Libanese regering lijkt de overhand te krijgen Heftige betoging in Djakarta HENSEN Westduitse socialisten wensen f 139.- een leger van vrijwilligers Van dag tot dag K Onzekerheid de ramp in Casablanca Speciale verkoop „GEUOK" Lederkleding Dag van „nationaal ontwaken" Na »Mijspreekt de blonime Mij is het kruid hp f Staking bij Howaldtswerke Beslag op Indonesische eigendommen Londen wijst Rapacki-plan na zorgvuldige studie af Examens Gaat u met vakantie? Drie doden in het verkeer Nasser kreeg uitstel van betaling in Moskou Nehroe naar de Himalaja Congres critiseert besluiteloosheid der leiders DINSDAG 20 MEI 1958 Ct moo<e gedicht z0vccl liefde voo, ONDER VOORTDURENDE CONTROLE VAN HET LABORATORIUM Dr HAMEL ROOS AMSTERDAM. Het Agfa camera-assortiment is veel groter dan u denkt, zowel in duurdere als in lager geprijsde toestellen. Vraag brochures aan uw fotohandelaar of bij da Agfa Amateur Servicedienst, Postbus 98, Arnhem. ADVERTENTIE 0/9 de <~Praatótoel LONDEN (Reuter) De Britse minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de Libanese regering zijns inziens in staat zal z(jn de belangen van Britten en andere buitenlanders in Libanon te beschermen. Intussen neemt de Britse regering echter „gebruikelijke voorzorgsmaatregelen". WASHINGTON (Reuter) Een woord voerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft de verkla ring herhaald dat de Verenigde Staten geloven dat de Libanese regering onder de huidige omstandigheden de orde kan handhaven zonder Amerikaanse hulp. De Libanese regering heeft niet om bijstand van Amerikaanse troepen gevraagd. PARIJS (Reuter) De Franse regering heeft een plan voorbereid voor de evacuatie van drieduizend Franse burgers uit Libanon als dat noodzakelijk mocht blijken, zo verluidt in Parijs. In gezagheb bende kring te Parijs wordt vernomen, dat de westeljjke grote drie op het ogenblik overleg plegen over hun verklaring van 1950, waarin handhaving van de status quo in het Nabije Oosten wordt gegarandeerd. De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk, zo zegt men, zullen trouw aan deze verklaring bljjven en niet toestaan, dat de onafhankelijkheid van Libanon wordt aangetast. CAIRO (Reuter) Het Egyptische pers bureau voor het Nabije Oosten meldt, dat volgens 'n in Damascus ontvangen bericht Iraakse en Jordaanse troepen naar Liba non zijn gezonden om de Libanese regering te helpen de onlusten te bedwingen. Vol gens het Egyptische persbureau beheerst „het volk" thans de Libanese stad Tyrus en heeft het alle bruggen opgeblazen die Beiroet met Sidon verbinden. Vrjj rustig In Tripoli, waar elf dagen geleden de onlusten tegen de regering van president Sjamoen begonnen, is het maandag vrij rustig geweest. In de hoofdstad Beiroet werden echter nog aanslagen gepleegd. Er ontplofte een bom op de centrale markt, waardoor een man werd gedood. Bij zeven andere bomaanslagen vielen geen slacht offers. In Tripoli zijn zaterdag en zondag vol gens onofficiële berichten zeker tachtig mensen gedood bij gevechten. Bij onlusten elders zouden bij elkaar tachtig mensen Naar schatting zesduizend van de acht duizend arbeiders van de Howaldtswerke te Hamburg, op twee na de grootste scheepswerf in de Bondsrepubliek, zijn dinsdag voor vierentwintig uur in staking gegaan omdat de regering de werf voor 34 miljoen mark wil verkopen aan een consortium bestaande uit het staalbedrijf Dortmund-Hörder-Hütten-Union, de maat schappij voor elektrische apparaten Sie mens en de Deutsche Bank. Ongeveer veertig percent van het aandelenkapitaal van de Dortmunder-Hörder is in handen van de Koninklijke Hoogovens te Velsen. De vakbondsleiders vrezen, dat de ver koop de werkgelegenheid voor vele arbei ders van de werf in gevaar zal brengen. Zij zijn verder van mening, dat de ver koop, die nog door het kabinet en het par lement moeten worden goedgekeurd, in strijd is met het openbaar belang, omdat de werf in de afgelopen vijf jaar een winst van