COft OLY De SUPERIA bromfiets 595.- „Het circus van de Goede God" NORA PLASTIC SANDAAL IJmond-agenda Vanmorgen in de vishal en op zee Beverwijkse Culturele Raad gaat een agendabureau oprichten Visserij-varia r THALIA Prima opvoering door K.D. O. 9 Gepensioneerden in Santpoort bijeen Handbal-jeugdtoernooi op Schoonenberg VVB—Slough (Engeland) 14-1 Spotprijs „Cycloop" brengt nieuwe zuiger naar Barbados Gelukwensen, bloemen en geschenken voor F. van Breugel Zeevaartconferentie te Genève geëindigd Familiezwemfeest van de „Watervrienden" in Velserbad Lezing over „Nederland en Nieuw Guinea" Watervliet-junioren naar korfbaltoernooi Schoolkorfbalwedstrijden Ernstige aanrijding Demonstratieavond tafeltennis I vertoont VRIJDAG 8 u„ ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur en MAANDAG 8 uur (dus 4 dagen) PAT BOONE APRIL LOVE HDG nog koploper in Sportiefs IJmonddam- toernooi Stormvogels-reserves versloegen Elinkwijk 2 VRIJDAG 16 MEI 1958 Hans Nesna kan worden gerangschikt onder de bijzonder produktieve toneel schrijvers, omdat hij erin slaagt elk jaar opnieuw twee of drie stukken te voltooien, die voornamelijk door dilettanten druk worden gespeeld. Nu is het bij Nesna op merkelijk, dat ondanks een dergelijke on gewone kwantiteit zijn werk toch meestal mag worden gezien, want dikwijls onder scheidt het zich in gunstige zin van de stukken, die gewoonlijk door amateurs worden opgevoerd. Toch durf ik zijn nieuw toneelspel „Het circus van de Goede God" niet met zekerheid een hoog opvoeringscij- fer te voorspellen, omdat handeling, ver eiste sfeer en entourage tamelijk ver af wijken van het repertoire, waar de mees te verenigingen zich bij voorkeur toe be palen. Al pleit het ongetwijfeld voor Nes- na's vertrouwen in het kunnen van onze toneelamateurs, doordat hij een dergelijk moeilijk te spelen stuk voor deze catego rie beschikbaar wilde stellen. Zoals de titel reeds onthult, verplaatst de schrijver ons met dit stuk naar het nog steeds fascinerende circusmilieu, dat Nes na echter nu eens van een andere zijde wenste te benaderen. Het betreft hier na melijk de jonge acrobate Marion, dochter van een circusdirecteur, die ten gevolge van een ongelukkige val nooit meer zal kunnen lopen. Haar vader wordt hierna voortdurend gekweld door een intens zelf verwijt, omdat hij meent te weinig con trole te hebben uitgeoefend op de trapeze, waaraan Marion haar acrobatische toeren moest verrichten. Hij verliest iedere be langstelling in zijn onderneming, waar door het circus wordt verwaarloosd en de meeste artiesten zich genoodzaakt zien in de zaak van zijn broer te gaan optreden. Voor de vader blijft alleen nog de hoop en ADVERTENTIE Volop voorradig de bekende in wit en bruin SCHOENHANDEL Kennemerlaan 45, Tel. 4781, IJmuiden VELSEN VRIJDAG 16 MEI Thalia, 20 uur: „April-Love". Rex, geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. R.-K. leeszaal en bibliotheek Velsen- Noord (Banjaertstraat) 1417 en 1921 uur. R.-K. leeszaal en bibliotheek IJmuiden, Willemsbeek weg, 14.3017.30 en 1921 uur. Jeugdbibliotheek van 1617.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, 10—12.30, 14.30—17.30 en 19—21 uur. Filiaal Velsen-Noord, Wij kerstraat- wég 14—17 en 19—21 uur. Fotokring Velsen, 20 uur, bijeenkomst in het Cultureel Gebouw te IJmuiden, de heer Steef Zoetmulder over „Foto montage". ZATERDAG 17 MEI Thalia, 19 en 21.15 uur: „April-Love". Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Toneelver. „De Hooger Geest Ghesellen", 20 uur, Herv. Jeugdgebouw IJmuiden-O., uitvoering. Vissershaven, 14 uur, haringvloot naar zee. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, 10—12.30, 14.30—17.30; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg, 10—12 en 1417 uur. R.