De trawlervloot zette vanmorgen uit IJmuiden de achtervolging in Zaterdag vertrokken loggervloot vist vannacht; trawlers morgenvroeg RVC-ers behaalde de nationale Vanmorgen in de vishal en op zee Spannende auto-foto-rally voor Beverwijkse en Velsense amateurs voor tiende keer volleybaltitel Amsterdamse Beurs Celebes onbedreigd de sterkste bij dames Spencer Gay's zoon versloeg Rentinus GROTERE SPANNING DAN IN VORIGE JAREN Welkom schippers Verwennerij van toeristen - maar tot veler gemak „Diploma's" uitgereikt aan veertien magnetiseurs Ledental van NSV groeide uit tot 1900 Koersen op Duindigt MAANDAG 19 MEI 1958 (Van onze speciale verslaggever) EEN VAN SPANNING vervulde sportieve strijd is vanmorgen om tien uur pas goed begonnen op de Noordzee. Twintig forse motortrawlers en trawlloggers, die de jacht op de nieuwe haring met het sleepnet mogen opnemen, vertrokken op die tijd van de Tegeltjesmarkt en de Zuidzijde in de Vissershaven te IJmuiden. Hierbij waren ook vijf trawlers van Vlaardingen en vier van Scheveningen. Deze schepen hadden toestemming gekregen uit IJmuiden te vertrekken, daar zij anders enige uren achter stand hadden opgelopen bij de trawlers, die het visserijmerk KW. en IJM. op de boeg voeren. De snelle trawlers zullen nu trachten eerder dan een vleetlogger de Hollandse Nieuwe aan wal te brengen. De loggervloot, die ongeveer negentig schepen in de eerste ploeg sterk is, ging zaterdag na twee uur reeds ter visserij uit Vlaardingen, Scheveningen en IJmuiden. Matige belangstelling bestond er voor dit vertrek in IJmuiden vermoe delijk een gevolg van de gure weersomstandigheden en het verloren gaan van een attractie voor het publiek: de Vlaggetjesdag. Hoewel de trawlers dus vanmorgen vierenveertig uur later dan de loggers naar zee zijn gegaan bestaat er toch een kans, dat een van deze trawlers de jagerij zal winnen. En daarbij wordt gehoopt, dat de sportiviteit in de jagerij zal overheersen en zich geen herhaling zal voordoen van de praktijken bij de jagerij in 1957. rederijen hebben gevormd. De snelste log ger van een groep rederijen wordt dan met de vangst Hollandse Nieuwe naar de IJmuidense haven gestuurd. Scheveningers uitgevaren Veertig vissersschepen hebben zater dagmiddag in een kleurrijke optocht de Scheveningse havens verlaten voor het be gin van het haringseizoen. In de havens en buiten op het havenhoofd dat aan de Scheveningse boulevard grenst, hebben duizenden de loggerbemanningen vaar wel gewuifd. Dr. ir. A. Vondeling, minis ter van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening heeft persoonlijk de vloot uit geleide gedaan. Hij de'ed dit aan boord van het hospitaal-kerkschip „De Hoop" waarop zich ook bevonden minister J. Suurhoff van Sociale Zaken en Volksge zondheid, minister G. Ph. Helders van Za ken Overzee, de secretaris-generaal van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie- dr. J. H. Patijn, de directeur van econo mische visserij-aangelegenheden, de heer Y. A. Zandstra, de directeur van visse rijen de heer G. Lienesch en diverse ho ge autoriteiten, 's Gravenhage was onder meer vertegenwoordigd door burgemees ter mr. H. A. M. T. Kolfschoten en de wet houder van economische zaken, mr. Van Aartsen. Onder de genodigden bevonden zich verder het voltallig bestuur van de vereniging „Scheveningen" en oud-minis ter Mansholt. Van „de Hoop" af konden de genodigden de uitvaart van de loggers gadeslaan. Er stond een vrij harde, kou de wind die een hoge deining veroorzaak te. Eenmaal