meer dan 37 miljoen mark, een be drag dat hoger is dan de verkoopprijs, heeft gemaakt. om het leven zijn gekomen. Volgens onbe vestigde berichten uit Tripoli zijn er maan dag sporadisch schoten gewisseld tussen militairen en rebellen. In Libanese kringen zegt men, dat, hoewel zevenhonderd rebellen in Tripoli zich hebben overge geven, de groep leiders weigert te capitu leren en in een deel van de oude stad nog verzet pleegt. Een officiële woordvoerder heeft berichten tegengesproken, volgens welke de rebellen in Tripoli zondag door vliegtuigen zijn gebombardeerd. Nabij de Syrische grens zijn zondag drie leden van een bende die wapens naar de opstande lingen smokkelde, gedood. De staking in Beiroet gaat de tweede week in. De meeste winkels in het cen trum blijven gesloten. Sjeik Nadim el Jisr, afgevaardigde van Tripoli, heeft verklaard, dat de moham medanen in Noord-Libanon zich benadeeld voelen, doordat niet voldoende rekening wordt gehouden met hun rechten en hun vertegenwoordiging in openbare functies. De regering heeft niets gedaan om de economische toestand in Noord-Libanon te verbeteren, die sedert de economische af scheiding van Syrië rampzalig was gewor den.' Bovendien zijn de jongste algemene verkiezingen vervalst ten nadele van de mohammedanen, zo verklaarde hij. Pogingen van politieke groepen om een oplossing van de crisis te vinden, hebben tot op heden geen resultaat opgeleverd. MOSKOU (UP) Volgens radio-Moskou trachten de Verenigde Staten de „Volks revolte" in Libanon te gebruiken om een oorlog in het Nabije Oosten te doen ont branden. De omroeper zei dat een poging daartoe ondernomen wordt onder het voor wendsel hulp aan Libanon te verlenen. De levering van Amerikaanse uitrustingstuk ken voor de Libanese politie noemde radio- Moskou „de voorbereiding op een gewa pende Amerikaanse interventie, de voor bereiding tot een aanval op een Arabisch land". „Is het beslag, dat een in Monaco wo nende Nederlander heeft laten leggen op Indonesische eigendommen in Nederland omdat hij verliezen heeft geleden in In donesië door maatregelen var de regering in Djakarta rechtmatig?" Dit is de vraag, die in kort geding aanhangig gemaakt door de Indonesische republiek is be handeld en waarover de president van de rechtbank in Den Haag, jhr. mr. G. Wit- sen-Elias, op 27 mei uitspraak zal doen. De heer Van der Haas voert aan, dat door maatregelen van de Indonesische re gering, waarbij particuliere eigendommen zonder schadevergoeding worden genaast of onder beheer worden gesteld, hij een schade heeft geleden van 4.050.000. door dat de waarde van zijn bezittingen vol komen onzeker is geworden. Dit zijn mijn- concessies in Sumatra ter waarde van f 3.000.000, aandelen in een suikeronder neming tot een bedrag van 750.000 gulden en de helft van een woning in Djakarta met een watirde van f 300.000. De heer Van der Haas heeft hiertoe met toestemming van de presidenten der recht banken in Amsterdam en Den Haag beslag l^ten leggen op het pand van de Bank In donesia in Amsterdam en de bedragen die de n.v. Gemeenschappelijke Mijnbouw Mij Billiton als concessierechten aan In donesië moet uitkeren. LONDEN (Reuter) De Britse rege ring heeft in een nota aan de regering in Warschau het Poolse plan voor een zone zonder kernwapens in Europa verworpen, omdat het de veiligheid van de Navo-lan- den bedreigt In de nota verklaart de brit se regering, dat de Poolse voorstellen nauwgezet bestudeerd zijn. Zij roepen ech ter vragen op waarvoor geen oplossing wordt gegeven. Een ervan is een bedrei ging van de veiligheid der NAVO-landen als gevolg van een Russische overmacht van conventionele strijdkrachten, die zou ontstaan als de Poolse voorstellen zouden worden aanvaard. Er zouden ook maatregelen moeten wor den genomen om deze Russische over macht in Midden- en Oost-Europa te ver minderen. Voorts zou er doeltreffende con trole op een overeenkomst moeten komen. De kwestie van de