f 6.50 nette winkelmeisjes Tegen Haarlemse metselaar acht jaar gevangenisstraf geëist Voor elke woning alle mensen Voor elke beurs, De Grutter DE BEURS Amsterdamse Beurs een passende meubilering en stoffering Een bed van Tijssen voldoet aan - alle eisen 4 Matrassen vanaf f 32.50 Een „KROON" karpet 200 X 300 f 254 WONINGINRICHTING Roofovervallen voor Haarlemse rechtbank Nog geen fusie tussen de gereformeerde jongeren- bonden Maandenlang ondergedoken in kelder van de buren Zeer actief en gezien Gastricummer overleden Commissaris der Koningin naar Heemskerk Demonstratie-avond EHBO Scheepvaart Charmant en aantrekkelijk A 1 deel y ijmuidenA tijssen textiel III min nun „.„I miii null 111 VKUDAG 16 MEI 1958 li Acht jaar gevangenisstraf met aftrek heeft de officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman woensdagmiddag geëist tegen een 25-jarige Haarlemse met selaar, die op 8 juli 1957 betrokken zou zijn geweest bü een roofoverval op een ben zinepompstation in Amsterdam-Zuid en op 26 augustus van vorig jaar bjj een ge wapende overval op een pompstation bjj Utrecht, 's Morgens hadden reeds enkele mannen terecht gestaan, die eveneens be trokken waren geweest by roofovervallen, inbraken in juwelierszaken enz. Tegen een 49-jarige koopman en een 29-jarige tim merman uit Bennebroek heeft de officier toen respectievelijk twaalf en negen jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. De koopman en timmerman hebben onder meer bekend op 26 april van vorig jaar uit een hotel in Santpoort enkele waardevolle schilderijen en kandelaars ter waarde van 17.000 te hebben gestolen. Op 6 mei 1957 werd in een juwelierszaak in Zeist ingebroken. Hier werden juwelen, horloges, gouden armbanden enz. ter waarde van 35.000 weggehaald. In de nacht van 23 op 24 maart van vorig jaar werden uit een winkel in Bilthoven 26 bontmantels ter waarde van 38.000 ont vreemd. Uit een Amsterdamse juweliers zaak werden sieraden voor een totaal be drag van 19.000 gestolen. Voorts werd ingebroken in een juwelierszaak in Haar lem, alsmede in Alkmaar, Hoorn en Rot terdam. Verscheidene inbraken waren echter niet ten laste gelegd. In de vroege morgen waren de mannen op 8 juli en 26 augustus, gewapend met revolvers, de pompstations binnengedron gen. De verdachte had zowel bij de roof overval op 8 juli als bij die op 26 augus tus de pompbediende in bedwang moeten houden. „Als je één keer een beweging maakt, schiet ik je voor je donder", zou hij hebben gezegd, terwijl hij twee re volvers dreigend op de hoogte van zijn heupen hield. Bij de overval op het pomp station in Amsterdam ging hij met de pompbediende achter het station staan. Later kreeg hij nog een man te bewaken, die bij het station om benzine voor zijn bromfiets was afgestapt. De man was de stad vroeg ontvlucht om ergens aan een plas te gaan vissen. Ook deze man zag de lopen van twee revolvers op zich ge richt. De helft van de buit van vierduizend gulden zouden de timmerman uit Benne broek en deze verdachte hebben gedeeld. Bij de overval nabij Utrecht zou de ver dachte hebben gezegd: „Maak geen alarm. Het is niet om jou te doen. Geef de sleu tels, anders gebeurt er wat". De metse laar zou voorts inbraken hebben gepleegd in Rotterdam, Hoorn, Alkmaar en Zeist. In Rotterdam zou een stengun zijn ge stolen om beter te kunnen „opereren". De