-K. leeszaal- IJmuiden, Willemsbeek- weg 96, 14.3017.30 uur; filiaal Velsen- Noord, Banjaertstraat, 1417 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 16 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Be taald nachtlogies". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Schön ist die Welt". W.B. Thaeter, 20 uur: „Zwarte Jack, de desperado". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". Het Groene Huis, 20 u.: Opening Bazaar. Maarten Lutherschool, 20 uur: Ouder avond. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70. geopend van 1617.30 en 1922 uur; lees- en studiehoeken geopend van 16— 17.30 en 18.30—20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. R.-K. leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15—18 en 19—21 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal 1617.30 u. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17.3019 uur. ZATERDAG 17 MEI Bioscopen: als vrijdag. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 1012 en 1517 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10—12 en 15—17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur. R.-K. leeszaal, uitleenbibliotheek, ge opend van 1013 en 1417 uur; lees- studiezaal geopend van 10—13 en 14- 17.30 uur; jeugdleeszaal, geopend van 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17.3019 uur. een gelovig vertrouwen op God, Wiens stem hij meent te hebben vernomen met de aansporing Hem te zoeken. Met Ma rion en een oude clown begint hij een lang durige zwerftocht door het land, waarbij het hem dikwijls de grootste moeite kost zijn geloof in God te blijven behouden. Tot Marion ten slotte de liefde leert kennen en de macht van de grote genegenheid van Maurice haar in staat stelt de lethargie te overwinnen, waarbij haar eerste aar zelende schreden als een wonderbaarlijke beloning voor hun Godsvertrouwen worden beschouwd. De manier waarop Nesna dit gegeven uitwerkte, maakte het stuk voor ama teurs bijzonder moeilijk te spelen. Zo bracht hij de handeling onder in een tien tal taferelen, met de bekende nadelen van diverse changementen, die de aandacht van het publiek telkens onderbreken. In de tekening der figuren zijn strikt genomen twee groeperingen te onderkennen: in de eerste plaats Marion, de-vader en Maurice, die eigenlijk irreële personen zijn, bijna levend in een droomwereld, met als con trast de overige karakters, allen met een meer nuchtere inslag. Deze controverse brengt vooral de vertolkers van de drie eerstgenoemde rollen gemakkelijk in de verleiding hun tekst op een enigszins ge dragen toon te gaan lanceren. Bij de op voering door de katholieke toneelstich ting „Kunst Door Oefening" in het Kenne mer Theater te Beverwijk hebben D. Adri- chem als de vader en George Jansens als Maurice zich niet geheel aan de gezwol len spreektrant kunnen onttrekken. Voor al Maurice was met een natuurlijker toon beter te accepteren geweest. Ineke Gros- veld speelde echter een volwaardige Ma rion: deze sensitieve figuur werd prachtig aangevoeld. Een, ook qua voordracht, bij zonder knap gespeelde rol, ongetwijfeld de beste van de avond in een bezetting, wel ke toch zeker zeer gelukkig is geweest. Wij noemen hiervan de uitstekende moe derrol van mevrouw Tervoort-de Goede en de sprankelende Jenny van Ineke de Swart (de laatste op haar best in het mooie ta fereeltje met Marion in het derde bedrijf). Regisseur F. Hunsche heeft aan de spel- leiding ongetwijfeld zijn handen meer dan vol gehad. Het is een niet geringe ver dienste, dat op zijn regie weinig viel aan te merken. Het is dan ook een voorstel ling geworden, waar regisseur en spelers met het volste recht trots op kunnen zijn. Jan van Dam De leden van de afdeling Velsen-IJmui- den van de Algemene Nederlandse Bond van Gepensioneerden zijn bijeen geweest in het Jeugdgebouw in Santpoort, daar mee tegemoetkomende aan de wensen van de Santpoorters, ook