Duitse hereniging zou door aanvaarding van het Poolse voorstel niet gediend zijn, aldus de nota. Altijd te laat Het is zeer duidelijk, lezer uw onderge tekende is op opmerkelijke wijze te laat geboren. Niet in biologische zin. Wat dat aangaat is alles heel normaal verlopen zonder nagelbijten van dokter en dribbel- werk van de baker. In een ander opzicht echter blijken wij te laat geboren te zijn. Te laat om nog ooit een plaats te kunnen krijgen in de Citatenboeken of in dat aar dige kadertje: „Het woord is aan...." op pagina 1 van deze courant, waarin elke dag een schone vlinder-van-de-geest in een snedig aphorisme ferm de tong uit rolt. Te laat.Heel dikwijls hadden wij bij het lezen van een stukje wereldlittera tuur: Heine, Vondel, Goethe, Schiller, Kloos een eigenaardige gewaarwording. Zoiets van: „Hé, dat stukje kén ik! En dan dachten wij: „Het is dat hij het geschreven heeft, die Goethe, die Shakespeare, die Heine, die Ovidius, maar anders had ik het gedaan". En dan overwogen wij, soms een weinig bitter, dat het een koud kunstje is om als je een eeuw eerder leeft ook een eeuw eerder met zo'n kunststukje van ons voor de dag te komen. Wij hebben het al tijd bij die eigenaardige ontdekking van onze verlate genialiteit gelaten. Wij heb ben er, lezer, niet verder over gerept. Wij hebben het voor onszelf gehouden en er niet in kroeg en kring over gezwetst. Wij hebben er geen ruchtbaarheid aan willen geven: tenslotte sta je voor je het weet met een zwarte bril op in de krant en even later voor de televisie. Nu echter kan het niet langer. Steeds nadrukkelijker eist de waarheid stem. Te vaak namelijk staan er in het genoemde kadertje op pagina 1 van deze krant uit spraken die, ofschoon zij ondertekend zijn door Seneca, Oscar Wilde, Montaigne, Swift, eigenlijk allemaal van ondergete kende zijn. Niet één citaat of hij, de onder getekende dus, heeft het reeds ergens op een bepaalde dag, regenachtig, sneeuwerig, mistig, zonder de minste ophef, zonder cursief lettertje, zonder te staan op de vermelding van naam en jaartallen, kalm en onopvallend geuit. Thuis. In de keuken. In de vestibule. Bij Kees. Tegenover Arie. Tijdens een etentje. Ten overstaan van de bakker! Juist: daar kijkt gij van op. Maar het is zo: elk citaat dat men daar leest is, woordelijk, ook door ons zo bedacht. Al leen: telaat. Eeneeuw t e I a at. Soms meer, soms minder. Maar buiten onze schuld. Toch is het niet prettig om te lezen dat de woorden: „Het leven is kort" van b.v, Diogenes zijn of van Aristoteles (lét op Aristoteles, altijd zit Aristoteles er wel tussen) terwijl wij ze wel duizendmaal (verzekeren wij u) spontaan hebben uitge sproken. Zonder drukte. Zonder stampij. Zonder roepen. Nee, simpel. Mooi. Een voudig. Eergisteren nog. „Het leven is kort", zeiden wij nét zo. En wij vonden dat een heldere gedachte. „De tijd gaat snel" hebben wij op dezelfde manier en even terloops en onnadrukkelijk gezegd. „De tijd gaat snel", zeiden wij. Tegen Wim. Maar wie blijkt er achteraf al weer veel en veel eerder mee weggelopen te zijn? Aristoteles. Ovidius. Zo zijn er meer gap- perds: neem Napoleon, Neem Rousseau. Neem La Rochefoucauld. De marl is niet uit te roeien die La Rochefoucauld. Alles heeft hij al gezegd als men het geloven wil. Samen met Oscar Wilde. En natuurlijk Samuel Johnson. Mens, mens die Samuel Johnson! Wat zei hij? „Eenmanvoelt zichbeterinzijnschikwanne er er een goede m aal tij d op taf e l staat dan wanneer zij n vrouw Grieks spreek t". Nu, verleden week zeiden wij, geheel spontaan, ineens het zelfde. Tegen Ot. Ja, Ot. Maar raad eens wie ons nü weer, keer op keer de woor- de uit de mond steelt? De oude Winston Spencer! Churchill ja! Zelf! Is dat opzet? Wij geloven het niet. „De mensen struikelennu en dan over de waarheid (zei hij) maar de mees ten krabbelen haastig over eind en lopen door alsof er niets gebeurd w a s". Woensdagavond (bij Truus) hebben wij diezelfde woorden