buitengaats, gingen de sche pen uit formatie. Het hospitaal-kerkschip voe§ door naar IJmuiden waar de bur gemeester van de gemeente Katwijk in gezelschap van zijn echtgenote en een klei ne deputatie een vaantje overhandigde aan de vereniging „Scheveningen." V laar dingers kozen zee Zaterdagmiddag is ook de Vlaardingse vissersvloot de race naar de visgronden begonnen. Voorafgegaan door de trawler VI. 153 „Liesje en Rutger" met aan boord een groot aantal genodigden, verlieten om precies twee uur de schepen de Koningin Wilhelminahaven. Tijdens de tocht naar Hoek van Holland verwelkomde de voor zitter van het comité vlaggetjesdag, de heer P. de Goede, de autoriteiten, die zich aan boord van de VL. 153 bevonden. Hij zei, dat dit jaar noodgedwongen met de traditie was gebroken, waardoor de Pro- duktschapswimpel niet in de thuishaven, doch op de Nieuwe Waterweg zal worden gehesen. Burgemeester mr. J. Heusdens vond het een grote eer deze wimpel te mo gen hijsen en wenste reder, schipper en bemanning geluk met het behaalde suc ces. Onder luid applaus en met een drie werf hoera werd hierop de wimpel in top gehesen. Nadat schipper A. Rog dank had gebracht voor de eer hem en zijn beman ning bewezen wenste de burgemeester al le schippers voor het komende seizoen ze gen en gezondheid toe. Inmiddels was men bij Hoek van Holland aangekomen, waar het de VL.78 „Vlaardingen" was, die het eerst het ruime sop kon kiezen, spoedig daarop gevolgd door de andere Vlaarding se schepen. Het uitvaren van de trawlervloot uit IJmuiden trok vanmorgen eveneens geen „Nog twie uren", zeiden de in autobus sen naar IJmuiden overgebrachte vis sers omstreeks twaalf uur, toen aan de Tegeltjesmarkt en de Zuidzij de laatste voorbereidingen voor het vertrek werden getroffen. Uit Katwijk was een aantal fa milieleden meegekomen. De overalls werden aangetrokken, er werd hier en daar nog een kooizak met stro gevuld en omstreeks een uur sloegen uit verschillende schoorstenen de eerste rookwolkjes naar buiten. De motoren wa ren aangeslagen en nog geen half uur la ter lagen dertig Katwijkse en twee IJmui dense schepen met draaiende motor klaar voor de start. De oranje vlaggen met de eerste letter van Katwijk of IJmuiden ging onder het rood, wit en blauw in top en daarna was het wachten tijdens een laat ste gesprek met de familie in het vooron der of op hèt dek op het fluitsignaal van de havenmeester van het Staatsvissersha- venbedrijf, de heer I. Kuyper. Op de ha venhoofden bij de vuurtoren en de Kop van de Vissershaven verzamelde zich een klei ne schare belangstellenden. Uitzwaaiers op kotters Nadat van de Rijkspolitie de motor scheepjes RP. 20 en de kleinere RP-64 in de haven waren verschenen en ook de mo torreddingboot „Neeltje Jacoba" zich van de kant had losgemaakt om straks behulp zaam te zijn bij het' stilleggen van alle verkeer in de havenmond, ging een vloot van ongeveer twintig kotters naar zee, op alle dekken en bruggen afgeladen met „prenters" de benaming in de visserij plaatsen voor gasten aan boord. Het be trof hier vele familieleden van de ter ha ring uitvarende loggers, die zich op deze kotters hadden ingescheept om man en vader uit te zwaaien bij het begin van de nieuwe teelt. De KW. 17 schoot naar de vlakte tussen de pieren, de KW.61 volgde en daarna de IJM.221 Wiron 3. De klok aan de muur van het havenkan toor bleef onverbiddelijk doortikken: het werd twee uur. Een fluitsignaal en enig gejoel aan de kant. De schipper van de motorlogger „Toenadering" KW-95 zette