eens daar te verga deren. Het huishoudelijke»gedeelte was spoedig afgewerkt, daar de verslagen kort en zake lijk waren gehouden. De secretaris, de heer H. Oostindie, deelde in zijn jaarver slag mede, dat in het afgelopen jaar 10 le den zijn vertrokken, 5 hadden bedankt en 15 leden zijn overleden. Toch was het aan tal leden met 57 vooruit gegaan dank zij de activiteiten van de secretaris eind december was het ledental 463, momenteel is dit gegroeid tot 472. Voor dit resultaat is een compliment van het hoofdbestuur bin nengekomen. De penningmeester, de heer A. v.d. Vlerk, deelde mede, dat het saldo van de afdeling weer iets omhoog is gegaan en dat de financiële positie heel goed is. Beide functionarissen hadden een applaus je in ontvangst te nemen tijdens de druk bezochte vergadering. Nadat besloten was dat de heren H. Oostindie en G. Mosterd de afdeling zou den vertegenwoordigen op het aanstaande congres in Utrecht (plaatsvervangers de heren L. Pleijer en C. C. Baart) ïeeft de heer W. Betzema uit Haarlem, lid van het hoofdbestuur van de Bond, een uit voerige uiteenzetting gegeven van het rapport van de commissie-Van Poelje en wel speciaal dat gedeelte dat handelt over de pensioenen van de leden. Hierbij is komen vast te staan, dat er heel wat werk is verzet door de commis sie; met inbegrip van het reeds eerder ver schenen interim-rapport, is er acht jaar aan gewrekt, aldus de heer Betzema. In het rapport wordt een aantal verbete ringen voor de gepensioneerden aanbevo len. Door 't hoofdbestuur is zeer veel goed werk gedaan voor de leden en dit moet voor de niet-georganiseerden een reden zijn om de bond nog sterker te maken. Want aldus de heer Betzema hoe sterker een bond is, des te meer zal men kunnen bereiken. In het tweede gedeelte van de vergade ring heeft de heer C. v. d. Jagt, oud-politie man verteld over verkeersproblemen voor bejaarden. Volgens de statistieken zijn het de kinderen beneden 8 en de men sen boven de 65 jaar onder wie de meeste verkeersslachtoffers vallen. Het was reeds laat toen de voorzitter Y. Reitsma de sprekers hartelijk dank zei en de bijeenkomst sloot. Op de velden van sportpark Schoonen berg in Velsen hield de afdeling Haarlem van het Nederlands handbalverbond een juniorentoernooi. De wedstrijden stonden op een behoorlijk peil. De organisatie van een dergelijk toernooi is zeker voor her haling vatbaar, maar dan mag men naar onze mening van de zijde van de ver enigingen meer belangstelling tonen. De deelname was nu ver onder de maat. De resultaten werden: Dames-junioren: UnitasDe Blinkert 1 2-2; De Blinkert 1- De Blinkert 2 1-1; ConcordiaUnitas 3-4. De Blinkert 2Concordia 2-2; UnitasDe Blinkert 2 5-3 en ConcordiaDe Blinkert 1 2-2. Eindstand: 1. Unitas; 2. De Blinkert 1. 3 De Blinkert 2 en 4. Concordia. Heren-juniorenUnitasVriendschap 12-4; VriendschapUnitas 1-8; Unitas De Blinkert 10-8; De BlinkertUnitas 8-9; VriendschapDeBlinkert 8-7 en De Blin kertVriendschap 5-4. Eindstand: 1. Uni tas; 2. De Blinkert en 3. Vriendschap. De voetbalvereniging „Slough" uit Enge land, die met vakantie in ons land ver blijft, zal zaterdagavond om half zeven een wedstrijd spelen tegen het eerste elf tal van VVB. De VVB'ers komen in het veld met: J. Jonkman; A. v. d. Schans en L. Luntz; J. Hoogendijk, A. Both en R Luitjes; F André, J. v. d. Linde, F. Kooi- mans, J. Kersbergen en P. Helder. ADVERTENTIE heeft 'm met de niet afgestelde Sachs-motor en achtervering Kom eens kijken. Breestraat 108 - Beverwijk Telefoon 4627 Maandag zal uit IJmuiden de sleepboot Cycloop" (1200 pk.) van N. V. Burau Wijsmuller vertrekken voor een sleepreis naar Barbados, een der Britse Bahama- eilanden. Op deze lange reis zal kapitein T. Hoek de bij de Haarlemse Scheeps bouw Maatschappij te Haarlem gebouwde nieuwe cutterzuiger voor de Carribean Dredging