nét zo geuit. In het openbaar. Kalm. Be heerst. Maar te laat! Later dan Winston S. Het komt er op neer: wij zijn te laat ge boren. Anders had overal onder gestaan, dag in dag uit: Duif (1867 ADVERTENTIE De partijleider Ollenhauer deed bij zijn critiek op de kernbewapening van het Westduitse leger, waarmede kennelijk ge hoopt wordt nieuwe kiezersgroepen aan te trekken, opnieuw een felle aanval op de regering-Adenauer. Het gevaar bestaat, al dus Ollenhauer, dat uit de Westduitse bondsrepubliek een Adenauer-staat met een klerikaal en militair stempel ontstaat. Hij waarschuwde volgens UP, dat „de mensen die Duitsland maar niet snel ge noeg tot zwaartepunt van de kernwapen defensie van de NAVO kunnen uitbouwen, op een zekere dag de bittere wetenschap zullen ervaren dat zij in Duitsland dezelf de krachten hebben opgeroepen die in het verleden zo dikwijls de veiligheid en de vrijheid van de wereld in gevaar hebben gebracht". „Er zijn mensen die, omdat zij nog de oude militaristische gedachten hebben, geloven dat men slechts geres pecteerd wordt, wanneer men moderne wapens maakt. Zulk een man 's minister Strauss", zei Ollenhauer. Ollenhauer moest zich zelf overigens te gen verwijten van partijgenoten verdedi gen, dat hij te slap was opgetreden en niet dicht genoeg bij het» volk bleek te staan. Radicale stappen geëist Critiek was er ook op de besluiteloosheid van de S.P.D. in het algemeen. Zo werd er gepleit voor radicale stappen tegen de kernbewapening. Er werd herinnerd aan de algemene staking van 1920, de „Kapp- putch", die de Weimar-republiek had ge red en er werd gezegd dat het een groot verzuim is geweest dat tijdens de eerste dagen van Hitiers bewind in 1933 geen al gemene staking is uitgeroepen. Op deze dag van het S.P.D.-congres heeft de leiding evenwel gepoogd olie op de golven te storten. Het touwtrekken om de top van de S.P.D. leek gisteren be- de Gaulle, heeft zich opgeworpen als red- Kleinbeeldcamera's voor kleurenfoto's met Groningen. Kandidaatsexamen geneeskunde lib: de dames A. M. Loopstra, P. L. Oudgenoeg, bei den te Groningen; H. G. Sie, G. L. Bosch, C. Val- star. A. H. Bergsma en W. G. van der Laan, allen te Groningen; P. F. J. van den Oever, Thorn; A. S. Hoekstra, Maarssen (Utr.); J. Bergsma, Dor drecht; D. Hilbrands, Emmen; F. de Boer, Bles- sum; H. P. Schjöensby, Oslo (cum laude). Indien uw dagblad opgezonden moet worden naar uw vakantie-adres, be richt het ons dan MINSTENS TWEE DAGEN voor uw vertrek en wel als volgt: Naam: vast adres: van t/m en dan uw vakantie-adres (liefst in blokletters). De abonnees, die per week betalen, wordt verzocht het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezorger te willen voldoen. DE ADMINISTRATIE Het 6-jarig dochtertje van de fam. Laarse uit Amsterdam is bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Het meisje speelde in de Alexander Boersstraat tussen een ge parkeerde bestelwagen en een vierwielige aanhangwagen toen een 6-jarige jongen de aanhangwagen tegen de bestelauto aan duwde. Het meisje raakte tussen de beide wagens bekneld. Zij werd naar het Wil- helminagasthuis gebracht waar zij later aan haar verwondingen is overleden. Mevr. Van Baten-Neefjes uit Harder wijk is aan de verwondingen van een haar zaterdag overkomen verkeersongeluk over leden. De vrouw stak de verkeersweg te Harderwijk onvoorzichtig over en werd aangereden door een auto. Het vijfjarig dochtertje van de heer H. ter Haar uit Spakenburg is overleden ten gevolge van een vorige week woensdag gebeurd ongeluk. Het meisje werd toen door een motorrijder aangereden en ern stig gewond. LEDER SPORTVESTEN diverse modellen vanai 59.50 LANGE LEDER JASSEN Peau de Peche gevoerd f 129.50 Personeel van het vliegveld Cazès bij Casablanca in Noord-Afrika onder zoekt de wrakstukken van de uitge brande Douglas DC-7c van de Bel gische luchtvaartmaatschappij Sabena, waarin zondag 65 mensen om het le ven gekomen zijn. Op de inzet de