de motor in achteruit en liet het schip van de kant komen, daarbij geholpen door een kleine havensleper. Op de bak van het schip hadden zich alle bemanningsleden verzameld en even later zag men hen in de masten van de logger. Onder veel ge schetter van de luchtfluit stoomde de „Aafke Jacoba" zeewaarts. De teelt 1958 was voor Katwijk en IJmuiden begonnen. Ook op de andere schepen werden de lad dertjes weggehaald en sprongen de laat ste vrouwen, die nog aan boord waren, on der veel hilariteit aan de wal. De een na de ander schoven de schepen de Vissers haven uit. De ruimte en een door brieze- rig weer met windkracht 4 tot 5 opgejaag de zee tegemoet. Tegen half vier was de laatste van de twee en dertig schepen, de „Ella Christina" uit de Vissershaven ver trokken en keerde de kottervloot met haar gasten in de haven terug. Rriezerig weer Zaterdagavond, zondag en vanmorgen was de gehele vloot van ruim negentig schepen nog aan de uitstoom naar de vis gronden tussen 57 en 58 graden noorder breedte bezig. Aan de kop ging de Katwijks- IJmuidense vloot, die een voorsprong had van ongeveer twintig mijl op de loggers van de Scheveningste vloot. De snelste lo pers van Scheveningen waren gistermid dag tegen twaalf uur op 54.30 noorder breedte en 3 oosterlengte. Alle schepen hadden nog steeds met een achterwaarts inkomend briesje te kampen met wind kracht 4. Achteraan lag de Vlaardingse vloot. De schepen zijn echter vroeg naar zee gegaan in dit seizoen om elk schip de gelegenheid te geven een goede visgrond op te zoeken. Vanmiddag wordt door de loggers aan schoot gegaan en gaat het Ne derlands gordijn van haringnetten te wa ter. Elk schip mag zestig netten schieten, zodat vanavond en vroeg in de nacht on geveer honderdentachtig kilometer haring netten in zee staan. Wachtend op haring. Wachtend, want de drijfnetloggers be oefenen een passieve visserij, terwijl de vanmorgen vertrokken trawlers met be hulp van echolood en visloupe op lager ge legen breedtegraad aan de slag zullen gaan. Verwacht werd dat deze trawlers na ruim twintig uur stomen op een plek aan de Noordkant van de Doggersbank kunnen zijn, waar de haring met het trawlnet is te vangen. Doet een van deze schepen een of meer goede trekken in een paar uur, dan kan dit schip woensdagmor gen in IJmuiden worden verwacht. Wordt de haring daar niet aangetrof fen, dan moeten de schepen het noorde lijker zoeken en dan wordt de kans op een overwinning voor de trawlervloot geringer. Want dinsdagmorgen zal ook de drijfnet- vloot de netten hebben scheep gehaald en bij een gunstig resultaat de jacht hebben laten inzetten door een of meer schepen van de verschillende combinaties, die de Slotkoers Voorbeurs vrijdag koersen 3-3Wo Nederl. '47 91-H 3 °/o Nedl. 1962/64 93l5/i« A.K.U 170 Calvé Delft 280)4 Van Gelder Zonen 158)4 K. N. Hoogovens 276 Nederl. Ford 152 N. Kabelfabriek. 235 gew Philips Gloeil. 278)4 279 Pref PhilipsGloeil. 154 Unilever 323)4 323 Wilton Fijenoord 187)4 Dordtsche Petrol. 685 Kon. Petroleum.. 166,20 164,50 Billiton 165 A'dam Rubber 56)4 K.L.M 99,50 Holl. Amer. Lijn 137 K.N.S.M 126K N. Scheepv. Unie 107 v. Nievelt Goudr. 126 Phs. v. Ommeren 201 H.V.A 72 Verg. Deli Mijen 79)4 77 Amsterd. Bank 21114 Nat. Handelsbank 79 y, Ned. Handel Mij.. 159 Rotterd. Bank 176 Twentsche Bank. 160 Anaconda Copper 44)4 Bethlehem Steel 40 'A U.S. Steel 60Vs General Motors.. 