Company op sleeptouw nemen. De zesenvijftig meter lange zuiger, die vier miljoen gulden heeft gekost, zal wor den gebruikt bij de aanleg van een nieuwe haven op Barbados en bij verschillende andere werken. De aandrijving van de pomp op het kost bare gevaarte geschiedt door een 2000 pk. motor; de aandrijving van de cutter door een 1000 pk. motor. De bediening van de cutterzuiger geschiedt centraal. Het is de eerste cutterzuiger van het Amerikaanse model, die in Europa is gebouwd. Te zijnen huize heeft de heer F. van Breugel donderdag vele gelukwensen, bloemen en geschenken in ontvangst ge nomen. Het was op die dag namelijk precies 25 jaar geleden dat hij voor apotheker Donker aan de Breestraat het eerste doosje poeders wegbracht. In deze kwarteeuw heeft hij heel wat poeders, pillen en drankjes bij zijn zieke klanten bezorgd. Namens de eigenaresse van de apotheek kwamen de dames Kalt en Krijger met acht van hun assistenten; zij hebben de jubilaris een enveloppe met inhoud over handigd. De hele dag is het een komen en gaan geweest daar bij de Van Breugels. De Zeevaartconferentie te Genève van de Internationale Arbeidersorganisatie, die op 29 april werd geopend, is woensdag ge sloten. Aan de conferentie hebben deelge nomen vertegenwoordigers van reders, zeelieden en regeringen van 46 landen. Op de conferentie zijn twee conventies en vijf aanbevelingen over het Internatio nale Zeeliedenstatuut aangenomen. Een van de conventies heeft, zoals gemeld, betrek king op de lonen en de arbeidstijd van zeelieden, de andere voorziet in de invoe ring van een identiteitskaart voor zeelie den. De conferentie stond onder voorzitter schap van Kawasaki, een vertegenwoordi ger van de Japanse regering. Op zondag 18 mei wordt in het Velser bad te IJmuiden Oost het jaarlijkse fami lie-zwemfeest van „De Watervrienden" gehouden. Na de gebruikelijke opmars, be geleid door het trommelkorps „Voor waarts" van de Sportbond IJmuiden, zal een veertigtal kandidaten proberen het di ploma A of B te behalen. Verder zullen de clubkampioenschappen op de 25 en 50 meter schoolslag worden verzwommen. Na estafettes op de 4 x 25 en 4 x 50 me ter zal er nog een demonstratie schoon- springen, boegsprietlopen en een spel in het ondiepe bad voor de niet-zwemmers worden gehouden. Grote tongvangst De platvisvisserij heeft de laatste dagen een goed verloop. Vanmorgen meldde de Helderse kotter „Samenwerking" HD. 125 van twaalf uur visserij een vangst van niet minder dan 360 kg tong. De HD. 125 viste in de buurt van de boei P. 12. Op de kust waren de tongvangsten iets minder gedurende de donderdag. De vangsten be stonden voor de loggers en kotters uit 120 tot 150 kg tong en 15 tot 20 manden schol en wijting per etmaal. Om de Noord Donderdag was het om de Noord goed weer tussen 59 en 60 noorderbreedte. De vangsten waren beter dan woensdag: 175 tot 200 manden makreel, haring en schel vis. De Medan deed drie trekken voor zes pakjes, de Machiel een trek van twee pak jes, de Francina een trek van 2 pakjes en de Vios I een trek van 2 pakjes. De loggers en kotters op 't Zand vingen donderdag van 20 tot 40 manden schelvis en makreel en 1 tot 2 mandjes tarbot. Voorts werden 10 tot 15 stuks kabeljau wen buitgemaakt. Havenarbeiders op stap Op de zaterdagen 31 mei, 7 en 14 juni zullen de vislossers en visknechten van de visserijvereniging „Samenwerking" een dagje uitgaan, 's Morgens wordt in Am sterdam het Rijksmuseum bezocht en daarna worden per autobus Volendam en Edam aangedaan. In de namiddag wordt te Enkhuizen een bezoek gebracht aan het Zuiderzeemuseum. Tenslotte volgt een rondrit door de kop van Noordholland, waarna te Egmond aan Zee de maaltijd wordt gebruikt. Woensdag op zee Woensdag was het goed weer om de Noord tussen 60 en 59 noorderbreedte, waar nog enige trawlers visten. De visse rij was echter