verdachte, die de ten laste gelegde feiten heeft bekend, deed een uitvoerig verhaal over de motieven van de mis drijven: „Ik leerde die timmerman uit Bennebroek kennen op het strand in Noordwijk. Ik mocht niet meer metselen van de dokter. Dan ging ik maar op het strand liggen, want de zon is goed voor mijn rug. En als je op strand ligt, kun je je onkosten laag houden. Ze zeiden, dat ik wat kon verdienen. En daar ging ik op in. We zouden een kraak plegen in Den Haag. We moesten een vrouw onschadelijk ma ken. Ik was natuurlijk verschrikkelijk bang. Maar die kraak ging niet door. Toen zei een maat: „Dan in Godsnaam maar een pompstation". We zijn toen van Den Haag naar Amsterdam gereden. Ik moest het eerst het benzinestation binnen, omdat ik nog weinig op mijn kerfstof had. Dan had ik tenminste ook wat gedaan. Toen ik die pompbediende bewaakte, was ik doodsbang. Ik dacht: als die nou maar geen beweging maakt. We zijn nog in Duitsland geweest. Maar het geld raakte op. En toen zijn we weer naar Holland gegaan. Ik was van die hele rommel kots en kots misselijk. Ik was blij, toen ik ge arresteerd werd. Nou krijg ik mijn straf en dan zal ik wel zien om een nieuw leven te beginnen". Overigens sprak de ver dachte hoofdzakelijk over het aandeel van zijn bendegenoten in de misdrijven. De officier achtte een zware straf op zijn plaats. „Als die bende had kunnen doorgaan, waren er uiteindelijk slacht offers gevallen". De officier eiste daarom acht jaar gevangenisstraf met aftrek. De raadsman mr. B. W. Stomps zou graag zien, dat over de verdachte een psychia trisch rapport wordt uitgebracht. De raadsman bepleitte clementie voor het ge val de rechtbank hiertoe niet wil over gaan. Een dertigjarige los-werkman uit Hille- gom heeft vorig jaar gewerkt in het pomp station in Amsterdam-Zuid. Hij zou de overvallers hebben gezegd, wanneer het meeste geld in het pompstation is te vin den. Hij zou beloond zijn met tweehonderd gulden, van welk bedrag ongeveer tachtig gulden in Duitse marken was uitbetaald. De los-werkman besefte aanvankelijk niet om welke reden hij het geld had gekregen. Toen hij dit wel door had, verbrandde hij het Duitse geld. Wegens heling eiste de officier tegen deze verdachte drie maan den gevangenisstraf. De raadsman mr. B. J. Lambers bepleitte vrijspraak. Met het oog op de zorgelijke omstandigheden, in welke het gezin van verdachte verkeert, zou een reclasseringsrapport kunnen wor den uitgebracht, als de rechtbank niet tot vrijspraak overgaat. Uitspraak op 27 mei om kwart over negen. Tienduizend gereformeerde jongens en meisjes hebben in de Friese hoofdstad hun jaarlijkse bondsdag gehouden. Het was een dubbele jubileumbondsdag, want de jongelingenbond bestond zeventig en de meisjesbond veertig jaar. In tien verschil lende gebouwen kwamen de jongens en meisjes samen om te luisteren naar een tiental gereformeerde predikanten uit al le delen van het land, die het woord voer den over het centrale thema van deze bondsdag „de mens". Aan de vooravond van de bondsdag had den de meisjes- en jongelingsbond afzon derlijk hun jaarvergaderingen gehouden, waarin onder andere een eventuele fusie tussen beide bonden ter sprake kwam. Zo ver is het niet gekomen. Een reeds enige tijd werkzame commissie zal binnen af zienbare tijd rapport uitbrengen over de wenselijkheid van een dergelijke fusie, waarna dit vraagstuk op een volgende jaarvergadering opnieqw ter sprake komt. De gedachte aan fusie is het resultaat van een groeiproces in de .gereformeerde jeugd-organisatie. Veel wordt er reeds sa men gedaan. Een eventuele fusie zal het meest vérstrekkende van deze samen werking zijn. „NUT"-LEDEN NAAR P.W.N.