37"/i6 Shell Union 72-H Tidewater 22% Bij de aanvang van de haringteelt 1958 heeft minister dr. ir. A. Vondeling zaterdagmiddag met andere autoriteiten aan boord van het hospitaal-kerkschip „De Hoop" voor de radio in de visserij band het woord gericht tot alle opva renden van de vloot, die zaterdagmid dag zee hadden gekozen. Als „schipper" van LandbouwVisserij en Voedsel voorziening" riep de minister de vissers een „welkom in zee" toe en wenste hun een goede vangst en behouden vaart. In zijn toespraak heeft de bewindsman de opvarenden herinnerd aan de voor de visserij belangrijke vraagstukken van de overbevissing van de Noordzee en van de territoriale wateren. De re gering hoopt voor de visserij regionaal tot overeenstemming te komen. Ter stond na de toespraak van de minister kwamen in het radioverkeer van „De Hoop" spontane reacties van de vloot binnen op de verrassende wijze, waarop dr. ir. Vondeling contact met de opva renden had gelegd. grote belangstelling. Hier viel echter de evolutie van het Nederlandse visserijbe drijf te constateren. Het bedrijf schakelt over van de drijfnetvloot naar de trawlvis- serij. In 1956 deden de eerste twee traw lers aan de jacht mee, in 1957 waren het er drie en thans gingen er niet minder dan twintig naar zee om een kansje te wagen. Gerekend mag worden, dat de schippers en bemanningen van deze trawlers alles op alles zullen zetten eerste te worden. In 1956 was de „Cornelis Vrolijk" SCH.171 eerste en in 1957 was dit weer het geval. Als eerste ging uit IJmuiden vanmorgen de VEM-trawler „Allanwater" IJM 34 met schipper H. Ouwehand op de brug naar zee. De volgende trawlers zijn daarna naar zee gegaan: Postboy IJM 35, SCH 171 Cor nelis Vrolijk, SCH 117 Onderneming 3, RO 27 Willem Robert, IJM 211 Wiron 2, IJM 99 Curapao, IJM 57 Job Gouda, KW 32 Sakina Martine, KW 122 Arie Ouwehand, SCH 8 Gerardina, SCH 9 Prinses Marijke, SCH 55 Noorderkroon, SCH 210 Ali, VL 7 Ada, VL 121 Willem, VL 110 Michiel Jan, VL 131 Petronella, VL 153 Liesje en Rutger. Dat ook reclamecampagnes niet-com- mercië'e nevendoelen kunnen dienen, be wijst thans opnieuw de B.P. (Benzine en petroleurnmaatschappij), die een systeem heeft uitgedacht waardoor' haar service- stations tegelijk toeristische taken vervul len. De aspirant-toerist kan voor zijn vertrek bij deze maatschappij een map aanvragen, die hem tegen een kleine ver goeding wordt toegezonden. De inhoud van deze map is afhankelijk van de landen, welke de aanstaande toe rist denkt te bezoeken. Een uitstekende kaart van West-Europa, een talengids, een geldomrekeningstabel, een yerkeersbor- den transfer en servetjes voor vuile han den zijn in elke map aanwezig, doch lijs ten van servicestations en boekjes met toe ristische gegevens worden bijgevoegd al naar gelang de landen, welke zullen wor den bezocht. Aan de binnenzijde van de omslag van de kaart van West-Europa is een boekje met coupons gehecht. Iedereen ontvangt dezelfde coupons, onafhankelijk dus van de landen, welke hij denkt aan te doen. Elk dezer coupons kan in het land, dat er op staat vermeld, bij de z.g. BP Tou ring Service-stations, welke een speciaal kenteken dragen en welke zijn vermeld op lijsten, worden ingewisseld tegen een „en route map", welke verschik van land tot land, hoewel de aard van de inhoud over al min of meer gelijk is. De buitenlandse toerist krijgt een kaart van het land, plaatselijke toeristische gegevens, servet jes en een als kleurenfoto uitvoerde gram mofoonplaats. met muziek van het land! Zodra hij bij thuiskomst zijn brievenbus zal legen, zal hij daarin een hem door het hoofdkantoor gezonden „welkom thuis"- groet