slecht met etmaalvangsten •van 120 tot 150 manden, meest makreel en koolvis. De trawler Emma meldde een trek van twee pakjes en de Francina KW. 153 een zelfde trek. De meeste trawlers liggen thans binnen in IJmuiden en Scheveningen om begin volgende week de haringvisserij te pro beren. Vrijwel elk schip heeft nu een ton- nenruim ingebouwd gekregen. De loggers en kotters, die op de kust visten, vingen woensdag best: dagvang sten van 120 tot 200 kg tong en 10 tot 18 manden schol en voorts 1 tot 2 mandjes tarbot en haantjes per etmaal. Op 't Zand kent men nog steeeds een slechte visserij: 10 tot 15 manden schelvis en wijting op de woensdag. Voorts werden 1 of 2 mand jes tarbot scheep gehaald. Haring! Aan de Noordkant van 't Zand op 56 noorderbreedte heeft een Scheveningse trawllogger donderdagmiddag kleine trek- jés gedaan voor 30 tot 40 manden per trek, waarbij gemiddeld 25 manden ha ring. „Mooie vette haring, zo om te ka ken", meldde de schipper van deze logger, waarvan we de naam helaas niet kennen. Hij betreurde het zeer, dat hij de haring niet kon inkaken en aanvoeren. Tot vol gende week woensdag is dit verboden. Aanvoer op Urk Door 70 vaartuigen werd woensdag aan de visafslag op Urk aangevoerd 12510 pond aal en paling van 48 tot 520 pond per vaartuig, prijs van 90 tot 176 cent per pond. 1006 bakken nest, 264-270 cent per bak van 75 pond. Nog meer kruiken Opnieuw hebben vissers in hun trawl- netten kruiken in de Noordzee aangetrof fen. De HD 32 „Klaasje" viste een grote kruik uit zee op ter hoogte vati Texel en ook de HD 116 „Friesland" maakte een kruik buit. Het tweetal is elk ongeveer een halve meter hoog en waarschijnlijk zeshonderd jaar oud. Deskundigen hebben de kruiken thans in hun bezit voor een nader onder zoek. Vandaag aan de afslag Te IJmuiden werden vandaag aangevoerd 3500 kisten vis, waarbij 550 schelvis, 500 wijting, 325 gul en kabeljauw, 200 koolvis, 800 makreel, 140 haring, 125 diversen, 12.500 kg tong, 900 stuks stijve kabeljauwen, 40 kleine kiten haring en 500 kisten schol De KW (van 3 mei) voerde aan 90 kisten schelvis. 140 makreel, 170 wijting, 60 di versen, 210 ijs- en 145 stijve kabeljauwen, de SCH 118 „Oceaan 5" 80 kiten schelvis. 35 gul, 30 koolvis, 415 makreel, 80 verse haring, 30 wijting, 320 stuks stijve kabel jauwen en de IJM 18 „Ariadne" (van 3 mei) 140 kisten schelvis, 65 gul en kabel jauw, 130 koolvis, 170 makreel, 60 verse haring, 20 wijting en 15 stokkebit. De platvisaanvoer werd verzorgd door 31 loggers en kotters. Voor het buitenland Voor de export werden regels grote ka beljauw afgenomen voor 6075, kleine voor 30—40, kisten kabeljauw voor 6474, klei ne voor 6672. De grote tong bracht op 3.10—3.20. grootmiddel 3.103.30, klein- middel 2.602.70, tong I 2.402.60 en tong 11 2.002.20. Tarbot noteerde 2.202.50. grote Noordschol 5760, grootmiddel 60 65, zetschol 6065 en schol I 5564. De grote kustschol maakte 3035, grootmidde! 3336, zetschol 3540 en schol I 3538. Het binnenland ir De verse haring bracht vandaag 2014 op, de makreel 1426 en de kleine ma kreel 1013.50. Grove gul ging weg voor 26—30, middel voor 2024, torgullen voor 1517. Witte koolvis maakte 71, leng 56- De Beverwijkse Sociaal-Culturele Raad wil thans overgaan tot het oprichten van een agenda- en informatiebureau. De be- stuurderen van bovengenoemde instelling hebben zich de volgende opzet in drie fasen gedacht: Het inrichten van een zogenaamd plan bord, waarop staat aangegeven de data, plaats en tijd van vergaderingen, bijeen komsten, uitvoeringen en dergelijke van de Beverwijkse verenigingen en organi saties. De gegevens hiervoor dienen te worden verstrekt door de verenigingen en organi saties, waartoe een uitnodiging aan be langhebbenden zal worden gezonden. In deze uitnodiging zal tevens de nadruk worden gelegd op het grote belang zowel