-DUINEN Een groot aantal leden van het Heems- kerkse departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft donderdag morgen deelgenomen aan een excursie naar de duinterreinen van het P.W.N. 's Morgens om zes uur reeds vertrok men onder leiding van de heer E. J. Korten- oever. Vooral de nieuwe inwoners hebben van hetgeen hier te zien was buitengewoon genoten. Twee en een halve maand lang heeft een 21-jarige jongeman uit Rotterdam, die kwaad uit het ouderlijk huis was wegge lopen, in de kelder van de buren gewoond zondat dat iemand er iets van heeft ge merkt. Hij voorzag in zijn onderhoud door het plegen van allerhande kruimeldief stallen. Totaal heeft hij voor 3000 ge stolen. Hij is ontdekt toen de buurman enige koffers in de naar hij dacht lege kelder wilde zetten. De onderduiker kwam toen te voorschijn. Hij is nu in het politie bureau opgesloten. AMSTERDAM De beurs was over vrijwel de gehele linie aan de lage kant, maar trok zich uiteindelijk niet zo heel veel aan van de ernstige toestand in de wereld. Alleen aandelen Kon. Olie kregen het vrij hard te verduren; er werd aan het verlies van de vorige dag nog eens ongeveer 4,50 (23 punten oude basis) toegevoegd. Hier tekenden de situaties zich af van het Nabije Oosten (Libanon) en de gebeurte nissen in Venezuela. De ongeregeldheden in Algerije laten we dan nog buiten be schouwing. Zoals algemeen bekend heeft de Kon. Olie zeer grote belangen in Venezuela. Het fonds opende op 163,20 en trok door aankopen op kleine schaal in een dunne markt voor Parijse rekening aan tot 164,20 tegen de vorige dag als slotkoers 168,50. De overige markt werd door de wereldgebeurtenissen minder ge troffen en gezegd dient te worden, dat de ondertoon goed was, aangezien de beurs wegens Hemelvaartsdag gesloten zou zijn, voelde mep woensdag niets voor het aan gaan van nieuwe posities, mede in ver band met de politieke verwikkelingen. Aandelen Philips min 2 en AKU ruim een punt lager evenals Unilever. KLM ver loor wederom een halve gulden. In de scheepvaarthoek was het z,eer rustig. De koersen bewogen zich iets be neden de vorige dag. In het verdere beursverloop was enig aanbod oorzaak, dat uiteindelijk verliezen van 1 tot 2 punten moesten worden geïncasseerd. Even bestond er enige belangstelling voor Amsterdam Rubber op 55 Vi- Ver. Deli stelde zich een puntje lager, terwijl HVA ook iets beneden de vorige slotprijs bleef. In de staatsfondsen was bij de opening wat aanbod in de obligaties van de staf- fellening, maar dit werd grif opgenomen. De verlaging van het daggeld van 2V2 percent tot 2% percent was oorzaak van een vaste stemming voor de korte sector, terwijl de weekstaat van de Nederland- sche Bank wederom een gunstige indruk ter beurze maakte. Verder werden nog vernomen aandelen Tricotage Frans Beeren op 65 (69%) op de bekendmaking van dividendpassering (vo rig jaar 8 percent). Van emittentenzijde werd medegedeeld dat de inschrijving op f 100 miljoen 5' percent 30-jarige obliga ties 1958 ten'laste van de