heer gebrachte Eduard Pilaet uit Antwerpen, de lichtst gewonde van de vier overlevenden. Hij opende de nooduitgang, toen het toestel was neergestort en sleepte drie andere passagiers - twee Belgen en een Zwitser - uit de reeds brandende romp naar buiten. (Radiografisch over- foto).. CAIRO, (Reuter) Tijdens zijn officië le bezoek aan de Sovjet-Unie heeft presi dent Nasser gedaan gekregen, dat de ter mijnbetalingen voor de Egyptisch-Syri- sche aankopen van wapens verminderd zullen worden, zo meldt het Egyptisch blad „Al Ahram". Het blad meldt verder, dat hij ook een vermindering van vijftien percent bereikte voor de betalingen van al le industrieprodukten, die onder een econo mische overeenkomst met de Sovjet-Unie gekocht zullen worden. Wanneer men zich verbijsterd afvraagt welke krachten Frankrijk thans verhinde ren, orde op zaken te stellen en te komen tot een stabiele verhouding met zijn over zees gebied in Noord-Afrika, dan moet men toch in de eerste plaats het oog rich ten op de koloniale mentaliteit, die steeds duidelijker blijkt voort te leven bij hen, van wie de Verhoudingen tussen moeder land en Noord-Afrikaanse gebieden af hangen. Koloniale mentaliteit steunt altijd op twee pijlers: Het zakelijke belang en de imperiale grootheidswaan. Deze twee zijn sterk vertegenwoordigd in het huidige ge schil en zij zijn zowel op Afrikaanse als op Franse bodem geplant. Zij worden bo vendien sterk gesteund in diverse poli tieke groeperingen, waardoor een verlam ming van het politieke initiatief is ver oorzaakt, die thans tot- een uitbarsting heeft geleid. De militaire geest van „La Gloire", be houdzucht en gewelddadige onderdrukking van volksbewegingen heeft in Noord-Afrika een complement gevonden bij de Franse zakenwereld, waardoor een honorering van zelfstandigheidsbewegingen bij voor baat onmogelijk is gemaakt. Ook ten aan zien van Tunis en Marokko verstoort deze gecombineerde reactie de stabiliteit der verhoudingen. De exponent ervan, Charles der der Franse imperiale grootheid, doch hij is er blijkbaar van teruggeschrokken deze functie te verwerven door een ge welddadige machtsgreep en ongetwijfeld heeft hij vele heethoofdige vereerders daardoor diep teleurgesteld. Onzekerheid over de weg, die gevolgd moet worden, tekent zich nu evenzeer bij de oproerkraaiers als bij de Franse rege ring in Parijs af. De Gaulle heeft zich verontschuldigd vanwege zijn hoge leef tijd, „die hem de lust ontneemt om nog aan een dictatorschap te beginnen." Waar uit men zou kunnen concluderen, dat de aspiraties van de jonge Charles de Gaulle inderdaad naar het dictatorschap hebben geneigd en dat men hem dus moet zien als een dictator die de bus heeft ge mist. Misschien is Frankrijk daardoor ontko men aan een periode van beschamende politieke geschiedenis, die echter tot ge volg zou hebben kunnen gehad dat de schakeringen in de politieke constellatie zich hadden kunnen wijzigen. Een volko men heroriëntering van de Franse par- tijenpolitiek -ra die voorwaarde lijkt, tot herstel van de nationale kracht zal trou wens moeilijk te bereiken zijn zonder een algehele omwenteling. Dat een dergelijke schokkende belevenis in een of andere vorm haar schaduw vooruitwerpt, lijkt on miskenbaar. De nog overgebleven stand- vastigen, die de democratische instellingen van de Franse republiek verkiezen boven de imperiale machtsdromerijen, zullen het moeilijk hebben bij hun poging om bij die belevenis de ware kern van Frankrijk te beveiligen. In Indonesië wordt vandaag de 50ste verjaardag gevierd van „het nationaal ontwaken", het begin van de onafhanke lijkheidsbeweging aldaar. Deze dag is, vandaag voor het eerst, tot nationale feestdag uitgeroepen en in Djakarta is een parade gehouden en heeft president Sukarno Van de trappen van 't Merdeka- Paleis een grote menigte toegesproken. Ongeveer een half miljoen mensen, schat UP, heeft deelgenomen aan een grote en heftige betoging in de