voor 8 te sluiten, waarby Poot met een harde 26 ongeslagen bleef. Paul Maas had verdiend de beste cijfers (442 in 29 overs), Max Maas 348, v. Al phen 129. Onder steeds onaangenamer weersom standigheden trok Haarlem naar de wickets, waar Onkenhout (12) en Van Buchem geruime tijd stand hielden, totdat laatstge noemde ongelukkigerwijze run out ging. Daarna kon de thuisclub er eenvoudig niet meer in komen en vooral door dapper bowlen van Foortse, die met 629 uit het strijdperk kwam, alsmede door uitstekend fielden (Marseille deed met een juweel van een vang Hb. Boeree verdwijnen) eindigde de innings op 84. Slechts de jeugdige Van Alphen met een keurige 21 en R. Schlat- mann met een gedurfde 18 hadden aan het totaal nog enigszins redelijk bijgedragen. Bosman en Marseille (128) waren met bowlen nog niet zo op dreef, Rijnders met 211 verleende Foortse echter nuttige steun. Al met al een verdiende overwinning voor de Hagenaars, die over een goed uit- gebalanceeerd team lijken te beschikken. De scores waren: Quick 171, Haarlem 84. Quick: Endlich 14, Rijnders 35, Marseille 32, Bosman 40, Poot 26 n.o. Bowlingcijfers Quick: Bosman 014, Masseille 128, Voortse 624, Rijnders .2—11. Haarlem: Onkenhout 12, Van Alphen 21, R. Schlatmann 18. Bowlingcijfers Haarlem: M. Maas 348, P. Maas 442, Van Alphen 129, Van Dok 029, H. Boeree 010, Thoden van Velsen 06. Overige resultaten Quick (N.)PW: Gewonnen door Quick met 14 runs. Quick (N.) 188 all out en PW 104 all out. Battingcijfers Quick (N.): Ingelse 23, H. Burki 39, Honig 25. Bowlingcijfers PW: Leeftink 3 voor 43, Scheffer 2 voor 34, Guthrie 4 voor 17, Stroink jr. 1 voor 18. Battingcijfers PW: Marseille 22, Nord- beck 14, Leeftink 25. Bowlingcijfers Quick (N.): H. Burki 6 voor 39, C. Burki 3 voor 31, H. Klopperts 0 voor 14. Tweede klasse Rood en Wit II speelde voor de tweede klasse A op eigen veld in bar guur weer tegen het pas uit de eerste klasse gedegra deerde ACC II en behaalde een verdienste lijke draw. De Amsterdammers, die eerst batten na het winnen van de toss, slaagden er geen moment in de Haarlemse aanval te overmeesteren en scoorden zeer langzaam. Voor een geleidelijk opgebouwde score van 166 runs hadden zij drie uur drie kwartier nodig, zodoende aan Rood en Wit twee uur drie kwartier latend voor het maken van de runs, hetgeen een niet geringe opgave bleek op een nog zeer slecht lopend veld. Bij ACC kwamen in de dubbele cijfers: Schoordijk (23), Kranendonk (30), De Vos (10), La Pierre (30), Hendriks (14) en De Bruin (34). De wickets werden genomen door Van Zeeland (452 in 25 overs), Lui- ning (2—61) en Pliester (3—35). Dat Rood en Wit moeite zou hebben met het totaal van ACC leek waarschijnlijk. Dat werd spoedig nog duidelijker toen op 63 reeds vijf wickets neer waren en er nog anderhalf uur te spelen was. Maar Koning (42 not out) en W. Kramer (15 not out) speelden rustig de tijd uit, daarbij het scoren niet vergetend. Op 115 voor het ver lies van vijf wickets werd gestopt. In de dubbele cijfers kw-men nog: G. Molenaar (18), Meijers (21). Schooneveld (231), Hen driks (217) en La Pierre (114) namen de wickets. Lager cricket In de derde klasse verloor Rood en Wit VI met 4 wickets van SCHC XI. Rood en Wit 154 (Vermeer 35, Overeen 20, Hein- richs 10, Van Muiswinkel 46, Van Lent 17), SCHC 156/6 (Van Son 246 en Steffelaar 3—33). De 23-jarige liftmonteur Piet Damen uit Lieshout is in Praag winnaar geworden van de elfde wegwedstrijd Warschau-Ber lijn-Praag voor amateurs en onafhankelij- ken. Het was de vierde maal dat een Ne derlandse ploeg startte in deze wegwed strijd, die in twaalf etappes over een af stand van ruim 2.000 kilometer door Polen, Oost-Duitsland en Tsjechoslowakije ging. De Nederlandse ploeg, bestond uit de renners Van Vliet, Van Egmond, Gerrit de Jager, Van de Ruit, Cleebach en Da men. Het ploegenklassement werd gewonnen door Rusland, welk land vorig jaar op de tweede plaats in de ploegenrangschik- king beslag had gelegd. Donderdag is de Ronde van België begonnen. Voor de eerste halve etappe gingen 114 renners van start, in een motregentje dat de strijdlust evenwel niet vermocht te temperen, want in het eerste uur werd 45 kilometer afge legd. In weerwil van 't hoge tempo gingen Foré, Van Vaerenberg en Jo- meaux vry'wel on middellijk aan de haal. Lahaye zette prompt de achter volging in en wat later begonnen Grondelaars, Van de Brekel, Plas, Reyns en Hendrickx zich te roeren. Maar het peloton ver hoogde het tempo en alleen Foré, Van Vaerenberg en Jo- meaux konden hun geringe voorsprong behouden. Later ontstond er een kopgroep van een man of veertien waarvan de samenstelling zich herhaaldelijk wijzigde. In Moeskroen sprong Foré weg, gevolgd door Desmet. Met een verschil van nog geen 20 seconden ging Foré als eerste door de finish. Desmet werd tweede en Machiels won van een zestal renners de sprint voor de derde plaats.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 21