n.v. Bank voor Nederlandsche Gemeenten een enorm NEW YORK Onder leiding van de spoorwegfondsen ontstond er laatbeurs een algemene stij ging. Verscheidene spoorwegfondsen ste gen een dollar of meer, waarbij Southern Pacific, Southern Railway, Illinois Central en Western Maryland. Baltimore and Ohio steeg bijna een dollar. Bij de staalv/aarden waren er winsten van meer dan een dollar en bij de olie fondsen zelfs van meer dan 2 dollar. Alle autofondsen stegen fractioneel. Ter beurze werd weinig aandacht geschonken aan de nieuwe Russische kunstmaan; men concen treerde zich op enkele goede bedrijfsbe- richten. Het industriegemiddelde kwam van 459,86 (dinsdag) via 455,45 (woensdag) op 457,86 (donderdag); dat voor spoorwegen van 113,48 via 111,87 op 112,34 en dat voor openbare nutsbedrijven van 77,41 via 77,13 op 77,34. De omzet kwam van 2.940.000 via 3.060.000 op 2.470.000 aandelen. Van de op donderdag verhandelde 1155 fondsen sloten cv. H49 ViQCfor 256 l^rro-* Een van Castricums meest geziene en actieve inwoners, de heer G. Louter sr., is in de leeftijd van 95 jaar in het St. Eli- sabethsziekenhuis in Alkmaar overleden. Tot zijn dood heeft hij in Castricum ge woond, waar hij na zijn huwelijk in 1891 een levensmiddelenbedrijf en fouragezaak opzette. In 1921 stichtte hij tezamen met nog drie inwoners van Castricum een melk- en kaasfabriek, waar boeren uit Castricum en omgeving hun melk voor de zuivelproduktie afleverden. Een twintig tal jaren heeft hij zich eveneens belast met de verkoop en financiering van de schelpen, die door de schelpenvissers wer den „verschalkt". Na de verkoop van zijn levensmiddelen- bedrijf was het niet de bedoeling van de overledene om een rustig leven te gaan leiden. Hij werd dan ook al spoedig aan gezocht om als directeur van de tuinbouw- vereniging „Ons Belang" te Castricum op te treden. De veiling verkeerde destijds in financiële moeilijkheden. Mede dank zij het grote doorzettings- en organisatiever mogen van de thans overledene kwam de veiling weer tot bloei. Hierna was de heer Louter vele jaren secretaris-penningmees ter van de Castricumse polder. Tot kort voor zijn dood oefende hij tevens het pen ningmeesterschap van „Herwonnen Le venskracht" uit. Tevens was de heer Lou ter gedurende lange tijd raadslid en la ter wethouder. Bovendien was hij voorzit ter van het toenmalige Gas- en Elektri citeitsbedrijf en voorzitter van de gemeen telijke instelling voor Maatschappelijk hulpbetoon. OUDERAVOND CHRISTELIJKE SCHOOL De Christelijke school aan de Marquette- laan te Heemskerk houdt op dinsdag 20 mei een ouderavond. De heer Jac. Ringel, spraakleraar te Beverwijk, zal het een en ander vertellen over zijn werk. ADO-HANDBAL De Heemskerkse handbalvereniging ADO heeft met financiële moeilijkheden te kam pen. Er zijn 75 meisjes lid en het bestuur ziet geen kans meer om de eindjes aan elkaar te knopen. Teneinde te trachten hierin te voorzien worden op zondag 18 mei bij de uitgang van de r.-k. kerk speldjes in de club kleuren aangeboden. Discoclub „De Gieteling" geeft platenconcert De discoclub van „De Gieteling" geeft maandagavond 19 mei een platenconcert in het Statenhuis te Beverwijk. Slotkoers Voorbeurs woensdag koersen 3-3H»/. Nederl. '47 9U/l6 3 °/o Nedl. 1962/64 93% A.K.U 168% 170 Calvé Delft 280 Van Gelder Zonen 162% K. N. Hoogovens 276 Nederl. Ford 156% N. Kabelfabriek. 