vinden met nog eens een laatste pre sentje. De als troetelkind verwende toerist volgzaam slachtoffer van suggestieve re clame zal door deze campagne mis schien met erkentelijkheid reageren door nu en dan eens aan „B.P." te denken, doch talrijke automobilisten die naar het bui tenland gaan hebben er onberekenbare hulp bij en dat is een niet te verwaarlo zen goede kant van deze reclame. De haringvloot vaart uit, links op de voorgrond het Vissersmonument van IJmuiden. Door de Nederlandse Werkgroep voor praktische toepassing van paranormale begaafdheid zijn zaterdag in Utrecht aan een veertiental magnetiseurs „diploma's" uitgereikt op grond van een doo r deze (onafhankelijke) werkgroep ingesteld on derzoek naar de resultaten, die deze mag netiseurs bij hun patiënten hebben be reikt. De voorzitter van de werkgroep mr. J. van Doorninck, uit Deventer zei in een toe spraak, dat hij sedert september 1954 een veertiental magnetiseurs voor de recht bank had verdedigd. Slechts in één geval werd een boete van f 300 opgelegd. Ande re boetes varieerden van f 2.50 tot 10.-. Ook andere advocaten hadden volgen s mr. Van Doorninck succes bi j de verdediging van magnetiseurs. Toch noemde hij de be dreiging met straf voo r de magnetiseurs nog altijd een moeilijke zaak. Vele mag netiseurs worden door de kantongerech ten zwaar gestraft en durven niet in ho ger beroep te gaa n bij de rechtbank, zo zei hij. Volgens mr. Van Doorninck ontvangt de werkgroep voor praktische toepassing van paranormale begaafdheid alle medewer king van het departement van Justitie, maar niet va n het departement van So ciale Zaken en Volksgezondheid. „Wij zullen moeten afwachten tot de personen, die het op dit ministerie voor het zeggen hebben, wegens ouderdom of zo iets ver vangen worden door personen, die voor het magnetisme voelen en dit begrijpen", zo zei mr. Van Doorninck. De magnetiseur komt volgens hem de laatste tijd meer en meèr in 'de belangstelling te staan. Men behoeft piet meer, als men op zijn naam gesteld is, des avonds stiekum naar een magnetiseur te gaan, zo zei hij. Het wordt langzamer hand gebruik om, als men bij een arts geen baat vindt, eens te gaan zien wat een magnetiseur kan 'doen. In de Energiehal in Rotterdam is zater dag in de strijd om de nationale volley- baliitels nog eens geaccentueerd dat de hegemonie van het westen in de NeVoBo nog onverminderd voortduurt. Bij de heren behaalde het Rijswijkse RVC voor de tiende achtereenvolgende maal het nationale kampioenschap en bij de dames legde het Haagse Celebes beslag op de titel. De strijd bleef van alle spanning en sfeer gespeend, want beide kampioenen waren hun tegenstanders uit noord, oost en zuid veruit de baas en verloren in hun wedstrijden geen set. Pittiger werd er gestreden in de promo tie/degradatiewedstrijden om plaatsen in de hoofd- en overgangsklassen. Met veel machtsvertoon promoveerde het Amster damse Reva naai1 de herenhoofdklasse, terwijl AMV.J zich handhaafde. Bij de da mes promoveerde het pittige Dordtse St. Paul en zullen het Haarlemse MHBS en SVV uit Utrecht nog in een beslissingswed strijd moeten spelen om een plaats in de hoofdklasse. Naar de herenovergangsklasse promo veerden WA (Amersfoort), SVC (Rotter dam) en Celebes (Den Haag) als poule winnaars en drongen eveneens, na een herkansing, tot de overgangsklasse door de kampioen van de afdeling Haarlem HBC en VVGA uit Amsterdam. Resultaten De uitslagen- van de- wedstrijden om de nationale volleybaltitel luidden, heren: RVC (Rijswijk)Achilles (Enschedé) 30, St. Bernardinus (Heerlen!Mesacosa (Gro ningen) 23, RVCMesacosa 30, St. BernardinusAchilles 03, Mesacosa Achilles 03 en RVCSt. Bernardinus 30. Eindstand: RVC 36, Achilles 34, Grote aanvoer De aanvoer van deze ochtend bestond in IJmuiden uit een totaal van 7285 kisten vis en haring; hierbij waren 700 kisten schelvis, 900 wijting, 500 gul en kabeljauw, 675 kool, 600 haring, 1700 makreel, 60 stok- kebit, 1475 schol, 630 kleine kistjes haring en makreel, 26.000 kilo tongen en 1500 stuks stijve kabeljauwen. De schepen Deze aanvoeren kwamen van de SCH 52 (van 6 mei) met 120 schelvis, 100 gul en kabeljauw, 270 koolvis, 280 makreel, 130 haring, 10 stokkebit, en 180 stuks stijve; de KW 87 (6 mei) was er met 110 schelvis, 50 gul en kabeljauw, 210 wijting, 140 ha ring, 330 makreel, 10 stokkebit en 120 stuks stijve. De SCH 27 (8 mei) had 55 schelvis, 20 wijting, 80 kool, 420 makreel, 80 haring, 330 kleine kistjes haring en 65 stuks stijve, terwijl de KW 176 (6 mei) 80 schelvis loste, 69 kool, 190 wijting, 130 ma kreel, 160 haring, 30 varia en 380 stuks stijve kabeljauwen. De SCH 117 (5 mei) had 100 schelvis, 170 wijting, 200 makreel, 70 kabeljauw en gul, 300 kleine kistjes haring en 200 stuks stijve kabeljauwen. Voor de derde maal heeft de Beverwijkse Amateurfotografen Vereniging zondagmor gen een geslaagde „Auto-foto-rally" ge houden. Veertien wagens verschenen des morgens om zeven uur aan de Schans, waar om half acht het startsein werd gegeven voor de eerste wagen. Om de drie minuten vertrok vervolgens een deelnemer met on bekende bestemming. Ditmaal namen ook leden van enige andere verenigingen, de Fotokring Velsen en de Fotoclub Castricum aan de rally deel. De organisatoren hadden ervoor gezorgd, dat niet alle wagens de zelfde route volgden. Zeven wagens gingen via de Velser tunnel en de overige reden de route in tegengestelde richting. Na de tunnel gepasseerd te zijn, werd koers gezet naar de Slaperdijk en via deze weg naar Spaarndam, waar de eerste foto genomen moest worden. Na het verlaten van het dorp Spaarndam kwam de eerste controle post in zicht. In de kortst mogelijke tijd moest het rechterachterwiel gedemonteerd en weer gemonteerd worden. Precies vier minuten deed de ploeg, waarbij uw ver slaggever als gast was ingescheept, over dit karwei. Het bleek inmiddels, dat de route beschrijving vol voetangels en klemmen zat en dat de controles nogal verdekt waren op gesteld Ter hoogte van Heemstede was wederom een controlepost, waar binnen vier minuten vier dobbers uit het water moesten worden gevist. Met de sterke wind en golfslag tegen viel dit lang niet mee. Met enig smokkelen werden toch nog twee dobbertjes verschalkt. Er waren echter ook ploegen, die kans zagen de vier dobbers uit het water te halen. Via Bennebroek, waar bij een controle post vijf spreekwoorden moesten worden samengesteld, kwam men na tal van om zwervingen in Kraantjelek terecht. Hier moest binnen twintig minuten een limme- rick gemaakt worden. Na een tocht door Bloemendaal, werd via de Zeeweg het Bloemendaalse strand aangedaan. Welke beeltenis komt op een bankbiljet van 100 voor? Het bleek Erasmus te zijn. Via Zand- voort, waar het strandleven gefotografeerd moest worden, werd Haarlem aangedaan. Met twinkelende ogen overhandigden twee dames de enveloppe, waarin werd gevraagd het gewicht van deze controleuses (gekleed) te schatten. Daarna ging het via IJmuiden huiswaarts, terwijl onderweg ook nog enige foto's gemaakt werden van de