hoofdstad. Afgevaardigden van politieke en andere organisaties defileerden, banieren met zich meevoerend, waarop „Vernietig de ZOAVO" en Amerika en de Kwo Min Tang worden beschuldigd van agressieve inter ventie ten nadele van het wettig gezag van Indonesië. Na het défilé heeft Sukarno de menigte toegesproken, waarbij de president onder meer heeft gezegd: „Geen enkel land is g.qed .genoeg om een ander land te rege ren. De Nederlanders zijn niet goed genoeg, de Verenigde Staten zijn niet goed genoeg en Rusland is niet goéd genoeg om leiding te geven aan Indonesië. Wij zijn niet geheel vrij, want West-Irian ligt onder de laarzen van de Nederlanders. Maar Irian zal onge twijfeld een deel van de republiek worden. Sukarno bezwoer te zullen streven naar „de uitroeiing van zulke inwendige ziekten als de rebellenbeweging op Sumatra en Noord-Celebes", en tenslotte zei hij te zul len strijden tegen „de buitenlandse inter ventie, die ik buitenlandse agressie zou kunnen noemen". In een artikel, verschenen in verschil lende kranten te Djakarta, schrijft de ge wezen vice-president dr. Hatta, dat Indo nesië sinds de onafhankelijkheid wordt ge plaagd door „een klasse van profiteurs, die de bevolking even arm laat als zij was, zelfs reeds armer heeft gemaakt." „Bij het zien van de huidige controversen en hef gevaar waarin het land verkeert, krimpen onze harten ineen," aldus Hatta. In een telegram aan president Sukarno ter gelegenheid van Indonesië's „dag van nationaal ontwaken" heeft president Wo- rosjilov van de Sovjet-Unie vandaag Indo nesië voortgezet succes in zijn „nobele strijd tegen het gekuip van buitenlandse krachten" toegewenst, zo meldt het Russi sche persbureau Tass. In Washington heeft, volgens UP, de onderminister van Buitenlandse Zaken, Robert Murphy, voor de Commissie voor Buitenlandse Aangelegenheden van de Se naat verklaringen over Indonesië afgelegd; het doel hiervan is uit te vinden, of er inderdaad een algemeen patroon van com munistische inspiratie zit achter de vele anti-Amerikaanse uitbarstingen van de laatste tijd in verschillende delen van de wereld. NIEUW DELHI, (Reuter) De Indone sische minister-president, Nehroe, is uit Nieuw Delhi vertrokken voor een vakantie van vijf weken in de Himalaja. Silette 2.8 Pronto (Van onze correspondent in Bonn) Op het partijcongres van de Westduit se socialistische partij heeft het bonds daglid Erler gisteren te Stuttgart het mi litaire programma van zijn partij ont vouwd. De S.P.D., zo bleek uit zijn rede, wil een klein leger van vrijwilligers, die niet met kernwapens bewapend mogen zijn. Het echte thuisfront dient volgens Erler eveneens uit vrijwilligers te be staan. De S.P.D. is voorts voor een „ver dunde" militaire gordel in Midden-Euro pa en is vast van plan haar strijd tegen de kernbewapening van het Westduitse le ger voort te zetten, ook al zal zij een maal aan de macht gekomen het NAVO- verdrag niet verscheuren. De S.P.D. meent weliswaar dat er een plicht is tot verdediging van het vaderland, maar het kant zich nog altijd tegen de algemene dienstplicht. zwart/wit foto's of Agfacolorfilms. ADVERTENTIE Silette 2.8 Color-Apotar Pronto f 139.- Silette 2.8 Color-Apotar Prontor SVS 179.- Silette 2.8 Color-Solinar Compur-Rapid met lichtwaarden f 215.» eindigd. Het staat vast, dat Ollenhauer opnieuw tot partijvoorzitter gekozen zal worden. Naast hem zullen als plaatsver vangers zeer waarschijnlijk gekozen wor den het bondsdaglid Wehner, een van de gematigde figuren in de partij, en de Beier Von Knoeringen. (Reuter) Uit naam van het congres deed Ollenhauer een beroep op de Franse socialistische partij met het oog op de toestand in Algerije. Hij spoorde de Fran se socialisten aan te streven naar een op lossing voor het Algerijnse vraagstuk, die in overeenstemming is met het internatio nale socialisme en het recht van het Al gerijnse volk op vrije zelfbeschikking.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5