voor de gegadigden zelf als voor overheid en pers. Het planbord zal worden ingericht voor tenminste drie maanden met een maande lijkse onderverdeling, teneinde de ver enigingen, die maanden van tevoren hun programma vaststellen eveneens de nood zakelijke service te kunnen verlenen. De tweede fase zal kunnen bestaan in het aanleggen van een planbord, dat de zalen en vergaderruimten vermeldt, waar over Beverwijk beschikt. De plaatsruimte van die zalen, de te bieden service, accom modatie en huurprijs zullen eveneens wor den vermeld. Tevens zal worden aangegeven, op welke data deze zalen zijn bezet en welke ruimten in de komende maand(en) be schikbaar zijn voor bijeenkomsten en der gelijke. Deze service is niet alleen voor de ver enigingen van belang, maar ook voor de zaaleigenaren. Immers een ieder, die zaal ruimte nodig heeft, kan zich nu oriënteren wat betreft hetgeen er wordt geboden De derde fase zou kunnen bestaan uit het uitgeven van bijvoorbeeld een maan delijks bulletin, waarin de gegevens van de eerste twee fasen globaal worden op genomen. Dit bulletin zou gratis ter be schikking kunnen worden gesteld aan overheid en pers, terwijl verdere belang stellenden een abonnement tegen een ge ringe vergoeding zouden kunnen krijgen. 65, grote schelvis 2327, grootmiddel 22 31, kleinemiddel 2632, pennen 2435 en braadschelvis 1419. De wijting noteerde 1218, schol II 2026, chol II uit de Noords 43—45 en schol III 13—23. Oudste boten Tot de oudste boten behoren nu: KW 122, VL 131 en SCH 117 (van 5 mei) en Polder man, Beatrice, KW 87, 123, 176 en SCH 52 (van 6 mei). Besommingen van heden Ariadne 13.300; SCH 118 11.800; IJM 209 7000; IJM 19 f4920; KW 73 6850; 91 5390; 161 ƒ5830; 162 4050; 52 ƒ4560; 59 4670; 35 ƒ1810; WR 25 ƒ3960. Vanavond houdt de afdeling Velsen van de Christelijk Historische Jongeren groep een bijeenkomst in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden-oost. Spreker zal zijn de heer F. H. van den Wetering, lid der Staten- Generaal over het onderwerp: „Neder land en Nieuw-Guinea". De avond zal worden opgeluisterd door de vertoning van enige films over Nieuw- Guinea. Na de inleiding zal er gelegen heid zijn tot het stellen van vragen. De ze avond zal voorlopig de laatste zijn in dit seizoen. De aktiviteiten worden beslo ten met een gezamenlijk ring-weekeinde op 31 mei en 1 juni te Vogelenzang. Nu de korfbalcompetitie bijna ten einde is gaat een juniorentwaalftal van de korf balvereniging „Watervliet" zondag deel nemen aan het in het sportpark „Duintjes- veld" te Zandvoort aan Zee te houden juniorentoernooi. In dit toernooi is „Watervliet" in afde ling I ingedeeld met DSV, Haarlem en Zandvoort. In afdeling 2 spelen Aurora, Nieuw Flo ra, Oosterkwartier en Sport Vereent. De winnaars van beide afdelingen ko men in de eindstrijd. De afdeling Velsen-Noord van de Haar lemse schoolkorfbalcommissie zal op za terdag 17 mei en zaterdag 24 mei wederom de jaarlijkse schoolkorfbalwedstrijden voor het rayon Velsen-Noord, omvattende Vel sen en Beverwijk houden. Deze wedstrijden worden 's middags ge speeld op het gemeentelijke sportterrein „Rooswijk" aan de Rooswijkerlaan en be ginnen beide dagen om twee uur. In de afdeling B spelen op 17 mei in groep 1: De Wolf en Dekenschool I, Zee- wijkschool I, Openbare ULO III; groep 2. Delcourt van Krimpenschool I, Wolf en Dekenschool 2, Openbare ULO 4; groep 3: Wilhelminaschool, Zeewijkschool 2, Del Court van Krimpenschool 2. Deze ploegen spelen een halve competitie, waarvan de winnaars op 24 mei de eindstrijden spelen. Op deze 24 mei spelen in de A-afdeling: Openbare ULO "TTWillem dë' Zwijger ULO I en Openbare ULO 2 een halve competitie Voor fle-ë-èfdeling zijn twee prijzen en voor de A-afdeling een prijs beschikbaar. De wedstrijden staan onder leiding van de heer A. Vos. Op de Heerenweg te