woningbouw in Velsen en de staalindustrie. Op 5 juni zal tijdens een gezellige avond in 't Centrum de einduitslag bekend ge maakt worden. Ook de winnaars van de aan de rally verbonden fotowedstrijd zijn dan bekend. De Polderman was er van 6 mei met 125 schelvis, 100 kabeljauw en gul, 200 kool, 70 haring en 200 makreel, 30 varia en 100 stijve, terwijl voorts de KW 141 45 schel vis bracht, 175 wijting, 80 makreel, 15 varia en 170 stuks stijve. De IJM 129 voer de 40 schelvis aan, 70 wijting, 60 gul en kabeljauw, 30 makreel, 5 wolf, 25 varia, 200 stijve en de rest kwam van kleine vaart, die met 46 schepen vertegenwoor digd was. Voor export De regels grote kabeljauwen brachten het vanmorgen tot f 72 a f 100 en de kleine deden f 35 tot f 46, terwijl de kisten grote f71 tot f77 opbrachten. De kleine kabel jauwen haalden per kist f 69 tot f 75. Grote tong ging voor f 3.20 tot f 3.30 de kilo, evenals de grootmiddel en de halfpondjes deden f 2.70 tot f 2.80, terwijl voor de enen van f 2.50 tot f 2.60 kwam en voor de tong II f2.10 tot f2.20 de kilo. Binnenland De binnenlandse markt nam de grote guller af tegen f 20 a f 31 en de middelgul voor f 16 tot f23, terwijl de torren f 13 tot f 17 golden. Voor zwarte kool betaalde men f55 tot f41 en voor de kool I f 17 tot f 18, met f 15 tot f 16 voor de kool II. Witte ko len gingen van de hand tegen f 70 tot f 74 en lengen voor f 57 tot f 62 de kist. De grote schelvis maakte f 22 tot f 25 en de groot middel deed f 22 tot f 30 de kist. Kleinmid- del schelvis haalde f 23 tot f 29 en pennen maakten f 21 tot f 28 met f 16 tot f 27 voor de braadjes. Wijting deed f 14 tot f20 en de eerste schol II van deze afslag is weg gegaan tegen f 27, rftet f 16 tot f 20 voor de drietjes. De haring is betaald met f 11 tot f 18. terwijl de makreel f 14 tot f 28 haalde. De paapjes maakten f 12 tot f 13 de kist. Voor dinsdag Morgen zal de VL 84 260 kisten haring, 290 makreel, 35 schelvis, 25 wijting, 25 ka beljauw en gul en 70 kleine kistjes haring aanbrengen en de oudste schepen zijn daarna de Emma Wilhelmina KW 135 van de 7e, de Emma van de 8e, de Medan van de 10e en de HD 79, SCH 135 en Francina van de 11e. Schrale visserij Na een zaterdag met hard, briezerig weer en matige vangsten (209 a 100 mand jes per etmaal) werd de zondag om de Noord beter wat het weer betrof. De vis serij bleef echter schraal: 200 a 150 mand jes per etmaal; voornamelijk schelvis, ha ring en kool. De Amsterdam haalde uit 2 trekken 3 pakjes haring en kool; de Emma uit 2 trekken 3 pakjes schelvis en kool, en de Medan uit 2 trekken drie pakjes kool. De VIOS gaat met 1000 kisten, 500 kleine kisten en 250 stijve kabeljauwen in Grims by markten. Mesacosa 32 en St. Bernardinus 30. Dames: Celebes (Den Haag)VC Den Bosch 30, EAVV (Arnhem)Be Fair (Groningen) 03, CelebesEAVV 30, Be FairVC Den Bosch 31, VC Den BoschEAVV 30, CelebesBe Fair 30. Eindstand: Celebes 36, Be Fair 34, Den Bosch 3—2 en EAVV 3—0. Promotie hoofdklasse De Haarlemse overgangsklasse kampioen MHBS is in de harde promotiestrüd om een plaats in de hoofdklasse boven dé ver wachtingen uitgekomen en stond zelfs in de beslissende set tegen de nieuwe hoofd klasser St. Paul op de voorsprong 1413 met één been in de hoofdklasse. Zover heeft St. Paul het net niet laten komen, want in een opwindende slotfase bleven de Dordtse speelsters met 1715 de baas. Nu zullen de „witten" tegen SVV dat als voor-laatste eindigde in de hoofdklasse competitie een beslissingswedstrijd moe ten spelen, waarin wij