232 gew.Philips Gloeil. 277% 280 Pref.PhilipsGloeil. 153% Unilever 322% 324 Wilton Fijenoord 187 Dordtsche Petrol. 679% Kon. Petroleum 'f 163(30 166.— Billiton 166 A'dam Rubber 55% K.L.M (99.— Holl Amer. Lijn 136% K N SM 126 N Scheepv. Unie 106% v. Nievelt Goudr 128 Phs. v. Ommeren 201 H.V.A 93 Verg. Deli Mij en 75 Amsterd. Bank 211 Nat. Handelsbank 78 Ned. Handel Mij 159 Rotterd Bank 176% ""wentsche Bank. 159 Anaconda Copper 45% Bethlehem Steel 40% U.S. Steel 6U/i« General Motors. 37'i/i« Shell Union 73% W' Zoals gemeld, zal de Commissaris van de Koningin op dinsdag 20 mei een bezoek aan Heemskerk brengen. De Commissaris zal onder andere de duizendste na de oorlog nieuw gebouwde woning officieel toewij zen. Tevens zullen de pompstations Poe lenburg en Zuidbroek in gebruik worden gesteld, waardoor het rioolwater via de grote transportleiding zal worden opge pompt naar de zuiveringsinstallatie te Beverwijk. De bewoners van „Poelenburg" zullen de driekleur uitsteken. Het programma voor dinsdagmiddag luidt als volgt: 3 uur: Ontvangst van de Commissaris der Koningin ten raadhuize. 3.30 uur: Onthulling serie beeldengroep van het raadhuis. 3.50 uur: Ter beschikkingstelling van de duizendste woning aan de betrokken be woners. 4.15 uur: Het in werking stellen van het transportriool, waarvoor verzameld wordt in de kleuterschool „De Kleuterhoek" aan de Constantijn Huygensstraat. 4.50 uur: Receptie in het gebouw van de kleuterschool. Teneinde meer bekendheid te geven aan dit mooie werk heeft de r.-k. E.H.B.O.-ver eniging te Heemskerk voor a.s. donderdag 22 mei in de gezellenzaal van het K.S.A.- gebouw een onderlinge wedstrijd georgani seerd tussen de Beverwijk-Hoogovencom binatie en de r.-k. E.H.B.O.-verenigingen van Beverwijk, Uitgeest en Heemskerk. Deze avond is voor een ieder vrij toe gankelijk. Aalsum, 15 V. Montreal n. West-Europa. Abbedijk, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Alblasserdijk, 15 te Rotterdam. Alhena, 15 v. Santos n. Buenos Aires. Aludra, 14 v. Buenos Aires, 15 te Rosario. Alwaki, 14 te Colombo. Ampenan, 15 te Genua. Amstelbrug, 15 te Duinkerken. Amstelsluis, 15 te Singapore. Andijk, 14 v. Havana n. Vera Cruz. Argos, 15 v. Catania n. Piraeus. Ariadne, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Astrid Naess, 15 v. Amuay Bay n. New York. A verdijk, 15 te Antwerpen. Balong, 15 v. Houston n. New Orleans. Batjan, pass. 15 Ceylon n. Belawan. Batu, 14 te New Orleans. Bengkalis, 15 v. Barcelona n. Bilbao. Bloemfontein, 15 v. Amsterdam n. Bremen. Boissevain, 16 te East-London. Borneo, 16 te Port Swettenham. Boskoop, 15 v. San Juan Del Sur te Corinto. Breda, 15 v. Pta. Cardon, 16 te Maracaibo. Bussum, 15 v. Rastanura n. Amsterdam. Caltex Leiden, pass. 14 Perim n. Londen. Caltex Pernis, 16 te Bordeaux. Caltex The Hague, 15 te Suez. Camerounkust, 15 v. Lagos, 16 te Takoradi. Carrillo, 15 v. New York n. Pto. Cortes. Cartago, 16 te Pto. Barrios. Coryda, 18 te Sydney verwacht. De Eerens, 16 v. Bandar Abbas n. Dubai. Delft, pass. 15 Kanaal eil. n. Amsterdam. Duivendijk, 14 v. Vancouver te Chemainus. Elizabeth B, 16 v. Corpus Christi n. Dordrecht. Fravizo. 