Bakkum heeft een bromfietser een aantal voetgangers aange reden. Hoewel de voetgangers flink ge raakt werden hebben zij geen letsel opge lopen, maar de bromfietser is op advies van een arts uit Zaandam, die toevallig ter plaatse aanwezig was, naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk overge bracht. Waarschijnlijk heeft hij een her. senschudding. Ongeveer vier jaar geleden werd opge richt de tafeltennisclub „Heemskerk". Aan vankelijk ging het crescendo en de eerste speelavonden werden uitstekend bezocht. De animo daalde echter en mede doordat er niet altijd een zaal beschikbaar was bleven er slechts een twintigtal getrouwen over. Toch heeft men in het afgelopen sei zoen met vijf teams deelgenomen aan de competitie en slaagde een er zelfs in om afdelingskampioen te worden. Teneinde te trachten het ledental weer op te voeren, werd woensdagavond in zaal Dam een demonstratie gegeven. Gezien de grote belangstelling die hiervoor vooral van de zijde van jongelui bestond, is de verwachting gewettigd dat de vereniging zich spoedig in een weer toenemende be langstelling zal mogen verheugen. AANGEHOUDEN, VERDACHT VAN RIJWIELDIEFSTAL De Alkmaarse politie heeft in Castri- cum een man aangehouden, afkomstig uit Alkmaar, die verdacht wordt aldaar een rijwiel te hebben ontvreemd. Bij zijn aanhouding was het vermiste rijwiel in zijn bezit. De man is ter be schikking van de politie te Castricum ge steld. TELEURSTELLING VOOR DEM- JUNIOREN Op Hemelvaartsdag hebben de DEM- junioren in Amsterdam hun vorig jaar gewonnen Bisschopswisselbeker verdedigd. Het is op een teleurstelling uitgelopen, men is niet verder dan deze voorronde ge komen. De uitslagen van de op het DCG- veld gespeelde wedstrijden zijn: Volendam —DEM 2-0, DCG—DEM 1-0; Actief—DEM 4-2. IJMOND-LASSERS MAKEN UITSTAPJE De afdeling „IJmond" van de Ned. Ver eniging voor Lastechniek, waarbij aange sloten de lasclubs Velsen en Haarlem, gaat met haar leden een interessant uitstapje maken op zaterdag 31 mei. Het uitstapje betreft een excursie naar de n.v. Varios fabrieken te Groningen, waarvoor 's morgens om vijf uur al wordt gestart met een autobusrit uit Haarlem via IJmuiden, Beverwijk en afsluitdijk naar Harlingen. Hier wordt koffie gedron ken. Van tien tot twaalf uur is de excursie, waarna de directie van Varios in Paters- wolde een lunch aanbiedt. Op de terugweg wordt een bezoek gebracht aan de Juliana- toren te Apeldoorn. Het uitstapje wordt besloten met een diner in Hilversum. Prijzen van woensdag Heilbot 2.70—2.15, gr. tong 3.30—3.00, grm. tong 3.20—3.00, kim. tong 2.70—2.50, kl. tong I 2.70—2.50, kl. tong II 2.25—2.05, tarbot I 2.40—2.10 per kg. Tarbot IV 34, tongschar 67, kim. schol 4240, kl. schol I 46—39, kl. schol II 41—8, schar 18—8, bot 8, v. haring 16 14.40, makreel 21—11, gr. schel vis 3823, grm. schelvis 60—31, kim. schelvis 43— 30,kl. schelvis I 47—32, kl. schelvis II 32—22, wij ting 288, gr. gul 38—26, mid. gul 3125, kl. gul 27—20, kl. haai 26, ham 90—62, kl. wolf 42-40, poontjes 2721, kl. koolvis zw. 2715.50, kl. kool vis wit 3330 per 50 kg. Gr. kabeljauw 192—72, gr. koolvis zw. 67—50, gr. koolvis wit 7567, gr. leng 70—64, gr. wolf 108—84 per 125 kg. Aanvoer van woensdag 338 kisten tong en tarbot, 7 k. heilbot, 5 k. tong schar en schartong, 562 k. schol, 58 k. schar, 40 k. bot, 60 k. haring, 110 k. makreel, 405 k. schel vis, 261 k. wijting, 290 k. kabeljauw en gul, 20 k. leng, 5 k. haai, 24 k. wolf, 11 k. poon, 135 k. kool vis en 24 k. diversen. Totaal 3055 kisten vis. Besommingen van woensdag „Curasao" 14.800, IJM 10 „Hattem" 15.360, HD 87 6760, IJM 54 7280, KW 60 340. Aanvoer op Urk Door 56 vaartuigen werd dinsdag aan de visaf slag op Urk aangevoerd: 7087 pond aal en paling, 32—315 pond per vaartuig, 0.931.29 per pond en 415 bakken nest 2.642.70 p. bak van 75 pd. ADVERTENTIE M het theater met de beste films Amerika's nieuwste „zingende ster" in met SHIRLEY JONES in Cinemascope en Color de Luxe Hier is dan PAT BOONE met 5 gloed nieuwe songs in een vrolijke gezellige film vol romantiek en sportiviteit een film van deze tijd DINSDAG en WOENSDAG 8 uur MENSENJACHT IN NAIROBI Een spannend drama in de Afrikaanse jungle! In kleuren! 