de Haarlemse da mes zeker niet kansloos achten, hoewel zij in Rotterdam met 1511 en 157 door SVV verslagen werden. De resultaten van MHBS luidden: MHBS—PVC 15—11, 6—15 en 15—12, MHBS—SVV 11—15 en 7—15, VVV—MHBS 10—15 en 9—15, VHN—MHBS 15—12, 10— 15, MHBS—St. Paul 9—15, 15—8 en 15—17. Eindstand: St. Paul—5—10, MHBS 5—6, SVV 5—6, PVC (D Haag) 5—4, VHN (Am sterdam) 52 en VVV (Veenendaal)- 52. De eindstand in de herenpromotie/degra datiecompetitie luidt: Rova 36, AlVtVJ 3-r4, Spirit (Amersfoort) 32 en SMH (Amsterdam) 30. Promotie-overgangsklasse De Haarlemse kampioen HBC heeft een enorme strijd moeten voeren om een trede hoger te komen. In de poule-wedstrijden wonnen de Heemstedenaren van TOG (Hoorn) met 158 en 1513 en van KVC na een achterstand in de derde beslis sende set van 143 met 115, 158 en 1614, maar verloren van SVC (Rotter dam) met 154 en 1513. In de herkansingspoule, gevormd door de als nummer twee geëindigde ploegen in de poules bleven de zwart-witten het Castricumse The Smash met 157 en 1513 de baas en dit betekende promotie, hoewel van VVGA verloren werd (1512, 1115 en 1215). The Smash verloor na melijk ook van VVGA. In de voorjaarsvergadering van de Ne derlandse Ski Vereniging, die zaterdagmid dag in Scheveningen werd gehouden, is op voorstel van het bestuur met algemene stemmen besloten dat mevr. De Vos van Steenwijk-Elias, die aan de beurt was van aftreden, tot de najaarsvergadering van de NSV in functie zal blijven. Dit in ver band met de toeneming van het werk op het secretariaat. Blijkens mededelingen van het bestuur mag de NSV zich verheugen in een grote belangstelling, wat ook tot uitdrukking komt in de groei van het ledental, dat in het afgelopen jaar met 250 toenam en nu meer dan 1900 bedraagt. Het ligt in de bedoeling omstreeks eind december in een nog aan te wijzen plaats nationale jeugdkampioenschappen te houden. Omstreeks half januari volgen de nationale kampioenschappen in Val d'Isère. De „wedstrijd der lage landen" wordt eveneens in januari in Val d'Isère gehouden. De uitslagen van de op zondag op Duindigt gehouden draverijen luiden: Anlezyprijs (1940 m.): 1. Way Jewel 1.31.-: 2. Van H 1.33.6; 3. Uferzwaluw S 1.31.-. Winn. 4.60; pl. 1.60, 2.10, 1.90; gek. 9.10; cov. 7.00. Anna Bradfordprijs (2100 m.): 1. Wybo K 1.31.-; 2. Vliegenvanger S 1.29.4; 3. Sun Rise 1.31.2. Winn. 2.20; pl. 1.60, 1.80, 2.80; gek. 3.80; cov. 5.20. Athlethaprijs (2020 m.): 1. Vainqueur 1.26.9; 2. Thea Cornelia 1.27.-; 3. Siegfried 1.27.9. Winn. 5.30; pl. 1.40, 1.20, 1.20; gek. 5.20; cov. 6.30. Betty Worthyprijs (2100 m.i; 1. Urdy Mars 1.26.8; 2. Rosa Signal 1.26.1; 3. Rene M 1.27.4. Winn, 2.60; pl. 1.60, 1.90, 4.90; gek. 8.10; cov. 4.9Ö. Briseprijs (2100 m.): 1. Rosa Hollandia 1.25.4; 2. Pieter D 1.25.6; 3. Sunny Boy 1.24.8. Winn. 4.00; pl. 2.10, 4.80, 3.10; gek. 17.80; cov. 20.00. Calumet Donaldprljs (2100 m.); 1. Spencer Gay's Zoon 1.24.8; 2. Rentinus 1.25.9; 3. Tiende van Zora 1.24.9. Winn. 3.80; pl. 1.60. 2.50, 2.90; gek. 8.70; cov. 8.00. De uitslagen van de rennen luiden: Friskyprijs (1900 m): 1. Quadroon 2.04.3: 2. Chaf fy; 3. Bold Cavalier. Winn. f 3.90; pl. 1.30, 2.10, 1.20; gek. 16.50; cov. 6.60. Sceptreprijs (2000 m.): 1. Sylvia 2.17.9; 2. Man gala; 3. Irish Doll. Winn. 1.90; pl. 1.20, 1.30; gek. 2.40; cov. 2.70. Mistinguetteprijs (1700 m.): 1. Miramare 1.49.9; 2. Arklow Rock; 3. Remus. Winn. 3.80; pl. 2 40, 2.80; gek. 14.50; cov. 3.70. Totalisator-omzet 134.822.50.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9