15 te Teneriffe. Friesland, 14 te Rotterdam. Gabonkust, 15 v. Dakar n. Le Havre. Ganymedes, 15 te Rotterdam. Gooiland, 15 te Amsterdam. Groote Beer, 15 te Rotterdam. Hector, 14 v. Cyprus, 15 te Rhodos. Hecuba, 15 te Curasao. Heelsum, 14 v. Amsterdam n. Bremen. Heemskerk, 14 v. Amsterdam n. Las Palmas. Hersilia, 15 v. Hamburg n. Antwerpen. Hispania, pass. 15 Ouessant n. Bilbao. Holland, 11 v. Durban n. Beira. Hoogkerk, 15 v. IJmuiden, 15 te Antwerpen. Hydra, 15 v. Santa Maria n. Emden. Isis, 14 V. Pampatar, 15 te Port of Spain. Ivoorkust, 14 v. Amsterdam n. West-Afrika. Japara, 16 v. Basrah n. Abadan. Joh. v. Oldenbarnev., 15 v. Surabaja n. Semarang. Kabylia, 16 v. Rotterdam n. Stockholm. Kara, pass. 15 Sabang n. Perzische Golf. Kenia, 15 te Nordenham. Khasiella, 15 te Trinidad, 16 te Punta Cardon. Kloosterdijk, 15 te Norfolk. Kopionella, 15 v. Abadan n. Durban. Langkoeas, 16 te Rotterdam verwacht. Lemaire, 15 te Singapore. Lemsterkerk, 15 v. Amsterdam n. Londen. Leto, pass. 15 Kp. Verde n. Pepel. Leuvekerk, 14 v. Basrah n. Khorramshar. Lindekerk. 15 v. Port Said n. Antwerpen. Loosdrecht, 14 v. Rotterdam n. Antwerpen. Loppersum, pass. 16 Miami n. Houston. Luna, 15 te Amsterdam. Maashaven, 16 te Pto. Alegre. Mariekerk, 14 v. Brisbane n. Aden. Marnelloyd, 15 v. Kharg eil. n. Bandar Shape Mataram, 16 te Piraeus. Meliskerk, 16 te Shanghai. Mentor, 14 te Amsterdam. Merwede, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Mod.iokerto, 16 te Biak. Musilloyd, 15 v. Probolingo n. Tegal. Mylady, 15 te Rotterdam. Naess Lion, pass. 15 Dungeness n. Mena A1 Ah Naess Tiger, 15 te Mena A1 Ahmadi. Nanusa, 15 v. Durban n. Aden. Noordwijk, 16 v. Las Palmas n. IJmuiden. Notos, 14 v. Amsterdam n. Bremen. Ondina, 15 v. Singapore n. Japan. Ootmarsum, 15 v. Galveston n. Brownsville. Oranje, 15 v. Singapore n. Tandjong Priok. Oranje Nassau, 15 v. Barbados n. Plymouth. Oranjestad, 15 te Amsterdam. I'endrecht, 15 te Istanbul. Poelau Laut, 16 te Marseille. Prins Alexander, 15 v. Maracaibo n. Tanamo. Prins Frederik Willem, 16 te Quebec v. Montreal. Prins Johan Willem Friso, 16 te Cartagena. Rempang, 14 te Amsterdam. Rijndam, 14 v. R'dam, 15 v. South.ton n. N. York. Roepat, 15 te Bremen. Roggeveen, 14 v. Singapore n. Noord-Borneo. Saloum, pass. 15 Finisterre n. Dakar. Sarpedon, 14 te Amsterdam. Scherpendrecht, 15 v. Port Said n. Port de Bouc. Schie, pass. 15 Ouessant n. Rotterdam. Schiedijk, 15 te Boston. Senegalkust, 15 te rede Monrovia. Slamat, 16 te Belawan. Sloterdijk, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Stad Alkmaar, pass. 15 Ouessant n. Gibraltar. Stad Arnhem, 15 te Vlaardingen. Stad Rotterdam, 14 te IJmuiden. Stentor, 15 v. Carupano, 16 te Port of Spain. Straat Mozambique, 15 v. Santos te Vitoria. Straat Singapore, 16 te Adelaide. Straat torres, 14 v. Melbourne n. Adelaide. Sunetta, 15 te Sydney. Tabian, 16 te Semarang. Tamo, 15 v. Buenos Aires n. St. Vincent. Tappanzee. 16 v. Abadan n. Karachi. Teiresias, pass. 16 Gibraltar n. Port Said. Themis, 14 v. Antwerpen, 15 te Amsterdam. Titus, 14 v. Amsterdam n. West-Indië. Towa, 15 te Bremen. Tomori, 16 te Belawan. Triton, pass. 15 Azoren n. Emden. Van Heemskerk, 16 te Beira. Van Linschoten, 15 te Shanghai. Van Neck, 15 v. Auckland n. Napier. Vasum, pass. 15 Lissabon n. Rotterdam. Waal, 17 te Alexandrië verwacht. Waterman, 14 te Quebec. Willemstad, 16 v. Port of Spain n. Barbados Witmarsum, 15 v. New Orleans n. Savannah. Zaankerk, 15 te Amsterdam. Zonnekerk, 16 te