14 j. ZONDAGMIDDAG 3 uur: TARZAN EN DE WAZURI-DIAMANTEN DONDERDAG 8 uur in een speciale voorstelling Michelle Morgan - Richard Todd in MARIE ANTOINETTE. DE MARTELARES 18 j. De zesde ronde van het IJmond Dam- toernooi, georganiseerd door de IJmuiden- se damclub „Sportief" is gespeeld in Hotel Funadama te Castricum. Tachtig dammers uit Haarlem, Bever wijk en IJmuiden hebben daar elkaar ont moet op de „honderd velden". Koploper H.D.C. 2 heeft het hierbij zwaar te verduren gehad tegen Stabiel; de voorlopige stand is 6-6. Vier partijen moesten wegens gebrek aan tijd worden afgebroken, maar Stabiel staat er nu zelfs iets beter voor; deze wedstrijd zal kop loper H.D.C. de eerste verliespunten op leveren. Volgende week woensdag, in de laatste ronde, die in het Cultureel Cen trum in IJmuiden wordt gespeeld, zal alles op alles gezet moeten worden om de leiding te behouden want wordt deze wed strijd tegen V.K.D., die de tweede plaats bezet in dit toernooi, verloren dan staan er 3 clubs gelijk en zullen er beslissings wedstrijden nodig zijn om de uiteindelijke winnaar aan te kunnen wijzen. De Castricummers deden het in deze zesde ronde niet slecht: zij behaalden een goede 14-6-overwinning op Sportief 2, die vanwege het uitvallen van een 8ste ver eniging deze plaats heeft ingenomen. De uitslagen van deze zesde ronde zijn: De DiagonaalV.K.D. 0-2; Sportief 1 B.D.C. 0-2; St. Thomas 1Sportief 2 2-0; StabielH.D.C. afgebr. in 6-6 ged. stand. De gedetailleerde uitslag van de wed strijd St. ThomasSportief, die evenals de overige wedstrijden zeer sportief en in prettige sfeer werd gespeeld, luidt: C. v. d. Himst-G. Zuiderduin 2-0; B. Beentjes—J. Buren 1-1; P. v. d. Himst-J. Wesselius 2-0; P. Ruiter-M. Michel 1-1; C. Ory-J. de Rui ter 2-0; R. Stet-H. Dijkhuizen 0-2; A. Collet-J. Hiemstra 2-0; L. de Ridder- K. Lichtendahl 2-0; P. de Vries-P. Wester- wal 1-1; D. de Jong-P. Jasperse. De stand in het toernooi is: H.D.C. 2 5 5 10 V.K.D. 6 4—28 B.D.C. 6 4—28 Stabiel 1 5 3 3 6 Sportief 1 6 3 3 6 St. Thomas 6 3 3 6 De Diagonaal 6 1 5 2 Sportief 2 6 6 0 afgebroken partij. In een aantrekkelijke wedstrijd is Storm vogels 2 erin geslaagd Elinkwijk 2 met een 3-1 nederlaag naar de Domstad terug te sturen. Vooral in de tweede helft toonden de Stormvogels-reserves zich over vrijwel alle linies de baas. zodat de Utrechtse ver dediging vrijwel voortdurend in actie moest komen. Van der Lugt en De Boer zetten met goede passes hun voorhoede aan het werk en in deze linie was de een nog handiger met de bal of toonde zich nog schotvaardiger dan de ander. Vooral mid denvoor Van Duyvenbode was een voort durend gevaar voor de Utrechtse verdedi ging en ondanks zijn „zorgvuldige" be waking slaagde deze speler er dan ook in de Utrechtse doelman driemaal te passeren. En daar keeper Dekker slechts eenmaal de bal uit het net behoefde te halen, won Stormvogels dus verdiend met 3-1. KLAVERJASSEN VOOR BEJAARDEN Ten bate van de jaarlijkse uitgaansdag van de Heemskerkse ouden van dagen heeft de klaverjasclub „De Zon" een drive gehouden, welke een grote belangstelling trok De uitslagen zijn: 1 R. Burger 4979 pnt. 2. N Koper 4924 pnt. 3. Th. v. d. Maat 4863 pnt. Gezien het succes wordt op zater dag 17 mei wederom een drive georgani seerd. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater: zaterdag en zondag 20 uur: „De demonen"; zondagmiddag 14.30 uur: „De slag om het vrouwenfort".

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7