Antwerpen. Zuiderkerk, 16 te Mtwara. Zuiderkruis, 16 te Walvisbaai. SLEEPVAART Aigus, 16 te Rotterdam. Hudson, 16 v. Kingston n. Almirante. Humber, 16 150 m. z.z.o. Ciudad Trujillo naar Nueva Palmira. Oceaan, 16 v. Kingston n. Almirante. Rode Zee, 16 540 m. n.o. Sombrero eil. n. Houston. RIJSCHOOL DOUMA, les geld f 6.50 per uur. Ged. in structeur. Herculesstraat 27. IJmuiden. Haarlem tel. 21604 AUTO- en SCOOTERRIJ SCHOOL „IJMOND". Binnen één maand uw rijbewijs BE f 150. Celsiusstr 52 achter Cultureel gebouw Tel 4551 NETTE HUISHOUDSTER uit burgerlijk gezin bij va der met 2 zoons. Loon naar overeenkomst. Liefst tussen 30-40 jaar. Br. L 5595. Gevraagd met spoed LEER LING-VERKOOPSTER. Fa. Gebr. de Ruyter, IJm. Markt plein 30. KOFFIE-JUFFROUW gevr. tevens onderhoud dir. keten. Bouwwerk Fa. v. d. Putten, Planetenweg IJmuiden. WIE HELPT MIJ? Alleenst. juffrouw gevraagd voor de huishouding in klein gezin. Brieven L 5680. De n.v. Kennemer Confectie- Industrie Baanstraat no. 34, Beverwijk, vraagt MACH.- STIKSTERS en ongeschoolde meisjes. Aanmelden dagelijks van 9 tot 5 uur. Verkade te Zaandam vraagt MEISJES van 15 jaar en ouder, voor haar verpak kingsafdelingen. Goed loon. Spaarpremie. Vervoer per bus. Aanmelden elke maan dagavond tussen 7 en 8 uur in gebouw Het Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden en dagelijks, be halve zaterdag, 's avonds v. 8-9 üur bij G. Veltman, Lier straat 23. IJmuiden. Gevr. bij Levasier, Bloem straat 6 een FLINKE WERK STER en een dienstbode. LEI KE en ruim gesorteerde afd Jongenskleding: regen- coats, blazers, sportcolberts. pantalons, overhemden, pak jes, strikjes, kousen, truien, enz Prett vakk. en vlotte bediening. Verander, gratis op eigen atelier Chris Duin, Kloosterstraat 35, Beverwijk FLINKE WERKSTER gevr 1 x per week. P. C. Hooft- laan 2, Driehuis. COJO, FABLO e.a. overhem den De nieuwste modes v heren en jongens. Heren hoeden. Chris Duin, Kloos terstraat 35. Beverwijk. Laat uw MEUBELEN vak kundig repareren en opnieuw bekleden. A. C. Borst. War- menhovenstraat 76. KAPOKMATRASSEN bij vullen'en verenbedden drie delig maken A C. Borst. Warmenhovenstraat 76 Complete MEUBILERING en STOFFERING. A C Borst. Warmenhovenstraat 76 BEL 7179 voor luxe verhuur A. Beekhuis -voor Opeis Re- kord en Volkswagens. Alleen Torricellistraat 32. OPEL VERH.BEDR. „IJMUI DEN", Model 1958, Rekords '57 met radio f 20 per dag, 200 km. All risks verz. Cor Rademakers, Rijnstraat 91 bij het Marktplein. Tel. 6285 b. g. g. 4565. Reserveer tijdig. BEL 7X79 voor luxe verhuur A. Beekhuis voor Opeis Re- kord en Volkswagens. Alleen Torricellistraat 32. K L M. OVERALLS. San for. elastiek in de rug t/m maat 56 f 12.95 maten 58 en 60 f 13.95 Zeeman. Bloem- straat 70. IJmuiden Probeert u ook eens de HOOVER MATIC het nieuw ste op het gebied van was- combinaties. Gaarne demon streren wij bij u aan huis. Keizer, Trompstraat 30, IJm - Oost. Tel, 4516. GRAMMOFOONPLATEN en pick-ups. Muziekhandel Uni- ken. Wijk aan Zeeërweg 45, [Jmuiden-Oost, telef. 7127. Scheerapparaten, strijkijzers, elektrische kachels, koffie molens. Voor alle ELEKTR. ARTIKELEN naar Keizer, Trompstraat 30, IJmuiden. Oost. telef 4516 GRATIS 5 DAGEN OP PROEF! Te koop koffer schrijfmachine, z.g.a.n., f 185 Af te betalen met f 2,50 per week. Brieven L 7350. is deze vlotte katoenen pyama met 2 opgestikte zakken en ceintuur normale prijs 9.50 nu f 3 voordeliger MARKTPLEIN DUBBEL VOORDEEL: GOEDE KWALITEIT EN LAGE PRIJS OV EkoANGSLEEFTUD? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's Bloedzuiverende Thee no. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bij elke drogist. BROOD VAN VUYK IS PUIK. Fijne allerhande 70 ct. per half pond. J. J. Vuyk, Pr. Steynstr. 35, tel. 6409% TEL. 6.5.8.4 voor luxe-ver huur z. chauffeur, nw. 4- en 6-pers. wagens. A.R. verze kerd Binnen- en Buitenland. Erkend Autoverhuurbedrijf „Mercurius", D. v. d. Oever, Burg. Rambonnetlaan 4. TELEF. 6 5 9 9, Kompassjr. 57 Verhuur nieuwe Opeis Re- kord '57 met radio f 20 per dag, verz, inbegrepen. Spotkoopje. Pracht modem BANKSTEL m. 3-zits bank bekJL wol f 295. Zaanen- straat 63, Haarlem-N, AUTOBOX te huur f 5 p. w. ie koop gevr. KINDER- (Driehuis) Te bevr. telefoon K 2500—35236. KOOKSTOELKCSSENS dubbel verend. 15 jaar gar v.a f 22.50 per stel Zaanen straat 63, Haarlem-N Wij willen graag trouwen. Welk echtpaar, de woning nood begrijpende, helpt ons aan WOONRUIMTE f 100 beloning. Brieven L 5592. WONINGRUIL. Aangeb. vrij huis, beneden 2 kamers en keuken, boven 2 slaapkamers en zolder. Gevr. beneden-du- plex. Adres: Mereatorstraat 2, IJmuiden. WONINGRUIL. Aangeboden ruime 4 kamerflat, omgev. Marktplein, ruilen voor vrij huis met zolder. Br. L 5593 Ruilen keurig onderh. 4 KA MERFLAT, beneden. Huur f 12.20 voor vrij huis, nieuw bouw, omg. Rivierenbuurt Duinwijk, Brieven L 5677. TRAPAUTO. Br. met prijs L 5681. Te koop gevr. i. g. st zijnde KAMPEERTENT v. pl.m. 4 pers. liefst merk „Svenska". Brieven L 5674. Z. g. a n. half Eng KIN DERWAGEN, licht grijs. Pr. bill. Velserduinweg 54. TE KOOP: inzinkbare Sin- gertrapnaaimachine en kin dertafeltje en stoeltje. Van Nieuwkoopstraat 28. Te koop: een RACEFIETS met versnellingsapparaat en onderdelen. Eemstraat 43, IJmuiden-O. TE KOOP: nieuw 1 pers. op- klapbed met eiken ombouw en gordijnen f 50, 1 pers. ma tras met binnenvering f 30. Rijksweg 324, Santpoort. Te koop: groot eiken DRES SOIR f 35. Dirk Hartoghstr. no. 27, l'E KOOP: kinderwagen, wieg, kinderstoel, hobbel paard. samen f 40. Terrasweg 1 rd. Santpoort. TE KOOP: een Alpina brom mer en een Mobylette. IJs- selstraat 65 B. Te koop: MEISJES- en JON GENSFIETS. Planciusstraat no. 26. WASMACHINE te koop f 25. D. Hartoghstraat 66. TE KOOP: 600 c.c. Sarolea z. k. '51, v. en a. tel. 375, box 7.50 12 st. gashaard 85. 6 jon ge hennen. Ogelwichtstraat 16, Velsen-Noord. Te koop: nw. 16 els KLEED haarvelours f 125. Strating- plantsoen 80 rd., Velsen-N. Te koop: pracht JONGE HENNEN. Verschill. soorten en leeftijden. A. Lugtenburg Kweekerslaan 2, Santpoort b, d. Biezen. Bezoekt met ons de honderden modelkamers van de beste fabrieken in Nederland, en bepaal uw keuze rustig en op uw gemak. Wij zorgen voor vervoer. Sinds 1878 maken wij al BEDDEN en MATRASSEN. Deze lange ervaring is voor u de waarborg dat De Kroon op uw schoonmaakwerk is „TITAAN" tapijt is een vaste vloerbedekking van de beste kwaliteit die niet genaaid en gemakke lijk versteld kan worden. Komt u het even zien SNELLIUSSTRAAT 23-27 TELEFOON 5653 P. DE GRUYTER EN ZN. N.V. - LEVENSMIDDELENBEDRIJF - vraagt Voor opleiding wordt gezorgd. Alle inlichtingen in de winkel, Lange Nieuwstraat, IJmuiden t

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3